• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتظارات از خانواده!

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : مامان بابا ها!

منو بابام کلا با هم کاری نداریم!!!!
اصلا با هم صمیمی نیستیم...!
ولی با مامانم خیلی صمیمی ام... درسته هرچی بگم کلی دعوا و نصیحتم میکنه
ولی من بازم میگم چون در هر صورت یه وقتی میفهمه و بهتره خودم بهش بگم!!!!!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

من خیلی وقتا باهاشون را میام ولی بعضی وقتا واقعا دیوونه میشم ...
ینی مثلا چشامُ محکم میبندم که هیچی نگم ... !
ولی بعضی وقتاــَم نمیتونم تحمل کنم !
حس میکنم باید بعضی وقتا تسلیم شیم بعضی وقتا آستانته صبرمونُ ببریم بالا !

Niki7

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
mums
رشته دانشگاه
پزشکی :)

مامان باباي من دربيشترموارد منطقي هستند امادرمواردي هم كه بادرخواستهام موافقت نميشه ازشون ميخوام دليلش روكاملا منطقي برام توضيح بدند در بيشتر موارد حق بااونهاست اما اگر پاسخشون منطقي نباشه من يه پاسخ قانع كننده بهشون ميدم واونها هم قبول ميكنند .البته به درك مامان باباهاهم بستگي داره!

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

كاره خاصي باهاشون ندارم البته اونا هم با من كاره خاصي ندارن :-"
فقط موقع پول گرفتن ميرم طرفشون B-)

Raha117

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خودمم توش موندم. ولی فکر میکنم بیشتر مشکلاتی که به وجود میاد به خاطر اینه که هردو طرف خودشونو محق میدونن. اگه هردوشون منطقی فکر کنن و گاهی کوتاه بیان کنار اومدن اونقدام سخت نیست. البته گاهی هم مشکل از ماست. لابد واقعا داریم کار اشتباهی میکنیم که ازشون پنهان میکنیم یه به مشکل میخوریم. اگر من بخوام کار درستی انجام بدم و مانعم بشن باید به درست بودن اون کارم انقدر مطمئن باشم که منطقی قانعشون کنم. البته آخرشم بگم که امان از دست مامان باباهای غیرمنطقی و مستبد

زهـــرا.ع

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
مدال المپیاد
اصرار نَکُنین فَخر فروشی تو مرام بنده نیس !
دانشگاه
برکلیـــ انشاالله !
رشته دانشگاه
فیزیک اَتُمیـــ

بهترینش اینه که بهشون احترام ِ پدر و مادریشون ُ بزاری اما حرفات ُمث ِ یه دوست باهاشون در میون بزاری ... :-?? :D :)

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

از اين لحاظ كه هميشه هر پدر و مادري با بچه هاشون يه مشكلي دارن بيشتر بر مي گرده به نوع ديدشون مثلا شما دوست دارين با والدينتون برين بيرون يا با رفقا (خداييش اگه برگردين به خودتون حتما مي گين رفقا) چون كسي نيست كه بهتون گير بده . البته من اينو قبول ندارم كه اصلا بي خيال اونا شين . و اين جريان تو خانواده هاي تك فرزند بيشتر شدت مي گيره . تنها راهش اينه يه روز بشينين كلا هر چي تو دلتونه بهشون. بگين خجالت هم نداره خب هر چي باشه اونا پدر مادرتونن چون اينجوري ميتونين حداقل اون بغض تو گلوتون رو هم بشكونين فقط يه بار امتحان كنيد به اونا بگين چقد دوسشون دارين و هر چي تو دلتونه بهشون بگين.اون موقع ببينين رفتارشون با شما چقد منطقي تر ميشه. اين نظر من بود دوست دارم بگين آيا اين ديدگاه خوبه يا نه!

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

به نقل از پسر مهربان :
از اين لحاظ كه هميشه هر پدر و مادري با بچه هاشون يه مشكلي دارن بيشتر بر مي گرده به نوع ديدشون مثلا شما دوست دارين با والدينتون برين بيرون يا با رفقا (خداييش اگه برگردين به خودتون حتما مي گين رفقا) چون كسي نيست كه بهتون گير بده . البته من اينو قبول ندارم كه اصلا بي خيال اونا شين . و اين جريان تو خانواده هاي تك فرزند بيشتر شدت مي گيره . تنها راهش اينه يه روز بشينين كلا هر چي تو دلتونه بهشون. بگين خجالت هم نداره خب هر چي باشه اونا پدر مادرتونن چون اينجوري ميتونين حداقل اون بغض تو گلوتون رو هم بشكونين فقط يه بار امتحان كنيد به اونا بگين چقد دوسشون دارين و هر چي تو دلتونه بهشون بگين.اون موقع ببينين رفتارشون با شما چقد منطقي تر ميشه. اين نظر من بود دوست دارم بگين آيا اين ديدگاه خوبه يا نه!
اصلابه نظرت اونقدرمنطق دارن که بشینن پای حرف ما؟
من که میگم هرچی کمترباهاشون ارتباط داشته باشی اعصابت راحت تره

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

من کلن خانواده کاری ندارن باهام اما هروقت یه چیزی میخوام بهونه میارن! منم یه دعوا راه میندازم آخرشم با ناراحتی و گله گی درخواستمو میگم بعد یکی 2روز میگن بیا ببینم : دی

بعد به خواستم میرسم =))

ولی اگه منطقی بخوای کارتو پیش ببری اصلن بهت توجهی نمیکنن هیچ! میخوان براشون همه کار هم بکنی!

درکل دارم سعی میکنم همه ی مسائلی که باهاش مشکل دارنو براشون عادی کنم و با شخصیت من کنار بیان! من اصلا نمیتونم اونجوری که اونا میخوان باشم!

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

هيچكس هم از شما انتظار اينو نداره كه هرجور كه ديگران ميخوان باشي ولي خدا وكيلي پدر مادر آدم بي منطق اند؟ خداييش ها!

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

پدر و مادر بهترين و دلسوزترين کسانمون هستن...
اگر پدر و مادري چيزي بهمون ميگه حق با اوناست و خير و صلاحمون رو ميخواين...مامان باباها حاضرن يک خنجر تو چشمهون بره،اما ي خار تو پاي ما نره...
چيزي ک ازش ب عنوان گير اسم ميبرين،چيزيه ک پدر مادر نتيجشو ميدونن و ميدونن اگه فلان کاروانجام بديم يا فلان کارو انجام نديم برامون بهتره...
اين چيزايي ک تازه ما الآن ميخوايم تجربه کنيم وا3اونا خاطرست و نميخوان ک ما بيفتيم تو چاه...
فقط همين!
مشکل اغلب ما نوجوونا برميگرده ب اينک هممون تقريبا لجبازيم و فکر ميکنيم فقط حرف خودمون درسته و حتي واقعيات رو هم نميپذيريم...ب نظرم در مواردي ک باهاشون ب نتيجه نميرسيم،بريم ي گوشه اي باخودمون خلوت کنيم و بگيم مثلا چه دليلي داره ک اوناميگن اين کارونکنم؟!اگه اين کارو بکنم چي ميشه؟
يا مثلا ب خودتون بگين شما عزيز ترين کسان اون ها هستين و حتما چيزي ک ميگن ب نفعمونه و بعدش ک يکم آروم شدين بشينين دلايل منطقيش رو بررسي کنيم...

• لایک
امتیازات: lof

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

اینکه پدر و مادر خیر و صلاحٍ ما رو میخوان که برای من مدت هاست که واضح و آشکاره ولی مسئله اینه که خیلی از پدر و مادرا نوع رفتار

و برخورد با فرزندشونو نمی دونن ، گاهی حتی این ابراز علاقه و انتقال تجریات با مشکل مواجه میشه ... خب معلومه که هیچ انسانی کاملا

چگونگی ترییت کردن فرزندانش تو ذاتش نیست...منظورم اینه که برای تربیت بچه ها ، والدین باید یه مطالعه ای حداقل داشته باشن یا هر کار

دیگه ای بکنن تا بتونن نحوه صحیحٍ رفتار کردن با فرزندشونو رو یاد بگیرن.

7982

کاربر جدید
شهر
تهران

اگه سعی کنین باهاشون کنار بیاین , باهاتون خوب می شن ! بالاخره مامان بابان دیگه انتظار چی دارین ؟ وقتی هم گیر می دن فقط بگین باشه باشه , ادامه یا جواب دادن فقط دعوا راه میندازه !

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از P.N :
اگه سعی کنین باهاشون کنار بیاین , باهاتون خوب می شن ! بالاخره مامان بابان دیگه انتظار چی دارین ؟ وقتی هم گیر می دن فقط بگین باشه باشه , ادامه یا جواب دادن فقط دعوا راه میندازه !
نميشه كه همينجوري بگيم باشه . خب اگه رفتار پدر مادر از بي منطقي باشه هيچكس نميگه چشم ! درسته؟ :-?

nasim.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روانشناسی بالینی

من اصولا با مامان بابام مشكلي ندارم
البته رابطه اي كه من با بابا مامانم دارم براي خيلي از دوستام عجيبه چون من حتي از صميمي ترين دوستام هم با اونا راحت ترم ولي با نظردوستان موافقم كه نبايد همه چيزو خيلي صريح به اونا بگيم.

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از پسر مهربان :
هيچكس هم از شما انتظار اينو نداره كه هرجور كه ديگران ميخوان باشي ولي خدا وكيلي پدر مادر آدم بي منطق اند؟ خداييش ها!
خب بستگی داره. بعضیاشون واقعا بی منطقن...
به هر حال از هر نوعی هست دیگه...

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خیلی دوست داشتم با مامان بابام راحت باشم... :(
ولی نمیشه چون طرز تفکر کاملن متفاوته....واقعن غریبه ایم!!! :(

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از mahshid_f :
چه جوری با مامان باباها سر کنیم؟؟
تا وقتی آدم جای مامانو باباشه باید هر مشکلی(البته نه هر مشکلی)را تحمل کنه و با هاشون کنار بیاد اگه کنار نیاد که نمیتونه زندگی کنه :-"
باید خودشو با شرایط وفق بده ^-^

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

من موقعي كه با چندتا از پدر مادراي دوستام صحبت ميكردم و بهشون ميگفتم كه چرا نميذارين بچتون با ما بياد كوه يا گردش: همشون به اكثريت اين جوابو ميدادن : بذار به سن ما برسي اونموقع ميفهمي كه اين همه سختگيري براي چيه؟ :-/ اين كه همه ي ما تو سن مهمي از زندگيمون هستيم درسته؟ :-?

• لایک
امتیازات: meli

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از پسر مهربان :
من موقعي كه با چندتا از پدر مادراي دوستام صحبت ميكردم و بهشون ميگفتم كه چرا نميذارين بچتون با ما بياد كوه يا گردش: همشون به اكثريت اين جوابو ميدادن : بذار به سن ما برسي اونموقع ميفهمي كه اين همه سختگيري براي چيه؟ :-/ اين كه همه ي ما تو سن مهمي از زندگيمون هستيم درسته؟ :-?
همین سوالو من از مادرای دوستام کردم(البته همه دختریم و مادرا معولا رو دخترا حساس ترن)جواب مادرا:

-چه معنی داره دختر با دوستاش بره بیرون...

-تو محیط بیرون همه جور آدمی هست و شما چجوری میخواین از خودتون دفاع کنین؟؟؟

- ما حق داریم رو بچه هامون حساس باشیم و ازشون محافظت کنیم... ما مادرا خیرتونو میخوایم نه ضررتونو...

• لایک
امتیازات: *M.M*
بالا