• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جُک های قومیتی

نظرتون درباره ي فرهنگ سازي در اين مورد چيه؟

• موافقم

رای‌ها: 118 48.8%
  • موافق نيستم

رای‌ها: 37 15.3%
  • من فقط به لطيفه ها ميخندم به اين چيزا كار ندارم

رای‌ها: 87 36.0%

• رای‌دهندگان
    242

poorya.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
فقط یه دونه ریاضی فقط مرحله اول
پاسخ : تحريم لطيفه هاي قوميتي

به نقل از sasuke uchiha_1372 :
ببین قضیه این نیست.
اروپا با اینجا فرق داره.
مثلا بعد از این قضایا جک آذربایجان خیلی جدیتر داره اتحادشو پی میگیره. اگه اینطوری پیش بره تا چند وقت دیگه ایران میشه استان تهران.

قضیه ی جک ها که چیز تازه ای نیست . همیشه بوده . پیگیری اتحاد آذربایجان هم (اگه درست باشه) به خاطر مسائل مهمتریه . اصلا کلا جریان های استقلال طلبانه (هرجای دنیا) اینقد قوی هستن که یک تنش کوچیک فرهنگی مثل جک نمی تونه رو روندشون تاثیر بذاره . یا حتی کند یا سریعش کنه . اگه بخواین درباره ی اتحاد آذربایجان خیلی حرفها میشه زد ...

sasuke uchiha_1372

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی زنجان
شهر
زنجان

به نقل از poorya.a :
قضیه ی جک ها که چیز تازه ای نیست . همیشه بوده . پیگیری اتحاد آذربایجان هم (اگه درست باشه) به خاطر مسائل مهمتریه . اصلا کلا جریان های استقلال طلبانه (هرجای دنیا) اینقد قوی هستن که یک تنش کوچیک فرهنگی مثل جک نمی تونه رو روندشون تاثیر بذاره . یا حتی کند یا سریعش کنه . اگه بخواین درباره ی اتحاد آذربایجان خیلی حرفها میشه زد ...

اما بعد از قضیه اون جک تو روزنامه خیلی شدیدتر شد.

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

من از استان استاد شهريارم، هم زبون شهيد باكري...
كي بود...؟؟؟
كيا بودن رفتن جبهه؟
هااااااااا....؟؟؟
كردها، تركها ....
چيه ...
شدن خر...
شدن بي غيرت...
شدن هم جنس گرا...
كجايي سعدي ...
با اون شعري كه در سازمان ملل نوشتن...
شعرتو پس بگير...
ما مشكلمون اينه كه تركها به جوكهايي كه واسشون ساخته ميشه هم ميخندن...
اما من گريه ميكنم...

شما شعر استاد شهريار ، الا تهرانيا... رو شنيديد يا خونديد؟؟؟؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

بابا ولش كنيد
اين لطيفه ها توي همه كشورا هست و مردم هم فقط ميخندن
درسته كه منم كاملا مخالفم و به نظرم حداقل توي ايران نبايد همچين جوكهايي رو براي خودمون بسازيم ، ولي اينا فقط براي خندست

بازم ميگم من مخالفم و اگه كسي راهي براي جلوگيري ازين بلا داره داره بگه تا ما هم بدونيم

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس

من به شخص این ک واقعا این یه "بلا" یا یه "فاجعه" بناممش مخالفم...ولی نمیتونیمم ولش کنیم..
درست ما مسائل مهمتری برای رسیدگی یه "وحدت" به قول شما ها یا برای فرهنگ سازی داریم..ولی همین مسائل کوچیک شرایط و یراس رسیدن به اهداف بزرگ سخت میکنن!
من نظری ندارم ..مگه ما به یه ترک..یا یه لره...یا یه رشتیه...جوک میخندیم!نه ...ما به محتواش میخندیم پس اگه بگیم یه بنده ی خدا خیلی سخته؟!
واقعا نمیدونم چرا برای بعضیا انقدر احترام گذاشتن به دیگرا ن سخته!!!!

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

آیا ترک ها خر هستند؟ من به شخصه عبارت خر رو به کار نمیبرم اما میتونم بگم اون ترک ها ساده هستند و بی فرهنگ ! اون ترک ها چه کسانی هستند؟ اون ترک ها کسانی هستند که به دلیل نداشتن کار ، از روستای محرومشون پاشدن اومدن تهران تا کار کنند. این افراد فرهنگ پایینی دارن و به اون مدرنیته تهران هنوز نرسیدن ! برای همین رفتارهاشون بد است. اون ترک ها روحیه خاصی دارند و تا حدودی زیادی اهل مسخره بازی هستند و وقتی فارسی حرف میزنند CPU usage هاشون میره روی 100 درصد ودیگه کاری نمیتونند انجام بدن. چون فارسی حرف زدن ، حجم بالایی از RAM رو اشغال می کنه. در نتیجه رفتار درستی نشون نمیدن. اما قسمت دیگری از ترک ها هستند که خیلی بافرهنگ و باسواد هستند که چون لهجه کمی دارند خیلی ترک بودنشون نمود نداره و شما ذهنیت ترک بودن پیدا نمی کنید نسبت بهشون.

در گفتن یک جوک شاید خیلی چیز خاصی گفته نشه اما وقتی این جک های قومیتی ، عامه میشن ، یک بک گراند ذهنی و یک تصور ناخواسته ایجاد می کنند برای مردم. مثلا من اگر کلمه بی غیرت رو به کار ببرید ، اولین چیزی که به ذهنم میاد رشتی ها هستند. هرچند تاحالا هیچ شناخت مستقیمی از رشت و مردمش نداشتم اما خب به خاطر اون بک گراند ذهنی ، این چیزها به ذهنم میاد. در مورد قزوینی ها هم هکذا. حالا من یکم فکر می کنم و سعی میکنم ذهنم رو در اختیار جک ها نگذارم ، اما خیلی از مردم راحت این بک گراند ذهنی رو به عنوان پیش فرض دانسته هاشون قبول می کنن و شما بهشون بگی بی غیرت ترین مردم ایران کیا هستن؟ میگن رشتی ها. هرچند شاید حتی یک بار هم رشت نرفته باشند.

ایران متحد چیزای دیگه ای لازم داره . مثلا تو اروپا هم مردم برای هم جک میسازن . تازه اونا برای کشور های دیگه جک میسازن . هموطن هم نیستن ولی میبینین که اتحادیه اروپا چقد متحده . فاکتورای دیگه ای که باعث اتحاد یا تفرقه میشن اینقد قدرتمند هستن که گفتن یا نگفتن جک تاثیری نداشته باشه .

نمیدونم تا چه حد اطلاع دارید ،شهر من، بجنورد یک معجون قومیتیه . فارس و کرد و ترک و تات و ترکمن و ... . و مرتب هم به هم جک می بندن . هیچ وقت هم ترکا و فارسا به خاطر جک تو سر و کله ی هم نمی زنن . اتفاقا اگه مثلا یه جک درباره ی ترکا باشه ، سعی می کنیم بیشتر به ترکایی که میشناسیم بگیم ! (چون اونا عمق قضیه رو درک می کنن !!!)

اگه یه خورده از بالاتر به فلسفه ی جک نگاه کنین ، اصلا طرح همچین مسئله ای درست نیست . چون ترک و رشتی و قزوینی و آبادانی کلا مفاهیم مجازین . هیچ ربطی به معنی حقیقیشون ندارن . فقط نماد یک نوع آدم غیر عادی هستن . و این نمادها فقط برای خنده ساخته شدن ...
اینجا فرق های زیادی با اروپا داره. واسه یک نفر تو اروپا شاید مهم نباشه که مادر پدرش کی هست ، اما برای ما ایرانی ها مهمه. شاید خیلی مهم تر از نون شب. تعریف و ماهیت هویتی که اونجا تعریف میشه با اینجا فرق داره. اونجا مردم زیاد حساس نیستند اما خب مردم ما حساسیت های خاصی دارند. قومیت در ایران بخشی از هویت محسوب میشه و افراد اکثرا توانایی پذیرش تحقیر هویتشون رو ندارند حتی به شوخی.

بهترین کار تحریم است. خودتون جک قومیتی نگین. به کسی هم اجازه ندین جک قومیتی تعریف بکنه.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بابا قبول کنید یه چیز هایی بوده که جک قومیتی میگن!؟!

مث قزوینی ها ، رشتی ها ،ترک ها ، صافهانی ها ، لرها و .....!!؟

مثلا قزوینی ها یه داستانی داره که .... و رد تاریخ هم هست!!!؟ برای همینه که جک براشون میگن!؟!

البته این جک ها کل قومیت رو نمی پوشونه!؟! برای همین اقلیتی از اون ها اون خصوصیاتی رو دارن که در جک میاد!!؟

شما جک های اروپایی هارو دیدید!؟! اون ها سوئدی ها و ترکیه ای هارو مسخره می کنند!؟! بلآخره یه سوژه هایی باید باشند تا براشون جک بگیم دیگه!؟! ولی به نظرم اون سوژه ها نباید قومیت ها باشن!!؟ مثلا می تونیم به جای "ترک" بگیم غضنفر!!؟؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از legend :
خوب اون دیگه تقصیر خودشه!؟! می خواست اسمش غضنفر نباشه!؟!

یا می تونند بگن یه یارو رفت....!!؟!
چطوره همين القابي كه داده شده رو بگن
مثلا بيغيرته ميره ......
خره ميره..........
ساده ميره ......
شمع دزده ميره ......
همج*س بازه ميره .....
خسيسه ميره .....
و......
فكر كنم بهتر باشه

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Dr.Eniac :
چطوره همين القابي كه داده شده رو بگن
مثلا بيغيرته ميره ......
خره ميره..........
ساده ميره ......
شمع دزده ميره ......
همج*س بازه ميره .....
خسيسه ميره .....
و......
فكر كنم بهتر باشه
این هم حرفیه!؟! با این ها هم میشه گفت ولی از نظر ادبیاتی و دستوری یه نموره اشکال داره!؟!

بعدشم عزیزم اون همج*س باز نیست!؟! در مورد قزوینی ها یه چیز دیگست!؟!(با معذرت فراوان به جمعیت قزوینی!!؟)

ولی اینطوری به مزه میشه!؟! آخه یه نموره مزه ی جک می پره و یه کم می فهمی چه جکیه!؟!

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

به نقل از مدیریت :
آیا ترک ها خر هستند؟ من به شخصه عبارت خر رو به کار نمیبرم اما میتونم بگم اون ترک ها ساده هستند و بی فرهنگ ! اون ترک ها چه کسانی هستند؟ اون ترک ها کسانی هستند که به دلیل نداشتن کار ، از روستای محرومشون پاشدن اومدن تهران تا کار کنند. این افراد فرهنگ پایینی دارن و به اون مدرنیته تهران هنوز نرسیدن ! برای همین رفتارهاشون بد است. اون ترک ها روحیه خاصی دارند و تا حدودی زیادی اهل مسخره بازی هستند و وقتی فارسی حرف میزنند CPU usage هاشون میره روی 100 درصد ودیگه کاری نمیتونند انجام بدن. چون فارسی حرف زدن ، حجم بالایی از RAM رو اشغال می کنه. در نتیجه رفتار درستی نشون نمیدن. اما قسمت دیگری از ترک ها هستند که خیلی بافرهنگ و باسواد هستند که چون لهجه کمی دارند خیلی ترک بودنشون نمود نداره و شما ذهنیت ترک بودن پیدا نمی کنید نسبت بهشون.

بهترین کار تحریم است. خودتون جک قومیتی نگین. به کسی هم اجازه ندین جک قومیتی تعریف بکنه.

شما كه ادعاي فرهنگ و ادب و علم و...خلاصه مدرنيته ميكني برو اون شعر استاد شهريار مارو بخون.
ببين ، ما افتخار ميكنيم كه ترك هستيم ، كه لهجه داريم ، كه فضولي و شهريار و شمس تبريزي ، نظامي گنجوي و باقر خان و ستار خان ...از مردمش بودن..
آقا ، ما احترام ميذاريم به همه ، به هر قوميت و هر ملتي كه هست ، به فارس ها ، رشتي ها ، لرها ، كردها ،اما از تفرقه خوشمون نمي آد..ما زير سقفي هستيم كه اسمش ايرانه.
اونهايي كه مردم رو متفرق ميكنن ، مشكل از اوناست...
اينم بگم كه ما از زبون مادريمون دفاع ميكنيم ( ياشاسين آنام آذربايجان )
اما شما كه مدعي فرهنگ و تمدني بگو ببينم تمدن آريايي ها چند ساله و براي تركها چقدره؟
من دده قورقود رو كه از افسانه هاي سرزمين آذربايجانه رو نخوندم ، اما يه دونه همون كتاب نشون ميده كه فرهنگ به چي ميگن.
در ضمن شما بيا 2 كلمه تركي حرف زدن ياد بگير.اون وقت هاردت ميسوزه ..چرا فكر ميكنيد كه تركي حرف زدن خيلي آسونه.؟؟؟اتفاقا تركي يكي از پيچيده ترين دستور زبان ها و غني ترين واژگان رو داره.
يه دفعه گفتم بياييد به اين شعر استاد شهريار با تامل دقت كنيم ،
استاد شهريار يه شاعر بين المللي بود و هيچ وقت هم قصد توهين به قوميتي رو نداشته و فرزندانش هم نخواهند داشت ، حالا اين شعر رو بخونيد.
دوستان فارسي زبان منو ببخشن ،
البته تيكه هايي از اين شعر رو براتون مينويسم.
تو ای بیمار نادانی چه هذیان و هدر گفتی
به رشتی کلّه ماهی خور، به طوسی کلّه خر گفتی
قمی را بد شمردی، اصفهانی را بَتَر گفتی
جوانمردان آذربایجان را ترک خر گفتی
تو را آتش زدند و خود بر آن آتش زدی دامن
الا تهرانیا انصاف میکن: .. تویی یا من؟!
•••
تو را تا ترک آذربایجان بود و خراسان بود
کجا بارت بدین سنگینی و کارَت بدینسان بود
چه شد کرد و لر یاغی کزو هر مشکل آسان بود
کجا شد ایل قشقایی کزو دشمن هراسان بود
کنون ای پهلوان چونی؟! نه تیری ماند و نی جوشن!
الا تهرانیا انصاف میکن: .. تویی یا من؟!

اگه ميخوايد كل شعر رو براتون مينويسم.
ما همه مردم ايرانيم ، بياييد عاقلانه رفتار كنيم.
درود بر روح استاد شهريار

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

خانوم Kirk Hammett-metallica
اولا که ایمیلتون رو اصلاح کنید و ایمیل واقعی بگذارید. دوما شهرتون رو بنویسید توی پروفایلتون. اجباریه.
بعدش هم اینکه چرا دارید واسه خودتون می بافید؟ من چی گفتم شما چی برداشت کردی واسه خودت.
1. من ادعای مدرنیته نکردم. گفتم تهران مدرن تر از شهرهای ترک نشینه. اصلا مدرن تر از همه جای ایرانه و مناطق دیگر به تهران نرسیدند هنوز.
2. داشتم داشتم شرط نیست. دارم دارم شرط است. آمریکا با تمدن 200-300 ساله ، از ایران چندهزار ساله جلو زده. حالا شما هی از تمدن چندهزار ساله حرف بزن. چی میشه؟
3. بازهم میگم کتاب دده قورقود ترکی یا شاهنامه فارسی یک کتاب هستند و جزو داشتم ها محسوب میشه. مهم الانه.

در نهایت باید اشاره کنم من خودم ترک هستم و ترکی رو بهتر از شما بلدم و هم در آذربایجان شرقی زندگی کردم و هم آذربایجان غربی. بیش از 100 شهر و روستای این مناطق رو دیدم و آشنایی زیادی به فرهنگشون دارم. من صرفا توضیح دادم که چرا یک ترک در جامعه غریبه ، دچار مشکل میشه.

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

فرهنگ سازي اونم الان كار سختيه...ولي خب بايد انجام بشه..خصوصا در اين مورد!
بعضيا هم خدارو مي خوان هم خرما رو...وقتي جك مي گن از لفظ "ترك كافر "استفاده مي كنن..بهشونم كه گير بدي مي گن ما كه نگفتيم ترك..گفتيم ترك كافر!

به نقل از elmira :
فکر خوبیه اخه نمیشه همه ی مردم رو با یه چوب زد و مسخره کرد حتی اگه مسخره و.....باشن
موافقم.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نظرم تدریجی باید به مردم قبولوندش .
چون هیچ کاری رو ( مخصوصا همچین چیزی که بین مردم انقد شایعه ) نمیشه یه شبه متحول کرد .
و به نظرم اینُ خیلی از مردم قبول دارن ولی انقد بهش عادت کردن نمیتونن عادتشونُ تغییر بدن .

• لایک
امتیازات: N.M

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : جُک های قومیتی

این سوال برای منم پیش اومده، دیدم تاپیکش هست! حیفه این تاپیک خاک بخوره، بیاین نظرتونو بگین! :D
به نظرتون اشکالی داره این جُکا؟ مسخره کردنه واقعاً؟
اصاً لازمه جلوشون گرفته بشه یا اینکه نه، یا اصاً فکر می‌کنین مردم واقعاً این صفاتی که تو جُکا می‌گن رو دارن؟ :-??

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مدیریت :
خانوم Kirk Hammett-metallica
اولا که ایمیلتون رو اصلاح کنید و ایمیل واقعی بگذارید. دوما شهرتون رو بنویسید توی پروفایلتون. اجباریه.
بعدش هم اینکه چرا دارید واسه خودتون می بافید؟ من چی گفتم شما چی برداشت کردی واسه خودت.
1. من ادعای مدرنیته نکردم. گفتم تهران مدرن تر از شهرهای ترک نشینه. اصلا مدرن تر از همه جای ایرانه و مناطق دیگر به تهران نرسیدند هنوز.
2. داشتم داشتم شرط نیست. دارم دارم شرط است. آمریکا با تمدن 200-300 ساله ، از ایران چندهزار ساله جلو زده. حالا شما هی از تمدن چندهزار ساله حرف بزن. چی میشه؟
3. بازهم میگم کتاب دده قورقود ترکی یا شاهنامه فارسی یک کتاب هستند و جزو داشتم ها محسوب میشه. مهم الانه.

در نهایت باید اشاره کنم من خودم ترک هستم و ترکی رو بهتر از شما بلدم و هم در آذربایجان شرقی زندگی کردم و هم آذربایجان غربی. بیش از 100 شهر و روستای این مناطق رو دیدم و آشنایی زیادی به فرهنگشون دارم. من صرفا توضیح دادم که چرا یک ترک در جامعه غریبه ، دچار مشکل میشه.
در مورد 1 تون درسته حق با شماست تهران خیلی مدرن تر شده نسبت به بقیه شهر های ایران ولی متاسفانه جزو پایین ترین فرهنگ های شهر نشینی و پایتخت نشینی قرار داره! با شما موافقم که داشتم ها الان به هیچ درد نمی خوره و دارم ها مهمه ولی همین داشتن ها هستن که تمدن و فرهنگ غنی رو ایجاد کردن! من به ندرت دیدم ما ترکا یا کردها شمالی ها اصفهانی ها قزوینی شروع کننده ی این بحث باشن در کل تهرانی ها این جک سازی رو شروع کردن به جز دلیل اولی که زمان قاجار انگلیسیا این نوع جک رو متداول کردن تا قوم ها جدا بمونن بعدا تهرانی ها خودشون دوباره شروع کردن میدونید چرا؟ چون 50 سال پیش تهران به مدرنی امروز نبود تو اون زمان بهترین تاجر ها و اداره کننده اصلی اقتصاد تبریزیا و اصفهانیا و شیرازیا بودن! اگه زمان قاجار این احمقای قاجاری نمیومدن تهرانو پایتخت میکردند همین تهران از شهر کوچیک منم کوچیکتر بود چون واقعا هیچی نداره! اگه اصفهان شیراز بود به جرئت میگم وضع ایران از الانش بهتر بود چون اون موقع مدرنیته صد برابر تهران در این شرایط وجود داشت و هم فرهنگ عالی!در مورد آمریکا هم 200 300 سال ؟ اولا شما اگه تمدن آزتک ها و مایا ها رو حساب نمی کنید که هیچ ! همین اروپایی ها که اومدن تا اونحجا رو آباد کنن اندازه کافی تمدن اوردن و همین طور فکر و تکنولوژی!
حالا زیاد در این مورد بهحث نمیکنم!
شما میگید ترکا رو خوب میشناسید! و دلیل اوردید که چرا یک ترک در جامعه ی تهران غریبه(البته شایان به ذکر هستش که خود تهران اکثرا ترکن ولی پیشینه خودشونو از یاد بردن!) من میتونم بگم اگه یه فارس بیاد تبریز و فارسی صحبت کنه صد مرتبه بدتر از تهران باهاش برخورد میکنن ولی هیچ وقت نمیان جک بگن! ولی باور کنید اگه یه بار دیگه جنگ شه نه ترکا و کردا و نه خیلی از قوم های ایران این دفعه کمک نمی کنن هیچ اعلام استقلال میکنن! کرد ها آرزوشونو به اربیل اضافه شن ترکا که از این رفتار ترک ستیزی مرکز خسته شدن و ......
اگه این جک سازی قومیتی و به عبارتی قوم ستیزی طنز ادامه پیدا کنه شاید حتی به جنگ هم کشیده نشه و همین طوری این جدایی ها صورت بگیره(با تمام وجود امدوارم صورت نگیره) ولی از این حرف که میگن این مسئله خیلی سادهست و نیازی نداره روش کار بشه شدیدا مخالفم! چرا که این کار باعث ریشه دواندن( :-" ) یک کینه بین ایرانیا میشه!

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

منم کاملا با این قضیه جک گفتن مخالفم.
مثلا کی گفته ترکا خ.ر.ن اتفاقا الان اقتصاد کشور داره به دست ترکا می چرخه و پولدارترین مردم ایران از ترکان حالا چه جوری اینا خ.ر.ن
بعدشم این برنامه ها همرو دشمن برای ملت ما برنامه ریزی کرده بود که فک کنم به هدفشونم رسیدن.

• لایک
امتیازات: jzm

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

مسلما هيچ وقت يه جك باعث جنگ بين ٢ گروه يا قوميت نميشه ...
الانم تقريبا اينا تو جامعه تبديل به يه جور نماد شده ، مثلا وقتي ميگن تركه ، منظورشون يه آدم ساده هستش نه صرفا دوستان آذربايجاني .!
به نظر من نبايد تعصبي برخورد كرد...

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از hidden :
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها(؟)
من خودم عینا دیدم
ترک که خیلی : نمونش جنجال پارسال برنامه 90 دانشمندارو نشون داد
قزوینی که رسما قبول دارم :از بچه های کلاس (البته از بس بهش تلقین کردیم اینجوری شد)
آبادانیا هم که دیگه ترکوندن
رشتیو نمیدونم
دنبال مثال نقض نگردید چون قطعا وجود داره .. عموم فرهنگ مهمه ...البته همه دارن بهتر میشن
(حالا دیدمت تو مدرسه همرو بهت نشون میدم)
قبول دارم که دست گذاشتن رو این مسائل زشته و باعث تفرقه میشه فقط خواستم این نقل قول رو روشن کنم
چه ربطی داره؟؟؟؟؟
واقعا متاسفم برا طرز فکرت
[-( [-( [-( [-(

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

آغا ما براي جلو گيري از اين مسئله اومديم يه پيامك ساختيم(راه خوبيه) ???:

جهت كور كردن چشم آنهايي كه طاقت ديدن قدمت و اصالت قوم لر كه از اقوام كهن و پاك نژاد ايران هست را ندارند
از اين پس پيامك و جك لري را ممنوع ميكنيم.
به هم تباران خود نيز بگوييددر صورت دريافت،حذف شود.
با اصالت،حداقل براي 5 نفر اين پيامك را بفرست.
باسپاس.
"هميشه سر فراز قوم لر" B-)

خوب بود...؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پرنیان.ک :
آغا ما براي جلو گيري از اين مسئله اومديم يه پيامك ساختيم(راه خوبيه) ???:

جهت كور كردن چشم آنهايي كه طاقت ديدن قدمت و اصالت قوم لر كه از اقوام كهن و پاك نژاد ايران هست را ندارند
از اين پس پيامك و جك لري را ممنوع ميكنيم.
به هم تباران خود نيز بگوييددر صورت دريافت،حذف شود.
با اصالت،حداقل براي 5 نفر اين پيامك را بفرست.
باسپاس.
"هميشه سر فراز قوم لر" B-)

خوب بود...؟

خوبه ولی این جور کارا شاید جک ها رو کم کنه! ولی بازم باعث تنش بین قومیت ها میشه! چون اینجوری ممکنه در نظر بقیه بیاد قوم خودتون بالا تر قوم های دیگش! البته ایده ی sms خوبه ولی نه با این مطن! مثلا بهتر بود به هموطن بودن با هر نژادی اشاره میکردید و یا تو این مایه ها

بالا