• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حفظ ارزش های ما و توریست ها

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
چند وقته پیش یه بحثی شدش که اولش فکر کردم مسخرس ولی بعدش که بیشتر فکر کردم دیدم چیز جالبیه. بیشتر دوس دارم نظرات و راهکار های شما رو بدونم. ببینید الان شما می دونید که ایران کلی جا برای گردشگری داره. کلی جا برای بازدید داره و ... و خلاصه کلی پول می شه ازش دراورد. ولی خب یه مشکلی وجود داره. خیلی از توریست های خارجی به خصوص زنان وقتی می بینن که تو ایران مجبورن بدین گونه حجاب رو رعایت کنن کلا منصرف می شن. اصلا دلیل اینکه گفتن توریست ها هم باید حجاب رو رعایت کنن این بوده که خدای ناخواسته! جوانان اینده ساز! :D مملکته ما! :D منحرف نشن! :D .
الان کلا یه راهکاری بگین که نه سیخ بسوزه نه کباب. یعنی اینکه نه توریست ها این محدودیت رو داشته باشن نه اینکه این مشکلات مربوط به جوانان :D پیش نیاد!
ممکنه یکی بگه باید فرهنگ سازی کنیم. اقا جان درست. ولی این خیلی طول می کشه تا جا بیفته.
به طور خلاصه نظراتتون رو بگید دیگه. بحث هم شدش جغرافی اجتماعی! :D

پ.ن : اگه خواستید می تونید منتقلش کنید به بحث گردش گری ! ولی به نظرم همینجا خوبه :)

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : حفظ ارزش های ما و توریست ها

کشور ما تو منطقه ای یه به نام خاورمیانه که تاریخ دان های خارجی بهش میگن گهواره تمدن بشریت که عمدتا بخاطر وجود دو تمدن پارس و مصره
این یعنی اینکه از لحاظ آثار تاریخی و غنی بودن فرهنگ چیزی کم نداره
اما چندتا مسئله هست که خاورمیانه چند مدته باهاش روبروه
اولیش جنگ و ناامنی زیاد در اونه که باعث میشه کمتر کسی ریسک اومدن به بعضی مناطقش رو بکنه که ایرانم با 2 تا کشور جنگ زدش همسایه هست
دومیش دین اسلامه که با تعریفی که از اسلام تو خارج هست مسلمونا آدم های خطرناکی هستند
سومیش که بیشتر تو ایران مصداق داره همین اجباری بودن حجابه
چهارمیش نابودی تدریجی آثار تاریخی و کم توجهی مسئولین به اوناست . که اگه خواستین میتونم مثال هم واستون بزنم
بخاطر همین مسائل هست که الان وضع گردشگری و جذب توریست تو ایران بده ولی داره یواش یواش بهتر میشه

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از NADIMATRIX :
کشور ما تو منطقه ای یه به نام خاورمیانه که تاریخ دان های خارجی بهش میگن گهواره تمدن بشریت که عمدتا بخاطر وجود دو تمدن پارس و مصره
این یعنی اینکه از لحاظ آثار تاریخی و غنی بودن فرهنگ چیزی کم نداره
اما چندتا مسئله هست که خاورمیانه چند مدته باهاش روبروه
اولیش جنگ و ناامنی زیاد در اونه که باعث میشه کمتر کسی ریسک اومدن به بعضی مناطقش رو بکنه که ایرانم با 2 تا کشور جنگ زدش همسایه هست
دومیش دین اسلامه که با تعریفی که از اسلام تو خارج هست مسلمونا آدم های خطرناکی هستند
سومیش که بیشتر تو ایران مصداق داره همین اجباری بودن حجابه
چهارمیش نابودی تدریجی آثار تاریخی و کم توجهی مسئولین به اوناست . که اگه خواستین میتونم مثال هم واستون بزنم
بخاطر همین مسائل هست که الان وضع گردشگری و جذب توریست تو ایران بده ولی داره یواش یواش بهتر میشه
دوست من انگار شما موضوع تاپیک رو متوجه نشدید! بحث سر اینه که چطوری توریست ها مجبور نباشن حجاب تو ایران رو رعایت کنن و الکی هم به قول این دوستان ارشاد و ... جوونای جامعه منحرف نشن! بحث سر اینه!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

کارهایی که از دست ما بر میاد:
1. وقتی توریست میبینیم مثل آدم فضایی باهاش برخورد نکنیم! دقت کرده باشید توی ایران به دلیل ارتباط کم با کشورای دیگه مردم همین که یک خارجی میبینن جوری نگاهش می کنن و دورش جمع میشن که طرف حس بدی بهش دست میده (خوشبختانه این رفتار داره کم میشه)

2. توریست آزاری کار بدیه که خیلی از جوونا انجام میدن... مثلا توریست دنبال یه آدرس/مکان میگرده، بعد ملت طرفو سرکار میزارن، بعد واسه رفیقاشون با افتخار تعریف می کنن که "یه توریست دیدم ازم آدرس فلان جا رو پرسید، سر کارش گذاشتم آی خندیدیم!" - فوقش خواستیم کمک کنیم با احترام بریم جلو و بگیم کمک میخواد یا نه؟

3. زبان انگلیسی رو تقویت کنیم و فرانسه و اسپانیایی و عربی رو حداقل به اندازه یک سلام و احوال پرسی بلد باشیم

4. این یکی بدجور حاده! مغازه دارها، راننده های تاکسی و کلا ایرانی جماعت تا میبینه یک نفر غریب هست سریع میخواد سرش کلاه بزاره، توریست هم که خر نیست نهایتا یک جوری میفهمه و اونوقته که از ایران و ایرانی زده میشه

یه خاطره هم بگم برای مثال: چند وقت پیش توی تخت جمشید یه توریست یونانی دیدم که دنبال تاکسی میگشت واسه بازگشت به شهر (نزدیکای موزه بود اون لحظه) منم رفتم پیشش و گفتم تا تاکسی راهنماییت می کنم، توی مسیر موزه تا جایگاه تاکسی دراره سفرش ازش چند سوال پرسیدم، اول این که خیلی ناراحت بود که افراد کمی انگلیسی بلدن، تابلوهای راهنما و مغازه ها و... داخل شهر یا عنوان انگلیسی ندارن یا اگه دارن جوریه که اصلا نمیشه فهمیدشون (فکر کنم املاهای غلط و اینا رو میگفت) و بعد از این گله میکرد که مردم اذیتش می کنن و واقعا هم راست می گفت (گویا یه جا چند نفر گفتن بیا فارسی یادت بدیم، بعد چندتا فحش یادش داده بودن بجای کلمات اولیه، بچه مردم هم خوشحال شده بوده فکر کرده فارسی بلده و خواسته با مسئول پذیرش هتل فارسی صحبت کنه مثلا، بعد از این که کلی به طرف فحش داده تازه فهمیده اینا چیزای بدی بودن) خلاصه اینم از صادرات و تعاملات فرهنگی و زبانی ما!!!
ولی از اینا گذشته، یه چیزی گفت که من هروقت بهش فکر می کنم باید فکم رو با جارو از روی زمین جمع کنم:
میگفت کشور شما خیلی گرونه، بخصوص حمل و نقلش... خوب من تعجب کردم چون حمل و نقل ایران نسبت به کشورای اروپایی ارزون تره! این شد که گفتم چطور؟ گفت برای این که از شیراز بیام تا اینجا حدود 2500000 ریال دادم! اینو که گفت دقیقا یک لحظه خشک شدم! اون موقع تاکسی های دربست از شیراز تا تخت جمشید حداکثر 20000 تومن میگرفتن، این راننده خوش انصاف از توریست بنده خدا بیشتر 10 برابر پول گرفته بود! 250 هزار تومن!!! گویا تاکسی های داخل شهر هم چند باری حساب جیبشو رسیده بودن با این قیمتایی که می گفت..
راستش روم نشد بگم طرف سرت رو کلاه گذاشته، زشته آخه! بگم از وقتی اومدی تو کشور ما حدود 500$ سرت کلاه گذاشتن فقط چون خارجی هستی؟ توی خیلی کشورای توریست پذیر (منظورم امارات :-& نیستا) حتی وقتی بدونن طرف توریسته سعی می کنن تخفیف و اینا هم بدن، بعد ما... [-(

ولی چیزی که در اکثر برخوردام با توریستا دیدم و خلاف انتظارم بود، این بود که توریستا با مسائل سیاسی ایران مشکلی نداشتن!
مثلا من انتظار داشتم توریستای زن از حجاب ناراحت باشن یا بخاطر شرایط سیاسی دید خوبی نداشته باشن، ولی تقریبا هیچکسی رو ندیدم که بگه سفر بهم خوش نگذشت چون حجاب داشتم یا بقیه مسائل سیاسی و مذهبی، بلکه از جامعه ناراحت بودن
بخصوص توریستای زن میگفتن زندگی تو ایران با وجود همچین مردایی مثل جهنمه
البته چندنفری هم از نبود امکانات ارتباطی یا هتلهای خوب میگفتن

به نقل از پویا م :
دوست من انگار شما موضوع تاپیک رو متوجه نشدید! بحث سر اینه که چطوری توریست ها مجبور نباشن حجاب تو ایران رو رعایت کنن و الکی هم به قول این دوستان ارشاد و ... جوونای جامعه منحرف نشن! بحث سر اینه!
پویا جان همچین چیزی امکان نداره! مثل این که خبر نداری ما توی حکومت اسلامی ایران زندگی می کنیم و مسائلی مثل حجاب نه تنها جزء لاینفک این حکومت هست، بلکه بودن یا نبودنش از اختیار ما خارجه

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

مطمینا باید راهی باشه که برای یه سری افراد مثل توریست ها استثنا وجود داشته باشه!
منظورم راهکاریه که این قانون توسط مردم کشورمون رعایت بشه ولی یه توریست جوری که خواست عمل کنه. منطقا باید یه راهی باشه.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پویا م :
مطمینا باید راهی باشه که برای یه سری افراد مثل توریست ها استثنا وجود داشته باشه!
منظورم راهکاریه که این قانون توسط مردم کشورمون رعایت بشه ولی یه توریست جوری که خواست عمل کنه. منطقا باید یه راهی باشه.
ببین همچین چیزی یعنی تغییر قانون اساسی، تغییر قانون اساسی هم به این راحتی نیست! اولا باید مجلس تصویب کنه (که این یعنی موافقت جمع کثیری از نماینده ها)، ثانیا ولی فقیه، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حوزه علمیه، مجمع روحانیون و... باید موافقت کنن که اگه حتی یکی از اینا مخالف باشه نمیشه، تازه شایدم کار به رفراندوم بکشه (عمرا)
همچین چیزی هم امکان نداره، حتی اسلام و اینا رو هم که برای توریستا در نظر بگیریم این تبعات جانبی داره! بعد از تصویب همچین قانونی اقلیت های دینی هم میخوان بی حجاب باشن، به دنبالش مردم هم میخوان بی حجاب باشن، بعد هیچی دیگه...
و مهم ترین چیزی که نباید فراموش کنی: همه اینا در صورتیه که مسئولان مملکت و اینایی که اسم بردم بخوان توریست وارد مملکت بشه! اما الان توی سیاست های ایران از بین 1000 چیز مهم، توریسم 1111 امینه

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از GCD :
ببین همچین چیزی یعنی تغییر قانون اساسی، تغییر قانون اساسی هم به این راحتی نیست! اولا باید مجلس تصویب کنه (که این یعنی موافقت جمع کثیری از نماینده ها)، ثانیا ولی فقیه، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حوزه علمیه، مجمع روحانیون و... باید موافقت کنن که اگه حتی یکی از اینا مخالف باشه نمیشه، تازه شایدم کار به رفراندوم بکشه (عمرا)
همچین چیزی هم امکان نداره، حتی اسلام و اینا رو هم که برای توریستا در نظر بگیریم این تبعات جانبی داره! بعد از تصویب همچین قانونی اقلیت های دینی هم میخوان بی حجاب باشن، به دنبالش مردم هم میخوان بی حجاب باشن، بعد هیچی دیگه...
و مهم ترین چیزی که نباید فراموش کنی: همه اینا در صورتیه که مسئولان مملکت و اینایی که اسم بردم بخوان توریست وارد مملکت بشه! اما الان توی سیاست های ایران از بین 1000 چیز مهم، توریسم 1111 امینه
تلنگری چیزی نمی شه به اینا زد؟ منظورم یه روش تاثیرگذاره. استفاده از رسانه مثلا؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پویا م :
تلنگری چیزی نمی شه به اینا زد؟ منظورم یه روش تاثیرگذاره. استفاده از رسانه مثلا؟
خیر
1. همین الان حتی وقتی مسئولان رده بالا درباره حجاب اظهار نظر می کنن فورا از طرف روحانیون مورد حمله قرار میگیرن
2. رسانه ای نداریم!
3. حتی توی opposition هم بحث درباره حجاب داشتن یا نداشتن توریست ها مطرح نمیشه، چه برسه به خود حکومت!
و چندین دلیل دیگه که نمیشه گفت

بهتره بجای این که سر چیزی بحث کنیم که نمیتونیم انجامش بدیم (تغییر قانون اساسی و آزادی حجاب برای توریست ها، که تا جایی که من میدونم برای خود توریست ها هم مشکل بزرگی نیست) سر چیزی بحث کنیم که دست خود ماست (بالابردن کیفیت برخورد اجتماع با توریست)

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از GCD :
خیر
1. همین الان حتی وقتی مسئولان رده بالا درباره حجاب اظهار نظر می کنن فورا از طرف روحانیون مورد حمله قرار میگیرن
2. رسانه ای نداریم!
3. حتی توی opposition هم بحث درباره حجاب داشتن یا نداشتن توریست ها مطرح نمیشه، چه برسه به خود حکومت!
و چندین دلیل دیگه که نمیشه گفت

بهتره بجای این که سر چیزی بحث کنیم که نمیتونیم انجامش بدیم (تغییر قانون اساسی و آزادی حجاب برای توریست ها، که تا جایی که من میدونم برای خود توریست ها هم مشکل بزرگی نیست) سر چیزی بحث کنیم که دست خود ماست (بالابردن کیفیت برخورد اجتماع با توریست)
موافقم! خب پس از این به بعد موضوع تاپیک رو بکنیم راهکار هایی برای بهبود کیفیت توریست پذیری :)

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

به نقل از GCD :
3. زبان انگلیسی رو تقویت کنیم و فرانسه و اسپانیایی و عربی رو حداقل به اندازه یک سلام و احوال پرسی بلد باشیم
من فکر نمیکنم اینکه یه تابلو‌ها انگلیسی نیستن یا اکثرا تو ایران به زبان‌های خارجه مسلط نیستن مشکل اصلی‌ باشه،روسیه هم با وجود اینکه صنعت گردشگریش از ایران پشرفت تره ولی‌ مردمش با وجود اینکه حداقل به ۳ ۴ زبان مسلط هستن حاضر نیستن حتا انگلیسی یاد بگیرن چه برسه به اینکه بخوان یه دفترچه به زبان انگلیسی تو یکی‌ از ۱۰۰ موزه‌ای که داره بگذارن!ولی‌ در عین حال همونطور که گفتم مانع رفتن توریست به اون کشور نمشیه.

و اما راهکار: اول اینکه یه فکری به حال فرودگاه‌های درب‌و داغونه کشور عزیزمون بکنیم که توریست بدبخت در لحظهٔ‌ ورود توی ذوقش نخوره! هر چند فکر کنم اینم جز مواردی محسوب می‌شه که دست ما نیست!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از پویا م :

بعضی چیزا تو قانون اساسی ما هست که هیچ جای تغییری نداره مثل به رسمیت نشناختن اسراییل یا اجباری بودن حجاب یعنی تا زمانی که جمهوری اسلامی هست حجاب هم همیشه اجباری خواهد بود و اگه بخایم درباره این موضوع بحث کنیم وقتمون رو تلف کردیم
اینجا بخاطره نیروگاه اتمی روس ها تو شهر و بازار رفت و آمد زیادی دارن و تعدادشون هم خیلی زیاده یعنی امکان نداره یه روز که میرم مرکز شهر یا بازار یا جای شلوغ دیگه ای چندتا روس رو نبینم . اتفاقا تو این چند سالی که روس ها بخاطر مسائل نیروگاه اینجا هستن دیگه مردم اینجا و مغازه دار ها هم به اونا عادت کردن و باهاشون مثل یه ایرانی برخورد میکنن و از این لحاظ (برخورد با توریست ها) مشکل خاصی ندیدم و اونا هم حجاب رو رعایت میکنن و جالب اینجاست که بخاطر حفظ حجاب یه پولی هم میگرن . یعنی بخاطره رعایت قانون یه کشور پول خواستن !!!
اما از بحث حجاب که خارج بشیم
اینا رو گفتم که بگم ملت ما باید یه مدت با توریست ها سرو کار داشته باشن تا اونا رو مثل یه آدم عادی فرض کنن و برخوردشون باهشون دوستانه باشه تمام این مسایل کلاه گذاشتن سر توریست ها یا چیزای دیگه که مربوط به خود مردم میشه یا اصلش به اونا بر میگرده بخاطر نبود فرهنگ برخورد با توریسته و واقعیت اینه که تو کشوری به پهناوری ایران با این همه آثار تاریخیش در مقایسه با جایی مثل امارات که فقط بار و کاواره و.... (البته اگه منصف باشیم بغیر اینا چیزای دیگه هم داره مثل بلند ترین برج دنیا و... ) داره جذب توریست خیلی خیلی کمتره

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از GCD :
ولی چیزی که در اکثر برخوردام با توریستا دیدم و خلاف انتظارم بود، این بود که توریستا با مسائل سیاسی ایران مشکلی نداشتن!
مثلا من انتظار داشتم توریستای زن از حجاب ناراحت باشن یا بخاطر شرایط سیاسی دید خوبی نداشته باشن، ولی تقریبا هیچکسی رو ندیدم که بگه سفر بهم خوش نگذشت چون حجاب داشتم یا بقیه مسائل سیاسی و مذهبی، بلکه از جامعه ناراحت بودن
بخصوص توریستای زن میگفتن زندگی تو ایران با وجود همچین مردایی مثل جهنمه
البته چندنفری هم از نبود امکانات ارتباطی یا هتلهای خوب میگفتن
دقیقا همینه.ببینید حجاب هم مثل خیلی قوانین دیگه، مثل پشت چراغ قرمز وایسادن، یه قانون محسوب میشه در نتیجه هر کسی که تو کشور ما هستش موظف به رعایت کردن قوانینه.اینکه حجاب خوبه یا بد بحثه دیگه ایه.
اتفاقا توریستا خیلیاشون از کشور ما خیلی هم خوششون میاد(به خصوص از شهرایی مثل اصفهان،شیراز و...) و اصولا مشکل خاصی با حجاب ندارن.ولی واقعا مشکل زبان حتما باید حل بشه.من تو یه مسابقاتی بود خارجیا اومده بودن ایران، میدیدم ایرانیا واقعا با زبان اشاره حرف میزنن! خب اینطوری هم آبروی کشورمون میره، هم اون بدبختا عذاب میکشن.(البته با سطح زبانی که تو مدارس تدریس میشه توقع بیشتری هم نمیشه داشت...)
قیمت ها هم که واقعا فاجعس.ما خودمون با مدرسه رفته بودیم یه شهر دیگه(اسم نمیبرم) به چشم خودم دیدم که اونا تا فهمیدن مال اونجا نیستیم، قیمتارو کشیدن بالا.حتی آب معدنی رو هم گرون کرده بودن!! حالا ببینید دیگه با توریست های خارجی چی کار میکنن...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
دقیقا همینه.ببینید حجاب هم مثل خیلی قوانین دیگه، مثل پشت چراغ قرمز وایسادن، یه قانون محسوب میشه در نتیجه هر کسی که تو کشور ما هستش موظف به رعایت کردن قوانینه.اینکه حجاب خوبه یا بد بحثه دیگه ایه.
اتفاقا توریستا خیلیاشون از کشور ما خیلی هم خوششون میاد(به خصوص از شهرایی مثل اصفهان،شیراز و...) و اصولا مشکل خاصی با حجاب ندارن.ولی واقعا مشکل زبان حتما باید حل بشه.من تو یه مسابقاتی بود خارجیا اومده بودن ایران، میدیدم ایرانیا واقعا با زبان اشاره حرف میزنن! خب اینطوری هم آبروی کشورمون میره، هم اون بدبختا عذاب میکشن.(البته با سطح زبانی که تو مدارس تدریس میشه توقع بیشتری هم نمیشه داشت...)
قیمت ها هم که واقعا فاجعس.ما خودمون با مدرسه رفته بودیم یه شهر دیگه(اسم نمیبرم) به چشم خودم دیدم که اونا تا فهمیدن مال اونجا نیستیم، قیمتارو کشیدن بالا.حتی آب معدنی رو هم گرون کرده بودن!! حالا ببینید دیگه با توریست های خارجی چی کار میکنن...
ارزش میتونه موجب قانون بشه.درسته که اونا چون تو خاک مان باید رعایت کنن.اما خود قانون بودنن حجاب ایا درسته؟!من که میگم نه

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
ارزش میتونه موجب قانون بشه.درسته که اونا چون تو خاک مان باید رعایت کنن.اما خود قانون بودنن حجاب ایا درسته؟!من که میگم نه
خب این که حجاب خوبه یا بد ربطی به این بحث نداره که. به هرحال قانون کشور ماست و باید بهش عمل کنند. هر توریستی هر کشوری که بره موظفه قوانین اونجا رو رعایت کنه.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نه نگرفتی.به درستیش کاری ندارم.میگم اصن 100 % درست هم باشه چرا قانونه.ولی قبول دارم که اونا هم در برابر قانون مثل ما هستن

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من فکر نمیکنم مشکل یک توریست روسری سر کردن باشه ! کسی زیاد گیری بهشون نمیده. مشکل چیزهای دیگست. ما چیزهای دیگه نداریم مثل س ک س توریسم. یا ساحل های ل خ ت ی و ... اینها خیلی جذابیت دارن برای خیلی ها. ملت از ایران پا میشن برن تایلند و ... میرن که آزاد باشند.

موضوع بعدی دید امنیتی به ماجرای توریسم در ایرانه. هرکس وارد ایران میشه در نگاه اول جاسوس فرض میشه.

اصلا به کل توی سیاست های نظام استفاده از گردشگری جهت درآمدزایی وجود نداره ! مثلا همین آثار ملی و تاریخی رو هم زیاد اهمیت نمیدن در حد رفع تکلیف نگه داشتند.

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

تاپیک رو بالا میارم ! از این بحث های خاله زنکی بهتره ! :D

فکر نمیکنم با برشمردن مشکلات کاری از پیش ببریم؛ راه حل هاتونو بیان کنید !

در مورد مشکلاتی که مطرح شد و راه حل ها :

1. مهم ترین مشکل از نظر من، عدم توانایی ارتباط افراد جامعه با توریست هاست؛ خیلی از ایرانی ها حتی فارسی دست و پا شکسته ای دارن ! برای تقویت زبان انگلیسی، تنها راه ممکن، با توجه به عدم توانایی مالی اکثریت جامعه برای شرکت در موسسات و کلاس های خصوصی جهت یادگیری زبان انگلیسی، افزایش سطح کیفی دروس زبان مدرسه هست .
اگر یادگیری یک دانش آموز عادی رو در سطح 3 کتاب زبان دوره ی راهنمایی در نظر بگیریم، این فرد حتی قادر به یک احوال پرسی معمولی بدون استفاده از لهجه ی بَبَیی نیست !!!

2. در مورد سوء استفاده ی کسبه و شاغلان محترم از توریست های ناآشنا به قیمت ها و قوانین فروش، بهترین راهکار های ممکن، اطلاع قیمت سیستم های حمل و نقل به وسیله ی بروشور ها و ... و البته استفاده از بازرس ها و ایجاد ترس عمومی برای فروشندگان و کارمندان حمل و نقل هست .
وقتی یک راننده تاکسی احتمال پرداخت جریمه ی سنگینی رو برای تخلف از قوانین و سوء استفاده از توریست پیش بینی میکنه، احتمال انجام این ریسک توسط این فرد کاهش چشمگیری پیدا میکنه !

در مورد حجاب، فکر نمیکنم یک توریست به این قضیه به چشم مشکل و قانون دست و پا گیر نگاه کنه .
توریست ها یاد گرفتن که خودشون رو با شرایط وفق بدن؛ و این شرایط بیشتر از همه شامل قوانین یک منطقه یا کشور میشه .
در این زمینه، حفظ حجاب و ارزش های مذهبی، کم ترین مشکل یک توریست در ایران محسوب میشه !
و بدون شک، به همون دلایلی که فرشید گفت، هیچ راه حلی وجود نداره و اصلاً نیاز نیست !

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

میشه یه بستری رو فراهم کرد که هم جذب توریست انجام بشه هم به ارزش ها دهن کجی نشه

مثلا میشه هموطنای ارامنه یا غیر مسلمون رو تو یه شهر یا جزیره جمع کنیم و اون شهر یا جزیره یه منطقه آزاد توریستی بشه

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

راجع به حجاب حرفی ندارم! هر کشوری قوانین خودشو داره و هرکسی باید به اون احترام بداره! چطور وقتی کسی میره سنگاپور فبول میکنه یه کار خیلی ساده مثل آدامس جویدن رو انجام نده؟ حجاب هم جدای از خوب یا بد قانونه!
حالا راه حل! ببینید یه بخش اعظم جلب توریست تبلیغاته! ما باید خیلی رو تبلیغات مانور بدیم! چون دید خوبی نسبت به کشور ما تو ذهن مردم دنیا نیست! یه فاکتور مهم دیگه ایجاد امکانات رفاهی مثل هتل های شیک و مجلله! چیزی که کشور ما ازش رنج میبره! یا مثلا مراکز خرید بزرگ یا مراکز تفریحی جذاب با توجه به اقلیم! مثلا کویر نوردی! که تفریبا کسی روش سرمایه گذاری نمیکنه! و یه چیز دیگه نبود سرویس های بهداشتیه! ما چند سال پیش رفتیم تخت جمشید نه یه دستشویی اونجا بود نه یه مرکز رفاهیه درست حسابی که غذاخوری و نماز خونه و اینجور چیزا داشته باشه! خیلی تو ذوق میزد!

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

وقتی شخصی وارد یک جامعه میشه خواسته یا ناخواسته باید هنجارهای اون جامعه رو رعایت کنه، خب اینکه هیچ
به نقل از پویا م :
اصلا دلیل اینکه گفتن توریست ها هم باید حجاب رو رعایت کنن این بوده که خدای ناخواسته! جوانان اینده ساز! :D مملکته ما! :D منحرف نشن!
پیش میاد واقعا [-(
----------------------------------
مساله بعدی اینه که چرا با وجود این همه مناطق توریستی،درآمد کمی داریم ازین بخش؟
یک اینکه اونطور که باید رسیدگی نمیشه به این مناطق(بخصوص آثار باستانی)
و اینکه امکاناتِ رفاهیه خوبی فراهم نیست معمولا
و به نظر من جاهاییکه هزینه ورودی میگیرن، معمولا کمه این هزینه
به نقل از sahra :
ما باید خیلی رو تبلیغات مانور بدیم! چون دید خوبی نسبت به کشور ما تو ذهن مردم دنیا نیست

بالا