• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه عسل

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......
پاسخ : ماه عسل

به نقل از N_OiSe :
بیکار نیستم که بشینم این برنامه رو نگاه کنم با مجری ای که ماشین شاسی بلند و خفن می رونه و از فقیر فقرا و گذشت و اینجور چیزا حرف میزنه. در واقع امسال اصن نگاه نکردم
سالای قبل که چند قسمتی دیدم و همش اینطوری بود. فرد فقیری که در عین حال که طلا پیدا کرده بود بر نداشت و به صاحبش رسوند و از زندگی فقیرانی خودش راضیه.
یا مسخره ترین قسمت راجع به مهاجرت بود.
یه خونواده آورده بودن که چند تا ازفامیلاشون رو تو مهاجرت غیر قانونی از دست داده بودن. یه آمریکایی که مسلمون شده بود و می خواست بیاد ایران و دوتا اسکول که میخواستن برن کانادا آرایشگری کنن.
این یعنی کسایی که میرن خارج یا اسکولن یا میمیرن. ولی کسایی که میان یاران باهشون!
تبلیغات از این محسوس تر نبود و خب منم دیوانه نیستم که بشینم برنامه ای که میدونم با چه هدفی تهیه شده رو ببینم.
بخش اول گفته تون خیلی مسخره بود...هرکس به خودش مربوطه که چه ماشینی داره یا چه لباسی میپوشه واین زندگی شخصی شه وچون اون ماشینو داره نباید از سایر افرادی که فقیرن حرف بزنه؟؟؟؟؟این یه تفکر قهرمان سازیه که توی ذهن همه هست :کسی که میخواد کمک کنه حق نداره چیزی برای خودش داشته باشه
در ارتباط با بخش بعدی:من خودم برنامه ماه عسل رو نگاه نمیکنم اما استثناً این برنامه ای که میگید رو دیدم... یه چیزی هست که مسلما همه میدونن واون اینه که خیلی ها تا حالا رفتن خارج از کشور وهیچ اتفاقی نیفتاده خیلیم خوش وخرمن....اون برنامه اصن هدفش این نبود که بگه نرین...داشت چند مورد از مهاجرت های غیر قانونی رو نشون میداد...مثل قاچاقی رفتن....

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از N_OiSe :
بیکار نیستم که بشینم این برنامه رو نگاه کنم با مجری ای که ماشین شاسی بلند و خفن می رونه و از فقیر فقرا و گذشت و اینجور چیزا حرف میزنه. در واقع امسال اصن نگاه نکردم
سالای قبل که چند قسمتی دیدم و همش اینطوری بود. فرد فقیری که در عین حال که طلا پیدا کرده بود بر نداشت و به صاحبش رسوند و از زندگی فقیرانی خودش راضیه.
یه خونواده آورده بودن که چند تا ازفامیلاشون رو تو مهاجرت غیر قانونی از دست داده بودن. یه آمریکایی که مسلمون شده بود و می خواست بیاد ایران و دوتا اسکول که میخواستن برن کانادا آرایشگری کنن.
این یعنی کسایی که میرن خارج یا اسکولن یا میمیرن. ولی کسایی که میان یاران باهشون!
تبلیغات از این محسوس تر نبود و خب منم دیوانه نیستم که بشینم برنامه ای که میدونم با چه هدفی تهیه شده رو ببینم.
به نقل از N_OiSe :
ببین هرکسی حق داره اونجوری ک میخواد ب قضیه نگاه کنه . ولی خب من مثل تو فکر نمیکنم ! تو افراطی داری برداشت میکنی . راجبه شاسی بلند : هرکسی حق داره هرجور که بخواد مال خودشو خرج کنه تو از کجا میدونی اقای علیخانی در زندگی به کسی کمک نکرده ؟؟؟؟ متاسفم که اینقدر عجولانه یک طرفه به قاضی میری. خود طرح محسنین و خوب باشیم امسالش خودش یک عالمه حرفه . بقیه اشو که منو شما نمیدونیم خدا میدونه . پس خیلی زشته اینجوری بخوای بگی راجبه اش.
اون سوژه هایی رو هم که گفتی ، ببین ماه عسل یه برنامه است که فقط مهمون میاره :| سعی کنیم اینو بفهمیم :) شماها یه جوری حرف میزنین انگار که سوژه ها ساختگی باشن با یه هدف خاصی اومده باشن (<
:|
هزاران هزار قصه نقل میشه توی این برنامه . یکیش مهارجته . یکیش اونجوره ، یکیش اینجوره . هدف برنامه شنیدن قصه های متفاوته . و قضاوت بر عهده ی خود مخاطبه . دقت کن "خود مخاطب" . تو اصل هدف برنامه رو ول کردی گیر دادی به سوژه ها !! خب قصه ی اونا هم اونجوری بوده دیگه این دلیل نمیشه بگی عندی اینا رو میارن یا هر چیزه دیگه !

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از eng.um.mahdie :
تو همون پستی که میگی هم اومدی یکم این حرفو بزنی ولی دوباره توجیه کردی که چون مردم زیادی چند ساله دارن استقبال میکنن پس خوبه؛نام این کار توجیه عه
مرسی.باشه اگه دوست نداری دیگه سر این قضیه بحث نمیکنیم.اه :|
من گفتم همیشه چیزای خوب طرفدار زیاد نداره درسته . ولی اینجا ده سال این حجم مردم وقتی یه کاری دنبال میکنن یعنی با کیفیت بوده کار و به دلشون نشسته و اینجا دیگه من یا شما نمیتونیم روش عیب بزاریم .
مرسی. :D بدون اه :D

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از FullMoon :
من گفتم همیشه چیزای خوب طرفدار زیاد نداره درسته . ولی اینجا ده سال این حجم مردم وقتی یه کاری دنبال میکنن یعنی با کیفیت بوده کار و به دلشون نشسته و اینجا دیگه من یا شما نمیتونیم روش عیب بزاریم .

جاستین بیبر هم نزدیک 7 ساله که داره کار می کنه و حجم بالایی از دخترا واسش سر و گردن می شکنن :D پس لابد آهنگ های جاستین بیبر با کیفیت بوده دیگه من و تو کییم که بگیم جاستین بیبر خواننده مزخرفیه و روش عیب بذاریم. ;;)
مرسی اه!

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از FullMoon :
ارسطو؛میگفت زمین حرکت نمیکنه و ثابته و نقطه ی مرکزی ه جهانه
و سالها مردم این باور رو قبول داشتند تا حدی که وقتی گالیله به نظریه ی کوپرنیک رسید اونو مورد تفتیش عقاید قرار دادند و دوباره سالها مردم به همون نظریه ی غلط تکیه کردن و جاهلانه اون رو پذیرفتندو بهش ایمان داشتند.
من به همین حد اکتفا میکنم باشد که قانع شوی :)[nb]حالا منظور من بد بودن ماه عسل نیست اصلا نمیخوام بگم خوبه یا بده توی پرانتز ه بحث فقط دارم میگم اینجوری خوب بودن چیزی رو اثبات نکن مرسی :D[/nb]

کاربر حذف شده 8031

مهمان

من هیچ مشکلی با تلخ بودن برنامه نداره. خب قراره یک سری از مشکلات جامعه بازگو بشه. و خب مشکل سیاه دیگه! ولی این مشکل رو با برنامه دارم که این چنین برنامه‌ای باید نسبت سیاهی و سفیدی رو نگه داره. قرار نیست برنامه‌ به یه تاک‌شویی که توش فقط اشک و بغض باشه تبدیل بشه. اول از همه رسالت برنامه با توجه به هدف‌ش باید این باشه مردم رو با توجه به تمامی مشکلات، امیدوار و سرزنده نگه داره که متاسفانه ناتوان‌ه. در ضمن باید با توجه به رویکردهای اجتماعیِ برنامه، مسائل مو به مو بررسی بشن؛ قضاوت کردن راجع مسائل اجتماعی به شدت سخته ولی این برنامه حتّی یکم هم در راستای این امر مهم گام بر نمی‌داره و با قضاوت‌ها و تحلیل‌های به شدت سطحی آزاردهنده و بی فایدست. توی این ریشه‌یابی‌های اجتماعی خیلی اوقات مشکلات از سمت مردم نیست و مشکلات از نحوه جکومت‌ه. ولی برنامه به شدت موضع‌ی منفعل و گاها ضد مردم، با غسل تعمید دادن مسؤلین، مردم رو مسبب مشکلات معرفی می‌کنه. خب پس این برنامه چجور برنامه‌اجتماعی هست که موضع ضد مردم داره، سیاه نما هست و هیچ راه‌کاری هم برای حل مشکلات و رستگاری نداره؟!
در ضمن برنامه یه کلیشه خیلی مسخره شده. ابدا خلاقیت نداره. فرمول برنامه یه چیز خیلی ثابتی شده. یه مهمون بدبخت و کلوزآپ روی بغض‌های مسخره مجری گرفته تا سؤالات مثلا چالشی که :«اعتقادت به خدا بعد این فلاکت کمتر نشده؟!» و مهمونم که جواب‌ش اینه :«نه من تمام اینا رو امتحان الهی دیدم! ...» قبول کنید تحمل کردن یه برنامه پر از نکبت و بدبختی برای خیلی از مردم سخت‌ه.
حالا سوای اینکه من با بنیان برنامه به شدت مشکل دارم. گاها با موضوعات و حرف‌های خیـــلی عجیبی هم که دهن خیلی ‌ها رو باز گذاشته هم نمی‌دونم چیکار میشه کرد. خدایی خیلی فرق‌ه بین تخمک و سحابی هلیکس هست!

امّا اینکه هر چیز خوبی پر طرفداره. کاملا با این گزاره موافق‌م. ولی این برنامه از اون آشغال‌های نسبتا پر طرفداره. چرا نسبتا پر طرفدار؟ راست‌ش به نظر من حتّی پرطرفدارم نیست این برنامه؛ چون که تلویزیون تو ایران انحصاری‌ه. علاوه بر این موضوع استفاده مردم توی ماه رمضون و به خصوص ساعات نزدیک به افطار از ماهواره، تنها رقیب ِ تلویزیون انحصاری، کمتر هم میشه. نه به خاطر برنامه‌های جذاب تلویزیون بلکه به خاطر یه جور حس دینی و این حرفا. حتی تلویزیون انحصاری توی این ساعات یه برنامه درست حسابی و سرگرم کننده نداره. پس من اینجوری فکر می‌کنم که خیلی از مردم انتخاب دیگه‌ای جز تماشای این برنامه نداشتن. حال اونکه با این شرایط به شدت خاص هم خیلی‌ها این برنامه رو نمی‌بینند.

پایینی : خیلی خوب بحث می‌کنی تو؛ می ‌دونستی؟! ;;) من از تمام مواضع‌م راجع این برنامه عقب نشینی کردم. قانع شدم این برنامه بی‌نظیره، بچه‌ها! موفق باشید و مؤید. :-"

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

لطفا بفهمید چیو دارید با چی مقایسه میکنید . مردم مسلمون ما رو با اون مردمی که اعتقاداتشون و خوب و بد تشخی دادنشون خیلی با ما فرق داره مقایسه نکنین اوکی ؟ما داریم راجعه به یه برنامه مذهبی ماه رم1ونی حرف میزنیم . دیدگاهمون خیلی متفاوته با مقایسه ی اهنگای جاستین ! اینجا یه دیدگاه مذهبی و تشیعی داریم بهش !
شما اگه دوست نداری نبین ! ولی مردم زیادی افکارشون همسو شده با این برنامه و این برنامه در این قالب تونسته خودشو به اثبات برسونه !
ولی در اکثر موارد چیزای خوب با استقبال همراه میشه اینایی ک میگین استثنا هستن وگرنه شما نمیتونی مردومو گوسفند فرض کنی بگی حرف خودت درسته فقط. طرفداراشم با دلیل خاصی طرفدارش شدن به هر حال کشکی نبوده که !
همونجور که شما میخوای بری یه کلاس زبان خوب ثبت نام کنی میری تحقیق میکنی ببینی بقیه چی میگن چ نظری دارن ، اونی که پر طرفداره رو انتخاب میکنی ! اونی ک اکثریت بهت میگن . پس لطفا عجولانه راجع به این گزاره بحث نکنین !
راجبه بالایی: من بارها و بارها دیدم ک علیخانی مسئولین رو محکوم کرده و با صراحت هم پرداخته به این موضوع ! اول برنامه رو خوب تماشا کن بعد ایده بزن راجبش

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

من آخرین باری ک ماه عسل دیدم راهنمایی بودم،اصنم یادم نیس اونموقه چجوری بود!:-" ولی امسال مشتاق بودم ببینم برنامه رو(چون دوستام بضی قسمتای جالب ماه عسل سال پیشو نشونم داده بودن).ک متاسفانه بجز اون قسمتش ک مادرو پسر ب هم میرسیدن،و من واقن منتظر بودم ببینم چی میش(تالا واقعیشو ندیده بودم:د )،بقیه قسمتاش جذبم نکرد.ب نظرم هر سال پن شیش تا موضوعش واقن جالبو عجیبه!:-" طبیعیم هس،چند ساله ک ماه عسل با همین چارچوب داره تولید میش،خب مگ چنتا آدم با داستان فوق العاده هس؟ک تازه بتونن پیداشون کنن و اونام قبول کنن بیان تو برنامه؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

در مورد ثبات داشتن برنامه روی موضوعات سیاه وسفید،دارن تمام تلاششون رو میکنن تا مساوی باشه.از نظر من ماه عسل اسمش بد در رفته.بابا برنامه ی ماه عسل هدفش درآوردن فین فین مردم دم افطار نیست!دارن یه سری اتفاق که عجیب و غریب هست رو به مردم نشون میدن.خیلی وقتا خیلیا به خیلی چیزا اعتقادی ندارن و با دیدن این برنامه اعتقادشون رو بدست آوردن(حالا لزوما در مورد دین نیست).خیلی وقتا مشکلات خیلیا حل شده.
پ.ن:من هم خیلی موافق نیستم اما بعضی وقتااین حرف درسته.همیشه نمیشه گفت چون به چیز طرفدارای زیادی داره؛یعنی خوبه.اما این هم در نظر بگیرید که چند ساله که مردم از این برنامه حمایت میکنن.با چندین نوع سلیقه و طرز فکر.
سر داستان اون سحابی هم همون لحظه نشون داد من با خودم گفتم خدایا این داره چی میگه؟این که سحابیه.و مطمئنا اون آقا دکتره منظورشو اشتباه رسوند.فرداش هم خود احسان علیخانی گفتش که اشتباه شده!

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از علی‌رضا ح. :
.

پایینی : خیلی خوب بحث می‌کنی تو؛ می ‌دونستی؟! ;;) من از تمام مواضع‌م راجع این برنامه عقب نشینی کردم. قانع شدم این برنامه بی‌نظیره، بچه‌ها! موفق باشید و مؤید. :-"

شما بهتر بحث میکنی :)) با الفاظ آشغال و این حرفا خیلی بحثاتم جذب تره اصلا ;;) تمسخر رو هم که چاشنیش کردی دیگه بهتر :D

مشکل اینه سوژه ها اکثرا تلخن ، گاها بعضی افراد اینا رو ب چشم اشک دراوردن میبینن :D ولی خب واقعا اینجوری نیست ! خیلی جاها سوژه های بامزه داشتن .

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

اونی که اکثریت مردم براش کف و هورا می‌کشن البته در خیلی از موارد معناش مرغوبیت نیست بلکه عوام‌ پسند بودنه و شاخصه‌ی بارز عوام پسند بودن اینه محتوایی نداره که احتیاج به تامل و سواد و فکر خاص داشته باشه صرفا یه محرک احساسات و همذات پنداریه. همونجور که مثلا لوده بازی مردم رو وامیداره به کف زدن و خنده این صرفا نقطه مقابل اون می‌تونه باشه.
فقط هم خاص ایران نیست، همه‌جای دنیا یه سری برنامه ها با این ویژگی هست و یه قشر نسبتا بزرگی که براش ذوق می‌کنن و دنبال می‌کنن.
من هیچ وقت دنبال کننده‌ش نبودم اما بارها موضوعاتی ازش که من شنیدم این ویژگی هارو داشت.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از Bahar_R :
اونی که اکثریت مردم براش کف و هورا می‌کشن البته در خیلی از موارد معناش مرغوبیت نیست بلکه عوام‌ پسند بودنه و شاخصه‌ی بارز عوام پسند بودن اینه محتوایی نداره که احتیاج به تامل و سواد و فکر خاص داشته باشه صرفا یه محرک احساسات و همذات پنداریه. همونجور که مثلا لوده بازی مردم رو وامیداره به کف زدن و خنده این صرفا نقطه مقابل اون می‌تونه باشه.
فقط هم خاص ایران نیست، همه‌جای دنیا یه سری برنامه ها با این ویژگی هست و یه قشر نسبتا بزرگی که براش ذوق می‌کنن و دنبال می‌کنن.
من هیچ وقت دنبال کننده‌ش نبودم اما بارها موضوعاتی ازش که من شنیدم این ویژگی هارو داشت.
دقيقا اين برنامه عوام پسند نيست اينو از كامنتايي كه توي همين تاپيك براش ميزارن ميشه فهميد البته براي شما ميگم كه نديدين چون من كه ديدم چنين برداشتي ازش نداشتم،و من نظرم اينه كه مخالفاش بيشتر از طرفداراشن اقلا تو فضاي مجازي ،و كاملا موافقم كه مرغوبيت هيچ ربطي به تعداد طرفدارا نداره،
اين برنامه رو ديدم و بار ها موضوعاتي توش بوده كه به من چيز ياد داده

اين كه بدون ديدن اين برنامه بيايم اين برنامه رو بكوبيم چون از صدا سيما پخش ميشه هيچ فرقي با نقد فيلم فروشنده نداره به اين علت كه دختر فلان پادشاه عربي هزينشو داده در حالي كه اصلا فيلم رو نديديم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب جواب من بیشتر در مورد استدلال اینکه مردم n ساله با تعداد زیاد پای این برنامه می‌شینن پس لابد خوبه بود، که ظاهرا توافق داریم.
و خب چیزی یاد دادن حالا نمی‌دونم دقیقا منظورتون چیه (مثلا عبرت انگیز بودن؟ درس زندگی گرفتن؟ یا یادگرفتن یک مهارت یا اطلاعات) ولی عمدتا برنامه‌های این چنینی که یه محور و موضوع (مثلا اقتصاد، سینما، موسیقی و غیره) ندارن صرفا جهت سرگرمی و وقت گذرونی پخش می‌شن. موضوعش تا جایی که من خوندم و با خبرم اینه که افرادی که زندگی خاص یا عجیبی داشتن آورده بشن، در مورد تلاش یا رنجشون صحبت کنن یا در مورد اینکه از صفر کلوین به عرش رسیدن که اگر پروسه برنامه این باشه همچنان باعث نمی‌شه از دایره‌ی عوام پسند خارج بشه.
و اینکه برنامه عوام پسنده کوبیدن چیزی صرفا چون صدا و سیما پخش می‌کنه نیست، اصلا کوبیدن نیست! یه قشری دوست دارن ساعات متغییری از روز برنامه‌ای ببینن که هیجاناتشون تخلیه بشه یا چندان نیازی به فعالیت ذهنی نداشته باشه. نمی‌شه گفت مثلا حق ندارن اما به نظر من سرگرمی های بهتری از نشستن پای یه برنامه و گریه به بدبختی کسی یا انگشت به دهن موندن از صبر و استقامت کسی یا تحسین کردن یه آدم موفق هست. صرفا به نظر من.

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از Bahar_R :
خب جواب من بیشتر در مورد استدلال اینکه مردم n ساله با تعداد زیاد پای این برنامه می‌شینن پس لابد خوبه بود، که ظاهرا توافق داریم.
و خب چیزی یاد دادن حالا نمی‌دونم دقیقا منظورتون چیه (مثلا عبرت انگیز بودن؟ درس زندگی گرفتن؟ یا یادگرفتن یک مهارت یا اطلاعات) ولی عمدتا برنامه‌های این چنینی که یه محور و موضوع (مثلا اقتصاد، سینما، موسیقی و غیره) ندارن صرفا جهت سرگرمی و وقت گذرونی پخش می‌شن. موضوعش تا جایی که من خوندم و با خبرم اینه که افرادی که زندگی خاص یا عجیبی داشتن آورده بشن، در مورد تلاش یا رنجشون صحبت کنن یا در مورد اینکه از صفر کلوین به عرش رسیدن که اگر پروسه برنامه این باشه همچنان باعث نمی‌شه از دایره‌ی عوام پسند خارج بشه.
و اینکه برنامه عوام پسنده کوبیدن چیزی صرفا چون صدا و سیما پخش می‌کنه نیست، اصلا کوبیدن نیست! یه قشری دوست دارن ساعات متغییری از روز برنامه‌ای ببینن که هیجاناتشون تخلیه بشه یا چندان نیازی به فعالیت ذهنی نداشته باشه. نمی‌شه گفت مثلا حق ندارن اما به نظر من سرگرمی های بهتری از نشستن پای یه برنامه و گریه به بدبختی کسی یا انگشت به دهن موندن از صبر و استقامت کسی یا تحسین کردن یه آدم موفق هست. صرفا به نظر من.
نظرت محترمه ولی به نظر من ماه رمضون مجالیه برای دیدن زندگی بقیه ، نشستن پای خیلی حرفا . گوش کردن و قضاوت کردن . اصلا ماه عسل اسمش از همین اومده . واسه چی فکر میکنی صرفا باید گریه کرد و بدبختی هارو دید؟ هیچ فکر کردی همین n مدمی ک میگی واسه چی دنبال میکنن؟ واسه چی میبینن؟ هرکدوم ازین n تا آدم واسه خودشون دلیل دارن . اون مثال لوده بازی ک زدی واقعا مسخره است . این برنامه مثل مجله ، روزنامه یا هر چیز دیگه یه مجاله واسه دیدن قصه های متفاوت ، واسه اینکه برگردی به خودت ، فکر کنی ، قضاوت کنی . اصلا هیچ جنبه ی سرگرمی من توش نمیبینم .
آره اینم قبول دارم خیلی از این قصه ها ک ادمو به خودش میاره گریه هم داره . چون خیلی از واقعیات گریه داره! مگه عاشورا گریه نداره ؟ مگه خیلی چیزای دیگه گریه نداره ؟ مهم اینه چرا گریه داره؟ چرا گریه رو نشون میده؟ خیلی سطحی فکر میکنه اگه کسی صرفا بخواد به دید اشک دراوردن به این قصه ها نگاه کنه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

فکر می‌کنم توی پستم گفتم فکر می‌کنم n نفر چرا نگاه می‌کنن و اتفاقا آره در موردش علاوه بر اینکه فکر کردم، خوندم. در مورد علت های جذابیت و پر طرفدار بودن برنامه‌های سرگرمی و معقوله‌ی عوام پسندی خیلی چیزها گفته و نوشته شده.
من اگر بخوام قصه بخونم رمان و داستان های انتخاب شده از نویسنده های مورد علاقه‌م می‌خونم یا گوش می‌دم و معمولا اونقدری وقت اضافی برام نمی‌مونه در روز که درد و دل شنیدن بیاد جزو گزینه‌های سرگرمی. تصمیمی هم ندارم قاضی بشم که بخوام تمرین قضاوت کردن آدم ها رو بکنم. آدما هر جوری هستن و زندگی می‌کنن برای خودشونه، قضاوت من نه برای اونا مهمه نه به حال من اثر مثبتی داره، پس اتلاف وقته.
در مورد مشکلات اجتماعی و مردم، پای تلویزیون نشستن و اشک ریختن شما دردی از اونا دوا می‌کنه؟ نه. تحسین آدمای موفق باعث می‌شه موفق تر بشن یا شما موفق بشید؟ نه.
بنابراین به شخصه ترجیح می‌دم جای وقت صرف کردن برای اینا اگر کار واقعی و اثر گذار از دستم بر بیاد انجام بدم و کارایی که برای موفقیت لازمه انجام بدم جای ابراز احساساتِ صرف.
اگرم آدم بخواد ذهنش رو تمرین بده در مورد مسائل زندگی اولا مشکلات زندگی خودش رو سعی می‌کنه براش راه حل پیدا کنه، ثانیا چالش های فکری زیادی در موضوعات مختلف اجتماعی و انسانی هست که قابل تاملن.

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از Bahar_R :
فکر می‌کنم توی پستم گفتم فکر می‌کنم n نفر چرا نگاه می‌کنن و اتفاقا آره در موردش علاوه بر اینکه فکر کردم، خوندم. در مورد علت های جذابیت و پر طرفدار بودن برنامه‌های سرگرمی و معقوله‌ی عوام پسندی خیلی چیزها گفته و نوشته شده.
من اگر بخوام قصه بخونم رمان و داستان های انتخاب شده از نویسنده های مورد علاقه‌م می‌خونم یا گوش می‌دم و معمولا اونقدری وقت اضافی برام نمی‌مونه در روز که درد و دل شنیدن بیاد جزو گزینه‌های سرگرمی. تصمیمی هم ندارم قاضی بشم که بخوام تمرین قضاوت کردن آدم ها رو بکنم. آدما هر جوری هستن و زندگی می‌کنن برای خودشونه، قضاوت من نه برای اونا مهمه نه به حال من اثر مثبتی داره، پس اتلاف وقته.
در مورد مشکلات اجتماعی و مردم، پای تلویزیون نشستن و اشک ریختن شما دردی از اونا دوا می‌کنه؟ نه. تحسین آدمای موفق باعث می‌شه موفق تر بشن یا شما موفق بشید؟ نه.
بنابراین به شخصه ترجیح می‌دم جای وقت صرف کردن برای اینا اگر کار واقعی و اثر گذار از دستم بر بیاد انجام بدم و کارایی که برای موفقیت لازمه انجام بدم جای ابراز احساساتِ صرف.
اگرم آدم بخواد ذهنش رو تمرین بده در مورد مسائل زندگی اولا مشکلات زندگی خودش رو سعی می‌کنه براش راه حل پیدا کنه، ثانیا چالش های فکری زیادی در موضوعات مختلف اجتماعی و انسانی هست که قابل تاملن.

یکی از همین چالشایی که میگی ، دیدن زندگی اطرافیان و هموطناته . اینم یه نوع چالشه . تو هرچی بیشتر راجبه اطرافت و اتفاقای عجیب و گاها ناعجیب اطرافت بدونی ، بالغتر میشی ، دیدت باز تر میشه . کتاب و رمانایی ک میگی ، هرچند خوبن ولی قابل قیاس با موضوعات به روز تر ، و تازه تری که هروز توی همین سرزمین برای خیلی از آدمهای شبیه من و شما اتفاق میفته نیستن . ماها عادت داریم چیزای بزرگ رو تحویل میگیریم . اگه یه جمله خفن راجبه سمیعی ، نیوتن یا هرکس شاخ دیگه نوشته شه دنبال میکنیم تامل میکنیم توش همیشه دنبال قهرمان های بزرگ و خارق العاده هستیم . اتفاقا به نطر من نشستن پای حرف کسی که از جنس ماست و از جنس آدمهای معمولیه خیلی موثرتره تا مثل رمان و امثالهم . چرا دردی دوا نکنه ؟؟ اتفاقا خیلی دردا دوا میشه جانم . نمونش اون پسر بچه طاها بود که دزدش برنامه رو دیده بود برش گردوند. نمونه زیاد هست الان حال ندارم واست بگم :D در ساده ترین نوعش هم تامل هستش . دیدن و گوش کردن خیلی جاها مشکلاتو حل کرده . تو نمیتونی توی جامعه باشی و بی خبر ار اطرافت . بی خبر از مردمت . پس اگه اینجوری فکر میکنی ، دنبال کردن روضه ها و حکایت ها و داستانای پیامبر و امام حسین هم نباید برات جذاب باشه ، که اگه نیست ، پس اعتقادت جور دیگه ایه که درون صورت هم من تمایل ب ادامه بحث ندارم !

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از Bahar_R :
من تنها انتقادي كه ديدم شما نسبت به برنامه داشتين عوام پسند بودنش بود كه به نظرم اينطور نيست ،، قسمت بولد هم منظورم فقط شما نبود ،،اين برنامه بعضي جا ها احساسات مخاطب رو بر مي انگيزه و بعضي جاها از قصد حتي كه منم به اين انتقاد دارم ولي خوب از نظرم عوام پسند نيست .
در مورد پست آخرتون:
موافقم اين برنامه سرگرم كنندس و كلا تلويزيون براي سرگرميه ولي دليل بي هوده بودنش رو نمي فهمم، همه ي ما مي دونيم كه تلاش براي موفقيت خوبه ولي خوب همه ي ما انسانيم گه گداري يه سري محركا به ما كمك مي كنه كه در مسير صحيح قرار بگيريم ،گاهي وقتا انگيزه اي كه يه برنامه در انسان ايجاد مي كنه هيچ چيز ديكه ايجاد نمي كنه ،،البته من نمي تونم به هيج وجه نظر شخص شما رو در مورد پر كردن اوقات فراغت با سرگرمي مورد علاقتون تغيير بدم ولي به نظرم شما نمي تونين ديدن اين برنامه رو بي هوده بدونين(يا بخونين) چون اين همدردي با مهمان برنامه يا هر احساس ديگه اي كه تحريك ميشه يه تاثيري روي انسان داره كه در مورد اين برنامه به نظرم مثبته و باعث حركت رو به جلو ميشه .

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

بماند که به نظر من تماشای برنامه‌های تلویزیونی در درجه‌ی دوّم قرار می‌گیرن نسبت به این که بری بیرون و با خود آدم‌ها حرف بزنی و نگاهشون کنی [در شرایطی که جلوی دوربین و یک مجری چرب‌زبون نیستن و خودشونن کاملاً]، لااقل مواظب باشین ماه عسل سورس کسب اطّلاعات علمی و پزشکی نشه چون ممکنه به خودتون بیاین و تخمک و سحابی رو با هم اشتباه بگیرین. در مورد مشکلاتِ شخصی و غیر شخصی‌م با این برنامه و رفتار عجیب غریب بعضی طرفدارانش که کوچکترین انتقادی رو بهش برنمی‌تابن قبلاً حرف زدم. مشکل من حتّی نوعِ این برنامه نیست؛ مشکل من محبوبیت برنامه‌های این شکلی در مقایسه با برنامه‌های دیگه‌ست که به نظرم قابل تأمله و مثبت هم نیست.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

هیچ وقت برام اونقدی جذاب نبوده که به خاطرش از اتاقم دربیام و تلوزیون روشن کنم، به جاش دم اذان دراز میکشم تو اتاقم و چشمامو با شال میبندم

بالا