• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قهوه تلخ

کدام یک را تهیه می کنید؟

• کپی

رای‌ها: 36 13.0%
  • اصل

رای‌ها: 188 68.1%
  • اصلا نمی خرم

رای‌ها: 52 18.8%

• رای‌دهندگان
    276

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : قهوه تلخ ... اثر جدید مهران مدیری

اولبین قسمتش این هفته میاد یا از اول مهر شروع میشه؟

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

1 تا 3ش هفته پیش اومد.این هفته نمیاد هقته بع میاد اینم سایتشه!
www.ghahvetalkh.net
من خونه عمم دیدمش رفتم دوباره خریدم خیلی باحال بود خصوصا صحنه آغا محمدخان! :))

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از هیتال :
آخه یه چیزی میگی آدم خندش بگیره هاااا !
دوست گلم من برای این مسئله که "کپی نکنید" بیشتر از این چه توضیحی میتونم بدم و چه مطلب مثلا مفیدی تری بنویسم یا بقول شما چه نقد کارشناسانه ای(lol) بکنم؟
نه مسئله ی فلسفیه نه یک معمای پیچیده ی جامعه شناسی !

اما در مورد اینکه گفتی باید توی همون تاپیک خودش بزنم ! به نظرم رسید کسی که قبلا یکبار اون تاپیک رو دیده و اهل استفاده از کپی هم هست ، دیگه توی اون تاپیک نیاد! و فوقش اگه آپدیتش رو هم در پایین انجمن ببینه ، میگه : "حتما باید سریال خوبی باشه ! یادم باشه دانلود کنم! یا بگم ممد برام رایت بزنه!" :D

"خواهش میکنم کپی نکنید ...!" مد نشده و ما 50 تا مهران مدیری هم نداریم ! ممنون میشم از اون 50 بار ، لینک حداقل 8 تاشو بدی!

:-"

من واسه شما جک نمی گم لازم نیست بخندی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
خوبه خودتون هم دارید اعتراف می کنید که بحثی نداره !!! خب چرا واسش تاپیک می زنید ؟!!
اگر چیزی جای بحث نداره، تاپیک اخبار سينما و بحث های مرتبط رو ازتون نگرفتن می تونید مطالب رو اونجا بذارید !!! :)
در مورد اون « یاشار جان » هم، توی دهات ما یک چیزی هست به اسم ادب !!! مطمئنم می شناسیدش !!!!! (;
من هیچ جا ایشون رو « یاشار » (خالی) خطاب نکردم !!! مطمئن باشید ! :)

به نقل از هیتال :
مسئله اینه که شما وقتی اجاره میکنی پولش تو جیب مدیری نمیره که! میره جیب یکی دیگه!

با عرض پوزش از دوستان صاحب نظر! بنده دلایلم که چرا تاپیک زدم رو گفتم! مثل اینه دوستان خیلی نگران سلامت انجمن شدند! مدیر بیاد اگه صلاح دونست ببنده بره!

اول اینکه اگه منظورتون منم، همه می دونن رابطه ی من با این انجمن چطوریه و چقد توش فعالیت داشتم و بیشتر از هر چیزی برای این انجمن و مدیریتش ارزش قائلم !!! :)
اما اگر مدیریتش رو پیدا کردید، حتماً ما رو هم در جریان بگذارید !!! (;

به نقل از GCD :
بهتره به نوشته هاي بچه ها احترام گذاشت
تاپيك ها بايد ارزش سنجي بشن، نه اينكه كور كورانه و فقط در نگاه اول تاپيك رو سركوب كرد

در مورد اين سريال: من هميشه همه چيز رو illegal استفاده ميكنم (ايرانيم ديگه :-") ولي در مورد اين سريال نه تنها خودم خريدمش، كه چند نسخه هم براي دوستان خريدم كه مبادا كپي استفاده كنن
و همچنان اين كار رو انجام خواهم داد و به شما هم توصيه ميكنم

فرشید جان شما می دونید که من حرفی رو رو هوا نمی زنم !!! :)
وقتی خود نویسنده تاپیک دارن اعطراف می کنن که تاپیکشون جای بحث و نقد و معما و مسئله ای نداره، دیگه لازمه اصلاً من چیزی بگم ؟!! :)

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از هیتال :
مسئله اینه که شما وقتی اجاره میکنی پولش تو جیب مدیری نمیره که! میره جیب یکی دیگه!

با عرض پوزش از دوستان صاحب نظر! بنده دلایلم که چرا تاپیک زدم رو گفتم! مثل اینه دوستان خیلی نگران سلامت انجمن شدند! مدیر بیاد اگه صلاح دونست ببنده بره!

کپی کردن با اجاره فرق داره ... دیگه از کتاب ک مقدس تر نیست ... همون طور ک کتاب رو به دوستامون قرض میدیم یا خانواده ...سریال cd رو هم همینکارو میکنیم (من پول دادم سریال رو خریدیم اونو میتونم ب هرکسی بدم ولی کپی بحثش فرق داره)
ولی کپی کردن و تکثیر اشکال داره
در هر مجموعه(فصل) 3 قسمت موجوده. و 3 CD ! فکر نمیکنم 2500 تومان برای 3تا سی دی تازه اونهم با اون بسته بندی خوب و شیک و کیفیت بالا ، چیز زیادی باشه!

CD خام الان چنده؟
البته چون اسمش سریاله کسی 3 قسمت فقط نمیخره اگه 60 قسمت باشه 50 تومن میشه اگه 90 قسمت باشه 75
بعدشم کسی ک بخواد کپی بخره و بصرفه باشه میره فرمت divx avi میخره 90تاش رو دی وی دی 5 تومن بیشتر نمیشه (کیفیت پایینتر )
(کیفیت خوبشم دی وی دی کنن خیلی ارزون تره)
نمیگم کپی کار خوبیه ولی میگم تفاوتش 18 برابر نه 2 برابر

morshed

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد زیست

به نقل از Kinder :
اول اینکه اگه منظورتون منم، همه می دونن رابطه ی من با این انجمن چطوریه و چقد توش فعالیت داشتم و بیشتر از هر چیزی برای این انجمن و مدیریتش ارزش قائلم !!! :)
اما اگر مدیریتش رو پیدا کردید، حتماً ما رو هم در جریان بگذارید !!! (;

وقتی خود نویسنده تاپیک دارن اعطراف می کنن که تاپیکشون جای بحث و نقد و معما و مسئله ای نداره، دیگه لازمه اصلاً من چیزی بگم ؟!! :)

با تشکر از نگاه تیز بین شما که همواره این انجمن رو از فتنه ها و گردنه های پر پیچ و خم زمانه رهایی داده! :)
من میگم بیشتر از اینکه کپی نکنید و این 3 میلیلارد خرجش بوده و ... چیر اضافه تری نمیتونم بگم! لابد میخوای بیام حکم تمام مراجع تشیع و تسنن و همچنین نظر جامعه شناسان و حقوق دانان رو درباره ی عمل قبیح کپی رایت بنویسم تا مطلب پربار شه!

دلیلم رو هم برای اینکه چرا تاپیک جدا نزدم گفتم!

به نقل از هیتال :
اما در مورد اینکه گفتی باید توی همون تاپیک خودش بزنم ! به نظرم رسید کسی که قبلا یکبار اون تاپیک رو دیده و اهل استفاده از کپی هم هست ، دیگه توی اون تاپیک نیاد! و فوقش اگه آپدیتش رو هم در پایین انجمن ببینه ، میگه : "حتما باید سریال خوبی باشه ! یادم باشه دانلود کنم! یا بگم ممد برام رایت بزنه!" :D

در مورد اخبار سینما هم همین طور! خداییش چند نفر میرن اون تاپیکو چک کنن!؟

به نقل از hidden :
کپی کردن با اجاره فرق داره ... دیگه از کتاب ک مقدس تر نیست ... همون طور ک کتاب رو به دوستامون قرض میدیم یا خانواده ...سریال cd رو هم همینکارو میکنیم (من پول دادم سریال رو خریدیم اونو میتونم ب هرکسی بدم ولی کپی بحثش فرق داره)
ولی کپی کردن و تکثیر اشکال دارهالبته چون اسمش سریاله کسی 3 قسمت فقط نمیخره اگه 60 قسمت باشه 50 تومن میشه اگه 90 قسمت باشه 75
بعدشم کسی ک بخواد کپی بخره و بصرفه باشه میره فرمت divx avi میخره 90تاش رو دی وی دی 5 تومن بیشتر نمیشه (کیفیت پایینتر )
(کیفیت خوبشم دی وی دی کنن خیلی ارزون تره)
نمیگم کپی کار خوبیه ولی میگم تفاوتش 18 برابر نه 2 برابر

در مورد این حرفتون نمیتونم نظر درستی بدم، چون خود مدیری ابتدای سریال میگه ، حتی اگه خواهرتون(منظورش ازدواج کرده است دیگه) گفت بده من ببینم ، بگید نه ! برو از سر کوچه بگیر!
حالا باید ببینیم اصلا مدیری حق داره همچین حرفی بزنه و آیا این کار(دادن به آشنایان) حقیقتا مشکلی داره یا نه؟!

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از هیتال :
با تشکر از نگاه تیز بین شما که همواره این انجمن رو از فتنه ها و گردنه های پر پیچ و خم زمانه رهایی داده! :)

خواهش می کنم !!!!!!!!!!!!! :-"

من میگم بیشتر از اینکه کپی نکنید و این 3 میلیلارد خرجش بوده و ... چیر اضافه تری نمیتونم بگم! لابد میخوای بیام حکم تمام مراجع تشیع و تسنن و همچنین نظر جامعه شناسان و حقوق دانان رو درباره ی عمل قبیح کپی رایت بنویسم تا مطلب پربار شه!

قبلاً جواب این مورد رو دادم ! وقتی چیزی ندارید که بگید اصلاً نباید تاپیک بزنید !!!

دلیلم رو هم برای اینکه چرا تاپیک جدا نزدم گفتم!

و متاسفم چون دلیلتون به هیچ وجه قانع کننده نبود ! :)
اگه کسی بخواد کپی بزنه مطمئناً با تاپیک شما آدم نمی شه !!! (; ممد هم با خوندن پست شما از رایت کردن برا دوستش منصرف نمی شه !!!!! مطمئن باشید !!! :)

در مورد اخبار سینما هم همین طور! خداییش چند نفر میرن اون تاپیکو چک کنن!؟

من می کنم !!! حداقل 7_8 نفر دیگه رو هم می شناسم که چکش می کنند !!! می خواین نام ببرم ؟!! :-w

آقا اصلاً بی خیال منطق من حریف زور شما نمی شه !!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

در مورد این حرفتون نمیتونم نظر درستی بدم، چون خود مدیری ابتدای سریال میگه ، حتی اگه خواهرتون(منظورش ازدواج کرده است دیگه) گفت بده من ببینم ، بگید نه ! برو از سر کوچه بگیر!
حالا باید ببینیم اصلا مدیری حق داره همچین حرفی بزنه و آیا این کار(دادن به آشنایان) حقیقتا مشکلی داره یا نه؟!

من هم باهاش موافقم !
وگرنه هر خونواده یکی می خره بعد بین کل قوم و خویشش پخش می کنه بعدشم که مدیری ورشکست می شه همین یکدونه کارگردان درست و حسابی هم که داشتیم بدبخت می شه !!!!!!!! :D

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

ببخشید این محصول روی دی وی دی هم هست ؟!! :O
توی سایتش وقتی بخواید خرید پستی رو انجام بدید گزینه ی DVD هم داره ! :-?
حالا واقعاً هست دی وی دیش یا من اینقدر از دنیا بی خبرم ؟!! :-"
اگه هست قیمتش چقدره ؟!!

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

من عاشق شکوفه شدم چه روحیه ی لطیفی داشت اون جلاد
از اونجایی که سبیل دولول خان رو کشید خیلی خوشم اومد :)) :))

morshed

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد زیست

باو با اون تیکه اش که زنگ زد صدا و سیما گفت میخوام از برنامه های خوبتون تشکر کنم ، خیلی حال کردم!
خدایی ارزش خریدنو داره! ته خندست!

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

دعوا نکنید :D
ممنون از آقای kinder که در نبود من دلسوزانه پیگیری میکنن :)
این تاپیک با تاپیک « عکس های مهران مدیری و سایر بازیگران در قهوه ی تلخ! » ترکیب میشود!
ادامه بحث رو میتونید اونجا پیگیری کنید
سپاس :)

قرار نیست برای هر موضوعی که main article ش یکیه تاپیک جدید بزنیم دوست عزیز

ادغام شد

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
قهوه تلخ(کپی یا اصل؟)

می خواستم ببینم شما گدوم یک از این ها رو تهیه می کنید
فک کنم بعد از اومدن این مجموعه یه تحولی توی مردم ما ایجاد شد که کم تر برن دنبال کپی و بیشتر به صورت اصلی تهیه کنن این جور چیز ها رو <D=

jamadi1377

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمنان
پاسخ : قهوه تلخ(کپی یا اصل؟)

اگه قسمت اولشو دیده باشید مهران مدیری اون همه التماس کرد خب دل ادم براش میسوزه
تازه برای چی کپی وقتی اصل هست

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از jamadi1377 :
اگه قسمت اولشو دیده باشید مهران مدیری اون همه التماس کرد خب دل ادم براش میسوزه
تازه برای چی کپی وقتی اصل هست
خوب الان خیلی از سی دی فروشی ها که میری میگه اصلشو می خوای یا کپیش رو :-w [-(

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

منم اصلش رو خریدم
و می خرم تا آخرش
اونایی که می گن اصلشو که دلیلاشون معلومه
اونی که زده کپی بیاد دلیلش رو بگه

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

تاپيك "قهوه تلخ(کپی یا اصل؟) " به خاطر وجود نظرسنجي با "قهوه تلخ ... اثر جدید مهران مدیری" تركيب شد.
لطفا بحث رو در همين تاپيك ادامه بديد :)

ZMF

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
ارومیه
رشته دانشگاه
داروسازی

تو همه ی دنیا کپی کردن برای استفاده ی تجاری جرمه و مجازات سنگینی داره ولی تو همون کشورا به اشتراک گذاشتن کاملا اخلاقی.چون استفادش به منظور منافع مالی نیست.
مهران مدیری میگه کپی شو حتی به خواهرتون ندین.
مثل این میمونه که دوستت بخواد ازت کتاب امانت بگیره بهش بگی که نه برو برا خودت یکی بگیر.
به نظر من اصلو بخریم بهتره ولی این حرفه مهران مدیری که میگه به خواهرتون ندین به نظرم(بازم میگم به نظر خودم) اشتباهه.خب کپی که به خواهرمون میدیم به اشتراک گذاشتنه و برای استفاده ی مالی و تجاری نیست.

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

من میگم خریدنش واقعا به هیشکی ضرر مالی نمیزنه!
مثلا مامان من میگه دی وی دی بگیریم کپی کنیم(البته میگفت)
بعد با توجه به قیمت دیوی دی! وقتی که من باید بزارم و یه سری مسائل دیگه پشیمون شد!
خب بابا زحمت کشیده! حالا خدا رو شکر کسی از لحاظ مالی اینقدر مشکل نداره که قیمت اینا بخواد اذیتش کنه!

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

می دونین چرا صنعت سینما و تلویزیون تو ایران به صورت یک قاچاق در امده و الان این همه می بینیم که با سایر کشور ها تفاوت داریم چیه؟به خاطر همین کپی ها!وقتی تو ایران چیزی به نامه قانونه کپی رایت وجود نداره این صنعت خیلی افت شدیدی پیدا می کنه...
اصلا به مسائل دینیش کاری ندارم، اما بیاین برای اینکه به سینما ها و تهیه کنندگان و دست اندر کاران سینما و تلویزیون ایران ضرری وارد نکنیم کپی نخریم...3قسمت اصل قهوه تلخ=2500 کپیش=500 تفاوت قیمت داره درست...اما اگه من و شما کپیش رو بخریم به ازای نفر،نفریمون که کپی می خره صدمات جبران ناپذیری به فیلم سای وارد می شه...نکنیم این کار رو...کپی نخریم!
(به...حال کردم چه قد فیلسوفانه گفتم :D)

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از panther :
من میگم خریدنش واقعا به هیشکی ضرر مالی نمیزنه!
مثلا مامان من میگه دی وی دی بگیریم کپی کنیم(البته میگفت)
بعد با توجه به قیمت دیوی دی! وقتی که من باید بزارم و یه سری مسائل دیگه پشیمون شد!
خب بابا زحمت کشیده! حالا خدا رو شکر کسی از لحاظ مالی اینقدر مشکل نداره که قیمت اینا بخواد اذیتش کنه!

آقا، جان من دی وی دیشم هست ؟!! :O
چنده ؟!!
تو رو خدا یکی جواب منو بده !!! :D

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه