• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه انقلاب می‌شود؟

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن
پاسخ : چگونه انقلاب می‌شود؟

به نقل از NADIMATRIX :
پس قبول داری که عنصر رهبری واسه یه جامعه که انقلاب کرده لازمه ؟
در ضمن
کی گفته اداره غالب کشور توسط رهبره ؟
پس مجلس و رییس جمهور این وسط کشکن دیگه ؟
سیاست های کلی یه نظام رو رهبر مشخص میکنه . اگه رهبری نباشه تو هر دوره از ریاست جمهوری هر رییس جمهمری یه سیاست جداگانه رو در پیش میگیره و این کاملا به ضرره کشوره
تو فرض کن میخای یه درخت بکاری . اول یه چاله میکنی بعد دونش رو میزاری زیر خاک و بهش آب میدی و بعد خودت رو میکشی کنار . بعد یه مدت این دونه میشه یه نهال کوچیک آیا این نهال میتونه بدون تو در برابر توفان یا آفت مقاوت کنه ؟ معلومه که نه
جامعه هم همینطوره اگه رهبری بعد از پیروزی یه انقلاب خودش رو بکشه کنار اون انقلاب یه روزم دوام نمیاره
كي همچين حرفي زده كه هر انقلابي بدون رهبر يه روزم دوام نمياره؟!!!!

پس انقلاب فرانسه كشك بود ديگه كه تا الان دوام آورده!

و مجلس و رئيس جمهور هم كاملا كشكن!!

چون مجلس خبرگان(؟!) ٦ نفر روحانيش از طرف رهبر انتخاب ميشه كارشون رد كردن كانديدا هاس! و حكم عزل رئيس جمهور هم دسته رهبره!!!

پس كاملا بقيه هيچ نقشي ندارن!!

و اين هم كاملا غلطه كه در زمان هر انتخاباتي ميان هر كي راه خودشو ميره و باعث از هم گسيختگي نظام ميشه!!!

همه در چارچوب قانون كار ميكنن!!

بعدشم اگه اين طوري بود تمام كشورايي كه جمهوري دموكراتيك دارن الان بايد نابود ميشدن ديگه؟!

آمريكا بايد از بين ميرفت ديگه؟!!

خواهش ميكنم از اين دلايل الكي تحويل ندين!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از lof :
كي همچين حرفي زده كه هر انقلابي بدون رهبر يه روزم دوام نمياره؟!!!!

پس انقلاب فرانسه كشك بود ديگه كه تا الان دوام آورده!

و مجلس و رئيس جمهور هم كاملا كشكن!!

چون مجلس خبرگان(؟!) ٦ نفر روحانيش از طرف رهبر انتخاب ميشه كارشون رد كردن كانديدا هاس! و حكم عزل رئيس جمهور هم دسته رهبره!!!

پس كاملا بقيه هيچ نقشي ندارن!!

و اين هم كاملا غلطه كه در زمان هر انتخاباتي ميان هر كي راه خودشو ميره و باعث از هم گسيختگي نظام ميشه!!!

همه در چارچوب قانون كار ميكنن!!

بعدشم اگه اين طوري بود تمام كشورايي كه جمهوري دموكراتيك دارن الان بايد نابود ميشدن ديگه؟!

آمريكا بايد از بين ميرفت ديگه؟!!

خواهش ميكنم از اين دلايل الكي تحويل ندين!

درباره انقلاب فرانسه چی میدونی اصلا ؟

بعد از انقلاب فرانسه دوباره نظام سلطنتی با حضور ناپلئون روی کار اومد !!!!! بعدش دوباره یه انقلاب دیگه شد و بعد از اون دوباره یه نظام سلطنتی دیگه برپا شد

تا جایی که من میدوننم تایید صلاحیت کاندیدا در دست شورای نگهبان نه مجلس خبرگان !!!!

مثلا اگه رهبر نمیتونست بنی صدر رو عزل کنه معلوم نبود چه بلایی سر ایران میومد

حالا خوبه من تو صفحه قبلی واست چندتا مثال از مزیت های وجود رهبر از اول انقلاب تا قبل از جنگ زدم و تو اینا رو میگی

دلایل زمانی از نظر شما الکی میشه که نمیتونی ردش کنی !

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

ديدي كه من جلوي خبرگان كه نوشتم ؟! گذاشتم چون اسمشو مطمئن نبودم

اون انقلاب فرانسه منظورم آخريش بود كه نظام سلطنتي برچيده شد

من خودم ميدونم چه اتفاقاتي افتاده لازم نيست دوباره شما بياي واسه من توضيح بدي

بني صدر هم اگه رهبري نبود بر اساس قانون ميتونستن عزلش كنن

چه نيازي به رهبر هست؟!!

مگه كشوراي ديگه همه رهبر دارن؟!

فعلا كه ميبيني تمام حكومت هاي استبدادي زير نظر رهبر و ساير ديكتاتورها داره برچيده ميشه

مشكل اينجاس كه شاه يه عمل نمادينه و در كشور دخالت چنداني نداره ولي رهبر چرا تو همه چيز ميتونه دخالت كنه رئيس قوه قضايه هم رهبر انتخاب ميكنه

صلاح ديد مجلس خبرگان رهبري باز زبر نظر شوراي نگهبانه

پس حتي در انتخاب خودش هم مطيعه!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از lof :
ديدي كه من جلوي خبرگان كه نوشتم ؟! گذاشتم چون اسمشو مطمئن نبودم

اون انقلاب فرانسه منظورم آخريش بود كه نظام سلطنتي برچيده شد

من خودم ميدونم چه اتفاقاتي افتاده لازم نيست دوباره شما بياي واسه من توضيح بدي

بني صدر هم اگه رهبري نبود بر اساس قانون ميتونستن عزلش كنن

چه نيازي به رهبر هست؟!!

مگه كشوراي ديگه همه رهبر دارن؟!

فعلا كه ميبيني تمام حكومت هاي استبدادي زير نظر رهبر و ساير ديكتاتورها داره برچيده ميشه

مشكل اينجاس كه شاه يه عمل نمادينه و در كشور دخالت چنداني نداره ولي رهبر چرا تو همه چيز ميتونه دخالت كنه رئيس قوه قضايه هم رهبر انتخاب ميكنه

صلاح ديد مجلس خبرگان رهبري باز زبر نظر شوراي نگهبانه

پس حتي در انتخاب خودش هم مطيعه!

انقلاب هاي بدون رهبر يا در آخر مثل انقلاب فرانسه شکست خورده يا کلا از مسيرش منحرف شده

اگه رهبر نبود طبق کدوم قانون بني صدر عزل ميشد ؟؟؟ خوشال ميشم بدونم

مثل اينکه تو چشمت رو به روي حقايق بستي همون 3 تا اتفاقي که من تو صفحه قبل گفت کافي بود تا الان ايراني وجود نداشته باشه

يه مثال ميزنم برات از انقلاب خودمون که اگه چيزي به نام رهبر نبود چي ميشد
1. در جريان اعلام استقلال کردها در کردستان و عرب ها در خوزستان کشور الان تکه تکه شده بود چون يه عده با اين استقلال موافق بودن ولي رهبر به شدت با اين عده مخالفت کرد و نذاشت ايران از ايني هم که هست کوچکتر بشه

2.اگر رهبر نبود معلوم نبود يکي مثل بني صدر چه بلاهايي سر کشور ميورد (لازمه مثال بزنم ؟)

3. اگر رهبر نبود ايران ميشد عين تايلند که بعد از هر دوره انتخابات رقيب شکست خورده اعلام تقلب ميکرد و جنگ داخلي بين طرفداراي دو رقيب شروع ميشد . الان تايلند سال هاست که همين وضعيت رو داره

و ......

فعلا دارم ميبينم تمام حکومت هاي استبدادي تحت کنترل ديکتاتور ها و پادشاه ها داره از بين نه رهبر !!!!!

شاه يه عمل نمادينه و در کشور دخالتي نداره :O رو چه حسابي اين حرفو زدي آخه ؟ چندتا مثال نقض واسه حرفت بيارم ؟

مثل اينکه تو شيوه انتخاب رهبر دچار مشکل شدی

رهبر 6 نفر رو به عنوان فقیه در شورای نگهبان منصوب میکنه قوه قضاییه هم 6 نفر حقوقدان رو انتخاب میکنه و به شورای نگهبان میفرسته تا قوانین رو که از مجلس میاد بررسی کنن و این 12 نفر کاندیداهای ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رو تایید یا رد صلاحیت میکنن بعد اینجاست که نقش مردم مشخص میشه . مردم میان به کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات مجلس خبرگان رای میدن و اینطوری نماینده های مردم رهبر رو انتخاب میکنن

پس در انتخاب خودش نقشی نداره

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NADIMATRIX :
اما در مورد رهبر :
یه مثال میزنم برات از انقلاب خودمون که اگه چیزی به نام رهبر نبود چی میشد
1. در جریان اعلام استقلال کردها در کردستان و عرب ها در خوزستان کشور الان تکه تکه شده بود چون یه عده با این استقلال موافق بودن ولی رهبر به شدت با این عده مخالفت کرد و نذاشت ایران از اینی هم که هست کوچکتر بشه

2.اگر رهبر نبود معلوم نبود یکی مثل بنی صدر چه بلاهایی سر کشور میورد (لازمه مثال بزنم ؟)

3. اگر رهبر نبود ایران میشد عین تایلند که بعد از هر دوره انتخابات رقیب شکست خورده اعلام تقلب میکرد و جنگ داخلی بین طرفدارای دو رقیب شروع میشد . الان تایلند سال هاست که همین وضعیت رو داره

و ......
ببخشید کدوم یکی از این سه مورده که دولت، مجلس و قوه قضاییه نتونن دربارش کاری کنن و فقط یک دیکتاتور میتونه از پسشون بر بیاد؟

1. در جریان کرد ها (گذشته از این که خودم مخالفتی ندارم :D) رئیس جمهور به راحتی میتونه همون کاری که رهبر کرد رو انجام بده

2. در جریان بنی صدر نیازی نبود رهبر کاری کنه، مجلس به راحتی میتونست طبق قانون رئیس جمهور رو برکنار کنه

3. مگه توی همه نظام های جهموری صرف و لیبرال دموکرات هرکی شکست میخوره جنگ داخلی شروع می کنه؟ این مساله رو خیلی راحت میشه با حضور ناظر های بین المللی حل کرد همونطور که در افغانستان این اتفاق افتاد و مانع یک جنگ داخلی شد

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از NADIMATRIX :
مثل اينکه تو شيوه انتخاب رهبر دچار مشکل شدی

رهبر 6 نفر رو به عنوان فقیه در شورای نگهبان منصوب میکنه قوه قضاییه هم 6 نفر حقوقدان رو انتخاب میکنه و به شورای نگهبان میفرسته تا قوانین رو که از مجلس میاد بررسی کنن و این 12 نفر کاندیداهای ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رو تایید یا رد صلاحیت میکنن بعد اینجاست که نقش مردم مشخص میشه . مردم میان به کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات مجلس خبرگان رای میدن و اینطوری نماینده های مردم رهبر رو انتخاب میکنن

پس در انتخاب خودش نقشی نداره

میتونه نقش داشته باشه!!!
رهبر در واقع داره چند تا گزینه جلوی مردم قرار میده که از بین اونا یکی رو انتخاب کنن!!شاید هیچ کدوم مورد قبول ملت نبودن!!
مثل اینکه چند تا روش قتل عام رو به رای بذارن بگن مردم انتخاب کنن هر کدوم که بیشتر رای آورد با اون روش عمل کنن(خیلی خشن شد!!! :D)

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

من ترجيح ميدم ساكت بمونم و اگه منو قبول نداري حداقل حرف هاي بقيه رو كه قبول داري!!

آره اصن من بده و بي دين و بي فكر و احمق!

بقيه چي؟!

كمي تفكر...

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
ببخشید کدوم یکی از این سه مورده که دولت، مجلس و قوه قضاییه نتونن دربارش کاری کنن و فقط یک دیکتاتور میتونه از پسشون بر بیاد؟

1. در جریان کرد ها (گذشته از این که خودم مخالفتی ندارم :D) رئیس جمهور به راحتی میتونه همون کاری که رهبر کرد رو انجام بده

2. در جریان بنی صدر نیازی نبود رهبر کاری کنه، مجلس به راحتی میتونست طبق قانون رئیس جمهور رو برکنار کنه

3. مگه توی همه نظام های جهموری صرف و لیبرال دموکرات هرکی شکست میخوره جنگ داخلی شروع می کنه؟ این مساله رو خیلی راحت میشه با حضور ناظر های بین المللی حل کرد همونطور که در افغانستان این اتفاق افتاد و مانع یک جنگ داخلی شد

1. بر فرض محال که میتونست . آیا رییس جمهور اختیار دادن فرمان حمله به کردستان رو داشت ؟ و آیا اصلا بنی صدر با این مسئله مخالفتی داشت ؟

2.اگر مجلس میتونست طبق قانون رییس جمهور رو بر کنار کنه چرا این کار رو زودتر نکرد ؟
مجلس الان ما واسه استیضاح یه وزیر دنبال هزار تا بهانه میگرده

3.ناظر های بین المللی ؟!
محض اطلاعت عرض میکنم که افغانستان همین الان هم در گیر جنگ داخلی هست . در افغانستان 20 ملیت مختلف وجود داره از این 20 ملیت هم هر کدوم 2 تا فرقه داشته باشن کافیه که جنگ داخلی شروع بشه . کنترل چند شهر افغانستان در دست طالبان و چند شهر دیگش آمریکا و شهرای باقی مونده هم مشترکن دست آمریکا و حکومت مرکزیه
در ضمن بعد از شکست رقیب کرزای و با اعلام تقلب در انتخابات به مدت کمی هم درگیری بین طرفدارای دو رقیب شروع شد تا اینکه آمریکا وارد صحنه شد و رقیب شکست خورده رو تحدید کرد
کشور خوبی رو مثال نزدی

به نقل از هرزنامه نويس :
میتونه نقش داشته باشه!!!
رهبر در واقع داره چند تا گزینه جلوی مردم قرار میده که از بین اونا یکی رو انتخاب کنن!!شاید هیچ کدوم مورد قبول ملت نبودن!!
مثل اینکه چند تا روش قتل عام رو به رای بذارن بگن مردم انتخاب کنن هر کدوم که بیشتر رای آورد با اون روش عمل کنن(خیلی خشن شد!!! :D)

ولی این در آخر مردم هستن که حرف آخر رو میزنن . در ضمن فک کنم دغدغه ملت ما بیشتر رییس جمهوره باشه تا رهبر
خشن که چه عرض کنم :D

به نقل از lof :
من ترجيح ميدم ساكت بمونم و اگه منو قبول نداري حداقل حرف هاي بقيه رو كه قبول داري!!
آره اصن من بده و بي دين و بي فكر و احمق!
بقيه چي؟!
كمي تفكر...

جالبه که تازگی ها وقتی سوالی رو از کسی میپرسی میگه ترجیح میدم ساکت بمونم !!!
حداقل واسه حرف خودت ارزش قائل باش و پای حرفی که زدی وایسا
فقط به حرفات تو آخرین پستت توجه کن :

گرچه خیلی حرفای دیگه هم زدی که جواب ندادی

در ضمن من تا از چیزی مطمئن نباشم دربارش نظر نمیدم و بار اولم هم نیست که تو یه بحث بقیه باهام هم عقیده نیستن ولی این به معنی غلط بودن نظرات من و درست بودن حرفای بقیه نمیتونه باشه !!!!!

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از NADIMATRIX :
جالبه که تازگی ها وقتی سوالی رو از کسی میپرسی میگه ترجیح میدم ساکت بمونم !!!
حداقل واسه حرف خودت ارزش قائل باش و پای حرفی که زدی وایسا
فقط به حرفات تو آخرین پستت توجه کن :

گرچه خیلی حرفای دیگه هم زدی که جواب ندادی

در ضمن من تا از چیزی مطمئن نباشم دربارش نظر نمیدم و بار اولم هم نیست که تو یه بحث بقیه باهام هم عقیده نیستن ولی این به معنی غلط بودن نظرات من و درست بودن حرفای بقیه نمیتونه باشه !!!!!
ببین شاه چی کاره بود؟! جز امضای تصویب یه قاونو یا شرکت در مراسم مختلف؟

این نخست وزیره که بیشتر کارا دستشه!

الان فک میکنی ملکه الیزابت چی کارس؟! هیچ کاره!

فقط نمادیه برای یه کشور سلطنتی

پادشاه تایلند چه کار میکنه جز فرستدن پیام تبریک واسهمردمش و تشکر از اونا؟!!

همه ی کارا دست نخست وزیره

این رهبره که میشه قذافی میشه دیکتاتور!

رهبره که خودشو تو هر کاری دخالت میده و تمام قوات زیر دستشن!

دیدی که هرزنامه هم گفت مثالم واست زد!

حالا تو مشکل با من داری و میخوای هیچ حرف منو قوبل نکنی مشکل خودته!

ولی دیگه با بقیه که مشکل نداری!

حرف اونا رو که حداقل فکر میکنی روشون!

الان همینی که هرزنامه گفت رو من قبلش گفتم تو دور ور داشتی ولی الان چی؟! :D!!!! همین فقط؟!

اگه راست میگی تو سر حرف خودت واستا!

من سر حرفم تا آخر هستم!

و اینکه به قول سروش پرچم بالاست!

و این رو هم بگم دغدغه ملت ما فعلا همون بالاییس! که دستوراش باید اجرا شه! و حرف آخر رو همون میزنه حتی اگه نصف مردم یه چیز دیگه بگن!

من هم دیگه با تو بحث نمیکنم

چون مطمئنم به نتیجه نمیرسه!

نه تو حرف منو میحرفی و نه من حرف تو رو!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از lof :

دیدی که هرزنامه هم گفت مثالم واست زد!

حالا تو مشکل با من داری و میخوای هیچ حرف منو قوبل نکنی مشکل خودته!

ولی دیگه با بقیه که مشکل نداری!

حرف اونا رو که حداقل فکر میکنی روشون!

الان همینی که هرزنامه گفت رو من قبلش گفتم تو دور ور داشتی ولی الان چی؟! :D!!!! همین فقط؟!

اگه راست میگی تو سر حرف خودت استا!

من سر حرفم تا آخر هستم!

و اینکه به قول سروش پرچم بالاست!

و این رو هم بگم دغدغه ملت ما فعلا همون بالاییس! که دستوراش باید اجرا شه! و حرف آر رو همون میزنه حتی اگه نصف مردم یه چیز دیگه بگن!

من هم دیگه با تو بحث نمیکنم

چون مطمئنم به نتیجه نمیرسه!

وقتی جوابی برای حرف هایت پیدا نمیکنند یا تو را به تمسخر میگیرند یا به دروغ گویی متحم میکنند

شریعتی میگه اینو

خوب شاه نخست وزیر رو منصوب میکرد و هر وقت دلش میخواست عزلش میکرد.

فک نمیکنم الیزابت فقط یه نماد باشه !!! الان فرماندار کانادا , اسکاتلند و استرالیا از طرف ملکه انگلیس مشخص میشه

عزیز من چرا درباره چیزی که ازش خبر نداری حرف میزنی ؟
قذافی با یه کودتا و با سرنگونی شاه لیبی به قدرت رسید . فرق کودتا با انقلاب رو بفهم و خودش رو نخست وزیر یا رییس جمهور لیبی معرفی کرد
به این میگن دیکتاتوری

من تا آخر سر حرفم ایستادم چون دارم از رو منطق و مدرک صحبت میکنم . برعکس تو که فقط رو تعصبت داری حرف میزنی

در ضمن من نه با تو و نه با هیچ کس دیگه ای مشکلی ندارم

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از NADIMATRIX :
وقتی جوابی برای حرف هایت پیدا نمیکنند یا تو را به تمسخر میگیرند یا به دروغ گویی متحم میکنند
شریعتی میگه اینو

خوب شاه نخست وزیر رو منصوب میکرد و هر وقت دلش میخواست عزلش میکرد.

فک نمیکنم الیزابت فقط یه نماد باشه !!! الان فرماندار کانادا , اسکاتلند و استرالیا از طرف ملکه انگلیس مشخص میشه

عزیز من چرا درباره چیزی که ازش خبر نداری حرف میزنی ؟
قذافی با یه کودتا و با سرنگونی شاه لیبی به قدرت رسید . فرق کودتا با انقلاب رو بفهم و خودش رو نخست وزیر یا رییس جمهور لیبی معرفی کرد
به این میگن دیکتاتوری

من تا آخر سر حرفم ایستادم چون دارم از رو منطق و مدرک صحبت میکنم . برعکس تو که فقط رو تعصبت داری حرف میزنی

در ضمن من نه با تو و نه با هیچ کس دیگه ای مشکلی ندارم
هه ملکه الیزابت سن ماموت داره چی میفهمه که بخواد انتخاب کنه؟!

فقط میاد امضا میکنه!

بعدشم نخست وزیر باید توسط مجلس تایید میشد

هیمن طوری کشک که نبوده!!

من کاملا حرفایی که میزنم رو مطمئنم!

به هر حال خودشو رهبر کشورش معرفی میکنه قذافی! و عین یه رهبر تمام قوات زیر دستشن!

بنده کاملا هم خبر دارم از چیزی که حرف میزنم!

هیچ وقت هم چیزی نمیگم که ازش چیزی ندونم

بعله کاملا مشخصه که مشکلی نداری!

گفتم که من دیگه با تو بحثی ندارم!

تمومش کن!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

تاپیک کلا از موضوعش منحرف شده، بحث سیاسی هم می کنید توش!

تمومش کنید، یا قفل می شه

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از پارسا :
تاپیک کلا از موضوعش منحرف شده، بحث سیاسی هم می کنید توش!

تمومش کنید، یا قفل می شه
پارسا جان کلا چگونه انقلاب می شود؟ کلش یه بحث سیاسیه!

اگه نشه توش بحث سیاسی کرد بهتره قفلش کنی!

البته قبول دارم از بحث منحرف شده

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از lof :

اگه نشه توش بحث سیاسی کرد بهتره قفلش کنی!

البته قبول دارم از بحث منحرف شده
فک کنم اگه به کشور یا شخص خاصی اشاره نشه مشکلی نداشته باشه و نیاز نباشه که بسته بشه.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از lof :
ریشه های انقلاب در جامعست، اهرم های انقلاب اجتماعیه، بزرگترین قشری که انقلاب می کنه یک قشر اجتماعی به نام عامه مردم هست! منتهی بعد از انقلاب گروه پیروز یک تشکیلات سیاسی راه اندازی می کنه و سیاسی میشه، جایی که مردم میرن کنار
اگه هم منظورت سیاست های گروه انقلاب کننده هست که این سیاست ها غالبا اجتماعی و اقتصادی هستن و بعضی چیزای سیاسی هم ممکنه بهشون اضافه بشه، اما اصلش همونه
:D

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من پیشنهاد میکنم تاپیک رو به انجمن سیاست منتقل کنین

به نقل از lof :
هه ملکه الیزابت سن ماموت داره چی میفهمه که بخواد انتخاب کنه؟!

فقط میاد امضا میکنه!

بعدشم نخست وزیر باید توسط مجلس تایید میشد

هیمن طوری کشک که نبوده!!

من کاملا حرفایی که میزنم رو مطمئنم!

به هر حال خودشو رهبر کشورش معرفی میکنه قذافی! و عین یه رهبر تمام قوات زیر دستشن!

بنده کاملا هم خبر دارم از چیزی که حرف میزنم!

هیچ وقت هم چیزی نمیگم که ازش چیزی ندونم

بعله کاملا مشخصه که مشکلی نداری!

گفتم که من دیگه با تو بحثی ندارم!

تمومش کن!

ناصر الدین شاه هم سن ماموت داشت و یکی از رکورد دارای مدت زمان سلطنت تو دنیاست . این چیزا دلیل نمیشه !

اول میگی الیزابت نماده بعد که من نقضش میکنم میگی فقط امضا میکنه . معلوم نیست بعد از این چطوری حرفت رو تغییر میدی
الیزابت سیاست داخلی و خارجی انگلیس رو تعیین میکنه
حالا هی بیا از سر لج بازی سیستم موروثی پادشاهی رو با رهبری مقایسه کن

درباره قذافی با دلیل تو پست قبل گفتم که حرفت اشتباهه . لازم باشه بازم میگم

کاملا مشخصه از چیزی که حرف میزنی مطمئنی

فک کنم اگه تو نمیخای بحث رو ادامه بدی خودت باید تمومش کنی و دیگه از من نقل قول نکنی . نه برعکس !!!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

اول بگم شرمنده ی موسس تاپیک که با پست اول من ( که اصلا هدفش بررسی انقلاب ایران نبود) تاپیک منحرف شد هستیم!!
بیخیال بحث من میگم حرفهای اوشون رو حفظم بگید نه!!! :D
فقط یک نکته باید بگم که اختیار ارتش تا قبل از اتفاقاتی که برای بنی صدر افتاد در قانون اساسی کاملا در دست رئیس جمهور بود و در چند ماه اول جنگ هم فرماندهی کاملا در دست بنی صدر بود! که بعد از اون قضایا بطور موقت به امام سپرده شد و در اصلاح قانون اساسی که بعدش اتفاق افتاد کاملا به رهبر واگذار شد!! و در قضایای کردستان هم اگر امام اجازه میداد و سریع سپاه پاسداران رو به اونجا اعزام نمیکرد خود بنی صدر و ارتش کارش رو بلد بود!!!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تکرار مکررات :

بنی صدر در اوایل جنگ و انقلاب فرمانده ارتش بود ولـــــــــی با اعلام استقلال کردستان و خوزستان موافق بود !!!
پس اگر رهبر نبود الان این دو منطقه از ایران جدا شده بود چون شخص اول کشور با این مسئله مخالفتی نداشت

تمام این صحبتا برای اینه که اهمیت رهبر واسه یه انقلاب اونم انقلابی که همه دشمنش هستن مشخص بشه

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خدایی راست میگه !ملکه انگلیس که الان فقط یه ژسته !البته زور هم داره... فقط میخوره میخوابه و 4جارو امضا میکنه !یک سری هم برای همین راضین اصلا و تازه با کلی ذوق تو مراسم ازدواج سلطنتی هم شرکت میکنن!چون کاری به کار کسی نداره.1 نماده.
البته این هم باید بگیم که جدیدا اینطور شده و قدرت اینا کم شده و تبدیل شدن به 1 دکور ! شاه همچین هم قدرتش کم نبود...
البته به پای این یکی نمیرسه... این الان 1 رئیس جمهور رای بیاره میتونه بزنه زیرش... یا بگه این آدم نظم حکومت رو به هم میزنه بکشیدش،میتونه ! عملا بقیه کشکن... حرف آخر حرف ایشونه.
[/quote]
به نقل از lof :

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)

خب الان من خیلی خوشحالم که مثل همیشه داریم در مورد موضوع تاپیک بحث میکنیم و همه چی آرومه و ...
(واقعا زدن یه تاپیک جدید اینقدر سخته که باید اشک بقیه رو در بیارید؟!تو یه تاپیک 4صفحه ای 3 صفحش چرنده!بسه دیگه)

اینکه چی باعث میشه انقلاب اتفاق بیفته سوالیه که خیلیها خواستن بهش جواب بدن-از افلاطون تا خواجه نصیر/مارکس -لنین و...

من نظریه ی افلاطون رو بیشتر از همه پسندیدم
جالبه که کاملا برخلاف مارکسیستها ، افلاطون برای حکومتها سیر نزولی در نظر گرفته!
نکته دیگه اینکه دموکراسی از نظر افلاطون جز بدترین نوع حکومتهاست!(از آخر دومه!)

بالا