• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقدر نونِ سمپادی بودن رو خوردید؟

• شروع کننده موضوع

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی
با سلام!
چند وقت پيش با يه عده از بچه ها به يه محيط اجتماعي بجز مدرسه رفته بوديم.در طي اين مدت ما همش با هم بوديم و در ضمن اينم مطرح شد كه فرزانگاني هستيم.
نقدي كه بعد از اين دوره بر گروه ما از طرف عده اي از مسئولين وارد شد اينه كه همش بين خودمون بوديم و "سمپادي" و "فرزانگاني" بودنمونو خيلي مطرح ميكرديم.نكته ي ديگه اينكه"منم!منم!"در بينمون زياد ديده ميشده!
حدس ميزنم كه اين فقط ما نيستيم كه چنين شرايط يو داريم.اين مسئله شايد در حال حاضر موضوع مهمي به حساب نياد اما قطعن اگر ادامه پيدا كنه مشكلات جدي اي ايجاد خواهد كرد!
حالا سوال اينجاست كه چطور ميشه اين برچسب رو از خودمون برداريم و اينكه اصن چنين كاري لازم هست يا نه.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : برچسب سمپادي

بین عزیزم خب طبیعیه که ما چون 7سال با یه عده هم کلاسی هسیم زیاد تمایلی به بر قراری ارتباط با دیگران نداشته باشیم تازه دلیل نداره ما هی اوییزون یه مشت غریبه بشیم

samet57

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک یونایتد
مدال المپیاد
یلی دوس داشتم برم ولی تو راه بنزینم تموم شد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طب

مگه بده که بگیم سمپادی هستیم
من گفتن هم بعضی وقتا اعتماد به نفس میاره
در ضمن تو نباید شرایطی که داری و موقعیتت رو نادیده بگیری

Sajal

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
دانشگاه
تهران!
رشته دانشگاه
تئاتر

به نقل از samet57 :
موافقم! اما مغرور شدن خوب نیست... به نظر من همه ی سمپادیا خوب نیستن و همه ی خوبا سمپادی نیستن! :D

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از روژین :
با سلام!
چند وقت پيش با يه عده از بچه ها به يه محيط اجتماعي بجز مدرسه رفته بوديم.در طي اين مدت ما همش با هم بوديم و در ضمن اينم مطرح شد كه فرزانگاني هستيم.
نقدي كه بعد از اين دوره بر گروه ما از طرف عده اي از مسئولين وارد شد اينه كه همش بين خودمون بوديم و "سمپادي" و "فرزانگاني" بودنمونو خيلي مطرح ميكرديم.نكته ي ديگه اينكه"منم!منم!"در بينمون زياد ديده ميشده!
حدس ميزنم كه اين فقط ما نيستيم كه چنين شرايط يو داريم.اين مسئله شايد در حال حاضر موضوع مهمي به حساب نياد اما قطعن اگر ادامه پيدا كنه مشكلات جدي اي ايجاد خواهد كرد!
حالا سوال اينجاست كه چطور ميشه اين برچسب رو از خودمون برداريم و اينكه اصن چنين كاري لازم هست يا نه.
لزومی نداره ادم سمپادی یا فرزانگانی بودن خودش رو جار بزنه! عملا خودتون دارید برچسب می زنید! دیگه وقتی تقصیر خود ادمه کاریش نمی شه کرد مگراینکه خودش مواظبب حرف های خودش باشه!

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سمپادی بودن که ننگ نیست بخوایم قایمش کنیم حالا به فرض کسی هم فهمید فهمید اگه خودمون نخوایم مشکلی پیش نمیاد...

تا وقتی خودمون به یه نفر نگیم که سمپادی هستیم از کجا میخوان بفهمن؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از GOD FATHER :
بین عزیزم خب طبیعیه که ما چون 7سال با یه عده هم کلاسی هسیم زیاد تمایلی به بر قراری ارتباط با دیگران نداشته باشیم تازه دلیل نداره ما هی اوییزون یه مشت غریبه بشیم
به نقل از samet57 :
به نقل از پویا م :
لزومی نداره ادم سمپادی یا فرزانگانی بودن خودش رو جار بزنه! عملا خودتون دارید برچسب می زنید! دیگه وقتی تقصیر خود ادمه کاریش نمی شه کرد مگراینکه خودش مواظبب حرف های خودش باشه!
به نقل از meli :
سمپادی بودن که ننگ نیست بخوایم قایمش کنیم حالا به فرض کسی هم فهمید فهمید اگه خودمون نخوایم مشکلی پیش نمیاد...

تا وقتی خودمون به یه نفر نگیم که سمپادی هستیم از کجا میخوان بفهمن؟؟؟؟؟

ببينيد!فكر كنم منظورمو درست نرسوندم!من ميگم كه ماها معمولا هرجا كه ميريم ميخوايم اعلام كنيم كه سمپادي هستيم و اين رو يه جور برتري نسبت به بقيه ميدونيم.همين امر باعث ميشه در آينده كه وارد اجتماع ميشيم هم احساس كنيم از ديگران برتريم و در نتيجه نتونيم خوب ارتباط برقرار كنيم.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از روژین :
ببينيد!فكر كنم منظورمو درست نرسوندم!من ميگم كه ماها معمولا هرجا كه ميريم ميخوايم اعلام كنيم كه سمپادي هستيم و اين رو يه جور برتري نسبت به بقيه ميدونيم.همين امر باعث ميشه در آينده كه وارد اجتماع ميشيم هم احساس كنيم از ديگران برتريم و در نتيجه نتونيم خوب ارتباط برقرار كنيم.
فک نمی کنم تعدادی زیادی باشن که اینطوری باشن! اصولا بچه های دبیرستانی اینقدر بچه نیستند که از این کارا بکنن و پز بدن و این حرفا! راهنمایی هم تقصیر خودشون نیست. اقتضای سنشونه :) البته همشون اینطوری نیستن :)

• شروع کننده موضوع

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از پویا م :
فک نمی کنم تعدادی زیادی باشن که اینطوری باشن! اصولا بچه های دبیرستانی اینقدر بچه نیستند که از این کارا بکنن و پز بدن و این حرفا! راهنمایی هم تقصیر خودشون نیست. اقتضای سنشونه :) البته همشون اینطوری نیستن :)

نه نه نه!ببينيد من اصن منظورم پز دادن نيست!يعني من به شخصه اصن اين كارو از رو عمد نميكنم!ولي يه احساسيه كه هميشه تو وجود من و خيلياي ديگه هست وقتي با غيرسمپاديا برخورد ميكنيم.نميدونم،يه جور غيرت،يه حسي كه هي به آدم گوشزد ميكنه تو خفن تري...

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از روژین :
نه نه نه!ببينيد من اصن منظورم پز دادن نيست!يعني من به شخصه اصن اين كارو از رو عمد نميكنم!ولي يه احساسيه كه هميشه تو وجود من و خيلياي ديگه هست وقتي با غيرسمپاديا برخورد ميكنيم.نميدونم،يه جور غيرت،يه حسي كه هي به آدم گوشزد ميكنه تو خفن تري...

خب این طبیعیه که ما به خودمون افتخار میکنیم که سمپادی هستیم ولی باید سعی کنیم جلوی خودمونو بگیریم پزشو ندیم.

همه ی معلمامون میگن سمپادیا تو دانشگاه غرور برشون میداره...

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

خیلی برام جالبه واقعا" چه تفاوتی بین خودتون و بقیه احساس می کنین ؟
که با 800 تا کلاس خصوصی و آزمون و .... تیزهوشان قبول شدین بعد یه نفر که شرایطش رو نداشته نشده ...!
تیزهوشان و سمپاد مال یه زمانی بود که تو هر شهر یه دونه بود نه الان که ..............
من خودم تا اون جایی که دیدم بچه ها ی سمپاد اون قدر بی جنبه نیستن تو دانشگاه بخوان پز بدن ...

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از روژین :
پز رو هم اگر در نظر نگیریم باز من کمتر بچه ی دبیرستانی رو دیدم که در مقابل یه غیرسمپادی احساس خفن بودن بکنه! دوستای دبیرستان من که اینطوری نیستن!

• شروع کننده موضوع

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از arman.a :
خیلی برام جالبه واقعا" چه تفاوتی بین خودتون و بقیه احساس می کنین ؟
که با 800 تا کلاس خصوصی و آزمون و .... تیزهوشان قبول شدین بعد یه نفر که شرایطش رو نداشته نشده ...!
تیزهوشان و سمپاد مال یه زمانی بود که تو هر شهر یه دونه بود نه الان که ..............
من خودم تا اون جایی که دیدم بچه ها ی سمپاد اون قدر بی جنبه نیستن تو دانشگاه بخوان پز بدن ...
اولن که شما با زور کلاس خصوصی و آزمون قبول شدی دلیل نمیشه بفیه ام اینطوری باشن.
بعدشم،گفتم که بحث پز دادن نیست.بحث یه احساسیه که وجود داره.

به نقل از پویا م :
پز رو هم اگر در نظر نگیریم باز من کمتر بچه ی دبیرستانی رو دیدم که در مقابل یه غیرسمپادی احساس خفن بودن بکنه! دوستای دبیرستان من که اینطوری نیستن!
خوب اما اطرافیان من خیلی اینجورین.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

در طی تاریخ انسانها به هرچی بودن افتخار کردن در جاهایی به چیزهایی که ندارن هم افتخار کردند و میکنند خب فعلا در کشور ما بالاترین سطح تحصیلی و امکاناتی در دوره ی زاهنمایی و متوسطه به نسبه دست سمپاده شاید 2-3 تا مدرسه ادعای رقابت داشته باشن ولی در انسجام سمپاد شکی نیست.
خب ماهم خوشحالیم که سمپادیم اما نه اینکه وقتی در بحث علمیی با یکی از مدرسه دیگه اگه جایی دچار مشکل شدید که پاسخ هاتون فرق میکرد بزنید توسر طرف بگید بابا من سمپادیم تو چی حالیته این غروره و باعث اشکاله.

• لایک
امتیازات: rojin
  • شروع کننده موضوع

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از Mohammadreza128 :
در طی تاریخ انسانها به هرچی بودن افتخار کردن در جاهایی به چیزهایی که ندارن هم افتخار کردند و میکنند خب فعلا در کشور ما بالاترین سطح تحصیلی و امکاناتی در دوره ی زاهنمایی و متوسطه به نسبه دست سمپاده شاید 2-3 تا مدرسه ادعای رقابت داشته باشن ولی در انسجام سمپاد شکی نیست.
خب ماهم خوشحالیم که سمپادیم اما نه اینکه وقتی در بحث علمیی با یکی از مدرسه دیگه اگه جایی دچار مشکل شدید که پاسخ هاتون فرق میکرد بزنید توسر طرف بگید بابا من سمپادیم تو چی حالیته این غروره و باعث اشکاله.
خوب،من به شخصه اینجوری نیستم که بزنم تو سر طرف بگم چون من سمپادیم خفن ترم و جواب من درسته.
اما بحث اینه که این توی سر دیگران زدم با حد های مختلف در همه ی ما وجود داره.حالا راه شما برای از بین بردن این احساس چیه؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین خب باید ببینی تو چه جمعی قرار داری.
به ما گفتن که ما در زمینه هشت تا دسته هوش نسبت به هم رده های خودمون برتری داریم.من به خودمون حق میدم که باور کنیم و این احساسو داشته باشیم.مدارس ماهم معمولا از نظر درسی از مدارس دیگه بالاتره.پس من خودم به شخصه وقتی تو یه جو علمی (با بچه های غیر سمپادی) قرار بگیرم نا خود آگاه خودمو برتر میدونم و به نظر من طبیعیه واقعا. نمیگم همه سمپادیا اما بیشترشون نسبت به بقیه مدارس از نظر علمی بالاتر هستند.اصلا من فکر میکنم طرز نگاه سمپادیا به مسائل با بقیه فرق داره.
اما خب اینا فقط مربوط به مسائل علمی میشه.مثلا دلیل نمیشه من اگه سمپادیم تو آشپری هم از هم سنام بالاتر باشم! و خودم رو هم بالاتر نمیدونم.
درنتیجه به نظر من این حس وجود داره و طبیعیم هست که وجود داشته باشه.اما مهم اینه که ما بتونیم کنترلش کنیم و مواظب باشیم به روابطمون با دیگران(کسایی که سمپادی نیستن) رو تحت تاثیر قرار نده و طوری نباشه که فکر کنن با یه مشت آدم خود شیفته بدبختیم.
یعنی کافیه به خومون بقبولونیم که اگه من مثلا تو فلان رشته درسی ازش بهترم،دلیل نمیشه که کلا خیلی آدمه خفن و توپی باشم و تو هرچیز دیگه ای هم ازون بالاتر باشم.

• لایک
امتیازات: rojin

Spacegirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز کشوری نجوم دوره نهم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

حتي اگه ما هم خودمونو از بقيه بالاتر ندونيم نميدونم جرا بقيه اين تصور رو دارن كه ما خيلي خفنيم.
خيلي ها سمپاديا رو يه عده آدم خرخون مي دونن ودر كل ديد درستي نسبت به ما ندارن.(البته نه همه ،كسايي كه من باهاشون برخورد داشتم)
همين چند وقت پيش داشتم با يكي از دوستام كه قبلا با هم خيلي صميمي بوديم حرف ميزدم تازه فهميدم تو ذهنش از من چه انيشتيني ساخته.
وشايد همين سمپادي بودنم باعث كمتر شدن صميميتمون شده باشه ???

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

چرا آدم باید برچسبو برداره؟
خیلی هم خوبه...
نباید مغرور بشیم اما واقعیت هم باید قبول کنیم و بدونیم که از یه درصد زیادی از جامعه خودمون بالاتریم...
اما واقعا غرور نه!!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببنیداین درجه بندی نسبیه تا یه حد میشه افتخار کردن تا یه حد پز دادن که پز دادن بده من کلا خیلی کم دیدم که تو یه جمع مختلط کسی از سمپادیا اینو بگه که من سمپادیم اگه بخواد بگه در هر شرایطی بجز شرایط خاص میشه پز دادن ولی وقتی جایی دارن از سمپاد حرف میزنن ما هم وارد شیم بگیم ما سمپادییم اصلاا پز دادن نیست.

kosarb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
قم و اصفهان و تهران

من خودم نمی تونم این مساله رو درک کنم؟! :-/
وقتی ما میگیم سمپادی هستیم بقیه برداشت می کنن که می خوایم اینو به رخشون بکشیم!
برای من همون قد گفتن این مساله عادیه که برای یه دانشجو گفتن رشته ی تحصیلی اش!!

یادمه راهنمایی که بودم می خواستم یه چیزی رو تعریف کنم گفتم دبیر فیزیکمون فلان چیزو گفته
بقیه برداشت کردن که می خواد بگه ما دبیر فیزیک داریم! :(

واقعا چرا؟

بالا