• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موسیقی تلفیقی !

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎
به نظرتون اگر موسیقی کلاسیک رو با موسیقی های جدید مثل موسیقی الکترونیک تلفیق کنیم چطور می شه ؟

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : موسیقی تلفیقی !

میشه مثل کار های ژاک لوسیه ! ( Jacques Loussier )

ژاک لوسیه با گروهش جازش کار های کلاسیکو تبدیل میکنه!

مثلا این :

http://stafka.ru/myzika/05-toccata_fugue_in_d_minor_bwv_565_toccata.mp3

یکی از کار های باخه که ژاک لوسیه گرفته برای خودش اجراش کرده که شده این :

http://dzen33.moskva.com/data/uf/9980163/12/29/44/12294445_07.Toccata_-_Fugue_in_D_Minor.mp3

• لایک
امتیازات: nahid
  • شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

خب کلا نظرتون راجع به این سبک چیه ؟ به نظرتون به موسیقی کلاسیک کمک می کنه یا باعث می شه کم کم نابود (!) شه یا اصلا کاری به کارش نداره ؟ :D
من جدیدا یک کتاب خریدم به اسم دنیای زیبای ویولن ! خیلی کتاب جالبیه پیشنهاد می کنم حتما بگیرینش !
آهنگ های نسبتا آسون و معروف ویولن رو داره ، بعد برای هر کدوم یک فایل accompaniment داره که موسیقی الکترونیکه !

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نظر من كه به موسيقي كلاسيك كمك هم مي كنه چون معمولا براي خيلي از قشرها مخصوصا جوونا ، موسيقي كلاسك كسل كننده است و اين جوري باعث ميشه كه يه كمي به موسيقي كلاسيك جذب بشن

آرزو

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
مدال المپیاد
امیدوارم یه ریاضی ای کامپیوتری چیزی سال دیگه-مرحله اول ریاضی امسال که به هیچ دردی نمیخوره...
دانشگاه
زوده هنوز!
رشته دانشگاه
ریاضی:ایکس(یه زمانی بود بعد دیگه نبود الان دوباره هست... اصن یه وضعیه...در هر صورت یکی از این 4 تا دیگه:علوم کامپیوتر-مهندسی کامپیوتر نرم افزار-مهندسی کامپیوتر سخت افزار-ریاضی!)

فک نکنم باعث بشه که کلاسیک از بین بره ، خیلی از این سبکایی که الان هستن خودشون تلفیقی از چند سبکن که لزومن باعث نشدن سبکای قبلی از بین برن .
خب اینکه سبک جذابی از آب در بیاد یا نه هم مهمه ولی من معتقدم کلاسیک چیزی نیس که به این راحتیا از بین بره،(یعنی بعضی از بقیه سبکا شاید در اثر اتفاقات(!) از بین برن ولی کلاسیک نه) خیلی اتفاقا از زمانی که موسیقی کلاسیک بوجود اومد افتاده ولی کلاسیک هنوز هست.

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

هر کاری اگه درست و بجا انجام بشه،خوبه///////////////ولی فکر نکنم خوب از آب در بیاد!!!!

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

کار جالبیه.البته من معتقدم موسیقی کلاسیک از همه موسیقیا سر تره!اما تلفیقش با سبکای جدید باعث میشه کسایی که درکش نمیکنن درکش کنن!البته!کسی که دست به چنین کاری میزنه خودش باید خیلی این جور چیزا حالیش باشه!وگرنه اگه یه آدم ناوارد چنین کاریو بکنه به نظرم به اون آهنگ کلاسیک توهین کرده!بنابراین همه چیز بستگی به کسی داره که این کارو میکنه!

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از مُحسن...! :
موسیقی تلفیقی تو این دوره زمونه برای نگه داشتن موسیقی های گذشته لازم هست، به هر شکل هرچیزی باید موازی با جهان یه جهشی داشته باشه..حتی موسیقی سنتی و کلاسیک.
آره.موسیقی کلاسیک ایران اگه با موسیقی کلاسیک اروپا تلفیق شه خیلی جالب میشه.الیته این تلفیق قبلا انجام شده ولی با ساز های محدود.مثلا دو سه تا ساز رو با هم قاطی کردن.ولی اگه صدای چند تا ساز با هم قاطی شه خیلی زیبا تر میشه.من امتحان کردم.

در مورد تلفیق موسیقی نوین و کلاسیک می گم که اگه این کار ارزش هنریه موسیقی کلاسیک رو از بین ببره غلطه.ولی به هر حال بادرام و کیبورد هم میشه چیزی اجرا کرد که واقعا نیاز به هنر داشته باشه..........

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از گل بهار :
آره.موسیقی کلاسیک ایران اگه با موسیقی کلاسیک اروپا تلفیق شه خیلی جالب میشه.الیته این تلفیق قبلا انجام شده ولی با ساز های محدود.مثلا دو سه تا ساز رو با هم قاطی کردن.ولی اگه صدای چند تا ساز با هم قاطی شه خیلی زیبا تر میشه.من امتحان کردم.

در مورد تلفیق موسیقی نوین و کلاسیک می گم که اگه این کار ارزش هنریه موسیقی کلاسیک رو از بین ببره غلطه.ولی به هر حال بادرام و کیبورد هم میشه چیزی اجرا کرد که واقعا نیاز به هنر داشته باشه..........
البته خیلی هم ساز ها محدود نبودن !الان گروه هایی هستن که تعداد خیلی زیادی ساز ایرانی و کلاسیک رو با هم تلفیق کردن ! در حد ۳۰-۴۰ نفر هم نوازنده دارن !

به نظرم شما موسیقی نوین رو فاقد ارزش هنری حساب کردین یکم و این درست نیست ! :)

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
البته خیلی هم ساز ها محدود نبودن !الان گروه هایی هستن که تعداد خیلی زیادی ساز ایرانی و کلاسیک رو با هم تلفیق کردن ! در حد ۳۰-۴۰ نفر هم نوازنده دارن !

به نظرم شما موسیقی نوین رو فاقد ارزش هنری حساب کردین یکم و این درست نیست ! :)
میشه اسم گروهشون رو بگین تا برم ببینم کاراشون چطوره؟
در ضمن من صریحا موسیقی راک و مشتقاتش رو فاقد ارزش هنری می دونم.در مورد پاپ هم گفتم که بستگی داره طرفی که ساز می زنه کی باشه.

البته فک نمی کنم اساتید موسیقی مثل استاد محمد رضا لطفی(:D) زیاد با این تلفیق موافق باشن.

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از گل بهار :
میشه اسم گروهشون رو بگین تا برم ببینم کاراشون چطوره؟
در ضمن من صریحا موسیقی راک و مشتقاتش رو فاقد ارزش هنری می دونم.در مورد پاپ هم گفتم که بستگی داره طرفی که ساز می زنه کی باشه.

البته فک نمی کنم اساتید موسیقی مثل استاد محمد رضا لطفی(:D) زیاد با این تلفیق موافق باشن.

خب البته اینجا بحث در مورد ارزش موسیقی راک و ... نیست اما می شه جای دیگه ای روشون بحث کرد .

تا اون جا که من خبر دارم معروف ترین و بزرگترین گروه موسیقی مدرن (البته بیشتر تلفیقی تا مدرن!‌) در ایران گروه آقای علیرضا مشایخیه .
بعدش هم گروه یارآوا هست که در این مورد اطلاعات بیشتری دارم ! اگر بخواین می تونم توضیح بدم !

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

خب البته اینجا بحث در مورد ارزش موسیقی راک و ... نیست اما می شه جای دیگه ای روشون بحث کرد .

تا اون جا که من خبر دارم معروف ترین و بزرگترین گروه موسیقی مدرن (البته بیشتر تلفیقی تا مدرن!‌) در ایران گروه آقای علیرضا مشایخیه .
بعدش هم گروه یارآوا هست که در این مورد اطلاعات بیشتری دارم ! اگر بخواین می تونم توضیح بدم !
بفرمایین بگین اطلاعاتتون رو.

• شروع کننده موضوع

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

خب این یک گروه نسبتا جوان (!) هست ! یعنی نوازنده هاش اکثرا ۲۰ و خورده ای ساله هستن !
ساز هایی هم که در این گروه نواخته می شن این هان :
تار ٬ سه تار ٬ تار باس ٬ سنتور ٬ گیتار ٬ دف ٬ تنبک ٬ رباب ٬ ویولن ٬ فلوت ٬ تنبور .
آهنگ هایی که زده می شن نه سنتی هستن و نه کلاسیک ! یک چیزی بین هر دو هستن ! خیلی ها اصلا از این سبک آهنگ ها خوششون نمیاد ! ولی به نظر من که جالبن ! نوآوریه خیلی خوبیه !

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

خب این یک گروه نسبتا جوان (!) هست ! یعنی نوازنده هاش اکثرا ۲۰ و خورده ای ساله هستن !
ساز هایی هم که در این گروه نواخته می شن این هان :
تار ٬ سه تار ٬ تار باس ٬ سنتور ٬ گیتار ٬ دف ٬ تنبک ٬ رباب ٬ ویولن ٬ فلوت ٬ تنبور .
آهنگ هایی که زده می شن نه سنتی هستن و نه کلاسیک ! یک چیزی بین هر دو هستن ! خیلی ها اصلا از این سبک آهنگ ها خوششون نمیاد ! ولی به نظر من که جالبن ! نوآوریه خیلی خوبیه !
رفتم تو سایتشون...دیدم.....به نظر من سبک خیلی جالبیه...بهتره بگم فوق العاده س....به نظر من همون طور که شعر نو شعر سنتی رو شکست داد این موسیقی هاهم موسیقی سنتی رو جاش می گیرن....شعر سنتی هنوز هم هوادار داره اما به هر حال موضوعات شعر نو امروزی تره....موسیقی سنتی نشانگره فرهنگ ماست و باید حفظ بشه ولی به نظر من عیب نداره با همون ساز ها به سبک جدیدی بنوازیم.
من خودم یه آلبوم داشتم خارجی بود.....4-5 تا آهنگ بود.همنوازی چنگ و گیتار و ضرب بود....اولش فک می کردم قشنگ نیست ولی بعد از گوش دادم دیدم فوق العاده است...الان هم دارم رو موسیقی تلفیقی کار می کنم(البته خیلی موسیقی بلدنیستم ولی به هر حال مهم ذوقه که دارم!)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

الان موسیقی ِ کلاسیک و سنّتی چیزایی هستن که طرفداراشون به شدّت کم شدن؛وقتی گیتار الکتریکیُ ... اومد موسیقی سنّتی و کلاسیک حتّی کنار گذاشته شد به نحوی. خوب وقتی میان اینجوری موسیقی تلفیقی اجرا میکنن,باعث میشه که مردم دوباره برن سراغ همین موسیقی ــای ِ کنارزده شده. الان سبک ِ راکُ متال خیلی بیشتر از کلاسیک طرفدار داره [خیلی محبوبتره در واقع] برای همین اگه بیان از سازای سنتّیُ کلاسیک و سازای ِ الکتریکی یه مدل موسیقی ِ تلفیقی بسازن [طوریکه به سبک ِ راکُ متال نزدیکتر باشه] مردم شاید دوباره مانوس شن با این ساز ــا,دوباره این ساز ــا رونق پیدا کنن.
به قول ِ آقا محسن باید با زمونه پیش رفت؛وقتی الان راک محبوبتره پس بیاییم کاری کنیم که کلاسیکُ زنده نگاه داریم - در کنار ِ راک .

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

خب الان جهان در سنّ ِ میانسالی نیست! عدّه بیشتری از مردم جوان و نوجوانن و بیشتر به همین سبکـایی مثه راک و متال علاقه نشون میدن [یا هیپ هاپ مثلا] و در ضمن,خارج از کشور بیشتر به موسیقی راکُ متال پرداخته میشه الان. خب درسته که موسیقی کلاسیک و سنّتی پایه و اساس ِ موسیقی هستن,تغییر ناپذیرنُ ... امّا با این وجود همون گیتار الکتریکی که از گیتار برخاسته,الان به هرحال محبوبتره از گیتار آکوستیک.مسئله این نیست که موسیقی سنّتی و کلاسیک تغییر کردن,مسئله اینه که کمتر بهشون پرداخته میشه.خب وقتی کمتر بهشون پرداخته میشه,ینی کنار گذاشته شدن.خب اینا اگه بیان به صورت تلفیقی استفاده بشن,ممکنه دوباره به اوج ِ خودشون برگردن.

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

من دیدم حتیّ(بگم شنیدن بهـتره فکر کنم! :-") تلفیق موسیقی سنتیّ ایران و کلاسیک!
دف و پیانـو باهم میزدن! :-" ^-^
کار بدی نشده بود،ولی کلا خیلی درهم و بر هم بود!
ولی بنظرم خودم تلفیق نشه بهـتره.
موسیقی کلاسیک جایگـاه خودشو داره و موسیقی هـای مدرن امروزی مثل راک و اینا هم طرفدار خودشون رو!
این کار عین اینه که بیایم پیتزای قورمه سبزی درست کنیم! :-"
شنیدم توی مسابقه پیتزای ایتالیا هم مقام آورده! :-" :D

Decadence

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

موسیقی راک اگه با سنتی تلفیق شه محشره!!
مثل اوهام و محسن نامجو..!!

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

یه گروه موسیقی تلفیقی که بنده می شناسم اسمش پالت هست و اسم آلبومشون آقای بنفش(mr.violet) که سبک تلفیقی جاز فیوژن کار می کنند و الانم(طی چند روز آینده) تویه برج میلاد کنسرت دارن و با وجود اجرای 10 سانس هنوز کلی درخواست برای بلیط دارن.
خبر کنسرت:

کنسرت گروه موسیقی پالت

یکی از قطعه های معروفشون:

مثلث

حتما گوش کنید تا تهش چون خیلی باحاله به شخصه مدتیه بنده که هر روز تقریبا یک ساعت موسیقی گوش می دم الان یه هفته ای می شه درگیر اینا شدم.

• لایک
امتیازات: Zed
بالا