• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

به نقل از [<Alish>] :
من دليل خاصي براي اينكه لايك نداشته باشه نياووردم فقط گفتم كه بهتره بود يه مدت بيشتري بدون لايك ميموند تا نتايجشو به طور كامل ميديدن

الان كه اين پستو ميدم تو اخرين ارسال ها فقط سه تا پست حرف بزن بود از بيستو پنج تا و اكثر پست ها مربوط به مسائل سياسي و اعتقادي و يا گفتو شنود بود
در مقايسه با گذشته اين به نظرتون نتيجه مثبتي نيست ؟؟؟ اينكه بچه ها به جاي اينكه هر روز بيان تو روز بعضيا چند باريه چند خط تو حرف بزن بنويسن ( كه فايده اي هم نداره برا بقيه افراد ) بيشتر ميان تو تاپيكاي ديگه نظراشونو ميگن و بحث ميكنن؟؟؟

دلیلش این بود که یه عده ی خاص پشت سره هم تو انجمن سیاسی و اعتقادی دارن پست میدن! ولی تو ح.ب. یوزر های مختلف دارن حرف می زنن. یعنی حرف بزن روزی یه دونس سهم هر نفر. اعتقادی و سیاسی بگو یه نفر تو یک ساعت شاید لازم شه سه تا پست بده!

و اینکه بحث های سیاسی و اعتقادی داغ هستن و ادامه دارن تا زمانی که قفل بشن. ولی حرف بزن همیشه ادامه داره.

جدا از همه ی اینا. با وجود اینکه خودم شاید در مجموع ۱۰ تا پست ح.ب. ندارم، بعضی وقتا خوبه. انگار ادم داره حرفاشو بلند داد میزنه! و خب شاید یه جور اون لایک زدن و نزدن مثل اینه که انگار بگه مردم شنیدن دادتو حالا برو به زندگیت برس.

شده اصلن لایک ها شمرده نشن تو امتیاز به نظرم اینجوری اصلن بهتره. یا یه چیزی که فقط نشون بده مردم خوندن :D

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

یک تاپیک قفل شد به دلایل درگیری لفظی بین چند نفر و توهین و ...

زن ناموس مرد نیست

بعد یک سوالی واسه من پیش اومده مثلاً مدیر ها میگن اگه توهین کنید تاپیک رو قفل میکنیم !!!

خوب اگر فردی به فرد دیگه ای توهین کنه دلیلی نداره که قفل بشه میتونه ویرایش بشه پست های مورد دار یا به اون افراد اخطار داده بشه

:/

شما با قفل کردن تاپیک در اصل دارید تاپیک رو مجازات میکنید نه افرادی که قوانین رو نقض کردند :-/

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

از قدیم روال بر این بوده که تاپیک قفل میشده،شما خودتون قضاوت کنید،یه مدیر مثل من میتونه بشینه تک تک پستای یه تاپیک کثل اینکه روزی حداقل 10 تا ارسال طولانی داشتو بخونه و توهیناشو ویرایش کنه؟ویرایش که سهله حذغ کردن کلی پستای توهین آمیز هم کلی وقت میخاد!
+از نظر من این تاپیک کاملا بی محتوا بود!ولی خب فلا بخاطر نظر من قفل نشده،برای توهین قفل شده.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

خوب یک سری پست ها ازشون اخطار دریافت میشه میتونید همون پست ها رو ایرادهاشو برطرف کنید

تاپیک بی محتوی اوصولا تاپیکی هست که دغدغه نباشه ، در جامعه و زندگی مردم هم بی تاثیر باشه تازه به اون تاپیک هم نمیشه انقدر راحت گفت بی محتوی!!!!

بررسی یک موضوع مهم که توی کل جامعه به شکل های مختلف بیان میشه ،باهاش قانون نوشته میشه ، به خاطرش قتل های ناموسی اتفاق میوفته و خیلی از دختر ها و زن ها رو محدود میکنه فکر نکنم بشه بهش گفت بی محتوی :-?

دلیلتون برای این که میگید بی محتوی س چیه؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از iarsham :
اصن من با مدیر محترم "حرف بزن" مشکل دارم....نزدیکای عید بود فک کنم که من تو "حرف بزن" تو حدود 1 ساعت 7،8 تا پست گذاشتم، چند ساعت بعد اومدم دیدم همشون پاک شدن....خیلی ناراحت شدم...خب دوس داشتم اونموقع حرف بزنم...اصن اسمش مگه "حرف بزن" نیست؟ خب دیگه محدودیت تعداد پست و ...واسه چیه؟ من نمیخوام...دوس دارم 764 تا پست بزارم تو یه ساعت...خب من وراجم...خب حرف بزنم میاد دیگه...
الان اره اینجا من ی مدیر انجمن سادم تو سایت دیگه معاون بودم کلا وضع کردن قانون الکی نیس که هرچیزی دلیل داره
و تقصیر اون مدیر بیچارم نیس وظیفشه طبق قوانین عمل کنه
اگه حرفت زیاده ویرایش پست واسه این حرفاس ویرایش بزن هرچی میخوای بنویس
حرف بزن حجم بالای سایت رو میگیره که اصلا خوب نیس
اگرم خب توانایی ویرایش نداری میتونی ب مدیر بگی برات انجام بده
وقتی پشتت که خلاف قوانینه پاک میشه دلیل بر بد بودن مدیرش نیس
اگرم کلا مشکل داری چیزی هس ب اسم وبلاگ میتونی حرفاتو اونجا بزنی

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از Radikal :
خوب یک سری پست ها ازشون اخطار دریافت میشه میتونید همون پست ها رو ایرادهاشو برطرف کنید

تاپیک بی محتوی اوصولا تاپیکی هست که دغدغه نباشه ، در جامعه و زندگی مردم هم بی تاثیر باشه تازه به اون تاپیک هم نمیشه انقدر راحت گفت بی محتوی!!!!

بررسی یک موضوع مهم که توی کل جامعه به شکل های مختلف بیان میشه ،باهاش قانون نوشته میشه ، به خاطرش قتل های ناموسی اتفاق میوفته و خیلی از دختر ها و زن ها رو محدود میکنه فکر نکنم بشه بهش گفت بی محتوی :-?

دلیلتون برای این که میگید بی محتوی س چیه؟
توی تقریبا یه ماهی که من مدیرم فکر کنم فقط یدونه گزارش ارسال شده ازون تاپیک!
+اولا که گفتم نظر منه که بی محتواس،و ممکنه نظرم غلط باشه،و بخاطر همین امکان غلط بودن نظرم از اول قفلش نکردم،الان هم بخاطر توهین قفل شده!
به نظر من این بحث هیچ نتیجه ای نداره،برای این میگم بی محتواس.

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ایلیا :
توی تقریبا یه ماهی که من مدیرم فکر کنم فقط یدونه گزارش ارسال شده ازون تاپیک!
+اولا که گفتم نظر منه که بی محتواس،و ممکنه نظرم غلط باشه،و بخاطر همین امکان غلط بودن نظرم از اول قفلش نکردم،الان هم بخاطر توهین قفل شده!
به نظر من این بحث هیچ نتیجه ای نداره،برای این میگم بی محتواس.

دلیل نمیشه چون یه نفر اومده اینطوری ناشیانه توهین میکنه تاپیکو قفل کنین و بگین که بی محتواس.
بهتره به اون شخص اخطار بدین + نظر شخصی شما دلیل بر به نتیجه رسیدن بحث نیست.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

این حرف ها رو احیانا نباید توی انتقادات پیشنهادات خود گفت و شنود بزنید؟ :ی بالاخره هر سخن جایی و هر نکته فلان :-" [مفهوم 'هر سخن جایی و...' به چیز دیگه ای اشاره داره البته؛ ولی شما در این جا همون معنی ظاهری رو برداشت کنید تا جور دربیاد با منظورم. :-"" ]

+Just sayin' .

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به ارغوان :

خوب فقط مخصوص گفت و شنود نیست مثلا اعتقادی و جامعه شناسی هم اگه اشتباه نکنم مشابه این اتفاق افتاده که به خاطر توهین و دعوای دو یا چند نفر تاپیک قفل شده

خوب اگر پست هایی توهین دارند یا منحرف شدند از بحث اصلی اصلاح یا ویرایش بشن خیلی بهتره که یک تاپیک مثلا با ۳۰ ص قفل بشه و دیگه هم باز نشه

چون یک فرد احساس میکنه که بی نتیجس

در اصل همه ی تاپیک های گفت و شنود ، اعتقادی ، فلسفه منطق و ،جامعه شناسی تهش نتیجه ش فقط تغییر عقاید و به چالش کشیدن عقاید هست و تغییری در روند جامعه و مردمش نداره و اصلا انتظاری هم جز همون تغییر عقاید و متفاوت فکر کردن و دیدن از این انجمن ها نمیشه داشت!!! :)

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

من دودفه اشاره کردم که بخاطر نظر خودم قفل نکردم،ولی انگار تا سه نشه بازی نشه :D برای بار سوم اعلام میکنم بخاطر توهین و دعوا قفل شده تاپیک نه نظر شخصی من!هر چند پاک کردن یک پست یا قفل کردن یک تاپیک معمولا طبق نظر مدیر انجمن انجام میشه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب بحث در مورد جزییات و تاپیک خاص گفت و شنود رو همونطور که ارغوان گفت بهتره توی انتقادات پیشنهادات خودش مطرح کنین.
اما به طور کلی زمانی که توهین توی تاپیکی پیش میاد و قفل میشه چند دلیل داره؛ یکی اینکه مدتی بگذره و جو آروم بشه، دوم اینکه مدیر اون قسمت فرصت کنه پاک سازی انجام بده (که گاهی طول میکشه به علت حجم زیاد پست ها).
اما یه حالت دیگه هم وجود داره، اینکه بحث تمام شده باشه و پیش اومدن توهین و پست های بی محتوا به این دلیل باشه که دیگه حرفی برای گفتن نیست و دیگه ادامش اصطلاحا میره توی جاده خاکی. در این شرایط مدیر تاپیک رو قفل می کنه تا زمانی که بحث دوباره بتونه مفید باشه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ایلیا :
من دودفه اشاره کردم که بخاطر نظر خودم قفل نکردم،ولی انگار تا سه نشه بازی نشه :D برای بار سوم اعلام میکنم بخاطر توهین و دعوا قفل شده تاپیک نه نظر شخصی من!هر چند پاک کردن یک پست یا قفل کردن یک تاپیک معمولا طبق نظر مدیر انجمن انجام میشه!

خوب شما انگار پست های زیر رو کلاً نادیده گرفتید

بعد یک سوالی واسه من پیش اومده مثلاً مدیر ها میگن اگه توهین کنید تاپیک رو قفل میکنیم !!!

خوب اگر فردی به فرد دیگه ای توهین کنه دلیلی نداره که قفل بشه میتونه ویرایش بشه پست های مورد دار یا به اون افراد اخطار داده بشه

شما با قفل کردن تاپیک در اصل دارید تاپیک رو مجازات میکنید نه افرادی که قوانین رو نقض کردند

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
دلیل نمیشه چون یه نفر اومده اینطوری ناشیانه توهین میکنه تاپیکو قفل کنین و بگین که بی محتواس.
بهتره به اون شخص اخطار بدین + نظر شخصی شما دلیل بر به نتیجه رسیدن بحث نیست.

به نقل از Bahar_R :
خب بحث در مورد جزییات و تاپیک خاص گفت و شنود رو همونطور که ارغوان گفت بهتره توی انتقادات پیشنهادات خودش مطرح کنین.
اما به طور کلی زمانی که توهین توی تاپیکی پیش میاد و قفل میشه چند دلیل داره؛ یکی اینکه مدتی بگذره و جو آروم بشه، دوم اینکه مدیر اون قسمت فرصت کنه پاک سازی انجام بده (که گاهی طول میکشه به علت حجم زیاد پست ها).
اما یه حالت دیگه هم وجود داره، اینکه بحث تمام شده باشه و پیش اومدن توهین و پست های بی محتوا به این دلیل باشه که دیگه حرفی برای گفتن نیست و دیگه ادامش اصطلاحا میره توی جاده خاکی. در این شرایط مدیر تاپیک رو قفل می کنه تا زمانی که بحث دوباره بتونه مفید باشه.

1-این مدت داشتن رو قبول دارم اما تا به حال مشاهده نشده مثلاً تاپیکی که قفل میشه بعد از یک یا دو هفته از اون حالت در بیاد

2- اوصولاً اگر مدیری قصد پاکسازی داشته باشه توی یک پست به افرادی که دارن بحث میکنن میگه که یک مدت باید بسته بمونه و پست ها ویرایش یا پاکسازی بشه

3-بحث تموم شده هم معنی نداره!!! چون هر دفعه افراد جدیدی با عقاید و دلایل جدیدی میان و میخوان که بحث کنن خصوصاً برای مسائل اعتقادی و اجتماعی هیچ وقت نمیتونیم به نتیجه قطعی برسیم!

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

حالا من خودم تو بحث ها -به هر دلیلی- شرکت نمی کنم دلیل نمی شه نخونم شون که :-"" حجم زیادی از تاپیکهای جامعه شناسی/اعتقادی/گفت و شنود رو خونده م من. یه سری بحث ها هستن که کلا دو جور می شه به شون جواب داد؛ مثلا یه تاپیک بود اگه درست یادم باشه درباره ی روزه خواری. این که آیا درست ه یا غلط. کلا دو جور می شه جواب داد به این سوال؛ بله درسته روزه خوار هم آزادی داره برای خودش و محدودکردنش کار بدی ه و کسی که واقعا روزه می گیره با دیدن خوراکی بقیه نباید دل ش بخواد و غیره؛ یا نخیر غلطه کسی که روزه نمی گیره باید شعورش برسه مراعات کنه. از یه جایی به بعد دیگه بحث کاملا می افته توی یه لوپ بی حاصل؛ چون جوابی غیر از این دو نداریم. خب؟
صرفا خواستم بگم "بحث تموم شده" هم داریم.
[مث این می مونه که من بیام بگم سلام فلانی؛ خوبی؟ بگه آره خوبم تو خوبی؟ بگم من خوبم تو خوبی؟ . . و تا بی نهایت می شه این بحث رو ادامه داد. بدون این که هیچ نتیجه ی جدیدی به دست بیاد. ]

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ارغوان :
حالا من خودم تو بحث ها -به هر دلیلی- شرکت نمی کنم دلیل نمی شه نخونم شون که :-"" حجم زیادی از تاپیکهای جامعه شناسی/اعتقادی/گفت و شنود رو خونده م من. یه سری بحث ها هستن که کلا دو جور می شه به شون جواب داد؛ مثلا یه تاپیک بود اگه درست یادم باشه درباره ی روزه خواری. این که آیا درست ه یا غلط. کلا دو جور می شه جواب داد به این سوال؛ بله درسته روزه خوار هم آزادی داره برای خودش و محدودکردنش کار بدی ه و کسی که واقعا روزه می گیره با دیدن خوراکی بقیه نباید دل ش بخواد و غیره؛ یا نخیر غلطه کسی که روزه نمی گیره باید شعورش برسه مراعات کنه. از یه جایی به بعد دیگه بحث کاملا می افته توی یه لوپ بی حاصل؛ چون جوابی غیر از این دو نداریم. خب؟
صرفا خواستم بگم "بحث تموم شده" هم داریم.
[مث این می مونه که من بیام بگم سلام فلانی؛ خوبی؟ بگه آره خوبم تو خوبی؟ بگم من خوبم تو خوبی؟ . . و تا بی نهایت می شه این بحث رو ادامه داد. بدون این که هیچ نتیجه ی جدیدی به دست بیاد. ]

خوب این جا انجمن هست دوست عزیز و هدفش نتیجه گیری نیست هدفش بحث و تبادل نظر هست

و گرنه مثلاً ما در فلسفه منطق یک تاپیک داریم

به خدا اعتقاد دارید؟

دو تا جواب داره نه / آره

با دوستی به جای ازدواج موافقید؟

دو تا جواب داره نه / آره

با حجاب احباری موافقید

دو تا جواب داره نه / آره

نظرتون چیه همشو قفل کنیم ؟

فرض کن یک کاربر جدید میاد میخواد نظراتش رو بیان کنه قفل کردن یک تاپیک به این معناس که دیگه هیچ کس نباید نظر بده در این زمینه
یا این که بره یک تاپیک دیگه بزنه

من فکر میکنم یک تاپیک نباید قفل بشه :/

خصوصاً که این جا محل بحث هست نه نتیجه گیری

یعنی اگر قرار بود مثلاً تاپیک های اعتقادی یا جامعه شناسی محل نتیجه گیری باشه الان نصف افرادی که بحث میکردن زندانی سیاسی / عقیدتی بودن |:

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

نکته‌ی شایانِ ذکرِ اوّل: من مطلقاً هیچ‌کاره م در سیستمِ سایت، و خواهم‌بود. دعوایی هم اگه باشه، بینِ من و شما نیست. :ی بینِ شما و قانون‌گذاران ه :ی
نکته‌ی شایانِ ذکرِ دوّم: صرفاً دارم چیزی رو که دیده‌م می‌گم من.
نکته‌ی شایانِ ذکرِ سوّم: من نه حوصله‌ی این بحث‌ها رو دارم، نه وقت‌ش رو، نه دیوایسِ مناسب برای تایپ رو. :-" به‌جاش یک عدد کنکور دارم که بیخِ گوش‌م ه. :-" ال‍ان هم صرفاً چون مخاطب قرار دادین‌م، دارم جواب می‌دم. وگرنه که طبقِ نکته‌ی اوّل، من هیچ‌کاره م و این بحث رو با مسئولین ادامه بدین جهتِ موثر واقع شدنِ انتقادات‌تون. :ی

اون چیزی که من گفتم، صرفاً مثالی بود برای «بحثِ تموم‌شده». چیزی هم که باعث شد به‌ش بگم «بحثِ تموم‌شده»، این بودن که فقط دو جور استدل‍ال می‌شد داشت برای جواب دادن به سوالِ موضوعِ تاپیک. نه گفتم «سوالِ دو جوابی» ه، نه گفتم «آره/نه»س جواب‌ش، نه حکمی دادم برای برخورد با این‌جور تاپیک‌ها. فقط جواب دادم به «"بحثِ تموم‌شده" وجود نداره!!!» . همین.
شاید بگید از کجا معلوم که همه فقط این دو جور استدل‍ال رو دارن؟! بعد از خوندنِ اون همه صفحه و خب اون همه یوزری که بحث کرده‌بودن، چیزی که دیدم فقط همین دو تا استدل‍ال بود. و خب من به استقرا معتقد م و وقتی توی این همه صفحه محضِ رضای خدا یه دونه دلیلِ غیر از این‌ها نبود، به خودم حق دادم که قضاوت کنم که ته‌ش همین دو تا دلیل ه دیگه. و خُب، منطقاً استدل‍الِ من صددرصد درست نیست. من فقط چیزی رو گفتم که دیده‌بودم.

سوال‌هایی که مثال زدید. اعتقاد به خدا، حجابِ اجباری، دوستیِ به‌جای ازدواج و غیره. درست ه، این‌ها هم -اگه بنا به نظرِ یه‌کلمه‌ای باشه- فقط دو جور جواب دارن. اگه کسی بخواد نظرِ یه‌کلمه‌ای بده، معمول‍اً بال‍ای تاپیک یه نظرسنجی هست که خب با وجودش، دیگه دلیلی نیست برای پُستِ یه‌کلمه‌ای. اگه نظرِ بسیط و با دلیل بخواد بده، هزارجور می‌شه استدل‍ال کرد در جوابِ این‌جور سوال‌ها. بله به خدا اعتقاد دارم چون امام علی رو دوس دارم؛ چون دل‌م می‌خواد. خیر اعتقاد ندارم چون حال نمی‌کنم با دین؛ چون با علم متناقض ه؛ چون این شبهه‌ها رو به‌ش وارد می‌دونم؛ غیره. برای این سوال‌ها، هزارجور استدل‍ال می‌شه کرد؛ و در جوابِ همه‌ی این استدل‍ال‌ها می‌شه دوباره بحث کرد. من گفتم سوال‌هایی که جواب‌شون «آره/نه»س؟ :ی سوالِ «روزه‌خواری خوب ه یا بد؟»، در پاسخ به هر کدوم از استدل‍ال‌های بعداز«آره/نه»، می‌شه استدل‍الِ مخالف‌ش رو آورد و برعکس. امّا اگه بگی «به خدا اعتقاد دارم چون امام علی رو دوس دارم» و به‌ت جواب بدن «ولی من اعتقاد ندارم چون حال نمی‌کنم با دین»، خب دیالوگِ بی‌معنی‌ای می‌شه :ی و نوعِ بامعنی‌ش این ه که طرف رو توجیه کنی که عل‍اقه به یه فرد دلیل نمی‌شه که فل‍ان؛ یا حال نکردن با دین منطقی نیست که تنها دلیلی باشه برای اعتقاد نداشتن به خدا. متوجه یی چی می‌گم؟ درجوابِ هر دلیلِ یک طرف، توی این سوال‌ها می‌شه کلّی بحث کرد دوباره. درحالی که توی اون سوالی که من مثال زدم نمی‌شد؛ چون طرفین فقط همون یه دلیل رو داشتن. امیدوارم تونسته‌باشم منظورم رو رسونده‌باشم. :ی
گفتید یوزرِ جدید اگه بخواد نظرش رو درباره‌ی یه سوالِ قفل‌شده بده باید چی‌کار بکنه :/ ؟ . قفل شدنِ نظرسنجیِ یه تاپیک، ربطی نداره به قفل بودن یا باز بودنِ تاپیک. یوزرِ جدید می‌تونه توی جامعه‌ی آماری افرادی که به اون سوال جواب می‌دن، نظرش رو بیان کنه. ولی وقتی که همه‌ی استدل‍ال‌های ممکن -به زعمِ من، در راستای اون تاپیکی که مثال زدم- قبل‍اً بیان شده دلیلی داره که طرف دوباره بیاد بحثی رو شروع کنه که باز می‌افته توی همون لوپِ قبلی و قبل‍اً صدبار تکرار شده؟

و گفتید «یعنی اگر قرار بود مثلاً تاپیک های اعتقادی یا جامعه شناسی محل نتیجه گیری باشه الان نصف افرادی که بحث میکردن زندانی سیاسی / عقیدتی بودن |:» ؛ نه واقعاً انتظار دارید بچّه‌های دبیرستانی/راه‌نمایی رو بگیرن ببرن زندانِ سیاسی اعتقادی؟ :‌)) ان‌قدر هم بی‌کار نیست دولت دیگه. :-" و البته ربط‌ش رو به «نتیجه» داشتنِ بحث‌ها نفهمیدم؛ ولی خب بگذریم.

× بابتِ طول‍انی شدنِ پست هم عذر می‌خوام.
× «دوستِ عزیز» هم به نظر می‌یاد فحشِ مودبانه س؛ هوم؟ :‌))

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اگه از تاپیکی خوشتون نمیاد، برید دو تا اکانت بسازید، بیاید یه صفحه با خودتون دعوا کنید، تاپیک قفل میشه ! خیلی هم خوب ! :|

جدا یه فکری کنید !

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از Radikal :
1-این مدت داشتن رو قبول دارم اما تا به حال مشاهده نشده مثلاً تاپیکی که قفل میشه بعد از یک یا دو هفته از اون حالت در بیاد

2- اوصولاً اگر مدیری قصد پاکسازی داشته باشه توی یک پست به افرادی که دارن بحث میکنن میگه که یک مدت باید بسته بمونه و پست ها ویرایش یا پاکسازی بشه
خب اول اینکه آقا جان نذارین این نوع انتقادات و شکایات روی هم جمع بشه :D هر تاپیکی که با قفل شدنش، طولانی قفل شدنش یا از این دست مشکل دارین به مدیر انجمن بگین تا یا علت رو براتون توضیح بده و یا اینکه مشکل رو برطرف کنه. (اگر هم مدیر نداره به یکی از مدیرای داخلی بگین)
اگر مدیر توی تاپیک پست نداد جهت توضیح دادن خودتون ازش بپرسین.

3-بحث تموم شده هم معنی نداره!!! چون هر دفعه افراد جدیدی با عقاید و دلایل جدیدی میان و میخوان که بحث کنن خصوصاً برای مسائل اعتقادی و اجتماعی هیچ وقت نمیتونیم به نتیجه قطعی برسیم!
نتیجه ی قطعی که نه چون اصولا خیلی نادره که دو گروه توی بحث ها هم دیگه رو قانع کنن.
بحث تموم شده یعنی مثلا شما تاپیک رو باز می کنین و با خوندن تعدادی صفحه قشنگ یه روند تکرار بین مباحث و حرف ها میبینید و اینقدر بحث ها تکرار شده بین افراد مختلف که دیگه به حدود آخرش که میرسین هیچ حرف جدیدی پیدا نمی کنین. معمولا زمانی که به اینجا میرسه یا بحث میکشه به حرفای نا مربوط یا دوباره از اول حرفا تکرار میشه.
یه کاری که میشه انجام داد اینه که مثلا مدیر انجمن بشینه تمام تاپیک رو از اول بخونه و خلاصه کنه که مشخص باشه چه حرفایی زده شده، منتها انصافا کار خیلی سختیه و برای خیلی از افراد صرف کردن همچین زمانی امکان پذیر نیست.
راه دیگه ای که میمونه اینه که وقتی دیگه حرفی باقی نمی مونه تاپیک قفل بشه تا زمانی که دوباره براش متقاضی باشه و حرف های جدیدی برای گفتن پیدا بشه که میشه از مدیر درخواست کرد تاپیک رو باز کنه.

البته اگر کاربرای اون انجمن فعال باشن و توی کارا با مدیر مشارکت و همکاری کنن خب میشه اون راه اول رو انجام داد با تقسیم کار. (مثلا هرکس یه مقداری از تاپیک رو خلاصه کنه)
به نقل از Damon :
اگه از تاپیکی خوشتون نمیاد، برید دو تا اکانت بسازید، بیاید یه صفحه با خودتون دعوا کنید، تاپیک قفل میشه ! خیلی هم خوب ! :|

جدا یه فکری کنید !
این مورد که تکلیفش مشخصه. پاک سازی میشه و باز میشه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

× «دوستِ عزیز» هم به نظر می‌یاد فحشِ مودبانه س؛ هوم؟

نه به هیچ عنوان!!!

سوال‌هایی که مثال زدید. اعتقاد به خدا، حجابِ اجباری، دوستیِ به‌جای ازدواج و غیره. درست ه، این‌ها هم -اگه بنا به نظرِ یه‌کلمه‌ای باشه- فقط دو جور جواب دارن. اگه کسی بخواد نظرِ یه‌کلمه‌ای بده، معمول‍اً بال‍ای تاپیک یه نظرسنجی هست که خب با وجودش، دیگه دلیلی نیست برای پُستِ یه‌کلمه‌ای. اگه نظرِ بسیط و با دلیل بخواد بده، هزارجور می‌شه استدل‍ال کرد در جوابِ این‌جور سوال‌ها. بله به خدا اعتقاد دارم چون امام علی رو دوس دارم؛ چون دل‌م می‌خواد. خیر اعتقاد ندارم چون حال نمی‌کنم با دین؛ چون با علم متناقض ه؛ چون این شبهه‌ها رو به‌ش وارد می‌دونم؛ غیره. برای این سوال‌ها، هزارجور استدل‍ال می‌شه کرد؛ و در جوابِ همه‌ی این استدل‍ال‌ها می‌شه دوباره بحث کرد. من گفتم سوال‌هایی که جواب‌شون «آره/نه»س؟ :ی سوالِ «روزه‌خواری خوب ه یا بد؟»، در پاسخ به هر کدوم از استدل‍ال‌های بعداز«آره/نه»، می‌شه استدل‍الِ مخالف‌ش رو آورد و برعکس. امّا اگه بگی «به خدا اعتقاد دارم چون امام علی رو دوس دارم» و به‌ت جواب بدن «ولی من اعتقاد ندارم چون حال نمی‌کنم با دین»، خب دیالوگِ بی‌معنی‌ای می‌شه :ی و نوعِ بامعنی‌ش این ه که طرف رو توجیه کنی که عل‍اقه به یه فرد دلیل نمی‌شه که فل‍ان؛ یا حال نکردن با دین منطقی نیست که تنها دلیلی باشه برای اعتقاد نداشتن به خدا. متوجه یی چی می‌گم؟ درجوابِ هر دلیلِ یک طرف، توی این سوال‌ها می‌شه کلّی بحث کرد دوباره. درحالی که توی اون سوالی که من مثال زدم نمی‌شد؛ چون طرفین فقط همون یه دلیل رو داشتن. امیدوارم تونسته‌باشم منظورم رو رسونده‌باشم. :ی
گفتید یوزرِ جدید اگه بخواد نظرش رو درباره‌ی یه سوالِ قفل‌شده بده باید چی‌کار بکنه :/ ؟ . قفل شدنِ نظرسنجیِ یه تاپیک، ربطی نداره به قفل بودن یا باز بودنِ تاپیک. یوزرِ جدید می‌تونه توی جامعه‌ی آماری افرادی که به اون سوال جواب می‌دن، نظرش رو بیان کنه. ولی وقتی که همه‌ی استدل‍ال‌های ممکن -به زعمِ من، در راستای اون تاپیکی که مثال زدم- قبل‍اً بیان شده دلیلی داره که طرف دوباره بیاد بحثی رو شروع کنه که باز می‌افته توی همون لوپِ قبلی و قبل‍اً صدبار تکرار شده؟

خوب میدونید مشکل کجاست؟ :/

تاپیکی که به قول شما فقط یک جواب بله و خیر داره هنوز بازه روزه خواري در كوچه و خيابان

بعد یک تاپیک مثلاً دفع خطر احتمالی (بررسی برهان های خداباوری)

یا حجاب و عفاف

یا زن ناموس مرد نیست

که به قول شما هر جوابیش جای بحث داره بسته شده!!!

جدا یه فکری کنید !

:لایک

این مورد که تکلیفش مشخصه. پاک سازی میشه و باز میشه.

این اتفاق خیلی کم افتاده!!!

یعنی الان مثلاً تاپیک زن ناموس مرد نیست ماکزیمم 2-3 تا پست توهین باشه باقی پست ها موردی ندارند!!!

فکر کنم اون 2-3 تا هم خیلی راحت میشد پاک کرد

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خوب میدونید مشکل کجاست؟ :/

تاپیکی که به قول شما فقط یک جواب بله و خیر داره هنوز بازه روزه خواري در كوچه و خيابان

بعد یک تاپیک مثلاً دفع خطر احتمالی (بررسی برهان های خداباوری)

یا حجاب و عفاف

یا زن ناموس مرد نیست

که به قول شما هر جوابیش جای بحث داره بسته شده!!!

این اتفاق خیلی کم افتاده!!!

یعنی الان مثلاً تاپیک زن ناموس مرد نیست ماکزیمم 2-3 تا پست توهین باشه باقی پست ها موردی ندارند!!!

فکر کنم اون 2-3 تا هم خیلی راحت میشد پاک کرد
خب الان این تاپیکایی که مد نظرته باید توی انتقادات و پیشنهادات انجمنشون مطرح میشد. در حالی که تاپیک انتقادات و پیشنهادات اعتقادی و گفت و شنود و انجمن های دیگه ای که راجع بهش صحبت شد داره خاک می خوره.
خب وقتی کسی چیزی نمی گه آدم علم غیب که نداره بفهمه افراد چی به نظرشون ایراد داره یا راجع به چی توضیح و دلیل می خوان. پس با مدیرای انجمن ها در ارتباط باشین و مشکلات رو بهشون بگین اگر رسیدگی نشد از مدیرای بالاتر بخواید که رسیدگی کنن.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

خدا را خدا را! برای سیاسی یا مدیر بذارید یا بگید مدیر داخلیا نظارت کنن!
بحث از یه چیزی شروع میشه به یه چیز دیه منتهی میشه.

بالا