• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد به کجا میرود؟

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
B-) B-) B-) B-)سلام توی این تاپیک در مورد عواملی که باعث تخریب سمپاد میشن بحث میکنیم . فقط یه خواهشی که همه ی دوستام دارم اینکه از بیان مساءل سیاسی دوری کنید چون تاپیک رو میبندن ... :(( :(( :(( :((

من منتظرم بیایید >>>> <D= <D= <D= <D= P:> P:> P:> P:> <D= <D= P:> <D= P:>

ساينا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كرج
شهر
كرج
مدال المپیاد
تو اين زمينه كلن با سابقه ام :دي اما قسمت عمدش ميشه نجوم و رياضي و كامپيوتر!
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
پاسخ : سمپاد به کجا میرود؟

اين بحث پيروِ مطلب "سمپاد به كجا مي رود؟" است!
دوستاني كه اون مطلب رو خوندن:بحث رو ادامه ميديم.
دوستاني كه نخوندن و تعدادشون هم احتمالا بيش تره:لطف مي كنن اگه برن وبلاگ گروه نوشت و بخوننش.اين هم لينكش:

http://www.sampadia.com/blog/1388/02/04/%d8%b3%d9%85%d9%be%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d9%83%d8%ac%d8%a7-%d9%85%d9%8a-%d8%b1%d9%88%d8%af/#comments
با تشكر
ساينا غفراني

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

ساینا جان . سلام . خودم اول بحث رو شروع میکنم تا بچه ها بیان
شاید توجه سران اموزش و پرورش به سمپاد زیاد شده ...مثلا زیاد کردن تعداد دانش اموزان در سال اینده برداشتن ازمون ورود به سمپاد برای دانش اموزان راهنمایی سمپاد و ... که در ادامه میگم . :D

منظورم این بود که زیاد توجه میکنن و تصمیمات زیاد میگیرن که باعث تغییرات در سمپاد میشه..

که بعضی از این تصمیمات بعضا اشتباهه.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از dearemad :
ساینا جان . سلام . خودم اول بحث رو شروع میکنم تا بچه ها بیان
شاید توجه سران اموزش و پرورش به سمپاد زیاد شده ...مثلا زیاد کردن تعداد دانش اموزان در سال اینده برداشتن ازمون ورود به سمپاد برای دانش اموزان راهنمایی سمپاد و ... که در ادامه میگم . :D

منظورم این بود که زیاد توجه میکنن و تصمیمات زیاد میگیرن که باعث تغییرات در سمپاد میشه..

که بعضی از این تصمیمات بعضا اشتباهه.
توجه سران آموزش و پرورش باید نسبت به این سازمان آموزشی درست و حسابی تر بیشتر باشه ... وی من فکر نمی کنم چندان توجهی کسی داشته باشه ها ... منظورت از سران آموزش و پرورش کادر جدید سمپاده !!!؟

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
توجه سران آموزش و پرورش باید نسبت به این سازمان آموزشی درست و حسابی تر بیشتر باشه ... وی من فکر نمی کنم چندان توجهی کسی داشته باشه ها ... منظورت از سران آموزش و پرورش کادر جدید سمپاده !!!؟
من اینو میگم که عوض کردن مدیری که 30 سال تجربه داره اشتباهه اونم مدیره سازمانی مثل سمپاد که واقعا مهمه.... :D

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از dearemad :
من اینو میگم که عوض کردن مدیری که 30 سال تجربه داره اشتباهه اونم مدیره سازمانی مثل سمپاد که واقعا مهمه.... :D
پست نباید موروسی بشه رو می شه قبول کرد ... یعنی اینکه لازم نیست 20 سال یه مدیر برای سمپاد باشه ... خوشبختانه ایشون جلوی همه ی کارشکنی ها رو گرفتن ولی خوب... هر جامعه ای نیاز داره به بازنگری .. خیلی از مسایل و مشکلات در دید ایشون رفع شده و معمول و بی اهمیت بود .. با تعویض مدیر می شه امید داشت بهتر شد .. مدیر جوان تر ، مدیر سمپادی اگه می اومد، سمپاد واقعا سمپاد می شد ... !!

من نمی گم خوب کردن برداشتن... ولی شاید دلیلی داشته باشن! من اصلا هم موافق برداشتنشون نبودم :D

firebrand1370

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نظر من مهم خود بچه هان به نظر من بر داشتن ازمون ورودی برای بچه های سمپاد راهنمایی خیلی کار اشتباهی بود ببینید اگه کسی بعد از سه سال درس خوندن توی سمپاد نتونه توی ازمون ورودی قبول بشه همون بهتر یکی که بیرون از سمپاده ولی هوش و تلاش کافی رو داره جاشو پر کنه به خصوص اینکه توی سال های ابتدایی خیلی ها اصلا به درس اهمیت نمی دند در حالیکه توی راهنمایی و دبیرستان عالی کار می کنند بنابراین غلطه که وفتی یکی پنجم ابتدایی قبول شد دیگه پاشو بندازه رو پا که تا پیش دانشگاهیش سمپاده به خصوص اینکه مدارس عموما دانش اموزی رو اخراج نمی کنند و باز هم بدتر اینکه دارند اینقدر ظرفیت رو بالا می برند اونوقت سمپاد دیگه سمپاد نخواهد بود میشه یک چیزی توی مایه های نمونه دولتی

ساينا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كرج
شهر
كرج
مدال المپیاد
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-

بررسي كني همه كارا اشتباهه!الان تو كرج مي خوان يه شعبه سمپاد ديگه بزنن!اين در حاليه كه همين الانشم درصدي از بچه ها واقعا تيز هوش نيستن و به علت زيادي ظرفيت(و علل ديگه) وارد سمپاد شدن.حالااگه اين مدرسه بشه دو تا،اونوقت درصدي كمي از بچه رو واقعا افراد تيز هوش تشكيل مي دن و بعلاوه تمركز اين افراد كم ميشه!همين درصد كم هم پخش مي شن و 2 جا!و اين افتضاحه،نه؟
نميدونم واقعا قصد خدمت دارن و نميدونن دارن چيكار مي كنن،يا اينكه به اسم خدمت...!

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

به نظر من که فعلا کاری جز دعا کردن از ما برنمییاد...البته اگه کاری هست بگید تا انجام بدیم من که مخم به جایی قد نمیده..
میدونید فاجعه یعنی چی ؟؟ یعنی زیاد کردن ظرفیت سمپاد .... ساینا جان سال اینده میخوان 30نفر تکمیل ظرفیت بگیرن و در هر پایه 3 کلاس داشته باشن.بر داشتن ازمون ورودی برای سمپادی ها هم که اشتباهه محض بود .البته امسال ازمایشی برداشتم ممکنه دوباره سال دیگه برقرار باشه.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چند مورد از داخل سمپاد :

طراحی برنامه های آموزشی جدید در ستاد سمپاد:
- ارتقای سطح استاندارد برنامه درسی
- ارایه ی «واحد های طلایی» فناوران شاد
- راه اندازی آزمایشی دبستان های استعداد های درخشان
- راه اندازی «دارالفنون استعداد های درخشان»

منشور آموزشی مدارس راهنمایی/دبیرستانی تدوین شده
منشور آموزشی مدارس نیز تنظیم شده
(پیش نویس شون در اومده!)

تفکیک مدارس راهنمایی و دبیرستان از لحاظ مدیریتی و ظاهرا جغرافیایی

این کارا توی ماه خرداد انجام شده ... در موردشون اطلاع دارین یا بیام کامل تر بنویسمشون !؟

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

اقای بذر کار یه سوال ازتون داشتم. البته اگه مشکلی بود جواب ندین .
شما توی ستاد اصلی سمپاد سمتی دارین اگه دارین چیه؟
من که نگفتم کار خوب نکردن ولی کار های اشتباهشون بیشتر از درستاشونه.مثلا اولین کاری که برای سال اینده باید بشه اینه که کتاب ها رو عوض کنن به جای اینکه هر سال بیان بگن این قسمت حذف .یه معلم از حذفیات سوال میده یکی نمیده .معلم ما که از حذفیات ریاضی 1 سوال داد .برای من راحت بود ما یه عده که ضعیف تر بودن نمره نگرفتن. :(

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

:)) سمت!؟ توی ستاد سمپاد !!؟ آقای آزادگان جزوشون هست، من نه!!

از نظر اونا خوب یه سری چیزا مهم تر هست !! حذفیات شایئ از اولیت های دسته چندمی باشه ...

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

خوب این کتابا که داره چاپ میشه اون چند صفحه رو حذف کنن که بهتره. هم برای ما هم برای خودشون.
من هم از این نظر گفتم سمت چون شما با اتفاقاتی که افتاده خیلی اشنا بودید.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ساينا :
بررسي كني همه كارا اشتباهه!الان تو كرج مي خوان يه شعبه سمپاد ديگه بزنن!اين در حاليه كه همين الانشم درصدي از بچه ها واقعا تيز هوش نيستن و به علت زيادي ظرفيت(و علل ديگه) وارد سمپاد شدن.حالااگه اين مدرسه بشه دو تا،اونوقت درصدي كمي از بچه رو واقعا افراد تيز هوش تشكيل مي دن و بعلاوه تمركز اين افراد كم ميشه!همين درصد كم هم پخش مي شن و 2 جا!و اين افتضاحه،نه؟
نميدونم واقعا قصد خدمت دارن و نميدونن دارن چيكار مي كنن،يا اينكه به اسم خدمت...!

شما دیگه به سمپاد به عنوان تیزهوش نمی تونی نگاه کنی ... الان دیگه ماشالله کلاس می زارن و کلی کار و زحمت می کشن که طرف قبول بشه... کسی که قبول می شه ، به نوعی، استعداد داره ... هوش رو خیلی ها ندارن! یه خانواده از مدارس درست شدن تا روی بچه ها بیشتر و بهتر کار کنن! از بس ما گفتیم تیزهوش تیزهوش باورمون شده ... دیگه معیار تیزهوشی نیست ... یعنی نمی شه که باشه!
بیشتر شدن مدارس هم سعی در پرورس استعداد های بیشتر است... به این فکر کنین که با یکی که از نظر شما "معمولی" هست تا حالا چقدر تونستین حرف بزنین و دوست باشین و حرف همدیگه رو بفهمین ...
پرویز شهریاری یه مقاله داشت در مورد آموزش ریاضی... می گفت هرچی به دانش آموزا از اون اول بگن روشون تاثیر می زاره و قبول می کنن ... می گفت انقدر زده بودن توی سر یه بچه ؛ ولی ایشون توی درس هندسه با هر بهانه ای که شد تشویقش کرد؛ اونم هندسه اش رو 18 شد ظاهرا! ولی به خاطر افتادن توی بقیه ی درس ها از مدرسه پرتش کردن بیرون ...
اینکه بیایم به خودمون مارک بزنیم تیزهوش دیگه هدف رو گم می کنیم ... هدفمون می شه نشان دادن مقدار هوشمون ... منم اینطوری بودم ... ولی الان می دونم گفتن تیزهوش یه حرام شرعی و اخلاقیه! :D

• شروع کننده موضوع

dearemad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک

شما دیگه به سمپاد به عنوان تیزهوش نمی تونی نگاه کنی ... الان دیگه ماشالله کلاس می زارن و کلی کار و زحمت می کشن که طرف قبول بشه... کسی که قبول می شه ، به نوعی، استعداد داره ... هوش رو خیلی ها ندارن! یه خانواده از مدارس درست شدن تا روی بچه ها بیشتر و بهتر کار کنن! از بس ما گفتیم تیزهوش تیزهوش باورمون شده ... دیگه معیار تیزهوشی نیست ... یعنی نمی شه که باشه!
بیشتر شدن مدارس هم سعی در پرورس استعداد های بیشتر است... به این فکر کنین که با یکی که از نظر شما "معمولی" هست تا حالا چقدر تونستین حرف بزنین و دوست باشین و حرف همدیگه رو بفهمین ...
پرویز شهریاری یه مقاله داشت در مورد آموزش ریاضی... می گفت هرچی به دانش آموزا از اون اول بگن روشون تاثیر می زاره و قبول می کنن ... می گفت انقدر زده بودن توی سر یه بچه ؛ ولی ایشون توی درس هندسه با هر بهانه ای که شد تشویقش کرد؛ اونم هندسه اش رو 18 شد ظاهرا! ولی به خاطر افتادن توی بقیه ی درس ها از مدرسه پرتش کردن بیرون ...
اینکه بیایم به خودمون مارک بزنیم تیزهوش دیگه هدف رو گم می کنیم ... هدفمون می شه نشان دادن مقدار هوشمون ... منم اینطوری بودم ... ولی الان می دونم گفتن تیزهوش یه حرام شرعی و اخلاقیه! :D
حرف شما درسته اما زیاد شدن مدارس باید با افزایش بودجه همراه باشه .اگه تعداد زیاد بشه اما بودجه ثابت باشه.چی؟ شما خودتون سمپادی هستید .سوال ها ی سمپاد به هوش بستگی دارن یا کار کردن؟به نظر من که هوش خیلی تاثیرش تو قبولی بیشتره.چون تمام شاگرد های یه معلم که روی قبولی تو سمپاد تمرکز کرده تو سمپاد قبول نمیشن.

ساينا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كرج
شهر
كرج
مدال المپیاد
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-

يه سوال دارم من!:آقاي بذر كار اين طور كه شما مي گين همه چيز خوب انجام ميگيره و مشكلي نيست!پس الان چرا روز به روز داره وضعش بد تر ميشه سمپاد؟

atefeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خوشبختانه فرزانگان قم!
مدال المپیاد
نمی گم ریا نشه

بدتر شدنش هم تقصیر آموزش پرورشه هم خودمون مام کم کاری می کنیم مسئولام کم کاری می کنن نتیجش می شه همین
ولی خب با کاری که امسال کردن یعنی آزمون ابتدایی رو تشریحی کردن واقعا آدم های تیزهوش وارد سمپاد شدن نه یه سری خرخون

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چه فرقی داره تشریحی یا تستی ؟!
من اگه به زور معلم و کلاس و پول و اینا یاد گرفته باشم چه تست چه تشریحی ... (البته اگه یاد گرفته باشم و دیگری یاد نگرفته باشه یه حداقل هوشی دارم ....)

اصلا چرا سمپاد باید آدم باهوش انتخاب کنه که شما ها نگران کم شدن باهوش ها هستین !!!!؟

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

چه فرقی داره تشریحی یا تستی ؟!
من اگه به زور معلم و کلاس و پول و اینا یاد گرفته باشم چه تست چه تشریحی ... (البته اگه یاد گرفته باشم و دیگری یاد نگرفته باشه یه حداقل هوشی دارم ....)

اصلا چرا سمپاد باید آدم باهوش انتخاب کنه که شما ها نگران کم شدن باهوش ها هستین !!!!؟
عزيز دلدليل اين كه الان يه فروم به نام سمپاديا اين جا هست اينه كه يه مدرسه كه با مدرسه هاي ديگه فرق مي كنه توي ايران هست
حالا اگه هر كسي بياد توش كه فاتحه سمپاد خونده ميشه
امسال سمپاد يه كار خوب كرد كه ازمون ورودي دبستان رو تشريحي كرد اما بعدش يه كار خيلي بد كرد كه اثر اونو ازبين برد اونم برداشتن آزمون ورودي به دبيرستان براي دانش آموزان راهنمايي سمپاد آه اينم كار بود
البته فراموش نكنيم كه دكتر اعتمادي قول داده سمپاد متحول بشه(رجوع شود به سايت نودت)

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

عذرمندم من:D استعداد درخشان با باهوش کمی متفاوت نیست !؟
هرکاری بکنین توی این سنی که آزمون گرفته می شه به هیچ وجه هوش اندازه گیری نمی شه !! چرا ما به هوش گیر دادیم !!؟ شاید آدم باهوش هم توی ورودی ها باشه (که خیلی هم هست!) ولی چرا ما انتظار داریم در هر صورتی فقط آدم باهوش بیاد توی مدرسه ... چهارتا به قو ما معمولی بیاد اشکالی داره !!؟ چه بسا اینا بهتر از ما کار کنن ...

بالا