• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر اساس درجات کاربری

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎
درجات کاربری فروم(کاربر جدید ٬فعال ٬ حرفه ای ٬ خاک انجمن خورده و ...) از هفته ی آینده بر اساس تعداد ارسال نخواهند بود .
قراره چیز های دیگری در تغییر درجات کاربری تاثیر داشته باشن .
به نظر شما چه چیز هایی مهم تر هستند ؟

بذرکار: این تاپیک از شما میخواد تا درمورد چیزهایی که فکر می کنین باید تاثیر داشته باشن بحث کنید؛ این توضیح هم در مورد تغییرات اعمال شده عرض میشه:
به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
دوستان عزیز، نمیدونم این پست من رو قبل از پست دادن می خونین یا فقط دنبال نوشتن نظر خودتون هستین که اشکالی هم نداره!
گفتیم درجه بندی گروه های کاربری اس.ام.اف بر حسب تعداد پست هست و کسایی که فقط پست میدن، چه اسپم و چه خوب، درجشون میره بالا و کسایی که برای خوندن، نوشتن پست ها وقت میزارن، دو زار ارزش پیدا نمی کنن!
اینجا اعلام کردیم که معیار گروه های کاربری سایت داره از «صرفا بر حسب تعداد پست بودن» به طرف «پست و فعالیت» حرکت میکنه! برای این منظور هم دو فاکتور زمان فعالیت (که خیلی هم کیلویی بالا نمیره) و پست ها رو در نظر گرفتیم... فاکتور های دیگه ای هم مثه امتیاز پست، تعداد تاپیک های زده شده، رشد فعالیت نسبت به ماه گذشته، تعداد پیغام خصوصی داده و گرفته شده و خیلی چیزای دیگه می تونن در دسترس باشن! ولی نحوه ی استفاده از اونها برای ما مشخص نشد و کار تکامل این فرمول رو گذاشتیم به مشورت عمومی.
چیزی که برای ما با مشورت مدیران و معاونین و بعضی از کاربران (که احتمالا شما جزوشون نبودین) مشخص شد، فرمول مناسبی بود که اون دو فاکتوری که چندبار گفتم رو لحاظ میکرد و در آینده کامل تر میشه...
مشکل ما در اجرای این فرمول، این بود که برای هر گروه کاربری هم باید یک سری امتیاز مشخص میکردیم!
ابتدا امتیاز هایی که مشخص شد، زیاد بودن، با کم کردن سخت گیری این امتیاز ها، فاصله ی بین گروه های کاربری کمتر شد تا کاربرها بهتر نتیجه فعالیت ها و زحمت هاشون رو ببینند.

× کسایی که شکایت می کنند که ما قبلا فلان بودیم الان با این فرمول یه دفعه رفتیم به چندتا گروه قبل تر، نشون میده مدت زمانی که در فروم صرف می کردن به شدت کمتر از نرمال اون گروه بوده و می شه اونها رو به نوعی اسپمر در نظر گرفت :D البته این یه شوخی بود تا بدونین چرا گروه های کاربریتون با اون چیزی که تصور میکنین متفاوتند

× بچه ها علاقه دارند بدونن فرمول چیه، حالا من بیام بنویسم E به توان زمان حضور + فلان ؛ شما میگین این خوب نیست! یا میگین خوبه! یا یه چیزی میگین! گفتن ما چیزی رو عوض نمی کنه دوستان، اگه میکنه، به بنده توی پیغام خصوصی بگین، در خدمتم (;
× در راستای آروم کردن شما به خاطر ندونستن فرمول امتیاز ها، آیا شما می دونین گوگل نتایج رو چجوری دسته بندی می کنه !؟ :D گوگل خیلی لطف کنه 7-8 تا فاکتور از 100 ها فاکتورش رو بگه ، بدون هیچ ضریب وزنی و هیچ چیزی!! بهتره به این موضوع فکر نکنین که "شما خودتون رو با گوگل مقایسه می کنید؟" چون این یک تفکر کاملا اشتباه هست که هیچ ربطی به حرف من نداره و تا حد زیادی خنده داره.

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك
پاسخ : تغییر اساس درجات کاربری

زمينه‌ي فعاليت :D

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

مدت زمان حضور و فعالیت کلا!
آخه ملاکای خیلی درست حسابی طورین که نمیشه برنامه داد باهاش :D

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

مدت زمان حضور

fograd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بابل
شهر
بابل
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران

زمان حضور نمیتونه خوب باشه!
چون اونایی که ورود برای همیشه رو میزنن زمان حضورشون خیلی بالاست!
همین تعداد پست بهترین راهه! فقط اسم ها عوض شن بهتره !

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از یلدا :
مدت زمان حضور
من يه بار رفتم تو هوافضا(چيز نادريه!) بعد بدون اينكه خروجو بزنم صفحه رو بستم دفعه‌ي بعد كه اومدم مدت زمان حضورم تو هوافضا از همه بيشتر بود!
به نقل از John Soap MacTavish :

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

مدت زمان حضور وقتی فعالیتی انجام می دین اضافه می شه .

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ببينيد مدت حضور در انجمن هيچ ارتباطي با ورود براي هميشه نداره و اگه كسي حتي ورود براي هميشه رو بزنه ولي فعاليتي نداشته باشه مدت زمان حضورش نميره بالا
به نظر من تركيب مدت حضور، تعداد ارسال و مدت عضويت و تعداد مثبت ها (؟) ميتونه تركيب خوبي باشه، گرچند بخش عكس و علمي و خلاقيت كلا رسالت اين + ها رو زير سوال بردن

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از GCD :
ببينيد مدت حضور در انجمن هيچ ارتباطي با ورود براي هميشه نداره و اگه كسي حتي ورود براي هميشه رو بزنه ولي فعاليتي نداشته باشه مدت زمان حضورش نميره بالا
به نظر من تركيب مدت حضور، تعداد ارسال و مدت عضويت و تعداد مثبت ها (؟) ميتونه تركيب خوبي باشه، گرچند بخش عكس و علمي و خلاقيت كلا رسالت اين + ها رو زير سوال بردن
البته به + نمیشه اعتماد کرد دوست ودشمن زیاده (; (;

shahnaz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

هم مدت زمان حضور هم تعداد پستا

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

تعداد امتیاز های مثبت

و مدت زمان حضور با هم. البته با یک الگو سازی مناسب

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خود من با مثبت ها موافق نيستم، چون هم فرهنگ مثبت دادن خراب شده و ملت سر كل كل، شرط بندي و لجبازي +- ميدن و هم طبيعتا كسايي كه توي بخشهاي عكس و علمي و سابقا خلاقيت و ورزش تاپيك كپي پيست ميزنن كيلويي مثبت ميگيرن

آرميتا بهتره كتگوري هاي كلي رو توي يه نظرسنجي هم بزاري و به تاپيك اضافه كني

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از GCD :
خود من با مثبت ها موافق نيستم، چون هم فرهنگ مثبت دادن خراب شده و ملت سر كل كل، شرط بندي و لجبازي +- ميدن و هم طبيعتا كسايي كه توي بخشهاي عكس و علمي و سابقا خلاقيت و ورزش تاپيك كپي پيست ميزنن كيلويي مثبت ميگيرن

آرميتا بهتره كتگوري هاي كلي رو توي يه نظرسنجي هم بزاري و به تاپيك اضافه كني
نظرسنجی مخصوصا نذاشتم که دلایلتون رو بگین.

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

الآن چه گزینه هایی داریم برای انتخاب؟!(به غیر از مدت زمان حضور ، تعداد پست ها و امتیاز +)؟!؟!
تعداد امتیاز های مثبت به نظرم معیار خوبی نیست،چون اولا خیلیا سر لجبازی و کل کل منفی میدن و + ها کم میشه بعدشم این روش امتیاز بندی چند ماه بیشتر نیست که شکل گرفته بنابراین در حق کاربرای قدیمی کمی ظلم میشه! :-?
به نظر من میزان تخلف نکردن و رعایت قوانین معیار خوبیه،البته اگه امکان اجرا شدن داشته باشه! :-?

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از TFire :
من يه بار رفتم تو هوافضا(چيز نادريه!) بعد بدون اينكه خروجو بزنم صفحه رو بستم دفعه‌ي بعد كه اومدم مدت زمان حضورم تو هوافضا از همه بيشتر بود!
اون چیزی که توی قسمت امار پروفایل مینویسه با عنوان " انجمن مورد علاقه کاربر بر اساس نمودار مدت حضور " در واقع اسمش غلطه, و هیچ ارتباطی به زمان حضور نداره!
اینجا توضیح داده شده یعنی چی. :)

همون مدت زمان حضور خوبه. :D

fograd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بابل
شهر
بابل
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
مدت زمان حضور وقتی فعالیتی انجام می دین اضافه می شه .
چیجوری از من کمتر فعال ترا زمانشون بیشتره؟؟؟؟
تازه من تا 2 روز پیش (من از دی عضوم!) کل زمان حضورم 2 روز بود الان شده 3 روز پس اینطور نیست ( چون گذاشتم رو ورود برای همیشه)

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

ميدونيد بعضي ها فقط كارشون اسپم دادنه ، خوب تو تعداد پستها كاملا تاثير داره ، يهو ميبيني يكي يه پستي داده فقط نوشته " :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))" الان هرچي ميگردم نيست ، فكر كنم حذفش كردن ، آخه به چه دردي ميخوره اين پستها ؟!!!! به نظر من مدت زمان حضور هم زياد به درد نميخوره!!! چون الان خود من 4روز، 19 ساعت و 46 دقیقه. آنلاين بودم تو سايت !!! خوب اين خودش خيلي كمه!!!!

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

چیجوری از من کمتر فعال ترا زمانشون بیشتره؟؟؟؟
تازه من تا 2 روز پیش (من از دی عضوم!) کل زمان حضورم 2 روز بود الان شده 3 روز پس اینطور نیست ( چون گذاشتم رو ورود برای همیشه)
از کجا می دونید از شما کمتر فعالیت کردن ؟! ??? فعالیت به این نیست که از کی عضو باشیم ، به اینه که چقدر تو فروم باشیم .
ببینین من کلی رو این موضوع تست کردم ، وقتی ورود برای همیشه بزنید یا اصلاً شب بذارید صبح بیایید ، مدت زمانی که اضافه میشه خیلی کمه . یعنی فوقش 5 دقیقه اضافه میشه .
تنها وقتی به مدت زمان حضورتون اضافه میشه که تاپیک یا صفحه ی اول یا کلاً هر صفحه رو توی فروم باز کنید . در غیر این صورت اضافه نمیشه .
در مورد اینکه تا 2 روز پیش 2 روز بود ، شاید دو روز و 23 ساعت بوده و شما یک ساعت که اومدین شده 3 روز :D

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

همون ارسالا رو عشقه

بالا