• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای ایجاد یا حذف انجمن

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : پیشنهادهای ایجاد یا حذف انجمن

نظر شما در مورد یه انجمن اختراعات چیه؟ :-?

خیلی از اختراعات ابزاریه و به علم خاصی محدود نمیشه. به علاوه وقتی یه انجمن براش داشته باشیم، میشه طرح ها و فعالیت های جانبی دیگه ای رو هم درش پیاده کرد.

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از β ßlôкег :
نظر شما در مورد یه انجمن اختراعات چیه؟ :-?

خیلی از اختراعات ابزاریه و به علم خاصی محدود نمیشه. به علاوه وقتی یه انجمن براش داشته باشیم، میشه طرح ها و فعالیت های جانبی دیگه ای رو هم درش پیاده کرد.
توی این انجمن که ایدش رو میدی اخبار اختراعات جدیدی که توی دنیا صورت میگیره قرار داده میشه یا مثلا مکانسیم و چگونگی اختراعاتی که تا حالا شده از تلفن گرفته تا کامپیوتر ها توضیح داده میشه؟یا اصل ایده ت اینه که توی انجمن بیایم حول اختراعاتی که شده ایده بدیم یا خودمون دست به اختراع بزنیم حتی؟ :D

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

من دقیقا نمی‌دونم سر این بحث شده یا نه ولی می‌خواستم نظرتون رو درباره‌ی "بخش همکاری پروژه‌ای" بدونم.
ببینید. سیستم به دو صورت عمل می‌کنه :

۱. سیستم freelancerی : در این سیستم، شما فردی هستید که دنبال کسی هستید که براتون کاری رو انجام بده. مثلا طراحی یک وب‌سایت یا چیزهایی از این قبیل و با تعیین جایزه‌ای، کارتون رو معرفی می‌کنید و کسانی که فکر می‌کنند تا زمان مشخص شده از پس اینکار برمیان، میان پیشنهاد می‌دن و شما یکیشون رو انتخاب می‌کنید.
۲. سیستم همکاری: در این سیستم، من نوعی‌ی که یک پروژه دارم و دنبال همکار می‌گردم، میام درباره‌ی کارم صحبت می‌کنم و می‌گم که همکار می‌خوام و کی پایس. مثلا فرض کنید من می‌خوام "یک تحقیق در زمینه‌ی فیزیک" انجام بدم و دنبال همکار می‌گردم و لزومی هم نداره همشهری باشیم. میام اینجا مطرح می‌کنم.

این بخش می‌تونه چند تا مزیت داشته باشه و چند اشکال.

مزیت‌ها:

۱. اینجور تاپیک‌ها مسنجم می‌شه. ینی فرض کنید منی که صرفا می‌خوام یه کاری انجام بدم، به جای اینکه تو تک تک بخش‌ها بگردم و ببینم که آیا کسی همکاری چیزی می‌خواد، میام اینجا و از اینجا می‌تونم به همه‌ی این تاپیک‌ها دسترسی داشته باشم.
۲. کمک می‌کنه تا گروه‌های علمی و پژوهشی بیشتری تشکیل شه و دور هم جمع شن و کارشون رو انجام بدن.
۳. خب افرادی که در زمینه‌ای مثلا برنامه‌نویسی تخصص دارند، از این طریق می‌تونن هم به تجربه‌ی خودشون اضافه کنند و هم درآمدی کسب کنند.

معایب:

۱. همون ایرادی که به انجمن "اتومبیل" وارد بود می‌تونه به این هم وارد باشه.

نظرتون چیه؟ همچین چیزی رو مناسب می‌دونید یا نه؟ به نظرتون دیگه چه معایب و مزایایی داره؟

• لایک
امتیازات: dorna

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

توی این انجمن که ایدش رو میدی اخبار اختراعات جدیدی که توی دنیا صورت میگیره قرار داده میشه یا مثلا مکانسیم و چگونگی اختراعاتی که تا حالا شده از تلفن گرفته تا کامپیوتر ها توضیح داده میشه؟یا اصل ایده ت اینه که توی انجمن بیایم حول اختراعاتی که شده ایده بدیم یا خودمون دست به اختراع بزنیم حتی؟

من دقیقا منظورم انجمنی که همه این فعالیت ها رو پوشش بده و تاپیک های متفرقه رو از انجمن های متعدد مثل خلاقیت، علمی و ... جمع کنه یه جا. به علاوه یه سری برنامه های جدید و متفاوت

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از β ßlôкег :
من دقیقا منظورم انجمنی که همه این فعالیت ها رو پوشش بده و تاپیک های متفرقه رو از انجمن های متعدد مثل خلاقیت، علمی و ... جمع کنه یه جا. به علاوه یه سری برنامه های جدید و متفاوت
خب موضوع اینه که همه ی تاپیک های خلاقیت وعلمی، در وافع اکثرشون،ربطی به اختراعات ندارن و اگه این انجمنی که میگی اضافه شه اون دو انجمن همچنان باقی میمونن و تاپیک های زیادی هم نیستن که به اختراع مربوط باشن که براش انجمن بزنیم.در واقع این که میگی تا اونجا که فهمیدم چند تا هدف داره.یه قسمتش توضیحات و اخبار مربوط به اختراعاته که با توجه به حجم و ارتباط موضوع توی همون علمی و جا میگبرن.هدف دومش طرح ایده و پروژه های و اختراعات جدیده که پبشنهاد خوبیه و توی انجمن های فعلی جا نمیگیره.این رو میشه به عنوان زیر مجموعه ای از ایده یهمکاری پروژه ی پویا محقق کرد. .

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نظر منم واقعا جای همچین چیزی توی فرومی مثل سمپادیا خالیه. جو بچه های سمپاد و پژوهش و تحقیق همه به هم گره خورده. به علاوه همونطور که گفتی این فقط مربوط به پژوهش نیست، هر چیزی، هر موضوعی که نیاز به کمک یا همکاری داره

در مورد مزایا صحبت شد...

۱. اینجور تاپیک‌ها مسنجم می‌شه. ینی فرض کنید منی که صرفا می‌خوام یه کاری انجام بدم، به جای اینکه تو تک تک بخش‌ها بگردم و ببینم که آیا کسی همکاری چیزی می‌خواد، میام اینجا و از اینجا می‌تونم به همه‌ی این تاپیک‌ها دسترسی داشته باشم.

به نظر من شاید جاهایی نیاز شه در مورد یه طرح وارد جزئیاتی بشن که این امکان دزدیده شدن یه ایده خاص رو در پی داشته باشه. یعنی جایی که هنوز دو نفر همکار نشدن و فرد می خواد توضیحاتی بده بده فردی که توی مرز تبدیل شدن به همکاره اما این صحبتا فقط برای یه فرد روی مرزه و بقیه نباید بفهمن. اگه امکانش باشه که طرح ها رو خصوصی کرد با یه پسوردی. یا امکان هیدن کردنش باشه خوبه.

۲. کمک می‌کنه تا گروه‌های علمی و پژوهشی بیشتری تشکیل شه و دور هم جمع شن و کارشون رو انجام بدن.

البته این عامل انگیزه نیست که مثلا بگیم بچه ها به خاطر این سیستم ها می رن سراغ پژوهش!! بچه ها انگیزه های پژوهشی شون رو دارن اما این مثل بستر کار و امکانات می مونه (رفاه پژوهشی اسمش رو بزار!)

۳. خب افرادی که در زمینه‌ای مثلا برنامه‌نویسی تخصص دارند، از این طریق می‌تونن هم به تجربه‌ی خودشون اضافه کنند و هم درآمدی کسب کنند.

میشه در مورد این توضیح دقیق تری بدی. یعنی این مزیت دقیقا چی هست و اینا؟! ( واضح تر ربطش بدی )

همون ایرادی که به انجمن "اتومبیل" وارد بود می‌تونه به این هم وارد باشه.

انجمن اتومبیل معایبش چی بوده؟

و اما یه دونه عیبش... ببینید عیب همچین انجمنی مربوط به ماهیت این سیستم ها نیست. گفتم که کاملا مزایاش هم مشخصه و اینا واقعا سیستم های قوی ای هستن که توی جامعه های واقعی تر هم به کار گرفته می شن. عیبش مربوط به پیاده سازیش در محیط هایی مثل فروم و انجمن هاست. یعنی مثلا همچین چیزی رو اگه می خواستی براش یه مرکز یا نهاد توی دنیای واقعی بزنی، اونجا هم عیب های خودش رو داشت. اصل سیستم مشکلی نداره ولی. خب این عیب که می گم چیه؟!

تنها عیبی که به نظرم می رسه اینه که اگه همچین انجمنی زده بشه و رده بندی موضوعی نشده باشه میشه یه انجمن شلم شولبا (شاید اتومبیل هم همین بوده؟؟!) که تاپیک تحقیق علمی فیزیک کنار تحقیق زیسته و شاید مثلا من که تخصصم زیسته بخوام دنبال تاپیک هایی بگردم که فقط مربوط به زیست هست. خب چه کنم؟!؟

حالا اینجا من یه سری پیشنهاد می دم:

1. کلا یه راهش اینه که همچین سیستم هایی رو در قالب انجمن پیاده نکنیم، بلکه در قالب یه زیرگروه برای هر انجمن تعریف کنیم. در واقع ب جای این که یه انجمن واسه این داشته باشیم، این ویژگی رو به انجمن هایی که داریم تک تک بدیم. متوجه اید که چی می گم

2. به شکل انجمن پیاده سازیش کنیم و بعد به زیر گروه های مختلف تقسیمش کنیم.

3. کلا فکر انجمن کردنش رو از سرمون بیرون کنیم و اینو تبدیل به یه بخش از سایت کنیم و باکلاس تر از رویه انجمن و تاپیک زنی!

4. آخری که من از بقیه بیشتر می پسندمش، امکان تگ گذاشتن برای تاپیک هاست. من هیچی از فنی سر در نمیارم. یعنی این که امکانش هست همچین چیزی رو به برنامه های سایت اضاف کنید نمی دونم. اما اگه بشه وقتی تاپیک ها رو می زنی، بر اساس چندین تگ از قبل تعیین شده (که همون رده بندی هاست) از نظر موضوعی مشخص سازی بکنی خیلی عالیه. اونوقت کسی هم که می خواد دنباله طرح بی همکار بگرده راحت تر سرچ می کنه. یه جورایی اگه روی تگی کلیک نکنه، تاپیک هایی که اون تگو خوردن نشون داده نمی شن. یا برعکسش که بهتره به نظرم (یعنی اونایی که کلیک کرده نشون داده بشن!)

پ.ن: کاش برای این یه تاپیک زده بودی، احتمالا صحبت روش زیاده. الان هم اگه امکان فنی اش هست، پست های مروبطه اش رو بردار، تبدیلش کن به یه تاپیک مستقل چون صحبت فقط از انجمن کردنش نیست. خیلی چیزاست که باید در موردش حرف زد.

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از β ßlôкег :
به نظر من شاید جاهایی نیاز شه در مورد یه طرح وارد جزئیاتی بشن که این امکان دزدیده شدن یه ایده خاص رو در پی داشته باشه. یعنی جایی که هنوز دو نفر همکار نشدن و فرد می خواد توضیحاتی بده بده فردی که توی مرز تبدیل شدن به همکاره اما این صحبتا فقط برای یه فرد روی مرزه و بقیه نباید بفهمن. اگه امکانش باشه که طرح ها رو خصوصی کرد با یه پسوردی. یا امکان هیدن کردنش باشه خوبه.
به نظرم از همچین انجمنی تا یه حدی میشه استفاده کرد.جزئیات و ادامه ی طرح رو دیگه شخص بعد از اینکه به همکار یا هر چیز دیگه ای که میخواد رو پیدا کرد رو دیگه خارج از فروم باید پیگیری کنه.خلاصه هر کس ایده ای داره باید حواسش باشه تا چه حد وارد جزئیات میشه.
به نقل از β ßlôкег :
میشه در مورد این توضیح دقیق تری بدی. یعنی این مزیت دقیقا چی هست و اینا؟! ( واضح تر ربطش بدی )
تا اونجایی که من فهمیدم مثلا فرض کن شما میخوای یه سایتی راه بندازی که دانش فنی لازم رو نداری.میای میگی من همچین سایتی میخوام راه بندازم(باز جزئیاتش رو باید خودت حواست باشه تا چه حد پیش میری که از ایده ت دزدی نشه) کسی هست که دانش لازم رو داشته باشه؟مثلاّ میگه فلان مبلغ رو هم حاضرم برای همکاری بهش بدم.خب اگه کسی باشه که دانشش رو داشته باشه میتونه با همکاری توی این پروژه هم درآمد کسب کنه هم تجربه.
به نقل از β ßlôкег :
انجمن اتومبیل معایبش چی بوده؟
اينبود :D
به نقل از β ßlôкег :
تنها عیبی که به نظرم می رسه اینه که اگه همچین انجمنی زده بشه و رده بندی موضوعی نشده باشه میشه یه انجمن شلم شولبا (شاید اتومبیل هم همین بوده؟؟!) که تاپیک تحقیق علمی فیزیک کنار تحقیق زیسته و شاید مثلا من که تخصصم زیسته بخوام دنبال تاپیک هایی بگردم که فقط مربوط به زیست هست. خب چه کنم؟!؟

حالا اینجا من یه سری پیشنهاد می دم:

1. کلا یه راهش اینه که همچین سیستم هایی رو در قالب انجمن پیاده نکنیم، بلکه در قالب یه زیرگروه برای هر انجمن تعریف کنیم. در واقع ب جای این که یه انجمن واسه این داشته باشیم، این ویژگی رو به انجمن هایی که داریم تک تک بدیم. متوجه اید که چی می گم

2. به شکل انجمن پیاده سازیش کنیم و بعد به زیر گروه های مختلف تقسیمش کنیم.

3. کلا فکر انجمن کردنش رو از سرمون بیرون کنیم و اینو تبدیل به یه بخش از سایت کنیم و باکلاس تر از رویه انجمن و تاپیک زنی!

4. آخری که من از بقیه بیشتر می پسندمش، امکان تگ گذاشتن برای تاپیک هاست. من هیچی از فنی سر در نمیارم. یعنی این که امکانش هست همچین چیزی رو به برنامه های سایت اضاف کنید نمی دونم. اما اگه بشه وقتی تاپیک ها رو می زنی، بر اساس چندین تگ از قبل تعیین شده (که همون رده بندی هاست) از نظر موضوعی مشخص سازی بکنی خیلی عالیه. اونوقت کسی هم که می خواد دنباله طرح بی همکار بگرده راحت تر سرچ می کنه. یه جورایی اگه روی تگی کلیک نکنه، تاپیک هایی که اون تگو خوردن نشون داده نمی شن. یا برعکسش که بهتره به نظرم (یعنی اونایی که کلیک کرده نشون داده بشن!)
خب همونجور که توی هر انجمن تخصصی میشه رده بندی موضوعی کرد اگه یه انجمن به اسم همکاری پروژه ای باشه میشه توی خودش به یه طریقی رده بندی موضوعی انجام داد که یه نظمی داشته باشه...
این که میگی خارج از محیط فروم باشه هم کلاً ما خیلی چیز ها رو علاقه داریم بیاریم از محیط فروم بیرون و بکنیمشون یه قسمت از سایت.این هم خوبه منتها اول باید دید چقدر استقبال و استفاده میشه از همچین انجمنی.اگه دیدیم مفیده و داره تسهیلات ارائه میده بهخ کاربر میشه روش انرژی گذاشت ایده داد و تبدیلش رد به یه قسمت از سایت.اینی که میگم درباره ی هر ایده ی خامی صادقه.
کلا از نظر نظم راه هایی برای رده بندی موضوعی هست که منظم تر شه.هم زیر انجمن میشه ایجاد کرد هم موضوع تاپیک ها برای منظم شده میتونن از یه قاعده ی خاص پیروی کنن ... .
البته این ها برای برای حال حاضر جواب میده.مثلاً اگه دیدیم که همچین انجمنی داره نتیجه میده ، تعداد طرح ها زیاد شده و ... مسلماً همچین ایده هایی که گفتی یا امثالش پیاده میشن.

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

اون حالت تگ گذاشتن واسه تاپیکا چی. امکانات فنی اش هست؟

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

یه چیزی میگم لطفا مدیرا بدشون نیاد
تا حالا چندین بار چندین پیشنهاد عالی داده شده که با گفتن جمله "دانش فنی شو نداریم" بیخیالش شدین
حتی حاضر نیستن مسولیتش رو به کسایی بدین که بلدن
شما که میگین دانش فنی شو ندارین خوب بسپارین به کسایی که دارن این دانشو
هر کی هم بلد باشه براتون مهم نیست می خواید مدیریت بکنیدیه چیز

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

الان فک کنم مدیرکل جدید به خاطر همین دانش فنی اضافه شده. :-?

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

شده، اما همچنان معنیش این نیست که مثلا سیستم تگ گذاری انجام بشه، چرا که این پیشنهاد با این که خوب هست، نیاز به تغییر تمام سیستم فروم داره و عملا باید از نو نوشت
صرفا تغییرات کوچیک و چیزایی که با نصب مد یا تغییر مد قابل انجام باشه، انجام میشه

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بدیهیه! همیشه بهینه ترین گزینه انتخاب میشه. یعنی عاقلانه اس که اینطور باشه. اما خب اینکه تخصص چیزی نباشه و فراهمش نکنیم هم بحثیه که هست. در کل هر راهی که بهتره و جواب کافی رو میده

amy lee

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
not decided

میشه یه تاپیک "انتخاب شغل " بذارید؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

تاپيك ؟ يك سري تاپيك مربوط به همين موضوع دارم . مثلا اين ( كه البته به نظر من خيلي به انجمنش ربطي نداره ) ؛ يا راجع به درآمد شغلا توي ِ‌اين بحث ميشه . راجع به انتخاب رشته هم توي انجمن مشاوره تحصيلي صحبت ميشه راجع بش . مثلا اين ( ا ِ‌تاپيك مشابه ;)) ) خلاصه كه بحث ميشه روش . اما اگر منظورت انجمنه ، نميدونم

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از farnaz bagheri :
میشه یه تاپیک "انتخاب شغل " بذارید؟
نمیدونم دقیقا چه بحث هایی میخوای تو تاپیک بشه و اهدافش چیه ولی اگه موضوع چیز جدیدیه که تاپیکش تو فروم نیست و مثلا چیزی به غیر از این هایی که ساینا گفت هست تاپیک رو خود شما هم میتونی بزنی.در واقع تاپیک زدن نیاز به درخواست نداره خود کاربر ها بسته به نیاز و هدفشون تاپیک ایجاد میکنن!

کافیه بری تو انجمن مربوطه و گزینه ی ارسال موضوع جدید رو بزنی.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

آخه محوریت این دو تا تاپیک درآمد. درآمد یکی از معیار های انتخاب شغله. بعد اینکه اگر قراره همچین ناپیکی باشه، جاش توی مشاوره تحصیلی که دو سه نفر فارغ التحصیل بیان و راهنمایی کنن و بقیه هم نظرشونو بگن.

اتفاقا ایده خوبیه چون الان تاپیک پراکنده داریم ولی یک تاپیک جامع و متمرکز نداریم که هر کس بیاد و راهنمایی بخواد. از مدیر انجمن هم میتونین راهنمایی بگیرین

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

تو هر انجمني، اگه اون بالا "ايجاد موضوع جديد" يا "ايجاد نظرسنجي جديد"و بزنين، تاپيک ايجاد ميشه. ;;) لازم نيست حتما مديرا تاپيک بزنن. :D

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از atishpare :
یه تاپیک ایجاد کنید با مضمون خلیج فارس درباره ی خلیج فارس و تمام اتفاقاتی که توش اتفاق می افته!!
ببینید! گذشته از نقطه نظر منفی شخصیم راجع به همچین تاپیکی نکته ای که هست اینه که تاپیک رو شما خودتون میتونید ایجاد کنید.درخواست دادن نیاز نداره!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

برای هزارمین بار : این زیر انجمن کلاسیک رو حذف کنید . واقعا آبروی سمپادی جماعت میره یکی بیاد انجمن کتب ببینه از کل سبکای ادبی فقط کلاسیک هست . و بعد چه نویسنده هایی توشه . سلینجر کلاسیکه ؟ کافکا ؟ ژول ورن ؟ ساراماگو؟نبرد ِ من ؟ : ))
اگرم نمی خواید حذفش کنید حداقل 4 تا آدمی که سرشون میشه رو بزارید درستش کنن انجمن رو . ای بابا زشته :D

بالا