• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بارسلونا

پاسخ : بارسلونا

معجزه ای که منتظرش بودم اتفاق نیفتاد
بارسا لیاقت صعود نداشت خیلی بد بازی کرد خیلی
ولی مطمئنم مطئنم فصل دیگه همه چیو جبران میکنه
Barca, Orgull, Barca

یعنـــــی تیــتـــو اسبــابِ خنــــده ُ شــــادی رُ با این تعویض‌هــــای سنگین و ترکیبِ پختـــه‌ای کـــه انجـــام داد ، بــرای مــن فـــراهم کـــرد ... تشکـــر می‌کنم ازش ...

یعنی وقتی گل ِ دوم ـــُ سومُ خوردیم داشتم از خنده روده بر میشدم ، و مخصوصـــــا این تعویض آخریـــــــه تیتو .... (تــاکید می‌کنم کـــه من به شدت طرفدار بـــارســـا هستم !!!)

+ بـــارتــرا هم کـــه نقش ِ نخـــودی رو داشت تو 2 تا بــازی ، فقط میزنه زیـر ِ توپ !!!!

بـــا اینکـــه کلـــاً همـــه مصدوم بودن ولـــی اصلاً به چنین نتیجـــه‌ای تو نیوکمپ فک نمی‌کردم ... ! کلــاً باختِ خیلــــی فجـــیعی بود !!! :-<

به قول صدر این بازی توی تاریخ فوتبال جهان ثبت خواهد شد .... /m\

وقتی داشتم زمین انسانها رو میخوندم اگزوپری یه تصویری آورده بود از دشمن

به صحرا رفته بود و میگفت اونجا عرب های مغربی دشمنانی دارند و باهاشون میجنگن
میگفت وقتی میفهمن دشمنشون به فلان جا رفته دامها و چادرها و همه چیزشون رو جمع میکردند و کیلومترها حرکت میکردند تا برن و باهاش مبارزه کنن
و این دشمنی انقدر عجیب و قوی هست که آدم باید شک کنه از عشق ناشی میشه یا نفرت
و چه خوبه که همچین دشمنی دارن
اگه این دشمن نبود چیکار میخواستن کنن...

درکش نکردم
به نظرم اومد داره هذیون میگه
ولی امشب متوجه شدم نداشتن دشمن یه حس تنهایی عجیبی به آدم میده که حتی از نداشتن دوست بدتره!
این که بگن دوران بارسا تموم شده واسه رئالیا هم یه چیز غم انگیزه
تا سرحد تنفر از بارسا متنفرم ولی امیدوارم بازم به اوج برگرده :|

کی گفته دوران بارسا سر اومده؟ X-(
به قول اینستا: این خیلی بی انصافیه که بگیم بارسا تموم شد تیمی تموم میشه که چن سال پیاپی به موفقیت نرسه نه بارسا که این فصل اینجوری گند زد

حالا این طرفدارای رئال نه که خیلی خودشون صعود کردن به فینال نه که لالیگا دارن قهرمان میشن بعد نگرانن که رئال رقیب نداشته باشه...یعنی همتون جوگیرید

عمو جان مطمئن باش بارسلونا فصل دیگه به اوجش میرسه و رئال دوباره باید دنبال بارسا بدوئه

بحث بارسا بحث این یه بازی نیست
بارسا دومین فصلیه که دیگه بارسا نیست
چیزی که پیشبینی میشد
فوتبال بارسا فلسفه داره و مهمترین عاملای عملی کردن این فلسفه ژاوی و اینیستا هستن
ژاوی از فصل پیش افتش شروع شد و خیلی جاها اینیستا میتونست یه جوری بار ژاوی رو هم به دوش بکشه
ولی دیگه نمیتونه
اینو تو چند تا بازی دیدیم
بارسا اگر موفق هم میشد با تکیه بر فلسفه فوتبالش نبود و از راههای دیگه ای به پیروزی میرسید و این بیانگر افول فلسفه فوتبال بارسلوناست
هوادارای بارسا شاید فکر کنن که بارسا با چند خرید و تقویت تیمش میتونه به آینده امیدوار باشه ولی بارسا یا باید یه تجدید نظری روی ساختارش بکنه یا این که برای همین ساختار بازیکن مناسب فراهم کنه
حتی جایگزین برای ژاوی

این کاری بود که آلمانی ها و اسپانیایی ها تو این چند سال کردن
وقتی قدرتهای فوتبال جهان داشتن با هم جنگ میکردن این دو کشور به این فکر افتادن که برای سلطه بر فوتبال جهان باید کار اصولی انجام بدن و این چند سال هم که دیدیم برترین سبکهای فوتبال رو ارائه دادن
به نظرم آلمان یه سال دیگه میتونه به سلطنتش ادامه بده ولی بعد از جام جهانی چند تا کشور بزرگ باز هم پوست اندازی خواهند کرد که یکیش میتونه اسپانیا باشه
به هرحال اسپانیا یه نسل طلایی داشت که دیگه بعد از جام جهانی 2014 این نسل تموم میشه و باید یه فکری برای فوتبالش بکنه

درمورد دشمنی و رقیب و... هم خب من از شما عذر میخوام به هر حال حرف رو باید به کسی زد که ظرفیت شنیدنش رو داشته باشه و جایی که هر ذهنی ازش عبور میکنه من نباید این حرفارو میزدم!

:| تیتو گفته بود حق نداریم تسلیم بشیم دیگه؟ یا یه همچین چیزی :| اون موزائیکا... من انتظار معجزه نداشتم بارها هم گفته بودم بعد از بازی رفت که حذف شدیم عملا...ولی انتظار داشتم بهترین بازی فصل رو ببینم از بارسا،انتظار داشتم تا آخرین توان بجنگن.اگه میجنگیدن و همین طوری 3-0 میباختیم اشکالی نداشت...از این ناراحتم که چرا نجنگیدیم؟ چرا از همون اول بازی تسلیم بودیم؟ ینی نمیخواستیم حتی از اسم تیممون دفا کنیم؟
رئال حذف شد ولی "رئال" بود و حذف شد.ما حذف شدیم ولی تو هیچ کودوم از بازیا بارسا نبودیم.
حالا حرف زیاد دارم بعدا میگم انشاا...

مصدوم مسی بازم بهتر از همه میتونست کار کنه.بارسا دفاعش داره به صفر میل میکنه.این همه پول میدن به اون پیکه احمق!!یه دفاع درست بلد نیست.مهاجم هم که قربونش برم حال و حوصله بازی نداشت.مربی هم که اصلا یه ذره جذبه نداره وقتی نگاش میکنی شبیه مرده ای که تازه از قبر اومده بیرون و حس حرف زدن نداره.

.

داشتم فک میکردم آخرین بازی که در مجموع 7-0 از یه تیمی باختیم کِی بوده...چیزی یادم نیومد...نبایدم یادم میومد،این بدترین نتیجه تارخی بارسا در رقابتای اروپایی بود :| بله 7-0 تاکید میکنم که بدونین تو دوره سختی هستیم...حالا نتیجه اونقد مهم نیس،چون عملا بعد گل روبن بازی نکردیم دیگه و بازی رفتم که... تعداد گلا مهم نیس ولی 7-0 معانی زیادی داره،یعنی بارسا نتونست بازی کنه در مجموع! ینی تیمی که بهترین تیم دنیا بود نتونست حتی یه گل به بایرن بزنه...غم انگیزه.ولی خب انجتناب ناپذیر بود یه همچین روزی.دوران اوج بارسا تموم شده،ولی این به این معنی نیس که بارسا تموم شده.مگه بارسا همیشه اینطوری تو اوج بوده؟ مگه با رایکارد هم چمپیونز نبردیم؟ مگه فقط زمان کرایف یا زمان پپ ال کلاسیکو ها جذاب مهیج بودن؟ بارسا همیشه مدعی بوده،همیشه تیم خوبی بوده،همیشه رقیب قدرتمندی بوده و در آینده هم خواهد بود ولی نه دیگه مثه این 4 سال.همونطور که بعد از کرایف بارسا همچنان مدعی بود،تیم خوبی بود،لیگ رو میبرد چمپیونز برد ولی فقط وقتی دوباره رویایی شد که پپ یه انقلاب کرد تو بارسا.درسته ما ضعفمون تو دفاعه(واقعا در حد صفره دفاعمون) درسته مهاجم میخوایم چون جز مسی مهاجمی نداریم ولی اینا ظاهر قضیه س،در اصل ما یه انقلاب نیاز داریم،چیزی که دوباره ما رو جلو بندازه از بقیه،این اصل ماجراس.
به نقل از amir h :
بحث بارسا بحث این یه بازی نیست
بارسا دومین فصلیه که دیگه بارسا نیست
چیزی که پیشبینی میشد
فوتبال بارسا فلسفه داره و مهمترین عاملای عملی کردن این فلسفه ژاوی و اینیستا هستن
ژاوی از فصل پیش افتش شروع شد و خیلی جاها اینیستا میتونست یه جوری بار ژاوی رو هم به دوش بکشه
ولی دیگه نمیتونه
اینو تو چند تا بازی دیدیم
بارسا اگر موفق هم میشد با تکیه بر فلسفه فوتبالش نبود و از راههای دیگه ای به پیروزی میرسید و این بیانگر افول فلسفه فوتبال بارسلوناست
هوادارای بارسا شاید فکر کنن که بارسا با چند خرید و تقویت تیمش میتونه به آینده امیدوار باشه ولی بارسا یا باید یه تجدید نظری روی ساختارش بکنه یا این که برای همین ساختار بازیکن مناسب فراهم کنه
حتی جایگزین برای ژاوی

این کاری بود که آلمانی ها و اسپانیایی ها تو این چند سال کردن
وقتی قدرتهای فوتبال جهان داشتن با هم جنگ میکردن این دو کشور به این فکر افتادن که برای سلطه بر فوتبال جهان باید کار اصولی انجام بدن و این چند سال هم که دیدیم برترین سبکهای فوتبال رو ارائه دادن
به نظرم آلمان یه سال دیگه میتونه به سلطنتش ادامه بده ولی بعد از جام جهانی چند تا کشور بزرگ باز هم پوست اندازی خواهند کرد که یکیش میتونه اسپانیا باشه
به هرحال اسپانیا یه نسل طلایی داشت که دیگه بعد از جام جهانی 2014 این نسل تموم میشه و باید یه فکری برای فوتبالش بکنه

درمورد دشمنی و رقیب و... هم خب من از شما عذر میخوام به هر حال حرف رو باید به کسی زد که ظرفیت شنیدنش رو داشته باشه و جایی که هر ذهنی ازش عبور میکنه من نباید این حرفارو میزدم!
اینکه دومین فصله رو خیلی قبول ندارم،پارسال هم بارسا ضعفای زیادی داشت ولی ضعف بودن مشکل اساسی نبودن،این اولین فصله که احساس میکنم بارسا،بارسا نیس،اول فصلم گفتم اتفاقا.اینکه از همون اولم تو چمپیونز بارسا با مشکل مواجه بود ولی اون بازی با میلان دوباره تیمو برد تو خواب خرگوشی.دوباره بعدش همه حرف از رکورد شکنیای مسی زدن و خرید نیمار و ... دوباره همه یادشون رفت بارسا یه مشکل اساسی داره و کسی از اون بازی درس نگرفت.نگرانیم اینه که از این دو تا بازی با بایرن هم کسی درس نگیره... . واقعا چیزی نبود که بشه فراموشش کرد.درواقع صدرنشینی الان لیگ هم با تکیه بر فلسفه بارسا نبود،اون بازیایی که بارسا با مشقت میبرد نیم فصل اول و باعث شده الان صدرنشین باشه هم بر تکیه بر فلسفه بارسا نبودن.خیلی از گلا از راه دور و با تکیه بر خلاقیت فردی بودن صرفا.این خودش بد نیس ولی خب اون چن تا گل از راه دور پلن بی نبودن،در اون زمان و مکان فقط اتفاق میفتادن و استمرار نداشتن بعدن.
واقعا اینیستا نمیتونه جایگزین ژاوی باشه.جایگزین ژاوی تیاگو ه ولی هنوز جوون و کم تجربه س،شاید هم اصلن نتونه جایگزین ژاوی بشه.
بله،این فقط پایان اوج بارسا نیس،این پایان اوج فوتبال اسپانیا س نه فقط تیم ملی اسپانیا.اون اوج با شدید شدن رقابت بین رئال و بارسا شروع شد،بارسا با پپ خیلی بالا رفت و رئال هم به دنبال مقابله افتاد و رئال خیلی رفت بالا،در نهایت این رئال و بارسا بودن که در سطحی بالاتر از بقیه تیمای دنیا بازی میکردن،تیمای دیگه لالیگا هم که باید به هر حال با این دو تا غول رقابت میکردن سطحشون رو بالا بردن و لالیگا تبدیل به بهترین لیگ دنیا شد،نتیجه همه اینا موفقیتای تیم ملی اسپانیا بود.اگه دقت کرده باشین فوتبال آلمان هم الان تو اون نقطه ایه که رقابت بین دورتموند و بایرن خیلی شدید شده و سطح بوندس لیگا خیلی بالا رفته،قدم بعدی موفقیت تیم ملی آلمانه.
در واقع بعد از یورو اون نسل طلایی دیگه طلایی نبود،ولی بعد جام جهانی 2014 عملا تموم میشه،پویول بازنشست میشه.ژاوی و کاسیاس هم سنشون رفته بالا،اینیستا دیگه اینیستای سابق نیس و... . آلمان هم خیلی وقته شروع کرده،فوتبال آلمان از زمان کلینزمن بالاخص دچار تحول شد،جام نگرفت ولی همین رسیدن بایرن به فینال و همیشه مدعی بودنش نوید این روزا رو میداد،درواقع الان به بار نشسته.
+آخر بازی که هوادارای توی نیوکمپ رو نشون داد...واقعا اونا هواداران...تا آخرین لحظه کنار تیمشون بودن و دس از تشویق نکشیدن،در واقع بایدم اینطوری باشه،هوادار همینه دیگه.نه یه سری که تا روزای سخت شروع شدن خودشونو کشیدن کنار.و چه بهتر که این احزاب باد دیگه دچار توهم هوادار بارسا بودن نباشن.
+"این که بگن دوران بارسا تموم شده واسه رئالیا هم یه چیز غم انگیزه"
قطعا.در اصل برای بقیه تیمای بزرگ اروپا هم غم انگیز باشه،رسیدن به بارسا و جلو زدن ازش،انگیزه ای بود که باعث شد رئال از تیمی که 5-0 باخت به تیمی تبدیل بشه که 3-1 و 2-1 بارسا رو تو 5 روز برد،بایرنی که 4-0 تو نیوکمپ باخت به تیمی تبدیل بشه که 3-0 تو نیوکمپ و 7-0 در مجموع بارسا رو ببره.رقیب قدرتمند خیلی پدیده مهمیه.برای پیشرفت،برای لذت از برد و... .اصلا یه سری مفاهیم فقط در تعامل با دیگران و یه سریشون در تقابل با رقیب معنی پیدا میکنن.

تیتو مسی رو گذاشته بود نیمه دوم بیاره که مثل بازی با بیلبائو معجزه کنه اما وقتی گل اولو خورد دیگه دید کاری از دست مسی هم بر نمیاد. :(

اشکالی نداره ما شکست رو می پزیریم ............
هر تیمی یه دوران افتی هم داره ..............
ولی بهتون قول میدم دوران افت بارسا خیلی طولانی نخواهد بود...........
B-)

به نقل از Breeze :
تیتو مسی رو گذاشته بود نیمه دوم بیاره که مثل بازی با بیلبائو معجزه کنه اما وقتی گل اولو خورد دیگه دید کاری از دست مسی هم بر نمیاد. :(
متآسفم واقعا!! راسته که میگن مسی پاهاش اشکال پیدا کرده و اگه زیاد بازی کنه,فلج میشه؟؟ خیلی ناراحت شدم!!
با اینکه اصلا از مسی خوشم نمیاد,باید بگم,فوتبال بدون مسی بی مزست!!
به نقل از • Nima • :
B-)
بارسا که افت نکرده!!! خیلیم خوب بازی میکنه!!
ولی سبک بازی بایرن یه جوریه که همه تیما پیشش کم میارن!!
بارسا به نظر من یه تیم فوق العادست!! خیلی خیلیم فوق العاده!!
ولی یه سری نقطه ضعف داره , که دقیقا نقطه ی قوت بایرنه!!
مثلا قد بازیکناش!!
ولی باید اعتراف کرد که خط دفاع بارسا بدون پویول خوب کار نمیکنه!! البته پیکه دیشب خیلی عالی بود!! خیلی بهتر از همیشه!!
ولی در هر حال باید در نظر بگیریم که بایرن واقعا تیم خوب و قوی ایه!!!

بعد اون بازیه نا امید کننده تو الینس آره نا ؛ این نتیجه دور از ذهن نبود !
البته قشنگیه فوتبال همینه ، اگه یه تیم بخواد همیشه قدرت اول باشه دیگه فوتبال جذابیت نداره
خب بارسا هم بعد 4 5 سال اوج افت کرده ! :)
به نقل از Fateme Rahmati :
متآسفم واقعا!! راسته که میگن مسی پاهاش اشکال پیدا کرده و اگه زیاد بازی کنه,فلج میشه؟؟ خیلی ناراحت شدم!!
با اینکه اصلا از مسی خوشم نمیاد,باید بگم,فوتبال بدون مسی بی مزست!!بارسا که افت نکرده!!! خیلیم خوب بازی میکنه!!
ولی سبک بازی بایرن یه جوریه که همه تیما پیشش کم میارن!!
بارسا به نظر من یه تیم فوق العادست!! خیلی خیلیم فوق العاده!!
ولی یه سری نقطه ضعف داره , که دقیقا نقطه ی قوت بایرنه!!
مثلا قد بازیکناش!!
ولی باید اعتراف کرد که خط دفاع بارسا بدون پویول خوب کار نمیکنه!! البته پیکه دیشب خیلی عالی بود!! خیلی بهتر از همیشه!!
ولی در هر حال باید در نظر بگیریم که بایرن واقعا تیم خوب و قوی ایه!!!

در کل قبول دارم بایرن به شدت قویه و بارسا هم اون بارسای همیشگی نیست ، خیلی افت کرده

به نقل از • Nima • :
B-)

دوران افت فوتبال اسپانیا تا سال 2016-2015 طول خواهد کشید

به نقل از آیدا-ق :
عالی بود
راست میگه واقعا
اینش جالب بود:

بارسای این فصل اگر چه با رکوردشکنی‌های پیاپی شروعی بی‌نظیر را تجربه کرد؛ اما از همان اول فصل مشخص بود که این بارسا، “آنی” را کم دارد که ما را عاشق بارسای پپ کرده بود. بارسای تیتو مثل تانکی سنگین هر آن‌چه زیر پای‌اش بود را له می‌کرد و پیش می‌رفت؛ اما حواس‌اش به مین‌های وسط راه نبود! این بارسا ربات بود. ماشین بود. روح انسانی نداشت! و همین بود که وقتی به تیم‌هایی رسید که ربات بودن را به‌تر از خودش بلد بودند (و در رأس آن‌ها رئال مادرید مورینیو)، سقوط کرد!

ذهن‌های زمستانی بارسایی. بیدار شوید!

عمیقا معتقدم که این، پایان تیکی‌تاکای بارسا نیست: تیکی‌تاکای به‌خواب رفته‌ی این روزها را نابغه‌ی پرشور دیگری بیدار خواهد کرد. او را همه به‌خوبی می‌شناسیم‌اش: ژاوی هرناندز!

به نقل از آیدا-ق :

ای پپ x: نامرد!

پپ بایدمیموندتوبارسا...باید به پوست اندازی بارسا کمک میکرد...بایدتواین بخش هم سهیم میشد...

به نقل از ناقوس شب :
عالی بود
راست میگه واقعا
اینش جالب بود:

بارسای این فصل اگر چه با رکوردشکنی‌های پیاپی شروعی بی‌نظیر را تجربه کرد؛ اما از همان اول فصل مشخص بود که این بارسا، “آنی” را کم دارد که ما را عاشق بارسای پپ کرده بود. بارسای تیتو مثل تانکی سنگین هر آن‌چه زیر پای‌اش بود را له می‌کرد و پیش می‌رفت؛ اما حواس‌اش به مین‌های وسط راه نبود! این بارسا ربات بود. ماشین بود. روح انسانی نداشت! و همین بود که وقتی به تیم‌هایی رسید که ربات بودن را به‌تر از خودش بلد بودند (و در رأس آن‌ها رئال مادرید مورینیو)، سقوط کرد!
و حالا بایرن که ربات بودن رو از میلان و رئال هم بهتر بلد بود.
اون کمبوده از ضعفای خط دفاعی مون مهم تره...اون کمبوده باعث شد سقوط کنیم.
به نقل از ناقوس شب :
عمیقا معتقدم که این، پایان تیکی‌تاکای بارسا نیست: تیکی‌تاکای به‌خواب رفته‌ی این روزها را نابغه‌ی پرشور دیگری بیدار خواهد کرد. او را همه به‌خوبی می‌شناسیم‌اش: ژاوی هرناندز!
این نوشته مال بعد بازگشت جلو میلانه،ژاوی تو بازی با میلان عالی بود که بارسا هم عالی بود...و ژاوی تو دو تا بازی با بایرن 1 دهم ژاوی هم نبود که بارسا هم سایه بارسا نبود...در واقع بارسا به ژاوی وابسته س و ژاوی سنش بالا رفته.تیاگو کم تجربه س و اینیستا نمیتونه کار ژاوی رو انجام بده.در واقع سبکمون و فلسفه مون باعث میشه به بازیکنی مثه ژاوی نیاز داشته باشیم.اصلنم عیب نیس اگه مجبور شیم بخریم اون بازیکن رو.
به نقل از ..MahSa.. :
ای پپ x: نامرد!
پپ بایدمیموندتوبارسا...باید به پوست اندازی بارسا کمک میکرد...بایدتواین بخش هم سهیم میشد...
پپ این روزا رو اول فصل پیش دید که تصمیم گرفت بره،فارغ از نتیجه ای بارسا فصل پیش میگرفت پپ تصمیمش رو به راسل همون اول فصل گفته بوده.اتفاقا پپ اون موقه بایرن رو هم دید و به نظر من همون موقه تیم آینده ش رو هم انتخاب کرده بود فقط وقت میخواس تا بیشتر روش فک کنه.پپ نمیخواست تو این دوران سهیم بشه،میخواست بارسا ش تو تاریخ ثبت بشه،نمیخواست تیمی که 180 دیقه قدرت نمایی بایرن رو فقط نیگا میکنه تیم اون باشه.رسالتش رو انجام داده بود و رفت.see you soon ای هم که گفت معنی خاصی نداشت،منظورش نبود قراره برگرده یه روزی.بارسا در ظاهر یه مدافع وسط میخواد،یه مهاجم نوک و یه دروازه بان...ولی در اصل،یه متفکر میخواد که متحولش کنه که احیاش کنه.یکی مثل پپ میخواد. :-<

نظرتون در مورد این چیه؟بارسای احتمالی فصل بعد.جای ژاوی خالیه. :(

262427_397731497007473_1741478012_n.jpg

Back
بالا