• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلاح هاي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني دوم

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
images

تفنگ ماوزر که تفنگ استاندارد ارتش آلمان بود از سال 1898 در ارتش امپراتوری آلمان مورد استفاده قرار گرفت و در جنگ جهانی اول نیز مورد استفاده سربازان آلمانی قرار می گرفت و نسخه اصطلاح شده آن به نام K98 در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت. این تفنگ دارای یک خشاب 5 گلوله ای بوده و پس از شلیک هر گلوله نیاز به کشیدن گلنگدن بود.

images

با توجه به اینکه تفنگ کا 98 دارای برخی مشکلات بود آلمانی ها اقدام به ساخت یک تفنگ اتوماتیک کردند. بدین ترتیب پس از تلاش هایی که توسط والتر و ماوزر انجام شد تفنگ Gewehr در سال 1941 ساخته شد و پس از موفقیت نسخه ی دیگر در سال 1943 پخش شد. از این سلاح نخست در جبهه ی شرق استفاده گردید.

images

سلاح MP43 و MP44 (STG44) از بهترین سلاح های ارتش آلمان بودند که در اواخر جنگ مورد استفاده قرار گرفتند. STG44 را می توان یکی بهترین سلاح های مورد استفاده ار جنگ جهانی دوم دانست که از تمام سلاح های رقیب خود قوی تر و نیرومند تر بود. این سلاح به نام « تفنگ تهاجمی» شناخته می شد.

images

مسلسل MP40 نوع اصطلاح شده سلاح MP38 بود که از جمله ی فواید آن می توان به تولید انبوه آن با هزینه اندک اشاره کرد. این مسلسل سبک دارای یک خشاب 32 گلوله ای بود. نسخه ی دوم آن نیز در تعداد اندک استفاده شد که دارای دو خشاب 32 گلوله بود.

Mg-34man-portable.jpg
book3dwarinwest13
mg34_rangers_ww2_800.jpg

مسلسل سنگین MG34 و سپس MG42 را می توان تیربار هایی نمونه در جنگ جهانی دوم به حساب آورد. به ویژه قدرت و ضربتی را که MG42 داشت هیچ مسلسل سنگین رقیبی دارا نبود. از این سلاح بعد ها در ناتو استفاده شد. همچنین ارتش ایالات متحده و ارتش استرالیا از این سلاح به صورت مدرن تحت عنوان M-60 استفاده کردند.

اينا سلاح هاي سبك بودن سنگيناشو بعدا ميذارم :D
در ضمن فكر كنم اين سلاحا رو توي كانتر و كال آف ديوتي زياد ديده باشين نه ؟؟؟ :D

negar73

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی (تخصص :قانونی)
پاسخ : سلاح هاي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني دوم

"مسلسل سنگین MG34 و سپس MG42 را می توان تیربار هایی نمونه در جنگ جهانی دوم به حساب آورد. به ویژه قدرت و ضربتی را که MG42 داشت هیچ مسلسل سنگین رقیبی دارا نبود. از این سلاح بعد ها در ناتو استفاده شد. همچنین ارتش ایالات متحده و ارتش استرالیا از این سلاح به صورت مدرن تحت عنوان M-60 استفاده کردند."

یه بازی تو کامپیوتر دارم یکی از اسلحه هاش اینه...خیلی چیز باحالیه...کلا دوست دارم. :D
(جالب بود مطلبت دکی جون :D)

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : سلاح هاي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني &#1583

به نقل از نمكي :
راستي وقتي قرار بوده ارتشش محدود داشته باشه (تو معاهده ) و سلاح هم نسازه (اما ساخته) بعد شروع جنگ اسلحه هارو از كجا اورد؟؟....يه ذره ساخته....يه ذره هم غنيمت.......البته بيشتر از يه ذره :D
همه رو ساخته :D وقتي چيزي نداشته باشي بجنگي چجوري غنيمت ميگيري ؟؟؟ :D هنوز تانكاي پانزر كه تو جي تي آي دو بود فكر كنم رمزشو ميزدي ظاهر ميشد و تانكاي تايگرو كه بنز ساخته نزاشتم :P

چرا عكسا لود نميشن ؟؟؟؟؟ :O

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

:O :O.....من يه بار عكسارو ديدم اما الان :O :O :O

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

كلي تلاش كردم عكسارو از سايتاي ديگه پيدا كردم دوباره گذاشتم خوش باشين :D

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
تانك هاي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني دوم

خب رسيديم به ادوات سنگين ژرمن ها كه از تانكا شروع ميكنم
همه اين تانك ها بعد از به قدرت رسيدن هيتلر طراحي شدن و هيتلر در طراحيشون دخالت مستقيم داشته :P

اولين تانك پانزر 1 نام داشته كه اولين تانك ساخته شده توسط آلمان بوده . مزيت اين تانك سرعت بسيار بسيار بالا به خاطر كوچيكيش و همينطور قدرت خيلي زيادش بوده
عكساش توي جنگ رو ببينيد :

panzer1h.jpg

Panzer_1.298174742_std.png

بعد يه مدت متوجه شدن پانزر يك توي عملياتاي بزرگ نميتونه شركت و قدرتش كمه براي همين نسخه جديد پانزر به اسم Panzer V Ausf G رو ساختن كه قدرتش بيشتر بود اما هم اندازه بزرگتري داشت و هم سرعت كمتر . ,ولي آتيش اين تانك به شدت سنگين بود و چندين برابر تانكاي ديگه كارايي داشت :P
اينم عكساش تو جنگ :
pzkpfw-v-ausf-g-01.png

pzkpfw-v-ausf-g-02.png

تانك بعدي يه اعجوبه توي جنگ بود و اون تانكا تا الانم كاربرد دارن
اينا معجزه شركت بنز بودن ، تانكايي با سپر ضد سلاح كه سلاح هاي اون زمان نميتونست نابودشون كنه اما خودشون ميتونستن خودشونو نابود كنن
اين تانك يهسلاح به تمام معني براي حمله و دفاع بود و توي جنگ كاراييو نشون داد
اين عكساشون :
تايگر 1 :
Tiger1-sPzAbt503-01.jpg

tiger37.jpg

00144.jpg

اينم تايگر دو يا سلطان تايگر

2.jpg

King-in-Buda.jpg

اينم داستان معروف سلطان تايگر :
تانک تایگر یکی از معجزه های آلمانها و پیشوا ی بزرگ آدولف هیتلر در جنگ جهانی دوم است این تانک را شرکت بنز آلمان پس از درخواست ارتش به سنگین ترین و پر کار آمد ترین تانک برای جنگ در سال 1943 ساخت و اولین تایگر روز تولد پیشوا آدولف هیتلر به وی هدیه شد پیشوا پس از مشاهده ی کارایی فوق العاده ی این تانک سنگین دستور تولید انبوه این تانک را داد این تانک در استالینگراد کارایی خود را به نمایش گذاشت هر تانک تایگر در لینگراد به طور متوسط 5تا7 تانک سنگین روسی را منهدم میکرد و سپس توسط نیروی هوایی روس خود منهدم میشد و شاهکار دیگر این تانک در سواحل نورماندی است که یک تانک تایگر برای گشت از پایگاه بیرون می آید و ازپایگاه دور میشود در گشت 53 تانک شرمن امریکایی او را محاصره میکنند و به آنها پیشنهاد تسلیم شدن رو میدهند 5 خدمه ی تایگر به حدف فدا شدن برای پیشوا ،پیشنهاد آنها را رد میکنند وجنگ را آغاز میکنند تایگر 31 تانک شرمن امریکایی رو منهدم میکند و بقیه ی شرمن ها فرار میکنند سپس تانک مذکور برای تعمیرات جزئی به پایگاه بر میگردد خدمه ی این تانک از دست پیشوا مدال شجاعت صلیب آهنی میگیرند این ویژگی ضد ضربه بودن را فقط تانک تایگر در جنگ دوم داشت که به خاطر قطر بدنه ی آن یعنی 134 م م فولاد محکم است این ویژگی را داشت تنها دشمنان پادشاه تانکها 2 چیز بودند 1 بمب های نیروی هوایی از سه تا بیشتر2 ضد هوایی روسی ۸۰ میلی متری که روی تانک یا ماشین میگذاشتند و لوله را صفر درجه میکردند وپس از شلیک 6 گلوله در یک نقطه آن تانک با عظمت را منهدم می ساخت با ذکر این نکته که باید ضد هوایی با تانک تایگر کمتر از 800 متر فاصله داشته باشد که تیر دربدنه ی تایگر فرو برود وگرنه اثر ندارد که این فرصت را روسها با دادن تلفات زیاد به دست می آوردند چون روش آلمانها تانک و آر پی جی وتک تیر انداز بود به صورت یکی در میان و رسیدن به فاصله ی 800 متری تایگر کار بسیار سختی بود

اين تانك كه به آلمان خيلي خيلي كمك كرد توي استالينگراد دست روسا افتاد و روسا با يه تغييرات جزئي ازش بر عليه خود آلمان استفاده كردن و تو فتح برلين تايگر بر عليه آلمان جنگيد :(( تفو بر تو اي چرخ گردون تفو :-<

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

مهران من يه سري تانكاي گنده تر از نازي ها هم عكساشو ديدم....خيلي بزرگ بودن....بزرگتر از اينا....تو نداري اونارو؟

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از نمكي :
مهران من يه سري تانكاي گنده تر از نازي ها هم عكساشو ديدم....خيلي بزرگ بودن....بزرگتر از اينا....تو نداري اونارو؟
نه ندارم مال كجا بودن ؟؟؟ تانكاي آلمان كه همينا بود :D
بزرگترينشم كه همون سلطان تايگر بود :P

d3c0der2

مهمان

از هواپيماهاي خفنشون هم عكس بزار دكي !

خلبان هاي در ارتفاع براي لحظاتي بيهوش ميشدن و خون از بيني و چشم هاشون بيرون ميزد ، اما به خاطر هدفشون براي خلبان شدن سر و دست ميشكوندن ! >:D< >:D< >:D< <D= <D= <D=

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
نيروي هوايي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني دوم

نيروي هوايي ارتش آلمان رو لوفت وافه ميگفتن
من از يه هواپيماش خيلي خيلي خوشم مياد كه به دست آمريكايي ها دزديده شد :-< اسمشون هوزتون بود و تو مدلاي مختلف ساخته شد

مدل ملخي :

4.jpg

ho_v_and_ho_ii.jpg

ho_ix_checkout.jpg
مدل توربو جت :

8x.jpg

اينم نقاشيش :D :
secret.jpg

و اينام كپي هايي كه آمريكايي ها از اين هواپيما ها كردن
لازم به ذكره كه اين هواپيماهاي آلمان نازي هيچوقت به توليد انبوه نرسيدن

X-47Pegasus_5.jpg

images

Taranis001.jpg

هواپيمايي آلمان قبل از ج.ج.2 وجود نداشت و بعد از اون حق داشتن نداشت
خلبانا توي مرغداري تربيت ميشدن و هواپيماها مخفيانه ساخته شدن
يهو دشمن غافلگير شد اما افسوس :-<

اگه كسي ميخواد در مورد بقيه جنگنده ها بدونه بره اينجا رو بخونه

Navid Fattahi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
Esfahan
مدال المپیاد
المپیاد؟؟
دانشگاه
هاروارد :-*

به نظر میاد دلت می خوایت المان جنگ رو ببره...امیدوارم اینطور نباشه :(

بزرگترین تانک جنگ تانک روسی بود(ببخشید..اسمشو یادم رفت) که از روی کینگ تایگر ساخته بودن..

ضمنا تلفظ درست ناتزی است نه نازی (اگه بخواهید اصل(المانی)شو بگید)

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : سلاح هاي ارتش آلمان نازي در جنگ جهاني &#1583

به نقل از Navid Fattahi :
به نظر میاد دلت می خوایت المان جنگ رو ببره...امیدوارم اینطور نباشه :(

بزرگترین تانک جنگ تانک روسی بود(ببخشید..اسمشو یادم رفت) که از روی کینگ تایگر ساخته بودن..

ضمنا تلفظ درست ناتزی است نه نازی (اگه بخواهید اصل(المانی)شو بگید)

دلم بخاد و نخواد که باختیم :( ای کاش ..........
قبلا به تانک روسی اشاره کردم (;

به نقل از Dr.Eniac :
اين تانك كه به آلمان خيلي خيلي كمك كرد توي استالينگراد دست روسا افتاد و روسا با يه تغييرات جزئي ازش بر عليه خود آلمان استفاده كردن و تو فتح برلين تايگر بر عليه آلمان جنگيد :(( تفو بر تو اي چرخ گردون تفو :-<

نازی کلمه ایه که تو کل دنیا از جمله ایران جا افتاده و شناخته شده تره تا ناتزی !
اصل کلمه مخفف National sozialistische Deutsche Arbeiterpartei هست که همون نازی خودمون یا ناتزی شما میشه :D
اختلاف تلفظی که میبینین تو کلمه National هست که آلمانیا ناتشیونال میخونن و ناتزی هم به همین خاطره ولی بقیه دنیا ناسیونال (نشنال خودمون) میخونن که کلمه میشه نازی

Navid Fattahi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
Esfahan
مدال المپیاد
المپیاد؟؟
دانشگاه

نازی کلمه ایه که تو کل دنیا از جمله ایران جا افتاده و شناخته شده تره تا ناتزی !
اصل کلمه مخفف National sozialistische Deutsche Arbeiterpartei هست که همون نازی خودمون یا ناتزی شما میشه
اختلاف تلفظی که میبینین تو کلمه National هست که آلمانیا ناتشیونال میخونن و ناتزی هم به همین خاطره ولی بقیه دنیا ناسیونال (نشنال خودمون) میخونن که کلمه میشه نازی

National تلفظش می شه ناتسیونال(همون ناتزیونال) نه ناتشیونال...از بین کشور های دیگه هم فقط فرانسه و ایتالیا و اسپانیا میگن ناتسیونال و انگلیس همون نشنال رو میگه.

NAtional soZIalistische Deutsche Arbeiter Partei=NSDAP=NAZI (;
(حزب ناسیونال سوسیالیستی کارگری المان)

هیتلر بعد از استالین خون خوار ترین ادم تاریخ بشریت بوده(هر چند از نظر سازندگی بهترین صدر اعظم المان بوده) ولی با جنگی که راه انداخت واقعا گند زد...اگه این جنگ نبود دنیا الان قشنگ 100 سال جلو تر می بود

هرچند منم باز تعجب می کنم که چجوری این جنگ رو باخت...اول باید انگلیس رو می گرفت...بعد روسیه...ولی بازم به نظر من شانس اوردیم که المان باخت

• لایک
امتیازات: death

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

National تلفظش می شه ناتسیونال(همون ناتزیونال) نه ناتشیونال...از بین کشور های دیگه هم فقط فرانسه و ایتالیا و اسپانیا میگن ناتسیونال و انگلیس همون نشنال رو میگه.

NAtional soZIalistische Deutsche Arbeiter Partei=NSDAP=NAZI (;
(حزب ناسیونال سوسیالیستی کارگری المان)

هیتلر بعد از استالین خون خوار ترین ادم تاریخ بشریت بوده(هر چند از نظر سازندگی بهترین صدر اعظم المان بوده) ولی با جنگی که راه انداخت واقعا گند زد...اگه این جنگ نبود دنیا الان قشنگ 100 سال جلو تر می بود

هرچند منم باز تعجب می کنم که چجوری این جنگ رو باخت...اول باید انگلیس رو می گرفت...بعد روسیه...ولی بازم به نظر من شانس اوردیم که المان باخت
اگه ایران بیشتر باهاش همکاری می کرد احتمال بردنش خیلی بیشتر می شد .
و اون موقع ایران می شد یه چیزی تو مایه های آمریکا

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

X-( اما باید قبول کرد که فقط اسمش خونخواره و خودش نه !!!! X-(
پیشوا تونست آلمانو از بحرانی که توش بود نجات بده و چندین سال جلو بندازه
فکرشو بکن کشوری که از داشتن ارتش محرومه چجوری میتونه ارتشی بسازه که برای 6 سال دلاورانه در برابر همه دنیا وایسته !!!!
هدف هیتلر دنیای زیباتر بود و برای سلح ابدی جنگید ! اگر میخواست فقز بجنگه و نابود کنه تو اوج جنگ نمیرفت تو سرزمینای اشغال شده به دست ورماخت بیمارستان و مدرسه بسازه !!!

این جنگ با خیانت هیملر و چندین و چند نفر دیگه اینجوری تموم شد !
زمانی که رومل میزنه به جون پیشوا سوء قصد میکنه از بقیه چه انتظاری میره ؟؟؟ :((
پیشوا از پیروزی مطمئن بود و میخواست بعد از فتح جهان انگلستان رو به عنوان پایتخت جهان انتخاب کنه !!!

من خودم ایران رو عامل شکست آلمان میدونم ! اگه از اول باهاشون متحد میشدیم خیییییییییلی وضع کنونیمون بهتر میبود ، هم از نظر جغرافیایی هم اقتصادی هم سیاسی و ....
مطمئننا اگه جنگو آلمان میبرد الان دنیای بسیاز زیباتری داشتیم . ولی ........

Navid Fattahi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
Esfahan
مدال المپیاد
المپیاد؟؟
دانشگاه

اما باید قبول کرد که فقط اسمش خونخواره و خودش نه !!!!
پیشوا تونست آلمانو از بحرانی که توش بود نجات بده و چندین سال جلو بندازه
فکرشو بکن کشوری که از داشتن ارتش محرومه چجوری میتونه ارتشی بسازه که برای 6 سال دلاورانه در برابر همه دنیا وایسته !!!!
هدف هیتلر دنیای زیباتر بود و برای سلح ابدی جنگید ! اگر میخواست فقز بجنگه و نابود کنه تو اوج جنگ نمیرفت تو سرزمینای اشغال شده به دست ورماخت بیمارستان و مدرسه بسازه !!!

این جنگ با خیانت هیملر و چندین و چند نفر دیگه اینجوری تموم شد !
زمانی که رومل میزنه به جون پیشوا سوء قصد میکنه از بقیه چه انتظاری میره ؟؟؟
پیشوا از پیروزی مطمئن بود و میخواست بعد از فتح جهان انگلستان رو به عنوان پایتخت جهان انتخاب کنه !!!

من خودم ایران رو عامل شکست آلمان میدونم ! اگه از اول باهاشون متحد میشدیم خیییییییییلی وضع کنونیمون بهتر میبود ، هم از نظر جغرافیایی هم اقتصادی هم سیاسی و ....
مطمئننا اگه جنگو آلمان میبرد الان دنیای بسیاز زیباتری داشتیم . ولی ........

بهتر بود؟ بهتر بود؟؟؟؟؟ [-( [-(

هرکی بر زدش حرف می زد می رفت زندان...مادر بزرگم 5 تا برادر داشت...3 تاشون روزنامه نگار بودن...هر 3 تا رو چون بر علیه نازی ها مقاله نوشتن انداختن زندان و اعدام کردن..اون وقت این می شه پیشوای تو؟؟؟
مگه الان خودمون از دولت وقت به خاطر 11 سری مساول گله نداریم؟؟؟ می دونی هیتلر چقدر..چقدر بد تر اینا بود؟ طرفو فقط چون هم جنس باز بود می کشتن...دوست پسر دختر خواهرشو کشت.فقط چون عاشق دختره شده بود...می فهمی؟؟
اون وقت این می شه پیشوای تو؟؟ [-(
حتی می گی Fuehrer

عامل باختشم فقط و فقط سیاست احمقانه ی خودش بود..وقتی داری با نصفه دنیا می جنگی و 100% می بری 1 دفعه پا می شی به شوروی حمله کنی؟

مگه نگفتم از نظر سازندگی بهترین صدر اعظم المان بود؟

صلح جهانی؟؟؟ 68 میلیون نفرو به کشتن داد که صلح جهانی ایجاد بشه؟؟ منم فردا کره ی زمینو نابود می کنم که دیگه جنگ نباشه.خوبه؟صلحی که از طریق جنگ بدست بیاد به درد هیچکی نمی خوره [-(
می دونی رومل کیه؟؟ روشن فکر ترین ژنرال تاریخ بشریت...اگه رومل به ذاذ هیتلر نمی رسید این جنگ خیلی زود تر از این تموم می شد...اگه هیتلر نیروی کافی بهش می داد کل خاورمیانه رو می گرفت که باز 1 اشتباه دیگر او بود

مدرسه می ساخت؟ می دونی چرا؟ چون خاک لهستا.بلژیک.هلند و فرانسه رو جزو خاک المان می دونست..نه جزو سرزمین هایه اشغال شده توسط ورماخت [-(

این شر ها رو کی کرده تو سرت؟؟ سمپاذدی هستی...واقعا موجب تاسف باید باشه که اینجوری فکر می کنی

من کلا با نازی ها حرف نمی زنم چون اونا رو موجودات بدون استقلال فکری می دونم...این دفعه استثنا بود. [-( [-(

خدا نگهدار

اگه ایران بیشتر باهاش همکاری می کرد احتمال بردنش خیلی بیشتر می شد .
و اون موقع ایران می شد یه چیزی تو مایه های آمریکا

اگه بیشتر همکاری می کرد انگلیس از جنوب و روسیه از شمال همون بلایی رو که سره المان و متحدینش اوردن سره ما هم می اوردن

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

بهتر بود؟ بهتر بود؟؟؟؟؟ [-( [-(

آره آره :D

هرکی بر زدش حرف می زد می رفت زندان...مادر بزرگم 5 تا برادر داشت...3 تاشون روزنامه نگار بودن...هر 3 تا رو چون بر علیه نازی ها مقاله نوشتن انداختن زندان و اعدام کردن..اون وقت این می شه پیشوای تو؟؟؟

ما به روابط خانوادگیتون کاری نداریم که ! قانون بوده و اجزای قانون هم مهمه ، هرکی برخلاف حکومت صحبت کنه میره زندان ! به نظرت برا چی بهش میگن دیکتاتوری ؟؟؟ برا همینشه دیگه !!!

مگه الان خودمون از دولت وقت به خاطر 11 سری مساول گله نداریم؟؟؟ می دونی هیتلر چقدر..چقدر بد تر اینا بود؟ طرفو فقط چون هم جنس باز بود می کشتن...دوست پسر دختر خواهرشو کشت.فقط چون عاشق دختره شده بود...می فهمی؟؟
اون وقت این می شه پیشوای تو؟؟ [-(
حتی می گی Fuehrer

چرا داریم . شخص هیتلر چه بدی داشت ؟؟؟؟؟ هرکار میکرد بر اساس اساسنامه حزبش بود ، مردم که قبلا دیده بودن چی نوشته ، ندیده بودن ؟ اون یارو هیدنبورگ چرا هیتلر رو صدر اعظم کرد ؟ چرا اکثریت مجلس رو نازی ها به دست گرفتن ؟ (حدود 37 درصد )
ببین تو داری به قانونشون ایراد میگیری ولی این مسئله زیاد پیچیده ای نیست ! اول انقلاب ایران گفتن از هرکی مواد مخدر گرفتین بکشیدش ! و این قانون بود . توی زمان نازی ها هم میگفتن هرکی همجنس بازه باید کشته بشه !!!
اون قسمتی رو که بلد کردم توضیح بده آخه هییییییییچ جا هییییییییچ چی ازش ندیدم و بار اوله که از تو میشنوم !!!!!
بله ، این مرد پیشوای منه !

عامل باختشم فقط و فقط سیاست احمقانه ی خودش بود..وقتی داری با نصفه دنیا می جنگی و 100% می بری 1 دفعه پا می شی به شوروی حمله کنی؟

مگه نگفتم از نظر سازندگی بهترین صدر اعظم المان بود؟

ببین کتاب خاطرات اسکوزنی رو خوندی ؟؟؟ میگه حمله به روسیه پیشگیری از حمله اونا به ما بود ، آخه جاسوساشون اطلاع داده بودن که روسا در حال تجهیز قواشون برای حمله به آلمان هستند و پیشوا مجبور میشه حمله کنه !!!! از اون گذشته ، اگه با روسیه نمیجنگید میرفت با کی بجنگه ؟؟؟ شرق که کامل تو مشتش بود و همنژادای ایتالیایی تو آفریقا بودن !
یادم رفته بود که گفتی :D

صلح جهانی؟؟؟ 68 میلیون نفرو به کشتن داد که صلح جهانی ایجاد بشه؟؟ منم فردا کره ی زمینو نابود می کنم که دیگه جنگ نباشه.خوبه؟صلحی که از طریق جنگ بدست بیاد به درد هیچکی نمی خوره [-(

68 که نه ! آمارای رسمی یهودیا هم میگه 59 م نفر :-"
ولی پیشئوا یه جمله داره میگه :

" برای صلح ابدی جنگ بزرگ لازم است "
کلا از این جمله هم که بگذریم باید یه چیز دیگه رو بدونی ، صلح ابدی قرار نبوده با نابودی همه انسانها صورت بگیره ! قرار بوده جهان تبدیل بشه به یک کشور واحد که آریاها برش حکومت میکنن !!!

می دونی رومل کیه؟؟ روشن فکر ترین ژنرال تاریخ بشریت...اگه رومل به ذاذ هیتلر نمی رسید این جنگ خیلی زود تر از این تموم می شد...اگه هیتلر نیروی کافی بهش می داد کل خاورمیانه رو می گرفت که باز 1 اشتباه دیگر او بود
میدونم کیه و برای همین همیشه ازش با احترام یاد میکنم !
مطمئنم اگه پیشوا 4 نفر مثل اون داشت جنگ 4 ساله به نفع آلمان تموم بود !
رومل واقعا شخص بزرگیه اما باید قبول کرد که والکری لکه ننگیه براش !
خدایش بیامرزد >:D<
پ.ن ببخشید پیشوا از شما مشورت نظامی نگرفت که این کارو بکنه ... آخه عزیز من جنگه بچه بازی که نیست همینطوری بگی نیرو بده بره فتح کنه !!!!

مدرسه می ساخت؟ می دونی چرا؟ چون خاک لهستا.بلژیک.هلند و فرانسه رو جزو خاک المان می دونست..نه جزو سرزمین هایه اشغال شده توسط ورماخت [-(
این تیکه رو به شدت تکذیب کنم ! خاک لهستان که تو ج1 جدا شد و نصفه آریاییی نشینش برگشت به آلمان ولی فرانسه اصلا همچین وضعیتی نداشت ! کی گفته فرانسه جزو آلمان میدونسته ؟؟؟؟

این شر ها رو کی کرده تو سرت؟؟

من چیزی به اسم شر نمیبینم ولی اگه منظورت اطلاعات تاریخیه که باید عرض کنم خودم خوندم

سمپاذدی هستی...

ای کاش که نبودم ...
روزی صدبار این سمپاد میشه یه دسته قابلمه و باهاش میکوبن تو سرمون که شما سمپادی هستید !

واقعا موجب تاسف باید باشه که اینجوری فکر می کنی

خدارو شکر تو ایران داشتن این تفکر آزاده ....
هر کسی حق داره هرجور بخواد فکر کنه شما هم نیز !

من کلا با نازی ها حرف نمی زنم چون اونا رو موجودات بدون استقلال فکری می دونم...این دفعه استثنا بود. [-( [-(
نظر لطفته !
ولی اینجوری که تو میگی هرکسی از هر مکتبی پیروی کنه موجود بدون استقلال فکره !!!

خوشحال شدم *-:
اگه بیشتر همکاری می کرد انگلیس از جنوب و روسیه از شمال همون بلایی رو که سره المان و متحدینش اوردن سره ما هم می اوردن
ببین ارتش ایران اونقدر که میگی هم ضعیف نبود ها !!!!
رضاشاه اونجا هم از آخور میخورد و هم از توبره
هم آلمانا براش ساخت و ساز میکردن و هم میگفت بیطرفم !
اگه از اول با آلمان بودیم شک نکن پیروزی خیییلی به آریا نزدیک بود !

اگه آلمان پیروز جنگ میشد الان شاهد دنیای زیباتری بودیم !!! :-<

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Dr.Eniac :
اینو من شدیداً قبول دارم . خیلی منطقیه . اگه آلمان برده بود نه جنگ ویتنام بود . نه کره شمالی این شکلی بود . نه جنگ ایران و عراق می شد . نه فلسطین الان به این وضع افتاده .
استدلالش هم واسه کشتنها منطقی بوده . اینا لشن بی فایدن دارن مفت خوری می کنن (دقیقاً یهودیا و عربا) پس باید کشته بشن . منم بودم همینکارو می کردم . در ضمن . دیکتاتوری لازمه تا موفق بشی . چین ، روسیه و همه ی اینا دیکتاتور داشتن تا این شکلی شدن

alavi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ا‍ژه اي
شهر
اصفهان

به نقل از Dr.Eniac :
آره آره :D

ما به روابط خانوادگیتون کاری نداریم که ! قانون بوده و اجزای قانون هم مهمه ، هرکی برخلاف حکومت صحبت کنه میره زندان ! به نظرت برا چی بهش میگن دیکتاتوری ؟؟؟ برا همینشه دیگه !!!

چرا داریم . شخص هیتلر چه بدی داشت ؟؟؟؟؟ هرکار میکرد بر اساس اساسنامه حزبش بود ، مردم که قبلا دیده بودن چی نوشته ، ندیده بودن ؟ اون یارو هیدنبورگ چرا هیتلر رو صدر اعظم کرد ؟ چرا اکثریت مجلس رو نازی ها به دست گرفتن ؟ (حدود 37 درصد )
ببین تو داری به قانونشون ایراد میگیری ولی این مسئله زیاد پیچیده ای نیست ! اول انقلاب ایران گفتن از هرکی مواد مخدر گرفتین بکشیدش ! و این قانون بود . توی زمان نازی ها هم میگفتن هرکی همجنس بازه باید کشته بشه !!!
اون قسمتی رو که بلد کردم توضیح بده آخه هییییییییچ جا هییییییییچ چی ازش ندیدم و بار اوله که از تو میشنوم !!!!!
بله ، این مرد پیشوای منه !
اين چه اساس نامه اي است كه در ان اس اس مي تواند اسيران شوروي را بگذارند يخ بزنند سپس بعنوان كار علمي بدن هاشان را كالبد شكافي كنند البته دشمنان او نيز نامه ي اعمالشان سفيد نيست

ببین کتاب خاطرات اسکوزنی رو خوندی ؟؟؟ میگه حمله به روسیه پیشگیری از حمله اونا به ما بود ، آخه جاسوساشون اطلاع داده بودن که روسا در حال تجهیز قواشون برای حمله به آلمان هستند و پیشوا مجبور میشه حمله کنه !!!! از اون گذشته ، اگه با روسیه نمیجنگید میرفت با کی بجنگه ؟؟؟ شرق که کامل تو مشتش بود و همنژادای ایتالیایی تو آفریقا بودن !
یادم رفته بود که گفتی :D

68 که نه ! آمارای رسمی یهودیا هم میگه 59 م نفر :-"
ولی پیشئوا یه جمله داره میگه :

" برای صلح ابدی جنگ بزرگ لازم است "
کلا از این جمله هم که بگذریم باید یه چیز دیگه رو بدونی ، صلح ابدی قرار نبوده با نابودی همه انسانها صورت بگیره ! قرار بوده جهان تبدیل بشه به یک کشور واحد که آریاها برش حکومت میکنن !!!

میدونم کیه و برای همین همیشه ازش با احترام یاد میکنم !
مطمئنم اگه پیشوا 4 نفر مثل اون داشت جنگ 4 ساله به نفع آلمان تموم بود !
رومل واقعا شخص بزرگیه اما باید قبول کرد که والکری لکه ننگیه براش !
خدایش بیامرزد >:D<
پ.ن ببخشید پیشوا از شما مشورت نظامی نگرفت که این کارو بکنه ... آخه عزیز من جنگه بچه بازی که نیست همینطوری بگی نیرو بده بره فتح کنه !!!!

این تیکه رو به شدت تکذیب کنم ! خاک لهستان که تو ج1 جدا شد و نصفه آریاییی نشینش برگشت به آلمان ولی فرانسه اصلا همچین وضعیتی نداشت ! کی گفته فرانسه جزو آلمان میدونسته ؟؟؟؟

من چیزی به اسم شر نمیبینم ولی اگه منظورت اطلاعات تاریخیه که باید عرض کنم خودم خوندم

ای کاش که نبودم ...
روزی صدبار این سمپاد میشه یه دسته قابلمه و باهاش میکوبن تو سرمون که شما سمپادی هستید !

خدارو شکر تو ایران داشتن این تفکر آزاده ....
هر کسی حق داره هرجور بخواد فکر کنه شما هم نیز !

نظر لطفته !
ولی اینجوری که تو میگی هرکسی از هر مکتبی پیروی کنه موجود بدون استقلال فکره !!!
خوشحال شدم *-:ببین ارتش ایران اونقدر که میگی هم ضعیف نبود ها !!!!
رضاشاه اونجا هم از آخور میخورد و هم از توبره
هم آلمانا براش ساخت و ساز میکردن و هم میگفت بیطرفم !
اگه از اول با آلمان بودیم شک نکن پیروزی خیییلی به آریا نزدیک بود !

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی &quot;شهید هوابرد&quot;)

یه نگاهی به این سلاح ها بندازین...
این flamethrowerیا همون آتش افکن شاهکار مهندسی بوده.توی یه کپسول چیزی نزدیک به12لیتر مخلوطی از گازمایع و بنزین ومتعلقاتی دیگر وجود داشته.
این یعنی مهندسی برتر
http://en.wikipedia.org/wiki/Flammenwerfer_35
ویا این سلاح که توسعه یافته ی بازوکاست مهندسی برتر یعنی این که چیزی بسازی و یعدش بتونی چیزی بسازی که بتونه اونو براحتی نابود کنه.مثال به عینه ی این تعریف رو توی المان نازی میبینیم:
سلطان تایگر با بدنه ای به قطر کمتر از 200mmواین آنتی تانک(-که دقیقا ترجمه ی Panzerschreck-)که میتونه به راحتی تانک هایی با قطر200mmرا از پا دربیاره.
http://en.wikipedia.org/wiki/Panzerschreck

مطمئن باشین اگر ایران با آلمان بود و آلمان سوخت کافی برای کارخونه هاش به دستش میرسد.
عمرا متفقین که سر دسته آنها هم آمریکا باشه می تونستن به راحتی درd-dayوقضایای نرماندی چیزی برای گفتن داشته باشن.

در ضمن اگر هیتلر خونخوار بود دستور نمیداد و به یکسری مردم پاپتی و روستایی کورسک اعتماد ورحم نمیکرد که نکشتشون و اون منطقه رو بررسی نکنه وکلی از تانک های المان با مین از بین بره که اونوقت توپخانه ی روسیه مث لاشخور سر برسه و آلمانیا رو قیچی کنه و...

بالا