• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعتیاد به موسیقی

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : اعتیاد به موسیقی

اعتیاد یه بحثیه و لذت بردن یه بحث دیگه. گاهی هم با هم همزمان رخ میدن.

منم به عنوان ادمی که تقریبن تمام روز اهنگ گوش میدم به جز مواقعی که سره کلاسم یا دارم امتحان میدم عرض می کنم :‌

موسیقی به دو شکل می تونه تاثیر بذاره :

۱. خود موسیقی و متنش و سبک اهنگ

۲. خاطرات اون اهنگ.

یه اهنگ شاید به شدت غمگین باشه ولی به خاطره اینکه اون رو قبلن با ادمی گوش کردید که علاقه ی خاصی بهش داشتین می تونه یه لبخند به شما هدیه بده و بعد هم یه نگرانی.

ولی به هر حال اهنگ ها رو مدل فکر شما تاثیر میذارن. و خب می تونین کاملن ببینید کدوم اهنگ ها بازده شما رو افزایش میدن و کدوم ارومتون می کنن و هر کدوم رو به وقتش استفاده کنین.

برای من :

فور برادرز : منو غمگین می کنه ( یه غمگینی اروم که گاهی به شدت دلم می خواد این حس رو )

بیتلز : منو به خنده و یه شادی می رسونه

الویس : میشه باهاش نرقصید ایا ؟

لیوناردو کوهن، اریک کلپتون، جان التون و امثال این خواننده ها منو اروم می کنن و می تونم بهتر فکر کنم.

من از اون ادما بودم که واکمن می بستم کمرم و اینا. الانم که واکمن جاشو داده به موزیک پلیر های کوچیکتر.

موسیقی ضرری نداره که ترکش کنید.

اینکه موسیقی های قدیمی رو گوش کنید هم جواب نمیده. من از وقتی یادمه که پدر تو خونه اهنگ های فرنک سیناترا می ذاشت و من هنوز هم اهنگ هاشو گوش میدم و ۱۰ بار هم پشت سره هم ( فلای می تو ده مون ) رو گوش بدم خسته نمیشم.

اگه هد ستتون کیفیتش خوب نباشه ممکنه سردرد بگیرید و خب وقتی خونه هستید بهتره بذارید بلند پخش بشه همه استفاده کنن :D

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مازیمون :
اعتیاد یه بحثیه و لذت بردن یه بحث دیگه. گاهی هم با هم همزمان. رخ میدن

+

من از اون ادما بودم که واکمن می بستم کمرم و اینا. الانم که واکمن جاشو داده به موزیک پلیر های کوچیکتر.

موسیقی ضرری نداره که بخواید ترکش کنید

اگه هد ستتون کیفیتش خوب نباشه ممکنه سردرد بگیرید و خب وقتی خونه هستید بهتره بذارید بلند پخش بشه همه استفاده کنن :D

لذت بردن از ی موسیقی بی کلام یا ی ترانه یا هرچی ، اعتیاد به اون آهنگ رو به همراه میاره
برای همین فک نمیکنم بشه گفت اعتیاد و لذت دو مقوله ی جدا از همن :-?
منم خودم از اون کساییم ک از 24 ساعت روز 14 ساعتشو حداقل دارم آهنگ گوش میدم ، اما خودم به شخصه بعضی اوقات ضررشو حس میکنم ، جدای از مضرات جسمی آهنگ گوش دادن با هدفون یا هندزفری [ که باعث میشه باکتریهای گوش 700برابر افزایش پیدا کنن و به تدریج شنوای انسان از کار بیوفته ] باعث میشه آدم نتونه تمرکز کنه ، مثل من که انقدر اعتیادم به موسیقی ( ن حتما با هندزفری) زیاد شدة ک ن میتونم بدون آهنگ درس بخونم ن میتونم با آهنگ کاملا متمرکز بشم رو درسم:-""

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از آرامش :
لذت بردن از ی موسیقی بی کلام یا ی ترانه یا هرچی ، اعتیاد به اون آهنگ رو به همراه میاره
برای همین فک نمیکنم بشه گفت اعتیاد و لذت دو مقوله ی جدا از همن :-?
منم خودم از اون کساییم ک از 24 ساعت روز 14 ساعتشو حداقل دارم آهنگ گوش میدم ، اما خودم به شخصه بعضی اوقات ضررشو حس میکنم ، جدای از مضرات جسمی آهنگ گوش دادن با هدفون یا هندزفری [ که باعث میشه باکتریهای گوش 700برابر افزایش پیدا کنن و به تدریج شنوای انسان از کار بیوفته ] باعث میشه آدم نتونه تمرکز کنه ، مثل من که انقدر اعتیادم به موسیقی ( ن حتما با هندزفری) زیاد شدة ک ن میتونم بدون آهنگ درس بخونم ن میتونم با آهنگ کاملا متمرکز بشم رو درسم:-""

خب این خوبه که. یعنی یه راهی پیدا کردی که بتونی راحت تر متمرکز شی!

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مازیمون :
خب این خوبه که. یعنی یه راهی پیدا کردی که بتونی راحت تر متمرکز شی!
نه نه
ببین ی معتادو فرض کن ک قبل از اعتیادش کاراشو خیلی خوب انجام میداده ، ولی الان در صورتی ک مواد بهش نرسه هیچکاری نمیتونه بکنه ، اگرم بهش برسه به سختی میتونه کاراشو بکنه یا مثن نصفه و نیمه کارشو انجام بده
میگم اعتیاد به موسیقی هم دقیقا همینطوره

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
منم بسي معتادم به آهنگ گوش دادن .. :/
دوست ندارم زياد با هندزفري آهنگ گوش كنم .. جديدا صداهاي وزوز ميشنوم تو گوشم انقد كه آهنگ گوش ميدم :|
ميخوام ترك كنم :| با خود آهنگ گوش كردن مشكلي ندارم ولي با هندزفري .. خيلي ضرر داره!! ما كه پدربزرگ و مادربزرگامون ازين چيزا نداشتن گوشاشون كم كم سنگين ميشه .. ما با اين وضع فك كنم از ٤٠ سالگي گوشامون سنگين شه !!
دليل اصلي كه خيلي به آهنگ گوش كردن علاقه دارم اينه كه هركدوم از افكارم و خاطره هام خودشونو به يه آهنگ مي چسبونن، براي همين هربار ك اون اهنگو گوش ميدم ياد اون خاطره يا فكرم ميفتم .. حالا ممكنه خوشايند باشه يا ناخوشايند ..

• لایک
امتیازات: z.a97

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
دليل اصلي كه خيلي به آهنگ گوش كردن علاقه دارم اينه كه هركدوم از افكارم و خاطره هام خودشونو به يه آهنگ مي چسبونن، براي همين هربار ك اون اهنگو گوش ميدم ياد اون خاطره يا فكرم ميفتم .. حالا ممكنه خوشايند باشه يا ناخوشايند ..
دقیقا همین. آهنگها یجوری دارن تمام حرفای سرکوب شده‌م رو بهم یادآوری میکنن. من برای عوض شدن حالم آهنگ گوش نمیدم. برعکس گوش میدم تا حسمو قویتر کنه. اگه خوشحالم شادیمو بیشتر کنه و اگه ناراحتم غممو انقدر بزرگ کنه که پتو بکشم سرمو تا صبح گریه کنم. بعضی وقتا با یه آهنگ ریتم زندگیمو تنظیم میکنم. میذارمش رو replay one و یک هفته تا یکماه گوش میکنم.
هیچوقت shuffle نمیکنم چون حس میکنم توهین به آهنگامه. بجاش مثه کسی که رفته رستوران از منو انتخاب میکنم و یه playlist میسازم و غرق میشم. خیلی عالیه.
بله... من یه معتادم.

بالا