• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راه بیرون آمدن از حلقه.

• شروع کننده موضوع

MAAAN

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
از شما این سوال را میپرسم و شدیدا جواب میخواهم.
اگر بیافتیم در یک حلقه باید چه کار کنیم.
چه کار کنیم که از حلقه بیرون بیایم؟
چه کار کنیم که پایان مون دوباره آغازی نباشد؟

چه کار کنم که از حلقه بیام بیرون؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : راه بیرون آمدن از حلقه.

شما می تونی تعریفت رو از موضوعات عوض کنی... وقتی تعریف عوض بشه شرط می شه شکسته بشه!

ولی اصولا نباید راهی باشه!

amin.rgh

کاربر فوق‌فعال

به نقل از MAAAN :
از شما این سوال را میپرسم و شدیدا جواب میخواهم.
اگر بیافتیم در یک حلقه باید چه کار کنیم.
چه کار کنیم که از حلقه بیرون بیایم؟
چه کار کنیم که پایان مون دوباره آغازی نباشد؟

چه کار کنم که از حلقه بیام بیرون؟
برای این که می گین پایانتون دوبار آغازی نباشه ... باید بهتون متذکر شم :

یه دایره هیچ نقطه ی شروعی نداره

Shiva.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كاشان
شهر
كاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
معماری

موجودي كه در دنیای 2 بعدی زندگی می کنه و در مسیر یک حلقه ی ترسیم شده روی کاغذ گرفتار شده، برای بیرون اومدن از حلقه هیچ راهی نداره! مگر اینکه از بعد سوم کمک بگیره، در راستای ارتفاع عمود بر صفحه حرکت کنه و از حلقه خارج بشه.
شما هم برای بیرون اومدن از حلقه باید از چیزی جز عناصر مادی دنیای 3 بعدی کمک بگیری.
باید با ذهنت پرواز کنی و آزاد بشی ...

هادي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان

حالا سوال من اينجاست:
چرا بايد از حلقه بيايم بيرون؟؟؟؟
حالا مثلا اگه از دنياي 3 بعدي بيرون اومديم حلقه اي ديگه وجود نداره؟؟؟ اونجا بايد چيكار كني؟ بري بُعد بعدي؟؟ هر چيم بري بالاتر بازم داخل حلقه ابذي هستي! پاياني نداري!كي گفته ما نبايد از پايان به آغاز برسيم؟ تا برسي به پايان بايد آغاز كني!
به نظرم هر پاياني ديگه شروعي دوباره اس! پس با اين نظر كه خارج بشيم مخالفم(يعني انسان در حلقه هاي تو در توي بي پاياني افتاده كه هيچ راهي براي خارج شدن از حلقه nام ; n به سمت بي نهايت نداره.)!
لطفا اگه دارم اشتباه ميكنم متذكر بشين!!

Shiva.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كاشان
شهر
كاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
معماری

قبل از هر توضیحی برای سوال های شما باید بگم در ارتباط با ابعاد بالاتر از دیدگاه هندسی هنوز هیچ مطلبی به اثبات دقیق نرسیده و تمامی مطالبی که بیان شده نظریه هستند.
به نقل از هادي :
چرا بايد از حلقه بيايم بيرون؟؟؟؟
حالا مثلا اگه از دنياي 3 بعدي بيرون اومديم حلقه اي ديگه وجود نداره؟؟؟ اونجا بايد چيكار كني؟ بري بُعد بعدي؟؟
به این سوال می شه دو مدل جواب فلسفی یا علمی داد. فلسفی مانند جواب قبل خودم.
اما علمی:
اگر فرض بگیریم که جهانی n بعدی داشته باشیم. تمام موجودات جهان هم n بعدي خواهند بود یعنی موجودی با بعد پایین تر اصلا وجود نداره و این فرض که ما مدام از یک حلقه خارج بشیم و به بعد بالاتر بریم غلطه. اگر ما از دنیای 2 بعدی صحبت می کنیم و بعد از خودمون به عنوان موجودی با بعد بالاتر که احاطه ی کامل بر این صفحه داره یاد می کنیم صرفا برای آموزشه و اینکه بتونیم ابعاد بالاتر از خودمون رو متصور بشیم نه اینکه مثل این مثال ابعاد مدام از هم جدا باشند و با پل یا پروازی به بعد بالاتر بریم.

به نقل از هادي :
هر چيم بري بالاتر بازم داخل حلقه ابذي هستي! پاياني نداري!
در این بحث کلمه ی حلقه مطرح شده. نمی دونم این اشاره به حلقه اتفاقی بوده یا هوشمندانه اما نظریه ای هست که می گه جهان ما مثل یک حلقه ی مبیوسی شکل می مونه. که اگر هر موجودی روی این حلقه حرکت کنه تا به انتهای این جهان مبیوسی شکل برسه پس از میلیارد ها سال نوری دوباره به نقطه ی اول باز می گرده با این تفاوت که وارونه شده.

به نقل از هادي :
كي گفته ما نبايد از پايان به آغاز برسيم؟ تا برسي به پايان بايد آغاز كني!
به نظرم هر پاياني ديگه شروعي دوباره اس! پس با اين نظر كه خارج بشيم مخالفم(يعني انسان در حلقه هاي تو در توي بي پاياني افتاده كه هيچ راهي براي خارج شدن از حلقه nام ; n به سمت بي نهايت نداره.)!
اینجا نظرتون جنبه ی فلسفی داره. اینکه انسان در طول زندگی آزاده یا اسیر
شما منظورتون از بی نهایت چیه؟

هادي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان

به نقل از S H I V A :
اگر فرض بگیریم که جهانی n بعدی داشته باشیم. تمام موجودات جهان هم n بعدي خواهند بود یعنی موجودی با بعد پایین تر اصلا وجود نداره و این فرض که ما مدام از یک حلقه خارج بشیم و به بعد بالاتر بریم غلطه. اگر ما از دنیای 2 بعدی صحبت می کنیم و بعد از خودمون به عنوان موجودی با بعد بالاتر که احاطه ی کامل بر این صفحه داره یاد می کنیم صرفا برای آموزشه و اینکه بتونیم ابعاد بالاتر از خودمون رو متصور بشیم نه اینکه مثل این مثال ابعاد مدام از هم جدا باشند و با پل یا پروازی به بعد بالاتر بریم.
از لحاظ علمي قبول دارم اما اينجا به نظرم سوال بايد بيشتر توضيح داده بشه؟؟
بايد از چه حلقه اي در بياد!؟؟
شما اشاره كرده بودين به جهان ماديات و بعد از اون با پرواز فكر از جهان مادي برون جستين!!!
اما از نظر من كليه !
شما به هر حال انساني تا در اين دنيا هستي هرچه قدرم بخواي پرواز كني نميتوني تا اون بالا بالاها بري! اينه كه ميگم بازم به يه جا محدودي و دوباره به همون نقطه آغاز ميرسي!
به نقل از S H I V A :
اینجا نظرتون جنبه ی فلسفی داره. اینکه انسان در طول زندگی آزاده یا اسیر
شما منظورتون از بی نهایت چیه؟
به نظر من انسان اسيره! حداقل در اين دنيا اسيره!
فكرشو بكنين; ما يه زماني از شكم مادر متولد شديم از يه دنياي و يه روز به همون دنيا ميريم! اين اسمش چيه؟؟!!!
ميتونم به همون شعر مولانا اشاره كنم كه:
بشنو از ني چون حكايت ميكند وز جدايي ها شكايت ميكند
كز نيستــان تا مــــرا ببريده اند از نفيرم مرد و زن ناليـده اند
اين شعر چي ميگه؟ ميگه ما از يه دنيايي اومديم و دوباره به اون باز ميگرديم! يعني در يه حلقه اي افتاديم كه با مرگ از اون رهايي ميابيم!( هر چند نظر من در مورد اون جهانم اينه كه اونجام در يه حلقه ديگه دور ميزنيم)
اميدوارم منظورمو درست رسونده باشم!!!

Shiva.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كاشان
شهر
كاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
معماری

از کل نظرتون برداشت می شه که شما دیدگاه فلسفی دارین تا علمی.
این بحث که ما از یک جهان دیگه می یام و دوباره به همون جهان بر می گردیم و به همین خاطر هم واژه ی اسیر رو می گیریم دیدگاه متفاوتیه که من اصلا واردش نمی شم.
من اگر از پرواز با فکر سخن گفتم به این دلیله که برای درک ابعاد بالاتر از دیدگاه هندسی نیاز به یک ذهن باز و تفکر عمیقه. ذهنی که بتونه کش بیاد و قدرت تجسم فوق العاده ای داشته باشه. مثل خود رودی راکر نویسنده ی کتاب دنیای شگفت انگیز بعد چهارم که بعد از چهل سال تحقیق تونست به مدت 15 دقیقه بعد چهارم رو ببینه!

adel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

به نقل از S H I V A :
مثل خود رودی راکر نویسنده ی کتاب دنیای شگفت انگیز بعد چهارم که بعد از چهل سال تحقیق تونست به مدت 15 دقیقه بعد چهارم رو ببینه!
اسم کتابش چیه؟به نظر من بعدی بالاتر از چهارم وجود نداره-شما اگه به بعد چهارم بری به مکان و در نتیجه زمان و با العکس احاطه داری.دیگه نقصی نداری.
"ميگه ما از يه دنيايي اومديم و دوباره به اون باز ميگرديم! يعني در يه حلقه اي افتاديم كه با مرگ از اون رهايي ميابيم!( هر چند نظر من در مورد اون جهانم اينه كه اونجام در يه حلقه ديگه دور ميزنيم)"
شما به اون جا بر نمی گردی.رفتنت به هر جایگاهی از اون جهان بسته به اعمال شماست.به نظر من از حلقه در اومدن به معنای نقص هست.حلقه یعنی این که هر چیزی نتیجه ای داره که که هر نتیجه ای هم نتیجه ای دیگر داره-پس تمام این نتایج با هم معادل هستند یعنی دوشرطی هستند.در حالی که با نبود حلقه وجود شرایط دیگر برای هم ارزن بودن نتایج مطرح می شه که این یعنی نقص.اما به نظر من همون طور که اشاره شد ازاد کردن فکر راهی برای دیدن اثار گذاشتن شرایطی دیگر در درون حلقه هست.

هادي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان

به نقل از S H I V A :
از کل نظرتون برداشت می شه که شما دیدگاه فلسفی دارین تا علمی.
بله من در اين مورد نظرم روي ديدگاه فلسفيش بود اما همون طور كه گفتم از نظر علمي نظرتون درسته! اما از نظر فلسفي يه جاهايي رو اختلاف دارم! لطفا بيشتر توضيح بدين تا متوجه بشم!
به نقل از S H I V A :
من اگر از پرواز با فکر سخن گفتم به این دلیله که برای درک ابعاد بالاتر از دیدگاه هندسی نیاز به یک ذهن باز و تفکر عمیقه. ذهنی که بتونه کش بیاد و قدرت تجسم فوق العاده ای داشته باشه. مثل خود رودی راکر نویسنده ی کتاب دنیای شگفت انگیز بعد چهارم که بعد از چهل سال تحقیق تونست به مدت 15 دقیقه بعد چهارم رو ببینه!
با اين منظور قبول دارم!
اما بازم دارين با علم پيش ميرين اما اينجا قسمت فلسفه و منطقه! از اون لحاظ نظرتون چيه؟؟ آيا باز هم ميشه از حلقه بيايم بيرون؟؟؟

Shiva.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كاشان
شهر
كاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از دقیق :
اسم کتابش چیه؟به نظر من بعدی بالاتر از چهارم وجود نداره-شما اگه به بعد چهارم بری به مکان و در نتیجه زمان و با العکس احاطه داری.دیگه نقصی نداری.
كتاب : دنیای شگفت انگیز بعد چهارم
نویسنده : رودی راکر

نمی شه اینقدر راحت گفت فقط 4 بعد. اگر بیشتر از 4 بعد باشه با رفتن به بعد چهارم هم احاطه به زمان نخواهیم داشت.

به نقل از هادي :
از نظر فلسفي يه جاهايي رو اختلاف دارم! لطفا بيشتر توضيح بدين تا متوجه بشم!با اين منظور قبول دارم!
اما بازم دارين با علم پيش ميرين اما اينجا قسمت فلسفه و منطقه! از اون لحاظ نظرتون چيه؟؟ آيا باز هم ميشه از حلقه بيايم بيرون؟؟؟

من اصلا در این مورد نظر نمی دم چون خیلی پیچیدست و اطلاعاتم بسیار ناقص.
در طول تاریخ هم نظریه های متفاوتی در بابش داده شده.
تفکر دینی یه طوره.
تفکر اگزیستانسیالیستی یه طور.
تفکر جبر گونه هم یک طور.

و من هیچ نمی گم...

هادي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان

قبول دارم! اما آيا به نظر شما همه در اصل اينكه يه حلقه دائمي وجود داره يه جورايي متفق القولند!؟
من كه اينطور به نظرم ميرسه!

miladha89

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

همیشه حلقه ای وجود داره
چرا انقدر بحثو میپیچونینش ، یه ذره به دورو اطرافمون نگاه کنیم میفهمیم
راهی هم نداریم ، یعنی با این فرض که به نظر منم درسته ما را هی واسه بیرون اومدن ازش نداریم ، مثل یه بازی که اجباریه بازی کردنش و قوانین خاص خودش و داره که بخوایم یا نخوایم هس ، همین

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

من الان كه دارم به اين موضوع فكر مي كنم به اين نتيجه ميرسم تنها راه خارج شدن از اين حلقه:رسيدن به خالقمونه كسي كه از روح خودش در ما دميد...
ما هي توي اين حلقه مي چرخيم...اون قدر كه بفهميم اصلا چه كسي و براي چي ما رو افريده...شايد اگه اينو بفهميم راه حلش رو بتونيم بيدا كنيم...
البته من بازم فكر مي كنم و نظرم رو بهتون اطلاع ميدم...

@Sigm

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
...
رشته دانشگاه
...

چند راه داره:
حلقه رو بشکون.ولی اگه بشکونی به حلقه ی دیگری میرسی که اگه اونم بشکونی به بعدی میرسی و همین طور ادامه داره...

mandela_sarah

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
تهران

خب اگه بیای از یه سمت دیگه به قضیه نگاه کنی میبینی که تو یه راهو میتونی دو جور متفاوت بری(فکر کنم این یکی از تفاوتهای ظریف!!! بین هندسه و فلسفه باشه...)

universe

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
arak
مدال المپیاد
yadesh bekheir!nashod:(
دانشگاه
harchi shod
رشته دانشگاه
dust daram va3 doctora neurophisiology bekhunam!

khob hamun rahi ke ta inja umadi ro bargard!age vaghean be kharej az halghe taalogh dari pas rahi vojud dashte baraye khoruj
ke shaiad tavasote parvardegar anjam shode
agar ham hamishe dakhele halghe budi,khob chera khoruj?shaiad be unja taalogh dari va sarneveshtet ine ^-^ soale jalebie (;

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
المپياد فيزيك بسيج و غير بسيج

حلقه ؟

بستگي داره

از بعضي حلقه ها نميشه بيرون اومد و از بعضيهاشون ارزششو نداره بخواي بيرون كني ...

تو تو چه حلقه اي هستي ؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

حلقه رو بشکون
حتی اگه گناه باشه
وگرنه نمیشه جز تکرار بود
و البته ترسسسسسسسسسسسس.....

s1372i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد1 مشهد

دقیقا همین طوری که دوستمون گفت ما در یک مجموعه حلقه هایی تو در تو قرار گرفتیم.
اما من اطمینان دارم که بالاتر از بعد چهارم هست و این ابعاد تاn-1 ادامه پیدا می کنه .
انسان (روح) می تونه تمام این ابعاد رو طی کنه اما توانستنش نیز به دخالت چیزی داره که خودش در اون بعد باشه.

بالا