• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پل ماکارونی

nima-m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای فیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : پل ماکارونی

به نقل از Rubiker :
بالاخره حرارت داره در ضمن استفاده از چسب حرارتي ميتونه وزن پل رو افزايش بده كه باعث كاهش راندمان پل ميشه من خودم از چسب 1 2 3 استفاده ميكنم چون هم سريع ميچسبه هم سبك تره و هم قدرت چسبندگي بالايي داره
نمیدونم.
ولی کلن از همه مهم تر قوانین مسابقاته که برای هر جا ممکنه یه چسب رو ممنوع کنن. برای همین اول قوانین رو بخونید از همه چی بهتره.

• شروع کننده موضوع

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

به نقل از nima-m :
والا من هر كي رو ديدم حرارتي زده! گرماي چسب به صورت لحظه ايه، پل هم تا وقتي آب نخوره پخته نميشه. امتحانش ضرر نداره يه اتصال رو حرارتي بزن ببين چقدر محكم ميشه.
منم از چسب حرارتی استفاده کردم اما عیبی که داره اینکه برای اینکه کملا خشک بشه 10 روز وقت لازمه
روز قبل از مسابقی یکی از اعضای پلم شکست من وسط پل رو با دوقلوی بی رنگ چسبوندم و دورشو حرارتی گرفتم

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
ان شاء الله "علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از fatameh :
منم از چسب حرارتی استفاده کردم اما عیبی که داره اینکه برای اینکه کملا خشک بشه 10 روز وقت لازمه
روز قبل از مسابقی یکی از اعضای پلم شکست من وسط پل رو با دوقلوی بی رنگ چسبوندم و دورشو حرارتی گرفتم
بفرماييد اينم يك تجربه كه نشون ميده استفاده از چسب حرارتي كار اشتباهييه !
به نقل از nima-m :
نمیدونم.
ولی کلن از همه مهم تر قوانین مسابقاته که برای هر جا ممکنه یه چسب رو ممنوع کنن. برای همین اول قوانین رو بخونید از همه چی بهتره.
حرف حساب جواب نداره !

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Rubiker :
بالاخره حرارت داره در ضمن استفاده از چسب حرارتي ميتونه وزن پل رو افزايش بده كه باعث كاهش راندمان پل ميشه من خودم از چسب 1 2 3 استفاده ميكنم چون هم سريع ميچسبه هم سبك تره و هم قدرت چسبندگي بالايي داره
چسب 123 مفصل ها رو خیلی خشک میکنه و اگه نیروی کمی به عضو وارد بشه سریع میشکنه ولی حرارتی چون خیلی خشک نیست اگه نیرو وارد بشه عضو نمیشکنه!

nima-m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای فیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

حرارتي كه اصلا چيزي براي خشك شدن نداره! يه پلاستيكه كه ذوب ميشه و دوباره جامد ميشه. كل فرايند يه دقيقه هم نميشه! فكر كنم با چسب چوب اشتباه گرفتين!

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

بهتره بهتون بگم كه امسال و پارسال كه مسابقات پل ماكاروني برگزار شد نفر اول مسابقه از چسب 123 استفاده كرده بود كه تونست ركورد كشوري رو هم در سطح دانش آموزي بود بشكنه !
امسال هم پل آقاي پ.خ كه از همين چسب استفاده كرده بود اول شد جالبه بدونين كه سطل با اول كامل پر از شن شد و نشكست بار دوم هم همين اتفاق افتاد و پلش نشكست !!!
حالا استفاده از كدوم چسب رو ترجيح ميديد؟

• شروع کننده موضوع

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

به نقل از Rubiker :
بهتره بهتون بگم كه امسال و پارسال كه مسابقات پل ماكاروني برگزار شد نفر اول مسابقه از چسب 123 استفاده كرده بود كه تونست ركورد كشوري رو هم در سطح دانش آموزي بود بشكنه !
امسال هم پل آقاي پ.خ كه از همين چسب استفاده كرده بود اول شد جالبه بدونين كه سطل با اول كامل پر از شن شد و نشكست بار دوم هم همين اتفاق افتاد و پلش نشكست !!!
[/quote
بهترین چسب چسبیه که ایین نامه ی مسابقه داده باشه چون باید کار رو طبق قوانین پیش برد اما من خودم چسب 1 2 3 رو خیلی قبول دارم سبک سریع و محکم

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Rubiker :
این حرفی که من زدم دلیل داشت! اینا رو همش دوستای من توی دانشگاهشون(آزمایشگاه) چک کردن! میتونی با ساختن دوتا پل مشابه (از روی یه نقشه) امتحان کنی!(یکی با 123 یکی هم با حرارتی!)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Rubiker :
اونی که دور بار بارگذاری کرد و پلش نشکست دوم شد نه اول!
نفر اول پل ماکارونی امسال آقای pedram.fe بود.

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از HIM :
اونی که دور بار بارگذاری کرد و پلش نشکست دوم شد نه اول!
نفر اول پل ماکارونی امسال آقای pedram.fe بود.
علت اينكه دوبار بارگذاري كرد ميدوني چي بود؟ علتش اين بود كه سطل اونقد پر شد كه به كف زمين چسبيد !!!

• شروع کننده موضوع

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

دوستان میتونید عکسی از پل هاتون یا از مسابقه ای که درش شرکت کردین رو بزارید؟؟؟؟؟؟؟؟

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"
  • شروع کننده موضوع

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از ღ¸.•MoOnShInE•.¸ღ :
پل خودتونه؟؟؟؟ولی فک نکنم زیاد تحمل کرده باشه....چون اخرین نفر از پسرا اقای سمیعیان بود....شاید پله مقام نیوورده..؟؟!!
من اصن امسال شركت نكردم چون روز قبل مسابقه پلمون در اثر برخورد با يك عدد پرتقال از وسط دونيم شد !!
اين پل مال HIM خودمونه ... كه مقام هم نيورد چون كه از لحاظ اسكلت بندي خيلي مشكل داشت .

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Rubiker :
علت اينكه دوبار بارگذاري كرد ميدوني چي بود؟ علتش اين بود كه سطل اونقد پر شد كه به كف زمين چسبيد !!!
سطل کاملا روی زمین نبود. یعنی به طور غیر مستقیم روی زمین بود. ماکارونی های شکسته که رو زمین ریخته بود بین زمین و سطل قرار داشت به خاطر همین خیلی از گروه ها به این مسئله اعتراض کردن.
به نقل از Rubiker :
من اصن امسال شركت نكردم چون روز قبل مسابقه پلمون در اثر برخورد با يك عدد پرتقال از وسط دونيم شد !!
اين پل مال HIM خودمونه ... كه مقام هم نيورد چون كه از لحاظ اسكلت بندي خيلي مشكل داشت .
طرحمون خوب بود پل های آزمایشی مون 18 ، 25 و 29 کیلو تحمل کرده بود. (تو پژوهش سرا) ولی تو مسابقه بد بارگذاری کردیم و پل خیلی خیلی زود شکست. با توجه با وزن کمی که پلمون داشت اگه بالای 30 کیلو میزدیم که انتظار همین رو هم داشتیم احتمال زیاد جزو 3 نفر اول بودیم. اما خوب مثله اینکه قسمت نبود!!!

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

من خودم دیدم صد در صد روی زمین بود اگر هم نبود بالاخره فاصلش یک میلیمتر بود که باز هم اشتباست که بینشو ماکارونی پر کرده باشه X-(

• لایک
امتیازات: *M.M*
  • شروع کننده موضوع

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

به نقل از HIM :
سطل کاملا روی زمین نبود. یعنی به طور غیر مستقیم روی زمین بود. ماکارونی های شکسته که رو زمین ریخته بود بین زمین و سطل قرار داشت به خاطر همین خیلی از گروه ها به این مسئله اعتراض کردن.طرحمون خوب بود پل های آزمایشی مون 18 ، 25 و 29 کیلو تحمل کرده بود. (تو پژوهش سرا) ولی تو مسابقه بد بارگذاری کردیم و پل خیلی خیلی زود شکست. با توجه با وزن کمی که پلمون داشت اگه بالای 30 کیلو میزدیم که انتظار همین رو هم داشتیم احتمال زیاد جزو 3 نفر اول بودیم. اما خوب مثله اینکه قسمت نبود!!!
میشه بگید نفر اول تو مسابقه ی شهرتون کی شد؟؟؟؟؟؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از fatameh :
میشه بگید نفر اول تو مسابقه ی شهرتون کی شد؟؟؟؟؟؟
گروه آقایان فکری و روح آبادی
به نقل از -elham- :
من خودم دیدم صد در صد روی زمین بود اگر هم نبود بالاخره فاصلش یک میلیمتر بود که باز هم اشتباست که بینشو ماکارونی پر کرده باشه X-(
ببخشید شما کجا بودی که دیدی؟
یه همچین موردی تو قوانین ذکر نشده بود و منع قانونی نداشت.

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از HIM :
سطل کاملا روی زمین نبود. یعنی به طور غیر مستقیم روی زمین بود. ماکارونی های شکسته که رو زمین ریخته بود بین زمین و سطل قرار داشت به خاطر همین خیلی از گروه ها به این مسئله اعتراض کردن.
اگه ميگي سطل كامل رو زمين نبوده پس به اين علت شن ريزي متوقف شد كه شطل كامل پر شد
به نقل از -elham- :
بله من هم كامل ديدم سطل روي زمين قرار گرفت . حتي خود آقاي خواجويي(از اعضاي اين گروه)بعد از اينكه ديد همچين اتفاقي افتاده گفت : من امدم اينجا كه پلم بشكنه !!

بالا