• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آمادگی برای مشاوره ی تحصیلی - شغلی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science
پاسخ : آمادگی برای مشاوره ی تحصیلی - شغلی

نه........آخه معمولا من هر روز عکسشو میشنوم! :( :(

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

من ی سوال دارم
خوندن درسای پیش توی تابستون سوم: خوبه؟ یا مهم نیس در طی سالم میشه خوند؟
و یکی دیگه این که
چطوری میشه استرس نداشته باشیم؟ یا بهتر بگم شما چطور به استرستون غلبه کردین؟
این که کدوم موسسه بریم چقدر تو کنکور تاثیر داره؟
مثلا مبتکر، کانون یا گزینه دو!
شما کدومو ترجیح میدید؟
( پاسخ این سوال دلیل بر تبلیغ موسسه ای نیست.)

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

سلام

من چند تا سوال دارم:
1-سال 92-93 میخوان کنکور رو بردارن؟
2-اگه بخوان کنکور رو بردارن و شرط معدل شه ، بریم المپیاد یا نه؟؟( حتی اگه نقره هم تو المپ بگیریم ، چون شرط معدل هست و یه المپیادی معدلش کم میشه..اون وقت این المپیادی باید چی کار کنه ؟؟! اگه اصن مدال نیاره چی؟! ( آیندش به کلی تباه میشه ؟؟ دیگه نمیتونه بره دانشگاه مورد علاقش، باید بره دانشگاه آزاد! )

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

منم یه سؤال دارم : اگه شرط معدل شه خب امتحاناته مستمر ترم 1 و 2 هم همگانی میشه دیگه؟

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
Karlsruhe Institut für Technologie
رشته دانشگاه
Geodäsie und Geoinformatik

به نقل از ..AndromedA.. :
نه........آخه معمولا من هر روز عکسشو میشنوم! :( :(
× نشنو ... :D بخند بابا

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ~Sheyda~ :
من ی سوال دارم
خوندن درسای پیش توی تابستون سوم: خوبه؟ یا مهم نیس در طی سالم میشه خوند؟
و یکی دیگه این که
چطوری میشه استرس نداشته باشیم؟ یا بهتر بگم شما چطور به استرستون غلبه کردین؟
این که کدوم موسسه بریم چقدر تو کنکور تاثیر داره؟
مثلا مبتکر، کانون یا گزینه دو!
شما کدومو ترجیح میدید؟
( پاسخ این سوال دلیل بر تبلیغ موسسه ای نیست.)
× اوم ، پیش پیش نه اما اگه با ملم جلو بره عالیه ... نه اینکه وش کنید واسه آخر پیش
× جواب دادنش شاید سخت باشه ... ببین استرس داشتن یعنی اینکه تو به عنوان یه آدم به استعداد های خودت شک داری ... اولا به نظر من ذهنتو از حرف های دیگران ، مثلا خانواده و آشناها و دوستان خالی کن ، مثلا میگن ما می دونیم تو برق شریفی یا دکترای تهرانی و ... این خودش باعث میشه قبول شدن تو اینجاها برای تو نه به عنوان هدف ، بلکه به عنوان وظیفه در بیاد و پیش خودت فکر کنی اگر نشه فلان میشه و بهمان میشه ... این استرس میاره ...
بشین یه گوشه ؛ قشنگ و بدون وجود کسی و تنها ... واسه خودت یه هدف بزار ، چیزی که دوست داری ؛ دانشگاه و رشته ای که واقعا وقتی خودت میری میشینی اونجا خوش حالی ! حالا که هدف داری شروع کن واسه هدفت تلاش کردن و هیچ استرسی نداشته باش ، چون تلاش برای هدفت یعنی به دست آوردنش ... تو باید اونو داشته باشی و اون نمی تونه از تو فرار کنه چون تو خودت اونو ساختی !
یه چیزی هم همیشه یادت باشه ، اگه خودت و هدفت و آیندتو دوست داری ، باید بدونی که استرس دشمن تو و هدف و آینده و حافظه و خلاصه همه چیته ... باهاش مبارزه کن! اون زاده ی فکر توه و فکر تو قویترین موجود تو خلقتای خداست (;
× خیلی ها هستن موسسه نمی دونن چیه اما رتبه های برترو آوردن ... من زیاد موافقشون نیستم مگر در مواردی

• لایک
امتیازات: ninja
  • شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از Pariya :
سلام

من چند تا سوال دارم:
1-سال 92-93 میخوان کنکور رو بردارن؟
2-اگه بخوان کنکور رو بردارن و شرط معدل شه ، بریم المپیاد یا نه؟؟( حتی اگه نقره هم تو المپ بگیریم ، چون شرط معدل هست و یه المپیادی معدلش کم میشه..اون وقت این المپیادی باید چی کار کنه ؟؟! اگه اصن مدال نیاره چی؟! ( آیندش به کلی تباه میشه ؟؟ دیگه نمیتونه بره دانشگاه مورد علاقش، باید بره دانشگاه آزاد! )

سلام
× سال 90 قرار بود بردارن :D زیاد به این چیزا دقت نکن
× باید بره معتاد شه :D اگه 100 سال دیگه کنکور برداشته بشه ، شرط معدل به عنوان مجوز ورودی وا شاید یه درصدی از ورودی دانشگاه باشه . اون موقع هر دانشگاهی برای ورودی خودش آزمون میگیره

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از armitaa :
منم یه سؤال دارم : اگه شرط معدل شه خب امتحاناته مستمر ترم 1 و 2 هم همگانی میشه دیگه؟
× فقط امتحانی همگانی معدلشون حساب میشه . حالا هرچی باشه

OWNING

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من 7 روز دیگه کنکور دارم ... . هیچ ربطی به سوالی که دارم نداشت همینجوری گفتم فضا عوض شه :D

به یه کاری فکر میکنم خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی علاقه دارم . (برا این میگم [size=10pt]فکر میکنم[/size] چون به خیلی کارا علاقه دارم ) ولی خب نمیدونم آینده ای توش دارم یا نه یعنی اینکه بعضیا میگن باید برا اون کار ساخته شده باشی اصن معنی داره یا دری وریه اگه درسته پس تکلیف علاقه من چی میشه ؟ از یه طرفی هم خیلیا میگن اگه کسی بره دنبال علاقش موفق میشه اما نمیدونم آیا منم موفق میشم ؟ خیلی ذهنم رو مشغول کرده !!! شایدم واسه اینه که من آدمایه موفق رو الانشونو دارم میبینم نه سیر تکاملیشونو ( خودم یه پا مشاورما :D ) و الانه خودمو با اونا مقایسه میکنم . ای خدا کمکم کن ... .

شما هم اگه میشه راهنمایی کنید.

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

من از بچگی شغل دندونپزشکی رو خیلی دوست داشتم! همه میگن اگه به زیست علاقه نداشته باشی تو تجربی موفق نمیشی... منم زیست رو زیاد دوست ندارم و همینطور از دروس حفظی بدم میاد... اما کلللی ریاضی دوست دارم و توانایی خوندنشو هم دارم, به نظرتون من باید چیکار کنم؟؟؟؟ ( راستی دندونپزشکی رو هم خیلییییییییی دوست دارم)

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از OWNING :
من 7 روز دیگه کنکور دارم ... . هیچ ربطی به سوالی که دارم نداشت همینجوری گفتم فضا عوض شه :D

به یه کاری فکر میکنم خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی علاقه دارم . (برا این میگم [size=10pt]فکر میکنم[/size] چون به خیلی کارا علاقه دارم ) ولی خب نمیدونم آینده ای توش دارم یا نه یعنی اینکه بعضیا میگن باید برا اون کار ساخته شده باشی اصن معنی داره یا دری وریه اگه درسته پس تکلیف علاقه من چی میشه ؟ از یه طرفی هم خیلیا میگن اگه کسی بره دنبال علاقش موفق میشه اما نمیدونم آیا منم موفق میشم ؟ خیلی ذهنم رو مشغول کرده !!! شایدم واسه اینه که من آدمایه موفق رو الانشونو دارم میبینم نه سیر تکاملیشونو ( خودم یه پا مشاورما :D ) و الانه خودمو با اونا مقایسه میکنم . ای خدا کمکم کن ... .

شما هم اگه میشه راهنمایی کنید.
× موفق شدن یه شبه نیست ، درست میگی ... تو خودت رو با یه آدمی که الان موفقه مقایسه می کنی ، اون ادم موفق هم یه پله هایی رو طی کرده تا اسمش شده موفق ...
× هرکاری شروع می خواد ، هر شروعی با کمی ریسک همراهه ... اما کاری که بهش علاقه داری اون ریسکو کم می کنه و با زیاد کردن پشتکارت ، احتمل موقیتتو بیشتر می کنه ...
× آیا منم موفق می شم ؟ اوممم ... مگه چیزی از بقیه ی آدم ها کم داری که نشی ؟ حتما میشی

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از armitaa :
من از بچگی شغل دندونپزشکی رو خیلی دوست داشتم! همه میگن اگه به زیست علاقه نداشته باشی تو تجربی موفق نمیشی... منم زیست رو زیاد دوست ندارم و همینطور از دروس حفظی بدم میاد... اما کلللی ریاضی دوست دارم و توانایی خوندنشو هم دارم, به نظرتون من باید چیکار کنم؟؟؟؟ ( راستی دندونپزشکی رو هم خیلییییییییی دوست دارم)
× چه آدم سختی :D ... اووم ... ببین ، اگه اینقدر علاقه داری ، و ازونجایی که دندانپزشکی رشته ی خوب با درآمد عالی و موقعیت کاری خیلی خوبه مخصوصا واسه شما ، به نظر به سمتش بری ، اون حفظیاتی که داره ( که کمم نیست ) رو با خوشحالی تحمل می کنی . نه ؟

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

من پنج روز به کنکورم مونده،هفته ای یک بار عاشق یه رشته تو یه دانشگاه خاص میشم :D
الانم تقریبا به هیچی علاقه ندارم و به همه چیز علاقه دارم :D(گفتم فضا عوض شه)

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

من خيلي انگيزه دارم که درس بخونم!اما همش توفکرالمپيادم،ناکامي توي المپيادخيلي عذابم ميده،تاميشينم پاي کتاب ياداين مي افتم که الان بچه هاسرکلاس باشگاه اند!
من چيکارکنم چون واقعاميخوام بخونم!

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

سلام یه سوال
تو تابستون درس بخونیم اگه بخونیم چی بخونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

psi-3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از fatameh :
سلام یه سوال
تو تابستون درس بخونیم اگه بخونیم چی بخونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین من وقتی هم سن تو بودم اصلا درس نمی خوندم فقط یه کلاس فیزیک مدرسه می رفتم که به هیچ دردی نمی خورد فقط وقت تلف کردن بود
من که میگم این تابستون و تابستون دیگه رو بیخیال درس شو.هیچ ضرری هم نمیبینی.به وقتش درس بخون حالا برو کیف زندگیو ببر!
حالا اگه دوس داری یه چیزی بخونی یا یه کلاسی بری به نظرم برو کلاس فیزیک چون من تو فیزیک دوم خیلی اشکال داشتم.شیمی هم همینطوری روزنامه وار برا خودت بخون

8043

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان

سلام،من سال اول هستم و تازه تعطیل شدم و تجربی رو انتخاب کردم و اگه خدا بخواد می خوام پزشک بشم. :Dولی هنوز مطمئن نیستم که انتخابی که کردم درسته یا نه...؟ :(من استعدادم توی ریاضی خیلی خوبه و مطالب ریاضی رو خیلی راحت می گیرم .و تا چند سال پیش که راهنمایی بودم می خواستم برم ریاضی و کامپیوتر بخونم.اما سال دوم راهنمایی با مشاوره هایی که پدرومادرم و دوستان بهم دادن فهمیدم که کامپیوتر توی ایران بدردی نمی خوره و پزشکی هم درآمد بیشتری داره هم کلاس بیشتری.البته به زیست هم علاقه ی زیادی دارم ولی نمیدونم می تونم با سختی های حین تحصیل توی پزشکی کنار بیام؟!اینو هم باید بگم که نمی خوام بعد کنکور اینجا بمونم.
من فکر می کنم اگه برم رشته ی ریاضی بعد از یه مدت ازش خسته بشم چون ریاضی کاربردی نیست و فکر می کنم که فقط باید فرمول حفظ کنی...!حالا با چیزایی که گفتم به نظر شما من چیکار کنم؟ :-?

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از Saeedeh.Z :
من پنج روز به کنکورم مونده،هفته ای یک بار عاشق یه رشته تو یه دانشگاه خاص میشم :D
الانم تقریبا به هیچی علاقه ندارم و به همه چیز علاقه دارم :D(گفتم فضا عوض شه)
× فعلا صبر کن ... درست میشه

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ninja :
من خيلي انگيزه دارم که درس بخونم!اما همش توفکرالمپيادم،ناکامي توي المپيادخيلي عذابم ميده،تاميشينم پاي کتاب ياداين مي افتم که الان بچه هاسرکلاس باشگاه اند!
من چيکارکنم چون واقعاميخوام بخونم!

× یه کوچولو فکر کن ... اووووم .... خب ، دوست داری کنکورم مثل المپیاد خراب کنی ؟ چی ؟ نه ؟؟ چه جالب ، پس قوی و با انگیزه و خوشحال بخون

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از anaz-psi$ :
ببین من وقتی هم سن تو بودم اصلا درس نمی خوندم فقط یه کلاس فیزیک مدرسه می رفتم که به هیچ دردی نمی خورد فقط وقت تلف کردن بود
من که میگم این تابستون و تابستون دیگه رو بیخیال درس شو.هیچ ضرری هم نمیبینی.به وقتش درس بخون حالا برو کیف زندگیو ببر!
حالا اگه دوس داری یه چیزی بخونی یا یه کلاسی بری به نظرم برو کلاس فیزیک چون من تو فیزیک دوم خیلی اشکال داشتم.شیمی هم همینطوری روزنامه وار برا خودت بخون

× تقریبا درسته ... :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا