• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید قانع کرد.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
به نظرتون این که ما تو بحثای منطقی بخوایم طرفمون رو قانع کنیم تا چه حد درسته؟
چرا بعضیا انگار نمیخوان قانع شن؟
شاید دیدید به طرف میگی یه چیز درست رو میگه نظر من فلانه ...
خب این یک دندگیا رو باید ازش گذشت باید قانع کرد؟

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : باید قانع کرد.

ما میخویم بقیه رو قانع کنیم چون این توی ذاتمونه که فکر میکنیم خودمون حق داریم.
بعضی وقتا آدم توی یه شرایطی گیر میکنه که نمیتونه قانع شدنشو ابراز کنه. من اهل قیافه اومدن و پررو بازی نیستم، اما واقعا بغضی وقتا علت مخالفت همینه. گاهی هم برای طرف یه نفع مادی داره.
به نظر من تا جایی که واست خطری نداره(!) باید حرفتو به یارو بزنی و براش استدلال کنی. اما وقتی دیدی نمیشه==> پس دیگه ولش کن؛ بذار خوش باشه!

• لایک
امتیازات: psi-3

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

واسه چی باید کسیو قانع کنی؟

وقتی کسی نظری داره و می خواد تغییرش نده شما فقط حق داری نظرتو با استدلال هات بیان کنی

اگر دلش خواست و تونست استدلال میاره و شمارو قانع می کنه
اگر هم نخواست استدلالی نمیاره و قبول هم نمی کنه
حالت سوم هم اینه که قبول می کنه

نه کسی وظیفش قانع کردن دیگرانه
نه کسی محکوم به قانع شدنه :D

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

اساساً بعضیا انتقاد ناپذیرن !! :-" خیلی وقتا هست که طرف مقابل یه دندس که حتی من براش استدلال هم نمی کنم

چون فایده ای نداره. گاهی هم میشه باهاش وارد یه بحث شد و نظرات خودمون رو بگیم و نظراتشو گوش کنیم ، در این مواقع

تمام تلاشمو می کنم تا بهش ثابت کنم که عقیده و ایده من درسته ... اگر هم نشد که نشد دیگه ! چه میشه کرد :-?

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب در مسائلی نیاز به قانع کردنه مثلا در سیاست میخوای واسه حزبت تبلیغ کنی قانع کردن نیازه در بحث دین میخوای واسه دینت طرفدار جمع کنی و....
خب گاهی هم ابراز عقیده بدون قانع کردن کافیه ....
ولی خب یکم فلسفی میکنیم به نظرتون این قانع شدن ،قانع کردن ،قانع نشدن ریشه در جوهره انسان داره در درجه استدلال داره در باور داره در تفکر در لج بازی در چی؟
شما خودتون چطوری هستین؟

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

قانع کردن که بله. همون بالا هم گفتم که این توی ذات ماست که فکر میکنیم خودمون درست میگیم.
کسایی هم که میگن سعی نمیکنن یه کسی رو قانع کنن یا میگن دیگه دست برداشتن از بحث کردن راجع به یه موضوع خاص، علتش این نیست که واقعا نمیخوان طرفو قانع کنن، اما دیگه ناامید شدن! اگه فرصتش دوباره پیش بیاد و حس کنن شاید موفق بشن، بازم اینو امتحان میکنن.
اما قانع شدن و نشدن رو نمیدونم. یعنی مطمئن نیستم. لازمه دربارش بیشتر فکر کنم./

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از mohammadreza128 :
خب در مسائلی نیاز به قانع کردنه مثلا در سیاست میخوای واسه حزبت تبلیغ کنی قانع کردن نیازه در بحث دین میخوای واسه دینت طرفدار جمع کنی و....
خب گاهی هم ابراز عقیده بدون قانع کردن کافیه ....
ولی خب یکم فلسفی میکنیم به نظرتون این قانع شدن ،قانع کردن ،قانع نشدن ریشه در جوهره انسان داره در درجه استدلال داره در باور داره در تفکر در لج بازی در چی؟
شما خودتون چطوری هستین؟

ریشه در این جمله در ضمیر انسان داره: ((من اشتباه نمی کنم، حتی اگر اشتباه کنم))

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من فکر میکنم باید قانع کرد.یعنی یه طورایی وظیفه خودم میدونم. اگه طرف مقابل داره اشتباه میکنه، پس باید بهش بفهمونم که داره اشتباه میکنه تا نظرش رو عوض کنه.اگر هم حین بحث فهمیدم که من در اشتباهم، من نظرم رو عوض میکنم.
البته این تا موقعی خوبه که شخص منطقی برخورد کنه و اینکه نظرش رو عوض کنه براش مایه ننگش نباشه.
خیلیا هستن که فکر میکنن اگه قبول کنن و بگن قانع شدم، انگار کم آوردن واسه همین یهو میزنن زیر همه چی!
در این جور موارد بهتره بیخیال شی و از جملاتی مثل "باشه بابا! اصلا فکر کن تو راست میگی!" استفاده کنی تا زودتر به بحث پایان بدی!

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نظرتون این که ما تو بحثای منطقی بخوایم طرفمون رو قانع کنیم تا چه حد درسته؟
چرا بعضیا انگار نمیخوان قانع شن؟
شاید دیدید به طرف میگی یه چیز درست رو میگه نظر من فلانه ...
خب این یک دندگیا رو باید ازش گذشت باید قانع کرد؟

خیلی!
همونطور که تو میخوای یکی رو قانع کنی ،همونقدرم اون میخواد تو رو قانع کنه!
در نتیجه آدم به هیچ نتیجه ای نمیرسه!

وقتی بحث منطقی باشه خوب باید دو طرفم منطق به خرج بدن شاید از حرفای طرف مقابل 50% درست باشه
اما متاسفانه اینطور نیست!

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

تاپيك عالي شيره پسر
خب به نظرم تو 99 درصده بحثا با اين پيشفرض جلو ميريم كه نظرمونو حتما بپذيرن و تحميل كنيم خيلي جاها منطقه فردو با اين ميسنجيم و اگه نپذيره انگه بي منطقي ميخوره مشكله اصلي اينه كه پيشفرضمون برا بحث غلطه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از آبجي مرضيه :
تاپيك عالي شيره پسر
خب به نظرم تو 99 درصده بحثا با اين پيشفرض جلو ميريم كه نظرمونو حتما بپذيرن و تحميل كنيم خيلي جاها منطقه فردو با اين ميسنجيم و اگه نپذيره انگه بي منطقي ميخوره مشكله اصلي اينه كه پيشفرضمون برا بحث غلطه
ا
خب من مثال بحث سیاسیو اوردم قبول داری که اینجا پیش فرض برای بحث درسته؟ ولی خب در طول بحث هیچکی سعی نمیکنه کوتاه بیاد اخرم ۹۹٪ قانع نمیشن.... بنظرتون ایا به قول خانوم حبیبی در جوهره انسان نوشته شده؟

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

خب من مثال بحث سیاسیو اوردم قبول داری که اینجا پیش فرض برای بحث درسته؟ ولی خب در طول بحث هیچکی سعی نمیکنه کوتاه بیاد اخرم ۹۹٪ قانع نمیشن.... بنظرتون ایا به قول خانوم حبیبی در جوهره انسان نوشته شده؟
همين شمايي كه اين تاپيكو زدين مگه ازين بابت ناراحت نيستين كه چرا اينطوره اگه تو ذاته انسان بود كه اين تاپيك ايجاد نميشد مثلا يا كسايي كه اينجان پس تو ذاته انسان نيست
ما فرهنگشو نداريم از نظرم وقتي قانونه جنگل باشه همه فقط به خودشون فكر ميكنن وقتي اينطور باشي نميتوني حرفه ديگرانو بپذيري شرايط اين وضعو بوجود اورده

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از آبجي مرضيه :
همين شمايي كه اين تاپيكو زدين مگه ازين بابت ناراحت نيستين كه چرا اينطوره اگه تو ذاته انسان بود كه اين تاپيك ايجاد نميشد مثلا يا كسايي كه اينجان پس تو ذاته انسان نيست
ما فرهنگشو نداريم از نظرم وقتي قانونه جنگل باشه همه فقط به خودشون فكر ميكنن وقتي اينطور باشي نميتوني حرفه ديگرانو بپذيري شرايط اين وضعو بوجود اورده
ا
نه ببینید اخه نمیخوام بحث جامعه شناسی شه:D میگم از نظر منطق قابل قبوله کسی قانع نشه؟؟ یا حتی بشه؟؟ مثلا یه بحث انجام میشه دو طرف ادعای بحث منطقی دارن خب حق با یه طرفه اگه مقابل قاع نشه غیر منطقیه'؟ اصلا نیاز بحث منطقی یا اساسا منطق به قانع شدن یا قانع کردنه؟

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

نه ببینید اخه نمیخوام بحث جامعه شناسی شه:D میگم از نظر منطق قابل قبوله کسی قانع نشه؟؟ یا حتی بشه؟؟ مثلا یه بحث انجام میشه دو طرف ادعای بحث منطقی دارن خب حق با یه طرفه اگه مقابل قاع نشه غیر منطقیه'؟ اصلا نیاز بحث منطقی یا اساسا منطق به قانع شدن یا قانع کردنه؟
خب معلومه از نظره منطق قابله قبوله كه يه فرد قانع شه يا نه و اينكه قانع نميشه واسه هموناييه كه گفتم كه ولش چون ميگي مربوط به بحث نيست
خب وقتي طرفه مقابل حقو نميپذيره معلومه غيره منطقيه
ما بحث نميكنيم كه صرفا يكي حرفمونو بشنو ما بحث ميكنيم كه طرفو قانع كنيم من به نظرم خيلي بيهودس كه بحث كني فقط واسه اينكه حرفتو زده باشي خوده پيسكو ميگه بحث ميكنيم سه حالت داره و يكي از حالات اينه كه قبول ميكنه و قانع ميشه پس بحث ميكنه كه كسيو قانع كنه نميتونه بگه " واسه چی باید کسیو قانع کنی؟" چون حالته سومم در نظر گرفته دو حالته ديگه هم واسه اينه كه اون پيشفرضه غلطو نداره كه بگه حتما بايد قانع شه يني پذيرفته كه بحث دو طرفس ولي هدفش قانع كردنه ولي جمله ي اولشو نميفهمم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

حرفایی که میزنید منطقیه یه مشکل پس اون جمله ای که خانوم حبیبی زد و من الان چند روزه روش فکر میکنم در جوهر انسان نیست؟؟
یعنی انسان متونه باورش رو تغییر بده با بحث؟؟
من با این حرفت موافقم که میگی صرفا بحث نمیکنیم که نظراتمونو بگیم بحث میکنیم که قانع کنیم باید اینم اضافه کرد که شایدم باید قانع بشیم

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

حرفایی که میزنید منطقیه یه مشکل پس اون جمله ای که خانوم حبیبی زد و من الان چند روزه روش فکر میکنم در جوهر انسان نیست؟؟
یعنی انسان متونه باورش رو تغییر بده با بحث؟؟
من با این حرفت موافقم که میگی صرفا بحث نمیکنیم که نظراتمونو بگیم بحث میکنیم که قانع کنیم باید اینم اضافه کرد که شایدم باید قانع بشیم
خب من اين سوالو جواب دادم تو جوهره ي انسان نيست جامعه اين شرايطو بوجود اورده كه

8051

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
هوا فضا

لا اكراه في دين
در دين اجباري نيست
چرا وقتي خدا شما ها گفته در دين اجباري نيست ميخواين حتما طرف رو قانع كنيد؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از dead space :
لا اكراه في دين
در دين اجباري نيست
چرا وقتي خدا شما ها گفته در دين اجباري نيست ميخواين حتما طرف رو قانع كنيد؟
ا
قیاس مع الفارق میکنی؟؟ اصلا زمین تا اسمون فرق داره ربطی نداره اون میگه اگه قانع نشد که دین داشته باشه اجباری نیست ما هنوز یه قدم عقب تریم در بحث قانع کردن نه اجبار.

بالا