• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پليس امنيت اخلاقي و گشت ارشاد

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
پاسخ : پليس امنيت اخلاقي و گشت ارشاد

خانم باهوش، اتفاقا جزء سياست هاي كلان هر كشوري، اينه كه وقتي اوضاع كشور به طور كلي راضي كننده نيست، حكومت به نوعي سعي ميكنه آرامش مردم رو بيشتر كنه تا بتونه راحت تر مشكلات رو كنار بزاره!

يه كم فكر كنيد خب روي كاراتون
حالا كه مردم داره به خاطر تحريم بهشون فشار مياد، دولت مغز خر خورده كه بياد يه فشار اضافه ايجاد كنه؟؟

rozhin_71

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
مدال المپیاد
توی مسابقه ی ملی دانش آموزی شریف جزه 60 تیم برتر شدیم
دانشگاه
حالا!
رشته دانشگاه
_

آقای دانشمند اولا که کدوم سیاست ایران مثل بقه هست که این 2امیش باشه بعدشم معلومه با این کاری که کرده بودن نقل هر مجلسی شده بود که این اینقئر جریمه داره اون اونقدر ...یکم فک کنی می بینی هیچ کس به اون اندازه که تحریم مهمه راجع بش حرف نمی زد. پس یه جور منحرف کردن ذهن بود.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

:دي
نه، : قهقهه

در مورد جريمه ها كه قبلا هم گفتم، نميدونم واقعا فرق يه راننده تاكسي با يه سمپادي،اگه توي ساده لوحي نيست،توي چيه؟
وقتي ميشه با يه تحقيق كوچولو فهميد...

در مورد حرفتون هم اره، شما درست ميگيد
ما تحريم شديم، اجناس صنعتي گرون شد، قيمت ها رفت بالا، دولت هم حتما پيش خودش گفته حالا كه اجناس گرون شده مردم هم ناراضين، ما هم بيايم سعي خودمون رو بكنيم كه نارضايتي رو به حد اعلا برسونيم!!!

واقعا شما بريد مفسر سياسي بشيد،حتما موفق خواهيد شد( جدي ميگم.چون روي حرفاتون به طرز جالبي فلسفه غالب ميكنيد)

rozhin_71

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
مدال المپیاد
توی مسابقه ی ملی دانش آموزی شریف جزه 60 تیم برتر شدیم
دانشگاه
حالا!
رشته دانشگاه
_

اصلا با شما نمی شه حرف زد میخاین آدم و قورت بدین انگار
میتونید نظر ندی اگه خیلی مشکل داری
خدارو شکر که شما قدرت فلسفیتون داره فوران میکنه.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

ما كه اينجا مجادله نميكنيم كه! بعدشم، من اصلا ادم خوار نيستم! نگران نباشيد:دي

فقط حرفمو گفتم و دليل اوردم براش،اما شما همينجوري بي دليل ايستادگي ميكنيد رو ي حرفتون.
من ميگم سياست همه ي كشورا اينه، شما ميگي ايران كجاش شبيه بقيست كه اينجاش باشه!!
به اين ميگن مغالطه!!

شما هم اگر وارد بحث ميشيد، يا بايد حرف خودتون رو با د ليل اثبات كنيد، يا حرف ديگران رو با دليل رد كنيد! نميشه كه هركي بياد يه چيزي وسط جمع بگه و بره!

اگر حرفي زدم كه ترسيدين و حس قورت داده شده بهتون دست داد!! عذر ميخوام (;

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

ببینید حجاب تحمیل کردنی نیست ، امر به معروف درسته جزو واجبات دینه ، اما نه با خشونت و انداختن توی ون و این کارها . مطمئناً نتیجه ی سوء خواهد داشت .
امر به معروف میتونه از راه های بهتری مثل آموزش صورت بگیره . بهتر نیست بیایم از خوبی ها و ضرورت حجاب حرف بزنیم تا اینکه اون رو به خورد مردم بدیم ؟
+ آپ :D .

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

من واقعا نمیدونم کی این سیاست هارو تنظیم میکنه
واقعا نمیدونم با کدوم دلیل؟باکدوم منطق؟باکدوم حق وحقوق به خودشون اجازه میدن این رفتارهای شرم آورو ازخودشون نشون بدن...

باقطعیت میگم گشت ارشاد بی منطقی ترین،بی اثرترین،شرم آورترین کارممکنه
وصد درصد مطمئنم نتیجه عکس به دنبال داره

Only God Knows

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دارم می خونم برا المپیاد (شیمی )

یه سوال . مامورای گشت ارشاد مدرک تحصیلی خاصی دارن یا دوره دیدن ؟ :-?

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از Hespride :
دوستان ببينيد، من نميخوام از گشت ارشاد و نحوه ي برخوردش دفاع كنم. اما چندتا نكته رو فق ط ميگم:
1- امر به معروف و نهي از منكر، از واجبات يه جامعه است. شما راه بهتري جز گشت داريد براي اينكار؟ مثلا مغازه دارارو بكنن مسئول تذكر؟
2- مثلا چيزي مثل بد حجابي يا روابط ناهنجار در جامعه، قطعا نياز به فرهنگ سازي داره براي اصلاحش. اما قبلا هم بحث شده كه همزمان با فرهنگ سازي، يه سري برخوردهايي هم لازمه.

3- در مورد اون جريمه ها هم كه همتون قضيشو ميدونيد! پس توضيح نميدم.
4- متاسفانه 90% برخوردهاي گشت ارشاد ،برخورد هاي خشن وزننده اي هست، كه اين يه مورد بايد اصلاح شه.

انصافا اگه نحوه ي برخورد ها مناسب باشه،چه اشكالي داره وجود يه سري افراد كه سلامت روحي و ديني جامعه رو كنترل كنن؟

من یک پیشنهاد دارم؛ از حرفم هم احتمالا برداشت های ناجور خواهد شد (تجربه ی این جور حرفها و برداشت ها رو زیاد داشتم اینجا)
لطفا وقتی می خواین یک بحثی رو با استفاده از استدلال و منطق ثابت کنید، پای اسلام یا هر مکتب عقیدتی دیگه ای رو وسط نکشین؛ این کار از ریشه خلاف مجادله ی منطقیه.
1. اینکه شما پای امر به معروف و نهی از منکر رو وسط می کشین خودش یک نمونه از سفسطه ی منطقیه > argumentum ad verecundiam به طور کلی هر چقدر هم یک مکتب پذیرفته شده باشه، شما نمی تونین اسم استدلالتون رو منطقی بذارین، اگر یک نتیجه گیری مربوط به یک مسئله ی خاص رو بخواین بر اساس اصل عمومی اون مکتب، و بر پایه ی پذیرفته شده بودن اون مکتب، توجیه کنید.
2. چرا فکر می کنید این برخوردها کارسازه؟ دیدگاه خودتون رو بگین فقط. کدوم منطق و تجربه، کارساز بودن و مهم تر از همه به صرفه بودن این مسئله رو ثابت کرده؟

آرامش روانی موقعی توی یک جامعه هست که آدم وقتی گشت ارشاد یا هر مأمور امنیتی رو میبینه، نپیچه توی کوچه بغلی. چطور می تونن اجازه بدن به خودشون که توی موقعیتی بیفتن که وقتی دارن یک دختر رو به زور می برن، صدها نفر از مردم جمع شن، بهشون فحش بدن و لعن و نفرین کنن و هر کاری بکنن تا دختره رو ول کنن؟ چطور با دیدن فقط یکی از این واکنش ها هنوزم به این کار ادامه میدن؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Hespride :
خانم باهوش، اتفاقا جزء سياست هاي كلان هر كشوري، اينه كه وقتي اوضاع كشور به طور كلي راضي كننده نيست، حكومت به نوعي سعي ميكنه آرامش مردم رو بيشتر كنه تا بتونه راحت تر مشكلات رو كنار بزاره!

يه كم فكر كنيد خب روي كاراتون
حالا كه مردم داره به خاطر تحريم بهشون فشار مياد، دولت مغز خر خورده كه بياد يه فشار اضافه ايجاد كنه؟؟
میدونید یه روزی میرسه که اگه تو ایران اتفاقی بیوفته و فال برگرده
همینایی که بهشون توهین شده ، گشت گرفتشون‌، بهشون فحش داده شده، کتک خوردن و ...
هون کارایی رو میکنن که یه سری آدم سی سال پیش کردن...
فقط می ترسم این بار جای مجسمه و عکس شاه هرچی قرآن و مفاتیحه بریزن وسط و کبریتو بکشن روش ...
جای سرباز و تیمسارم مامورای ارشاد از روده اویزون کنن

بد ترین چیز توی یک جامعه نفاق و دودستگیه .
و واضح ترین تیجه این طرح تو کشور ما دین گریزی و دین زدگی ..برای کسایی که این کارارو از چشم اسلام می بینن.

راستی درباره حرف هرسپایرد که این کار برای ارامش روانی خود مردمه.
من ارزشی ترین سایتی که میشناسم شیعه نیوزه :‌http://www.shia-news.com/fa/news/36604/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8

طرف میاد میگه
سلام
مگه تو روایات نگفتن اگه بدونید امر به معروف نتیجه نمی ده حرام که انجامش بدید.
من خانواده ام هم مذهبی و چادری اند ولی هرچی فکر می کنم که خودم رو جای اون بدحجاب می ذارم که با من این چنین برخوردی بشه واقعا برام قابل توجیه نیست.

بیشترین لایک کامنتارو می خوره . حالا خود دانید..ولی بدونید اگه قدرت موندنی بود الان دست شما نبود !

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

این واقعا" مشکل کوچیکی نیست ... فکر میکنم بدیهیه که بد حجابی تو کشور ایجاد فساد و آلودگی میکنه ...

ولی فکر میکنم واقعا" با پلیس و مأمور مسئله حل نمیشه ... حداقل دائمی حل نمیشه ...

چیزی که بهش نیازه روانشناسه ! باور کنید ... بعضی موارد که آدم میبینه اصلا" ربطی به این که طرف حجابو قبول داره یا نه نداره ... یعنی اصلا" بیمارن یه عده ...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : پاسخ : پليس امنيت اخلاقي و گشت ارشاد

به نقل از Hespride :
دوستان ببينيد، من نميخوام از گشت ارشاد و نحوه ي برخوردش دفاع كنم. اما چندتا نكته رو فق ط ميگم:
1- امر به معروف و نهي از منكر، از واجبات يه جامعه است. شما راه بهتري جز گشت داريد براي اينكار؟ مثلا مغازه دارارو بكنن مسئول تذكر؟
2- مثلا چيزي مثل بد حجابي يا روابط ناهنجار در جامعه، قطعا نياز به فرهنگ سازي داره براي اصلاحش. اما قبلا هم بحث شده كه همزمان با فرهنگ سازي، يه سري برخوردهايي هم لازمه.

3- در مورد اون جريمه ها هم كه همتون قضيشو ميدونيد! پس توضيح نميدم.
4- متاسفانه 90% برخوردهاي گشت ارشاد ،برخورد هاي خشن وزننده اي هست، كه اين يه مورد بايد اصلاح شه.

انصافا اگه نحوه ي برخورد ها مناسب باشه،چه اشكالي داره وجود يه سري افراد كه سلامت روحي و ديني جامعه رو كنترل كنن؟
1- بله ، راه بهتر، پیش گرفتن سیاست فرهنگ سازی است. در ضمن، شما کسی رو نمیتونی مجبور کنی محجبه بشه. عقده میشه براشون؛ وحشتناک تر میشه بعد کم کم غربزدگی زیاد میشه تو جامعه ...
2- برخورد جواب نداده. هیچوقت در تاریخ جواب نداده که حالا در ایران جواب بده

حجاب =! سلامت روحی و دینی . این دو تا برابر نیستن !

الان مشکل جامعه ما دوگانگی فرهنگیه ...
فرهنگ غرب و فرهنگ اسلامی همزمان وجود داره. اگر فقط یکیش باشه حله ...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Ehem_Ehem :
1- بله ، راه بهتر، پیش گرفتن سیاست فرهنگ سازی است. در ضمن، شما کسی رو نمیتونی مجبور کنی محجبه بشه. عقده میشه براشون؛ وحشتناک تر میشه بعد کم کم غربزدگی زیاد میشه تو جامعه ...
2- برخورد جواب نداده. هیچوقت در تاریخ جواب نداده که حالا در ایران جواب بده

حجاب =! سلامت روحی و دینی . این دو تا برابر نیستن !

الان مشکل جامعه ما دوگانگی فرهنگیه ...
فرهنگ غرب و فرهنگ اسلامی همزمان وجود داره. اگر فقط یکیش باشه حله ...
بد حجابی چه ربطی به غربیا و غرب زدگی داره ؟:D
اون اصلآ حجاب ندارن که با حجابی باشه یا بد حجابی .

اصولآ با حجاب بودن یا بد حجاب بودنم هیچ ربطی به سلامت روانی نداره.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از BrainDamage :
بد حجابی چه ربطی به غربیا و غرب زدگی داره ؟:D
اون اصلآ حجاب ندارن که با حجابی باشه یا بد حجابی .

اصولآ با حجاب بودن یا بد حجاب بودنم هیچ ربطی به سلامت روانی نداره.
ربطش اینه :
یک خانم رو در نظر بگیر. این خانم فرضاً دوست داره بی حجاب بیاد تو خیابون. نمیتونه. خُب، این قضیه براش عقده میشه. این عقده رو چطور میتونه خالی کنه؟ به طرز فجیعی بدحجاب بشه. کجا میتونه اینکارو کنه؟ کشور های اروپایی و آمریکایی

پس آرزو میشه براش که مثلا اسپانیا زندگی کنه
فردا یه فرصتی توی دانشگاه پیش میاد براش، زرتی اپلای میگیره اونطرف
افتاد ؟؟ :D

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Ehem_Ehem :
ربطش اینه :
یک خانم رو در نظر بگیر. این خانم فرضاً دوست داره بی حجاب بیاد تو خیابون. نمیتونه. خُب، این قضیه براش عقده میشه. این عقده رو چطور میتونه خالی کنه؟ به طرز فجیعی بدحجاب بشه. کجا میتونه اینکارو کنه؟ کشور های اروپایی و آمریکایی

پس آرزو میشه براش که مثلا اسپانیا زندگی کنه
فردا یه فرصتی توی دانشگاه پیش میاد براش، زرتی اپلای میگیره اونطرف
افتاد ؟؟ :D
الان این چه ربطی به غرب زدگی داشت ؟‌ببین غرب زدگی یعنی این که از یه چیز فرهنگ بی گانه اونا ! الگو گرفتن.حالا اینکه پاشه بره اسپانیا ربطی به غرب زدگی نداره.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

اینجا مسئله ی رفتن ملت به کشورهای غربی فاجعه ی اصلی نیست؛ بحث قرون وسطایی بودن این برخوردها با مردم توی خیابونه.
لزومی نداره آدم عقده ای باشه تا بخواد از ایران بره؛ لزومی هم نداره کسی دلش بخواد بی حجاب باشه تا از اجباری بودن حجاب گله کنه؛ من زیاد می شناسم کسانی رو که تو ناف آمریکا با حجابن، همیشه هم با اجباری بودنش مخالف بودن؛ چه برسه به کتک زدن مردم برای رعایت نکردنش.

nikta shahi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قائمشهر

جدا از بحثتون
الان که بهداد برده تو شهر جشنه همه تو خیابونن /m\
ولی میگن گشت ارشاد اومده همرو میفرسته برن
میدونم شب قدره ولی مدال طلا المپیک کم چیزی نیس
اصلا دوس ندارن خوشحالی مردمو ببینن

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Lorca :
اینجا مسئله ی رفتن ملت به کشورهای غربی فاجعه ی اصلی نیست؛ بحث قرون وسطایی بودن این برخوردها با مردم توی خیابونه.
لزومی نداره آدم عقده ای باشه تا بخواد از ایران بره؛ لزومی هم نداره کسی دلش بخواد بی حجاب باشه تا از اجباری بودن حجاب گله کنه؛ من زیاد می شناسم کسانی رو که تو ناف آمریکا با حجابن، همیشه هم با اجباری بودنش مخالف بودن؛ چه برسه به کتک زدن مردم برای رعایت نکردنش.
ما هم نگفتیم خوبه که اجباری باشه ! اگر بخونی می بینی بنده هم اساسا با اجباری بودن و زور و چوب و چماق مخالفم و هماره گفتم که پلیس حق دخالت نداره!

گفتم، زور، میتونه باعث غربزدگی بشه! که شما میگی نمیشه و من میگم میشه ؛

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

توی شهرماکه تادلتون بخوادالبته اینجاب درمیگن دیواربشنوه
بچه هاتاحالاشده بچه های سمپادی که باهم رفتن رصدمشکلی پیش بیاد؟؟؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از MELODY07 :
جدا از بحثتون
الان که بهداد برده تو شهر جشنه همه تو خیابونن /m\
ولی میگن گشت ارشاد اومده همرو میفرسته برن
میدونم شب قدره ولی مدال طلا المپیک کم چیزی نیس
اصلا دوس ندارن خوشحالی مردمو ببینن

فقط شب قدر نیست... شب عزاداری هم هست ...

حالا مدال المپیک کم چیزی نیست دلیل میشه که مردم بیان وسط خیابون برقصن ؟

خوشحالی خوبه ولی دیگه از یه حدی که بگذره من بهش میگم مذخرف بازی ...

دوست ندارن خوشحالی مردمو ببینن یعنی چی آخه ؟ اونا جزو مردم نیستن مگه ؟ یعنی الآن بهداد طلا آورده اونا ناراحت شدن؟؟

بالا