• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یادگیری یا نمره؟

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : یاد گیری یا نمره؟

اينا همش شعاره!!!منم جزء همين كسايي بودم كه ميگن نمره ملاك نيستو و اينا!!!!
يعني چي كه نمره ملاك نيس؟!
الان با معدل مثلا16برو پيش يه نفر حالا هركي بعد بگو من درسامو درك كردم ولي نمي دونم معدلم چرا كم شده!!!!!خب اون طرف چي مي گه بهت؟!
هركي خوب درك كنه نمره ي خوبي هم ميگيره!!!
الانم كه قربون اين مسئولين بشم الهي كه دارن ميزان تأثير معدلارو هي مي برن بالا!!!بتازه اونم معدلايي كه از امتحان نهايي بدس بياري!
امتحان نهايي هم كه يا جواب بايد مثل كتاب باشه يعني يا حفظ كرده باشي يا0!!!!!
حالا ما هي بگيم نمره ملاك نيس!!!!!فعلا نظام آموزشي اينجوريه!!!!

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

نمیشه کلی گفت، واسه بعضی دبیرا نمره خیلی مهمه ولی بعضیای دیگه سایر فعالیت ها رو هم مورد نظر قرار میدن ولی چون نضام کلی آموزش و پرورش بر اساس نمره است، پس هر کاری هم بکنیم بازم نمره مهم ترین چیزه !

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

اتفاقا در مدارس مخصوصا سمپاد نمره خیلی هم ملاکه و بر خلاف چیزی که گفته میشه اصلا مهم نیست که یک دانش آموز بفهمه یا نه مهم اینه که نمره ها بالا باشه که معلمه بتونه بگه من خوب درس میدم (توی مدرسه ی ما فقط یکی دو نفر هنر و ورزشونو بیست شدن.آخه هنر و ورزش درسه ؟)با این تفاسیر اولین ملاک طبقه بندی نمرست :-? L-: -( :-<

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از HaniieH :
من فكر مي كنم تو ايران كم كم داره از اهميت نمره كاسته مي شه و بيشتر روي يادگيري تاكيد مي شه. البته الان بيشتر روي مدارس ابتدايي كار شده كه اكثرشون ارزيابي كيفي دارن
خود ما هم تو راهنمايي داشتيم يه مدت. ولي علاوه بر اون نمره هم مي دادن.
مسلما يادگيري از همه چيز مهم تره..... وقتي نمره اهميت نداشته باشه، ديگه كسي هم پيدا نمي شه كه به خاطر گرفتن نمره ي بيشتر از رو برگه ي بغل دستيش تقلب كنه و با خيال راحت خودش امتحانشو مي ده.
به نظره من برای دبستانی ها خیلی کاره بدی کردن با این کار سطح ارزشیابی اومده پایین به نظره من یادگیری خیلی مهمه ولی در کنارش تو مدارسه سمپاد وقتی دارن میگن شرط ورود به دبیرستان معدله یعنی نمره هم مهمه دیگه؟؟!!!

• لایک
امتیازات: *M.M*

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

فعلا المپیاد رو بهترین راه حل میبینم هم مسئله نمره رو حل میکنه هم کنکور ولی حیف که در کل به همه نمیرسه :(
تو کلاس ما به جز دو سه تا خرخون که همه ازشون بدشون میاد بقیه به درس اهمیت میدن اینکه بفهمند البته منهای 5-6 نفر که کلا جاشون اینجا نیست بقیه ما اگه بشه در مورد درس با هم بحث میکنیم با خوشحالی مشکلات همو رفع میکنیم به معدل هم زیاد اهمیت نمیدیم گه گاه این خرخون ها هم میان تو جمع ما از ما سوال میپرسن طوری که حس میکنیم خیلی خوفیم :D ولی سر امتحان نمره اونا بهتر میشه ~X(
من شخصا به درس علاقه دارم و بهش اهمیت میدم البته منهای اون درس های مزخرف دفاعی دینی ...

• لایک

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نظره من همه کارایی که آموزش پرورش داره میکنه نشون دهنده ی اینه که نمره ملاکه ولی خب یادگیری خیلی مهمتره .
به نظره من هر کی یادبگیره نمره هم میگیره
در اینجا هست که فرقه کسی که یاد گرفته و هوششم زیاده از بقیه مشخص میشه که یکی که درسو یاد گرفته سر کلاس و قدرته یادگیری هم داره اون درسو تو 2 ساعت ممکنه یاد بگیره و همون نمره ای رو بگیره که کسی که اصلا سره کلاس گوش نکرده یا نفهمیده ولی شب امتحان خودشو کشته میگیره
ولی به حرحال کسی نمیاد بپرسه یاد گرفتی یا نه همه می پرسن نمرت چند شد؟؟!!!

• لایک

kasra.m.g

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
sanandaj
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی رفتیم فینال اما چون یه صهیونیصم رقیبم بود نرفتم روی صندلی
دانشگاه
حداقل تهران
رشته دانشگاه
100% مکانیک

الان واسه ی ما شایعه شده کنکور نمی مونه
اگه کنکور نمونه پس میشه شرط معدل
وقتی به عنوان مثال من خودم معدلم 17 شده وهیچ جایی رو نمی یارم خوب اگه بگم من درس رو درک کردم حفظ نکردم با لگد بیرونم می کنن
پس ما مجبوریم حفظ کنیم
#-o #-o

الناز س

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

میگن نیست اما فک کنم به افتخار اسم شهیدی که رو اسم مدرسمون گذاشتن می خوان جدی جدی ما رو شهید کنن!!!! :-\

parastoo.r

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد

کلا تو کللللللللل مدارس ایران هرچیزی ملاکه غیر از یادگیری مفهومی درس.... :-&

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

من همکلاسی های دارم که فقط درس هارو حفظ میکنن
درواقع یاد گیریشون در حد بوووق!
نمره خوبه بالا باشه اما به شرطی که یادبگیریم نه حفظ کنیم.

• لایک

سجاد بسکتی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

منم موافقم که نمره ملاک نیست ولی چه کنیم که مامان باباها دوست دارن نمره بالا بشه و اونوقته که فکر می کنن بچشون درس می خونه :-"
خودمم یک دوست دارم مثل اینه {-8 خیلیم چاقه و هرچیم بهش میگی نمی فهمه !! ولی معدلش رو دست بچه های علامه حلی زده ولی هنوز نمی گه که من خرخونم !!!!
راستی چرا بعضی ها اینجوریا ؟

• لایک

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

الان اون نظر سنجی بالا یعنی اعتقاد خودمونه که باید وجودداشته باشه یا "اعتقاد به اینکه در نظام آموزشی ایران هدف یادگیریه"؟؟؟

• لایک

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از پری ناز :
الان اون نظر سنجی بالا یعنی اعتقاد خودمونه که باید وجودداشته باشه یا "اعتقاد به اینکه در نظام آموزشی ایران هدف یادگیریه"؟؟؟
نع نظر سنجی بالا فقط نظر خودته و به نظام آموزشی ربطی نداره..

N!na

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
منم بايد بنويسم &quot;فعلا قبولي در مرحله 2 پانزدهمين دوره ي المپياد زيست شناسي&quot;‌ ؟!

بعضيا ميگن نمره ملاك نيست؛ مهم يادگيريه!
بعضيا هم ميگن نمره ملاكه يادگيريه!
من نفهميدم كدوم درسته والا!

• لایک
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نظرم این غلطه که نمره ملاک نیست ...

ولی نمره تنها ملاک نیست ...

و یک آزمون هم نمیتونه سطح یه نفر رو معلوم کنه ...

INTREPID

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
92

اونایی که میگن : یادگیری ملاکه ، نه نمره . یعنی شما میخواین بگین که تا حالا سر جلسه امتحان تقلب نکردین ؟ اگه تقلب کردین ، مگه واسه نمره نبوده ؟ پس یادگیریش کجاست ؟
یعنی میخواین بگین تا حالا نشده که مشقتونو از رو دست دیگران بنویسین ؟ اگه نوشتین ، پس یادگیری چی ؟ :-/

البته خیلیا هستن که تو همین تقلب و از رو دست دیگران نوشتن ، خیلی نکات رو هم یاد میگیرن ، حرفم با اونا نیست ! ;;)

اما در کل به نظر من مشکل اصلی وزارت خونه و شیوه های مسخرشون واسه آموزش بوده ( این دهه اخیر ) ، البته نادیده نمیگیرم که یه جاهایی هم فشار خونواده و چیزای دیگه هم دستی در کار داشته !! فعلا چه میشه کرد ؟ واقعا قبول دارم که الان دیگه واسه وزارت خونه نمره مهم ترین ملاکه سنجشه !! پس واسه ما هم مهم ترین میشه ، حتی اگه اشتباه باشه .

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

خیلی هم ملاک هست؛ تو مدرسه ی ما که سر 0.01 معدل هم فکر نکنم کوتاه بیان!
ولی نمیشه یادگیری رو با نمره فهمید؛ چون یادگیری درجه بندیه کیفی میخواد نه با نمره که کمیه!
اگه درست بشه دیگه این اعصاب خوردی ها نیس که بگن وای شدم 19.5 ! اینجوری دیگه تفاوتی بین 19 تا 20 نیس
ولی حالت الآن خودمون بین 19 تا 20 زمین تا آسمون فرق هست! یجور وسواس بیخودیه!

AliM

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه شاهد
شهر
تهران

چه حرفا!!
مگه ميشه نباشه همين پيش دانشگاهي سره تصحيح امتحان شيمي معلم حاظر نبود 19/75 رو 20 بده!!

N!na

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
منم بايد بنويسم &quot;فعلا قبولي در مرحله 2 پانزدهمين دوره ي المپياد زيست شناسي&quot;‌ ؟!

فكر كنم هست. چون خيلي خيلي راحت به خاطر نمره بچه ها رو اخراج ميكنن.
درصورتي كه ما كسي رو داشتيم كه خودشونم ميدونستن خيلي بچه ي خوبيه (از همه لحاظ!) ولي به خاطر يه سري شرايط نمره هاش پايين شده بود. خيلي راحت اخراجش كردن! [-(

• لایک

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

خيليم هست... ما مدرسمون تا حالا اخراج نكرده ولي واقعا نمره ملاكه... بنظرم معيارمناسبي نيست...كسي كه 20 ميشه وقتي تو آزمونم ترازش خوب باشه ميشه ي جيزي كفت... ولي اينجور نيست... معدودا" واقعا... طرف المبيادي ه ولي معدلش 20 نيست يا خيلي بالا نيست... جون شايد اشكالش تو درساي حفظياتيه يا ادبياتو اينا... معدلش دليل به بد بودنش نيست واقعا...

• لایک
بالا