• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی هیپ هاپ

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی رپ

به نقل از LEGEND :
این چه بخواید چه نخواید چه موافق پیشرو یا امثالش باشید چه نباشید هست توی رپ و باید باشه! اصلا مزه رپ و اینکه طرف نشون بده کار درسته یا نه همینه! هر کی توی مدت کوتاه بتونه یه چیز شاخ و قشنگ بده که از لحاظ فنی خوب باشه و از لحاظ معنایی قابل قبول باشه خودش رو نشون داده و قدرت تکست نویسی و سرعتش رو نشون داده!
صحبت منم همینه، هروقت یکی اومد تو مدت زمان کم، کار غول داد ما براش کف هم میزنیم. این آه جام جهانی رو که خود پیشرو هم قبول داره مالی نیست، گفته بزودی یه آهنگ دیگه میده که رپ واقعی باشه و این حرفا.
چاقال نامه الآن از لحاظ معنایی خیلی گولاخه یا قدرت تکست نویسی افسانه ای میخواد کنار هم گذاشتن چارتا فحش؟
این سرعتی که تو میگی جاش توی فری استایل بتل هاییه که طرف میاد رو صحنه، بداهه سرایی میکنه تو دیس کردن طرف مقابلش، نه آهنگای این مدلی.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Black♦Death :
صحبت منم همینه، هروقت یکی اومد تو مدت زمان کم، کار غول داد ما براش کف هم میزنیم. این آه جام جهانی رو که خود پیشرو هم قبول داره مالی نیست، گفته بزودی یه آهنگ دیگه میده که رپ واقعی باشه و این حرفا.
چاقال نامه الآن از لحاظ معنایی خیلی گولاخه یا قدرت تکست نویسی افسانه ای میخواد کنار هم گذاشتن چارتا فحش؟
این سرعتی که تو میگی جاش توی فری استایل بتل هاییه که طرف میاد رو صحنه، بداهه سرایی میکنه تو دیس کردن طرف مقابلش، نه آهنگای این مدلی.
نچ!

لپ مطلب رو نگرفتی! شما دیس های خارج رو نگاه کن! طرف میاد یه مصاحبه تلویزیونی میکنه و یه تیکه به یکی میندازه طرف باید بلافاصله جواب طرف رو بده تا هم دهن طرف بسته بشه هم یه ناز شصتی نشون داده باشه!

تو همین ایران هم همینه! فک میکنی چرا دهن پایدار بسته شد؟ چون خیلی سریع اون کار رو که واقعا خیلی سطح بالا بود رو بستن و همه هم پسندیدن!

ببین حاجی چه بخوای چه نخوای مخصوصا توی دیس فحش هست! همه جای دنیا هم هست! فرانسه ، امریکا ، انگلیس و ....!

شما اینجا وایسادی میگی سخت نیس! اگه تونستی 2 روزه هم تکست بگی که کاملا جواب حرفای اونا رو داده باشه هم میکس و مستر بشه هم ضبط بد میتونی نظر قطعی بدی! کار هر کسی نیست! (;

+ دیس که نباید فلسفی باشه که! :D داره یارو رو هجو میکنی! داری دیسش میکنی! نازش نمیکنی یا در مورد فیلان چیز هستی نمیخونی که!

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از LEGEND :
نچ!

لپ مطلب رو نگرفتی! شما دیس های خارج رو نگاه کن! طرف میاد یه مصاحبه تلویزیونی میکنه و یه تیکه به یکی میندازه طرف باید بلافاصله جواب طرف رو بده تا هم دهن طرف بسته بشه هم یه ناز شصتی نشون داده باشه!

تو همین ایران هم همینه! فک میکنی چرا دهن پایدار بسته شد؟ چون خیلی سریع اون کار رو که واقعا خیلی سطح بالا بود رو بستن و همه هم پسندیدن!
تا این‌جاش که با حرفای من منافات نداشت. :-??
ببین حاجی چه بخوای چه نخوای مخصوصا توی دیس فحش هست! همه جای دنیا هم هست! فرانسه ، امریکا ، انگلیس و ....!
آره هست، امّـا نه که کلّ تکست آهنگ فـحـش بـاشـه و ر این محور بچرخه. کـار حـرفـه‌ای به اینه که بدون فحش و فحش‌کاری طرف رو بکوبی، حالـا اون وسط یکی دو تا فحش هم دادی نوش جون؛ امّـا کلّ آهـنگ یه سری فحش باشه و وسطش یکی دو کلمه هم حرف زده‌باشه کجاش حـرفـه‌ای و خفنه؟
شما اینجا وایسادی میگی سخت نیس! اگه تونستی 2 روزه هم تکست بگی که کاملا جواب حرفای اونا رو داده باشه هم میکس و مستر بشه هم ضبط بد میتونی نظر قطعی بدی! کار هر کسی نیست! (;

+ دیس که نباید فلسفی باشه که! :D داره یارو رو هجو میکنی! داری دیسش میکنی! نازش نمیکنی یا در مورد فیلان چیز هستی نمیخونی که!
من رپر نیستم، شنونده‌ام و نظرم رو درباره‌ی شنیده‌هام می‌گم. مقایسه‌ می‌کنم دیس‌هایی که هست رو و اونی که قوی باشه تحسینش می‌کنم. سلیقه‌م توی دیس هم گفتم چطوره!

کی گفت فلسفی؟ :D گفتم کیفیت کار باید بالا باشه. کاری هم که تکستش از اول تا آخـر فحش باشه کیفیت نداره.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

به نقل از Black♦Death :
اولـاً که خانوم جی‌جی رو اوج داد نه رضـا.
در ثانی؛ کار زود دادن هنر نیست. کار خوب دادن هنره! شاش که نداره یارو! صبر کنه کار درست و حسابی جمع کنه، بعد بده بیرون.
آره .ولی مشترکه در کل.
:))
اما مثه اینکه این یارو شاش داره.واسه همین تو فیسبوک بهش میگن رضا جیشرو.آره باهات موافقم.
به نقل از LEGEND :
آقا کی گفته مهم نیست سرعت؟

امینم دیس هاشو کمتر از 1 یا 2 روز میبنده همه اندر کف می مونن!

اتفاقا اگه با سرعت یه چیز خوب در بیاری خیلی هنره!

مثلا تنبه 10 اون دیس آره رو در عرض 5 روز با 5 ورس دادن به اون شاخی! یا همین رضا چ... نامش! عالی بود نسبت به زمان دادنش!
سرعت مهمه.
ولی کیفیت مهمتره.
مثلا درسته که لیلی حوضک میکس و آماده کردنش خیلی بیشتر از چاقال نامه بود اما به همون نسبت بلکه بیشتر.از چاقال نامه بهتر بود.
باو...کل چاقال نامه فحش کاری بود.خو...میتونست یه کلیپ آماده کنه فقط فحش بده.دیگه ترک دادن برا چی بود؟
تو دیس باید.به کل طرف از همه نظر ب.ینی. نه این که فحش بدی.
.
در ضمن نمیشه امینم رو با اوج و پیشرو مقایسه کرد.
امینم دارای بالاترین سطحه.
ولی اوج و پیشرو... در کل،کل رپرای ایرانی نسبت به امکانات اونا و بیت سازی و ... پایین تر هستن
در ضمن نمیشه کلا امینم رو با رپرای ایرانی مقایسه کرد.چون زبانشون فرق میکنه.
همه اینایی که میگم تو مصاحبه با سیجل بوده.
خواستید برید سایت زدبازان .نت دان کنید.
به نقل از پوریا عابدی :
رفیق تو اصلا شک نکن ک خانم جی جی ی ساعت و نیم بعد ساخته شده و اصلا هم از قبل آماده نشده بود :))یعنی اصلا شک نکن..خصوصا مکالمه با رضا ک کاملا طبیعی بود و من ب شخصه فوق العاده خوشحال شدم و البته متعجب ک روشش عوض شده =))با این کارا فقط خودشونو خراب میکنن دوستان

پیشرو واسه جام جهانی آهنگ داده؟! :))
خو...معلومه یه جای کار میلنگه.
وگرنه طرف مگه میتونه تو یه ساعت بیاد تکست بنویسه؟.(البته منظورم فقط تو ایرانه.امینم میتونه)
اوج اونقدر که تو آهنگ فحش داد از تو مکالمه ـش با پیشرو نمیشی مقایسه کرد.
اصن ضایست برات هماهنگ کردن.
فقط دارن یه رول ضایع بازی میکنن.که لو رفته.
.
مگه فلسفه رپ تو بخش های اجتماعی و لاو و دیسلاو و دیس و دیسبک نیست؟
خو...تقدیر و خوشحالی از صعود چه ربطی داره؟؟؟؟
در کل تو دیس دو سه تا فحش حتما باید باشه.ولی افراط توش دیگه .یده میشه به کل آهنگ.
و . همه ـش ادا در آوردن کار بسی مزخرفیه.
مثه کاری که اوج تو خانومه جی جی میکرد.
(ادا ام جی و جی جی رو در میاورد).
پیشرو کارش ضعیفه.
کم پیش میاد قوی.کار بده.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@مهدی:حالا من نمیدونم گفتی پیشرو کارش ضعیفه مقصودت دیس بود صرفا یا کلا.اما اگه کلا مقصودت بود خیر این بی انصافی بزرگیه.با وجود اینک خودم حالم از شخصیت رضا پیشرو ب هم میخوره با آهنگ هایی از این بشر واقعا حس گرفتم..اتفاقا رضا داره آهنگ نسبتا فلسفی هم..در واقع رضا آهنگ با مفهوم داره اما آهنگ فلسفی اونجور ک رض تو مزمن خونده یا فدایی تو نمیدونم خونده یا بهرام و نوید نه خب اونجوری نداره..
اما از حق نگذریم.تو دوران طلایی سرزمین یخ و وقتی ک من مردم و راه نجات و دنیای ما و ای کاش واقعا خوب بودن و نمیشه ازشون گذشت.یا تک آهنگی مثل سکوت از رضا..یا بابا اون بالاست ک با تتلو داده قبلا(ب همچنین کار مشترکشون توی ی طرف درد)
نه رضا هر چقدر هم ب دل نشینه شخصیتش ولی کار خوب داره.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

دوست من رضا از وقتی از هیچکس جدا شد ضعیف شد.
یه طرف هیچکس و مهدیار و ...
و طرف دیگه رضا پیشرو و ...
قبلا که با هیچکس بود بهتر کار میکرد.
درسته با زد مشکل داره.
ولی بازم چون از رپرای این کشوره من قبولش دارم.بازم مثه شاهین ن.ج.ف.ی به مقدسات توهین نمیکنه.
.
این رپر هم مثه همه رپرا کار قوی داشته.شاخترین دیس ماله اینا بوده(اثر منفی)
ولی الان واقعا ضعیف شده.
حیف... استعدادشو داره ولی امکانات نیست.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از مَِهدی.ش :
دوست من رضا از وقتی از هیچکس جدا شد ضعیف شد.
یه طرف هیچکس و مهدیار و ...
و طرف دیگه رضا پیشرو و ...
قبلا که با هیچکس بود بهتر کار میکرد.
درسته با زد مشکل داره.
ولی بازم چون از رپرای این کشوره من قبولش دارم.بازم مثه شاهین ن.ج.ف.ی به مقدسات توهین نمیکنه.
.
این رپر هم مثه همه رپرا کار قوی داشته.شاخترین دیس ماله اینا بوده(اثر منفی)
ولی الان واقعا ضعیف شده.
حیف... استعدادشو داره ولی امکانات نیست.
ضعیف شد؟ :|خوبی؟این کارایی ک من میگم همه بعد جدا شدنش بودن(ب جز سکوت همه رو مطمئنم)..درسته وقتی با سروش بود کارهای خوبی مثل بیشتر ترک های جهنم ساکت رو داده.ولی الان اصلا اینجور نیست ک بگیم کار قوی نداره
در مورد زدبازی و تنبه10 بنده دیگه نظر نمیدم چون متاسفانه شاید بنا ب سلیقه اونقدر مشکل دارم ازشون و بدم میاد ک نظراتم اغلب ی طرفه خوانده میشن.بحث هم ربطی ب زد نداشت
در مورد شاهین متاسفانه باز بچگانه نگاه کردی ب قضیه.با توهین هاش موافق نیستم ولی شاهین فقط توهین نبوده و نیست..

اثر منفی شاخترین دیسه؟ :|بازم میذارمش ب حساب اختلاف سلیقه.شاید چون دیس رو مساوی فحش نمیدونم..

در کل ب نظرم شما ی تجدید نظر بکن کلا.رپ رو جور دیگه ای بگوش حتی :)

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

ببینید!

من یه چیزم بگم! بین دوستان توی مدرسه هم این بحث ها صورت گرفت!

این رپرا که همش در موردشون بحث میکنید در اصل رپرای تجاری هستند! من اینا رو هم دوست دارم و باید باشن اما من رپرای زیرزمینی و در مضیغه رو بیشتر میپسندم و دنبالشون هستم!

کسایی که تشکل زیرزمینی اصیل دارن زیاد شنونده ندارن ولی واقعا میشه گفت از این رپرای تجاری که 50000 تا حداقل دانلود دارن بهترن!

لپ مطلب اینه اگه میخواید زاویه دیدتون عوض شه نسبت به رپ و حرفای من و اونایی که با من هم عقیده هستند رو بهتر درک کنید دنبال اینجور رپر ها و هیپ هاپی ها هم باشید! رپ فقط به بهرام و پیشرو و زدبازی و هیچکس و.... منتهی نمیشه! (;

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از پوریا عابدی :
ضعیف شد؟ :|خوبی؟این کارایی ک من میگم همه بعد جدا شدنش بودن(ب جز سکوت همه رو مطمئنم)..درسته وقتی با سروش بود کارهای خوبی مثل بیشتر ترک های جهنم ساکت رو داده.ولی الان اصلا اینجور نیست ک بگیم کار قوی نداره
در مورد زدبازی و تنبه10 بنده دیگه نظر نمیدم چون متاسفانه شاید بنا ب سلیقه اونقدر مشکل دارم ازشون و بدم میاد ک نظراتم اغلب ی طرفه خوانده میشن.بحث هم ربطی ب زد نداشت
در مورد شاهین متاسفانه باز بچگانه نگاه کردی ب قضیه.با توهین هاش موافق نیستم ولی شاهین فقط توهین نبوده و نیست..

اثر منفی شاخترین دیسه؟ :|بازم میذارمش ب حساب اختلاف سلیقه.شاید چون دیس رو مساوی فحش نمیدونم..

در کل ب نظرم شما ی تجدید نظر بکن کلا.رپ رو جور دیگه ای بگوش حتی :)
آره پوریا نسبت به اون موقع ضعیف شد.اون موقع از لحاظ تکست و بیت بهتر بود .
کار قوی هم داره ولی نسبت به گذشته ضعیف تر شده.
.
موافقم باهات. :لایک
.
من بچه گانه نگاه نکردم.خود آهنگ بد نبود .کاورش منظورم بود.
.
فقط من نمیگم شاخترین دیسه افراد دیگه ای هم مثه من هستن.
مثلا من لیلی حوضک رو بیشتر از دروغ تعطیل قبول دارم چون هیدن قشنگ دیسش کرده و سر بسته مسائلی رو بیان کرده.
ولی یکی از دوستام دروغ تعطیل رو بیشتر قبول داره چون ام جی رک حرف زده.و ایهامی نداشته حرفاش.
در کل میخوام اینو بگم که اختلاف سلیقه ـست.
حتی خود سیجل هم بی حس رو بیشتر از تابستون کوتاهه که بر اساس نظر سنجی به عنوان بهترین رپ تاریخ فارس نام گرفت،قبول داره .
پس نتیجه میگیریم اختلاف سلیقه زیاده.
.
با این حرفت هم موافقم. چون تک بعدی بودن خیلی بده.
باید با دید باز گوش کرد.و قضاوت کرد.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب آهنگ زضا موتی و سرباز الآن اومد!

واقعا خوب بود! دم غلی سرباز گرم! استعداد خوبیه! خوشم اومد!

شما هم گوش کنید ضرر نمیکنید!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بچه ها البوم آشوب اومد!

اسمش اینه " تسخیر تصویر مصور" عالیه! عالی!

بیتاشم اکثرا بهم چسبید و سمپلینگه و این چیزا امیدوارم دید مردم به سمپلینگ رو عوض کنه و سمپلینگ رو با اسکی یکی ندونند!

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

EP شایع اومد! "کوچه ی علی چپ" عالیه واقعاا

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

کرم واقعا بهم چسبید!

دمش گرم! اشوبم واقعا عالی بود!

درواقع نظر من اینه یا یارو آلبوم بده (از 10 ترک به بالا) یا کلا نده خودش رو خسته نکنه! البته یه کاره دیگه میتونه بکنه مث صادق سالی 4 تا ep بده! :D

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

پس از مدت ها سکوت حامد فرد هم آهنگ داد .

Hamed-Fard-Hanoozam_20RAP.jpg

ترک زیبای "ساده رفتی" از امیر خلوت FT مائد هم اومد.(معلومه که هنو به یاد ساناز خانمِ :D )

AmirkhalvatFtMaedSadeRafti20RAP.jpg

شایعه شده "صــــــادق" از کاغـــــذ جدا شده،کسی خبری نداره؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

صادق با حصین دعواش شده و صادق پسوند کاغذ رو ورداشته حصینم فن پیج رو دی اکتیو کرده.

حصین تو توییتر هم پست گذاشت و البومش که قرار بود سه هفته دیگه بیاد کنسل کرد و گفت دیگه نمیخونم.

این قسمت اخر نخوندن رو کامل مطمئن نیستم ولی بقیش درسته،راستی همو انفرندم کردن :D

والا مسخره بازیه تو رپ، هرروز یه بامبول :-w

+همین امروز پیج کاغذ اعلام کرد حصین خداحافظی کرده اما کاغذ نابود نشده و شایع و صادق هستند!

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

یه سوال از خوره های پایدار:
توی پایدار اولیو قسمت 1 وقتی کنسرتاشونو نوشن میده اونجایی که نشون میده تهم میاد جلو و شروع میکنه به خوندن چه آهنگیه؟!شدید دنبالشم

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

دوستان دیروز تو همین انجمن یه تاپیک واسه زدبازی زدم ولی متاسفانه قفل شد :D

یه سوالی برام پیش اومده به نظر حضار گرامی اگه ویلسون به گروه برگرده به نفعه گروهه یا نه بابا به خدا واسم سواله :((

به نظر من یا هیچ تغییری صورت نمیگیره یعنی یه ترک میدت بعد ملت جوگیر میشن بعد با توجه به سه قطبی شدن گروه(ام جی و هیدن و ویلسون)امکان بروز یک سزی مشکلات وجود داره

یا این که گروهه منهدم میشه چون کسی که چن سال نبوده یهو میخواد بیاد تو گروهی که تو اوج درگیریه با پیشرو

نظر شما چیه؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خیلی چیز گنده ای نیست این مسئله! :))

ویلسونم احتمال 90 درصد بر نمیگرده! برگرده هم بدون هماهنگی که نیست! میشنن کلی حرف میزنن در این مورد!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

چرا بر نمیگرده همونطور که ییهو رفت ییهو میتونه بیاد بعد الان هیدن و ام جی یه مدت جیم زدن همه چی مشکوکه

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از arvin.a :
چرا بر نمیگرده همونطور که ییهو رفت ییهو میتونه بیاد بعد الان هیدن و ام جی یه مدت جیم زدن همه چی مشکوکه
عزیز! مگه همیشه باهاشونی میگی جیم زدن؟

همیشه همینطور بوده! میومدن و میرفتن تو تهران! همین!

حالا برگرده خیلی هم کار خفنی توی رپ اتفاق نمیوفته! :D

بالا