• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعلام رسمی نتایج اولیه کنکور سراسری 89

AMIR7.2

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
من...ناسا...عمرا...
پاسخ : اعلام رسمی نتایج اولیه کنکور سراسری 89

به نقل از silence :
چند منطقه 2؟چند کشوری؟چی میخوای بخونی؟

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از legend :
ککور به ما نمیرسه ولی مث اینکه هر دانشگاه واسه خودش یه امتحان و یه کنکور داره!!؟

این طوری سخت تر میشه!!؟ آخه دانشگاه ها به خاطر رو کم کنی سوال هارو سخت می کنند و اونوقت اون وسط ما قبول نمیشیم!!!!!!!
برای همه ی شرکت کننده ها سخت تر میشه ! پذیرش هم رتبه ای ه دیگه !

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از AMIR7.2 :
چند منطقه 2؟چند کشوری؟چی میخوای بخونی؟

!!! تهران منطقه یک محسوب می شه... ما با منطقه 2 سنجیده نمی شیم! 467 کل... داروسازی دانشگاه تهران!

AMIR7.2

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
من...ناسا...عمرا...

به نقل از silence :
!!! 467 کل... داروسازی دانشگاه تهران!
اقا موفق باشین!!!
شما از کی شروع کردین؟

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

به نقل از silence :
در مورد کتاب من برای ادبیات کتابی به جز میکروطبقه بندی گاج که تستای کنکورای سالای قبله نخوندم...

در مورد این که برای ادبیات چکار کنیم؟ به نظر من لغات و تاریخ ادبیات ها و درآمدها و اگر وقت دارید لغات املایی دشوار کتب منابع کنکور ( البته در مورد لغات املایی معلوم نیست خوندنش کمکتون کنه ) رو به صورت جامع در بیارید و اینا رو هر چند وقت یه بار مرور کنید...کتاب هایی هم در این موارد تو بازار هست ولی من به نظرم خودتون دربیارید بهتره. زبان فارسی رو هم از 5 تا سوالش 4 تاشو با یه مقدار وقت گذاشتن و تسلط پیدا کردن جواب می دید و اون سوال تکواژ رو هم با تمرین زیاد و تسلط کافی اگه تو عمومی وقت کم نیارید می شه جواب داد ... آرایه ها و بیاموزیم های کتب ادبیات و زبان فارسی رو هم مسلط باشید... بقیش که قرابت معنایی باشه بیشتر وابسته به شم ادبیه... البته اگر تو این بخش و بخش آرایه ضعف دارید تمرین با یه کتاب کمک درسی مناسب مثل خیلی سبز می تونه کمکتون کنه... با این توضیح که من این کتابو نخوندم ولی می دونم که معمولا تستای کتابای کمک درسی غیر استاندارد و گیج کنندست... درضمن در مورد بخش قرابت اصلا به آزمونایی مثل گزینه 2 یا قلمچی اعتماد نکنید... غالبا سوالاشون استاندارد نیست... توصیه من: فقط تستای کنکورای سال قبل...

در مورد دینی فقط کتاب درسی رو بخونید... فقط از روش بخونید ( متن و آیه و ترجمه و روایت و ... ) هیچی حفظ نکنید... اجازه بدید مطالب خودشون به آرامی تو ذهنتون جا بگیرن...خوندنتون مداوم و باتمرکز باشه... به هدف طرح درس و پیام های هر مبحث و پیام آیات ( خودتون پیامشو بفهمید... اصلا پیام از هیچ منبعی حفظ نکنید! ) و ارتباط تیتر و متن و آیات خوب توجه کنید...حداقل تا زمان کنکور باید 5 بار تمام کتب دینی منابع کنکور رو مرور کرده باشید... مطمئن باشید 80 زدن دینی اصلا کار سختی نیست... با این توضیح که اینا صرفا تجربه شخصیه و من با روشی که (پور) دستمالچی برای خوندن دینی آموزش می داد مخالفم...
(پور) دستمالچی دیشب می گفت در مورد رشته هایی مثل مکانیک بعدا باید گرایشتون رو انتخاب کنید...

من 22 کشورو گفتما 19 منطقه یک بود!:D
خيلي متشكرم.

ALIreza_VIP

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
میخواستم فیلدش پر شه
دانشگاه
آزاد قلعه قاضی
رشته دانشگاه
ابیاری صحیح لیمو در روز 7 تابستان

چند تا سوال در مورد قبولی داشتم
با چه رتبه ای میشه دانشگاه تهران قبول شد ؟؟؟
دانشگاه شهید بهشتی چطور ؟؟
دانشگاه ایران چطور ؟؟
بعد اگه میشه یکی سطح این سه تا رو مقایسه کنه یعنی کودومش بالاتره ؟؟؟؟؟
بعد به نظر شما عاقلانه است که کسی که تجربی رتبه ی خیلی خوبی اورده بره به جای پزشکی
شیمی دانشگاه شریف بخونه ؟

saf.sade

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از ALIreza_VIP :
چند تا سوال در مورد قبولی داشتم
با چه رتبه ای میشه دانشگاه تهران قبول شد ؟؟؟
دانشگاه شهید بهشتی چطور ؟؟
دانشگاه ایران چطور ؟؟
بعد اگه میشه یکی سطح این سه تا رو مقایسه کنه یعنی کودومش بالاتره ؟؟؟؟؟
بعد به نظر شما عاقلانه است که کسی که تجربی رتبه ی خیلی خوبی اورده بره به جای پزشکی
شیمی دانشگاه شریف بخونه ؟

منم که مثل خودت ولی این چیزایی است که شنیدم.
مثلا دانشگاه تهران حدودا زیر 50 میخواد.
تو بعضی رشته ها تهران بهتره بعضیا شهید بهشتی.مثلا پزشکی عمومی تهران بهتره ولی دندان پزشکی عمومی بهشتی بهتره.
در مورد شیمی هم اینا همش برمیگرده به علاقه.فقط علاقه.

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از saf.sade :
مثلا دانشگاه تهران حدودا زیر 50 میخواد.

اون زیر 50 که گفتی برای رشته ی خاصیه!.......وگرنه نمیشه که دانشگاه تهران فقط 50 نفر ظرفیت برای تمام رشته هاش داشته باشه که!! :D

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

آره ، فكر كنم شرايط پزشكي اينجوري باشه كه زير 50 بخواد.
دوستان يه سوال منو كامل گيج كرده!!
كدوم منطقه شانسش بيشتره؟
مثلا فرض كنيد رتبه هاي 69 !! منطقه 1 با رتبه 69 منطقه 2 و همين طور در مورد منطقه 3 كدومشون ميتونن شانس بيشتري براي قبول شدن در رشته x دانشگاه y داشته باشن؟!!!!!!!!

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

سهمیه مناطق اونطوری که بعضی ها فکر میکنن نیست که مثلا برای منطقه دو یا سه بیان و یه ضریبی قائل بشن. میان و داوطلبان رو به چهار گروه تقسیم میکنن. هر گروه در دانشگاه یک درصدی از صندلی ها رو داره. بعد داوطلبای هر گروه بین خودشون برای اون صندلی ها رقابت میکنن. یعنی رقابت منطقه 1 هیچ ربطی به منطقه دو و سه نداره.

گروه اول شاهد که سهمیه اش 40 درصد هست.

گروه های بعدی به ترتیب منطقه 1 (شامل 5 کلان شهر بزرگ ایران) منطقه دو (شامل اغلب مراکز استان ها و شهرستان های بزرگ) منطقه سه (شامل تمام روستا ها و شهرستان های محروم تر و کوچک تر) که 60 درصد باقی مونده بین این سه منطقه به نسبت جمعیتی که دارن تقسیم میشه.

البته عملا هر سال اتفاقی که میفته اینه که از 40 درصد سهمیه شاهد فقط 1.5 درصد استفاده میشه البته به طور میانگین. البته اگر فقط رشته دانشگاه ها خوب رو در نظر بگیرید تقریبا 10 درصد استفاده میشه.

منطقه یک معمولا سهمیه اش حدود 30 تا 35 درصد صندلی ها میشه.

منطقه دو معمولا سهمیه اش حدود 40 تا 50 درصد صندلی ها میشه.

منطقه سه معمولا سهمیه اش حدود 20 تا 25 درصد صندلی ها میشه.

این سهمیه ها در رتبه ها هست. بعدا برای انتخاب رشته یه سری سهمیه بومی گزینی و همچنین شاهد نوع دوم (جانبازان و ایثارگران) اعمال میشه که بحثش جداست.

بر اساس این تقسیم بندی با یک رتبه یکسان (مثلا 500 منطقه) به طور معمول منطقه دو بیشترین شانس قبولی در یک رشته شهر خاص رو داره. بعد از اون منطقه یک و نهایتا منطقه سه کمترین شانس قبولی رو داره. الان مثلا رتبه های بالای 200 منطقه 3، مثل رتبه ها بالای 700 یا 800 منطقه دو قبول میشن.

مهشید فرزان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
.

آخرین ویرایش:

AMIR7.2

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
من...ناسا...عمرا...

بچه ها...کدوماتون از برنامه ی انتخاب رشته گزینه جوان استفاده کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

كسي نمي دونه مطهري چي كار كرده؟؟؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از علـي :
كسي نمي دونه مطهري چي كار كرده؟؟؟
فكر كنم خوب نشده چون صداش در نمياد
مطهري جون بيا بينيم چند اوردي ؟؟؟؟

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Sir ISO9018 :
سهمیه مناطق اونطوری که بعضی ها فکر میکنن نیست که مثلا برای منطقه دو یا سه بیان و یه ضریبی قائل بشن. میان و داوطلبان رو به چهار گروه تقسیم میکنن. هر گروه در دانشگاه یک درصدی از صندلی ها رو داره. بعد داوطلبای هر گروه بین خودشون برای اون صندلی ها رقابت میکنن. یعنی رقابت منطقه 1 هیچ ربطی به منطقه دو و سه نداره.

گروه اول شاهد که سهمیه اش 40 درصد هست.

گروه های بعدی به ترتیب منطقه 1 (شامل 5 کلان شهر بزرگ ایران) منطقه دو (شامل اغلب مراکز استان ها و شهرستان های بزرگ) منطقه سه (شامل تمام روستا ها و شهرستان های محروم تر و کوچک تر) که 60 درصد باقی مونده بین این سه منطقه به نسبت جمعیتی که دارن تقسیم میشه.

البته عملا هر سال اتفاقی که میفته اینه که از 40 درصد سهمیه شاهد فقط 1.5 درصد استفاده میشه البته به طور میانگین. البته اگر فقط رشته دانشگاه ها خوب رو در نظر بگیرید تقریبا 10 درصد استفاده میشه.

منطقه یک معمولا سهمیه اش حدود 30 تا 35 درصد صندلی ها میشه.

منطقه دو معمولا سهمیه اش حدود 40 تا 50 درصد صندلی ها میشه.

منطقه سه معمولا سهمیه اش حدود 20 تا 25 درصد صندلی ها میشه.

این سهمیه ها در رتبه ها هست. بعدا برای انتخاب رشته یه سری سهمیه بومی گزینی و همچنین شاهد نوع دوم (جانبازان و ایثارگران) اعمال میشه که بحثش جداست.

بر اساس این تقسیم بندی با یک رتبه یکسان (مثلا 500 منطقه) به طور معمول منطقه دو بیشترین شانس قبولی در یک رشته شهر خاص رو داره. بعد از اون منطقه یک و نهایتا منطقه سه کمترین شانس قبولی رو داره. الان مثلا رتبه های بالای 200 منطقه 3، مثل رتبه ها بالای 700 یا 800 منطقه دو قبول میشن.
من به شدت تكذيب ميكنم كي ميگه منطقه تو 50% صندلي ها رو داره!!!

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي

منطقه 2 50% هم باشه فرقی نمی کنه برا هیچ کس چون اونقد تعداد کنکوریای منطقه 2زیاده که قبول شدن سخته

sayyed

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي قم
شهر
قم
مدال المپیاد
کمی شیمی
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مکانیک

با سلام
سهمیه ی شاهد 40 درصد نیست و اون سهمیه ی رزمندگانه(خود کسایی که جبهه بودن!) و چون خیلی کمن معمولا طبق نوع رشته ی مورد نظر بین مناطق پخش می شه!
سهمیه ی شاهد 5% مازاد بر هر رشته است!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از sayyed :
با سلام
سهمیه ی شاهد 40 درصد نیست و اون سهمیه ی رزمندگانه(خود کسایی که جبهه بودن!) و چون خیلی کمن معمولا طبق نوع رشته ی مورد نظر بین مناطق پخش می شه!
سهمیه ی شاهد 5% مازاد بر هر رشته است!

در واقع سهمیه ایثارگران 40 درصده و جالبه بدونید پارسال دانشگاه تران (رشته پزشکی) انقد دانشجو گرفته بود (از همین ایثارگران و ...) المپادیا (نقره و برنز کشوری)که 10 درصد سهمیه داشتن رو قبول نکرده!!!

sayyed

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي قم
شهر
قم
مدال المپیاد
کمی شیمی
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از تـــــــــــــــــــارا :
در واقع سهمیه ایثارگران 40 درصده و جالبه بدونید پارسال دانشگاه تران (رشته پزشکی) انقد دانشجو گرفته بود (از همین ایثارگران و ...) المپادیا (نقره و برنز کشوری)که 10 درصد سهمیه داشتن رو قبول نکرده!!!
در واقع...
شما مدرک این واقعیت هاتون کجاست؟!
این رو که من گفتم بر اساس دفترچه انتخاب رشته و حرف مشاورمونه!
اون سهمیه ی المپیاد هم سهمیه ی انتخاب رشته نیست فقط باعث افزایش نمره ی کل میشه!
در واقع در واقع...

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از 13 :
من به شدت تكذيب ميكنم كي ميگه منطقه تو 50% صندلي ها رو داره!!!

من گفتم چهل تا پنجاه درصد. اونم بستگی به سایر سهمیه ها داره که چی بشه تکلیفش. عموما همون چهله.

بالا