• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تصاویر جالب فیزیکی!

• شروع کننده موضوع nahid
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
دیدم جای چنین تاپیکی اینجا کمه! با اجازه ی مدیرش!!

توی این لینک, چند تا عکس خیلی جالب از نیروی کشش سطحی یا surface tension force هست, حتماً سر بزنید! :D

adultbrown.jpg

adultside.jpg

لینک ها و عکس های خودتون رو هم اینجا بذارید! :D

Amincool

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
مدال المپیاد
من درس خودمو بخونم هنر کردم.
پاسخ : تصاویر جالب فیزیکی!

جالب نبودن زیاد [-(

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Amincool :
جالب نبودن زیاد [-(

قرار نیست تصویر حتما" خیلی هنری باشه.تو این مواقع بنویس به نظر من.
این تصویر یه موضوع مهم فیزیکی رو یادآوری میکنه.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
قرار نیست تصویر حتما" خیلی هنری باشه.تو این مواقع بنویس به نظر من.
این تصویر یه موضوع مهم فیزیکی رو یادآوری میکنه.
بله به نظر من اگه آقای amincool به جمله ای که به عنوان امضاشون انتخاب کردن عمل کنن خیلی بهتره.........

• لایک
امتیازات: dorna

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

ببخشید ، من متاسفانه متوجه نشدم که تصویر دو حشره چه موضوعی از فیزیک رو یاد آوری می کنه ؟؟
یک سوال کشش سطحی چیه ؟ :-?
ویرایش: نیروی کشش سطحی رو خیلی سطحی متوجه شدم چیه ! این لینک ها خیلی خلاصه توضیح داده ، برای دوستانی که شاید مثل من ندونند ...
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4+%DA%A9%D8%B4%D8%B4+%D8%B3%D8%B7%D8%AD%DB%8C&SSOReturnPage=Check&Rand=0

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-view_forum_threads2.php?comment=122599&SSOReturnPage=Check&Rand=0#ref122599

• شروع کننده موضوع

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از Amincool :
جالب نبودن زیاد [-(
منفی که دادین! حتماً باید اعلام هم میکردین؟
جالب بودن یه مطلب/ عکس, یه نظر نسبیه! به نظر من جالب بودن :D اگه به نظر تو جالب نیستن میتونی نگاهشون نکنی! ;))

به نقل از arman.a :
ببخشید ، من متاسفانه متوجه نشدم که تصویر دو حشره چه موضوعی از فیزیک رو یاد آوری می کنه ؟؟
یک سوال کشش سطحی چیه ؟ :-?
ویرایش: نیروی کشش سطحی رو خیلی سطحی متوجه شدم چیه ! این لینک ها خیلی خلاصه توضیح داده ، برای دوستانی که شاید مثل من ندونند ...
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4+%DA%A9%D8%B4%D8%B4+%D8%B3%D8%B7%D8%AD%DB%8C&SSOReturnPage=Check&Rand=0

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-view_forum_threads2.php?comment=122599&SSOReturnPage=Check&Rand=0#ref122599
کشش سطحی, همون چیزیه که باعث شده توی اون دو تصویر اون حشره ها بتونن روی آب بایستن و فرو نرن!!
توی اون لینک ها هم که توضیحش هست! :D

sina7423

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز

اینم عکس ماه گرفتگی: B-)

tle2010_gonzalez900.jpg

و اینم مربوط به الکتریسیته:

BXP0030449_P.JPG

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

به نقل از Rubiker :
قشنگه يكي خورشيد گرفتگي بزاره [-o<
یه سوال ... ناسا که پراز تصاویر خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی هست ، می تونید برین از اونجا کامل ببینید ، ؟
میشه لینک کلیپ گذاشت ؟
یه انیمیشن خیلی خیلی سادست از خورشید گرفتگی ..... , ولی به هر حال به درد تصور کسایی که تازه خوندن خورشید گرفتگی رو ( دوم راهنمایی فکر کنم بخوره ...!)
http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/index.html?media_id=14459216

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

جالب بود .....
ولی یه نظر دارم : چه طوره عکس هایی رو که می ذارید توضیحش هم پایینش بدید _ البته منظورم کشش سطحی و اینها نیست _ از چیزایی عکس بذارید که کمتر دربارش می دونیم ! <D= <D=

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

به نقل از s`dni :
جالب بود .....
ولی یه نظر دارم : چه طوره عکس هایی رو که می ذارید توضیحش هم پایینش بدید _ البته منظورم کشش سطحی و اینها نیست _ از چیزایی عکس بذارید که کمتر دربارش می دونیم ! <D= <D=
نه خیر اتفاقا" به نظر من تصاویری از اونچه که می دونستیم بذارین (یم) که درکمون و تصورمون از تون چیز هایی که تا به حال می دونستیم بیشتر بشه ...!

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

این که مشخصه دوست عزیز ، ما در مورد موضوعی خارج از عنوان تاپیک بحث نکردیم ، دوستمون یک پیشنهاد داد در جهت بهتر شدن و بیشتر شدن کارایی و من هم نظر خودم واسه واسه بیشتر شدن کارایی و استفاده ی بهینه تر سایر بازدید کنندگان گفتم ...!
فقط یک نکته که اصلا" قابل درک نیست برای من اینه که واقعا" در انجمن فیزیک بحث جالب تر شدن موضوع برای افزایش بازدید کننده و استفاده ی همه ، به عنوان اسپم یا بحث خارج از موضوع در نظر گرفته می شه ...؟ تا اونجایی که من می دونم تاپیک جداگانه ای هم برای این موضوع وجود نداره در انجمن فیزیک ... . من خودم شخصا" مشکلی نمیبینم در کارم ، و دلیل قانع کننده ای واسه اینکه دیگه این کار رو تکرار نکنم ... .
یک شبه ی بزرگ بود برام مدت ها ... می تونید این رو هم مثل بقیه ی پست هام پاک کنید ..... . اگر هم تاپیکی واسه این موضوع هست منتقلش کنید تا اینکه من دیگر در خود تاپیک سر بهینه سازیش بحث نکنم .....

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از arman.a :
این که مشخصه دوست عزیز ، ما در مورد موضوعی خارج از عنوان تاپیک بحث نکردیم ، دوستمون یک پیشنهاد داد در جهت بهتر شدن و بیشتر شدن کارایی و من هم نظر خودم واسه واسه بیشتر شدن کارایی و استفاده ی بهینه تر سایر بازدید کنندگان گفتم ...!
فقط یک نکته که اصلا" قابل درک نیست برای من اینه که واقعا" در انجمن فیزیک بحث جالب تر شدن موضوع برای افزایش بازدید کننده و استفاده ی همه ، به عنوان اسپم یا بحث خارج از موضوع در نظر گرفته می شه ...؟ تا اونجایی که من می دونم تاپیک جداگانه ای هم برای این موضوع وجود نداره در انجمن فیزیک ... . من خودم شخصا" مشکلی نمیبینم در کارم ، و دلیل قانع کننده ای واسه اینکه دیگه این کار رو تکرار نکنم ... .
یک شبه ی بزرگ بود برام مدت ها ... می تونید این رو هم مثل بقیه ی پست هام پاک کنید ..... . اگر هم تاپیکی واسه این موضوع هست منتقلش کنید تا اینکه من دیگر در خود تاپیک سر بهینه سازیش بحث نکنم .....

به هر حال اگر تکرار بشه تاپیکو حذف میکنم.
بیکار هم نیستم پستای شما رو الکی پاک کنم. کار های مهم تری دارم.

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

اولین خورشید گرفتگی یا کسوف سال 2011 در روز 14 دی ماه در ساعت 11:06 از ارومیه آغاز می‌شود و در ساعت 14:22 در مشهد به پایان می‌رسه اولین خورشید گرفتگی سال 2011 در روز 14 دی ماه .

طبق بررسی‌هایی که انجام دادند بیشترین میزان خورشید گرفتگی در ارومیه و تبریز با 49 درصد، اردبیل با 47 درصد و رشت و زنجان با 44% بوده !
در بیشترین مقدار گرفت جزئی، حدود 85 درصد سطح خورشید پوشانده خواهد شد که از کشورهای اسکاندیناوی قابل رصد خواهد بود. :O
عکسش تقریبا تکراری بود دیگه نداشتم

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

این میدان مغناطیسی آهنرباس ( براده آهن )
2635.jpg

این یه تصویز از یک سیاه چاله بر اساس نسبیت
blackhole_42.jpg

این یه برجه تو چین که دما سنجش کردن! :D
china_1576_1585_1580_1583_1605_1575_1587_1606_1580_.jpg

این بیانی از قانون القای فارادی
faradyanim_1602_1575_1606_1608_1606_1575_1604_1602_1575_1740_1601_1575_1585_1575_1583_1740_.gif

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه