• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از کیارش :
Programmers of decline و Transcendence رو پیشنهاد می‌کنم. :D
البته یه حسّی به من می‌گه بین فن‌های Gorod فقط منم که از Transcendence خوشم میاد. :)) ولی به امتحانش می‌ارزه. :د
دیسکوشون رو گرفتم ولی Transcendence رو پیدا نکردم ! تو چه آلبومیه ؟

Programmers of decline واقعاً قشنگ بود . کلاً اون آلبوم خیلی خوبه !

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از Xibir :
دیسکوشون رو گرفتم ولی Transcendence رو پیدا نکردم ! تو چه آلبومیه ؟
تو یه EP به همین اسم!

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

گفتم که اکثر مردم اگه بخان متال گوش بدن بخاطر شهرت متالیکا انتخابش میکنن...اما من به شخصه نظرم اینه که متالیکا کامل ساپورت نمیکنه که ادم بخواد فقط اینو گوش بده...من به شخصه این حرفتو که میگی متالبازا دارن میرن دنبال گروه های دیگه و کم شهرت رو قبول ندارم...بر فرض motorheadخودش الگوی متالیکاس بعد شهرتش به اندازه اون نیس و کمتر ازش حرف میزنن اما دلیل فراموشیش نیست...یا مثلا panteraکه خوانندش جز بهترین وکالاس(phill anselmo) و صاحب سبک گرو هم هست ازش کمتر حرف میزنن اما به اندازه متالیکا اسطورست...وقتی تو همچین تاپیکایی از متالیکا کمتر بحث میشه به دلیل اینه که باید گروهایه جدید(new generation of metal)که شاید با وجود شباهت سبک اهنگاشون با نسل قبلی زمین تا اسمون فرق میکنه معرفی و مطرح شن...به قول معروف کسی که ازین گروها حرف میزنه اهنگایه متالیکا رو جویده :))

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بچه ها میشه یه توضیحی درباره گروه لردی بدین؟(مخصوصا مفهوم لیریک ها واعتقادشون) و این که متالیکا.....من خودم کاری ندارم که مشهور هست یا نه من میگم تمامی عناصر ترش رو در اهنگاشون ب طور ههوشمندانه دارن و از هر نظری هم تو موسیقیشون و لیریک بی نظیرشون و ووکال هم که اصن تعریف نداره این چیزاس که ادمو جذب متالیکا میکنه حالا نمیشه گفت چون عوام هم دوسش دارن خوب نیس !!!من خودم هر سبکیو گوش میدم و میگم کار هر خواننده ای یه نکته مثبت داره داره که ادم باید ببینه با اون حال میکنه یا نه و سبک مورد علاقه خودم هم ترش و ملودیک دثه ولی دلیل نمیشه چون عشقه متالیکام گروه و سبک های دیگر و گوش ندم و متال باز نباشم که>>>> L-: و این که هر کس نظر خودشو داره مخصوصا تو موسیقی مه اصن بحث این که این خوبه و اون بده جواب نمیده و حسیه..........
.
.
.
.
.
.
و این که میدونید تو متال همه جور اعتقادی پیدا میشه......ایا اعتقادات گروهی که گوش میدین براتون مهمه اصن یا نه؟ و این که قبولشون دارید یانه ؟و این که تا حالا شده لیریک یه اهنگ باورتونو (هر چی که هست) قلقلک بده و عوض کنه؟ /m\

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

اره خوب مهمه به همون اندازه ریتم اهنگ
triviumرو کیا قبول دارن؟نظرتون در مورد کاراشون چیه؟ایا به اندازه کیفیت کارشون معروفن؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Mohamad.ak :
اره خوب مهمه به همون اندازه ریتم اهنگ
triviumرو کیا قبول دارن؟نظرتون در مورد کاراشون چیه؟ایا به اندازه کیفیت کارشون معروفن؟
خیلی کمتر از کیفیت کاراشون معروفن ! نریوروم از نظر من بهترین بند متال کور هست . هرچند خیلی بیشتراز متال کور ِ
هیچ کم و کسری نداره . هم ووکالش خوب هم بکینگ ووکال ، جفت گیتاراش خوبن ، درام و باس هم که عالی . فقط با آهنگسازیشون زیاد حال نمیکنم وگرنه آهنگسازیشون هم قویه . راجع به لیریکش هم نظری ندارم .

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

از اولین گروهاییه که باهاشون آشنا شدم.من آهنگسازیشونو خیلی می پسندم به شخصه.همش یه تم ثابت نمی زنن.ترکیبای آکوردیشون یا حتی سولوهاش، جدید و متفاوت و متنوعه.
یه زمانی با shogun و when all light dies و departureشون زندگی می کزدم #-o

به نقل از Xibir :
خیلی کمتر از کیفیت کاراشون معروفن ! نریوروم از نظر من بهترین بند متال کور هست . هرچند خیلی بیشتراز متال کور ِ
هیچ کم و کسری نداره . هم ووکالش خوب هم بکینگ ووکال ، جفت گیتاراش خوبن ، درام و باس هم که عالی . فقط با آهنگسازیشون زیاد حال نمیکنم وگرنه آهنگسازیشون هم قویه . راجع به لیریکش هم نظری ندارم .

لیریکاشون ضعیفه.یه جمله هایی دارن تو بعضی آهنگاشون که قشنگه ولی کلیت ساختار لیریک ضعیفه.گروه متال کوری می شناسی که لیریکاشون قوی باشه؟

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Mohamad.ak :

من شدیدا قبولشون دارم.
سولو هاشون واقعا خداس. لید گیتارشون جزو بهتریناس تو دنیا.
میشه گف گروه معروفیه تو دنیا.
ولی ب قول تارا لیریک خوبی ندارن. چرت و پرت میگه طرف.

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

اقا من با لریکاشون حال میکنم....یعنی که خلاصه ازین سبک خوشم میاد....هر گروهی یه سبک خاص داره تو لریک نوشتن...اینم منحصر به فرده ولی بعضی جاها اصن حرف نزنه سنگین تره...تو اهنگه kiriste gomen براچی میگه cut their fuckin head؟
معزرت اگه اشتبا بود چون دقیق یادم نمیاد این اهنگ بود یا اونی که در مورده شیطان بود :D

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از تـارا :
.گروه متال کوری می شناسی که لیریکاشون قوی باشه؟
البته هر گروهی هم لیریک هاش جالب نیست ! مثلا یه بندی مثل slayer مفاهیم عمیقی تو لیریک هاش هست .
هرچند این ها بازم به سبک برمیگرده ! ولی خوب مثلا مگادث رو بزاری جلوی اسلایر اصلا قابل مقایسه نیستن از نظر لیریک ولی هر دو تاشون ترش متال میزنن .
البته لیریک های بلک هم واقعا جالبن که از بهترینشون هم به نظرم behemoth رو میشه نام برد
بعضی سبک ها هم به دلیل نوع مخاطب و نوع خاص موسیقی که ارائه میدن ، ظرفیت بیان یه سری مسائل رو ندارند واسه همین هم لیریک هاشون زیاد جالب نیست .

• لایک
امتیازات: Dizzy

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از تـارا :
از اولین گروهاییه که باهاشون آشنا شدم.من آهنگسازیشونو خیلی می پسندم به شخصه.همش یه تم ثابت نمی زنن.ترکیبای آکوردیشون یا حتی سولوهاش، جدید و متفاوت و متنوعه.
یه زمانی با shogun و when all light dies و departureشون زندگی می کزدم #-o

لیریکاشون ضعیفه.یه جمله هایی دارن تو بعضی آهنگاشون که قشنگه ولی کلیت ساختار لیریک ضعیفه.گروه متال کوری می شناسی که لیریکاشون قوی باشه؟
منظورت از قوی بودن لیریک چیه دقیقا??
هر لیریک یه موضوعی داره باید دید تو موضوع خودش خوب هس یا نه.
آره هس تو متال کور گروه هایی که لیریک خوبی داشته باشه ولی از چه نظر میگی??
مثلا از نظر بیان اعتقادات زیاد خوب نیستن گروهاشون . ولی مثلا یه داستان عاشقانه رو خیلی خوب مینویسن لیریکشو .

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از ๖ۣۜPanterA :
منظورت از قوی بودن لیریک چیه دقیقا??
هر لیریک یه موضوعی داره باید دید تو موضوع خودش خوب هس یا نه.
آره هس تو متال کور گروه هایی که لیریک خوبی داشته باشه ولی از چه نظر میگی??
مثلا از نظر بیان اعتقادات زیاد خوب نیستن گروهاشون . ولی مثلا یه داستان عاشقانه رو خیلی خوب مینویسن لیریکشو .

دقیقا همون "چرت و پرت" که خودت گفتی خیلی مناسب بود به نظرم! :D شخصا لیریک های آناتما، بارزام، پرکوپاین تری، سیستم، اپث، حتی اسلیپ نات. یه سری از متالیکا، اسلیر،مگادث،مون اسپل و ... رو قوی می دونم
حالا یه سری گروها هست که تک و توک آهنگاشونو گوش دادم نمی تونم قاطعانه نظر بدم راجبه لیریکاشون
می دونی ضعیف به نظرم ینی احساس شعری نداره.یه سری جمله رو چیدن پشت سر هم.عاشقانه هاشونم لوسه به نظرم.البته فقط بولت گوش دادم.مثلا تو عاشقانه آناتما، یه سری اسلیپا، یا اون آهنگ i'm not strong enough آپوکالیپتیکا خیلی می چسبه ولی گفتن چیزای تکراری، اونم وقتی حسش نچسب باشه، ... [-( البته نظر شخصیمو گفتم.نمی دونم والا :-?? :-??

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

من کلا با بلک متال.با تئوریش مخالفم...یعنی چی که باید تاریکی تو اهنگ حس شه؟بعدش این که اصن معلوم نیس با خودشون چن چندن؟!از نظر مفهومه اهنگ می گم...واقعا جالب نیسش...یه سری از گروها که فقط فش دادن به مسیحه,یسری وحشی بازی به طوری که تو اهنگ چرت محض میگن...باز بعضیاشون بر عکس یه مفاهیم عمیقی میگن...

manowar عالیه لریکاش..lamb of god.avenged7fold.metallica.slipknot.pantera جالبن به نظرم
disturbed هم همینطوره
فقط من نمیفهمم چرا انقد اهنگاش شبیه همه؟ینی مو نمیزنه...وکالش خوبه ولی ریتم اهنگاش شبیه همن

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Mohamad.ak :
من کلا با بلک متال.با تئوریش مخالفم...یعنی چی که باید تاریکی تو اهنگ حس شه؟بعدش این که اصن معلوم نیس با خودشون چن چندن؟!از نظر مفهومه اهنگ می گم...واقعا جالب نیسش...یه سری از گروها که فقط فش دادن به مسیحه,یسری وحشی بازی به طوری که تو اهنگ چرت محض میگن...باز بعضیاشون بر عکس یه مفاهیم عمیقی میگن...

دیگه کم لطفی نکن! :D مثلا اگه یه مقدار تحقیق کنی که چرا فحش میدن به مسیح فک کنم یه مقدار نظرت بهتر شه
چرت و پرت هم که همه ی سبکا دارن دیگه

• لایک
امتیازات: JB

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

اینم حرفیه اما بازم حق باهشون نیست.من با یسری چیزا موافقم اما اینا زیادی دارن میگن.دلیلشم :-?? نمیدونم...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Mohamad.ak :
اینم حرفیه اما بازم حق باهشون نیست.من با یسری چیزا موافقم اما اینا زیادی دارن میگن.دلیلشم :-?? نمیدونم...
حق با 1500 سال زندگی اجدادیشونه .
هیچ کس نمیگه چرا کلیسا 1500 سال زندگی مردم اروپا رو تباه کرد ولی اگه یه کلیسا توی نروژ آتیش بگیره کل مسیح و مسلمان و همه و همه دادشون میره هوا .

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Mohamad.ak :

راجع به"وایکینگ ها"، "پگانیسم" ، "ورود مسیحیت به کشورهای اسکاندیناوی و شمالی اروپا" -مربوط به بلک متال برو بخون.واقعا مطالب زیاده اصلا حسش نیست توضیح بدم :D

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

ما اون دفعه هم اومدیم با شما بحث کنیم...گفتی برو و اینا...کلا در سطح شما نیسیم ما :D

ای اقا ظلم همه جا هست یکی از عربا بدش میاد بیاد حضرت محمدو فش بده؟!از یچیزی بدم میاد بیام یکیو فش بدم؟!ظلم همه جاهست وهمیشه مظلومی هم هست...پگنیسم به این مسئله ربطی داره؟اگه داره چی کن دیگه :-w (;

اما واقعا اگه دلیلشون اینه پس ...انقد ظلم داره بیداد میکنه در وسعت زیاد خود ادما نادیده میگیرن...گفتم ادما حالا بدون دینم باشن فرقی نداره...انقد پول از دست میره انقد ادم به خاطر عقاید میمیرن...اون اقایی که میگه مسیح فلان و فلان چشاشو باز کنه ببینه ایا فقط مسیحیا تو جهان زندگی میکنن.منظورم همون بندایه بلکه...از قدیم گفتن بهترین راه فریب مردم کار روی عقایدشونه و خر کردنشون...تا وقتی خر هست سواری هم هس...از همون اول شیخا تو هر دینی مردمو به بازی میگرفتن و....

داداشه گلم اون یه نمونه از ظلمه توهمه جا هست اما میزانش کم و بیشه...ایرانه خودمون کم بهش ظلم نشده...

اما بنده قبول ندارم اگه این ادمایی که با حرف خدا بازی میکنن یا مردمو گول میزنن و...اینارو به حسابه دیگران گزاشت

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Mohamad.ak :
ما اون دفعه هم اومدیم با شما بحث کنیم...گفتی برو و اینا...کلا در سطح شما نیسیم ما :D

ای اقا ظلم همه جا هست یکی از عربا بدش میاد بیاد حضرت محمدو فش بده؟!از یچیزی بدم میاد بیام یکیو فش بدم؟!ظلم همه جاهست وهمیشه مظلومی هم هست...پگنیسم به این مسئله ربطی داره؟اگه داره چی کن دیگه :-w (;

اما واقعا اگه دلیلشون اینه پس ...انقد ظلم داره بیداد میکنه در وسعت زیاد خود ادما نادیده میگیرن...گفتم ادما حالا بدون دینم باشن فرقی نداره...انقد پول از دست میره انقد ادم به خاطر عقاید میمیرن...اون اقایی که میگه مسیح فلان و فلان چشاشو باز کنه ببینه ایا فقط مسیحیا تو جهان زندگی میکنن.منظورم همون بندایه بلکه...از قدیم گفتن بهترین راه فریب مردم کار روی عقایدشونه و خر کردنشون...تا وقتی خر هست سواری هم هس...از همون اول شیخا تو هر دینی مردمو به بازی میگرفتن و....

داداشه گلم اون یه نمونه از ظلمه توهمه جا هست اما میزانش کم و بیشه...ایرانه خودمون کم بهش ظلم نشده...

اما بنده قبول ندارم اگه این ادمایی که با حرف خدا بازی میکنن یا مردمو گول میزنن و...اینارو به حسابه دیگران گزاشت
من نگفتم حرف حق رو میزنن .
رفاه مردم توی اسکاندیناوی به مراتب بالاس . به خاطر شرایط جوی و این رفاه بیش از حد میشینن فک میکنن که اگه مسیحیا نمیومدن و اینا وایکینگ بودن چقد زندگیه باحال تر و مهیج تری داشتن .
من نمیگم حرف حق رو میزنن . دارم میگم که حط فکریشون اینه .

ببین بدون مطالعه حرف میزنی انشات هم بده . من دارم با کلید واژه هایی که از حرفات استخراج میکنم جوابتو میدم . ایرادی نداره این بحثا . ولی اگه در زمینه ای بدونی اطلاعاتت کمه و بیای سوال کنی خیلی بهتر از اینه که فک کنی میدونی و ادعا کنی . البته اونم ایرادی نداره . (اینو کلی گفتم صرفاً خطاب به شما نبود )

پاگانیسم تا جایی که من میدونم پرستش خدایان اسکاندیناوی و وایکینگ هاس (اودین و امثالهم) حرف حسب اینایی که کلیسا رو آتیش میزنن اینه که مسیحیا اومدن معبدای ما رو آتیش زدن ما هم کلیساهاشون رو آتیش میزنیم !

در مورد ظلم ، هر کسی ظلم جلو چشمش رو میبینه . برای من کوچک ترین اهمیت نداره که آمریکا داره به افغانیا ظلم میکنه . من از اینکه صابخونه ام به خودم ظلم میکنه ناراضیم . از هزار تا ظلم جزئی تر . بقیه هم مشکلی دارن برن از اونایی کمک بخوان که مشکل اساسیشون اینه که شب میخوان برن مهمونی لباس چی بپوشن .

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

اگه بحث قراره اعتقادي شه بايد منطقي باشه اين چرت ميگه اون چرت ميگه منطق نيس بايد خودت و بزاري جاي طرف و برا رد مظلب دليل بياري بعد تو ايران كلا مجال اين
طور بحث ها به هيچ وجه نيس خصوصا تو يه جايه عمومي...چون هميشه يه سري هستن كه رگ غيرت و تعصبشون به اعتقادشون چه درست وچه علط از خودشو چن متر جلوتره :D نميشه بحث كرد كه اصولي... بلك متالي ها هم طبق اعتقادشون عصبانيت شونو از اين جور ادما مث كشيش ها و ...با داد وفرياد و فش خالي ميكننچونواقغا سخت ادم بعضي چيزارو تحمل كنه تا حدي دركشون ميكنم ... از نظر ليريك هم آرچ انمي به وجد مياره منو... مگادثو اناتما و كويين و پينك فلويد و لم او گاد رو هم خيلي دوس دارم ..متاليكا رو دوس دارمو كلا با اشعار فلسفي-اعتقادي حال ميكنم

بالا