• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

الگوریتم های ربات های فوتبالیست جونیور

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : الگوریتم های دروازه بان

به نقل از m-hadi :
الگوریتم دروازبان یکی از جذاب ترین بخش های روبوت فوتبالیسته ، من انتظار داشتم استقبال بیشتری بشه که خب نشد...
به نظر من سنسور ها رو خودتون تعریف کنید ، با استفاده از اونا الگوریتم ارائه بدید...
منم سعی میکنم وقتم آزاد شد الگوریتم خودمون رو بگم ، شاید به تیم های جدید کمکی بشه
فعلن نرسیدم چیزی بنویسم ولی پرزنتیشن تیم رو که همه ی حرکات روبوت توش هست رو میذارم فعلن تا بعد...
https://dl.dropboxusercontent.com/u/102970734/Technical%20Presentation.ppsx

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : الگوریتم های دروازه بان

حالا من که ازم گذشته اما کلا در مورد دروازه بان 2 تا نکته خیلی مهمه اول اینکه اصلن قرار هست دروازه بانی باشه یا نه در جواب این سوال 2 تا حالت کلی پیش میاد

حالت 1. نه : تو این حالت خیلی مهمه که بحث دفاع قراره چجوری باشه !! این حالت تو بهترین شرایط میشه اسمش رو یه حالت دینامیکی گذاشت که ربات ها نه دروازه بانن نه مهاجم در حالی که جفتش رو هستن
تو این حالت یه حالت یه جورایی بی برنامه اش هست که اگه ربات ها توپ رو ندیدن هر کی بره یه جایی وایسه و اگه توپ و دیدن برن حمله کنن به سمت توپ که اینو نمیپسندم من به شخصه!!
یه حالت سختش اینه که رباتا ارتباط داشته باشن و خوب اینم کار سختیه تازه این نکته فراموش نشه که لیگ دانش آموزیه کلن بحث وایرلس کامیونیکیشن کلا" سخته حالا بخواد با هر پروتوکلی باشه با هر ماژولی پس این رو هم نمی پسندم!!
حالت 3 اینه که بدون ارتباط 2 تا ربات با همدیگه بازی کنن خوب الان اینجا سوال پیش میاد که چجوری و جوابش اینه که به راحتی، حالت اول رو در نظر بگیرید؟؟ ربات ها یه جاهایی به هم گیر میکنن و جلوی کار هم رو میگیرن و در اصل اگه یک ربات حمله کنه خیلی بهتره پس فقط کافیه الگوریتم جوری باشه که بر اساس جای هر ربات و موقعیت نسبی توپ رباتی که زود تر به توپ میرسه باعث بشه اون یکی ربات توپ رو نبینه همین و بس!!

حالت 2 . بله : تو این حالت مهم ترین نکته اینه که دروازه بان خوب نباید از دروازه بیاد بیرون مگر در حالتی که مهاجم توی زمین نباشه!!!

بالا