• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات روانشناسی

• شروع کننده موضوع AMT
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه بشه که در این بخش بچه ها مشکلاتشون که مربوط به روانشناسی میشه رو مطرح کنن خیلی خوب میشه...

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : سوالات روانشناسی

خیلی ایده ی خوبیه!!!!!!!!!!!!!!!

خوشبختانه من مشکلی ندارم که بخوام بزارم ولی پیشنهاد میدم یه تاپیک بزارید که بچه ها بتونن در مورد مشکلات روانشناسیشون بحث و مشورت کنن...

گفتن خالی فایده نداره!!!!!!!

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از meli :
خیلی ایده ی خوبیه!!!!!!!!!!!!!!!

خوشبختانه من مشکلی ندارم که بخوام بزارم ولی پیشنهاد میدم یه تاپیک بزارید که بچه ها بتونن در مورد مشکلات روانشناسیشون بحث و مشورت کنن...

گفتن خالی فایده نداره!!!!!!!
خب بیان همین جا بگن...

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

پس بذارین اولین سوال رو خودم مطرح کنم. شاید شما بتونین کمکم کنین.
راستش چند وقته که احساس می کنم که همه نسبت به من یک حس بدی پیدا کردن. در واقع من در تمام طول عمرم!!! دوستی نداشتم و تنها بودم.یکبار هم که با یک بنده خدایی طرح دوستی ریختیم به مساعدت سایر آقایان کنسل شد.نمیدونم چرا اما هر حرفی که می زنم بچه ها فکر می کنن دروغه!!! به هر حال میخوام برای همیشه گوشه عزلت اختیار کنم اما نمی دونم درسته یا نه...

benjaminklar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
مدال المپیاد
علوم و رياضي اول راهنمايي - كامپيوتر دوم دبيرستان
دانشگاه
نامعلوم!
رشته دانشگاه
خدا می دونه!

به نقل از AMT :
راستش چند وقته که احساس می کنم که همه نسبت به من یک حس بدی پیدا کردن. در واقع من در تمام طول عمرم!!! دوستی نداشتم و تنها بودم.یکبار هم که با یک بنده خدایی طرح دوستی ریختیم به مساعدت سایر آقایان کنسل شد.نمیدونم چرا اما هر حرفی که می زنم بچه ها فکر می کنن دروغه!!! به هر حال میخوام برای همیشه گوشه عزلت اختیار کنم اما نمی دونم درسته یا نه...
تو هر جمعی اکثرا چنین افرادی پیدا میشن که معمولا به دلیل بد شانسیشون از جمع طرد میشن
بهترین کاری که میتونی بکنی اگه مشکلت همونی باشه که من فکر میکنم اینه که تو یه سری فعالیت های دسته جمعی (غیر از درس و غیره) خودی نشون بدی و شخصیتت رو به بقیه بشناسونی .
اگه تحویلت نمیگیرن تو تحویلشون بگیر تا طرز فکرشون عوض بشه
امیدوارم مشکلت رو درست فهمیده باشم و راه حلم بهت کمک کنه. (;

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از AMT :
تنها چیزی که خیلی مشخصه اینه که گوشه گیری در هیچ شرایطی درست نیست...چون چیزی عوض نمیشه و تنها اتفاقی که میفته اینه که اعصاب خودتون خرد میشه. پس اگر برای خودتون و روحتون ارزش قایلید، بی خیال گوشه گیری بشید... :)
حالا میریم سر حل مشکل! اول باید فک کنید که چی باعث شده دیگران درباره شما اینطوری فک کنن و اگر اون چیزه اشتباه بوده، سعی کنید بهشون بفهمونید که اشتباهه و شخصیت جدیدتون رو به اونا نشون بدید...اگر میگن حرفای شما دروغه حتما تقصیر خودتونه و اتفاقی در گذشته افتاده که پیش فرض اونا نسبت بهتون اینه...
به هر حال من فکر می کنم شاید، باید از خودتون یه شخصیت جدید بسازین و اونو به دیگران نشون بدین و برای دوست شدن با دیگران( حتی با یک نفر هم که شده) تلاش کنین. فقط تلاش!!
شاید این کوچیکترین مشکلی باشه که در زندگی شما پیش اومده و شاید در آینده مشکلات خیلی بیشتری براتون پیش بیاد. از همین جا روی خودتون کار کنید، روحیتونو قوی کنید و فقط تلاش کنید... البته اینا شاید جنبه شعاری داشته باشه، اما اگر شعار شده چون ما باورشون نداریم...
حتی اگر هم هیچ نتیجه ای حاصل نشد، خیالتون راحته که سعیتونو کردین...
منم وقتی راهنمایی بودم دقیقا چنین مشکلی رو داشتم، اما الان تو مدرسه جزو بچه هایی هستم که کلی دوست دارم.
اگر هم احساس می کنید که دیگران بهتون احساس بدی دارن، گاهی اوقات هم با خودتون فک کنید که شاید اشتباه می کنید و دارید زود قضاوت می کنید... شاید واقعا این طور نیست...
ما پارسال تو مدرسه کلاس هوش اجتماعی داشتیم و اونجا در مورد مشکلاتمون حرف می زدیم...معلممون همیشه می گفت: درباره دیگران ذهن خوانی نکنین...
و من خودم از این طرز فکر نتیجه های خوبی تو زندگیم گرفتم...
موفق باشید...

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

از همتون ممنونم اما مشکل من از تمام این حرفا گذشته چون تمام این ها رو امتحان کردم . اما یک سوال چطور میشه با کسی دوست شد؟؟؟؟ خنده داره نه؟؟ اما برای من یک سوال بزرگه

benjaminklar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
مدال المپیاد
دانشگاه
نامعلوم!
رشته دانشگاه
خدا می دونه!

دوستی چیزی نیست که کسی بتونه آموزش بده ولی یکی از مهم ترین نکات اینه که نباید خشک بود.
سعی کنید گرم بگیرید ولی شخصیت خودتون رو هم حفظ کنید و زیر سوال نرید.
مهربانی با اطرافیان مهمه و مهمتر از اون باور شخصیه .
اگه میخواید تو هر کاری موفق باشین باید اول خودتون رو باور کنید.
:)
لبخند رو فراموش نکنید

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

این خشک بودن رو نیستم اما همیشه تو خودمم واین تو ذاتمه

benjaminklar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
مدال المپیاد
دانشگاه
نامعلوم!
رشته دانشگاه
خدا می دونه!

مشکل درون گرایی که منم خیلی دچارش بودم
اگه خودتون رو توی جمع ببینید به تدریج این خصوصیت از بین میره (;
باید گرم تر باشید!

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

نمی دونم چرا وقتی تازه وترد یه جمع میشم همه منو دوست دارن ولی بعد مدتی من حس می کنم همه از من بدشون می اد چه جوری بگم یکم هم تقصیر خودمه چون رفتارم یه تند و مغرورانس به خاطر همین به رغم اینکه دوست زیاد داشتم و حتی خیلی ها زود جذبم میشم همیشه تنها بودم ویعنی همین الان خیلی ها ادعای رفاقت بام را دارن ولی احساس می کنم تو دلشون ازم بیزارن و به خاطر همین احساس من همه از اونا که نزدیک ترینا به منن بیزارم(جز یکی که بعضی وقتا ازش بدم می اد ولی اون منو همیشه از 5 سال پیش دوست داشت)
همیشه ارزوم بوده یه روزی برم یه جایی خلی دور مثل امریکا و اونجا حتی خانوادم هم ازم خبر نداشته باشن و یه زندگی نو بدون هیچ رفیقی را بسازم
به همین خاطر همیشه از ازدواج بدم می اومده :-& :-& :-& :-& :-& :-&چون مطمئنم اول با نم خوبم بعد یه ماه با این که در زبان میگیم دوسش دارم از هر دشمنی بیشتر از اون بدم می اد نمی دونم ولی به امید از 0 ساختنم کسی می تونه کمکم کنه؟ممنون

benjaminklar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
مدال المپیاد
دانشگاه
نامعلوم!
رشته دانشگاه
خدا می دونه!

مشکل این نیست که دوستی نداری
چرا ، داری ولی نخواستی قبولشون کنی
به نظر من سعی کن انتظارت رو از یک دوست پایین بیاری
و خودت جوری باشی که همه بتونن رو تو به عنوان یه دوست حساب کنن
از کسی ناراحت نشو
حتما منظورشو بد فهمیدی
کسی رو ناراحت نکن ،کاری نکن که حتی 1% احتمال ناراحت شدنش رو فراهم کنی
سعی کن بهترین باشی ، تا خوبی های بقیه هم نمایان بشه و افراد قابل اعتماد رو بشناسی
:) >:D<

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Vancha KLar :
از کسی ناراحت نشو
حتما منظورشو بد فهمیدی
سعی کن بهترین باشی ، تا خوبی های بقیه هم نمایان بشه و افراد قابل اعتماد رو بشناسی
وست عزیز مشکل من اینه که وقتی می خوام در مورد اشتباهات یه نفر حکم بدم خیلی بیرحمم و بعد پشیمون میشم همن هم باعث شده که فک کنم همه از من بیزارم یادم می اد کلاس اول دبستان یه بار کیف نو یکی از بچه ها را که باش دعواکرده بودم پر گچ کردم به خاطر یه دست اونم رفت بش گفت اون اومد این قدر گریه کرد که بعضی شبا که بش فک می کنم خوابم نمی بره ولی اون موقع خوش حال بود من از این قبیل رفتار هایی که در بچه گی کردم و یه عده هنوز زندن و یادشئن می اد رفتارای بچه گانم را ناراحتم ودست دارم برم یه جایی که کسی نشناسدم چون در بچهگی خیلی رفتارای بچه گانه ای کردم و الان میدونم فامیلا(مثلا عمو خاله دایی)بچه گی مکن را به یاد دارن پس از مهمونی های خوانوادگی خیلی خوشم نمی د مردم به من بایه دید خواص نگاه می کنن
بعد من همیشه تو زندگی یه مشکل داشتم واونم این بود که من از خواندان معظمی و دلاورم و خوانوادم همه خان وارباب بودن به همین خاطر از بچه گی و حتی همین حالا حس می کنم از خیلی ها بالا ترم و همیشه یه دایره دورم بوده یه حد فاصل بادیگران هرچه هم بشون نزدیک میشدم باز مغرور بودم و دوست داشتم اونا با من رفتاری داشته با شن مثل رفتار مردم باGOD FATHER

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Vancha KLar :
تو هر جمعی اکثرا چنین افرادی پیدا میشن که معمولا به دلیل بد شانسیشون از جمع طرد میشن
به نظر من که از بد شانسی نیس.
مسلما به رفتار خودشون بر میگرده.
به نقل از AMT :
ولی باید مثله بقیه رفتار کنی تا همه هم باهات دوس باشن.
حتی اگه یه ویژگی خوب یا یه وسیله خوب داری که فک میکنی با گفتنش بقیه فک میکنن دروغ میگی نگو.

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از AMT :
از همتون ممنونم اما مشکل من از تمام این حرفا گذشته چون تمام این ها رو امتحان کردم . اما یک سوال چطور میشه با کسی دوست شد؟؟؟؟ خنده داره نه؟؟ اما برای من یک سوال بزرگه
به نظر من هر چقدر آدم بخواد فک کنه که چجوری باید با دیگران دوست بشه، دوستی براش سخت تر میشه...
باید بذاری خودش پیش بیاد و اگر رفتارتو درست کنی که دیگران جذبت بشن، خیلی راحته!! :)
نمی دونم چرا وقتی تازه وترد یه جمع میشم همه منو دوست دارن ولی بعد مدتی من حس می کنم همه از من بدشون می اد چه جوری بگم یکم هم تقصیر خودمه چون رفتارم یه تند و مغرورانس به خاطر همین به رغم اینکه دوست زیاد داشتم و حتی خیلی ها زود جذبم میشم همیشه تنها بودم ویعنی همین الان خیلی ها ادعای رفاقت بام را دارن ولی احساس می کنم تو دلشون ازم بیزارن و به خاطر همین احساس من همه از اونا که نزدیک ترینا به منن بیزارم(جز یکی که بعضی وقتا ازش بدم می اد ولی اون منو همیشه از 5 سال پیش دوست داشت)
همیشه ارزوم بوده یه روزی برم یه جایی خلی دور مثل امریکا و اونجا حتی خانوادم هم ازم خبر نداشته باشن و یه زندگی نو بدون هیچ رفیقی را بسازم
به همین خاطر همیشه از ازدواج بدم می اومده چون مطمئنم اول با نم خوبم بعد یه ماه با این که در زبان میگیم دوسش دارم از هر دشمنی بیشتر از اون بدم می اد نمی دونم ولی به امید از 0 ساختنم کسی می تونه کمکم کنه؟ممنون
خب خودتم میدونی که همه چی تقصیر خودته و باید رفتار خودتو درست کنی
اما به هر حال عادتته و نمیشه به این راحتیا ترکش کرد. منم یه زمانی خیلی به دیگران حسادت می کردم اما یه مدت تصمیم گرفتم به خودم تلقین کنم که دیگران رو دوست دارم و دلیلی برای حسودی نیست. شاید تو هم باید به خودت تلقین کنی که دیگرانو دوس داری و خودتو قانع کنی که دلیلی نداره، مغرور باشی یا از کسی بدت بیاد... خودتو در حد بقیه ببین.
و اینکه واقعا فک می کنی تنهایی زندگی کردن خوبه؟؟ به نظرت انسانی هست که بتونه بدون روابط اجتماعی با دیگران زنده بمونه؟؟ اگر خودتو در حد بقیه و مثل همه بدونی اون وقت می فهمی که اگر دوستی داشته باشی و دوستش داشته باشی چقدر لذت بخشه... :)

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mahshid_f :
به نظر من هر چقدر آدم بخواد فک کنه که چجوری باید با دیگران دوست بشه، دوستی براش سخت تر میشه...
باید بذاری خودش پیش بیاد و اگر رفتارتو درست کنی که دیگران جذبت بشن، خیلی راحته!! :)خب خودتم میدونی که همه چی تقصیر خودته و باید رفتار خودتو درست کنی
اما به هر حال عادتته و نمیشه به این راحتیا ترکش کرد. منم یه زمانی خیلی به دیگران حسادت می کردم اما یه مدت تصمیم گرفتم به خودم تلقین کنم که دیگران رو دوست دارم و دلیلی برای حسودی نیست. شاید تو هم باید به خودت تلقین کنی که دیگرانو دوس داری و خودتو قانع کنی که دلیلی نداره، مغرور باشی یا از کسی بدت بیاد... خودتو در حد بقیه ببین.
و اینکه واقعا فک می کنی تنهایی زندگی کردن خوبه؟؟ به نظرت انسانی هست که بتونه بدون روابط اجتماعی با دیگران زنده بمونه؟؟ اگر خودتو در حد بقیه و مثل همه بدونی اون وقت می فهمی که اگر دوستی داشته باشی و دوستش داشته باشی چقدر لذت بخشه... :)
به نقل از Vancha KLar :
از کسی ناراحت نشو
حتما منظورشو بد فهمیدی
از همه ممنون

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

من هر كاري ميكنم به نظرم اين چيزا چرتو پرته ؟
يكي منو توجيه كنه

Sajal

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
دانشگاه
تهران!
رشته دانشگاه
تئاتر

به نقل از آبجي مرضيه :
من هر كاري ميكنم به نظرم اين چيزا چرتو پرته ؟
يكي منو توجيه كنه
کدوم چیزا؟!؟!؟!؟!

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Sajal :
کدوم چیزا؟!؟!؟!؟!
كلا كاربرد روانشناسي تو زنگي الانه ما شده مسخره بازي

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از آبجي مرضيه :
كلا كاربرد روانشناسي تو زنگي الانه ما شده مسخره بازي
شاید تو داری فقط این کاربرد و می بینی و این طوری فک می کنی... اما لزوما چیزی که تو فک می کنی واقعیت موجود نیست!
اتفاقا به نظر من فایده هیچ علمی به اندازه روانشناسی، تو زندگی آدما واضح نیست...(البته صرفا نظر شخصی منه و قصد توهین به هیچ علم دیگه ای رو ندارم!)
چون مردم همیشه در زندگیشون مشکلاتی دارن که نیاز دارن حل بشه و روانشناس می تونه اونا رو حل کنه.
اما متاسفانه در جامعه ما هیچ کس کلا به علوم انسانی توجهی نمی کنه و نتیجش همین چیزیه که تو میگی!
حتی آدمای بافرهنگ جامعه ما ام وقتی یه مشکل خیلی بزرگ دارن، خیلی وقتا حاضر نیستن برن پیش روانشناس یا مشاور و ترجیح میدن همیشه همون مشکلو داشته باشن یا به زور هم که شده خودشون حلش کنن!!
کلا یه کم بیشتر به ذات علم روانشناسی توجه کن نه به جایگاه و شکلی که الان توی جامعه ما داره
حتی الان توی تلویزیون ما همیشه روانشناسا دارن درباره ازدواج و این چرت و پرتا حرف میزنن(البته اونم لازمه اما به اندازه خودش) و یه کم که می گذره افرادی مث تو این تصور براشون ایجاد میشه که روانشناسی همیشه همینه و ابعاد دیگه ای نداره(که مسلما داره!!) اما در واقعیت به هیچ وجه اینطور نیست...
و شاید ما بتونیم تصور جامعه رو در این رابطه اصلاح کنیم... :) (;

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا