دموکراسی تو روز روشن

با این روش موافقید یا نه؟

• موافقم

رای‌ها: 11 42.3%
  • مخالفم

رای‌ها: 11 42.3%
  • ممتنع

رای‌ها: 4 15.4%

• رای‌دهندگان
    26

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
پاسخ : دموکراسی تو روز روشن

ببین من از کسی دفاع نکردم. من گفتم همه حق دارن بابت اون چیزی که فکر میکنن و هیچ کسی اینجا لج و لج بازی نداره. گفتم اگر توهینی شده شما به بزرگواری خودتون ببخشید. موضوع توهین به کنار من جو مدیریت رو شرح دادم که شما کمی از مشکلات رو درک کنید. یه کمی از این مطالبات و مکاتبات دودوتا چهارتایی بیایم بیرون و به هم کمک کنیم.

همه شما و ما کاربران این فروم هستیم. ما به خدا مشکل انتخاب مدیر نداریم. ما مشکل کاربر فعال داریم. ما مشکل این رو داریم که کاربران این فروم کم کم همشون میخوان یا مدیریت کنن به نوعی و یا مدیر انتخاب کنن. ولی مشکل و بحران این فروم فقدان کاربر فعاله. خودتون باور دارید از زمانی که این بحث های مدیر و شورا و دموکراسی و حق و اینها راه افتاده روز به روز کاربر فعال کم میشه و کاربران فعال، فعالیتشون کم میشه.

شما اگر پیشنهادی میدید، فرض ما اینه که نیت درست و خیری دارید. اگر واقعا قصد شما کمک به سمپادیاست، مشکل سمپادیا امروز انتخاب مدیر نیست. مشکل سمپادیا امروز رکود فعالیته. اگر کسی میخواد به سمپادیا کمک کنه در این راه کمک کنه. خودش فعالیت کنه. دوستانش رو به ورود و حضور در سمپادیا تشویق کنه. وقتی که فعالیت و جو مناسب فراهم شد، اونوقت میشه روی خیلی از این قبیل طرح ها کار کرد. ولی با این وضعیت فعلی، اینها فقط سرگرمی اند.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از سیاوش :
اینو کاملا موافقم

ولی من از تیم مدیریتی سایت یه سوال دارم :

آیا نظر کاربرا برای انتخاب های مهم تو سایت ارزشی داره؟
آیا با دموکراسی تو سایت موافقین؟

تو چرا متوجه نيستي ؟؟ من بايد جاي مطهري بي مسئوليت جواب بدم ؟ :D

به نقل از مدیریت :
مشکل شما اینه که فکر می کنید یک سری کلمات در ظاهر زیبا ، واقعا زیبا هستند ! دموکراسی ، حقوق بشر ، آزادی بیان و ...
سیستم دموکراسی ، سیستم خیلی احمقانه ایه. ضریب خطاش خیلی بالاست و ریسکش غیرمنطقی. واقعا دموکراسی چیز چرتیه !

قبلا هم گفتم ، الان هم میگم ، حرف زدن در مورد این چیزها مد شده. یک جورایی آدم احساس میکنه خیلی چیز درست حسابیه. اما آیا واقعا هست؟ سیستم های دموکراتیک ، ایده کشورهای استعمارگر بود. همین آمریکاش خیلی که ادعای دموکراسی می کنه ، در یک فرآیند ساده ریاست جمهوری نهایت دیکتاتوری رو به کار میبره. یک عده سرمایه دار جمع میشن حزب میزنن یک نفر رو میفرستن بالا. به مردم میگن دوتا کاندیدا هست ، یکیش رو انتخاب کنید. در اصل هردو انتخاب هم یکی هستند. هر چیزی که به خوردتون میدن رو قبول نکنید !

یکم در مورد پیشفرض هاتون تجدید نظر کنید.

اما دموکراسی در سمپادیا. ما کلا مخالفیم.
بارها در این مورد بحث کردیم. سیستم دموکراسی اینجا جواب نمیدهد. سیستم انتخاباتی جواب نمیدهد. توی همین سیستم مدیریتی کوچولو ، فرآیندهای تصمیم گیری و بحث ، کلی طول میکشه و خیلی وقت ها فرسایشی میشه و به نتیجه نمیرسه (مثل طولانی شدن فرآیند مدیرگزینی) حالا اگر بخواد سیستم حزبی بشه چه بلایی سر سایت میاد؟
موقع انتخاب مدیری وزیری چیزی ، بهش میگن سابقه کار اجرائیت چقدره؟ میدونی چرا؟ چون کسی که واقعا کار نکرده باشه نمیتونه توی این ادارات دولتی مدیر یا وزیر خوبی باشه. دو سه تا وزیر هم سر همین موضوع رای اعتماد نگرفتند. حالا من هم میگم شما سابقه کار اجرایی توی سمپادیا رو نداری ، نمیدونی این دموکراسی به هیچ دردی نمیخوره. ماها که خیلی وقته اینجا مدیریم ، دقیقا میدونیم چه بلایی سر اینجا میاد اگر دموکراسی بشه.

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
هیچ دلیلی وجود نداره که همه بخوان در مورد همه جای سایت نظر بدن و دموکراسی برقرار بشه .
یک سری امکانات بوجود اومده که هر کی خواست می تونه استفاده کنه هر کی هم نخواست کسی مجبورش نکرده .

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
به وضوح گفتم٬ قرار نیست اینجا دموکراسی کامل برقرار بشه ٬ حتی اگر طرحی که می گین هیچ مشکل و نقصی هم نداشته باشه.

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از سعید آرزومند :
ببین من از کسی دفاع نکردم. من گفتم همه حق دارن بابت اون چیزی که فکر میکنن و هیچ کسی اینجا لج و لج بازی نداره. گفتم اگر توهینی شده شما به بزرگواری خودتون ببخشید. موضوع توهین به کنار من جو مدیریت رو شرح دادم که شما کمی از مشکلات رو درک کنید. یه کمی از این مطالبات و مکاتبات دودوتا چهارتایی بیایم بیرون و به هم کمک کنیم.

همه شما و ما کاربران این فروم هستیم. ما به خدا مشکل انتخاب مدیر نداریم. ما مشکل کاربر فعال داریم. ما مشکل این رو داریم که کاربران این فروم کم کم همشون میخوان یا مدیریت کنن به نوعی و یا مدیر انتخاب کنن. ولی مشکل و بحران این فروم فقدان کاربر فعاله. خودتون باور دارید از زمانی که این بحث های مدیر و شورا و دموکراسی و حق و اینها راه افتاده روز به روز کاربر فعال کم میشه و کاربران فعال، فعالیتشون کم میشه.

شما اگر پیشنهادی میدید، فرض ما اینه که نیت درست و خیری دارید. اگر واقعا قصد شما کمک به سمپادیاست، مشکل سمپادیا امروز انتخاب مدیر نیست. مشکل سمپادیا امروز رکود فعالیته. اگر کسی میخواد به سمپادیا کمک کنه در این راه کمک کنه. خودش فعالیت کنه. دوستانش رو به ورود و حضور در سمپادیا تشویق کنه. وقتی که فعالیت و جو مناسب فراهم شد، اونوقت میشه روی خیلی از این قبیل طرح ها کار کرد. ولی با این وضعیت فعلی، اینها فقط سرگرمی اند.
خوب کاهش فعالیت کاربرا تو این بازه ی زمانی از سال تحصیلی یه چیز طبیعیه و نباید خیلی نگرانش باشید چون امتحانات نوبت اول در راه هستند!
به نقل از Dr.Eniac :
تو چرا متوجه نيستي ؟؟ من بايد جاي مطهري بي مسئوليت جواب بدم ؟ :D

ممنون جوابمو گرفتم

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از سعید آرزومند :

سعید آقا موقعی من که تاپیک سمپادیا رو به نابودی و تاپیک تبلیغ سایت در مدارس رو میزدم این آقای مدیریت کجا بودن چرا اون تاپیکا همه رفته صفحه سوم چهارم این انجمن؟
خوب معلومه موقعی که کاربری میبینه اینجوری دارن با اعضا برخورد می کنن فعالیتش کم میشه یا نمیاد
موقعی تمام کاربران فعال سایت داشتن میرفتن و مدیریت میاد میگه مهم نیست کیا رفتن تو انتظار داری بچه ها بمونن اینجا یا فعالیتشون زیاد باشه؟
فک می کنی همه الکی رفتن یا به خاطر برخورد بد باهاشون رفتن؟
تو برو توی تاپیکای قدیمی و نگاه تمام کاربرای فعال سایت دیگه اینجا فعالیت ندارن یا شدن مدیر کل
اینا همه بی دلیل بوده؟

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

ببینید ما با حالت های استصوابی در فروم مخالفیم. اونهم دلایلش کاملا منطقی و مشخصه. اما اینی که شما فکر میکنید همه رو یک نفر انتخاب میکنه اینطور هم نیست. همین الان برای انتخاب پست ها ممکنه ده نفر رای بدن. درواقع نظر بدن. حالا شما میخواید این تعداد رو ببرید بالا؟ خب چرا؟ چه دلیلی داره؟ باید یک دلیلی برای ناکارامد بودن ده نفر و در مقابل کارامد بودن بیشتر داشته باشید. وقتی تعداد بره بالا و آرای عمومی بشه، انتخاب استصوابی میشه که مشکلات بسیار زیادی داره.

به نقل از سیاوش :
خوب کاهش فعالیت کاربرا تو این بازه ی زمانی از سال تحصیلی یه چیز طبیعیه و نباید خیلی نگرانش باشید چون امتحانات نوبت اول در راه هستند!

ابعاد کاهش فعالیت بیشتر از گذشته هست و یک سردر گمی رو در کل فروم و کاربرا ایجاد کرده. به جای این حرف ها برای حل این مشکلات نظر و راه حل بدید. و البته راه حل ها مشخصه. فعالیتتون رو به شکل منطقی و هدفدار همراه با تولید محتوا، افزایش بدید. دیگران رو به همین شکل به سمپادیا دعوت کنید.

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از سعید آرزومند :
ابعاد کاهش فعالیت بیشتر از گذشته هست و یک سردر گمی رو در کل فروم و کاربرا ایجاد کرده. به جای این حرف ها برای حل این مشکلات نظر و راه حل بدید. و البته راه حل ها مشخصه. فعالیتتون رو به شکل منطقی و هدفدار همراه با تولید محتوا، افزایش بدید. دیگران رو به همین شکل به سمپادیا دعوت کنید.
به قول یه نفر شما جیب مارو نزن ................. :D
خوب چرا خودتون همچین کاری را شروع نمی کنین؟
به جای اینکه بیاین به کاربرا توهین کنید بیاین تو تاپیکا بحث علمی راه بندازین! ( البته نه فقط تو انجمن اقتصاد و .....)

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از سیاوش :
به قول یه نفر شما جیب مارو نزن ................. :D
خوب چرا خودتون همچین کاری را شروع نمی کنین؟
به جای اینکه بیاین به کاربرا توهین کنید بیاین تو تاپیکا بحث علمی راه بندازین! ( البته نه فقط تو انجمن اقتصاد و .....)

شما؟ یعنی کیا؟ چرا فکر میکنید همه کار رو مدیرا باید بکنن؟ خب شما به عنوان کاربر که خودتون رو جزئی از سمپادیا میدونید این کارها رو باید بکنید. کار شما فقط ایجاد پیشنهادات و انتقادات نیست. یک کاربر اگر به جای اینکارها واقعا فعالیت مفیدی داشته باشه خود به خود میاد و در جایگاه مدیر قرار میگیره. و میتونه نظر بده. این یعنی شکل منطقی دموکراسی. شما اول صلاحیت نظر دادن رو باید ثابت کنید و بعد نظر بدید. البته نه به عنوان پیشنهاد و انتقاد. پیشنهاد و انتقاد حق همه است. ولی انتخاب مدیر حق همه نیست. کار کسانی هست که سابقه روشن و فعالیت منطقی و مفید در فروم دارن. یه کاربر وقتی کاربره به هزار جای دیگه کار داره فعالیت مناسب خودش رو انجام نمیده، وقتی هم که مدیر و معاون شد کارشو نمیکنه.

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از سعید آرزومند :
شما؟ یعنی کیا؟ چرا فکر میکنید همه کار رو مدیرا باید بکنن؟ خب شما به عنوان کاربر که خودتون رو جزئی از سمپادیا میدونید این کارها رو باید بکنید. کار شما فقط ایجاد پیشنهادات و انتقادات نیست. یک کاربر اگر به جای اینکارها واقعا فعالیت مفیدی داشته باشه خود به خود میاد و در جایگاه مدیر قرار میگیره. و میتونه نظر بده. این یعنی شکل منطقی دموکراسی. شما اول صلاحیت نظر دادن رو باید ثابت کنید و بعد نظر بدید. البته نه به عنوان پیشنهاد و انتقاد. پیشنهاد و انتقاد حق همه است. ولی انتخاب مدیر حق همه نیست. کار کسانی هست که سابقه روشن و فعالیت منطقی و مفید در فروم دارن. یه کاربر وقتی کاربره به هزار جای دیگه کار داره فعالیت مناسب خودش رو انجام نمیده، وقتی هم که مدیر و معاون شد کارشو نمیکنه.
شما یعنی اعضای مدیریتی سایت!
اولا که همه ی کسایی که تو این تاپیک نظر دادن کم فعالییت مفید داشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O :O علی انجمن اینترنت را خیلی خیلی خوب اداره میکرد. فرشید هم که نیازی به گفتن نداره دکتر انیاک هم که هم یه مدیره هم تو همه ی بحثا شرکت میکنه خودمم که اگه مفید نبودم مضر هم نبودم!
پس لطفا حرفتون را ویرایش کنید!( شما صلاحیت را اثبات کنیدرا اصلاح کنید)

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از سیاوش :
شما یعنی اعضای مدیریتی سایت!
اولا که همه ی کسایی که تو این تاپیک نظر دادن کم فعالییت مفید داشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O :O به عرضتون برسونم تا قبل از تیر که شما عضو بشین علی انجمن اینترنت را خیلی خیلی خوب اداره میکرد. فرشید هم که نیازی به گفتن نداره دکتر انیاک هم که هم یه مدیره هم تو همه ی بحثا شرکت میکنه خودمم که اگه مفید نبودم مضر هم نبودم!
پس لطفا حرفتون را ویرایش کنید!( شما صلاحیت را اثبات کنیدرا اصلاح کنید)

بنده این اکانتم عضویتش برای تیر 88 هست. اون زمان علی هنوز عضو نبوده چطور تا قبل از من انجمن اداره میکرده؟

فعالیت میکردن، لطف میکردن، ولی مدیریت برخی ها رو بنا بر نوع فعالیتشون انتخاب میکنه. تمام اینهایی که امروز مدیر ارشد و معاون هستند یک زمانی کاربر ساده مثل شما بودن. تقریبا هیچ کدومشون هم اینقدر پیگیر پست های مدیریتی و انتخاب مدیران نبودن.

ما نگفتیم فعالیت شما مضر بوده. خیلی هم مفید بوده. یک نفر میتونه مدیر یک انجمن بشه، میشه. یک نفر میتونه ناظم بشه میشه، یک نفر میتونه معاون بشه میشه. همین علی مگه ناظم نشد؟ مگه مدیر انجمن نشد؟ خب برای بالاترش انتخاب نشده. قرار نیست که همه انتخاب بشن. بحث صلاحیت هم، صلاحیت خاص برای گرفتن هر پستی هست. انتخاب مدیران یک سری صلاحیت و سابقه و توانایی خاص میخواد. ما هم نگفتیم که شما ندارید یا فلانی نداره. در هر صورت همه کاربران ندارن که بخواد انتخاب عمومی بشه.

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از GCD :
:)) یکی از اون بعضیا پیدا شد

×_×_×_×_×_×

در مورد تاپیک، من مخالفم
چرا با وجود احتمال خطا های بزرگی مثل مولتی، تبانی، دشمنی و... همچین کاری انجام شه؟

ضمنا، ما صاحب سایتیم؟ نه، ما یوزرای سایتیم، کسایی که 3 سال پای سایت زحمت کشیدن، حق این رو ندارن که افراد مجری سیاست ها و اهداف رو خودشون انتخاب کنن؟

رای دهنده ها هم (حتی اگه عده منتخبی باشن) چند یوزر سادن، نه توی ایجاد سایت نقشی داشتن نه سیاست گزاری هاش، بنابراین چرا باید مجری ها رو انتخاب کنن؟

و اینکه، اصلا معاونت یا مدیریت توی سایت چیز مهمیه؟ یه آیکون میاد زیر اسم، ولی آدمو به کلی عوض می کنه! (همین حاج پگاه، بعد از معاونتش هیچوقت نشد peg0a2h1) من نمیدونم چرا ملت دوس دارن معاون و مدیر شن

اشتباه ها هم نسبیه، یعنی کسی که از نظر من انتخاب بدی بوده از نظر یکی دیگه انتخاب خوبیه

حرف ِ واقعا جالبی بود ... !!

من به مدیریت حق میدم که گاهی عصبانی بشه از حرفای موجود تو سایت ... !!

اما چیزی که تجربه به من ثابت کرده ، این بوده که اگه برای ِ کسی حق قائل شدی ، و بخای اون حق رو سلب کنی ؛ تضعیف میشی ، به کنکاش کشیده میشی

سایت تصمیم گرفت مدیرگزینی و برخی فعالیت ها رو به شورا واگذار کنه ؛

و این یعنی دادن ِ حقی به کاربران برای انتخاب ِ مدیران ِ انجمن ها ؛

در طرف ِ مقابل هم سایت تصمیم گرفت مقام هایی بالاتر از مدیر انجمن ایجاد کنه که در معادله ی قدرت مثه سابق باشه سایت

افرادی که به نسبت زیاد بودند ، به نسبت قدرت ِ زیادی داشتند - و هنوزم دارند -

افراد ِ سایت ؛

به این سیستم راضی بودند با توجه به اعتراضاتی که نسبت به مدیر گزینی میشد ، و دیگه حرف ُ حدیثی نبود

لغو ِ این سیستم چه معنایی داره ؟!

حذف ِ این سیستم ، یعنی شوراها ؛ و باقی موندن ِ مقام های ِ معاون و مدیر داخلی ُ اینا اون معادله رو به شدت به هم زده

ینی سایت شدیدا به سوی ِ مسئولان ِ سایت کشیده شده

ایا سایت ، چون برای ِ کسانی ست که ان را اداره می کنند ، باید ان ها هم تصمیم بگیرند ؟!

باید جواب بدم ؛ خیر !!

سمپادیا ؛ کاربران ِش کردن ِش 6000 تا ، ما اگه بخایم با جوابای ِ دلسرد کننده همه رو از خودمون دور کنیم که چیزی از ما نمیمونه ؛

درسته 6000 کاربره کردن ِ اینجا خیلی سخت بوده ؛ اما حفظ ِش سخت تره ... !!

ما یه حقی واسه کاربر قائل شده بودیم ؛ و حالا اگه بخایم این حق رو سلب کنیم ، بازم حرف میشه ، حدیث میشه

شکاف ِ ما چگونه بر طرف میشه ؟!

تو دوران ِ فرهنگسازی به یکی از اعضای ِ فرهنگسازی اشاره کردم که مشکل ِ اصلی ِ سایت ، شکاف بین ِ مسئولان ُ کاربران ِه !!

و گفتم شورا و یه نهاد ِ کاربر محور که بتونه قدرت ِ کارای ِ اجرایی رو بدست بگیره ، میتونه اختلاف رو کاهش بده که واقعا هم داد بعضا !!

من تمایل نداشتم که نظری بدم ...

اما گفتم

حالا هرچند بعضیا تو تیم مدیریتی سمپادیا ؛ در جواب به اینکه وضعیت ِ من که قرار شد بررسی بشه ُ استعفا ُ اینا جواب داد که

گنده تر از توام ازین سایت رفتن ، سایت ااخ نگفته ؛ تو که در برابر ِ اونا چیزی نیستی ...

خب وختی کسی اینو میگه ینی بهش معتقده

اما میخام بگم

کاربران ؛ دلگرمی شون واسه فعالیت ، اعضا مهمه

در کنار ِ اینکه نظرات ِ مدیران کل هم تو سایت مهمه ، مهم حتی بیشتر از کاربرااا !!

بحث سر ِ جابجایی ِ قدرت نیس

بحث سر ِ اینه که نباید با جنجال ، با بحثای ِ فرسایشی کار رو پیش برد ... !!

مدیران کل و مدیران ارشد و سایرین جداا دستِ شون درد نکنه ،

کاربران هم مرسی از درک ِشون ؛ به علاقه شون ... !!

فقط بجای ِ بحثای جنجالی

سعی کنیم راه ِ حلی ارائه بدیم که واقعا "بشه"

[+] متعصب به سمپادیا باشیم ، نه به نظرات ِ مون
[+] این رو متذکر میشم که معاونان ُ مدیران داخلی پس از انتصاب از کاربران فاصله گرفتن ؛ به مقدار زیاد
[+] نیازمند ِ سامانه ی جدید هستیم ،برای ِ دخالت ِ کاربر تو تصمیم گیری ها
[+] این دخالت نیازمند ِ اینه که افرادی که دخالت میکنن یه سری صلاحیت ها رو داشته باشن ، هرکسی از راه رسید که نمیتونه دخالت کنه
[+] باید ببینیم که گذشته چی بوده ؛ سایت چی شده ؟ اینو نباید فراموش کرد که سمپادیا همواره ریزش جمعیت داره ، و در برابرِش حضور ِ اافراد
اما وختی نیگاه میکنیم ، می بینیم که احتمال داره جذب جمعیت در اینده کم باشه
[+]من به نظرات َم تو امضام با توجه به بعضی رفتارها هم چنان معتقدم !!

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

اون جمله من اصلا معنی توهین نداره ! والله تو دهات ما به این حرف توهین نمیگن. اون حرف صرفا بیان احساس و نظر بود.
اولش نمیخواستم بنویسم اما دیدم اگر احساسم رو بیان نکنم نمیشه. دلیلش رو هم گفتم. 12-13 تاپیک تو همین صفحه اول مال شماست! لحن گفتارتون هم دقیقا اعصاب خوردکنه.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ببين آقاي مطهري
اگه واقعن پيشنهادهاي بچه ها براي شما اينقدر زنندست ميتوني كلا اين انجمنو ببيندي !!!
اگه همچين انجمني رو ايجاد كردي بايد به انتقادا و پيشنهادا گوش كني
كسي كه مجبورت نكرده بود جواب بدي
يه تاپيك بود كه كاربرا نظرشونو درباره سيستم جديد بگن
كسي هم نگفت حتما بايد اين بشه
ولي شما يهو اومدي وسط فاتحه ماجرا رو خوندي
اينم جاي عذر خواهيته ! [-(

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از مدیریت :
اون جمله من اصلا معنی توهین نداره ! والله تو دهات ما به این حرف توهین نمیگن. اون حرف صرفا بیان احساس و نظر بود.
اولش نمیخواستم بنویسم اما دیدم اگر احساسم رو بیان نکنم نمیشه. دلیلش رو هم گفتم. 12-13 تاپیک تو همین صفحه اول مال شماست! لحن گفتارتون هم دقیقا اعصاب خوردکنه.

آقای مطهری !
« بیان احساس » داریم تا « بیان احساس » !!!

من می تونم نظر یا احساسم رو در یک زمینه به 2 صورت به شما منتقل کنم :

مثلاً :
اول اینکه به شما عرض کنم : « توانایی یادگیری در شما بسیار محدود هست »
و دوم اینکه رو کنم به شما و بگم : « نَفََهم !!! »

جفتش یک معنی رو می ده ! ولی لحن گفتار فرق داره و روی خواننده تاثیر های متفاوتی ایجاد می کنه !

با این لحنی که شما احساستون رو فرمودید، بنده هم از این انجمن زده شدم !

به ذهنیتی هم که در یک کاربر از خودتون ایجاد می کنید فکر کنید !

فردا ها که منم به یک درجه ای از کاربری رسیدم، می خواین برگردین به منم همین رو بگین ؟!! که « خیلی رو اعصابی » ؟!!

بس کنید دیگه !!! :rolleyes:

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

من چندتا نکته رو بگم:
1. رفتن یا نرفتن اعضا از فروم، هیچ ضرری بهش نمیزنه! خود من سر اعتراضای تیر 1 ماه تو سایت نبودم و با تغییر درجات که قبلا گفته بودم، برگشتم اما آیا توی این 1 ماه که من نبودم فروم خوابید؟
2. ×
3. تجربه ثابت کرده با دعوا هیچ اتفاقی نمی افته متوسل به احساسات شدن هم نتیجه ای نداره فعالیت مفید در فروم از همه چیز و همه پیشنهادای احساسی بهتره
4. با حرفای مارلیک درباره شوراها موافقم
5. دموکراسی فقط نیمه شب، اونم موقعی که آدم با شکم پر خوابیده و خوابای رنگی میبینه جواب میده

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

این که نظر کاربران تو اتنخاب افرد برای پست های مختلف پرسیده بشه ایده ی خوبی هست اما مشکل داره :

وقتی 2 تا کاندید هست طبیعتا من به اون فردی که بیشتر باهاش دوستم و رابطه ی بهتری دارم رای میدم حتی اگه نسبت به کاندید دیگه صلاحیت کمتری داشته باشه

بعدشم کسایی که رای میدن خودشون باید صلاحیت کافی رو داشته باشن . یعنی افرادی که خودشون پستی تو فروم دارن یا پستی داشتن ، کاربرای حرفه ای و قدیمی .

که این افراد میشن شورا ها که جواب نمیده چون اگه تیم مدیریت با این طرح موافق بودند شورا ها رو بر نمیداشتن

و در مورد کاربرانی که رو اعصابند :D :

یه نکته ای که هست هروقت این تاپیک های انتقادی / پیشنهادی زده میشه اکثرا به نتیجه نمیرسه و در نهایت یه سری کاربران قهر میکنن و میرن و اوضاع فروم بهم میریزه

به نظرم بهتره که این پیشنهادات / انتقادات اول با پ.خ یا چت مطرح بشه بعد اگه جای بحث داشت و در همون مرحله اول رد نشد (!) تاپیک در موردش زده بشه .

پ.ن : این تاپیک عنوانش تکراری نیست ؟ پارسال یه تاپیک با همین عنوان زده شد فکر کنم :-?

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از بیتا :
پارسال یه تاپیک با همین عنوان زده شد فکر کنم :-?
اون ضرورت وجود دموکراسی در سایت بود

• لایک
امتیازات: death

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از مدیریت :
اینکه 12 _ 13 تا تاپیک انتقاد از یه نفر باشه بده؟؟؟؟ به نظرم برعکس این نشان دهنده ی اینه که اون شخص سایت چقدری براش مهمه و چقدر برای بهبود اون تلاش میکنه!
اگه این طوری باشه که هرکس که اصلا پیش نهاد و انتقادی نکنه بهترین کاربر میشه ( مثه گوسفند ها تو کتاب قلعه ی حیوانات )
ولی خب به شما هم حق میدم که میتونین احساسات خودتون را بیان کنین و این حق طبیعیه هر شخصه (;

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من چند نکته رو اشاره کنم :

1- علی آقا ! اصلا طرح شما از اساس و بنیان مشکل داره ! شما تعداد انجمن های سایت رو بشمر ! چند تا مدیر می خواد ؟ بعد واسه هر کدوم یه سری بحث و گفتگو و رای گیری بشه که کی مدیر بشه ؟ اینجوری هر دوره از انتخاب مدیر ، 2 سال طول می کشه ! پس بنیان طرح شما به کل مشکل داره !

2- چرا فکر می کنید که با ایده "دموکراسی" افراد مناسب تری انتخاب می شند ؟ فرد مناسب تر ، کسی نیست که توی سایت طرفدار زیادی داشته باشه !

3- در مورد حذف شورا ، فکر نکنید که شوراها برای جنگ قدرت و از این چیزا حذف شدند ! اتفاقا انتخاب مدیران انجمن توسط شوراها ، واسه ما هم خیلی خوب بود ! چون پروسه انتخاب مدیر ، پروسه ای طولانی ، وقت گیر و سخت بود ، که خوب طبیعتا وقتی به شورا داده شد این مسولیت ، کار ما هم سبک تر شد ! اما شوراها اون انتظاراتی که ازشون می رفت رو برآورده نمی کردند ! شوراها ، قرار بود عامل پیشرفت سایت باشند ، ولی بازدهی مورد نظر ما رو نداشتند ، جوری که نبودنشون ، سودمند از حضورشون بود

4- و در آخر هم خطاب به علی ! من اگر جای مدیریت بودم ، همین چیز رو بهت می گفتم ! شما تا حالا 600 بار از این پیشنهادات دادی ! تا اینجا که پیشنهاد می دی هیچ مشکلی نداره ، تازه خیلی هم خوبه و بنده به شخصه استقبال هم می کنم ! اما لحن شما اصلا مناسب نیست ! شما همیشه یه ایده ای که به ذهنت می رسه ، شروع می کنی شلوغ پلوغ کردن همه چی و جو رو می ریزی به هم و کلی اغراق و ... می کنی ، تا به خواسته ات برسی ! این شیوه ، واقعا اعصاب رو به هم می ریزه ! کلا شیوه انتقاد و پیشنهادت مناسب نیست !

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از مدیریت :
همون جور که یندر گفت بیان احساسات داریم تا بیان احساسات منم برگردم بهت بگم شما نفهمی خوبه؟
خوشت میاد؟
این در این مورد در مورد بقیه ی پستت هم بگم شما اگه انتقاد یا پیشنهادات اعضا رو نمی خوای پس برای چی این انجمن رو گذاشتی؟
خوب انچمن انتقادات پیشنهادات رو ببند در مورد دونه دونه تاپیک هام هم من دلیل دارم
جالبه پیشنهاد نمایش امتیاز دهنده و اینا رو هم عملی کردین ولی هیچکدومتون نیومدین اونجا چیزی بگید ولی تا من این تاپیک رو زدم همه دارن میپرن بهم
یا اون تاپیک های انتقادات از مدیران و معاون ها اینا که همه شون رو هم مهم کردید
در مورد این تاپیک هم آخرش گفتم:
(باز هم می گم این فقط یه پیشنهاد بود و مدیران میتونن انجامش ندن :) )
خوب حالا که مخالفید انجامش ندید :)
من هم دیگه نه پیشنهادی انجام میدم نه انتقادی
فک کنم شما فقط می خواید بچه ها بین اینجا بگن به به و چه چه و هیچ پیشنهادی ندن و فقط تعریف کنن ازتون
ولی مطمئن باشید اینجوری سایت پیشرفت نمی کنه
بدونید که این سایت برام مهم بوده که 450 تا از پستام فقط توی این انجمن بوده چون من مثل خیلی ها نیستم فقط برای خوبی ها تعریف کنم ازتون و انتقاداتم رو نگم :)
در مورد لحن صحبتم هم سعی می کنم عوض کنم لحنم ولی فک نکنم لحن شما هم خیلی شایسته ی یک مدیر باشه :)
آقا من دیگه توی انجمن انتقادات پیشنهادات پست نمی دم
این آخرین پستمه

*پ.ن:فقط به خاطر مهران و سیاوش و بقیه ی دوستای گلم برگشتم :D

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

من همچنان معتقدم «خیلی رو اعصابی» توهین نیست و در سطح «نفهمی» نمی‌تونه قرار بگیره.

بالا