• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

راستی میکائیل این آهنگ aerials از سیستم، استادمون گفت پارت بیسی که براتون نوشتم دو خطه :D گف یا دو تا گیتار بیسه یا سیم شیش الکتریکشون رو "دو" کوکه.آره؟ :-?

به نقل از MєYσ :
الان بحث دقیقا سر چیه؟
راک یا متال؟ :D
بعد یه خلاصه بگید که چی شد منم تو بحث هستم. (متال نه راک! :D)
چیز خاصی نشد
همین جوری داریم دور همی حرف می زنیم :D

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

thrash-doom-melodic death-doom death .ولی خب به گروه و آهنگ هم بستگی داره.
چیزی که خیلی بدم میاد یه سری گروه های دهه 80 مثه بلک سبث و آیرن میدن و ...

راستی اون drowning pool که معرفی کردی چقد دنبال آرشیوش گشتم، کسی حتی اسمشم نشنیده بود :D آهنگ let the bodies ... هم باحاله.خودت آهنگاشونو داری؟

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

خیلیا شایعه درست کرده بودن که بلک سبس یه گروه شیطان پرستیه. ولی آهنگای جدیدشون نشون داده یکم ملت خل میزنن :D

drowning pool سبکش neu metal ه. دیسوگرافیشونو دارم. واقعا درامرزشون + بیس گیتارشون بی نظیره. این گروهو رفیقم بهم 5-4 سال پیش معرفی کرد که باز اونم از استاد دارمزش یه آهنگش که آهنگ The Game(اگه اهل کشتی کج باشی آهنگ وروردی تریپل ایچ بوده) رو بهش داد با این گروه آشنا شد.
بعدشم یه آهنگ وریوس برای فاینال فانتاسی 7 که نجات کودکان بود دادن که بیس آهنگ One Winged Angel بود و روشو گروه Tosukia ریمیکس کرده(برای نبرد کلود با سیفیروث) از اونجا رفتم دنبال گروهش ببینم چطوریه.

کمتر کسی این گروهو میشناسه ولی واقعا گروه تکیه. همه جا بعد از متالیکا میگم از دراونگ پول خوشم میاد :D

آره let the body شم گوشیدم. از آلبوم 2010ش توصیه میکنم Turn So Coldش رو گوش بده. واقعا روی neu melodic کار کردن و یه کار استثناییه (;

به Iron Maiden توهین نکن :D

Dream Theater رو میشناسی؟

به نقل از Game Over :
یه درخواست:
کسی از گروه rammestain یا slipknot چیزی داشته باشه من مشتریم
راستی دنبال ترجمه های rammestain هم هستن
آخه آلمانی بلد نیستم... :(

سلام دوست عزیز
یه فروم بود توش ملت بیکار بودن لیریکای اینا رو میذاشتن. گروههای سوئدیو آلمانیو چینیو ژاپنیو اینارو. میگردم پیداش میکنم بهت معرفی میکنم. (; خودم فول rammestain دارم. چیزی ازش میخوای یعنی چه چیزی ازش میخوای؟ :D آهنگای خوبشو؟ سینگلاشو؟ یا دیسو گرافی و اطلاعات؟

به نقل از NADIMATRIX :
آقا اینجا الان بحث سره متال و راک ایرانیه یا خارجی ؟
من از خارجی ها گروه Evanescence رو بخاطر صدای قشنگ Amy Lee خیلی دوست دارم. ولی خیلی وقته که خبری ازشون نیست . گروهشون هم انگار متلاشی شده . ولی شنیدم میخان آلبوم جدبد بدن

اوشون یعنی همون آبجی امی به خاطر یه همکاری بدون اطلاع به گروه با لینکین باعث شد گروه از هم بپاشه. آلبوم جدیدی قرار نیست بدن :D

***************​

راستی یه ترجمه از توضیحات سبکای مختلف متال کرده بودم. بذارمش؟ چیز کاملیه :D

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

حالا ما با شیطان پرس بودنش کار نداریم،عکس اسلیپ ناتم به عنوان شیطان پرس زده بودن اول یه سخنرانی ضد شیطان پرستی.می گفتن جنبش متالیکائیسم (!) هم شیطان پرستیه،گروه سیستم هم به همین ترتیب و ...
من خودم از بلکا دیمو بورگیر دوس دارم، نسبت بقیه کارای بلک قابل تحمل تره

کلا از تو بازیای کشتی کچ هم آهنگای متال خوبی پیدا میشه :D
منظورت همون آهنگس که اولش میگه time to play the gaaaame؟ :-/ مگه اون مال موتور هد نیست؟ ^-^ نکنه نسبتی دارن اینا با هم؟ :D

آره اونم می شناسم.آهنگ endless sacrificeشو خیلی دوس دارم :D
کلا 4،5 تا آهنگ ازشون دارم البت

اون فرومه همون فرومی نیست که من لینکشو واسه HIM گذاشتم تو همین صفه؟ :D

ضمن این که اگه خودت نوشتیش بذار مفیوض شیم :D

اون آهنگرو دانلود کردم، قشنگ بود، مرسی (;
راستی تو سبک کارای korn گروه نمی شناسی؟ :-/

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
راستی میکائیل این آهنگ aerials از سیستم، استادمون گفت پارت بیسی که براتون نوشتم دو خطه :D گف یا دو تا گیتار بیسه یا سیم شیش الکتریکشون رو "دو" کوکه.آره؟ :-?
من این آهنگ رو با Live Trabendo سال 2005 چک کردم. چیزی که واضحه اینه که یک گیتار بیس بیشتر نیست. پس میمونه فرض دوم استادتون و با توجه به این که من الکتریک کار نکردم نه این حرف رو تائید میکنم و نه تکذیب. البته از یکی از دوستام که الکتریک کار میکنه پرسیدم گفت خوب مسلما کوک هر سازی تا حدودی سلیقه ایه اما این که سیم 6 الکتریک رو "دو" کوک باشه جزو کوک های معمول الکتریک نیست.
البته این گیتاریست سیستم یکم خل وضعه بیچاره اگه یه روز دیدی داره 3تار میزنه تعجب نکن!!! :D
به نقل از MєYσ :
هفته ی قبل یه گروه متال ایرانی به اسم آژیراک توی تهران کنسرت با مجوز داشت!!! کسی شرکت کرد؟
دوستم میخواست مارو ببره گم و گور شد! :))

راستی سبکای مورد علاقتون و سبکایی که دوست دارید کار کنید یا کار کردین و شناخت و ایناتونو بگید بدونم باید راجع به چی و چه جوری دور همی باهاتون همراه شم :D
چی؟؟؟ آژیراک و مجوز کنسرت؟ :O
سبک آژیراک Progressive death metal هست. در ضمن یک دونه از کارهای آژیراک تا حالا مجوز نگرفته که هیچ به خاطر آهنگ Annihilated lucifer شون هم تهمت شیطان پرست بودن بهشون زدن! حالا بیان بهشون مجوز کنسرت بدن! حرفا میزنیا! البته منم شنیده بودم که قراره کنسرت داشته باشن اونم به صورت زیر زمینی. دیروز که از یکی از دوستان پرسیدم گفت که کنسرت شون لغو شده. حالا خدا کنه نگرفته باشنشون! [-o<
در مورد سبک مورد علاقه هم که از بلوز "جیمی هندریکس" بگیر تا بلک متال "آترانس" هر گروهی که کارش خوب باشه و ارزش گوش دادن داشته باشه گوش میدم. اما در مورد سبکی که دوست دارم در آینده کار کنم نظر خودم Progressive و death و یا تلفیق این دوتا یعنی Progressive Death هست اما استادم رو بلوز و راک تاکید داره! :D
thrash-doom-melodic death-doom death .ولی خب به گروه و آهنگ هم بستگی داره.
چیزی که خیلی بدم میاد یه سری گروه های دهه 80 مثه بلک سبث و آیرن میدن و ...
در مورد بلک سبث که تونی یومی (گیتاریست) و خود اوزی آزبورن (در زمان حضورش) دو تا نابغه ای بودن که وزنه ی سنگینی برای گروه به حساب میومدن و موجب اعتبار این گروه شده بودن. نمیدونم اینو میدونی یا نه که تونی یومی انگشت نداشت و با انگشت مصنوعی گیتار میزد که نشون از توانایی این موزیسینه!
اما در مورد آیرن میدن اینو بگم که بیسیست شون استیو هریس در سال 2000 به عنوان بهترین بیسیست انتخاب شد و نیکو مک برایان هم همیشه یکی از بهترین درامر های دنیا بوده و اما خود شخص بروس دیکینسون که صدای فوق العاده ای داره. صداش از اون صدا های خاصه مثل فردی مرکوری که من این جور صدا ها رو خیلی دوست دارم.
به نظر من که خیلی از گروه های قدیمی بهترین ها بودن و تکرار نشدنی هستن. گروه هایی مثل آیرن میدن ، متالیکا ، اسلیر ، کوئین ، کمل ، پینک فلوید ، نیروانا ، گانز ، منووار ، موتورهد ، مگادث ، سپوترا ، گری مور و ...
بین گروه های جدید خیلی کم پیش میاد گروه خوب پیدا بشه.

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

(ترجمش تقریبا برای 4 ماه پیشه، اگه کمی و کسری داشت خوشحال میشم کمک کنید کامل بشه)
[quote author=Heavy Metal]
این سبک در اواسط دهه ۷۰ و پس از نفوذ Hard Rock موجود در بریتانیا به امریکا شکل گرفت و در واقع همان هارد راک ولی با سلیقهٔ امریکایی بود که در آن‌جا به آن کوردهای سنگین‌ تر و شعرهای اعتراض‌ آمیزتر اضافه کردند و سبک جدیدی به نام Heavy Metal را به وجود آوردند. این سبک ریشه گرفته از Blues و Rock است که در آن Blues کمرنگ شده و دیگر فراز و نشیب ریتم‌ها در آن از بین رفته ولی همان اثر روانی و حتی قوی‌ تر را در شنونده به وجود می‌آورد. در این سبک هم مانند بقیه سبکهای Rock گیتار نقش محوری دارد.
گروههای معروف این سبک​
W.A.S.P - System of a Down - Skid Row - Ratt - Queensryche - Ozzy Osbourne - Pantera - Iron Maiden - Judas Priest - Metallica - Manowar - Black Sabbath - Motorhead - Korn - Dream Theater - Dio
[/quote]
[quote author=Thrash Metal]
Thrash Metalرا اصلی‌ترین سبک مشتق از هوی متال می‌دانند. گیتاری پرخاش‌گر، سرعتی، تکنیکی، جوی سنگین که عموماً چیزی ناموزون و فراتر از ملودی می‌نوازد. چیزی که شاید در اوایل کار با Speed Metal یکسان به حساب می‌آمد. اما گروه‌هایی مثل Metallica و Megadeath که جزو بهترین‌های این سبک بودند چیزی فراتر از این را به نمایش گذاشتند که شامل ریف‌های قوی گیتار بود.
گروههای معروف این سبک​
Anthrax - Metallica - Slayer - Megadeath
[/quote]
[quote author=Alternative Metal]
به عقیده بسیاری از کارشناسها Alternative را شاید بتوان مستقل تر از باقی سبکهای متال در نظر گرفت. سبکی که از دل هوی متال که در حقیقت هسته مرکزی موسیقی متال است بیرون آمده‌است. سبکی که همان گیتارHeavy Metal را دارد اما کمی با خواست عمومی منطبق‌تر است. با توجه به نوع موسیقی که ارائه می‌دهد از سبکهای دیگر متال بیشتر در دید عموم مطبوع واقع می‌شود. سبکی که در بدو ورودش در بردارنده Garage Punk، Funk، Rap، Industrial و چندی دیگر بود. این سبک را به درست یا غلط گاه New Metal و یا Aggro Metal هم نام می‌برند.ریشه اصلی موسیقی Alternative Metal برخلاف سایر سبک‌های اصیل موسیقی متال، در موسیقی Grunge نهفته شده‌است و بدین سبب بسیاری آن را به عنوان یک زیر شاخه از موسیقی اصیل متال نمی‌شناسند.
گروه های معروف این سبک​
Tool - Evanescence - Godsmack - Slipknot - Static-X - System Of A Down
[/quote]
[quote author=Gothic Metal]
سبکی که جو سرد و غم انگیز Goth Rock را با صدای بلند و خشن Heavy Metal پیوند می‌زند. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به استفاده گسترده از صدای زنان و سازهایی چون ویولون, هارپسیکورد و فلوت اشاره کرد. موسیقی Gothic Metal که عموماً در گام‌های مینور ساخته می‌شود فضایی بسیار ملودراماتیک و غمناک دارد. تم‌های عاشقانه و مذهبی و مسائل مربوط به مرگ و پس از مرگ, از موضوعات مورد علاقه موسیقی دان‌های این سبک به شمار می‌آید. در بخش‌های نمایشی این سبک به وفور از عناصر داستان‌های کهن اروپایی مانند جادوگران, خون آشام ها, اژدها و غیره استفاده می‌گردد.
گروههای معروف این سبک​
Within Temptation - Evanescence - Nightwish - The Sins Of Thy Beloved - Darkseed - Cradle Of Filth
[/quote]
[quote author=Death Metal]
سبکی‌ست که از دل Thrash بیرون آمده‌است. دارای موسیقی که سعی بر نشان دادن جنبه‌های مرگ، درد و وحشت از نظام اخلاقی یهودا - مسیحی دارد. موسیقی که اشعار حزن‌انگیز آن با صدای بلند و خشن ادا می‌شود. موسیقی که سرشار از ملودی‌های زیبا و قوی است و از مشخصه‌های آن، سولوهای با تکنیک و سرعت بالاست و همانند بسیاری از شاخه‌های متال به مهارت فراوان در نوازندگی احتیاج دارد. این موسیقی شاید در دید عموم دارای هواداران زیادی نباشد، اما جزو قوی‌ترین سبکهای موسیقی متال به حساب می‌آید. این سبک خود را بی شک مدیون گروه Death می‌داند، به طوری که چاک شلداینر، پایه‌گذار گروه Death را، پدرخواندهٔ Death Metal می‌نامند.
گروههای معروف این سبک​
Death - Daft Punk - Six Feet Under - Crown - Children Of Bodom - Dane Cook
[/quote]
[quote author=Doom Metal]
سبکی که سهم تکنیک را در آن بسیار بالا می‌دانند. سبکی بسیارآرام، وحشت آور و با یک حس سنگین. از گیتاری سنگین برای القای این حس در این سبک استفاده می‌کنند.دووم متال دارای چند زیر شاخه می‌باشد که از آن جمله می‌توان به : Drone Doom. Funeral Doom. Sludge Doom. Black Doom. Experimental. Death Doom. Traditional Doom. Stoner Doom. Gothic Doom. اشاره کرد.
گروههای معروف این سبک​
Anathema - Katatonia - Unholy - Desire - Paradise Lost - Morphia - My Dying Bride
[/quote]
[quote author=Power Metal]
سبکی بسیار ریتمیک و ملودیک و با سرعت نسبتاً بالا در جمع سبک‌های موسیقی متال به شمار می‌آید. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به آواز بسیار ملودیک با صدای نسبتاً زیر و شفاف و در عین حال قوی و قدرتمند، استفاده از گیتار سولوهای هم‌زمان و به کار بردن دابل باس درام اشاره نمود. البته گروه‌هایی نیز چون Children Of Bodom یا Kalmah موسیقی ملودیک این سبک را با سبک آوازی موسیقی ملودیک Death Metal درآمیخته‌اند. فضای این موسیقی عموماً حالتی حماسی و سرشار از انرژی دارد و داستان‌های فانتزی از جمله مهم‌ترین تم‌های مورد علاقه موسیقی‌دانان Power Metal به شمار می‌ آیند.
گروههای معروف این سبک​
Blind Guardian - Hammerfall - Manowar - Symphony X - Iced Earth -Children Of Bodom - Kalmah
[/quote]
[quote author=Industrial Metal]
سبکی که به خاطر وجود ریتمهای سنگین که به صورت مستمر تکرار می‌شوند و Distortion بالا که یادآور کار یک‌نواخت و پرسروصدای ماشینها در محیط صنعتی است Industrial نام گرفته و تلفیقی از موسیقی Electronic Metal است.
گروههای معروف این سبک​
Rob Zombie - Rammstein - Marylin Manson - Devin Townsend - Disturbed - White Zombie
[/quote]
[quote author=Speed Metal]
سبکی که شاید در اوایل دهه ۸۰ جزو پرطرفدارترین مشتقات Heavy به حساب می‌آمد. سبکی که طبق نامش سرعت اصلی‌ترین خصیصه آن به حساب می‌آید. سوزش و خشونت خاص خودش و حمله‌های سریع و دقیق به گیتار دارد. چیزی که به سرعت با Thrash قرین شد.
گروههای معروف این سبک​
Anthrax - Metallica - Slayer - Megadeth
[/quote]
[quote author=Black Metal]
سبکی که مخرب نام متال بوده ولی از گروههای خوبی نیز برخوردار است. فراماسونریستی محوریت اصلی این سبک است.
گروههای معروف این سبک​
Venom رو داشته باشید تا بعد :D
[/quote]

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

حالا ما با شیطان پرس بودنش کار نداریم،عکس اسلیپ ناتم به عنوان شیطان پرس زده بودن اول یه سخنرانی ضد شیطان پرستی.می گفتن جنبش متالیکائیسم (!) هم شیطان پرستیه،گروه سیستم هم به همین ترتیب و ...
من خودم از بلکا دیمو بورگیر دوس دارم، نسبت بقیه کارای بلک قابل تحمل تره

کلا از تو بازیای کشتی کچ هم آهنگای متال خوبی پیدا میشه :D
منظورت همون آهنگس که اولش میگه time to play the gaaaame؟ :-/ مگه اون مال موتور هد نیست؟ ^-^ نکنه نسبتی دارن اینا با هم؟ :D

آره اونم می شناسم.آهنگ endless sacrificeشو خیلی دوس دارم :D
کلا 4،5 تا آهنگ ازشون دارم البت

اون فرومه همون فرومی نیست که من لینکشو واسه HIM گذاشتم تو همین صفه؟ :D

ضمن این که اگه خودت نوشتیش بذار مفیوض شیم :D

اون آهنگرو دانلود کردم، قشنگ بود، مرسی (;

یه نکته راجع به گرهاای متال بگم اونم اینه که معرفشون توی یه کسرت معرفی چند تا از نتاشو میده که گروه معرفی شده بزنه. مثلا متالیکا برای معرفی شدنش توسط اوزی اوزبورن همینطوری معرفی شد اما بعدش فقط معرفی کرد :D
آهنگ پلی ته گیمم از همون سری آهنگاست. :D

dram theater دهه ی 80ییه پس نگو بدت میاد :P :D
(فقط میخواستم بگم ربطی به دهه نداره فقط علاقست که گروها رو از نظرمردم متمایز میکنه)

نه اون فرومه نیست. توی آرشیو اون هاردم بود میگردم اگه پیداش کردم میذارم

korn گروه عقشه مگه میشه نشناسم :D

به ترتیب میگم:
Live is Peachy که سال 1996 کار شده سبکش heavy metal
Follow The Leader سال 1998 سبکش heavy metal
Issues سال 1999-2000 heavy metal
آلبوم Korn که توی 2 سال تکمیل شده و اولیش سال 2001 کار شد و 2005 کامل شد سبکش PoP Metalه!
Untouchables سال 2002 Acoustic کار شده
Take A Look In The Mirror سال 2003 Crossover کار شده
Greatest Hits Vol. 1,2 سال 2004 rap METALه
See You On The Other Side سال 2005 (این آلبومشون محشره!) باز Crossover کار شده
Untitled سال 2007 hard rock کار شده
Broken Keys The Piano Tribute سال 2005 چند تا از آهنگاشونو به صورت ریمیکس شده طی سبک blues توی این البوم بیرون دادن(5 تا ترک)
UNplugged سال 2007 بازم یه سری آهنگ رمیکس قدیم و چند تا جدیده که Acoustic کار شده
Korn III: Remember Who You Are که آخرین آلبومشونه(2010) هم heavy کار شده

به نقل از HIM :
من این آهنگ رو با Live Trabendo سال 2005 چک کردم. چیزی که واضحه اینه که یک گیتار بیس بیشتر نیست. پس میمونه فرض دوم استادتون و با توجه به این که من الکتریک کار نکردم نه این حرف رو تائید میکنم و نه تکذیب. البته از یکی از دوستام که الکتریک کار میکنه پرسیدم گفت خوب مسلما کوک هر سازی تا حدودی سلیقه ایه اما این که سیم 6 الکتریک رو "دو" کوک باشه جزو کوک های معمول الکتریک نیست.
البته این گیتاریست سیستم یکم خل وضعه بیچاره اگه یه روز دیدی داره 3تار میزنه تعجب نکن!!! :Dچی؟؟؟ آژیراک و مجوز کنسرت؟ :O
سبک آژیراک Progressive death metal هست. در ضمن یک دونه از کارهای آژیراک تا حالا مجوز نگرفته که هیچ به خاطر آهنگ Annihilated lucifer شون هم تهمت شیطان پرست بودن بهشون زدن! حالا بیان بهشون مجوز کنسرت بدن! حرفا میزنیا! البته منم شنیده بودم که قراره کنسرت داشته باشن اونم به صورت زیر زمینی. دیروز که از یکی از دوستان پرسیدم گفت که کنسرت شون لغو شده. حالا خدا کنه نگرفته باشنشون! [-o<
در مورد سبک مورد علاقه هم که از بلوز "جیمی هندریکس" بگیر تا بلک متال "آترانس" هر گروهی که کارش خوب باشه و ارزش گوش دادن داشته باشه گوش میدم. اما در مورد سبکی که دوست دارم در آینده کار کنم نظر خودم Progressive و death و یا تلفیق این دوتا یعنی Progressive Death هست اما استادم رو بلوز و راک تاکید داره! :Dدر مورد بلک سبث که تونی یومی (گیتاریست) و خود اوزی آزبورن (در زمان حضورش) دو تا نابغه ای بودن که وزنه ی سنگینی برای گروه به حساب میومدن و موجب اعتبار این گروه شده بودن. نمیدونم اینو میدونی یا نه که تونی یومی انگشت نداشت و با انگشت مصنوعی گیتار میزد که نشون از توانایی این موزیسینه!
اما در مورد آیرن میدن اینو بگم که بیسیست شون استیو هریس در سال 2000 به عنوان بهترین بیسیست انتخاب شد و نیکو مک برایان هم همیشه یکی از بهترین درامر های دنیا بوده و اما خود شخص بروس دیکینسون که صدای فوق العاده ای داره. صداش از اون صدا های خاصه مثل فردی مرکوری که من این جور صدا ها رو خیلی دوست دارم.
به نظر من که خیلی از گروه های قدیمی بهترین ها بودن و تکرار نشدنی هستن. گروه هایی مثل آیرن میدن ، متالیکا ، اسلیر ، کوئین ، کمل ، پینک فلوید ، نیروانا ، گانز ، منووار ، موتورهد ، مگادث ، سپوترا ، گری مور و ...
بین گروه های جدید خیلی کم پیش میاد گروه خوب پیدا بشه.

نه جدا کنسرت با مجوز داشتن :D ولی اینکه کی برگذار شده و چطوری رو نمیدونم. چون خودمم وقتی شندیم تعجب کردم.

یه سوال دیگه شما چرا اینقده به پروگرسیو علاقه دارین؟ :D

راستی اگه از طرفدارای death هستید توصیه میکنم حتما lamb of god رو گوش کنید. (خودم چون از طرفدارای مخصوص دث متالم میگم اینو، چون بهترین گروهه این سبکه بدون تردید)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

HIM:
آره می دونم.انگشتش تو کارخونه قط شدو کوک بیسشو عوض کردو متال به وجود اومد و اینا ! :D

راجب گروهای قدیمی یادت باشه یه بار بحث کردیم :-?.دقیقا من اصلا خوشم نمیاد یکی با صدای فردی مرکوری بیاد متال بخونه.یکی از دلایلی که ازین گروها بدم میاد.بعدشم این گروهایی که گفتی یه سریاشون راکن که من اصلا نمی تونم گوش بدم.(مثلا پینک فلوید بهترین آهنگاشو از یکی پرسیدم، رفتم گوش کردم، :rolleyes:.)
از صدای افکت الکتریکشونم خوشم نمیاد.بعدشم درامراشون زیاد از تام تام استفاده می کنن که من خوشم نمیاد.صدای بیسشونم زیاده و حالت پشت صحنه نداره کاملا جدا واسه خودش می زنه.به صورت کلی آهنگاشون یه شادیه خاصی توش داره که من گوش میدم حالت تحوع می گیرم.قصد توهین ندارم به هیچ وجه، واقعا بعضی صداها معدمو بهم می ریزونه :D
سلیقه ایه اینا البته :)

MєYσ : اول دست درد نکنه واسه توضیحات
my dying bride هم بذار تو دووم.دوست داریم :D

بعدشم دریم تیاترو خونده بودم یه جا سبکش power-progeه.منظور من هوی متالا بودن وگرنه با مگادث و متالیکا و اینا مشکلی ندارم
در ضمن زحمت کشیدی اسم آلبومارو گفتی ولی منظورم این بود که به نظرم کرن خییییلی متفاوته و تا حالا گروهی که کارش مثه کرن باشه ندیدم.سبکش منحصر به فرده

من کلیپ red neck از lamb of god دارم، قدیما گوش دادم خوشم نیومد، البته به خاطر کلیپش بود فک کنم :D.آهنگای خوبشو بگو دانلود کنیم

تو prog death، کارای opeth هست ولی یکی از بزرگترین مشکلای اپث به نظرم اینه که آهنگاش الکی طولانیه، کلا هم خیلی از آهنگاش به آدم نمی چسبه

حالا خودت چیا گوش میدی؟

d3c0der2

مهمان

شما كه متال بازي ديگه چرا ؟!!!!!!!!
گروه Limp Bizkit به همراه خود گروه كورن اين سبك رو جا انداختن ( nu metal )
يه گروه ديگه هم هست به نام P.O.D

اينارو ياد بگير بعدشم دو تا نكته رو فراموش نكن :
اول اين كه به هر كي توهين كني ،‌اونم توهين ميكنه
دوم اين كه هميشه سعي كن مودب باشي ،‌ و به جاي اين كه همش بگي من بلدم ، يكم از بقيه ياد بگيري . . .

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از dark-boy :

دوم اين كه هميشه سعي كن مودب باشي ،‌ و به جاي اين كه همش بگي من بلدم ، يكم از بقيه ياد بگيري . . .

پی او دی سبکش کریستین متاله
لیمپ بیزکیت هم کاراش هیچ شباهتی به Korn نداره
دلیل نمیشه هر دو نو متالن کارا شبیه هم باشه
کلا نم کار Korn با بقیه گروها فرق زیادی داره
شاید به خاطر صدای خوانندشه که این طوری فک می کنم البته

d3c0der2

مهمان

پی او دی سبکش کریستین متاله
لیمپ بیزکیت هم کاراش هیچ شباهتی به Korn نداره
دلیل نمیشه هر دو نو متالن کارا شبیه هم باشه
کلا نم کار Korn با بقیه گروها فرق زیادی داره
شاید به خاطر صدای خوانندشه که این طوری فک می کنم البته
خوب معمولا هر گروهي كه يه چيز خاص داره ، كلا يه گروه خاص شناخته ميشه و معمولا از سايرين جلو ميزنه
korn هم به دليل صداي بسيار خفن جاناتان ديويس اينقدر مشهور شد . . . و خود جاناتان در ليست خواننده هاي برتر متال در تاريخ ، نفر 16 شد !
البته من فكر ميكنم كاور كردن آهنگ گروه پينك فلويد ( Another brick into the wall ) كه خيلي قشنگ بود و آهنگ فوق العاده i did my time تاثير زيادي تو شهرتشون داشت . . .
Limp Bizkit هم يكم كاراش متغييره ،‌فكر كنم در اصل سبكشون آلترنتیو متال باشه . . .

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

HIM:
آره می دونم.انگشتش تو کارخونه قط شدو کوک بیسشو عوض کردو متال به وجود اومد و اینا ! :D

راجب گروهای قدیمی یادت باشه یه بار بحث کردیم :-?.دقیقا من اصلا خوشم نمیاد یکی با صدای فردی مرکوری بیاد متال بخونه.یکی از دلایلی که ازین گروها بدم میاد.بعدشم این گروهایی که گفتی یه سریاشون راکن که من اصلا نمی تونم گوش بدم.(مثلا پینک فلوید بهترین آهنگاشو از یکی پرسیدم، رفتم گوش کردم، :rolleyes:.)
از صدای افکت الکتریکشونم خوشم نمیاد.بعدشم درامراشون زیاد از تام تام استفاده می کنن که من خوشم نمیاد.صدای بیسشونم زیاده و حالت پشت صحنه نداره کاملا جدا واسه خودش می زنه.به صورت کلی آهنگاشون یه شادیه خاصی توش داره که من گوش میدم حالت تحوع می گیرم.قصد توهین ندارم به هیچ وجه، واقعا بعضی صداها معدمو بهم می ریزونه :D
سلیقه ایه اینا البته :)

MєYσ : اول دست درد نکنه واسه توضیحات
my dying bride هم بذار تو دووم.دوست داریم :D

بعدشم دریم تیاترو خونده بودم یه جا سبکش power-progeه.منظور من هوی متالا بودن وگرنه با مگادث و متالیکا و اینا مشکلی ندارم
در ضمن زحمت کشیدی اسم آلبومارو گفتی ولی منظورم این بود که به نظرم کرن خییییلی متفاوته و تا حالا گروهی که کارش مثه کرن باشه ندیدم.سبکش منحصر به فرده

من کلیپ red neck از lamb of god دارم، قدیما گوش دادم خوشم نیومد، البته به خاطر کلیپش بود فک کنم :D.آهنگای خوبشو بگو دانلود کنیم

تو prog death، کارای opeth هست ولی یکی از بزرگترین مشکلای اپث به نظرم اینه که آهنگاش الکی طولانیه، کلا هم خیلی از آهنگاش به آدم نمی چسبه

حالا خودت چیا گوش میدی؟

(البت گروهای متال هر کدومشون یه سبک مخصوص دارن + سبکای جا از اون، مثلا متالیکا سبک اصلیش تراشه ولی هوی و پاور هم کار میکنه)

آلبومای بلک گروه Opeth تراکاش طولانیه(هر کدوم نزدیک 20 دیقه!)، وگرنه آلبومای به جز سبک بلکش تراکش میانگین 6 مینه.

واسه lamb of god نمیتونم بگم کدوم آهنگش بهتره چون واقعا عالیه همه ی آهنگاشون. منم آهنگ خاصیشو دوست ندارم ولی ایناشو بچه ها میگفتن جالب تره:
Black Label
Grace
11th hour
Hourglass
Shoulder Of your GOD
Contractor
Dead Seeds
Everything To Nothing

خیلی گفتم :D

خودم از هوی (Iron, Judas, System, Hammerfal) ، ترش (Metallica, Megadeth) ، نو (Disturbed ,Korn, Drowning pool) ، دث (Lamb , Children) دوم (Anathema) + سایمفونی( Therion , Symphony X) خوشم میاد. البت تراکا یا سینگلای دیگم دوست دارم که جزو این سبکا نیست و حتی شاید بدم بیاد، ولی هست.

به نقل از dark-boy :
خوب معمولا هر گروهي كه يه چيز خاص داره ، كلا يه گروه خاص شناخته ميشه و معمولا از سايرين جلو ميزنه
korn هم به دليل صداي بسيار خفن جاناتان ديويس اينقدر مشهور شد . . . و خود جاناتان در ليست خواننده هاي برتر متال در تاريخ ، نفر 16 شد !
البته من فكر ميكنم كاور كردن آهنگ گروه پينك فلويد ( Another brick into the wall ) كه خيلي قشنگ بود و آهنگ فوق العاده i did my time تاثير زيادي تو شهرتشون داشت . . .
Limp Bizkit هم يكم كاراش متغييره ،‌فكر كنم در اصل سبكشون آلترنتیو متال باشه . . .

سبک اصلی لیمپ آلتره ولی نو هم کار میکنه. یکی از البوماشونم رپ-متال کار کردن فک کنم Chocolate starfish&the hot بود یا شاید آلبوم اولشون دقیق نمیدونم.
راستی تو Symphony X رو میشناسی؟ البوم آخرش رو گوش دادی؟Iconoclast

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از MєYσ :
یه نکته راجع به گرهاای متال بگم اونم اینه که معرفشون توی یه کسرت معرفی چند تا از نتاشو میده که گروه معرفی شده بزنه. مثلا متالیکا برای معرفی شدنش توسط اوزی اوزبورن همینطوری معرفی شد اما بعدش فقط معرفی کرد :D
آهنگ پلی ته گیمم از همون سری آهنگاست. :D

نه جدا کنسرت با مجوز داشتن :D ولی اینکه کی برگذار شده و چطوری رو نمیدونم. چون خودمم وقتی شندیم تعجب کردم.

یه سوال دیگه شما چرا اینقده به پروگرسیو علاقه دارین؟ :D

راستی اگه از طرفدارای death هستید توصیه میکنم حتما lamb of god رو گوش کنید. (خودم چون از طرفدارای مخصوص دث متالم میگم اینو، چون بهترین گروهه این سبکه بدون تردید)
اول از همه به بابت توضیحاتی که در مورد شاخه های متال دادی ممنون. ولی تشخیص سبک و استایل یه موزیک با تعریف تئوری معلوم نمیشه همون طور که قبلا گفتم آدم باید خودش اینقدر موزیک گوش بده که بتونه سبک موزیک رو تشخیص بده مثل کسی که دنیا رو گشته و با تمام زبان ها و گویش ها ی مردم مختلف دنیا آشنایی داره و میتونه یه لهجه و گویش رو از یکی دیگه تشخیص بده. تشخیص سبک یه موزیک هم یه چیزه تجربیه.
در مورد معرفی یه گروه توسط یه گروه دیگه منم این رو شنیده بودم و کاملا درسته. واسه همین هم به استاد اوزی پدر متال گفته میشه که علاوه بر اینکه خودش توسط گروه دیگه ای معرفی نشده بلکه معرف بسیاری از گروه ها که الان هر کدومشون جزو گروه های مطرح موسیقیه متال هستن بوده.
در مورد کنسرت آژیراک بازم میگم محاله! اگه میبینی فرشید اعرابی هوی متال کار میکنه و هم مجوز آلبوم میگیره و هم مجوز کنسرت به خاطره اینه که سابقه ی کار کردن در صدا و سیما رو داره و جدا از اینا باباش از اون کله گنده ها بوده. :-"
Progressive رو دوست دارم چون جزو سخت ترین سبک هاست چه تو راک و چه تو متال. :D
lamb of god هم زیاد گوش میدم گروه خیلی خوبیه. laid to restش رو خیلی دوست دارم. x:
به نقل از dark-boy :

اولا درسته که Limp Bizkit و KoЯn با هم دوست بودن و با هم شروع کردن و باهم ... ولی سبک کاریشون زمین تا آسمون با هم فرق میکنه همه Limp Bizkit رو به عنوان یه گروه رپ متال میشناسن (البته به جز چند تا کارش که رپ متال نیست!) ولی KoЯn رو بیشتر به عنوان یه گروه هوی متال و یا نو متال میشناسن. P.O.D هم که اصلا یه دنیای دیگست و سبکش کریستین رپ متال یا بریتیش رپ متال هست.
آها در ضمن مگه کسی به کسی دیگه توهین کرد تو این جور بحثا اختلاف نظر زیاده این رو به حساب توهین نذار! (<
به نقل از dark-boy :
آقا اصلا هرکی میخواد پینک فلوید رو بیشتر بشناسه و با فضای فکریشون بیشتر آشنا بشه بره فیلم The wall این گروه رو نگاه کنه. کسی دیده این فیلم رو؟
به نقل از MєYσ :
واسه lamb of god نمیتونم بگم کدوم آهنگش بهتره چون واقعا عالیه همه ی آهنگاشون. منم آهنگ خاصیشو دوست ندارم ولی ایناشو بچه ها میگفتن جالب تره:
Black Label
Grace
11th hour
Hourglass
Shoulder Of your GOD
Contractor
Dead Seeds
Everything To Nothing
به نظر من بهترین آهنگ شون همون laid to rest هست. خوراکه هد چرخشیه!
کسی که lamb رو نمیشناسه این آهنگ مناسب ترین ترک شون برای معرفیه.
http://www.nocleansinging.com/wp-content/uploads/2011/03/Arch-Enemy-Khaos-Legions-e1299521937732.jpg

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

بچه ها بچه ها :D
اون کنسرت متالیکا که با ارکستر سمفونیه، اسمش چیه؟آهنگ nothing else matters و no leaf cloverشو من دیدم، خیلی خوشم اومد :D
کلا یه اطلاعاتی راجبه اون کنسرته بدین ممنون میشم :D اگه برام بفرستینم که ... [-o<

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از dark-boy :
نه !
يكم معرفيش كن
‌ يه چند تا اهنگ كه فكر ميكني خيلي قشنگه هم ازشون بزار

آخرین گروهیه که تقریب باهاش آشنا شدم، (یه دو ماهی میشه)
ولی کلیت بیوگرافیشو به کمک سایتای دیگه میتونم اینطوری بگم(کامل نمیدونم چجوریه :D):

سال 1994 توسط Michael Romeo تاسیس شد.
سال 1994 اولین آلبومشون به اسم Symphony X رو بیرون دادن
سال 1997 و 2000 دو تا از آلبومایی که دادن باعث شد سبک اصلی این گروه پروگرسیو متال بشه. آلبومای Divine Wings of Tragedy و V: The New Mythology Suit
اعضای گروهم اینان:
Russell Allen (خواننده و گیتاریست)
Michael Romeo (گیتاریست)
Michael Pinnella (آهنگ نویس و پیانوییست و بیس)
Michael Lepond (گیتاریست)
Jason Rullo (درامر)
هر سال نسبت به قبل پیشرفت بیشتری دارن و این نشون میده واقعا تو کارشون تا الان موفق بودن.
آخرین آلبومشونم که سال 2011 اومده تا الان به عنوان بهترین آلبوم متال سال هستش واسه همین میخواستم بدونم چطوریه که اینطوری ازش یاد میکنن.

من از آلبومای Paradise Lost و The Odysseyش خشوم میاد.

به شخصه اینا رو از بین تراکاشون ترجیح میدم:
set the word on the fire
paradise lost
Smoke and Mirrors
Of Sins and Shadows
The End of Innocence (ICONOCLAST) (به طور شانسی دانش کردم ببینم چطوره :D)

به نقل از HIM :
آها راستی حتما میدونین که سرج خیلی وقته که از سیستم جدا شده و گروه خودش رو داره نکته ی جالب اینه که کیبوردیست گروه جدید سرج اروین خاچیکیان (گروه کارمندان) هست! ???
خبر بعدی که اتفاقا خیلی هم خبر داغیه اینه که آلبوم جدید Arche enemy به نام Khaos Legions منتشر شد. x:
اینم کاور آلبوم:
http://www.nocleansinging.com/wp-content/uploads/2011/03/Arch-Enemy-Khaos-Legions-e1299521937732.jpg

سیستم که 6 ساله ناقص شده :D
این گروه یکم معرفی میکنی؟ :D

opeth آهنگ بلک نداره هااا ^-^ :-? دثه نه بلک.یه آهنگ بلک ازشون بگو

چرا آلبوم Deliverance ش کامل بلک کار شده(کاور دث روی بلک)

به نقل از dark-boy :
ايني كه ميگي تو ايرانه ! قديم و جديد هم نداره
ايراني جماعت كلا از هرچي تقليد ميكنه گند ميزنه توش !

كاور كردن اونا فرق داره با هم !
مثلا گروه slayer اوايل كارش ، فقط آهنگاي judas priest رو كاور ميكرد . . . ( خز بود به نظرت ؟!)

نه ببین، خارجیا کاور میکنن اما خیلی از نتارو تغییر میدن، ایرانیا تقلید میکنن کاور و اسم و لیریکو همه چی همونه. تنها فرقشون اینی اونا احترام قائلن ما تعطیلیم :D

بچه ها بچه ها :D
اون کنسرت متالیکا که با ارکستر سمفونیه، اسمش چیه؟آهنگ nothing else matters و no leaf cloverشو من دیدم، خیلی خوشم اومد :D
کلا یه اطلاعاتی راجبه اون کنسرته بدین ممنون میشم :D اگه برام بفرستینم که ... [-o<

اسم کنسر کنسرت S & M بود. و به آلبوم S & M متالیکا معروفه (توصیه میکنم اگه نتت میکشه حتما کنسرتشو دانلود کن!)
metallica با دو نفر این آلبومو یا بهتر بگم کنسرتو بگزار کردن که رهبر نتشون Michael Arnold Kamen و هماهنگ ککنده ی موسیقی سمفونیکش Bob Rock بود.
یه سری از آهنگجای قدیم و آهنگای جدید ریلیس شدشونو با کمک گروه سیمفونیک اجرا کردن که یه سورپرایز جالبی برای طرفداراشون بود.
کنسرتش توی Berkeley Community Theatre توی کالیفرنیا برگزار شده بود(دقیق یادم نیست اگه دوستان میدونن باز راهنمایی کنن)
مدت کنسرت 133 دیقه بود.
ببین بازم میگم کنسرتشو پیدا کن دانلود کن :D

4n2kljk8suxjqivszy9v.jpg
این لینک تورنته که سالمه :D : (سایز 182 مگ)

*لینک حذف شد

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از MєYσ :
این گروه یکم معرفی میکنی؟ :D
---
چرا آلبوم Deliverance ش کامل بلک کار شده(کاور دث روی بلک)
----
اسم کنسر کنسرت S & M بود. و به آلبوم S & M متالیکا معروفه (توصیه میکنم اگه نتت میکشه حتما کنسرتشو دانلود کن!)

گروه آرچ انمی یه گروه ملودیک دثه (یکی از سبک های مورد علاقه من :D) .خوانندش Angela gossow.فک کنم تنها گروه دثیه که خوانندش زنه :-? من آهنگ the last enemyشو پیشنهاد می کنم واسه دانلود.گیتارش قشنگه :D
----
والا ما هر جا دیدیم آلبومو زده prog death :-? ینی چی کاور دث روی بلک؟! :D مثلا رو جیغش داد زدن؟
----
دست شما درد نکنه بابت لینک
منتها خلاف قوانینه فعلا :D.من که دارم دانلود میکنم، هر کیم این لینک و خواست پ.خ بده بدم بش :D

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

گروه آرچ انمی یه گروه ملودیک دثه (یکی از سبک های مورد علاقه من :D) .خوانندش Angela gossow.فک کنم تنها گروه دثیه که خوانندش زنه :-? من آهنگ the last enemyشو پیشنهاد می کنم واسه دانلود.گیتارش قشنگه :D
----
والا ما هر جا دیدیم آلبومو زده prog death :-? ینی چی کاور دث روی بلک؟! :D مثلا رو جیغش داد زدن؟
----
دست شما درد نکنه بابت لینک
منتها خلاف قوانینه فعلا :D.من که دارم دانلود میکنم، هر کیم این لینک و خواست پ.خ بده بدم بش :D

ببینیم چیه
---
نه سبک موسیقیش دث هست ولی در کل بلکه. چطوری بگم خوب. :D بلک متالی که سبکش دثه (چی گفتم!)
--
چیش خلاف قوانینه؟ لینک؟

d3c0der2

مهمان

از گروه ايراني تارانيست چقدر اطلاعات داريد ؟
من يه چند تا ويدئو گرفتم ازشون ولي بازم اطلاعات ميخوام داشته باشم . . .
شنيدم سه سال پيش رفتن اون ور آب ،‌حتي تو يه تور كنسرت كه گروه متاليكا بوده ، اينا هم بودن !!!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از MєYσ :
metallica با دو نفر این آلبومو یا بهتر بگم کنسرتو بگزار کردن که رهبر نتشون Michael Arnold Kamen و هماهنگ ککنده ی موسیقی سمفونیکش Bob Rock بود.
یه سری از آهنگجای قدیم و آهنگای جدید ریلیس شدشونو با کمک گروه سیمفونیک اجرا کردن که یه سورپرایز جالبی برای طرفداراشون بود.
کنسرتش توی Berkeley Community Theatre توی کالیفرنیا برگزار شده بود(دقیق یادم نیست اگه دوستان میدونن باز راهنمایی کنن)
مدت کنسرت 133 دیقه بود.
آره منم این کنسرتش رو دارم. همین که ارکستر سمفونی در کنار کار متال آورده شد خیلی جالب بود. فقط اون نسخه ای رو که واسه دانلود گذاشتی کیفیتش در چه حده؟ چون این نسخه ای که من دارم کیفیتش بد نیست ولی عالی هم نیست!
در ضمن کسی کنسرت خداحافظیه جیسون نیوستد و معارفه ی رابرت تروجیلو رو داره؟ من یه چند تا عکس ازش دارم!
این چند تا از عکس های اون کنسرت:
http://cache1.asset-cache.net/xc/85807533.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=77BFBA49EF8789215ABF3343C02EA548177416EB66EBC7DCC3F692828071ED5DD8B6210D27426491E30A760B0D811297
http://blog.mlive.com/projectmayhem/2009/04/large_Cleveland-Metallica-453.jpg
http://www.dailymusicguide.com/Images/ContentStore/Blogs/77/04apr0409_pic17.jpg

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از dark-boy :
از گروه ايراني تارانيست چقدر اطلاعات داريد ؟
من يه چند تا ويدئو گرفتم ازشون ولي بازم اطلاعات ميخوام داشته باشم . . .
شنيدم سه سال پيش رفتن اون ور آب ،‌حتي تو يه تور كنسرت كه گروه متاليكا بوده ، اينا هم بودن !!!

راستشو بخوای کلا گروههای ایرانیو اونطوری که باید نمیشناسم، یعنی بهتر بگم تقریبا نمیشناسم :D
اگه بتونم یه چیزایی ازش درمیارم.
راستی خوشحال میشم گروههای ایرانیو یکم معرفی کنی. (; (اونایی که میشناسیو، در حد آهنگای خوب و اسم و قدمت و مکانی که کار میکننو اینا)

به نقل از HIM :
آره منم این کنسرتش رو دارم. همین که ارکستر سمفونی در کنار کار متال آورده شد خیلی جالب بود. فقط اون نسخه ای رو که واسه دانلود گذاشتی کیفیتش در چه حده؟ چون این نسخه ای که من دارم کیفیتش بد نیست ولی عالی هم نیست!
در ضمن کسی کنسرت خداحافظیه جیسون نیوستد و معارفه ی رابرت تروجیلو رو داره؟ من یه چند تا عکس ازش دارم!
این چند تا از عکس های اون کنسرت:
85807533.jpg

large_Cleveland-Metallica-453.jpg

04apr0409_pic17.jpg

بهترین کیفیتی که دارم برای نسخه ی خود کنسرتشه(سی دی کنسرتش) که 192ه. بعضی از تراکاشم تک و توک 224kbpsه. اینم همون . 192kbpsجایی بیشتر ندیدم بذارن. یعنی فک کنم اگرم بیشتر باشه روی کاور 192 مثلا 320 زدن که تفاوتی نداره فقط حجمش بیشتر میشه :-?

این قلمشو ندارم. :D دانلودی چیزی پیدا کردی حتما بذار (;

بالا