استراتژی

به نظر شما هوشمند ترین سردار تاریخ ایران کیست؟

• کوروش کبیر

رای‌ها: 5 41.7%
  • شاهپور دوم

رای‌ها: 0 0.0%
  • شاه عباس صفوی

رای‌ها: 0 0.0%
  • نادرشاه افشار

رای‌ها: 3 25.0%
  • سردار دیگر

رای‌ها: 4 33.3%

• رای‌دهندگان
    12
  • شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : استراتژی

خب الان من بازم نظر دارم تو قبلی ثبت میشه؟ازنظرمن عیب نداره اگه از نظر شما عیب داره که نذارم

×مهران : همین پستتو ویرایش کن تو این بنویس مشکلی نداره ×

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

متعجبم چجوری اینارو میگی درحالی که سواره نظام سنگین اسکندر معروفه
خب من هم میدونم اسکندر کسیه که سواره نظام (البته در دوران فیلیپ) رو در یونان مطرح میکنه. برکسی پوشیده نیست که شالوده اصلی سپاهش و عامل پیروزیاش فالانکس هاش بودن.منکر این میشی؟؟؟
اما درمورد ایرانیا خب در کل دوران باستان ایران با سواران نژادش معروف بوده و شالوده اصلی سپاه ایران هم سوارانش بودن.اصلا علت باخت ایران در اون جنگ ها کوچک بودن محیط جنگه که نمی ذاره سواران ایرانی بتونن به خوبی مانور بدن...
حمله ی کوروش به بابل از طریق خشک کردن فرات یا راه آب یا فاضلاب فقط یک دروغ بزرگه که هرودت ساخته!
اینو فقط هرودوت نگفته.گزنفون هم میگه و... درضمن هرودوت با تمام دشمنیش علیه ایرانیان بازهم به کورش احترام میگذاره! >:D<
مگه هرکی شاه بود نمیتونه سردار باشه؟به پیشرفت نظامی سپاه ایران در دوره ی شاه عباس دقت کنین
تعریف ما از سردار فرق میکنه.سردار کسیه که نقشه جنگ رو طراحی و خودش در میدان به عنوان فرمانده پیاده میکنه!!! حالا شاه عباس کجاش سرداره؟؟؟؟؟
شاه عباس یک سیاستمدار.... است که دهکده جهانی رو به جون هم مینداخت و خودش سود می برد...

• شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

گزنفون؟به نظرت چیزی که اون در مورد دوره ی کوروش بگه بی تاثیر از هرودته؟
می تونم حدودا10تا دلیل برات بیارم که کوروش اون کاره نکرده ولی حال تایپشو ندارم :D
تصرف بندر گمبرون و آرام کردن ناآرامی های مرزی و حملات عثمانی و ازبکها کم کاریه؟تازه ارتش ایران مدرنیزه شد
این جزو تمهیدات جنگی نیست؟
در زمان جنگ اسکندر با ایران داریوش سوم ارتش متمرکز نداشت => از 12 شهر یونانی نشین آسیای صغیر در جناح راستش استفاده کرد بعد حمله ی سریع سواره نظام سنگین اسکندر جناح راست ایرانو متشتط کرد..............

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

گزنفون؟به نظرت چیزی که اون در مورد دوره ی کوروش بگه بی تاثیر از هرودته؟
می تونم حدودا10تا دلیل برات بیارم که کوروش اون کاره نکرده ولی حال تایپشو ندارم پوزخند
تصرف بندر گمبرون و آرام کردن ناآرامی های مرزی و حملات عثمانی و ازبکها کم کاریه؟تازه ارتش ایران مدرنیزه شد
این جزو تمهیدات جنگی نیست؟
در زمان جنگ اسکندر با ایران داریوش سوم ارتش متمرکز نداشت => از 12 شهر یونانی نشین آسیای صغیر در جناح راستش استفاده کرد بعد حمله ی سریع سواره نظام سنگین اسکندر جناح راست ایرانو متشتط کرد..............
خب همه اینا یعنی چی؟ من یک چیز میگم تو یک چیز... من ... کردم.خوبه؟

• شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

1.کوروش بیش از 15 روز پشت حصار بابل معطل نشد
2.در نزدیکی بابل امکان این کار نبود و وی باید از منطقه ای بسیار دورتر این کار را شروع می کرد
3.نگهبانان بالای برج یا کاهنان برج مردوک عملیات خاک برداری را به راحتی در جلگه ی مسطح می دیدند
4.کوروش مردی نیک نفس بود و فتوت او اجازه نمی داد مردم بابل را تشنه بگذارد
5.کسانی که حصار را می ساختند حتما پیش بینی می کردند که یک خصم با اراده نه تنها با خشک کردن فرات بلکه با کشتی از آن سمت وارد شهر شود
6.مردم با دیدن قطع شدن آب می مهمیدند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و حداقل یک دیوار گلی در آن سمت شهر بنا می کردند
7.حصار بابل ≠ دیوار بابل!(دیوار بابل = دیوار ماد=>یک دیوار از دجله تا فرات که در دو سو به دو برج مستحکم اوپیس و سیبار منتهی بود)
8.حتی امروزه نیز خشک کردن فرات بسیار زمان بر و هزینه بر است (با برگرداندن موقت مسیر دجله به گودالی به نام عقرکوف می توان از آن عبور کرد که البته 2 ماه طول خواهد کشید!)
9.کوروش دو عامل نفوذی با نفوذ در دربار بابل داشت (اوگبارو و گوبارو )که اتفاقا به خون نابونید تشنه بودند
10.کوروش از عدم لیاقت و بی لیاقتی نگهبان ارشد بابل(بالتازار)مطلع بود
11.عده ی زیادی از مردم بابل بردگان یهودی بودند که کاملا به کوروش متمایل بودند
12.کوروش می دانست نابونید با کاهنان معبد مردوک مشکل دارد
13.کوروش می دانست نابونید اخیرا مالیات زیادی به مردم تحمیل کرده است
. . .
امیدوارم قانع شده باشی!

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

1.کوروش بیش از 15 روز پشت حصار بابل معطل نشد
2.در نزدیکی بابل امکان این کار نبود و وی باید از منطقه ای بسیار دورتر این کار را شروع می کرد
3.نگهبانان بالای برج یا کاهنان برج مردوک عملیات خاک برداری را به راحتی در جلگه ی مسطح می دیدند
4.کوروش مردی نیک نفس بود و فتوت او اجازه نمی داد مردم بابل را تشنه بگذارد
5.کسانی که حصار را می ساختند حتما پیش بینی می کردند که یک خصم با اراده نه تنها با خشک کردن فرات بلکه با کشتی از آن سمت وارد شهر شود
6.مردم با دیدن قطع شدن آب می مهمیدند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و حداقل یک دیوار گلی در آن سمت شهر بنا می کردند
7.حصار بابل ≠ دیوار بابل!(دیوار بابل = دیوار ماد=>یک دیوار از دجله تا فرات که در دو سو به دو برج مستحکم اوپیس و سیبار منتهی بود)
8.حتی امروزه نیز خشک کردن فرات بسیار زمان بر و هزینه بر است (با برگرداندن موقت مسیر دجله به گودالی به نام عقرکوف می توان از آن عبور کرد که البته 2 ماه طول خواهد کشید!)
9.کوروش دو عامل نفوذی با نفوذ در دربار بابل داشت (اوگبارو و گوبارو )که اتفاقا به خون نابونید تشنه بودند
10.کوروش از عدم لیاقت و بی لیاقتی نگهبان ارشد بابل(بالتازار)مطلع بود
11.عده ی زیادی از مردم بابل بردگان یهودی بودند که کاملا به کوروش متمایل بودند
12.کوروش می دانست نابونید با کاهنان معبد مردوک مشکل دارد
13.کوروش می دانست نابونید اخیرا مالیات زیادی به مردم تحمیل کرده است
. . .
امیدوارم قانع شده باشی!
همچین گفتی قانع شدی انگارکه من دشمن خونی یا منتقد کورش هستم. مثل اینکه یادت رفته برنامه روز کورش رو من تو مدرسه اجرا کردم.
کورش بزرگتر از این حرفاست که کسی بتونه نقدش کنه. منابع و روایات هم مختلف هستن.من چیزی رو که خوندم گفتم.دلایلی رو هم که با زحمت زیاد نگاشتی،می دونم.
توی تاریخ تمدن ویل دورانت.
اما معتقد نیستم که نظر گزنفون و هرودوت یکیه...

• شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

گزنفون گفته کوروش آب فرات رو کم کرد هرودت گفته قطع کرد فرقش چیه؟

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

با توجه به حجم فرات خیلی میشه خب!
به جای این حرفا یک فکری به حال نوروز بکن!

بالا