1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
  ثبت نام عضویت

نوشته های آزاد

شروع موضوع توسط atiyeh ‏2009/6/23 در انجمن نثر پارسی

 1. احسان از نوع قیچی ساز

  احسان از نوع قیچی ساز کاربر فوق حرفه ای
  عضو مدیران انجمن

  ارسال‌ها:
  644
  امتیازات:
  +2,287 / -203
  نام مرکز سمپاد:
  شهید مدنی 1
  شهر:
  تبریز/قم
  سال فارغ التحصیلی:
  1400
  دانشگاه:
  بارهم نمیدونم
  رشته دانشگاه:
  فیزیک محض / ریاضی محض
  اینستاگرام:
  جامعه و جامعه شناسی .../
  دوستان امدند و نوشتند ورفتند . اما هیچ یک به این موضوع توجه نکردند که جامعه را نمی توان با علمی تحقیقی شناخت . اوج کار اندیشمند برای یک جامعه دادن پیشنهاد است . در مرام اجتماعی ایی که بعضی تبلیغ می کند و نفی خود خواهی میکند این اندیشه ناشی می شود که انان معتقد هستند اندیشمندان باید بر مبنا های یک جامعه ، نظر های متقین و رنگارنگ بدهد . بی انکه بدانند کار اندیشمند پیشنهاد های است که فقط امکان تحقیق انها بالا است و دادن این پیشنهاد مستلزم ارتباط خود خواهی و غیر خواهی است نه فقط غیر خواهی که باعث به وجود امدن اندیشه های رنگی رنگی و موهومی است که به درد روبات ها و حیوانات میخورد .

  جامعه ایی که نتواند گروه سازی کند رو به شکست است در جامعه امروز ما مردم به واسطه اجتماعات توده ایی خود نظر سیاسی میدهند و با چند کلمه یکدل میشوند بدون انکه اهداف خویش را بدانند اگر اصل یک اجتماع را نفی خود بدانیم جامعه ایرانی در بالاترین سطح غیر خواهی ناگاهانه هست . افراد در مقام شخص اجتماعی باید با دیدی از نوع خود وارد جامعه شوند حتی اگر این دید ضد عرف جامعه باشد سپس گروه تشکیل بدهند .

  انقدر اتحاد اتحاد کردید که بدیهی ترین اصول را از یاد برده اید و هرکس که سخن جامعه را بگوید شخص اجتماعی میدانید با انکه رفتار بیرونی یا پنهان او چیز دیگری است اصلی ترین مشکل کشور ما همین است . مشکل ما ندانستن بدیهیات جامعه شناسی نیست بلکه فراموش کردن ان یا پنهان سازی ان زیر اندیشه همدلی ویکپارچگی برای جلوگیری از هرگونه انارشیسم هست .

  یکسان سازی رفتار افراد و تطابق ان با هنجارهایی تعیین شده کاری است که جوامع مدرن میکنند تا اختلاف طبقاتی را لا پوشانی کند و روشنفکرانی که بر همدلی کردن قلم می زنند جز نابود سازی نقش دانشگاه و تبدیل به مدارس اسکولاستیک کاری دیگر انجام نمیدهند .
  جامعه انسجام افراد در یک قالب نیست بلکه نظم موجود بین گروه های مختلف و نامتجانس که بر امر سیاسی تاثیر میگذارند . تفاوت اولی با دومی این است که در اولی امر اجتماعی مغلوب امر سیاسی و در دومی امر سیاسی مغلوب امر اجتماعی . به یقین سعادت افراد در بیان ازادانه اندیشه هایشان هست هر چند مبتذل . مسئله اصلی شناخت جامعه و تمیز کردن ان از مفهوم اجتماعات هست . به سهم خودم میگویم پیش به سوی فردگرایی سپس تشکل و بعد جامعه نه تقدم جامعه بر فرد زیرا این خلاف ماهیت جامعه هست
   
  • دیسلایک دیسلایک x 1