• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

عاغا چرا دیجی کالا همه ی XPERIA و IPHONE ش رو برداشته ؟ ای بابا حالا ما یه بار خواستیم بین این دوتا انتخاب کنیم آآ ...

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

حالا مگه با این طرح رجیستری و اینا هنوز میشه ایفون خرید؟؟

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

قضیه چیه؟ یعنی با این طرح ریجستری کلا دیگه آیفون مایفون تعطیله؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
عاغا چرا دیجی کالا همه ی XPERIA و IPHONE ش رو برداشته ؟ ای بابا حالا ما یه بار خواستیم بین این دوتا انتخاب کنیم آآ ...
آيفون كه ديگه كم گير مياد....
البته هنوز فروشگاه هايي مثل ال ديجيتال دارند

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

گوشی تو رنج یک و دویست سیصد میخواستم.استفادم از گوشی هم اینترنت و موزیک و عکاسیه. صفحه بزرگ هم دوست ندارم.
ترجیحا غیر سامسونگ معرفی کنید فقط :د
خودم هم بین HTC E9 و HTC A9 موندم :/
E9 باتری و دوربینش بهتره ولی A9 صفحش‌کوچیکتره و اندرویدشم بالاتره.
خلاصه که مارو ازین سرگردونی دربیاره یکی:د

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از پژواک :
گوشی تو رنج یک و دویست سیصد میخواستم.استفادم از گوشی هم اینترنت و موزیک و عکاسیه. صفحه بزرگ هم دوست ندارم.
از بين دو مدلي كه گفتي به نظرم E9 بهتره....
ولي در كل توي اين رنج قيمت به همه جي٤ رو معرفي ميكنم كه صفحه نمايشش يه مقدار بزرگه....

• لایک
امتیازات: N!ma

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از پژواک :
من که نظرم اینه جی 4 بگیرید بهتره :د
و این 2 تا مدلی که گفتید فرق خاصی ندارن و خب به قول خودتون a9 چون آندروید مارشمالوعه انتخاب بهتریه :D

• لایک

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

ال جی قابل اعتماد هست آیا؟:د
اونقدی که تعصبِ اچ تی سی رو بزارم کنار و ال جی بگیرم؟ :-”
پ.ن: راستش من الان دارم تو سایتای مختلف نگاه میکنم،خیلیا میگن جی۴ بعد چند ماه بردش میسوزه و خاموش میشه و ازین حرفا.چقد راسته؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

یه مقایسه لطفا بین j7 و A7( بهتر بودن باتری برام مهمه- کیفیت عکس - هنگ و اینام خیلی نکنه)
ممنون :D

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از پژواک :
پ.ن: راستش من الان دارم تو سایتای مختلف نگاه میکنم،خیلیا میگن جی۴ بعد چند ماه بردش میسوزه و خاموش میشه و ازین حرفا.چقد راسته؟
بله قابل اعتماده کاملا :د
تا پارسال پرچمدار ال جی بوده ها :D
تعصب بد چیزیست نداشته باشید :-"
ازین نظرای الکی زیاد میزان نگران نباشین:))
تنها مشکلش فکر کنم باتریشه بقیه چیزاش عالیه وگرنه :-"
حالا اگه براتون قیافه و ایناهم ملاکه گلکسی A7 سامسونگ هم خوبه ولی جی 4 تو این قیمت بهترینه :D
به نقل از f@him :
یه مقایسه لطفا بین j7 و A7( بهتر بودن باتری برام مهمه- کیفیت عکس - هنگ و اینام خیلی نکنه)
ممنون :D
خب این 2 تا گوشی ای که گفتین شباهت چندانی ندارن از هیچ لحاظی :D
گلکسی A7 بدنش فلزیه و یک گوشی ظریف و فوق العده از لحاظ طراحیه ولی j7 طراحی ساده و معمولی دار
در کل که A7 از همه لحاظ بهتره از j 7 و باتری هاشون فرق نداره به اون صورت :د
البته من مدل 2016 جفتشونو گفتم تو مدلای قدیمی A7 باتریش ضعیف تره :D
شما بودجه مد نظرتونو بگین بشه بهتر راهنماییتون کرد. :)

َ

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

حدود 1تومن ماکسیمم
ولی مثلا اگه یکی باشه که خیلی خوب باشه و اینا تا یکو دویست سیصدم اوکیه

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از f@him :
حدود 1تومن ماکسیمم
پس جی 4 بگیرید حدود 1 و 200ه عالیه پشیمون نمیشید :D

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از پژواک :
من خودم جی ۴ دارم.... هیچ مشکلی نداره......

به نقل از f@him :
حدود 1تومن ماکسیمم
من توی این رنج قیمت باز هم جی۴ رو پیشنهاد میکنم...

• لایک

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

خرید نکردم :D

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز

مرسی از امیر جون.. بی سروصدا
مدل مد نظرم نیس..فلسفه خریده. واسه همین پرسیدم.. چون اگه خریده بودن دیگه گفتنش بی فایده بود

@fahim
مدت ها هست جو استفاده از پرچمدار گذشته...نه برای عوام البته.. کاهش فروش اپل خودش دلیلی بر همین مسءلس
توی کشور خودمون چون نمایندگی رسمی نیس(یا هست اما فقط اسمش هست) خرید پرچمدار یا گوشی با قیمت بالا عاقلانه نیست.. تکنواوژی موبایل به بلوغ رسیده.. دیگه مدلای میان رده با پرچمدار غیر از کلاک پردازنده و عددوارقام تفاوت فاحشی ندارن(به فاحش دقت کنید لطفا) برندها باید سود کنن. پس یه نیازای غیرضروری در جامعه به وجود میارن. من و شمام عضو جامعه. نتیجش خرید جنسیه که لازممون نیست + سود شرکت تولید کننده..تازه حتی اگه از افت قیمت شدید پرچمدارا هم صرف نظر کنیم(نمونش داداش خودم که گوشیشو 2200 خرید و الان بخواد بفروشه نهایتن 600 تا 700 هس)

چین کشوریه که باید بخاطر تراکم بالای جمعیت سهمشو از اقتصاد بگیره. واسه همین شروع به ساخت گوشی هایی با صرفه اقتصادی بالایی کرده.. اگه دنبال خرید یه گوشی هستید که با کمترین قیمت بیشترین امکاناتو بده دنبال این برند ها باشید
لطفا جبهه نگیرید. تا اسم چین میاد نگید آشغاله و فلان بهمان
این شرکتا دارن پیشرفت فراوونی میکنن و به رتبه های خوبی توی این زمینه رسیدن
سه دسته گوشی هست:پاین رده. میان رده. بالا رده
بشینید نیاز هاتون رو بسنجید. روی کاغذ بنویسیدشون. اگه به sd820 احتیاج ندارید نیاز به خرید گوشی ٢تا٣ تومنی نیست..اگه استفاده حرفه ای از گوشی ندارید، میان رده ها کاملا شما رو قانع میکنن
در کنارش میتونید با هزینه باقی مونده چیزایی بخرید و تجربه کنید که حس خیلی فوق العاده تری بهتون بده
متاسفانه نمیشه من اطلاعاتی که طی چند سال گرفتم رو تو یه پست کامل منتقل کنم.. اما یه مثال کوچیک
حالت اول اینه که مثلن ٣تومن واسه خرید یه گوشی دارید. میتونید تماما صرف خرید یه گوشی با حباب کنید
حالت دوم اینه که با 700 قضیه گوشی رو جم کنید. کنارش یه پلیر فوق العاده + هدفون + یه دوربین کامپکت بخرید
به صورت حرفه ای موزیکم دنبال کنید و عکاسی کنید. کیفیت گوشیتونم انقدی خوب هست که تا حداقل دوسال نیاز به تعویض نداشته باشه.. ولی در حالت اول بعد از دوسال فقط حباب شکسته قیمت و کاهش اون رو میبینید
تکنولوژی زود آپدیت میشه.. یه نگا به روند گوشی ها بندازید از 5 سال قبل تا الان تا متوجه بشید

نگید من فلگ شیپ میخرم تا سال ها نگهش میدم. تجربه ثابت کرده میان رده 2016 (2016) از پرچمدار 2013 قوی تره

فعلن همینا به ذهنم رسید.. برای برند هم یه نگا به شیاؤمی وان پلاس میزو و هواوی بندازید..
Xiaomi. One plus. Meizu. Huawei
به حرف منم اکتفا نکنید.. ریویو هاش رو بخونید تو نت راجع بهش سرچ کنید و نظرات و فیدبک هاشو دنبال کنید. قیمت و امکاناتشو با بقیه برندا بسنجید بعد خرید کنید.. درسته ایران زیاد نیست اما فروشنده با انصاف هم هست که این مدلا رو بیاره

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

درسته که میشه گوشی های چینی با قیمت پایین ولی در سطح پرچمدارها خرید ولی خیلی معایب هم دارن.
چون خیلی محدود وارد میشن در خیلی مواقع گوشیه خراب یا دست دوم میدن به اسم گوشی نو به آدم :)
و درسته گارانتی در کل تو ایران زیاد پشتیبانی خوبی نمیده ولی همین که گوشت خراب بشه و بتونی یک نمایندگی ببری همینش هم خیلی می ارزه.
و در آخر هم گوشی موبایل چیزیه که حداقلش 1 سالیو باهاش کار میکنید اگه اهل گوشی بازی نباشید و اینکه گوشی موبایل مثله طلا و یا دلار نیست که انتظار داشته باشی به قیمت خودش بتونی بفروشی! :D

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

1.منظورم این بود که قیمت هاشون نسبت به شرکت های اسم و رسم دار موبایل کمتره! :)
2.گوشی داریم که تقریبا بدون عیب باشه الان مدل های گلکسی اس 7 نوت 7 اچ تی سی 10 تقریبا هیچ عیبی ندارند.
این گوشی های چینی یکی از بدی هاش همینه که اگه گوشیتون خراب بشه خوب قطعاتشو نمیشه پیدا کرد به این راحتی ها.
و یکی از معایب دیگه اینه که شما باید خودتون آنلاک کنید گوشی رو.
و یکی از معایب دیگه که البته زیاد هم نمیشه اسمشو گزاشت عیب اینه که طراحی بعضی از این گوشی ها واقعا بده.
و یکی دیگه از این معایب اینه که بیشتر این گوشی ها هدفشون بازار چینه و ارائه سرویس مناسبی برای بقیه جاها ندارن.
3.قرن 21ه و گوشی با قطعات تقلبی و کار کرده رو به راحتی به اسم نو و پلمپ شده میفروشن :D
این برای همه ی گوشی های بدون گارانتی صدق میکنه چه شناخته شده چه ناشناخته :)
4.خوب قطعا نیاز هرکس متفاوته.بعضی ها میخوان با خریدن گوشی دوربین خیلی خوبی و در سطح حرفه ای داشته باشن.پس هزینه بیشتر ارزش خواهد داشت در بعضی موارد :)
حرف شما در مواقعی درسته که شما از گوشیتون انتظار بیشتری از یک وب گردی و چک کردن شبکه های اجتماعی نداشته باشید :D
5.خودتون گفتین برادرتون 2 تومن پول داده و الان نهایتا 700 800 میخرن خوب من هم میگم این قانون دنیای گوشیه هر چی بخری باز هم ضرر میکنی:))
به نقل از Al3x :
شما این چن مدل رو فید بک هاشون رو بخونید چه تو سایتای ایرانی و چه خارجی بعد نظرتون رو پ.خ کنید امیرخان :D
One Plus3 Xiaomi Mi5 Xiaomi Redmi Note3 Meizu 6Pro Huawei Honor5x
فارغ از این مسائل یه وخ اشتباه متوجه نشید
چین و گوشی چینی یه مثال بود..مسئله اصلی عدم خرید چیزی بیشتر از حد نیاز و عدم جوگیری موقع خرید و گزاف پردازی بود
ریشه بحث اینه که ما وارد اون چرخه ای شرکت ها میخوان نشیم و بیخودی سرمایه هامون رو روانه اونجا نکنیم
این مدلهارو میدونم که بسیار خوب هستند و اگه پستای منو خونده باشید تو خیلی از بازه های قیمتی همین مدلهارو پیشنهاد کردم :D
هزینه گزاف میشه بالای 1 و 500 برای گوشی چون واقعا تا 1 و 500 به طور معقولی مشخصات بهتر میشه.
ولی 1 و 200 ارزش داره برای جی 4 :D

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Al3x :
در مورد قطعات حق با شماس
چون حوصله بحث ندارم زیاد خودمو درگیر نمیکنم
آخه ما هیچکدوم گوشی هامون رو آنلاک نکردیم. به خوبی هم ساپورت میشیم. طراحی گوشیا هم بیشتر از از سام و الجی و سونی نباشه کمتر نیست. اگه به گوشیی که هنوز معرفی نشده(نوت) میگین بی عیب من واقعا حرفی ندارم
بهتره بحث همینجا تموم شه. بحث با فن بوی به اتمام نمیرسه.
بهترین کار اینه آدم مطابق با نیاز هاش خرید کنه
اولا که نوت 7 دیروز ساعت 7:30 معرفی شد و من 4 ساعت بعدش پست گزاشتم :)
تا اینجا بحث مفید بوده چون به هر حال باید کم کم ذهنیت بقیه درباره محصولات چین تغییر کنه :D
همونطور هم که تو پست قبلم گفتم من در خیلی مواقع همین مدلهای چینی رو پیشنهاد دادم و از کسایی که از محصولات چین بد گفتن انتقاد کردم :D
بین این 2 تا مدل(جی 4 و می 5) فرق خاصی وجود نداره و خوب وقتی میشه با این قیمت یک گوشی با گارانتی و خدمات دهی تو کشور و تنوع محصولات جانبی زیاد براش خرید چرا با همون پول یک گوشی بدون گارانتی بخری؟

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Al3x :
معرفی نوت یه طرفه. ولی گوشی که هنوز تو بازار نیومده و تست نشده میشه راجع بهش نظر گذاش؟
ینی الان شیاومی گارانتی نداره؟! جی4 و می5 فرق ندارن؟! واقعا؟
تاپیک خوبی بود...
خوب به اندازه کافی تست میشه توسط شرکت های مختلف :D
تا جایی که من اطلاع دارم گارانتی ندارن هنوز تو ایران :د
فرق خاصی ندارن.
می 5 سی پی یوش قوی تره و خوب جی 4 هم صفحه نمایش بهتری داره و در کل خودتون هم میدونید که پردازنده کوالکام snapdragon 615 از پس همه ی پردازشهای سنگین بر میاد و به قول خودتون زیادتر کردن قدرت پردازنده ها صرفا برای سود بیشتره شرکت هاست. :)
در ضمن جی 4 دوربین بهتری هم داره نسبت به می 5

بالا