• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه
پاسخ : آخرین کتابی که خوندید؟

سه شنبه ها با موری، اثرِ میچ آلبوم.

اگر از کتاب هایِ روان شناسیِ کلیشه ای و آنتونی رابینز و دیوید برنز طور نفرت دارید لطفن سمتِ این کتاب نرید ((: در غیر این صورت شاید موردِ پسندتون باشه.
میچ آلبوم در آخرین روزهایِ زندگیِ استادِ جامعه شناسیِ دانشگاهِ ش-موری- فرصتِ ملاقات باهاش رو پیدا می کنه و این ملاقات ها دنباله دار و هدف مند می شه.
موری که حالا در آستانه یِ مرگ قرار گرفته دانسته هاش رو به شاگردِ قدیمی ش آموزش می ده.
تعدادِ خیلی کمی مطلبِ خوب هم توش پیدا می شه :د
مثلِ این که :"برایِ چگونه زیستن چگونه مُردن را بیاموز."
یا این که :" تمامن احساس کن و بعد؛ رها شو."
این کتاب بیشتر حرف هاییه که شاید به صورتِ واژه هایِ مکتوب چنگی به دل نزنند و باید تجربه شن.
یا شاید ان قدر مشابه شون رو خوندیم که این حرف ها بدونِ معنایِ عمیقی پشتشون نمی تونند تاثیرِ زیادی بذارن.
ضمنِ این که نویسنده از قوه یِ تخیلِ خودش یا داستان پردازی تو این کتاب استفاده نکرده. صرفن شرحِ روایت و بخشی از گذشته یِ میچ آلبوم ه که نگارشش اصلن چنگی به دل نمی زنه """-:

+چقدر از کتاب بد گفتم ((:
گفتم آگاهِ تون کنم که اگر این چیزا اذیت تون می کنه نخونیدش"-:

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«روی ماهِ خداوند را ببوس»؛ اثرِ مُصطفی مستور.

79451.jpg

شخصیتِ اصلی داستان؛ یونس-دانشجوی دکترای رشته‌ی فلسفه‌ست. در واقع دلیلِ یونس برای انتخاب رشته ی فلسفه این بوده که در آینده بتونه از حریمِ دین‌ش به‌طور فلسفی دفاع کنه؛ ولی همین فلسفه باعثِ تغییر دید و خدشه دار شدنِ ایمان‌ش شده. تا جایی که همیشه این سوال که؛ «آیا خدایی هست؟» تویِ ذهن‌ش هست.
نامزدش-سایه- هم که از خانواده ی مذهبی‌ای‌ه، بخاطرِ همین شکّی که برای یونس پیش اومده ازش کناره‌گیری می‌کنه.
درگیری‌های یونس بخاطر موضوعِ انتخابی برای پایان نامه‌ش که درباره ی «تحلیلِ جامعه‌شناسی عوامل خودکشیِ دکتر محسن پارسا»[nb]یکی از نوابغِ ریاضی.[/nb] هست بیش‌تر می‌شه.

درکل؛ رمانِ کوتاه ولی پُر از قسمت‌های تاثیر گذار و قابلِ تاملی‌ه، پیشنهادش می‌کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اول این هفته رفتم سراغ چهار جلد کتاب "اولیس" اثر جیمز جویس و واقعا عالیه حتما پیشنهاد میشه بخونیدش! حجمش زیاده ولی خیلی عالیه این کتاب به خصوص به کسانی پیشنهاد میشه که ایلیاد و ادیسه رو خوندن.

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

کتاب بی خانمان از هکتورهنری مالو
یک رمان کلاسیک بی نظیر که وقتی به انتهای آن رسیدم واقعا دوست نداشتم از شخصیت های آن جدابشوم. ماجرای پسری که توسط مرد و زنی تا هشت سالگی تربیت میشود که گمان میکند پدر و مادرش هستند اما یک روز مرد ازسر بی پولی او را به فرد دیگری میفروشدو رمی می فهمد که گویا پدر و مادر ندارد و ماجرا هایی که پی آن پیش میاید.

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

کتاب ایده آل زندگی وزندگی ایده آل
نویسنده محمد تقی جعفری

index.jpg

هنوز تمومش نکردم اما کتاب خوبی هست حیفم اومد معرفی نکنم

Para$to0o

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول-اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اسکارلت اثر الکساندرا ریپلی
این کتاب ادامه رمان بر باد رفته حساب میشه که البته نویسنده ای متفاوت اون رو نوشته. به طور کلی نثر کتاب خیلی متفاوته از اسکارلت. حتا شخصیت اسکارلت یجور دیگه ای تصور شده بود. اسکارلتی که مارگارت میچل نوشته بود به نظر من مستقل و مغرور بود که همچین چیزی کمتر توی اسکارلت دیده میشد.
البته نکته مثبت خوندنش هم این بود که حالا یه پایانی واسه بربادرفته که به نظر من ناتموم رها شده بود دارم.

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

آخرین کتابی که خوندم یه کتاب از سید مهدی شجاعی به نام "دموکراسی یا دموقراضه" بود
درباره قدرت قلم نویسنده که حرفی نیست و به قول معروف هر چقدر که بگم کم گفتم
یه رمان عالی سیاسی که حتی بعضی از قسمت هاش رو میگن به آقای فلان و فلان بر میگرده[nb]شنیدم تا یه مدتی چاپ نمیشده[/nb]
شاید با این توضیحات زیاد از کتاب خوشتون نیاد ولی اینو بگم که حتی کسایی که اندک علاقه ای به سیاست هم ندارن از کتاب خوششون میاد
ماجرای وصیت عجیب پادشاه برای بیست و پنج ! پسرش که مشخص میشد بعد از فوت چه کسی جانشین بشه و نحوه پادشاهی عجیب بیست و چهار تا پسر سالم و یک پسر معلولش هر کسی رو جذب خودش میکنه و باعث میشه که تا آخر کتاب رو با علاقه بخونه ...
و از همه مهم تر پایان فوق العاده قوی کتاب که خیلی کولاک بود ...
وقت کردید حتما بخونید ...

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

الفبای جنایت از آگاتا کریستی
کتابای آگاتا کریستی عالین همشون x:

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

کافه پیانو
فرهاد جعفری
نشر چشمه

خوشم اومد ازش.حس جالبی داشت.یه کتاب که حدودا 20 و خرده ای فصل داره و روایت گری های یه آدمیه که یه کافه داره و روزمرگی ها و اتفاقاتی که توی کافه می افته رو تعریف می کنه و هر اتفاقی میشه یه نماد و بهانه تا نویسنده در کنارش عقاید شخصیت اول و نظراتش رو بیان کنه. واسه همینم دلچسبه.یه سادگیای خوبی داره.یه جورایی و یه جاهایی حتی شبیه "حرف بزن" خودمون :D

یه نکته ی خوبی که داشت این بود که اول هر فصل و عنوانش یه جمله از همون فصل کتابه و یه جورایی نمادی از کل حرفی که میخواد بزنه و من دوستش داشتم

یه نکته ی منفیش هم از نظر من استفاده های گاه به گاه از کلمات رکیک بود :D

و درس بزرگی که از این کتاب گرفتم:

مردا همشون سر و ته یه کرباسن
:D
------------------------------------------------------------------------------------
یا زهرا
کتاب خاطرات شهید محمد رضا تورجی زاده

کتاب عجیبی بود.اولا که کتاب سالها بعد از شهادت ایشون نوشته شده اما اکثر بخشاش از زبان خود شهید و با استفاده از نوار هاییه که از اینشون تو جبهه ها ضبط می شده و توسط دوستان و خانوادشون بعضا کامل شده
و دیگه اینکه آدم با خوندن این کتاب اولین سوالی که به ذهنش می رسه اینه که:
یه آدم میتونه انقد خوب باشه؟
سوال دوم:
چه طور یه آدم می تونه انقد خوب باشه؟
سوال سوم:
اگه خوبا برن بهشت و خوبا هم اینطوری باشن،ما کجا میریم؟

در کل کتاب خیلی قشنگی بود.یه جاهاییشم خیلی آموزنده.خوبه لا به لای کتابایی که می خونیم هرازچندگاهی راجع به یکی از آدمایی که جونشونو واسه ایران دادن هم یه چیزایی بفهمیم

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

تاسر زلف عروسان سخن /محمود دولت آبادی /نشر چشمه
کتابی است که در آن آقای دولت آبادی اومده و از متون ادبی گذشته مثل کیمیای سعادت و قابوس نامه وتاریخ بیهقی و .... متونی رو برگزیده و در کنارهم آورده. درکل کتاب بدی نیست اگر به مطالعه متون ادبی گذشته علاقه دارید و درعین حال به خوندن همه ی حکایت های یک کتاب هم علاقه ندارید. انتخاب کنندشم که آقای دولت آبادیه. ولی اگه به نظرم بعضی لغات که کمی با ادبیات امروز ما مهجور است رو در پاورقی معنایش رو میاورد خیلی خوب بود.

Mohammad.EN

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی برق

کتاب قهرمانان و گورها اثر ارنستو ساباتو

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

لذات فلسفه /ویل دورانت
کلا فیلسوف خفن از یونان قدیم بگیرید تا الان زیاد داشتیم.ولی به نظره من ارزشمند ترینشون ویل دورانت هست چون فلسفه ای که در عرش بود و فقط تعداد معدودی میفهمن رو با زبان ساده برای مردم عادی شرح داد.
یه چیزی تو مایه های کار حافظ واسه عرفان و یه جوری مثل کار مولوی و سعدی در شرح حکمت و عشق

sophie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
مدال المپیاد
المپیادی ناکام(زیست شناسی)

داستایوسکی خانه اموات:افسرده ام کرد:| :rolleyes:
دنیای سوفی :چیزه خوبی بود واسه امادگی برای ورود ب دنیای فلسفه ;;)
راسل :تاریخ فلسفه(درحال خواندن) :-"
قرآن:(درحال خواندن) :-" :-" :-"

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

همه می میرند، اثرِ سیمون دو بوار

وقتی یه کتابی خیلی خوبه، زبونم می‌گیره موقعِ تعریف!:د
فقط می‌تونم بگم همه چیزش ر‍و دوست داشتم. از نویسنده و طرحِ جلد گرفته تا شروع، پایان، محتوا، داستان و شخصیت پردازی.
بشدت توصیه می‌کنم که بخونید. به احتمالِ زیاد دوستش خواهید داشت 8‌-‌>

پیشنهادم: نشرِ نو، ترجمه‌یِ مهدی سحابی.

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

چراغ هارا من خاموش می کنم زویا پیرزاد
کتاب خعلی کندبود وعملا هیج اتفاقی نمی افناد واین ادمو خسته می کرد
ولی تصویر سازیا عالی بود وشخصیتا خیلی ملموس بود اننفد ک همش ادم هایی ک این مدلین می اومد تو ذهتم 8->
کلا ارزش ی بارخوندنو داش
#اضلا من کنکوری نیسم

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

دنیای سوفی از یوستین گردر
خوبیش اینه که هم داستانه و هم این که کم وبیش با فلسفه و کلن جهان بینی اشنا میشی,فکر میکنم برای کسی که کلن توی این فاز ها نبوده خیلی جذاب باشه (هر چند قسمت های کسل کننده و بد هم داره شخصا ی جای کتاب,کتاب رو پرت کردم تو دیوار انقد چرت نوشته بود)برای اونایی هم که بودن توی این فاز ها خوبه بد نیس.راضی بودم@!

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

کنسرتویی به یاد یک فرشته
از اریک امانوئول اشمیت
که مثل همیشه داستانای قشنگی داش....شامل چهار تا داستان کوتاه...که هرکدوم یه ویژگیخاصی داشتن....ولی من همه شونو دوست داشتم...

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

مدیر مدرسه/جلال آل احمد
این کتاب از چند تاکار دیگری از جلال آل احمد خونده بودم ، واقعا برایم دلچسب تر بود. به نظرم به خوبی مشکلات و ضغف های زمان خود و تبعیض ها و موارد این چنینی رابیان کرده بود. ماجرا مربوط به معلمی است که برای راحت تر بودن بودن تصمیم می گیرید در یه جای دور ، مدیر بشود. اما در آنجا با مشاهده تبعیض ها و مواردی که برخلاف نظرش باید به آنها تن بدهد ، نهایتا استعفا میدهد.
در حدود 110 صفحه که هیچ بهانه ای برای نخواندنش باقی نمی گذارد.
و اگر به داستان های ایرانی علاقه ای ندارید، شاید این کتاب نظرتون رو عوض کنه.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«لیلی نامِ تمامِ دختران سرزمین است.»؛ اثرِ عرفان نظرآهاری.

3647207_UY200_.jpg

راستش خیلی مُتفاوت بود برام. حرفِ خاصّی نمی‌تونم درباره‌ش بزنم؛ ولی واقعاً زیبا بود. ارزشِ خوندن رو داره، و حتّی کم‌تر از ۱۵ دقیقه وقت‌تون رو می‌گیره.

فَرازی از متنِ کتاب:
«خدا مُشتی‌خاک را برگرفت.می‌خواست لیلی را بسازد.
از خود در او دمید. و لیلی پیش از آن‌که باخبر شود.عاشق شد.
سالیانی‌ست که لیلی عشق می‌ورزد.لیلی باید عاشق باشد.
زیرا خدا در او دمیده است و هرکه خدا در او بدمد، عاشق می‌شود.
لیلی نامِ تمامِ دخترانِ سرزمین است؛ نامِ دیگرِ انسان.»

« دنیا که شروع شد زنجیر نداشت، خدا دنیایِ بی‌زنجیر آفرید.آدم بود که زنجیر را ساخت،شیطان کمکش کرد.
دل،زَنجیر شد،زن، زَنجیر شد. دنیا پُر از زَنجیر شد و آدم‌ها همه دیوانه‌زنجیری!»

#مُعرفی_کتاب

بالا