• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

به نقل از Danny :
4.5 تا 4.7 اینچ میشه حدودا چند سانتی متر؟
4/5 ...> 11.43 cm
4/7...> 11.938 cm

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از puzzle :
نمی دونم جای سوالم اینجاست یا نه، ولی همینجا فکرکنم باید بپرسم!
گوشی من sony xperia tx بود، یک ماه نشد خریده بودم تاچش از کار افتاد. الان دادم برای تعمیر. به نظرتون بفروشمش یا نه، اگه قراره بفروشمش یه گوشی خوب در حدود 600 تا 800 تومان با امکانات تو مایه های همین چی پیشنهاد می کنید؟
درباره فروختن یا نفروختن دوستان نظر بدن من نمیدونم :-"
اما درمورد گوشی خوب توی قیمت 600-800 :D
اگه 70 80 تومان بیشتر بزاری رو پولت دستت تو انخاب خوب خیلی بیشتر باز میشه :-"
اینا تا 900 خوبن اگه پولت زیاد کنی:
htc one xl
sony xperia sp
اما با همون قیمتی که خودت گفتی:
sony xperia m
lg l7
huawei g600

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

اگه از سیستم عامل windows خوشت میاد من

htc window phone 8x

بهت پیشنهاد میکنم

یه گوشی فوق سبک که امکانات خوبی هم توش گذاشتن !

دوربین 8 فیلمبرداری hd

رم 1

htc-8x.jpg

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

خب سلام و اینا،
فک نکنم در مورد چیزی که من میخوام تاحالا بحثی شده باشه(تاپیک رو خوندم)
راستش میخواستم چند تا گوشی و فبلت رو کنار هم بزاریم و مقایسه کنیم،اونم بدون تعصب روی برند مورد علاقه تون!
خب اولیش پرچمدار فعلی ال جی همون جی2
دومیش بچه گوگل و ال جی،نکسوس5
سومیش پرچمدار اچ تی سی،اچ تی سی وان
چهارمیش؛اکسپریا زد وان
پنجمیش،زد اولترا
شیشمیش؛اچ تی سی وان مکس
هفتمیش هم که نوت 3
و اخریش اس فور سامسونگ!
اگه فرصت بود بعد ها در مورد نوکیا و اپل هم بحث میکنیم!
خب فعلا این 5 تا گوشی رو بررسی میکنیم و بعدش هم اون 3 تا فبلت رو.
اما خواهشی که دارم اینه که نظرای شخصی خودتونو بگید،و اینکه نگید فلان گوشی بهتره چون بنچمارکش بهتره،
خب ببینید حقیقتش اینه که سخت افزار های اینجور گوشی ها اونقدری قوی هستن که بقول خودمون کم نیارن،
ببینید وقتی تو اتوبان نمیتونیم 120 تا بیشتر بریم،یه ماشینی که 200 تا میره و یکی دیگه که 300 تا میره فرقشون چیه؟
فک کنم صحبت یر مگاپیکسل هم اونقد خز شده باشه که نخوایم در موردش صحبت کنیم،مثلا نمیخوام یکی بگه زد وان 20 و اندی مگاپیکسله و وان فلان مگا پیکس،و یکی دیگه بیاد و بگه کجای کاری واسه اون ااولترا پیکسله و اینا!
خلاصه سعی کنید رفتارتون گیگ منشانه نباشه،
فک کنم تا اینجا منظورمو رسوندم،شما شرو کنید،منم ادامه میدم!

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

بچه ها به ما نیز کمکی کنید.
من بودجم نامحدوده برای موبایل خریدن ولی خودم تو دوراهی موندم
انتخابمم ایناست:
iPhone 5s 16GB
Xperia ultra Z
Xperia Z1
Xperia ZL

شما کدومو بیشتر بهم پیشنهاد میکنید؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از XxBeastxX :
بچه ها به ما نیز کمکی کنید.
من بودجم نامحدوده برای موبایل خریدن ولی خودم تو دوراهی موندم
انتخابمم ایناست:
iPhone 5s 16GB
Xperia ultra Z
Xperia Z1
Xperia ZL

شما کدومو بیشتر بهم پیشنهاد میکنید؟
وختی بودجت نامحدوده یعنی یکی از ملاکا(قیمت) برات مهم نیس خب ملاکای دیگت چی اونارو بگو میخای صفحش بزرگ باشه دوربین خوب میخای کیفیت ساخت میخای
+به جز اینایی که خودت گفتی پیشنهاد دیگری نمیپذیری :-"

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

اممم،خب کسی که اصلا حواسش به پست من نیس،در نتیجه خودم شرو میکنم،
خب این که این گوشی ها رو گفتم،نقریبا دلیل خاصی داشت،و خب واضحه که وجه مشترک همشون اندرویدی بودنه،پس اینجا یجورایی میخوام قول اندروید رو از بین این چند تا گزینه پیدا کنیم.
اینکه بخوای بهترین حس رو بعد از خرید یه گوشی تقریبا دو میلیون تومنی داشته باشی،شاید مهمترین دلیلی باشه که این موضوع رو پیش کشیدم.
1-این که اپدیت ترینشون به لحاظ سیستم عامل که طبیعتا نکسوس5 ـه،و همیشه اینطوری خواهد بود،ینی به روز ترین ها همیشه نوش جان کسانی میشه که دارن از نکسوس استفاده میکنن،
2-این که همیشه صحبت از بهترین کیفیت صدا برای گوشی های اچ تی سی بوده...
3-این که ضد اب و زد گرد و غبار بودن زد هم چیزی نیس که بشه به این راحتی ها از کنارش رد شد...
4-این که صفحه نمایش جی تو،سی پی یو ی کَتِه کلفتِش،و کلی جیزای جدیدی که اورده....
5-رم سه ی نوتِ سه...
6-کاور اختصاصی ای که سونی بصورت جدا فقط برای زد اولترا ساخته...
7-حسگر لمسی اچ تی سی وان مکس و و فناوری بوم سوند بجای بیتس...
8-ضد اولترا هم که فوق العاده است برا کسی که دنبال یه گوشیه گنده مونده است....
همه ی اینا میتونن اون حس خوب رو بوجود بیارن،اما اینکه کدوم گوشی میتونه بیشترین حس رو ایجاد نه کدومه،باید یخورده دقیق تر بررسی بشه...
چند تا چیز هم وجود داره که ممکنه اون حس خوب رو از بین ببره،
مثلا دیجی کالا تو این ویدیو میگه که تو ست گوشی خبری از هدفون بیتس نیس؛و این میتونه اوضاع رو یخورده بیریخت کنه،چون مثلا یکی مثل من تا اینجا عقیده اش این بوده که اچ تی سیه و بیتسش...
http://www.aparat.com/v/6Kvop
و این داستان کماکان ادامه دارد...
----------------------
#کد1

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از ایلیا :
وختی بودجت نامحدوده یعنی یکی از ملاکا(قیمت) برات مهم نیس خب ملاکای دیگت چی اونارو بگو میخای صفحش بزرگ باشه دوربین خوب میخای کیفیت ساخت میخای
+به جز اینایی که خودت گفتی پیشنهاد دیگری نمیپذیری :-"

از اونجایی که کیفیت ساخت واسم مهمه پس سامسونگ رو اصلا نمی پذیرم.
ملاکام:
1- کیفیت صفحه نمایش خوب(حداقل HD)
2- اندازه صفحه حداقل اندازه 5S باشه
3-دوربین کیفیت خوب رو به بالایی داشته باشه چون زیاد فیلم و عکس با موبایل میگیرم

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از ما دو نفر :دی :
اممم،خب کسی که اصلا حواسش به پست من نیس،در نتیجه خودم شرو میکنم،
چون اصلا ربطی به این تاپیک نداره این پسته تو :D برای این کارت اول باید با مدیر انجمن ( پر(و)یا ) درمیون بذری اگه صلاح دیدش اون موقع یه تاپیک جدا ایجاد کنی (:|
به نقل از XxBeastxX :
از اونجایی که کیفیت ساخت واسم مهمه پس سامسونگ رو اصلا نمی پذیرم.
ملاکام:
1- کیفیت صفحه نمایش خوب(حداقل HD)
2- اندازه صفحه حداقل اندازه 5S باشه
3-دوربین کیفیت خوب رو به بالایی داشته باشه چون زیاد فیلم و عکس با موبایل میگیرم
چقد سخته محدوده قیمت نداشتن :D سردرگم میشم وختی میخام بدون ملاک قیمت کسی رو راهنمایی کنم :-"
آیفون 5 اس خیلی خوبه برای تو بعد آیفون هم اچ تی سی وان

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از ایلیا :
چون اصلا ربطی به این تاپیک نداره این پسته تو :D برای این کارت اول باید با مدیر انجمن ( پر(و)یا ) درمیون بذری اگه صلاح دیدش اون موقع یه تاپیک جدا ایجاد کنی
اصن عیبی نداره،
فقط یه سوال:میشه به این قوانینتون نگاه کنید ببینید که من الان اجازه دارم نفس بکشم یانه؟:-اخه میترسم فردا یکی هم بگه ....
"ایلیا"خان،
میشه بگی دقیقا تو این تاپیک چیکار میکنین شما؟
غیر از اینه که اطلاعات یه گوشی رو از سایتای مختلف کپی میکنید اینجا؟
اینو صادقانه جواب بده لدفن:تو این 47 صفحه تا حالا شده از قید و بند های مقایسه ای معمول بیرون بیاین؟:-بعد انوقت اسممونو گذاشتیم سمپادی و ادعای خلاقیت و نواوری هم هستیم!
مثلا تا حالا شده به کاربر فرق ویدوز فون و اندروید و ای او اس رو توضیح بدید؟مثلا توضیح بدید که اگه یکیشون بهتره پس دلایل کمپانی های دیگه چیه که هنوزم گوشی هایی رو میسازن که از اونیکی سیستم عامل ها استفاده میکنه؟
انتقاد پذیر هستی؟(باشی یا نباشی به حال من فرق نمیکنه،من حرف خودمو میزنم) همین پست قبلی این تاپیک رو داشته باش:
کیفیت صفحه ی نمایش خوب باشه،حداقلhd
ببخشید میشه یه مثال نقض برام بزنین؟ینی تو این همه پرچم دار،یکی رو بگین که صفحه نمایشش نسبت به بقیه وضع مطلوبی رو نداشته باشه!
اندازه ی صفحه حداقل اندازه ی 5s باشه
دوباره همون حرفم،خب هممون میدونیم که این فقط اپله که به لحاظ جسه از بقیه عقب مونده،پس ینی این حرف ایشون هم روی تمام گزینه های احتمالی صدق میکنه
دوربین کیفیت خوب رو به بالایی داشته باشه چون زیاد فیلم و عکس با موبایل میگیرم
خداییش دیگه اصلن در مورد این حرف هم نمیزنم!گاهی وقتا حتی میبینیم که طرف دوربین خریده سیم کارت میخوره( :-") مثلا لومیا 1020 بعد انوقت این اقا میگه رو به بالا؟داداش اصلن حواست هس به بازار؟
خب حالا ایلیا خان دیدی وضع تاپیک رو؟کل تاپیک همین وضعه،نباید تغییری کنه؟

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از ما دو نفر :دی :
خداییش دیگه اصلن در مورد این حرف هم نمیزنم!گاهی وقتا حتی میبینیم که طرف دوربین خریده سیم کارت میخوره( :-") مثلا لومیا 1020 بعد انوقت این اقا میگه رو به بالا؟داداش اصلن حواست هس به بازار؟

محظ اطلاعتون مگاپیکسل نیست که فقط مهمه همون Lumia 1020 توی دوربین کیفیتش از 5s پایین تره.مهم سنسوره

بقیه حرفاتونم به این قسمت حرف ایشون حواله میکنم:
+به جز اینایی که خودت گفتی پیشنهاد دیگری نمیپذیری

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

من یه مدته می خوام گوشی بخرم، نمی دونم galaxy s4 بخرم یا iphone 5s یا iphone 5c
مزیت گلکسی کیفیت صفحه نمایش و تنوع برنامه هاشه، مزیت آیفون هم سخت افزار خیلی خوبه، من خودم تنوع نرم افزاری و صفحه نمایش مهم تره برام، ولی می گم آیفون یه چیز دیگه اس
چی کارکنم؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

فقط یه سوال:میشه به این قوانینتون نگاه کنید ببینید که من الان اجازه دارم نفس بکشم یانه؟:-اخه میترسم فردا یکی هم بگه ....
شما موقعه عضو شدن قوانینو خوندی میتونستی قبول نکنی و عضو نشی مجبور که نیستی :|
مثلا تا حالا شده به کاربر فرق ویدوز فون و اندروید و ای او اس رو توضیح بدید؟مثلا توضیح بدید که اگه یکیشون بهتره پس دلایل کمپانی های دیگه چیه که هنوزم گوشی هایی رو میسازن که از اونیکی سیستم عامل ها استفاده میکنه؟
نه دقیقا همین موردو ولی توضیحات زیاد دادم(یم)مثلا در مورد ان اف سی یا فور جی یا امثالهم
برای مثال:
به نقل از ایلیا :
حالا 2 دهم اینچ نشون نمیده خودشو که خیلی مته به خشخاش نذار :D
nfc:یه چیزیه تقربا مثه بلوتوث با سرعتی سرسام آور البته یه فرقایی دیگه داره ولی اصلش همینه :-"
4G:نسل چهارم ارتباطات که سرعتش خیلی زیاده تو ایران هیچ کاربردی نداره چون خیلی زود بیاد 5 سال دذیگه میاد ایران :-"
_________________________________________________________________________________
راستی من نمیام اطلاعات کپی کنم با اجازت البته کپی هم هست توش کمی ولی یه مقدار تجربه هم قاطیش داره در ضمن من هر گوشیو که پیشنهاد میدم اول10.20 از نظراتی که ملت دادن در موردش رو میخونم بعد میام اینجا پیشنهاد میکنم
خب بحث با ما دونفر بسته بریم سر اصل مطلب
من یه مدته می خوام گوشی بخرم، نمی دونم galaxy s4 بخرم یا iphone 5s یا iphone 5c
مزیت گلکسی کیفیت صفحه نمایش و تنوع برنامه هاشه، مزیت آیفون هم سخت افزار خیلی خوبه، من خودم تنوع نرم افزاری و صفحه نمایش مهم تره برام، ولی می گم آیفون یه چیز دیگه اس
چی کارکنم؟
اس فور نخر اصلا بدرد نمیخوره داغ میکنه شدید تازه کیفیت بدنشم آشغاله نسبت به قیمتشم نمیارزه من الان جلو چشمه تقربا هر روز میبینمش همش رو به زوال میره :-"
توی گزینه هات جایه اس فور اچ تی سی وانو بزار
برای انتخاب بین این سه تا:
آیفون بخر خیلی بهتره ساپورت نرافزاریش که عالیه بقیه موارهدشم که تاپه در ضمن کیفیت صفحه ی آیفون رتینائه و خیلی عالیه نمیدنم تو با چه ملاکی میگی کیفیت اس فور بیشتر :-?
تنوع برنامه هم برای آیفون بیشتره بزرگ ترین فروشگاه ماله اپله .اندروید بعد از آی او اسه

Darya-F

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــگان
شهر
تــــــــهران
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات چینی

سلام..به راهنمایی تون نیاز دارم.می خوام گوشیم رو عوض کنم.آخرِ آخرِش می خوام تا 1.5 میلیون هزینه کنم..آهان یه گوشی باشه که دوربینش خوب باشه.بتونه اکثر برنامه ها را بخونه.ترجیحا دخترونه باشه.کارایی اش بالا باشه و خوش دست باشه..

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از Darya-F :
سلام..به راهنمایی تون نیاز دارم.می خوام گوشیم رو عوض کنم.آخرِ آخرِش می خوام تا 1.5 میلیون هزینه کنم..آهان یه گوشی باشه که دوربینش خوب باشه.بتونه اکثر برنامه ها را بخونه.ترجیحا دخترونه باشه.کارایی اش بالا باشه و خوش دست باشه..

دخترونه باشه یعنی چجوری باشه؟!رنگش صورتی اینا باشه؟! :-"

اچ تی سی باترفلای پیشنهاد میشه..

چیز دیگ به ذهنم نمیرسه

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از علیرضا! :
دخترونه باشه یعنی چجوری باشه؟!رنگش صورتی اینا باشه؟! :-"
منظورش اینه ظریف و اینا باشه :)

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

به نقل از sobh :
منظورش اینه ظریف و اینا باشه :)

خب htc one هم ظریفه هم خوشگله :|

74697933534558850010.png

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از ایلیا :
شما موقعه عضو شدن قوانینو خوندی میتونستی قبول نکنی و عضو نشی مجبور که نیستی :|نه دقیقا همین موردو ولی توضیحات زیاد دادم(یم)مثلا در مورد ان اف سی یا فور جی یا امثالهم
برای مثال:_________________________________________________________________________________
راستی من نمیام اطلاعات کپی کنم با اجازت البته کپی هم هست توش کمی ولی یه مقدار تجربه هم قاطیش داره در ضمن من هر گوشیو که پیشنهاد میدم اول10.20 از نظراتی که ملت دادن در موردش رو میخونم بعد میام اینجا پیشنهاد میکنم
خب بحث با ما دونفر بسته بریم سر اصل مطلباس فور نخر اصلا بدرد نمیخوره داغ میکنه شدید تازه کیفیت بدنشم آشغاله نسبت به قیمتشم نمیارزه من الان جلو چشمه تقربا هر روز میبینمش همش رو به زوال میره :-"
توی گزینه هات جایه اس فور اچ تی سی وانو بزار
برای انتخاب بین این سه تا:
آیفون بخر خیلی بهتره ساپورت نرافزاریش که عالیه بقیه موارهدشم که تاپه در ضمن کیفیت صفحه ی آیفون رتینائه و خیلی عالیه نمیدنم تو با چه ملاکی میگی کیفیت اس فور بیشتر :-?
تنوع برنامه هم برای آیفون بیشتره بزرگ ترین فروشگاه ماله اپله .اندروید بعد از آی او اسه
1-اون حرفی که زدم کنایه بود؛البته امیدوارم بدونی که کنایه از چی :|
2-ان اف سی و فور جی رو خوشم اومد (;
3-قرار نیس کپی کنی،ولی قرار هم نیس که اینجا هم همون حرفی رو بزنیم که جاهای دیگه هم میزنن :|
4-بحث ما دو نفر بسته؟ کی با تو بحث کرد؟نمیدونم چرا وقتی یکی میخواد یه تغییری رو ایجاد کنه که حداقل به نظر خودش درسته،عالم و ادم جلوش قد علم میکنن!
5-در مورد اس فور منم قبول دارم،منم همین الان یکی دستمه،ولی خب اصلن قابل قیاس با اچ تی سی وان و گوشی های پرچم دار برند های مختلف نیس،
6-پیشنهاد من به اون دوستمون:
1-خب تو این سه تا که گفتی،اس فور رو که میزاری کنار،میمونه 5اس و 5 سی.اولین کسی هستی که من میبینم تو گزینه هایی که میخواد ازشون انتخاب کنه این دوتا گوشی همزمان وجود دارن،اگه هیچکدوم از تفاوتای این گوشی رو هم در نظر نگیریم،دیگه از تفاوت قیمت حدود یه تومنشون نمیشه چشم پوشید،
بقول گفتنی اپله و لوکس بودنش،که بعید میدونم 5 سی این ویژگی رو مثل برادرای دیگه اش داشته باشه،حتی روایت داریم که اپل این رو ساخته که مشتریاش رو بیشتر کنه،و اونا رو به سمت خرید 5 اس سوق بده!
به نقل از XxBeastxX :
محظ اطلاعتون مگاپیکسل نیست که فقط مهمه همون Lumia 1020 توی دوربین کیفیتش از 5s پایین تره.مهم سنسوره

بقیه حرفاتونم به این قسمت حرف ایشون حواله میکنم:
ببخشید من نمیدونستم اینو،
مرد حسابی معلومه چی داری میگی؟
پست اولم تو همین تاپیک رو دوباره بخون،انوقت بیا به من بگو که مگاپیکسل فلانه!
+پیشنهاد میخوای؟
به نظر من می ارزه که یه مدت گوشی نگیری(دو تا سه هفته) تا نکسوس 5 بیاد!خیلی ارزون تر از بقیه هم برات در میاد!

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از Darya-F :
ما با اجازه در کار ایلیا دخالت کنیم:

Xperia SP

مشخصات

Galaxy S4 mini

مشخصات

Nokia Lumia 920

مشخصات

HTC One mini

مشخصات

اینیکی بالای یک و پونصده ولی خوبه
HTC One

مشخصات

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

منظورشون اینه که خوجل موجل باشه :D :-" و ظریف البته به قول صبح صورتیه هم باشه
تو این قیمت همه برنامه هارو میخونن گوشی ها رنج چهارضد پونصد این ملاک باید بیان شه :-"
من به شما HUAWEI P6 پیشنهاد میکنم باریک ترین گوشی دنیائه(تولید انبوه)تازه رنگ صورتیشم هست ولی نمیدوم پیدا بشه یانه.
ما با اجازه در کار ایلیا دخالت کنیم:
اختیار داری اینجا غروغ من نیست که داداش :D
در ضمن میخای گوشی معرفی کنی فقط سرچ نزن لینکشو بذار اینجا یه توضیحی چیزی الان این کاری که تو کردی همونیه که ما دونفر گفت :-"
بحث ما دو نفر بسته؟ کی با تو بحث کرد؟نمیدونم چرا وقتی یکی میخواد یه تغییری رو ایجاد کنه که حداقل به نظر خودش درسته،عالم و ادم جلوش قد علم میکنن!
منظورمو بد گرفتی یه جورایی اینو گفتم که از اون مبحث خارج شم یه جورایی مثله استاد خسته نباشید :D

بالا