• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

تاحالا از دیجی‌کالا دیوایس گرون‌قیمت گرفتین؟ ممکنه خرابی داشته باشه و پیگیری نکنن؟

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از هامـون :
تاحالا از دیجی‌کالا دیوایس گرون‌قیمت گرفتین؟ ممکنه خرابی داشته باشه و پیگیری نکنن؟
من از دی‌جی‌کالا زیاد خرید کردم و واقعا از خدماتشون راضیم. یه دفعه پرینتری برای من فرستادند که موقع چاپ صدای ناهنجاری تولید می‌کرد، مطمئن نیستم که مشکل سخت‌افزاری داشت و یا این‌که صدای طبیعی اون مدل همین‌طوری بود. زنگ زدم بهشون و توضیح دادم، با خوش‌رویی پرینتر رو پس‌ گرفتند و یه مدل دیگه برام فرستادند. :‌دی

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از هامـون :
من تا حالا از دیجی گوشی و لپ تاپ زیاد سفارش دادم و پشتیبانیشون واقعا عالیه :D
نگران نباشین خیلی عالیه :-"

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من به حرف شما دو نفر استناد می‌کنم:D
بن‌ها مولتی اکانته یا نه منحصره؟ بن تخفیف درحال انقراض ندارید به من کد بدید من بعد از خریدم کد دیگه‌ای پس بدم؟ :D :-آب‌اصفهان‌خورده

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

آقاااا
من G4 دارم
اصلا قابل مقایسه نیست با S6 (هردوشو داشتم) حتی S6 Edge هم با قیمت بالاش قابل مثایسه نیست

تنها گوشی که از نظر صرفه با این مدل رقابت میکنه Note 4 هستش
سوالی چیزی بود بگین :D

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از paulhenry :
آقاااا
من G4 دارم
اصلا قابل مقایسه نیست با S6 (هردوشو داشتم) حتی S6 Edge هم با قیمت بالاش قابل مثایسه نیست

تنها گوشی که از نظر صرفه با این مدل رقابت میکنه Note 4 هستش
سوالی چیزی بود بگین :D
صفحه پیش که بهتر بودن دوربین و باتری تایید شد ;;)
بعد صفحشم که دیسپلی میت بهترین صفحه انتخاب کرد ;;)
چیش بهتره؟

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

چی تایید شد؟ S6؟ :D
من 8 سال فقط سامسونگ استفاده کردم. در بین گوشی هایی که داشتم، تمام سری S، گالکسی فیت، آلفا، موتورولا ریزور، جی2 و آیفون6 عادی بودن.
اینو گفتم که کسی فکر نکنه طرفداری خاصی میکنم! :D
از نظر من هیـــچ اهمیتی نداره که فلان سایت چه گوشی رو بهتر میدونه. من یک یوزر هستم، و برام مهمه که چقدر پول میدم، چقدر بازدهی میگیرم، چقدر از استفاده گوشیم لذت میبرم و مسلما برای خرید گوشی فقط به مختصات فنی بسنده نمیکنم! برای همین قبل از خرید مدت ها تحقیق و تفحص :)) در مورد برند ها کردم و نتیجه گرفتم که به صرفه ترین گوشی این مدله.
من سه آزمایش مختلف برای بررسی فلگ های هر3 برند انجام دادم. یکی باتری یکی دوربین یکی حرارت.
اول از همه دوربین. آیفون 6 نسبت به مشخصات فنی که ازش ارائه شده دوربین خوبی داره. کیفیت خوب تصاویر راضی کنندن، و فیلم برداری قویه. همچنین آپشن فیلم برداری صحنه آهسته رو داره که خیلی جذابه. شاید تنها ضعفش دوربین سلفیش باشه.
دوربین S6 چه از لحاظ فنی و چه تجربی از آیفون بهتر بود. به جز سرعت شاتر (که در آیفون کاملا ارضا کنندس) بقیه آپشن هاش بهتر از دوربین آیفون بود. کیفیت تصاویر کاملا عالی، نور کاملا خوب و عمق عکس ها، بالا.
دوربین G4 اما. اول که گوشی رو گرفتم دستم واقعا متوجه نشدم دوربینش چه مزیتی داره که این همه ازش تعریف میشه. آره کیفیت خوب بود و نور و همه چیز مثل S6 خوب و روون بود، سرعت شاتر یکم پایین تر و فوکوس کند تر. مثل آیفون فیلم برداری آهسته هم نداشت. حالت HDR رو هرسه داشتن و به نظر سامسونگ قویتر بود. (خیلی کم)
اما بعد به آپشن عکاسی دستی برخورد کردم که همه چیز در نظرم عوض شد! این گوشی، دوربینی داره که به ظرز وحشیانه ای از بقیه برند ها قویتره. اول از همه این که کیفیت عکس ها روی صفحه بزرگ برای این مدل بهتره؛ دوم این که لرزه گیر قوی ای داره (برای یه عکس خوب این خیلی مهمه) و سوم "نور"ه. نور مهم ترین فاکتور تو عکاسیه. این دوربین در حالت دستی چندین آپشن برای تنظیم نور داره! در شب میشه باهاش عکس هایی گرفت که دوربین های دیگه در نور عادی هم نمیگیرن! و عمق رنگ ها به شدت و شدت طبیعی میمونه. بعد از اون، آپشن فوکوس دستی هست که به شدت راضی کنندس (خیلیا هستن که دوس دارن فوکوس دستی داشته باشن) و با کیفیت بسیار بالایی میشه عکس هایی گرفت که فقط در مقابلش بهترین گوشی های نوکیا رقابت میتونن کنن. خیلی آپشن های متنوع و عالی داره که بسیار دوربینش رو برتر از بقیه میکنن، و یه نکته خوب هم داره و اون قابلیت ثبت تصاویر با فرمت خام برای ویرایش عکس و فوتوشاپ و... هست.دوربین سلفیش درست مثل دوربین سلفی S6 و از آیفون قویتره.
البته دوربین آخرین تست من بود که تصمیم نهایی رو بعدش برای خرید این گوشی گرفتم. اگه لازم باشه در مورد باتری و پردازنده (حرارت) و بقیه موارد هم توضیح میدم.

(الان کاربرای S6 میگن ما هم تنظیم دستی داریم :D بعله، اس6 هم داره، ولی به این کیفیت برای کاربر حرفه ای نه)

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

اولا شما خوبه 8 سال گوشیو داشتین نفهمیدن کجاس فیلم برداری آهستش :))
سامسونگ از نوت 3 قابلیت اسلو موشن رو برا گوشیاش گذاشته ;;)
بعدش من خودم همه پرچمدارای سامسونگو غیر از اس 6 داشتم و باهاشون کار کردم حسابی :D
حالا بگیم دوربینش تو شب بهتره تو روز که نیست بعد بقیه چیزاشم بهتر نیست.
صفحه سامسونگ که بی چون و چرا بهتره :D
باتریشم همینطور :D
رابط کاربریشم همینطور :))
بدنه و قیافشم همینطور :))
اثر انگشتم داره :))
ولی جی 4 چون عکاسی شبش بهتره از اس 6 بهتره اصلا حرفی نمیمونه که

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

نگفتم ندارن که :D گفتم آیفون این رو داره و جذابه در مقابل گوشی جدید من که نداره، همین آپشن رو همونطور که بالاتر هم گفتم اس6 بهتر داره، البته نه در کیفیت عادی، در ثابت سازی تصاویر. :)
در مورد دوربین، نه تنها در شب، بلکه در محیط داخل ساختمان هم بهتره، یعنی من که راضی تر بودم! ولی توی زوم یه فرق بزرگ دارن این که کنتراست گالکسی بهتره! تصاویرش واضح ترن و در این مورد بهتر بود. اما در تصمیم من تفاوتی نداشت. کیفیت دوربین ال جی به شدت برای من راضی کننده تر بود.
بحث قشنگ شد!
باتری: در مورد باتری اغلب کسایی که بحث میکنن به جی اس ام آرنا مراجعه میکنن. من از تجربه شخصی استفاده کردم. همه آمارهایی که سایتا ارائه میدن تئوری ان! در حقیقت با فیلم دیدن S6 شش ساعت باتری نگه داشت و G4 همون حدود، کمی بیشتر (7 ساعت، برمیگرده به نوردهی کمتر صفحه که اتفاقا ضعف جی4 هست) استفاده از اینترنت شارژ S6 رو به شدت بیشتر کم میکنه :| گرچه مقایسه اینترنت برای وای فای نبود و از اینترنت همراه استفاده شد، در هر صورت ال جی واقعا جواب بهتری داد.
در هنگام بازی کردن ال جی کاملا در بازی های سنگین کم میاره. باتریش به شدت سریع کم میشه! و اینجا سامسونگ بهتر نشون داد (گرچه ضعف هایی هم داشت، از جمله داغ کردن)
البته نکته خوبش اینه که باتری جی4 قابل تعویضه، و میشه باتری اضافه نگه داشت (مخصوصا که گارانتی خودش باتری رایگان میده) که روی من به شخصه تاثیر زیادی گذاشت :D
در مورد صفحه هم توضیح میدم! از نر من صفحه بیشتر انتخابی یا سلیقه ایه، با این که جی اس ام آرنا جی4 رو بهتر میدونه :D

• لایک
امتیازات: N!ma

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

اگه صفحه رو جی اس ام ارنا بهتر دونسته دوربین اس 6 رو هم بهتر دونسته ;;)

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

آقای امیر رضا شما دارین یه اشتباه بزرگ تو حوزه ی دوربین می کنین. دوربین باید واقعیتو نشون بده نه یه تصویر با رنگ ها اشباع و جالب و دلربا.
دوربین های سامسونگ حقیقتو نشون نمیدن به جان خودم.
بعدشم کجا ثابت شد باتری اس سیکس بهتره؟نه واقعا کجا؟حالا بر فرض اینکه طول عمرش بهتره ولی در عوض باتری جی 4 قابل تعویضه.

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Farzin2x :
آقای امیر رضا شما دارین یه اشتباه بزرگ تو حوزه ی دوربین می کنین. دوربین باید واقعیتو نشون بده نه یه تصویر با رنگ ها اشباع و جالب و دلربا.
دوربین های سامسونگ حقیقتو نشون نمیدن به جان خودم.
بعدشم کجا ثابت شد باتری اس سیکس بهتره؟نه واقعا کجا؟حالا بر فرض اینکه طول عمرش بهتره ولی در عوض باتری جی 4 قابل تعویضه.
تو جی اس ام آرنا عزیزم :))
اتفاقا اصلا اشباع نشون نمیده این اشباع بودن ماله صفحه بود که از اس 5 به بعد درست شد (;
والا غیر قابل تعویض بودن برا اپل عیب نیست برا سامسونگ عیبه :))
من خودم داشتم پرچمدارای سامسونگو غیر اس6 و میدونم چی میگم (;
به 2 صفحه قبل میتونی رجوع کنی (; ;;)
هیچوقت به پرچمدارای ال جی و غیره نگفتن پلاستیکیه بده ولی تا سامسونگ پلاستیکی میزنه میگن پلاستیک پلاستیک :))
من شما رو درک نمیکنم چرا از سامسونگ بدتون میاد؟

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از امیررضا رحمتی :
تو جی اس ام آرنا عزیزم :))
اتفاقا اصلا اشباع نشون نمیده این اشباع بودن ماله صفحه بود که از اس 5 به بعد درست شد (;
والا غیر قابل تعویض بودن برا اپل عیب نیست برا سامسونگ عیبه :))
من خودم داشتم پرچمدارای سامسونگو غیر اس6 و میدونم چی میگم (;
به 2 صفحه قبل میتونی رجوع کنی (; ;;)
هیچوقت به پرچمدارای ال جی و غیره نگفتن پلاستیکیه بده ولی تا سامسونگ پلاستیکی میزنه میگن پلاستیک پلاستیک :))
من شما رو درک نمیکنم چرا از سامسونگ بدتون میاد؟
قبول دارن سامسونگ گوشیه خوبیه ولی جدا خزه. خز :))همه سامسونگ دارن. و یه چیز که تجربه ی منه از بین دوستام از گوشیه سامسونگشو واقعا بیشتر از چیزی که هست تعریف می کنن. من برای همین از سامسونگ بدم میاد. حالا نظر شخصیه.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

اگه شما باشین بینِ {TabS T850[nb]10.5 اینچ.[/nb] و یه گوشیِ ساده} یا {Galaxy note3} کدوم‌شو انتخاب می‌کردین؟ :-??

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Farzin2x :
قبول دارن سامسونگ گوشیه خوبیه ولی جدا خزه. خز :))همه سامسونگ دارن. و یه چیز که تجربه ی منه از بین دوستام از گوشیه سامسونگشو واقعا بیشتر از چیزی که هست تعریف می کنن. من برای همین از سامسونگ بدم میاد. حالا نظر شخصیه.
سامسونگ خیلی گوشیاش خوبه و:
اولا اصلا خز نیست به هیچ وجه (;
در ضمن مردم گوشی میخرن کارشون راه بیافته مگر اینکه خیلی سطحی نگر باشن و براشون خز بودن اهمیت داشته باشه :))
به نقل از Suspicious Girl :
اگه شما باشین بینِ {TabS T850[nb]10.5 اینچ.[/nb] و یه گوشیِ ساده} یا {Galaxy note3} کدوم‌شو انتخاب می‌کردین؟ :-??
گلکسی نوت 3 :-"

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

چرا خُب؟ تب اِس خیلی خوبه. :‌(
جداً یه دلیل بگین که من متقاعد شَم چون دلم می‌خواد دوتاشُ بگیرم ولی می‌دونم جنبه‌شو ندارم. :-"

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

چرا خُب؟ تب اِس خیلی خوبه. :‌(
جداً یه دلیل بگین که من متقاعد شَم چون دلم می‌خواد دوتاشُ بگیرم ولی می‌دونم جنبه‌شو ندارم. :-"
ینی میتونی هر دوشونو بخری؟ :-?
من تبلت GALAXY NOTE 10.1 2014 EDITION رو پیشنهاد میکنم (;

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

ینی میتونی هر دوشونو بخری؟ :-?
من تبلت GALAXY NOTE 10.1 2014 EDITION رو پیشنهاد میکنم (;

آره دوتاشون‌م تویِ یه‌رنج قیمت‌ن. :-?
فکر کنم اگه قرار باشه یه چیزِ دیگه بگیرم گوشی رو ترجیح بدم! گوشیِ پیشنهادی‌ای جُز آیفون نداری؟ :-"

fery wins

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
آباده
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

اقا :-ss
سامسونگ گلکسی ای 7 :-?؟؟
یا هواوی اسند میت 7؟؟ :-? x:؟
یا هواوی پی 8؟؟؟

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

ببخشید بحث نصفه موند!
اول یکی دوتا مساله:

صد درصد نوت3. سری نوت اعجوبه های سامسونگن.

دوم:
;;)

صفحه پشتی اس6 واقعا خوبه! نه تنها کاملا ضد خشه بلکه خیلی محکم و مقاومه. فقط یه عیب بزرگ داره اونم لنز دوربینشه که روی سطح قرار میگیره، درست مثل آیفون 6 که بیرون زده. اینا باعث خش افتادن لنز میشه.

در مورد صفحه:
من از صفحه ی G3 واقعا راضی بودم. همچنین S4 ولی S5 نه. جی3 یه مشکل بزرگ داشت و اون، این بود که روشنایی صفحه اش کم بود، و نور مستقیم روش بازتاب میخورد و کار باهاش سخت بود! سری S هم همینطور! اما دو پرچم اصلی رو که تست کردم، جی4 این مشکل رو دیگه نداشت، زیر نور مستقیم آفتاب واقعا تصاویر بهتری داره. اس6 هم دقیقا همینطور وضوح فوق العاده ای در برابر آفتاب داره. این رو هم بگم که روشنایی صفحه جی4 از اس6 کمتره.
ولی یک برتری که جی4 داره رنگ های بهتر و طبیعی ترش هستن. (البته از نظر من) و ال سی دی بزرگتر و شکیل ترش من رو جذب کرد.

راستی: گوشی من همون روز اول افتاد زمین :)) و متوجه یه مساله ای شدم: صفحه ال جی کمی خمیدگی داره، که باعث میشه وقتی میافته زمین به صفحه آسیبی نرسه. و این برای من مهم بود چون سه بار همین شکلی گوشیام بسوزن :D

در کل از نظر من صفحه سلیقه ایه. اگه دنبال شیک و زیباتر و بزرگتر بودن صفحه هستین، به رنگ خیلی اهمیت میدید، یا مثل من زیاد گوشی از دستتون میافته، ال جی گزینه بهتریه. اگه صفحه شیک میخواید و در عین حال براتون کارکرد زیر نور مهمه، و روشنایی بالایی رو از گوشی طلب میکنید، اس6 گزینه بهتریه.

بقیه مواردم باز تجربیاتم رو میگم :>

بالا