• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خدا

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth
پاسخ : خدا

جالبه... خب همون میشه دیگه ، خدا رو باز تو خودت پیدا کردی....آهان...

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

آره. قبولش دارم. اما بعضی از ویژگی هاشو که بقیه میگن داره نمیتونم بپذیرم.

«وقتی خداوند نباشد، همه چیز مجاز است.»​

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

ذره ای هم به وجود خداوند شک ندارم :)

مـــــــریم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
دانشگاه
دانشگاه تهران 8-> (ینی میشه؟)
رشته دانشگاه
پزشکی ایشالا 8->

به طور کامل وجود خدارو قبول دارم! :) ...بدون حتی ذره ای شک و تردید... :)

Spacegirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز کشوری نجوم دوره نهم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

چه جوري ميشه وجود خدا رو انكار كرد.پس اين همه نعمت چين؟
خود به خود كه به وجود نيومدن.اگه اون نيس پس من از كجا اومدم؟
من كه قبولش دارم

• لایک
امتیازات: psi-3

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

منم کاملا قبول دارم. اما تو یه سری چیزا خدام با خدای بعضیا متفاوته. البته فکر کنم تصور و تعریف خدا تو ذهن هرکس با کس دیگه فرق داشته باشه!

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

من هم خدا رو قبول دارم و هیچ تردیدی هم ندارم :)
خدا اونروز رو نیاره که تردید داشته باشم ای به وجودش شک کنم :-"

• لایک
امتیازات: Liese

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

من فکر میکنم خدای هرکس به بزرگی و درک اون از خدا بستگی داره! مثلا خدایی که حضرت علی اونو درک کرده قطعا اون درکی نیست که من از خدا دارم و خیلی فراتر از اونه :) خدای یه بچه 4-5 ساله شاید توی آرزوهای کوچیک و مثلا داشتن یه نعمت مثل عروسکش باشه ... :)
به نظر من بهترین خدا خداییکه که اونقد سادس که یه نوزاد که به دنیا میاد هم میتونه درکش کنه و دوسش داشته باشه و اونقد بزرگ و با عظمت و پر هیبته که آدمی به بزرگی حضرت علی در درک تمامش عاجز بمونه... من عاشق خدامم و به وجودش اعتقاد قلبی دارم ... :)

8051

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
هوا فضا

هر كسي براي خودش خدايي داره
و ما مسلمان ها نبايد كسي رو به اجبار به دين دعوت كنيم
نبايد كسي رو به زور شمشير مثله عمر به دين دعوت كنيم
اگه نگين خانم ميخواد خودشو بپرسته به ما ربطي نداره
لا اكراه في دين
در دين اجباري نيست
پس مجبورش نكنيد اگه دوست نداره خدا رو بپرسته

محمدرضا:
ما خواستیم قانع کنیم همون کاری که بزرگان هم انجام دادند میدند و خواهند داد اون ایه که اوردین مصداقشم اوردین دیگه با شمشیر ما شمشیر نکشیدیم بحث کردیم ... در ضمن نگفتین خدارو قبول دارین یا نه؟؟:D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من خودم خدا رو قبول ندارم و برای عدم وجودش اثبات هم دارم.
اما بیشتر به نظرم میاد موضوع این بحث سر بودن یا نبودنش نباشه بلکه سر این باشه که اگه باشه برای ما خوبه یا بد.
دو نظر وجود داره(به نظرم جفتشون هوشمندانس اما من طرفدار اولیم.)1-اگه خدا باشه ما همش از زیر بار مسولیت خودمو در میریم(فروید از طرفداران این نظریه بود)
2-خدا حتی اگه نباشه هم میتونه برای ما الگویی برای تکامل باشن(اولیا میگن نه این درست نیست چون هدف وسیله رو توجیه نمیکنه و ما باید دنبال حقیقت صرف باشیم(هدف:تکامل انسان/وسیله:وجود و اعتقاد دروغین به خدا))

president

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من خدارو قبول دارم واز صمیم قلب هم بهش ایمان دارم.شماها چطور میگین که واسه ارتباط وحرف زدن باعاش نیازی به نماز واینا نیست؟مگه غیر از اینه که با هر کسی باید به شیوه مخصوصی ارتباط برقرار کردشما می خواین با یه دکتر ارتباط برقرار کنین تلفنی هم میشه اما با رییس جمهور که نمی تونی تلفنی ارتباط برقرار کنی.با خدا هم با نماز باید ارتباط برقرار کرد با راز ونیاز کردن.این راز ونیاز کردن با خدا خیلی به ادم ارامش میده

kdbwnf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم

من خدا رو قبول دارم. اسلام رو به عنوان برنامه ای از جانب خداوند و قرآن رو به عنوان کتاب راهنمای زندگی. معصومین رو هم به عنوان معلمان انسان ها.

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

خدا رو در ذره ذره عالم می بینم و حس می کنم.به این هم اعتقاد دارم که خداوند نیازی به نماز و اعمال ما نداره ولی خودمون نیاز داریم...و همچنین خدایی که اینقدر خوبه و این قدر به ما لطف داره تو قرآنش گفته ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله...این همه به ما خوبی میکنه حالا یه کار از ما خواسته که اونم به خودش چیزی اضافه یا کم نمیکنه برای ماست ...میگه راز و نیاز بکن اما نمازم بخون...و در نماز باهام صحبت کن و هرچه می خواهد دل تنگت بگو...دعا هم بکن...راز و نیاز و درد دل هم بکن ولی نماز رو اصل بدون و ترک نکن

mute

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران

ببنید زمانی که در سن های پایین تری هستیم کمتر روی این معقوله با ما صحبت میکنن و یکراست میرن سر مسءله شیعه و اونجا برامون میگن :فلان اصل و زمانی که کسی سوال کنه چرا میگن چون خدا گفته چون خواسته خداست خلاصه تمام عقاید و وظایف و تکالیف و اصول ودین و ادمهاشو میندازن گردن خدا و روی دوش ما قرار میگیره و ما بعد از سال های طولانی از این همه باری که روی دوشمون گذاشتن خسته میشیم و اونجاست که فریاد میزنیم خدا کیه؟پس کجاست؟
من خودم خدا رو قبول دارم و احساسش میکنم ولی توصیه میکنم الان باید با فکر کردن و مطالعه بیشتر این قضیه رو برای خودمون کاملا حل کنیم که زمانی که بزرگتر شدیم دیگه با هر مشکلی که پیش میاد خدا رو زیر سوال نبریم...و از باری که روی دوشمونه برای قویتر شدن بازوهای ایمانمون استفاده کنیم.

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

منم به خدا اعتقاد دارم مثل همه(به نظر من همه به خدا اعتقاد دارن فقط شكلش فرق داره!)
تصوير من از خدا(به طور خيلي خلاصه) به اين صورت كه اونو بستري براي آفرينش مي بينم،بستري براي همه چيز يعني تمام عالم وجود كه شامل همه چيز و همه كس مي شه هم از خداست وهم با خدا مفهوم پيدا مي كنه
به عبارت ديگه هر چيزي خداست و خدا همه چيزه
همه ي ماهم اراده داريم ولي خداوند پيوند دهنده اين اراده هاست
اگه توضيح بيشتر لازمه در خدمتم h-:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Rainman :
منم به خدا اعتقاد دارم مثل همه(به نظر من همه به خدا اعتقاد دارن فقط شكلش فرق داره!)
تصوير من از خدا(به طور خيلي خلاصه) به اين صورت كه اونو بستري براي آفرينش مي بينم،بستري براي همه چيز يعني تمام عالم وجود كه شامل همه چيز و همه كس مي شه هم از خداست وهم با خدا مفهوم پيدا مي كنه
به عبارت ديگه هر چيزي خداست و خدا همه چيزه
همه ي ماهم اراده داريم ولي خداوند پيوند دهنده اين اراده هاست
اگه توضيح بيشتر لازمه در خدمتم h-:
ببین تو فلسفه سه راه داریم برای اینکه مثلا بگیم خدا هست(البته اثبات عقلانی و منطقی و نه قلبی)
1-بگیم به این دلایل او هست
2-بگوییم ما فرض میکنیم هست حالا سعی میکنیم به سوالا پاسخ بدیم.اگه تونستیم یعنی هست
3-برهان خلف که توش میگیم به این دلایل نمیشه که نباشه
من معتقدم اگه بخوایم اثباتی بکنیم باید از 1 و فقط 1 باشه.چون مثلا میتونیم برای 2 بگیم اگه خدا باشه من راحتترم پس هست!!یعنی کشکی میشه اثبات(جواب سوال به خیلی چیزا که در اصل و در مجموع راحتی خودمونن رو میشه با خدا داد.مثلا تکیه گاه داشتن نیاز ماست.ایا چون وجود خدا اون رو بر طرف میکنه یعنی حتما خدا هست؟نه)
اثباتای شما یا قلبی بود یا عقلانی نوع 2.ضمنا چرا میگی همه خدا دارن؟

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از prabd.chess :
ببین تو فلسفه سه راه داریم برای اینکه مثلا بگیم خدا هست(البته اثبات عقلانی و منطقی و نه قلبی)
1-بگیم به این دلایل او هست
2-بگوییم ما فرض میکنیم هست حالا سعی میکنیم به سوالا پاسخ بدیم.اگه تونستیم یعنی هست
3-برهان خلف که توش میگیم به این دلایل نمیشه که نباشه
من معتقدم اگه بخوایم اثباتی بکنیم باید از 1 و فقط 1 باشه.چون مثلا میتونیم برای 2 بگیم اگه خدا باشه من راحتترم پس هست!!یعنی کشکی میشه اثبات(جواب سوال به خیلی چیزا که در اصل و در مجموع راحتی خودمونن رو میشه با خدا داد.مثلا تکیه گاه داشتن نیاز ماست.ایا چون وجود خدا اون رو بر طرف میکنه یعنی حتما خدا هست؟نه)
اثباتای شما یا قلبی بود یا عقلانی نوع 2.ضمنا چرا میگی همه خدا دارن؟
ببين من زياد از بحث هاي فلسفي سر در نميارم و فلسفه رو فقط به خاطر علاقه ام دنبال مي كنم.
راجع به چيزايي هم كه گفته بودي فكر نمي كنم هدف تاپيك اثبات وجود خدا باشه اون خودش يه بحث جدا و كاملا متفاوته(اما ساده)من فقط تصوير خودمو از خدا گفتم.
راستي به نظرم همه خدا دارند چون همه به اون احتياج دارن يعني يكي ميگه خدا؛ مسلمونه يكي ديگه مي گه خدا مسيحيه؛ يكي ديگه مي گه خودم خودپرسته؛ يكي هم ميگه ميگه شيطان سيتنيسمه ؛همه يه اراده اي فراي خودشون(منظورم خود محدود)قائل مي شن.بازم ميگم اينا نظرمنه و خيلي ناقص و نيازمند اصلاح #S-: #S-:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Rainman :
ببين من زياد از بحث هاي فلسفي سر در نميارم و فلسفه رو فقط به خاطر علاقه ام دنبال مي كنم.
راجع به چيزايي هم كه گفته بودي فكر نمي كنم هدف تاپيك اثبات وجود خدا باشه اون خودش يه بحث جدا و كاملا متفاوته(اما ساده)من فقط تصوير خودمو از خدا گفتم.
راستي به نظرم همه خدا دارند چون همه به اون احتياج دارن يعني يكي ميگه خدا؛ مسلمونه يكي ديگه مي گه خدا مسيحيه؛ يكي ديگه مي گه خودم خودپرسته؛ يكي هم ميگه ميگه شيطان سيتنيسمه ؛همه يه اراده اي فراي خودشون(منظورم خود محدود)قائل مي شن.بازم ميگم اينا نظرمنه و خيلي ناقص و نيازمند اصلاح #S-: #S-:
نه مثلا نیچه معتقد بود ما انسانی ابر انسان باید بشیم.میگفت خدای ما همون کامل ماست(همون تکاملمون)میگفت ما چون میخوایم از زیر مسولیتمون شونه خالی کنیم خدا میسازیم که بگیم یسری کارایی رو که ما نمیتونیم بکنیم اون میتونه ولی ما هیچ وقت نمیتونیم.این یعنی اون میگفت ما داریم صورت سوال رو پاک میکنیم.
البته سر خدا باور بودن یا نبودن نیچه شکه.بعضیا میگن اون فقط خدای غرب رو قبول نداشته

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از prabd.chess :
نه مثلا نیچه معتقد بود ما انسانی ابر انسان باید بشیم.میگفت خدای ما همون کامل ماست(همون تکاملمون)میگفت ما چون میخوایم از زیر مسولیتمون شونه خالی کنیم خدا میسازیم که بگیم یسری کارایی رو که ما نمیتونیم بکنیم اون میتونه ولی ما هیچ وقت نمیتونیم.این یعنی اون میگفت ما داریم صورت سوال رو پاک میکنیم.
البته سر خدا باور بودن یا نبودن نیچه شکه.بعضیا میگن اون فقط خدای غرب رو قبول نداشته
آره،منم با اين حرف نيچه موافقم.
شايد خيلي حرف كليشه اي باشه كه بخوايم بگيم خودشناسي خداشناسي؛ولي من واقعا بهش ايمان دارم.اگه دقت كنيم مي بينم انسان يه محور فناناشدني تو زندگيش داره و خدا هم دقيقا همين فناناپذيريه.سوال اينكه چرا درمورد خداباور بودن نيچه شكه؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Rainman :
آره،منم با اين حرف نيچه موافقم.
شايد خيلي حرف كليشه اي باشه كه بخوايم بگيم خودشناسي خداشناسي؛ولي من واقعا بهش ايمان دارم.اگه دقت كنيم مي بينم انسان يه محور فناناشدني تو زندگيش داره و خدا هم دقيقا همين فناناپذيريه.سوال اينكه چرا درمورد خداباور بودن نيچه شكه؟
نیچه کاراکتر محبوب من تو فلسفس.خیلی درباره ی خودش و نظریاتش تحقیق کردم.7 یا 8 تا از کتاباشو دارم.وحشتناک در این زمینه با سوادم!(خب که چی؟پز دادن داره!؟؟)
نیچه رو در چه حد میشناسی؟بگو تا جواب سوالتو با زبون خودت و شناختی که ازش داری بگم

بالا