• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا شطرنج ورزش محسوب می شود؟

به نظر شما شطرنج باید ورزش محسوب بشه؟

• بلی

رای‌ها: 38 60.3%
  • خیر

رای‌ها: 25 39.7%

• رای‌دهندگان
    63
وضعیت
موضوع بسته شده است.

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : چرا شطرنج ورزش محسوب می شود؟

چه استدلال ... ! پس اگه این جوری کارگر افغانیا بهترین ورزشکارای دنیان ! چون بیشترین جنب و جوش رو دارن و از همه هم بیشتر خسته میشن و عرق میریزن و ...

شطرنج علاوه بر اینکه یه فکر میخواد ایده میخواد لازمه خیلی از روشها رو بلد باشی خیلی از روشهارو ابداع کنی و کلی ابتکار عمل به خرج بدی ! .... خیلی چیزای دیگه ای هم هست !

( من هیچ پستی به جز پست 1 رو نخوندم )

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

به نقل از Amir - Eblis :
چه استدلال ... ! پس اگه این جوری کارگر افغانیا بهترین ورزشکارای دنیان ! چون بیشترین جنب و جوش رو دارن و از همه هم بیشتر خسته میشن و عرق میریزن و ...

شطرنج علاوه بر اینکه یه فکر میخواد ایده میخواد لازمه خیلی از روشها رو بلد باشی خیلی از روشهارو ابداع کنی و کلی ابتکار عمل به خرج بدی ! .... خیلی چیزای دیگه ای هم هست !

( من هیچ پستی به جز پست 1 رو نخوندم )
چون پست های دیگه رو نخوندین اینارو میگین دیگه...
ما دارم میگیم ورزش باید بر اساس اصول و یه سری قواعد خاص باشه!==>فعالیت کارگرها ورزش محسوب نمیشه چون هیچ قاعده ی خاصی نداره.. حتی ممکنه باعث آسیب رسیدن به عضلات و قلب هم بشه!!
ابداع کردن روش صرفا دلیل به حساب اومدن شطرنج به عنوان یک ورزش نمی تونه باشه!تو حل یک مسئله ی ریاضی شما روش ابداع نمی کنین؟خلاقیت به خرج نمیدین؟ابتکار نشون نمیدین؟!آیا اینا دلیل میشه که بگیم ریاضی ورزشه!!؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از نرگس :
چون پست های دیگه رو نخوندین اینارو میگین دیگه...
ما دارم میگیم ورزش باید بر اساس اصول و یه سری قواعد خاص باشه!==>فعالیت کارگرها ورزش محسوب نمیشه چون هیچ قاعده ی خاصی نداره.. حتی ممکنه باعث آسیب رسیدن به عضلات و قلب هم بشه!!
ابداع کردن روش صرفا دلیل به حساب اومدن شطرنج به عنوان یک ورزش نمی تونه باشه!تو حل یک مسئله ی ریاضی شما روش ابداع نمی کنین؟خلاقیت به خرج نمیدین؟ابتکار نشون نمیدین؟!آیا اینا دلیل میشه که بگیم ریاضی ورزشه!!؟

شما چه ابداعی تو حل یه مسئله انجام میدین ؟! مثلا" باید از این راه حل کنین ابتکار عمل به خرج میدین از یه راه دیگه حل میکنین ! دقت کنین بازم شما از یه راه دیگه حل کردین ! چیزی از خودتون ابداع نکردین ولی تو شطرنج اینجوری نیس ! یه لحظه یه صحنه یه ترکیب می بینی و میزنی که هیچکس تو دنیا نزده ! یک طرح ماتی رو می بینی و میریزی که هیچ کس تو دنیا ندیده و انجام نداده ! همش بسته به شرایط بازی میتونی ابتکار به خرج بدی ! در ضمن شطرنج یک ورزشیه که بیشترین خستگی رو داره ! 2 دست پشت سر هم بازی می کنی برای دست سوم واقعا" مغز خسته میشه و دیگه نمیتونه ادامه بده و نیاز به استراحت دارید ! ( بازی های سریع یا بیلیتز رو نمیگم ! منظورم مسابقات و بازی های فکری هست ! )
در ضمن شطرنج پر از قاعدس ! مگه کم قانون و قاعده تو بازی هست ؟!

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

ببین قبول داری مغز هم یه عضو بدنه؟؟!!!!
قبول داری اونم مثه بقیه اعضا باید ورزش کنه؟؟!!!
قبول داری ورزش هر عضوی با عضو دیگه فرق داره؟؟!!!
باید 3 مورد بالا رو قبول داشته باشی!!!
حالا اگه یکم در مورد ساختمان مغز بخونی میفهمی ورزش مغز فکر کردنه مثه شطرنج !!!تو شطرنج باید حرکات حریف رو تا 20 حرکت بخونی( تو بازی های سطح بالا)
تو نباید فوتبال رو با شطرنج مقایسه کنی؟؟!!!!
بحث شطرنج جداست. مگه مغز مثه دست وپاست که ورزش هاشون یکی باشه؟؟؟!!!!
اگه قانع نشدی بگو تا کاملا قانع ات کنم! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

البته فوتبال هم یک نوع شطرنج باز و پیچیده تره !

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از Amir - Eblis :
شما چه ابداعی تو حل یه مسئله انجام میدین ؟! مثلا" باید از این راه حل کنین ابتکار عمل به خرج میدین از یه راه دیگه حل میکنین ! دقت کنین بازم شما از یه راه دیگه حل کردین ! چیزی از خودتون ابداع نکردین ولی تو شطرنج اینجوری نیس ! یه لحظه یه صحنه یه ترکیب می بینی و میزنی که هیچکس تو دنیا نزده ! یک طرح ماتی رو می بینی و میریزی که هیچ کس تو دنیا ندیده و انجام نداده ! همش بسته به شرایط بازی میتونی ابتکار به خرج بدی ! در ضمن شطرنج یک ورزشیه که بیشترین خستگی رو داره ! 2 دست پشت سر هم بازی می کنی برای دست سوم واقعا" مغز خسته میشه و دیگه نمیتونه ادامه بده و نیاز به استراحت دارید ! ( بازی های سریع یا بیلیتز رو نمیگم ! منظورم مسابقات و بازی های فکری هست ! )
در ضمن شطرنج پر از قاعدس ! مگه کم قانون و قاعده تو بازی هست ؟!
آره،یه مسئله ی فیزیک یا ریاضی رو میشه از یه راه هایی حل کرد که کاملا جدیده و خود شخص ابداعش کرده!بستگی به سوال و میزان خلاقیت شخص داره!
تو شطرنج هم همینطوریه دیگه!بالاخره شخص یه راهی رو ابداع/اجراع می کنه!
این قضیه ی قاعده و اصول رو برای رد کردن اون مثالی که زدین درمورد کارگران،گفتم.
مسلما تو شطرنج قواعد و اصول زیادی وجود داره... اما این دلیل 2تا مورد دلایل فانع کننده ای برای ورزش محسوب شدنش نیستن.
به نقل از pariya :
ببین قبول داری مغز هم یه عضو بدنه؟؟!!!!
آره،For Sure :D!
به نقل از pariya :
قبول داری اونم مثه بقیه اعضا باید ورزش کنه؟؟!!!
آره،اما ورزش مغز با ورزش های دیگه تو یه رده قرار نمی گیره...همون طور که مغز با بقیه ی اعضا تو یک category قرار نمی گیره! :D
من می گم شطرنج اسمش ورزش نیست!بذارن فعالیت/تقویت مغز/فکر همه ی این مسکلات حل میشه! :D
به نقل از pariya :
قبول داری ورزش هر عضوی با عضو دیگه فرق داره؟؟!!!
ورزش هر عضو با اعضای دیگه متفاوته،اما در کل همه ی ورزش ها یه نقطه ی مشترک دارن.اونم نشاط،تحرک،فعالیت،و سلامتی بدنه!که شطرنج این نقطه ی مشترک که همه ی ورزش ها باهم دارن رو نداره!
به نقل از pariya :
باید 3 مورد بالا رو قبول داشته باشی!!!
چه بایدی هست؟!من دارم میگم با این دلایل من اینطوری فکر می کنم!شما می تونی دلیل بیار منو قانع کن! :D
به نقل از pariya :
حالا اگه یکم در مورد ساختمان مغز بخونی میفهمی ورزش مغز فکر کردنه مثه شطرنج !!!تو شطرنج باید حرکات حریف رو تا 20 حرکت بخونی( تو بازی های سطح بالا)
تو نباید فوتبال رو با شطرنج مقایسه کنی؟؟!!!!
بحث شطرنج جداست. مگه مغز مثه دست وپاست که ورزش هاشون یکی باشه؟؟؟!!!!

دقیقا!مگه شطرنج مثل بقیه ی ورزش هاست و تحرک و فعالیت و سلامتی جسمی به همراه میاره که اسمشو گذاشتن ورزش؟!

به نقل از pariya :
اگه قانع نشدی بگو تا کاملا قانع ات کنم! :D
نچ!قانع نشدم! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

woooooooooooow !

یه تمام راه هایی که تو حل یه مسئله ی ریاضی استفاده میکنی قبلا" یکی استفاده کرده فقط ترکیبی از اونارو استفاده می کنی که باعث شه زودتر به جواب برسین ولی تو شطرنج بسته به بازی راه هایی رو انتخاب می کنین حرکات هایی رو میرین که هیچکس تا حالا استفاده نکرده

الان شما دنبال چی می گردین تو شطرنج که بخواین جزء ورزش حسابش کنین ؟!

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از Amir - Eblis :
woooooooooooow !

یه تمام راه هایی که تو حل یه مسئله ی ریاضی استفاده میکنی قبلا" یکی استفاده کرده فقط ترکیبی از اونارو استفاده می کنی که باعث شه زودتر به جواب برسین ولی تو شطرنج بسته به بازی راه هایی رو انتخاب می کنین حرکات هایی رو میرین که هیچکس تا حالا استفاده نکرده

الان شما دنبال چی می گردین تو شطرنج که بخواین جزء ورزش حسابش کنین ؟!
ممکنه ریاضی اینطوری باشه،اما فیزیک نیست..
من شخصی رو میشناسم از یه روش جدید که تاحالا هیچ کس قبلا استفاده نکرده،و بدون ترکیب کردن را حل ها،مسائل رو حل میکنه...

لطف کنین پستهای قبلی رو بخونین تا بفهمین بحث سر چیه!
من الآن این سوال رو از شماها دارم!چرا میگین شطرنج ورزشه؟این دلایل اصلا قانع کننده نیستن!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

والا من نمیدونم شما سر چی بحث می کنین ! هر ورزشی به خاطر یه قسمتی از بدنه دیگه ! تیر اندازی برای تمرکز و ...
قوتبال برای پاها و ....
بسکت برای قد و ...
والیبال برای دست ها و ....
شطرنج برای مغز و ...
.
.
.
خب مغز هم مثا دست و پا و ... یه اندام بدنه دیگه !

( به هر حال تا نخواین قانع شین هیچکس نمی تونه قانعتون کنه ! اگرم بخواین که دلیل زیاده ... )

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

ولی سلامتی مغز رو میشه از راه دیگه ای مثل ریاضی و اینا هم انجام داد ولی سلامت بقیه اعضا رو نمیشه!

ورزش ها هدفشون سلامتی جسمانی بدنه ولی شطرنج اصلا به سلامت جسمانی کمک نمیکنه! یه جا میشینی! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

میتونی شطرنج بکس کار کنی که یه جا نشینی !

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

شطرنج بکس دیگه چه صیغه ایست؟! این قدر ماستمالی نکنین قبول کنین تحرک بدنی نداره دیگه! :D البته اگه تکون دادن انگشتا و گذاشتن دست زیر چونه و بالا بردن ابرو ها رو تحرک بدنی حساب نکنین!! :D :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

شطرنج بکس نمیدونین چیه ؟! خب برین بپرسین ببینین چیه ! وسط مسابقه ی شطرنج هر 2 نفر بلند میشن میرن تو رینگ بکس و با هم کمی مبارزه می کنن بعد باز دوباره میان ادامه ی شطرنج ! فعالیت بدنی بالایی هم داره !

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

مشکل اینه که چرا میون اینهمه ورزش استثنا قائل شدن و شطرنج رو با همه اون ورزش هایی که هیچ ربطی بهش ندارن در یک رده قرار دادن!
آقای اهرمن،اول بگو قبول داری شطرنج یکم زیادی با بقیه ورزشا فرق داره؟
دوم بگو قبول داری خیلی فعالیت ها نتیجه ای شبیه بازی شطرنج رو برای مغز گرانبهامون به ارمغان میارن؟
به نقل از settareh :
خب ولی حالا که هیچ گونه تحرکی نداره چرا مونده توی ورزشا!؟
گفتم که خیلی جاها شده که تقسیم بندی های قدیمی رو به هم نزدن!
مثلا در مورد فیزیک جهت حرکت بارهارو تو مسئله الکتریسیته به خودشون زحمت ندادن درست کنن که اینقدر گیج نزنیم،شما بزرگ شدی برو فدراسیون عوضش کن این تقسیم بندیرو
البته اگر شطرنج بازها آسیب روحی نبینن...!

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از Amir - Eblis :
والا من نمیدونم شما سر چی بحث می کنین ! هر ورزشی به خاطر یه قسمتی از بدنه دیگه ! تیر اندازی برای تمرکز و ...
قوتبال برای پاها و ....
بسکت برای قد و ...
والیبال برای دست ها و ....
شطرنج برای مغز و ...
.
.
.
خب مغز هم مثا دست و پا و ... یه اندام بدنه دیگه !

( به هر حال تا نخواین قانع شین هیچکس نمی تونه قانعتون کنه ! اگرم بخواین که دلیل زیاده ... )
من دارم سر این بحث می کنم که شطرنج رو نباید جزو ورزش ها طبقه بندی کنن!
باید یه گروه قرار بدن مثلا فعالیت یا تقویت فکری یا ذهنی..چون اگه شطرنج جزو ورزش ها باشه،کل ورزش ها و کلا تعریف واژه ی ورزش زیر سوال میره...

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

به نقل از Amir - Eblis :
با این حرف موافقم شما نمیخوای قانع شی!!!!!!!
به نقل از نرگس :
آره،اما ورزش مغز با ورزش های دیگه تو یه رده قرار نمی گیره...همون طور که مغز با بقیه ی اعضا تو یک category قرار نمی گیره!
خودت داری جواب خودتو میدی خب وقتی مغز با بقیه اعضا تو یه رده قرار نمیگیره پس ورزش مغز هم با ورزش اونا تو یه رده قرار نمیگیره!!!!!
به نقل از نرگس :
من می گم شطرنج اسمش ورزش نیست!بذارن فعالیت/تقویت مغز/فکر همه ی این مسکلات حل میشه! :D
اگه مشکلت اینه برو به فدراسیون بگو شاید قبول کردن :D
به نقل از نرگس :
ورزش هر عضو با اعضای دیگه متفاوته،اما در کل همه ی ورزش ها یه نقطه ی مشترک دارن.اونم نشاط،تحرک،فعالیت،و سلامتی بدنه!
کی گفته سلامتی بدن فقط اینه که عضلات قوی قد بلند و..داشته باشی؟؟!! اگه مغزت خوب کار کنه اینم میتونه یه سلامتی به حساب بیاد

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

وَرزش به فعالیت‌ها یا مهارت‌های عادی جسمانی گفته می‌شود که بر پایه یک رشته قوانین مورد توافق همگان و با اهداف تفریحی یا برای مسابقه، نشاط شخصی، دستیابی به ورزیدگی، مهارت‌جویی یا آمیزه‌ای از این اهداف انجام می‌گیرد ( ویکی پدیا )

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

فکر کنم هر کاری که یکی از اعضای بدن رو به کار بگیره و اون عضو رو تقویت کنه یه ورزش باشه :-?

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

يه ورزش برا مغز . ورزش يني ورزيده كردن خوب شطرنج مغزو ورزيده تر و قوي تر ميكنه.

mehdi1375

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

شطرنج ورزش مغزه (;

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا