• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مسافرت خارج كشور يا داخل كشور؟!

به نظر شما مسافرت خارج كشور بهتر است يا داخل كشور؟

• خارج كشور؟!

رای‌ها: 80 78.4%
  • داخل كشور؟!

رای‌ها: 19 18.6%
  • هيچ كدام؟!

رای‌ها: 3 2.9%

• رای‌دهندگان
    102

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : مسافرت خارج كشور يا داخل كشور؟!

به نقل از sogol_s :
آره اما این اسنامون از طریق ایران که نرفته بود!! ولی الن میگن که با ما میخان رابطه داشته باشن! :P انقلاب کردن :P
اونطوری که من شنیدم یه سری توافقنامه هایی هم امضا شده و قراره راه مصر باز ش ِ ملت برن گردشگری مصرَم آباد ش ِ

angelina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها یه سئوال به نظرتون استرالیا جای خوبی واسه زندگی کردنه؟ :-/

sogol_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند

به نقل از angelina :

بابام میگه جای ما (مسلمونای واقعی :-") تو خارج نیس! خودش امریکا بوده! اما میگه ما باید پول دراریم بریم اونجا خرج کنیم! موندن تو اونهمه شرک و کفر جالب نیس :D اینو بابام میگه نه من :-"

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از angelina :

بستگی داره از چه نظری بخواید !
از نظر اقتصادی که صد در صد

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من کاملا موافقم با اینکه اول کشور خودمون رو ببینیم بعد فرهنگای دیگه ـرو ..
با این وجود 10-15 تا سفر خارجی رفـتم و سفر داخـلی 4-5 تــا ..
چون خانواده ـم میگـن جای درست و حسابی نیست ..
جدا" ـم توی شهرستانا امکانات گردشگری کمــه ... مثل هتل خوب ُ اینا ..
و البته مشکل مهم اینکه مسافرت داخلی با هواپــیما تو ایران یه ریسکـه ...

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

دليل اينكه كسايي كه گفتن خارج 12 برابر داخله فقط تفريح/ آزادي/ و خدماته كه مثلا تو هيچوقت نمي توني تو ايران بري تو ي استخر رو باز و بعدشم شب بري رستوران ژاپني و اونجا انواع مردمو ببيني!!! حالا تو ايران: تو بايد تعهد بدي كه ديگه تو خيابون راه ميري روسريت جوري نباشه كه سايه موهات پيدا باشه نا محرم تحريك ميشه!!! يكي نيس بگه نا محرم بايد خودشو جمع كنه نه من!!!

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از MHSNSR :
دليل اينكه كسايي كه گفتن خارج 12 برابر داخله فقط تفريح/ آزادي/ و خدماته كه مثلا تو هيچوقت نمي توني تو ايران بري تو ي استخر رو باز و بعدشم شب بري رستوران ژاپني و اونجا انواع مردمو ببيني!!! حالا تو ايران: تو بايد تعهد بدي كه ديگه تو خيابون راه ميري روسريت جوري نباشه كه سايه موهات پيدا باشه نا محرم تحريك ميشه!!! يكي نيس بگه نا محرم بايد خودشو جمع كنه نه من!!!

بحث ِ سیاسی اینجا حرومه ها هم شیره :D!! دیگه ، محض ِ اطلاع گفتم !

12 برابر از چه نظر ؟!!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از کوییــ ـ ـن :
منم از خیلیا این حرف شما رو شنیدم
ولی بنظر من بستگی به کشور داره
مصن یه کشوری مث ایران ُ خیلی طول می کشه تا بری همه جاشو ببینه !عمرمون تموم می شه و نمی تونیم بریم سفر خارجی اگه اهل سفر نباشیم پَ !
کلن بنظر من اینا دو بحث جدا از همن . هم به شناخت ِ فرهنگ خارج نیازه و هم داخل . گرچه داشتن اطلاعات ِ کافی و شناخت کشور قطعا لازمه
من نمیگم کلشُ ! میگم حداقل 10 تاشُ دیده باشه ! 10 تا چیه شما بگو معروفتریناشُ ! اصفهانشُ ! شیرازشُ !
خیلیا تا حالا نرفتن اینجا را به را میرن سفر خارجی ! :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خيلى تفكر غلطيه كه بگيم براى ديدن فرهنگاى مختلف بريم خارج از ايران. مثلا ميگم تمام اروپا تقريبا يه جوره ولى ايران خودمون پر از فرهنگاى مختلفه.

درسته؛ تو ايران محدوديت زياد داريم. هركى ميخواد بره لب دريا پاشه بره تركيه :| پولشو بكنه تو جيب تركا و عربا. [-(

كلا به نظر من اول ايران بعد كشوراى خارجى.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از SaϔnA.M :
من کاملا موافقم با اینکه اول کشور خودمون رو ببینیم بعد فرهنگای دیگه ـرو ..
با این وجود 10-15 تا سفر خارجی رفـتم و سفر داخـلی 4-5 تــا ..
چون خانواده ـم میگـن جای درست و حسابی نیست ..
جدا" ـم توی شهرستانا امکانات گردشگری کمــه ... مثل هتل خوب ُ اینا ..
و البته مشکل مهم اینکه مسافرت داخلی با هواپــیما تو ایران یه ریسکـه ...
بقيه رو نمي‌دونم؛ اما من خودم برام امكانات كم اهميت‌تر از چيزايي كه قراره ببينم‌ـه!
يعني اينكه ترجيح مي‌دم ايرانُ كامل بگردم؛ تا روستاهاي دورافتاده و بدون جاي درست حسابي براي اسكانُ بگردم و همه جور جاييُ ببينم.
بهرحال سفر به جز خستگي در كردن و ديدن جاهاي طبيعي، ديدني و... بايد كمك كنه كه تو همه شرايطي بتوني بگذروني!

+ منم نظرم اينه كه اول ايرانُ ببينيم بعد خارج از ايران.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

درسته نرگس ، اما برای گردشگر ها این یک نیاز و حق ِ طبیعیه که مکان مناسب برای ِ اقامت داشته باشن . شما دوبی رو ببین ، مثلا وسط ِ صحرا هتلی دارن که ما تو بهترین شهرامونم نداریم .

• لایک
امتیازات: L.E

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

اين ديگه از گردشگرى درمياد و تفريح محض ميشه؛ ينى سفر به يه كشور براى هتلش؛ براى نميدونم فلان جاى تقريحيش. گردشگرى لزوما امكانات نميخواد. كف زمين و توى مسجدم ميشه خوابيد. هتل ٥ ستاره نميخواد كه. گردشگريه! ديدن جاهاى جديد و آشنا شدن با مردم مختلفه! :-?

چقدر بعضيا پز ميدن! :-" ( مخاطب عام :D)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

نه چه ربطی داره ؟ اصلا این طوری نیست . شما بگید ما کشورمون آثار باستانی داره ، تفریحی نیست ، گردشگرا جونشون بالا بیاد ، حقشونه ، میخواستن نیان ؟ برن تو مسجد بخوابن؟ خب نمیشه که . مگه آسایش فقط مربوط به تفریحه ؟ بعد هم همه نمیتونن این شرایط رو قبول کنن . من خودم عمرا نمی تونم سفر برم بدون داشتن یه جای مناسب . قضیه هم فقط نبود ِ جای مناسب نیست ها ! مثلا توی ِ ایران کمبودش هست . یه سری کشورا گرونیش هست ، مثلا روسیه ، هتلاش گرونه ، اونم یه معضله . اما توی ِ ایران هتل خوب کمه واقعا ! استثنا هایی هم هست ... شما کندوان رو ببین ، دهاته خودش ! اما هتل زدن 6 ستاره ! خیلی خیلی قشنگ . خب اون خودش باعث جذب آدما میشه به نظر من !
مثلا ميگم تمام اروپا تقريبا يه جوره
حقیقتا این طور نیست ...

sarang

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد

به نظر من هر کدوم مزیت های خودشونو دارن :)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

كاملاً درسته! هر كدوم مزيت هاى خودشونو دارن.

به نظر من كسى كه به قدرى پولدار هست كه هر سال مسافرت بره يك كشور خارجى بايد اين رو وظيفه خودش بدونه كه بره ايران رو هم بگرده؛ حالا هر چند با خدمات كم.

اروپا همش مثل هم نيست؟ كسى كه ميره اروپا براى چيش ميره؟ بناهاى تاريخى؟ شمال اروپا (همون شبه جزيره ى اسكانديناوى) پر از ساختموناى قديمى و عتيقه است با مردم آروم و هواى سرد. شرقش آثار شوروى سابقه، غرب و جنوبشم درياى مديترانه است و ساحل و باز بناهاى تاريخى و قديمى. همش همينه. از روى هوا كه نميگم! :-"

مگه ايران خودمون آثار تاريخى و جاهاى ديدنى كم داره؟ با اين همه تنوع و با هزينه ى خيلى كم تر! درسته كه مال ايرانو نديده پاشيم بريم فرانسه و اسپانيا و ايتاليا رو ببينيم؟

براى تفريحم كه بحثش جداست...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از SaϔnA.M :
نه چه ربطی داره ؟ اصلا این طوری نیست . شما بگید ما کشورمون آثار باستانی داره ، تفریحی نیست ، گردشگرا جونشون بالا بیاد ، حقشونه ، میخواستن نیان ؟ برن تو مسجد بخوابن؟ خب نمیشه که . مگه آسایش فقط مربوط به تفریحه ؟ بعد هم همه نمیتونن این شرایط رو قبول کنن . من خودم عمرا نمی تونم سفر برم بدون داشتن یه جای مناسب . قضیه هم فقط نبود ِ جای مناسب نیست ها ! مثلا توی ِ ایران کمبودش هست . یه سری کشورا گرونیش هست ، مثلا روسیه ، هتلاش گرونه ، اونم یه معضله . اما توی ِ ایران هتل خوب کمه واقعا ! استثنا هایی هم هست ... شما کندوان رو ببین ، دهاته خودش ! اما هتل زدن 6 ستاره ! خیلی خیلی قشنگ . خب اون خودش باعث جذب آدما میشه به نظر من !
حقیقتا این طور نیست ...
آره خب، اما براي فراهم كردن اين آسايش يه چيزاييم بايد در نظر بگيرن.مثلاً همون كندوان،هتلش ظاهري گند نزده به روستا!! و كم مي‌بينيم تو ايران كه هتلا هم‌نوعِ بافت شهر/روستا باشن.به‌خاطر همين، به‌نظر من بهتره هتل نزنن تا اينكه هتلي بزنن كه بي‌ربط به بافت شهر/روستا باشه.
+ من درك نميكنم خو :-" يني قبول دارم آسايش مهمه، اما چون خودم روستاهايي رفتم كه دستشوييم نداشتن و خيلي بهم خوش گذشته نميتونم درك كنم :-"

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

جاش اینجا نیست اما باید بگم ایران ِ ما چیه ؟ بناهای تاریخی ، طبیعت زیبا ، بافت های سنتی ِ شهر ها ، همین دیگه ؟ خب مگه ایران چیز دیگه ای هست نسبت به اروپا

ببینید سعی کنید بدون تعصب نگاه کنید . ایران خوبه ، اروپائم خوبه ، اصلا هم دلیلی نداره وقتی هر دوتاش رو کامل نگشتیم قضاوت کنیم کدوم بهتره . پس این مقایسه رو بیخیال شید

اما اروپـا ، پاریس! پاریس شهر نیـست ، یه دنیاس . بافت ِ شهرسازی پاریس ، ساختمونای ِ پاریس ، پارکای ِ پاریس ، اینا ... شبیه کجان ؟ کجای ِ دنیا شبیه‌ش رو داره ؟آدم شانس دیدن ِ موزه ای مثل موزه ی لوور رو کجا می تونه پیدا کنه ؟ نیس ! نیس شهریه توی ساحل جنوبی فرانسه ، طبیعت ِ نیس رو کجا میشه دید ؟ ونیز ! بافت ِ شهری ِ ونیز تکـه ، حقیقتا نمیشه گفت چیز ِ خاصی نیست . اتریش ، معماری ِ میدونای اتریش ، آثار کلاسیک اتریش ، خونه‌ی موسیقیدان های ِ بزرگ مثل موزارت ، قصر ها و کاخ های ِ بالای تپه که باید با تله کابین رفت دیدشون ، کجا هستن ؟ کومو ! یه شهر توی ِ نزدیکی میلان ، دریاچه ی کومو ، ویلاهای ِ اشرافی ِ اطراف دریاچه‌ی کومو رو کجا میتونی پیدا کنی ؟ موناکو ! کاخ های ِ اشرافی و فضای ِ موناکو ! لندن ، موزه ی بریتانیا ، کاخ ِ باکینگهام ... همش همینه که تو گفتی ؟

من نمی گم ایران رو نبینید ، میگم جایگزین نکنید ، ایران گردی جایگزین ِ جهان گردی نمیشه و شما نمی تونید این رو با کوچک شمردن جاذبه های گردشگری ِ اروپا توجیه کنید

+ من درك نميكنم خو يني قبول دارم آسايش مهمه، اما چون خودم روستاهايي رفتم كه دستشوييم نداشتن و خيلي بهم خوش گذشته نميتونم درك كنم

این بیشتر به ذات ِ آدم بستگی داره . شاید تو یه گردشگر ایده آل باشی که نیازی به جای ِ خیلی مناسب هم نداری ، اما از نظر صنعت گردشگری هم که بخوای نگاه کنی یه سری امکانات ، حق ِ توریستن ! یه خارجی قطعا نمیاد همچین روستایی رو ببینه هر چند زیبا هم باشه !

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب موافقم كه ايران رو نبايد با خارج مقايسه كرد چون دو تا چيز جدا هستن

خب نميدونم شايد دليلش اينه كه ایران خودمون خیلی قشنگه، براي همينم الان به ستاره حسوديمون ميشه كه رفته جنگل پلنگ دره!

( راستى موناكو چه جوريه؟ ويزائم ميدن؟ :D)

ویرایش نمودیم. :-"
سـاینا : بنده با ویزای ِ شینگن تشریف بردم ، نمیدونم خود ِ کشورش چه جوری باید ویزا گرفت !

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

من حس میکنم بیشتر ادما به خاطر این مسافرت خارج از کشور رو دوست دارن که امکانات بیشتری هست نسبت به ایران و لذت بیشتری میبرن ! و تفریح بیشتری میکنن ! :D ولی خب من خودم چن تا ازمسافرت ـای داخلی که رفتم بیشتر بهم خوش گذشته ! یکی از دلایلش اینی بود که گفتم ...
واینکه اگه قرار به اشنا شدن با فرهنگای یه منطقه باشه تو ایران خودمونم کم نیست همچین مناطقی !
ولی من بازم خارج ُ ترجیح میدم ! :-"

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از SaϔnA.M :
جاش اینجا نیست اما باید بگم ایران ِ ما چیه ؟ بناهای تاریخی ، طبیعت زیبا ، بافت های سنتی ِ شهر ها ، همین دیگه ؟ خب مگه ایران چیز دیگه ای هست نسبت به اروپا

ببینید سعی کنید بدون تعصب نگاه کنید . ایران خوبه ، اروپائم خوبه ، اصلا هم دلیلی نداره وقتی هر دوتاش رو کامل نگشتیم قضاوت کنیم کدوم بهتره . پس این مقایسه رو بیخیال شید

اما اروپـا ، پاریس! پاریس شهر نیـست ، یه دنیاس . بافت ِ شهرسازی پاریس ، ساختمونای ِ پاریس ، پارکای ِ پاریس ، اینا ... شبیه کجان ؟ کجای ِ دنیا شبیه‌ش رو داره ؟آدم شانس دیدن ِ موزه ای مثل موزه ی لوور رو کجا می تونه پیدا کنه ؟ نیس ! نیس شهریه توی ساحل جنوبی فرانسه ، طبیعت ِ نیس رو کجا میشه دید ؟ ونیز ! بافت ِ شهری ِ ونیز تکـه ، حقیقتا نمیشه گفت چیز ِ خاصی نیست . اتریش ، معماری ِ میدونای اتریش ، آثار کلاسیک اتریش ، خونه‌ی موسیقیدان های ِ بزرگ مثل موزارت ، قصر ها و کاخ های ِ بالای تپه که باید با تله کابین رفت دیدشون ، کجا هستن ؟ کومو ! یه شهر توی ِ نزدیکی میلان ، دریاچه ی کومو ، ویلاهای ِ اشرافی ِ اطراف دریاچه‌ی کومو رو کجا میتونی پیدا کنی ؟ موناکو ! کاخ های ِ اشرافی و فضای ِ موناکو ! لندن ، موزه ی بریتانیا ، کاخ ِ باکینگهام ... همش همینه که تو گفتی ؟
جايگزين نكردم ساينا، اما لااقل به‌نظر من براي ما كه ايراني‌ايم لازمه كه ايرانُ در يه حدي ديده باشيم.

درباره‌ي پاراگراف 2، قبول دارم. شهرايي كه گفتي خاصّن. برداشت من اين بود كه مي‌خواي بگي ايران مثِ اون جاهايي كه گفتي نيست.
اگه برداشتم درست باشه، قبول ندارم اصلاً. چند نفر از ماها "كلوت"هاي كوير لوتُ (كه توي دنيا تكن)ديديم، يا حتّي ازشون اطلاع داريم؟ يا اين كه چن نفرمون وقتي رفتيم قشم، جاي خريد رفتيم استاراُفتيده رو ببينيم؟ كه توي ليست كوتاه ژئوپاركاي طبيعي دنياس؟

جايگزين نميكنم، اما دارم ميگم "لازمه" كه ما همچين جاهاييُ رفته‌باشيم؛ لازم‌تر از سفر خارج! :D

بالا