• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تلوزیون سمپادیا !!

• شروع کننده موضوع hoss
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من به یه تکنولوژی جدید دست پیدا کردم (‌ممکنه چند نفر از بچه ها هم بلد باشن) و اون هم ساخت شبکه آنلاینه روی اینترنت . به این صورت که بتونیم برنامه پخش کنیم . این کار هم به صورت زنده میشه و هم به صورت مرده !! یعنی این که هم میشه با دوربین و میکروفون به صورت زنده برنامه پخش کرد هم میشه برنامه های قبلا ضبط شده رو نمایش داد .
دیدم خیلی باحال میشه اگه برا سمپادیا یه همچین چیزی داشته باشیم که مثلا یه ساعت در روز برنامه پخش کنه . شاید هم بیننده نداشته باشه ولی خیلی کلاس داره!!!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : تلوزیون سمپادیا !!

مشکل سرعت اینترنته :D

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
نه بابا زياد مشكل خاصي نيست نمونش تلويزيون موج سوم يا همون قلم سيما بود

• شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
میشه رزولوشنوش تنظیم کرد برای کسایی که سرعتشون کمه .
در ضمن این تلوزیون هیچ جا آپلود نمیشه و مستقیما از روی آی پی کامپیوتر کسی که تلوزیونو راه می اندازه پخش میشه و شما با وارد کردن یک پورت از آی پی اون شخص که آزاده و بهتون اعلام میکنه به عنوان آدرس تلوزیون میتونید شبکه رو ببینید !!!مثلا آدرس شبکه میشه
mms://127.657.564:123

• شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

آقا کی موافقه ؟؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

این کار سرور ویندوز می خواد !
منکه همچین چیزیو تو لینوکس نشنیدم بشه انجام داد.

• شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

احتیاج به سرور نداره .
در واقع احتیاج به سرور داره ولی سرور همون کامپیوتر شخصی منه که به اینترنت وصله و من آدرس یکی از پورت های بازم رو به شما میدم و تلوزیون رو روی پورت شما میبینید

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

طرح جالبیه ! ولی همت می خواد ! کمک گرافیکی خواستی من هستم !

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از hoss :
احتیاج به سرور نداره .
در واقع احتیاج به سرور داره ولی سرور همون کامپیوتر شخصی منه که به اینترنت وصله و من آدرس یکی از پورت های بازم رو به شما میدم و تلوزیون رو روی پورت شما میبینید

خب مگه شما تو خونتون ویندوز سرور دارید ؟!
(این چیزی که شما گفتید جزو قابلیت های خود ویندوز سرور هست و لازم به نصب نرم افزاری نیست ولی احتمالا اینی که شما منظورتونه یه نرم افزار دیگس که روی ویندوز معمولی اجرا میشه و همون کار رو می کنه ! درسته ؟ )

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از فراز :
(این چیزی که شما گفتید جزو قابلیت های خود ویندوز سرور هست و لازم به نصب نرم افزاری نیست ولی احتمالا اینی که شما منظورتونه یه نرم افزار دیگس که روی ویندوز معمولی اجرا میشه و همون کار رو می کنه ! درسته ؟ )
آره یه نرم افزاره ! مثل همینا که باهاش شبکه می گیری !
124.gif

• شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به نقل از فراز :
بله . نرم افزار هست

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

خوب حالا چی می خواین توش ببنید؟

chatton

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan

خدایی اگه فقط واسه ی کلاسش میخواین خودتونو تو زحمت بندازین باید بگم اساسا بیهودست(یعنی فایده ای نداره)...ولی اگر برنامه ای که قراره پخش بشه مفید باشه و یه چیز نابی باشه به نظرم ایده ی جالبیه...

• شروع کننده موضوع

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

خیلی میتونیم چیزای مختلف توش بزاریم . از هنر نمایی بچه ها گرفته تا سریال !

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

به نقل از hoss :
میشه رزولوشنوش تنظیم کرد برای کسایی که سرعتشون کمه .
در ضمن این تلوزیون هیچ جا آپلود نمیشه و مستقیما از روی آی پی کامپیوتر کسی که تلوزیونو راه می اندازه پخش میشه و شما با وارد کردن یک پورت از آی پی اون شخص که آزاده و بهتون اعلام میکنه به عنوان آدرس تلوزیون میتونید شبکه رو ببینید !!!مثلا آدرس شبکه میشه
mms://127.657.564:123
سرعتش باید از خدا بیشتر باشه اینطوری!
باید آپلود شه رو یه سرور.100% یسرعت اینترنت شما از سرور بیستر نیست!بعد از طریق سرور شیرش کنین!

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

به نقل از hoss :
احتیاج به سرور نداره .
سرعت اینترنتت چنده؟گیریم تو اینترنت 1مگابیت داری.اگه 10نفر همزمان بخوان ببینن،به هرکی 100مگا بیت میرسه!عاقلانس حرفت؟؟؟!
من با فراز موافقم.البته رو سرور لینوکسم میشه

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

به نقل از hoss :
خیلی میتونیم چیزای مختلف توش بزاریم . از هنر نمایی بچه ها گرفته تا سریال !
واقعا وقت زیادی داری:D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سلام
درسته که چنین چیزی خیلی جالبه و یک کار تک و عالی محسوب میشه اما باید به این فکر بشه که واقعا قراره چی پخش بشه ؟ ذات کار خوبه اما عمل کردن بهش نیاز به خیلی چیزهای دیگر هم داره. خیلی وقت ها ایده های زیادی به ذهن ماها میرسه که خیلی ایده های خفنی هستند اما واقعا نمیشه این ایده ها رو اجرا کرد. من به جرات میتونم بگم تا الان ما بیش از 20 ایده مختلف داشتیم که به نوبه خودشون خیلی خوب بودند اما چون توان اجراییش رو نداشتیم بیخیال شدیم.
درست کردن تلوزیون برای سمپادیا هم مستلزم محتواست. یعنی باید برنامه ای باشه برای پخش. اگر شما بتونید برنامه‌ش رو جور کنید ،‌ جور کردن سیستمش سخت نیست. البته هزینه بر هست برخی روش ها.
من دو روش برای پخش اینترنتی میدونم. یکیش IP cam هست که هزینه خیلی زیادی داره. حداقلش 800 هزار تومن.
یکیش هم با استفاده از Windows Media Encoder و اینترنت پرسرعت ip valid و یک دوربین با پورت USB هست که هزینه‌ش کمتره.

Sylar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از محمد مطهری :
سلام
درسته که چنین چیزی خیلی جالبه و یک کار تک و عالی محسوب میشه اما باید به این فکر بشه که واقعا قراره چی پخش بشه ؟ ذات کار خوبه اما عمل کردن بهش نیاز به خیلی چیزهای دیگر هم داره. خیلی وقت ها ایده های زیادی به ذهن ماها میرسه که خیلی ایده های خفنی هستند اما واقعا نمیشه این ایده ها رو اجرا کرد. من به جرات میتونم بگم تا الان ما بیش از 20 ایده مختلف داشتیم که به نوبه خودشون خیلی خوب بودند اما چون توان اجراییش رو نداشتیم بیخیال شدیم.
درست کردن تلوزیون برای سمپادیا هم مستلزم محتواست. یعنی باید برنامه ای باشه برای پخش. اگر شما بتونید برنامه‌ش رو جور کنید ،‌ جور کردن سیستمش سخت نیست. البته هزینه بر هست برخی روش ها.
من دو روش برای پخش اینترنتی میدونم. یکیش IP cam هست که هزینه خیلی زیادی داره. حداقلش 800 هزار تومن.
یکیش هم با استفاده از Windows Media Encoder و اینترنت پرسرعت ip valid و یک دوربین با پورت USB هست که هزینه‌ش کمتره.
یک جایی ایده هایی که توان اجرایی ندارید را بنویسید که هرکس داشت بیاد باتون همکاری کنه.

بالا