• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از White Devil :
می گی با متال مقایسه نکن، پس چرا می گی سنتی و کلاسیک از متال خشن تره؟! X-( من خودم 4 سی دی از بهترین آهنگ های کلاسیک رو دانلود کردم و این هم مثل اوناست (انگار کلاسیک تا حالا نشنیدم من خودم عشق کلاسیک و بی کلامم B-)). منم تصور می کردم ویولن رو شدید قراره بزنه بعد دیدم اصلا صدایی در نمیاد! :-"
ببین کلا تو سبکای مختلف متال نمود ظاهری خشونت, سر و صدای زیاد, تمپو بالا و گیتار دیستورت شده و یه سری المان های دیگست.. من منظورم این بود که قرار نیست هر آهنگ خشنی, سروصدا توش زیاد باشه.. اصن داستان خشونت در دنیای کلاسیک با این چیزی که تو متال و مشتقات میبینیم جداست.. بعدم کلا اکثر کارای کلاسیک تم شاد دارن بر خلاف چیزایی که گفتی.. ولی در هر صورت نظرت قابل احترامه.. شاید به نظر تو خشن نباشه این آهنگ اما به نظر من هست..
یه آهنگ کلاسیک دیگه که خیلی تم تقریبا سنگینی داره (چون گفتی 4 تا سی دی کلاسیک دارم بت میگم...) >>> آهنگ Adagio بازم از پاگانینی که فوق العادست..
یه آهنگ شاد کلاسیک هم گوش کن بعد مقایسه کن متوجه میشی.. مثلا آهنگ Sarasate (اجرای Gil Shaham رو گوش کنی که ته شه !)
اصن یکی بیاد به من بگه چرا ای چیزا رو دارم این جا میگم؟ :-/

• لایک
امتیازات: Dizzy

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از تـــــــــــــــارا :
ولی به طور کلی این افت رو من هم می پذیرم.فقط در مورد متال نیست.هر چیزی اولش خوبه، نمی دونم چرا ! این مسئله یه مدته ذهن منو به خودش مشغول کرده.کلاسیکای الان کجا، کلاسیکای قرن 18،19 کجا (اون موقع که تازه پیانو اومده بود) یا همین متال هم اوجش دیگه دهه ی 90 بوده و یکمی هم 80 (یکم 80 چون گروهای کم تری تو اون دهه بودن). مجسمه ها، نقاشی ها، اصن انقلاب که میشه، همه چیز خوبه ولی یکم که می گذره ...
نه که بخوام بگم این مربوط به قرن 21 باشه، کوروش کجا و آخرین پادشاهای هخامنشی کجا
تنها چیزی که پیش رفت می کنه تکنولوژیه، بقیه ی چیزا معمولا شبیه یه نمودارین که برای یه مدت کم یک سیر ثابتی دارن و بعد از اون پیش رفت می کنن و شکوفا میشن و بعد از اون هم سیری نزولی

دوست عزیز !
واقعاً به نظرت کلاسیک معاصر گوش دادی که این حرف رو میزنی ؟!
اصلاً کلاسیک توی دوران معاصر قشنگ شده !
بورو سمفونی های SHOSTACOVICH رو گوش کن !
یا از اون هم جدید تر بورو Arvo Pert گوش کن تا بفهمی موسیقی کلاسیک یعنی چی !

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

این فرمول رو کی گفته دقیقا؟ خفه شو، بمیر، من می خوام بمیرم خیلی چیز واجبیه! آدم نباید تک بعدی باشه که.آهنگ fade to black هم مضمونش من می خوام بمیرمه والا! بعد مثلا so what متالیکا خیلی شعر قوی و قشنگی داره؟ چرا یه گروهو هی می خوایم ببریم بالا و فکر می کنیم خیلی خفنه؟ واسه چی تعصب داری؟ همه ی گروها کار بد دارن، کار خوبم دارن
بعدشم متالیکا چند تا سبک خاص داره دیگه.از هوی و ثرش و اسپید فراتر نمی ره که میره؟
تو متال هر سبک اشعار مربوط به خودشو داره و در ضمن هر سبک هم فرمول مخصوص به خودشو داره! این که میگی متال، بدبخت بیچاره کلی شاخه و زیرشاخه داره

ضمن این که سولو مربوط به یه سری سبکای خاصه.گروه جدید می خوای trivium که مثکه شاگرد همین جیمز هم بودن، سولو دارن خیلیم خوب.

باز گفتی عقیده ی غلط؟ میشه اثبات کنی این غلط بودنو؟! نمی دونم چه اصرایه که همیشه بگیم "من درست فکر می کنم".تو واسه خودت فکر کن که داری درست میگی ولی این که صاف میای میگی عقیده ی "غلط" به یک عقیده ی دیگه، ... :rolleyes: از نظر موسیقیایی هم بلک متال پیش رفت کرده نسبت به قبل.مثلا همین آهنگ سازی shining یا کریدل و دیمو خیلی بهتر شد نسبت به گروهای دهه 80 ولی چون اشعارشون (این 2 گروه آخر) افت داشته، تهمت تجاری بودن بهشون زده میشه .

بعد تازه اینا چندتا شاخه بود.زیرشاخه ها هم حالا داستان خودشو داره ...

ولی به طور کلی این افت رو من هم می پذیرم.فقط در مورد متال نیست.هر چیزی اولش خوبه، نمی دونم چرا ! این مسئله یه مدته ذهن منو به خودش مشغول کرده.کلاسیکای الان کجا، کلاسیکای قرن 18،19 کجا (اون موقع که تازه پیانو اومده بود) یا همین متال هم اوجش دیگه دهه ی 90 بوده و یکمی هم 80 (یکم 80 چون گروهای کم تری تو اون دهه بودن). مجسمه ها، نقاشی ها، اصن انقلاب که میشه، همه چیز خوبه ولی یکم که می گذره ...
نه که بخوام بگم این مربوط به قرن 21 باشه، کوروش کجا و آخرین پادشاهای هخامنشی کجا
تنها چیزی که پیش رفت می کنه تکنولوژیه، بقیه ی چیزا معمولا شبیه یه نمودارین که برای یه مدت کم یک سیر ثابتی دارن و بعد از اون پیش رفت می کنن و شکوفا میشن و بعد از اون هم سیری نزولی
من تصمیم گرفتم با شما بحث نکنم ، چون هم خیلی پیاده این (از اونجایی که فرق تم با سبک رو نمیدونین ) ، هم آخرش یه ذره هم از عقاید خودتون عقب نمیکشین . اونی که میگه "من درست فکر میکنم" شمایین نه من. شما هرجور راحتین فکر کنین ، بذارین من هم هر جور راحتم فکر کنم . :| فقط درباره ی تعصب بگم : 1)آلبومهای Load و Reload متالیکا از نظر موسیقی و متن ضعیفن اما بقیه ی آلبوماش شاهکارن . 2)نحوه ی بیان ناامیدی و مرگ فرق میکنه ، تو Fade to black هیچ جاش نمیگه دنیای لعنتی برو گمشو ، نمیدونم از این حرفا 3) متالیکا گروه مورد علاقه ی منه اما تا حالا نشده بخاطر این علاقه م با کسی خیلی صحبت کنم و بهش تحمیل کنم ، شما اون دیسلایکی رو که به خاطر تعریف از متالیکا در مقابل اسلیپنات زدین یادتون بیارین ببینین کی تعصب داره .

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از hamid-GM :
ببین کلا تو سبکای مختلف متال نمود ظاهری خشونت, سر و صدای زیاد, تمپو بالا و گیتار دیستورت شده و یه سری المان های دیگست.. من منظورم این بود که قرار نیست هر آهنگ خشنی, سروصدا توش زیاد باشه.. اصن داستان خشونت در دنیای کلاسیک با این چیزی که تو متال و مشتقات میبینیم جداست.. بعدم کلا اکثر کارای کلاسیک تم شاد دارن بر خلاف چیزایی که گفتی.. ولی در هر صورت نظرت قابل احترامه.. شاید به نظر تو خشن نباشه این آهنگ اما به نظر من هست..
یه آهنگ کلاسیک دیگه که خیلی تم تقریبا سنگینی داره (چون گفتی 4 تا سی دی کلاسیک دارم بت میگم...) >>> آهنگ Adagio بازم از پاگانینی که فوق العادست..
یه آهنگ شاد کلاسیک هم گوش کن بعد مقایسه کن متوجه میشی.. مثلا آهنگ Sarasate (اجرای Gil Shaham رو گوش کنی که ته شه !)
اصن یکی بیاد به من بگه چرا ای چیزا رو دارم این جا میگم؟ :-/

من چند تا سمفونی با سولوی ویولن شنیده بودم که خیلی زیبا بودن، هر چی می گردم نمی تونم پیدا کنم، در بین کار های بتهوون هم نبود. اگه سمفونی شنیدی که عنصر اصلیش ویولن باشه لطفا اسمشو پ.خ کن.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از PeiHaghi :
دوست عزیز !
واقعاً به نظرت کلاسیک معاصر گوش دادی که این حرف رو میزنی ؟!
اصلاً کلاسیک توی دوران معاصر قشنگ شده !
بورو سمفونی های SHOSTACOVICH رو گوش کن !
یا از اون هم جدید تر بورو Arvo Pert گوش کن تا بفهمی موسیقی کلاسیک یعنی چی !

خیلی ممنونم از این معرفی /m\.راضیم.سمفونی 5شو گوش دادم.پس چرا اسمی ازینا برده نمی شه؟ شاید من تو باغ نیستم :D گرچه من همچنان کارای بتهوون رو بیش تر می پسندم یا swan lake چایکوفسکی، الان من نتونستم برداشتی داشته باشم ازین آهنگ، باید چندبار دیگه گوش بدم قطعا البته.واجب شد برم تحقیق کنم راجب کلاسیک معاصر.ممنون :)

به نقل از SPARK :
من تصمیم گرفتم با شما بحث نکنم ، چون هم خیلی پیاده این (از اونجایی که فرق تم با سبک رو نمیدونین ) ، هم آخرش یه ذره هم از عقاید خودتون عقب نمیکشین . اونی که میگه "من درست فکر میکنم" شمایین نه من. شما هرجور راحتین فکر کنین ، بذارین من هم هر جور راحتم فکر کنم . :| فقط درباره ی تعصب بگم : 1)آلبومهای Load و Reload متالیکا از نظر موسیقی و متن ضعیفن اما بقیه ی آلبوماش شاهکارن . 2)نحوه ی بیان ناامیدی و مرگ فرق میکنه ، تو Fade to black هیچ جاش نمیگه دنیای لعنتی برو گمشو ، نمیدونم از این حرفا 3) متالیکا گروه مورد علاقه ی منه اما تا حالا نشده بخاطر این علاقه م با کسی خیلی صحبت کنم و بهش تحمیل کنم ، شما اون دیسلایکی رو که به خاطر تعریف از متالیکا در مقابل اسلیپنات زدین یادتون بیارین ببینین کی تعصب داره .
من هیچ وقت در این بین نگفتم عقیده ی من درسته! هیچ وقتم نگفتم من درست می گم و عقیده ی تو غلطه و الان هم نمی گم عقیده ی تو درسته و عقیده ی من غلط و بالعکس و این که عقیده ی خودت محترمه و هرجور دوست داری می تونی فکر کنی رو کسی منکرش نیست ولی تو الان درمورد عقیده ی خودت حرف نمی زنی، داری راجب عقیده ی دیگران حرف می زنی و این که بیای بدون هیچ استدلالی بگی "با این که غلطه" آخه خیلی بی منطقه این کار! مثلا فکر کردی من الان تایید می کنم اونارو؟ نه طبیعتا ولی نمیام یه سری آدمو یه جا زیر سوال ببرم که توانایی دفاع کردن از عقیدشونو ندارن
2) یعنی چی؟ شعر unnamed feeling:
Get the fuck out of here
I just wanna get the FUCK away from me
I rage, I glaze, I hurt, I hate
I hate it all, why why why me?
الان اگه متالیکا اون جمله رو گفته بود، تو یه جمله دیگه مثال می زدی.قبول داری خودت؟ :D یادته یه بار خودت گفتی متال مثل یه ویترین می مونه؟ تو الان داری میگی این اشعار نباید باشه ولی من شخصا لذت می برم ازشون و احساس می کنم باید باشه، چون من به عنوان یه شنونده به اون آهنگا نیاز دارم
3) از کی تا حالا دیسلایک یعنی تحمیل عقاید؟ الان اصلا یادم نیست کی زدم و کجا، الانم اگه بگی حدودا کجا زدم، میرم می خونم و دلیلشو بهت میگم. ببین آریا من متالیکا جزو تاپ 5 هامه و با توجه به حس و حالم گروه اول هم میشه گاهی و الانم خیلی وقته اسلیپ نات گوش ندادم و واسه 2 هفته فقط متالیکا گوش دادم و بانگامم اگه می خوندی می فهمیدی، الان این بانگمو می بینی؟ آهنگشو تا حالا تا آخر گوش ندادم ولی کاملا تصادفی داشتم شعرشو می خوندم دیدم وات د فاک دقیقا جمله به جملش با شرایط من سازگاره.اسلیپ ناتم همه آهنگاش شعراش این جوری نیست که یا موسیقیش.مثلا circle هم آهنگش ملایمه و شعرشم در عین قشنگی ملایمه.من تعصبم ندارم روشون.فقط به عنوان یه شخص که مقایسه می کنم می بینم یه جاهایی اسلیپ نات اعضاش قوی ترن و یه جاهایی متالیکا.من رو قوی بودن آهنگسازی متالیکا هیچ وقت بحث نمی کنم چون واقعا عالین در این زمینه.بعدشم من اگه فقط یک آهنگ خوب از یک گروه بشنوم شتایشش می کنم چه برسه به متالیکا که ماشا... الی ماشاا... کلی آهنگ خوب داره ولی خب سبک شعراشو زیاد قبول ندارم.2 تا شعر از گروه death خوندم کلا تو کف بودم ...

مثلا واسه این عکس به این دلیل منفی دادم که گفتی جیمز چطوری با اینا عکس انداخته، من خودم شخصا هیچ علاقه ای به آزی ندارم و حتی بلک سبث هم نمی پسندم و نمی تونم با کاراشون ارتباط برقرار کنم ولی واقعیت امر اینه که اون یکی از پیشگامای متاله و خب خوشم نیومد از اون حرفت و دیسلایک رو گذاشتن برای همین مواقع ...

می دونی مشکل این گروه تازه چیه؟ اینه که همه رو در روی همن، مثلا ما صفحه های اول با 3 تا دوست دیگه بودیم و کلی جو صمیمیی داشت تاپیک، خیلی بحثا شد، خیلی دیسلایک ها و لایک ها داده شد و خب الانم باهم در تماسیم تقریبا.مثلا سر همین انتقاد از لارس من خودم دیسلایک گرفتم (چه یادمه!) ولی خب من نظرمو گفتم و اونام نظرشونو در مورد نظر من، مثلا چه عیبی داره؟! دعوا می کردیم و بحثای نفس گیر ولی خب در نهایت امر می خندیدیم باهم و کسی جلوی کس دیگه نبود
ولی جو الان سنگینه، اصلا دوستانه نیست، تا یه چیزی میگی طرف به تیریج قباش برمی خوره، مثلا دوست داری بهش اطلاعات بدی ولی فکر می کنه مثن افت داره، فکر می کنه می خوام مثن تحقیرش کنم بگم من خیلی خفنم ولی تو نمی دونی، من خودم یه سری پستارو می بینم واقعا در عجبم و کلا رغبتم ندارم دیگه نسبت به این تاپیک ...

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از White Devil :
من چند تا سمفونی با سولوی ویولن شنیده بودم که خیلی زیبا بودن، هر چی می گردم نمی تونم پیدا کنم، در بین کار های بتهوون هم نبود. اگه سمفونی شنیدی که عنصر اصلیش ویولن باشه لطفا اسمشو پ.خ کن.
یه چیزی میگم نخندین.. من هیچوقت نفهمیدم منظور از سمفونی چیه.. اصن سواد موسیقیایی در حد تیم ملی!
ولی یه حدسایی میزنم .. اگر منظورت این کنسرت هایی هست که 400 نفر اون پشت نشستن هر کدوم یه ویولون یا ویولون سل میزنن بعد یه نفر هم در متن داستان قرار داره, که من کلی از اینا دارم.. منظورت همینه دیگه؟ مثلا همین Tzigane قسمت اولش فقط ویولونه اما بعدش بقیه ساز ها هم وارد داستان میشن.. گرچه من قسمت اولش رو بیشتر دوس دارم..

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از hamid-GM :
یه چیزی میگم نخندین.. من هیچوقت نفهمیدم منظور از سمفونی چیه.. اصن سواد موسیقیایی در حد تیم ملی!
ولی یه حدسایی میزنم .. اگر منظورت این کنسرت هایی هست که 400 نفر اون پشت نشستن هر کدوم یه ویولون یا ویولون سل میزنن بعد یه نفر هم در متن داستان قرار داره, که من کلی از اینا دارم.. منظورت همینه دیگه؟ مثلا همین Tzigane قسمت اولش فقط ویولونه اما بعدش بقیه ساز ها هم وارد داستان میشن.. گرچه من قسمت اولش رو بیشتر دوس دارم..
والا ما هم نمیدونیم چیه ! :))
اصولاً تا جایی که من میدونم تو موسیقی کلاسیک دو جور ارکستر داریم ، سمفونیک و فیلارمونیک .
ارکستر سمفونیک یه تعداد زیادی ساز داره . این ساز ها هر کروم نت خودشون رو میزنن .
ولی ارکستر فیلارمونیک (باز تا جایی که من میدونم ) کنسرتو یه چیزی اجرا میکنن . یعنی چی ؟! مثلاً کنسرتو ویولون ( همین قطعه ای که تو میگی ) یعنی یک ویولونیست ، سولو میزنه و بقیه ارکستر همراهیش میکنن .
و البته همین آقای مالمستین هم کنسرتو الکتریک گبتار زده با ژاپن فیلارمونیا !
خیلی ممنونم از این معرفی /m\.راضیم.سمفونی 5شو گوش دادم.پس چرا اسمی ازینا برده نمی شه؟ شاید من تو باغ نیستم :D گرچه من همچنان کارای بتهوون رو بیش تر می پسندم یا swan lake چایکوفسکی، الان من نتونستم برداشتی داشته باشم ازین آهنگ، باید چندبار دیگه گوش بدم قطعا البته.واجب شد برم تحقیق کنم راجب کلاسیک معاصر.ممنون :)
موسیقی کلاسیک شاید از همه ی موسیقی ها سلیقه ای تر باشه .
توصیه میکنم سمفونی 9 شوستاکوویچ رو هم گوش بدی .
یکی از کار های جالب این آقا این بوده که در طول نبرد استالین گراد ، یک گروهی رو جمع میکنه و میان توی میدون شهر شروع میکنن ساز زدن !
با ساز های کهنه و خراب ، با لباس های پاره و در نهایت بدبختی !
نمیدونم دقیقاً قطعش چیه ولی احتمالاً توی ویکیپدیا گفته .

علاوه بر اینا واگنر ( احتمالاً میشناسید ) کاراش خیلی قشنگه !
من به شخصه واگنر رو پدر جد متال میدونم .
یکی از هم عصراش راجع بهش گفته که هیچ ترسی از صدای بلند نداره .
اگر واگنر گوش ندادید سمفونی (ride of valkiries) رو معرفی میکنم .

• لایک

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

من هیچ وقت در این بین نگفتم عقیده ی من درسته! هیچ وقتم نگفتم من درست می گم و عقیده ی تو غلطه و الان هم نمی گم عقیده ی تو درسته و عقیده ی من غلط و بالعکس و این که عقیده ی خودت محترمه و هرجور دوست داری می تونی فکر کنی رو کسی منکرش نیست ولی تو الان درمورد عقیده ی خودت حرف نمی زنی، داری راجب عقیده ی دیگران حرف می زنی و این که بیای بدون هیچ استدلالی بگی "با این که غلطه" آخه خیلی بی منطقه این کار! مثلا فکر کردی من الان تایید می کنم اونارو؟ نه طبیعتا ولی نمیام یه سری آدمو یه جا زیر سوال ببرم که توانایی دفاع کردن از عقیدشونو ندارن
2) یعنی چی؟ شعر unnamed feeling:
الان اگه متالیکا اون جمله رو گفته بود، تو یه جمله دیگه مثال می زدی.قبول داری خودت؟ :D یادته یه بار خودت گفتی متال مثل یه ویترین می مونه؟ تو الان داری میگی این اشعار نباید باشه ولی من شخصا لذت می برم ازشون و احساس می کنم باید باشه، چون من به عنوان یه شنونده به اون آهنگا نیاز دارم
3) از کی تا حالا دیسلایک یعنی تحمیل عقاید؟ الان اصلا یادم نیست کی زدم و کجا، الانم اگه بگی حدودا کجا زدم، میرم می خونم و دلیلشو بهت میگم. ببین آریا من متالیکا جزو تاپ 5 هامه و با توجه به حس و حالم گروه اول هم میشه گاهی و الانم خیلی وقته اسلیپ نات گوش ندادم و واسه 2 هفته فقط متالیکا گوش دادم و بانگامم اگه می خوندی می فهمیدی، الان این بانگمو می بینی؟ آهنگشو تا حالا تا آخر گوش ندادم ولی کاملا تصادفی داشتم شعرشو می خوندم دیدم وات د فاک دقیقا جمله به جملش با شرایط من سازگاره.اسلیپ ناتم همه آهنگاش شعراش این جوری نیست که یا موسیقیش.مثلا circle هم آهنگش ملایمه و شعرشم در عین قشنگی ملایمه.من تعصبم ندارم روشون.فقط به عنوان یه شخص که مقایسه می کنم می بینم یه جاهایی اسلیپ نات اعضاش قوی ترن و یه جاهایی متالیکا.من رو قوی بودن آهنگسازی متالیکا هیچ وقت بحث نمی کنم چون واقعا عالین در این زمینه.بعدشم من اگه فقط یک آهنگ خوب از یک گروه بشنوم شتایشش می کنم چه برسه به متالیکا که ماشا... الی ماشاا... کلی آهنگ خوب داره ولی خب سبک شعراشو زیاد قبول ندارم.2 تا شعر از گروه death خوندم کلا تو کف بودم ...

مثلا واسه این عکس به این دلیل منفی دادم که گفتی جیمز چطوری با اینا عکس انداخته، من خودم شخصا هیچ علاقه ای به آزی ندارم و حتی بلک سبث هم نمی پسندم و نمی تونم با کاراشون ارتباط برقرار کنم ولی واقعیت امر اینه که اون یکی از پیشگامای متاله و خب خوشم نیومد از اون حرفت و دیسلایک رو گذاشتن برای همین مواقع ...

می دونی مشکل این گروه تازه چیه؟ اینه که همه رو در روی همن، مثلا ما صفحه های اول با 3 تا دوست دیگه بودیم و کلی جو صمیمیی داشت تاپیک، خیلی بحثا شد، خیلی دیسلایک ها و لایک ها داده شد و خب الانم باهم در تماسیم تقریبا.مثلا سر همین انتقاد از لارس من خودم دیسلایک گرفتم (چه یادمه!) ولی خب من نظرمو گفتم و اونام نظرشونو در مورد نظر من، مثلا چه عیبی داره؟! دعوا می کردیم و بحثای نفس گیر ولی خب در نهایت امر می خندیدیم باهم و کسی جلوی کس دیگه نبود
ولی جو الان سنگینه، اصلا دوستانه نیست، تا یه چیزی میگی طرف به تیریج قباش برمی خوره، مثلا دوست داری بهش اطلاعات بدی ولی فکر می کنه مثن افت داره، فکر می کنه می خوام مثن تحقیرش کنم بگم من خیلی خفنم ولی تو نمی دونی، من خودم یه سری پستارو می بینم واقعا در عجبم و کلا رغبتم ندارم دیگه نسبت به این تاپیک ...
آخه به خدا یه حرفی میزنی ... چی بگم آخه . کدوم منطق میگه کودک آزاری ، منفجر کردن حیوانات ، آزار و اذیت زنها و ... درسته که طبق اون حرف من بی منطقه ؟ (البته اشتباه نگیر ، همه شون نمیگم اینجورین اما آدمای اینجوری توشون کم نیست .) در ضمن اونا توانایی دفاع از خودشون رو خیلی خوب دارن . هر چی باشه اونا با این همه امکانات دارن آهنگ میسازن در مورد عقایدشون ، ما اینجا تو یه تاپیک فسقلی بحث میکنیم.
2) چرا من هر حرفی میزنم شما بسطش میدی ؟! مگه من میگم متالیکا آهنگ ضعیف و بددهنی نداره ؟ مطمئناً داره. اما خب در مقابل این لیریکس من میتونم لیریکس های And justice for all، For whom the bell tolls ، Sad but true و خیلی لیریکس های دیگه رو بیارم که آهنگ Unnamed feeling توش گم بشه . اتفاقاً اینجا به یه نقطه ی خوبی هم رسیدیم : چرا به نظرت آهنگای Unnamed Feeling و So what اصلاً به چشم نمیان ؟ چون چیزی برای عرضه ندارن و لیریکس پر شده از چرت و پرت .
3) دیسلایک یعنی از یه چیزی خوشم نیومد . بحث من هم این نیست که چرا دیسلایک زدی ، اصلاً به همه ی پستای من دیسلایک بزن (فوقش منم به پست های تو میزنم :D) من میگم اسلیپنات جزو تاپ 5 من هم هست ، یکی از بزرگترین لذتهای زندگیم (!) هم اینه که Duality رو گوش کنم . اما دیگه همه میدونن اسلیپنات در مقابل متالیکا هیچه ، پس دیسلایک = تعصب شدید . وگرنه حرفم درست بود فک کنم. دیسلایک برای عکس هم که زدی باز به خودت مربوطه ولی جیمز با فاصله ی خیلی زیاد از همه شون بالاتره . وگرنه من غیر از آزی ، از دو تای دیگه بدم نمیاد.
-----------------
حالا در مورد لیریکس که میگی من دوست دارم که بگن خفه شو ، بمیر و از این قبیل چیزا بگم که به قول تو اینجور چیزا هم لازمه ، ولی از هر 100 تا آهنگ دو سه تا . الآن از 100 تا آهنگ 80 تاش این شکلیه . من بازم میگم متال ویترینه . (البته من این حرف رو بخاطر تنوع سبک زیادش گفته بودم ولی در مورد موضوع هم گردنم گذاشتی !)
----------------
من که خیلی گروه تازه محسوب نمیشم ، از صفحه ی 7،8 فک کنم هستم . با گروه قبلی هم بحث داشتم . اما از همون اول دوست داشتی زور بگی. یادته سر اسلیپنات چقدر میکا رو پیچوندی تا آخرش گفت وقتی لذت میبری دیگه نمیخوام لذتش رو ازت بگیرم و اینا ؟ بحث رو اینقدر میپیچونی که آخرش به هیچی نمیرسیم . من هم اگه اولش نمیخواستم بحث کنم به خاطر این بود که آخرش معلومه تقریباً ! دیگه من نمیخوام دعوا بشه و صمیمیت از بین بره . من و تو عقایدمون فرق میکنه ولی خب واسه ی کنار اومدن یه راه پیدا میشه دیگه . من فکر میکردم این راه بحث نکردنه . یعنی موسی به دین خود ، عیسی به دین خود .

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از SPARK :
آخه به خدا یه حرفی میزنی ... چی بگم آخه . کدوم منطق میگه کودک آزاری ، منفجر کردن حیوانات ، آزار و اذیت زنها و ... درسته که طبق اون حرف من بی منطقه ؟ (البته اشتباه نگیر ، همه شون نمیگم اینجورین اما آدمای اینجوری توشون کم نیست .) در ضمن اونا توانایی دفاع از خودشون رو خیلی خوب دارن . هر چی باشه اونا با این همه امکانات دارن آهنگ میسازن در مورد عقایدشون ، ما اینجا تو یه تاپیک فسقلی بحث میکنیم.
2) چرا من هر حرفی میزنم شما بسطش میدی ؟! مگه من میگم متالیکا آهنگ ضعیف و بددهنی نداره ؟ مطمئناً داره. اما خب در مقابل این لیریکس من میتونم لیریکس های And justice for all، For whom the bell tolls ، Sad but true و خیلی لیریکس های دیگه رو بیارم که آهنگ Unnamed feeling توش گم بشه . اتفاقاً اینجا به یه نقطه ی خوبی هم رسیدیم : چرا به نظرت آهنگای Unnamed Feeling و So what اصلاً به چشم نمیان ؟ چون چیزی برای عرضه ندارن و لیریکس پر شده از چرت و پرت .
3) دیسلایک یعنی از یه چیزی خوشم نیومد . بحث من هم این نیست که چرا دیسلایک زدی ، اصلاً به همه ی پستای من دیسلایک بزن (فوقش منم به پست های تو میزنم :D) من میگم اسلیپنات جزو تاپ 5 من هم هست ، یکی از بزرگترین لذتهای زندگیم (!) هم اینه که Duality رو گوش کنم . اما دیگه همه میدونن اسلیپنات در مقابل متالیکا هیچه ، پس دیسلایک = تعصب شدید . وگرنه حرفم درست بود فک کنم. دیسلایک برای عکس هم که زدی باز به خودت مربوطه ولی جیمز با فاصله ی خیلی زیاد از همه شون بالاتره . وگرنه من غیر از آزی ، از دو تای دیگه بدم نمیاد.
-----------------
حالا در مورد لیریکس که میگی من دوست دارم که بگن خفه شو ، بمیر و از این قبیل چیزا بگم که به قول تو اینجور چیزا هم لازمه ، ولی از هر 100 تا آهنگ دو سه تا . الآن از 100 تا آهنگ 80 تاش این شکلیه . من بازم میگم متال ویترینه . (البته من این حرف رو بخاطر تنوع سبک زیادش گفته بودم ولی در مورد موضوع هم گردنم گذاشتی !)
----------------
من که خیلی گروه تازه محسوب نمیشم ، از صفحه ی 7،8 فک کنم هستم . با گروه قبلی هم بحث داشتم . اما از همون اول دوست داشتی زور بگی. یادته سر اسلیپنات چقدر میکا رو پیچوندی تا آخرش گفت وقتی لذت میبری دیگه نمیخوام لذتش رو ازت بگیرم و اینا ؟ بحث رو اینقدر میپیچونی که آخرش به هیچی نمیرسیم . من هم اگه اولش نمیخواستم بحث کنم به خاطر این بود که آخرش معلومه تقریباً ! دیگه من نمیخوام دعوا بشه و صمیمیت از بین بره . من و تو عقایدمون فرق میکنه ولی خب واسه ی کنار اومدن یه راه پیدا میشه دیگه . من فکر میکردم این راه بحث نکردنه . یعنی موسی به دین خود ، عیسی به دین خود .

ببین الان من حتی دقیقا نمی دونم کدوم گروهای بلکن که بچه آزاری و ... می کنن.بگو کدوم گروهان پس شاید من نمی دونم.چیزی که من از بلک متال دیدم متفاوته با اون چیزی که تو می بینی چون 2 طرفمونم از دیدگاه طرف مقابل به قضیه نگاه نکردیم
در مورد unnamed feeling اصلا نخواستم بگم که ضعیفه و دقیقا یکی از آهنگا و شعرای مورد علاقه ی خودمه و آهنگسازیش فوق العاده روی لیریکسش خوابیده و دقیقا آهنگسازی اون "احساس بدون اسم" رو منتقل می کنه و so what هم تو گلچینای من هست :D من این 2 تا آهنگو دوست دارم

3) الان همین حرفت. "همه" می دونن اسلیپ در مقابل متالیکا "هیچه" نشانه ی تعصبه بازم و این که بگی کدوم قوی تره هم حرف بی خودیه چون دابل باسای جویی کجا، دابل باسای لارس کجا و در مورد جیمز واقعا از نظر خوندن به نظر من افتضاحه تو بعضی آهنگا، مثلا نسخه ی اول ناثینگو بدخونده به نظرم واقعا ولی کوری چه عشقی می خونه، چه خشم، چه فلسفه، چه به عنوان یه روانی، داداشم مثل دادای بقیه گروهای متال کور نیست، در همه حالتا احساسو منتقل می کنه.مثلا آهنگ purity یا خیلی آهنگای دیگه

اینکه من به تو دیسلایک می دم یعنی نمی پذیرم این مسئله رو ولی دیسلایک دادن تو مشخصه که صرفا داده میشه برای این که اعتراض کنی به اون دیسلایک.واقعا انقد مهمه؟ من الان قبطه می خورم به اون روزی که هیچ کی منو این جا نمی شناخت و راحت می تونستم تو حرف بزن پست بدم ولی الان همه ی پستامو :|

می دونی تو من و میکائیل تا الان 3 بار در مورد اسلیپ نات بحث کردیم و آخر هم الان علاقه مند شده ؟ :D من نظر خودمو میگم، چیزی که فکر می کنم درسته، 1000 نفرم بیان جلوی من بگن غلطه، اگه ببینم آدمای مطلعی نیستن و بی دلیل این حرفو می زنن و در سطح خودمن حرفشونو نمی پذیرم
پیچوندن ینی چی ؟! داشتیم بحث می کردیم، من از عقاید خودم می گفتم، اونم از خودش و درواقع بحث می کردیم، هیچ وقتم هیچ کی نگفت من غلط می گم و تو درست و بالعکس

خب بحثو خانوادگیش نکنین
اونی که دووم گوش می داد، گروه مورد علاقت احیانا empyrium یا uaral نیست؟

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

اون a dying wish رو هیچ شکی ندارم که باهاش ارتباط برقرار می کنی به زودی فقط باید یه موقع درست گوشش بدی ...
دیشب 5 بار این آهنگو گوش دادم و واقعا به این نتیجه رسیدم که خیلی آهنگ شاخیه :-?..
ینی اصن اون پارت اولش که طرف یهو گیتار دیستورت میزنه و یا اونجایی که میگه Silence واقعا مو رو به تن آدم سیخ میکنه و یه حسی به من میده که عاشقشم .. خیلی تم سنگینی داره این آهنگ .. در حدی که من اگه یه روز بخوام یه کاری دست خودم بدم ترجیح میدم همزمان با گوش دادن این آهنگ اون کارو بکنم (مخصوصا اون پارت آخرش که گیتار بیس هست فقط..)
خلاصه که پیشنهاد میکنم اگه خواستین که اینو گوش بدین, اول منتظر خونه خالی بمونین.. بعد در تاریکی اتاق چشماتون رو ببندین و موزیک رو با صدای بلند گوش بدین..
راضیم به خدا.. :rolleyes:

• لایک

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

خب یه سری از جنایات بچه های بلک رو نوشتم که هر کی اذیت میشه خودش نخونه . بیشتر برای تارا نوشتم :
1. یکی از افراد گروه shining با اسم Niklas kvarforth که سبکی به نام suicidal black metal رو رونق داد به خاطر خود زنی هاش معروفه. یعنی تقریبا هر وقت بیکار میشده خودش رو زخم میکرده. تاثیرات آهنگش باعث خودکشی خیلی از طرفدارای جوانش شده.
2. گروه Gorgoroth در تاریخ فوریه 2004 یه کنسرت داشت که در اون کله ی بریده ی گوسفندا رو آویزون کرده بودن و حدود 80 لیتر خون گوسفند رو روی سر تماشاچی ها ریختن و یه حمام خون داشتن.
3.درامر سابق گروه hellhammer که اسمش Dead بود ، اخلاقایی مثل خوابیدن تو قبر، خودزنی، بو کردن نعشه ی کلاغ قبل از کنسرت داشته و هنگام خود کشی با خونش نوشته بخاطر خون های ریخته شده معذرت میخوام و با شاتگان مغز خودش رو تخلیه کرده. بعد Euronymous که یکی از دوستای صمیمیش بوده، به جای خبر کردن پلیس اومده با تکه های مغزش تاس کباب نوش جان کرده بعد با تیکه های جمجمه ش گردنبند درست کرده. این خبر گردنبند موقع انتشارش زیاد توجه نشد بهش ولی الآن معلوم شد واقعیت داره. عکس جسد Dead هم بود که چون شاید بعضیا اذیت بشن نذاشتم.
4.در ژانویه 2011 ، jef whitehead با ابزار خالکوبی به یه دختری تجاوز کرده و بعدش کله ی دختره رو کوبیده به دیوار، بعد از اینکه دختره به هوش اومده و وضعیت خودش رو دیده و فهمیده چی شده ، jef از خونه پرتش میکنه بیرون (واقعا پرت میکنه ها) بعد دختره به هوش میاد و jef با یه حالت دیوانه وار بازداشت میشه.
5. یکی از guest vocalist های گروه STALAGGH که هیچ وقت اجرای زنده ندادن، شکم مامان خودش رو با 30 دفعه ضربه ی متوالی چاقو پاره کرده.
6.فردی به نام Nattramn از گروه Silencer که به خاطر قطع کردن دستش هنگام ضبط آهنگ و بعدا دوختن پای خوک به جای دستش شهرت داره (عکسش هم هست) با پرتاب یک تبر به کله ی دختر 5 ساله، به دختر آسیب رسوند ولی دختر نمرد و وقتی پلیس اومد اونجا طرف هی میگفته اگه من رو نکشین خودکشی میکنم که با حمله ی سگهای پلیس وقتی که یه پلیس دیگه از پشتش گرفته بود به زور دستگیر میشه.
7.خواننده ی gorgoroth که اسمش Gaahl ‎ هست دو بار دو تا مرد رو مورد شکنجه ی شدید قرار داده و بدون دلیل زدتشون. قربانی اول مرد 40 ساله ای بوده که وقتی میخواسته از خونه در بره Gaahl و دوستان جلوی در ها رو میگیرن و خدمت مرد میرسن.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

اصولاً من ترجیح میدم آهنگ رو فقط گوش کنم و در نهایت یه مقالاتی در مورد خود آهنگ بخونم !
کلاً تا حالا سابقه نداشته با دیدن کلیپ یا اجرا یا خوندن مقاله به گروه یا خواننده ای علاقه مند بشم !
مثلاً من اوایل فکری که راجع به متالیکا میکردم خیلی شیرین و زیبا بود !
وقتی که راجع بهشون مقاله خوندم تا دو روز دپرس بودم .
یا ذهنیتم راجع به manowar خود جوداس پریست بود که یکمی جوون تر شدن !
بعد رفتم چهارتا عکس ازشون دیدم ! یه مش لختی بی سر وپا !

• لایک

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از SPARK :
خب یه سری از جنایات بچه های بلک رو نوشتم که هر کی اذیت میشه خودش نخونه . بیشتر برای تارا نوشتم :
1. یکی از افراد گروه shining با اسم Niklas kvarforth که سبکی به نام suicidal black metal رو رونق داد به خاطر خود زنی هاش معروفه. یعنی تقریبا هر وقت بیکار میشده خودش رو زخم میکرده. تاثیرات آهنگش باعث خودکشی خیلی از طرفدارای جوانش شده.
2. گروه Gorgoroth در تاریخ فوریه 2004 یه کنسرت داشت که در اون کله ی بریده ی گوسفندا رو آویزون کرده بودن و حدود 80 لیتر خون گوسفند رو روی سر تماشاچی ها ریختن و یه حمام خون داشتن.
3.درامر سابق گروه hellhammer که اسمش Dead بود ، اخلاقایی مثل خوابیدن تو قبر، خودزنی، بو کردن نعشه ی کلاغ قبل از کنسرت داشته و هنگام خود کشی با خونش نوشته بخاطر خون های ریخته شده معذرت میخوام و با شاتگان مغز خودش رو تخلیه کرده. بعد Euronymous که یکی از دوستای صمیمیش بوده، به جای خبر کردن پلیس اومده با تکه های مغزش تاس کباب نوش جان کرده بعد با تیکه های جمجمه ش گردنبند درست کرده. این خبر گردنبند موقع انتشارش زیاد توجه نشد بهش ولی الآن معلوم شد واقعیت داره. عکس جسد Dead هم بود که چون شاید بعضیا اذیت بشن نذاشتم.
4.در ژانویه 2011 ، jef whitehead با ابزار خالکوبی به یه دختری تجاوز کرده و بعدش کله ی دختره رو کوبیده به دیوار، بعد از اینکه دختره به هوش اومده و وضعیت خودش رو دیده و فهمیده چی شده ، jef از خونه پرتش میکنه بیرون (واقعا پرت میکنه ها) بعد دختره به هوش میاد و jef با یه حالت دیوانه وار بازداشت میشه.
5. یکی از guest vocalist های گروه STALAGGH که هیچ وقت اجرای زنده ندادن، شکم مامان خودش رو با 30 دفعه ضربه ی متوالی چاقو پاره کرده.
6.فردی به نام Nattramn از گروه Silencer که به خاطر قطع کردن دستش هنگام ضبط آهنگ و بعدا دوختن پای خوک به جای دستش شهرت داره (عکسش هم هست) با پرتاب یک تبر به کله ی دختر 5 ساله، به دختر آسیب رسوند ولی دختر نمرد و وقتی پلیس اومد اونجا طرف هی میگفته اگه من رو نکشین خودکشی میکنم که با حمله ی سگهای پلیس وقتی که یه پلیس دیگه از پشتش گرفته بود به زور دستگیر میشه.
7.خواننده ی gorgoroth که اسمش Gaahl ‎ هست دو بار دو تا مرد رو مورد شکنجه ی شدید قرار داده و بدون دلیل زدتشون. قربانی اول مرد 40 ساله ای بوده که وقتی میخواسته از خونه در بره Gaahl و دوستان جلوی در ها رو میگیرن و خدمت مرد میرسن.

1 و 2 و 3 اسمش جنایت که نیست، هست؟ در مورد سوم هم اینو هیچ منبع تایید کننده ای نگفته من اینا رو تو یه سری وبلاگایی خوندم و اصن این که وجود داشته یا نه تایید شده نیست.کشتنش نه ها، اون خوردنو اینا
مورد 4 و 5 رو من نمی شناسم . معروفن؟
مورد 6 هم گروه سایلنسر که کلا یه آلبوم داد و به نظرم آلبوم خوبیم نبود اصن، از نظر شعر همش بکش بکش بود، ببین چقدر بوده که من دارم ایراد می گیرم :D
ولی کلا در مورد گورگوروث هم کلا روزنامه های نروژی هم زیاد ازینا می نویسن.یه مستند می دیدم، طرف رفته بود با اینا مصاحبه کنه هی می گفت من می ترسم ولی خب من تو مصاحبه که دیدمشون کلا خوب بودن و صمیمی و به اون ترسناکی که نشون میدن (شایدم ما فک می کنیم ترسناکه) نیستن

نمی دونم والا.این مسئله یا به قول تو انقد سادس که باید با دید "بد" بهش نگاه کردو از کنارش گذشت و یا انقدر پیچیده که نمی شه با خوندن چند تا جمله راجبش قضاوت کرد
باید برم به طوره جدی در مورد بلک تحقیق کنم ولی همون طور که بهت گفتم نه الان ...

منم خیلی با این پست بالاییم موافقم

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

2 که جنایت بود با اجازه ! بقیشون هم وحشی بازی بودن. درباره ی 3 هم عکسا و ایناش هست ، اینا رو هم من از سایتای ایرانی نخوندم چون خیلی با جانب گیری مینویسن. بازم نمیگم بلک متال کلهم اجمعین بده ولی گروه های خیلی کمی هستن که وحشی نیستن. 4 و 5 که زیاد معروف نیستن ولی بالاخره جزو خانواده بلک هستن. Silencer هم فک کنم اگه ادامه میداد جانباز 99 % میشد به همون یه دونه قانع شد.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از SPARK :
واقعاً چرا ؟
هدفشون از این کارا چیه ؟!
دارو مصرف میکنن یا مخشون تعطیله ؟!
(بعید میدونم هیچ کدوم از اینا به اون حد فهم رسیده باشند که درد رو حس نکنن!)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

خیلیاشون مثل Gorgoroth که هدف خاصی ندارن، صرفا برای وحشی بازی. بعضیاشون مثل Burzum که نصف کلیساهای نروژ رو آتیش زده (!) بخاطر خصومت نسل اندر نسلیه که نسبت به مسیحیا داره. بعضیاشون هم روانین، بعضیاشونم سادیسم و مازوخیسم دارن، در کل تو کل بلک متال سخت میتونی آدم گیر بیاری ! البته symphonic black metal فعلا وضعش بهتره.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از PeiHaghi :
واقعاً چرا ؟

عموما کار این آدما از درد کشیدن جسمی می گذره
تا حالا ندیدی کسیو که از خشم یا غصه دستشو تیغ بزنه؟ اینام همون جورین دیگه ...
به نظر من (که خیلی در این موارد خوش بینم) اینا دپرشن حاد دارن و خب موسیقی هم دوست دارن و اون جوری رفتار می کنن که دوست دارن و خودشونو ابراز می کنن تو موسیقیشون
به دید کلی و اجتماعی تر، اینا یه مشت آدمن که پول می گیرن برای این که جوونای مردمو از راه به در کنن

ولی این که مواد مصرف می کنن به نظرم وجود داره.کلا اهل متال بیش تر تو کار موادن تا باقی سبکا، شاید به این دلیل که معمولا آدمای غمگین و پوچ گرا هستن

khali_ahp

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1
شهر
تهران

Mavad chie dustan. Ye omr kelisao pop be hame zur gofte. Tu hameye doranam hamintor bude. Hala guruhayi ba ahangao karashun mokhalefat mikonan bayad begim mavad masraf mikonan?

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از At the left hand ov god :
Mavad chie dustan. Ye omr kelisao pop be hame zur gofte. Tu hameye doranam hamintor bude. Hala guruhayi ba ahangao karashun mokhalefat mikonan bayad begim mavad masraf mikonan?
دشمنی با مسیحیت به معنای شیطان پرستی و ظلم و وحشی گری نیست !
خیلی افراد دیگه ای بدون که کاملاً در صلح و بدون وحشی گری در مسیحیت اصلاح ایجاد کردن و به مخالفت با افراط گرایی دینی بودن .
بعد حالا یکی توی یه دورانی سال ها پیش اومده به یه تعداد از پیشینیانت که حتی معلوم نیست جد تو بوده باشن یه ظلمی کرده !
تو باید نوادگان اونا رو که حتی شاید مخالف اجدادشون هم باشن اذیت کنی ؟!

loverman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
tehran

به نقل از PeiHaghi :
واقعاً چرا ؟
قاطی کردن دیگه
میخوان بگن ما هم خیلی خفنیم :))
اثرات گوش دادن متاله :D
من با کار Dead خیلی حال کردم . اون یکی گیتاریسته هم نامردی نکرد عکس جسدش رو کاور آلبوم بعدی گذاشت :D
همین میشه که میگن متال خشنه دیگه
همه که مث james و kirk آدم نیستن

بالا