• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه عسل

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : ماه عسل

به نقل از فاط :
)
بعد دیگه دوتا سوالم پیش اومده بود یکی این بودش که اونجایی که حسین گف خواهر برادر ناتنی داره ینی خانواده ای به فرزندی پذیرفته بودش؟ :-" بعد نی نی ه چیکار کرد همه خندیدن؟ :))

منم این تیکش برام سوال شد.اولش گف نه خواهر برادر ندارم.بعد احسان گف ینی تنهایی؟گف خواهر برادر دارم ولی از پدر دیگه ای :-"
همون اولِ اول برنامه اینو گف.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

سوالی که برای من پیش اومده بود این بود که آیا دماغ زن‌ه قیچی شده بود؟:-"

• لایک
امتیازات: Liese

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از مِهرانه :

شما به چه چيز هايي دقت مي كنينا؟ :))

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مِهرانه :

کلن زنه در برابره شوهرش قیچی شده بود انگار :-"
من اول فک کردم دخترشه :-" بعد که زووم شد رو صورتش دیدم پوستش به بزرگا میخوره :-"

• لایک
امتیازات: Liese

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

امشب اگه اون خانمه که اینقد ژست گرفته بود نبود جزوشبای خوبش بود هرچندموضوعش تکراری بود اون عروسیام الکی آورده بودن

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

من تا حالا نمی‌دونستم که افرادی تحت عنوان «سرقبرگریه‌کن» هم داریم. که به ازای گریه و چند ساعت بالاسر مرده موندن و چندتا دعا خوندن پول میگیرن.
اصلا کار ساده ای نیستا،خیلی سخته گریه کردن. به شخصه هرگز نمی‌تونم برم سراغ این‌کار.
چرا زنه نمی‌خواست چهره‌ش دیده شه؟ خجالت ؟ یا کسی نمیدونست این ،این‌کاره هست که نخواست بفهمن؟

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

امشب مزخرف بود اصن ب نظر من موضو هر چی تلخ تر داغون تر گریه دار تر بهتر میشینیم یکم گریه میکنیم مازوخیسمیم دیگه عارع 8->

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

خیلی بد بود امشب ! آخه گریه کردن هم شد کار خدا وکیلی ؟ چقد حرصم درومد سر این قسمت :| اگه بخوام آرشیو کنم ماه عسل امسالو این قسمت رو حذف می‌کنم از آرشیو :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از مِهرانه :
من تا حالا نمی‌دونستم که افرادی تحت عنوان «سرقبرگریه‌کن» هم داریم. که به ازای گریه و چند ساعت بالاسر مرده موندن و چندتا دعا خوندن پول میگیرن.
میدونستین "توی عروسی رقص کن" هم داریم؟ که به ازای چند ساعت رقصیدن تو مجلس عروسی و در واقع گرم کردن مجلس که بقیه هم پاشن برقصن، دعوت میشن و مثل یه مهمان میان جوری که شاید هیچکدوم از مهمونا متوجه نشن که این از فامیل و دوست نیست؛ پولشونم میگیرن و میرن!
:D
:-اسپمر!

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از مِهرانه :
اصلا کار ساده ای نیستا،خیلی سخته گریه کردن. به شخصه هرگز نمی‌تونم برم سراغ این‌کار.
چرا زنه نمی‌خواست چهره‌ش دیده شه؟ خجالت ؟ یا کسی نمیدونست این ،این‌کاره هست که نخواست بفهمن؟

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

یه چیزی بگم؟
این قسمتش شاید یه نظر بعضیا بیخود بود ولی به نظر من این قسمتش خیلی تکان دهنده بود. حداقل واسه من.البته تیکه اولش که غسال و اینا رو آورده بود.خیلی سخته و جرئت میخواد رفتن ب اونجا و شستن بنده های خدا واسه گذاشتن تو قبرهاشون.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

خو اگه مردم قیافه شو میدیدن که کلا کارشو از دست می داد،از نون خوردن میوفتاد! :-"
برای چی باید کارشو از دست بده،اگر کار زشتی انجام میده، باید صورتشو بپوشونه. اتفاقا کار باحال جالبی هم بود.من این شغل «سرقبرگریه‌کن» رو که شنیدم همونجا نشستم تا تهش نگاه کردم وگرنه اون شستوشو کننده و خاک کننده و مرده‌بَر که عادی تره. پس اینکه بگه من نمی‌خوام و آی آقا فیلم نگیر و به دلایل خصوصی اینا همه حرف بی‌اساس بود.بنظرم اگر آقای مجری‌تون خیلی دلش می‌خواست یجا فضولیشو خالی کنه باید گیر می‌داد که چرا دقیقا نمی‌خوای کسی قیافه‌تو ببینه؟
خب اگر خجالت میکشی پاشو برو یکار دیگه،کار قحطی که نیست.

×تازه کسی قیافه اون خانم رو نمی‌بینه جز اون فردی که مرده که اونم نمی‌بینه :د

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

من واقعن نمیتونم درک کنم شغل گریه کنُ.آخه مثن گریه چه فایده ای واسه مُرده داره؟؟؟چرا باید کسی پول بده به یکی که بیاد سر قبره عزیزش گریه کنه؟؟ :-?
اگر من سر قبر کسی گریه میکنم،واسه اینه که از دستش دادم.وگرنه گریه من سودی به حال طرف نداره که.بعد طرف میگف:" آره همدم و همراهه مرده ها هستم ;;)و خیلیم راضیم. ;;)چون دوست دارم خودمم که تو اون لحظه که به دیدار خدا میرم کسی همراهم باشه ;;) " (دقیقن با همین ژانر میگف.این:;;) ) چه معنی داره اصن.مگه اونایی که سر قبر کسی گریه میکنن همراه با مرده هستند؟؟؟همدمه مُرده هستند؟؟؟یا مثن بعضیا میگن مجلس گرم کن!!!!!معنی میده خب؟ :|

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

آها من هی میگفتم سوال دارم ولی یادم نمیومد! سولم اینه که چه کسی پول اشکا و دعاهایی که این «سرقبرگریه‌کن»ها برای مرده‌ی زیر خاک صرف می‌کنن رو میده ؟ مرده هه که بی کس و کاره، اگه نبود خب میومدن سر خاکش،پس مرده هه نمیتونه کاری کنه.. پس کی پول میده؟
؟ـــــــــ؟
چه معنی داره اصن.مگه اونایی که سر قبر کسی گریه میکنن همراه با مرده هستند؟؟؟همدمه مُرده هستند؟؟؟یا مثن بعضیا میگن مجلس گرم کن!!!!!معنی میده خب؟ :|
نه ببین گفته بود گریه کنان،دعا هم میخونه :د و کلا میگن اون شبی که طرفو خاک میکنن ولش نکنید چون تحتن فشاره و ازین حرفا که نمیدونیم راست هست یا دروغه ولی درکل میگن تنها نذارید اینا رو تو شب دفنشون، اینم میره سر قبر گریه‌کنان،دعاخوانان،اینا رو همراهی میکنه [فکر کنم البته]

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

خب خیلیا هستن که خودشون درخواست میکنن که بعد مرگشون اینا بیان گریه کنن ! خیلیا ک تنهان ولی دوس ندارن تنها دفن بشن و برن ...
فک کنم بعضیا از رو چشم و هم چشمی هم این کارو بکنن :-?

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

اون تیکش ک اون راننده ی آمبولانس میگف وقتی دختر 5 ساله موهاش بلنده رنگ موهاش مث موهای دخترمه کسیو نمیبینه فقط میاد ب من میگه توروخدا مامانمو نبر خیلی درد داشت خیلی..... :(

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

خیلی برنامه ی قشنگیه
بعضی اوقات اشکمودرمیاره :((
به نکات ظریفی توجه میکنه که خیلی دوس دارم
x:

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از مِهرانه :
برای چی باید کارشو از دست بده،اگر کار زشتی انجام میده، باید صورتشو بپوشونه. اتفاقا کار باحال جالبی هم بود.من این شغل «سرقبرگریه‌کن» رو که شنیدم همونجا نشستم تا تهش نگاه کردم وگرنه اون شستوشو کننده و خاک کننده و مرده‌بَر که عادی تره. پس اینکه بگه من نمی‌خوام و آی آقا فیلم نگیر و به دلایل خصوصی اینا همه حرف بی‌اساس بود.بنظرم اگر آقای مجری‌تون خیلی دلش می‌خواست یجا فضولیشو خالی کنه باید گیر می‌داد که چرا دقیقا نمی‌خوای کسی قیافه‌تو ببینه؟
خب اگر خجالت میکشی پاشو برو یکار دیگه،کار قحطی که نیست.

×تازه کسی قیافه اون خانم رو نمی‌بینه جز اون فردی که مرده که اونم نمی‌بینه :د

.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از p@RaNdeh :
منظورم اینه که اگه همه قیافشو بشناسن دیگه کسی نمیره بگه بیا فامیل ِمرده ی ما شو :/

همه میگن این اون زنه "گریه کنَ"س.

اصن یارو خودش خجالت میکشه دیگه بره گریه کنه! :-"

×فامیلاش پول ِگریه کردنشو میدن دیگه :-"

خیلی کم پیدا میشه که ی نفر هیچکسو نداشته باشه.
وا؟من متوجه نمیشم چرا؟ :د کسی که خودش میدونه فامیل مرده‌س اول اینکه خودش میره سر قبرش ،دوم اینکه اگرم نتونه بره،میدونه که کسی که میبرن سر قبرش لابد «سرقبرگریه‌کن» بوده دیگه :د

×فامیلاشون چرا خودشون نمیان سر قبر طرف خب؟×

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

بچه ها به نظرم قضیه گریه کردن نیست آ.فک کنم همونه که خانومه شب اول قبر بالا سره مُرده باشه و با خوندن اذان یا قرآن یه چیزی بشه.مثن همراهیش کنه یا چِمدونم به روحش آرامش بده و اینا.من همچین چیزی برام قانع کننده تره تا گریه کُن!چون مثلن خیلی وختا که خودمون میریم بهشت فضل،چون خیلی وقت نداریم و باید سریع بریم مامانم یه پولی به مَردایی که اونجا هستن میده تا برای مُرده هامون یه صفه قرآن بخونن.و اصلن هم به گریه و اینا ربط نداره.اصصصلَن.
+دلیل اینَم که چرا نخواست نشونش بدن،شاید این بوده که چون شغلش تو جامعه عُرف نیست،میدونسته ممکنه باهِش بد رفتار کنن.
+اینا واسه من قانع کننده تره! ;))

بالا