• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : امتحانات نهایی

من یه سوالی داشتم ، توصیه ای برای تقلب کردن ندارید ؟ :-"
کلا اینکه کسی میدونه چه جوری بچه ها چیده میشن تو حوزه ها ؟ مدرسه مدرسه ن یا کلا قاطی ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Samaneh.Z :
کلا اینکه کسی میدونه چه جوری بچه ها چیده میشن تو حوزه ها ؟ مدرسه مدرسه ن یا کلا قاطی ؟
تقلب نکنین!!!!!
کافیه ازتون بگیرن تقلبو...قوانین سخت گیرانه ای واسه محرومیت از تحصیل هست...
ریسک نکنین خلاصه!! درستونو بخونین! به علاوه اینکه تقلب دزدیه و اینا!! :D

ما از 2تا مدرسه بودیم.اما قاطی هم نبودیم.یه سری کلاسا ما بودیم یه سری کلاسا اونا بودن.به ترتیب الفبا اما جدا

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Samaneh.Z :

از کی تاحالا واسه تقلب کردن هم توصیه میخواید ؟؟ !!! :D

یادمه ما تجربی ها توی یه حوزه بودیم ، بچه های ریاضیمون حوزه های مختلف افتاده بودن ...
هممون 80 نفری با 2-3 تا مدرسه ی دیگه توی سالن خیلی بزرگی بودیم و متر به متر یه مراقب بود ، از ته سالن هم معلوم میشد اون نفر جلوی سالن داره چیکار میکنه ! 4 تا ردیف مدرسه ی ما بود ، بقیه ی ردیفا مدارس دیگه ... به ترتیب حروف الفبا پشت سر هم و ردیف به ردیف ! اگه تواناییشو داشتی میشد با بقل دستیت تقلب کنی ، که من چون به شخصه هرگز جرأت تقلب کردن نداشتم ، این کارو نکردم ببینم عواقبش چیه :-" !
اما میشنیدیم از بچه های ریاضی ای که تو حوزه هاشون توی کلاسا افتادن و تقلب هم میکنن !

نحوه ی چینشتون کاملن بستگی به حوزه ای داره که توش میفتید و مدیر اون حوزه ! ...

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

میدونم شوخی کردید واسه تقلب :D
ولی
ما داشتیم بچه هایی که تقلب کردن البته از شهید بهشتی بودن :))
چند روز مونده به کنکور که کارنامه ها اومد یهو دیدن یه درسی رو افتادن و کلا بدبخت شدن ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Samaneh.Z :
شما از برادرت بپرس توصیه های لازم رو مبذول می دارد! :D تقلب بدههههههه! :D
یه بار تو یکی از مجله های استعدادهای درخشان خوندم یه بنده خدایی نوشته بود که 3سال محروم شده به خاطر تقلبی که نکرده!!!فکرک رده بودن داره تقلب میکنه!خودکار نداشته بود از یکی دیگه گرفته بود انگار!بعد 3سال محرومش کردن !!!

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

اینارو ولشون کن شعار میدن مگه متحان بدون تقلب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولن که همه مدر3 ها پهلو همدیگن با حروف الفبا
قبل امتحان با جلوییت هماهنگ کن کارش که تموم شد برگه رو بیاره بالا!!
بعدشم آره دیگه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از gaucho :
اینارو ولشون کن شعار میدن مگه متحان بدون تقلب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولن که همه مدر3 ها پهلو همدیگن با حروف الفبا
قبل امتحان با جلوییت هماهنگ کن کارش که تموم شد برگه رو بیاره بالا!!
بعدشم آره دیگه...
:|
توصیه های غیر اخلاقی ممنوع!!!
بعضی جاها مراقبها به شدت سختگیرن!تقلب بگیرن...
بعضی جاها راحت تر میگیرن اما به جای این کارا بشینین درستونو بخونین!!! من به شدت با تقلب مشکل دارم!!

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
:|
توصیه های غیر اخلاقی ممنوع!!!
بعضی جاها مراقبها به شدت سختگیرن!تقلب بگیرن...
بعضی جاها راحت تر میگیرن اما به جای این کارا بشینین درستونو بخونین!!! من به شدت با تقلب مشکل دارم!!

یه قانون هس که میگه مراقب سختگیر و سختنگیر(!) وجود نداره این دانش آموزان که یا خیلی باهوشن که میتونن تقلب کنن یا .....
خلاصش که امتحان بی تقلب مثل کاره نا تمومه ...

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

ما ها یه ردیف در میون بچه ها یه مدرسه بودن ولی هر مدرسه پشت سر هم .
در مورد تقلب نمیشه کاری کرد آخه اون قدر دید دارن این مراقبا که نمیتونین کاری کنین ولی اگه کاری کنین هم این چیزی که بعضی ها میگن نمیشه . ما یکی از بچه های تجربیمون تقلب کرد سر جلسه برگش رو گرفتن ازش تابستون دوباره امتحان داد و اصن حرفی از 3 سال محرومیت نبود

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

ببخشید ولی تقلب کردن و چجوریشو اینا اینقد مهمه که الان دارید روش اینقد پافشاری میکنید ؟

تازه بحث تاپیک یه چیز دیگه بوده ها ! :) ... منحرفش نکنید دیگه !

اصن تقلب کنید ، به ما چه ! والا ...

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از gaucho :
یه قانون هس که میگه مراقب سختگیر و سختنگیر(!) وجود نداره این دانش آموزان که یا خیلی باهوشن که میتونن تقلب کنن یا .....
خلاصش که امتحان بی تقلب مثل کاره نا تمومه ...

ببین پسر جان ! امتحان نهایی با امتحان های داخلی مدارس فرق داره ! منم سال پیش امتحان نهایی داشتم و امسال کنکور دارم و این روز ها هم امتحان های ترممون هستش ...
الان که توی مدرسه ی خودمون هستیم خیلی ریلکس بچه هایی که نیاز دارن تقلب میکنن و مراقب هم بفهمه و بهشون چیزی بگه میگن بزار این آخرش رو هم بنویسیم و بعدش دیگه تقلب نمیکنیم !!!! در این حد یعنی ... :-" :D
معمولا نهایت کاری هم که توی مدراس خودتون باهاتون در زمینه ی برخورد با تقلب میکنن اینه که میگن برو یه صندلی اونور تر بشین !! یا هم برگه ی تقلبت رو میگیرن !! خیلی اوقات هم ممکنه فقط به روت بیارن که ما فهمیدیم ، اما هیچ کاری نکنن حتی !!!!
اما حقیقتش اون دوستانی که توی حوزه های نهایی هستن مثل مدارستون دلشون به حالتون نمیسوزه و معمولا دبیر های مدارس دولتی هستن و اون مدارس جوش از زمین تا آسمون با مدارس غیر انتفایی و سمپاد فرق داره !!! ممکنه خیلی شدید تر و بدتر از این حرف ها باهاتون برخورد کنن و از امتحانات دیگه هم محرومتون کنن و رسما تجدیدتون کنن . در جریان باش که طبق قوانین و مقررات آموزش و پرورش این امکان رو دارن و میتونن همچین برخورد هایی هم بکنن .
اما خب چرت محض اینکه بخوایم بگیم کسی تقلب نمیکنه ... در هر صورت خیلی ها ممکنه بازم تقلب کنن ... خیلی هاش رو هم ممکنه مراقبین اصلا نفهمن ... اما اگر بد شانسی بیارین و مراقبتون متوجه بشه و آدم سخت گیری هم باشه ... مطمئن باش کاری باهات میکنه که از تمام تقلب هایی که تو کل دوران تحصیلت انجام دادی پشیمون میشی . تازه ... اینا همه اش به جز اون بحث اخلاقیش هست و اینکه اگر با این روش نمره ات بهتر بشه و این نمره ی بهتر رتبه ی کنکورت رو بهتر کنه به هیچ عنوان حقت نیست !! در هر صورت ! خود دانی دیگه ! بهتره ادامه اش ندیم این موضوع رو ! موفق باشی ! :)

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

دبیرای شما از کجا میان مگه نیما؟ :-?
این چیزیه که من شنیدم و دبیرامون ناخاسته تایید کردن اینه که تا تقلب کتبی نباشه هیچ کاری نمی تونن انجام بدم چون مدرکی ندارن و اگر گفتاری باشه تقلب فقط می گن مثلا پاشو برو اون طرف تر بشین
بله :D البته ما که دنبال تقلب نیستیم،اما این حرفا رو می زنین به بچه ها استرس وارد می شه خب :D

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

به نقل از نــيما :
ببین پسر جان ! امتحان نهایی با امتحان های داخلی مدارس فرق داره ! منم سال پیش امتحان نهایی داشتم و امسال کنکور دارم و این روز ها هم امتحان های ترممون هستش ...
الان که توی مدرسه ی خودمون هستیم خیلی ریلکس بچه هایی که نیاز دارن تقلب میکنن و مراقب هم بفهمه و بهشون چیزی بگه میگن بزار این آخرش رو هم بنویسیم و بعدش دیگه تقلب نمیکنیم !!!! در این حد یعنی ... :-" :D
معمولا نهایت کاری هم که توی مدراس خودتون باهاتون در زمینه ی برخورد با تقلب میکنن اینه که میگن برو یه صندلی اونور تر بشین !! یا هم برگه ی تقلبت رو میگیرن !! خیلی اوقات هم ممکنه فقط به روت بیارن که ما فهمیدیم ، اما هیچ کاری نکنن حتی !!!!
اما حقیقتش اون دوستانی که توی حوزه های نهایی هستن مثل مدارستون دلشون به حالتون نمیسوزه و معمولا دبیر های مدارس دولتی هستن و اون مدارس جوش از زمین تا آسمون با مدارس غیر انتفایی و سمپاد فرق داره !!! ممکنه خیلی شدید تر و بدتر از این حرف ها باهاتون برخورد کنن و از امتحانات دیگه هم محرومتون کنن و رسما تجدیدتون کنن . در جریان باش که طبق قوانین و مقررات آموزش و پرورش این امکان رو دارن و میتونن همچین برخورد هایی هم بکنن .
اما خب چرت محض اینکه بخوایم بگیم کسی تقلب نمیکنه ... در هر صورت خیلی ها ممکنه بازم تقلب کنن ... خیلی هاش رو هم ممکنه مراقبین اصلا نفهمن ... اما اگر بد شانسی بیارین و مراقبتون متوجه بشه و آدم سخت گیری هم باشه ... مطمئن باش کاری باهات میکنه که از تمام تقلب هایی که تو کل دوران تحصیلت انجام دادی پشیمون میشی . تازه ... اینا همه اش به جز اون بحث اخلاقیش هست و اینکه اگر با این روش نمره ات بهتر بشه و این نمره ی بهتر رتبه ی کنکورت رو بهتر کنه به هیچ عنوان حقت نیست !! در هر صورت ! خود دانی دیگه ! بهتره ادامه اش ندیم این موضوع رو ! موفق باشی ! :)

الان واقعا قانع شدم جدی میگما!!
مرسی از جواب کامل و جامعت.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از close :
دبیرای شما از کجا میان مگه نیما؟ :-?
این چیزیه که من شنیدم و دبیرامون ناخاسته تایید کردن اینه که تا تقلب کتبی نباشه هیچ کاری نمی تونن انجام بدم چون مدرکی ندارن و اگر گفتاری باشه تقلب فقط می گن مثلا پاشو برو اون طرف تر بشین
بله :D البته ما که دنبال تقلب نیستیم،اما این حرفا رو می زنین به بچه ها استرس وارد می شه خب :D
نیما درست میگه.

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بچه ها یه حرف دیگه ای هم بود که ترجیح دادم چند تا امتحان بگذره و بعد اینو بگم ! تا منظورم رو کمی متوجه بشین ...

همونطور که همه تون میدونین پاسخنامه های آزمون رو تا ظهر هر روز روی سایت قرار میدن و میتونین جواب هاتون رو چک کنید .
چک کردن جواب ها یه مزیت خیلی مهمی که داره اینه که میفهمین حدود نمره تون چقدر میشه و بعد در موقع اعتراض کردین میدونین هر درسی رو باید چند میشدین ! همینطور در هر صورت بررسی اشکالات برای آینده و کنکورتون هم میتونه مفید باشه .
اما خب واقعیت خیلی اوقات ممکنه این پاسخ نامه ها اعصاب آدم رو بهم بریزن ...
ممکنه به خاطر اینکه احساس میکنین برای کنکورتون میتونه تاثیر داشته و ... ! بعضی غلط های بی دقتی و سوتی ها به شدت اعصاب آدم رو خورد کنه ...
اگر آدم حساسی باشید و با این مسائل اعصابتون بهم میریزه ! توصیه میکنم پاسخ نامه ها رو کلا چک نکنید ! چون ممکنه باعث بشه روحیه تون رو واسه امتحان های بعدی از دست بدین و همین طور اون روز بعد از ظهرتون رو به خاطر اعصاب خوردی نتونین واسه امتحان بعدی درست درس بخونین .

به شخصه یادمه با اینکه جزو اون دسته از افرادی بودم که واقعا نمره برام زیاد اهمیتی نداشت و همیشه تحت هر شرایطی معمولا ریلکس بودم ! بعد از امتحان عربی ما که خب در جریان هستین کمی زیادی سخت بود !!! اون روز بعد از ظهرش واقعا بعد از چک کردن پاسخ نامه اعصابم خورد بود و هیچ کار مفیدی نتونستم بکنم ...

خلاصه ! چک کردن پاسخ نامه خوبه ! اما خودتون رو ارزیابی کنین ! اگر میبینین تو این چند تا امتحانی که گذشته دیدن غلط ها و سوتی هاتون خیلی بهمتون ریخته و باعث اعصاب خوردی تون شده ! من به شخصه توصیه میکنم چک نکنید ! اینکه بتونین روحیه تون رو تو ایام امتحانات حفظ کنین خیلی مهم تر و با ارزش تر از اینه که جواب ها رو چک کنید ! :)

موفق باشین .

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از برانول :
طبق گفته مدیر ما از جلسه مدیران!
سوالات نهایی امسال بسیار مفهومی تر از سالهای گذشته شده اند
و احتمالا تاثیر هم بیشتر میشه
درسایی مثل زیست و فیزیک و شیمی کمی از عین کتاب بودن خارج میشن که احتمالا به نفع ماست
باورم نمیشه هنوزم
باید حرف مدیرمون رو جدی میگرفتم

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از برانول :
باورم نمیشه هنوزم
باید حرف مدیرمون رو جدی میگرفتم
بازم "ای کاش" و ا این جور حرفا دیگه...

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از مهر

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس از نهایی شدن تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 93 خبر داد.

رضا صابری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین تصمیمات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، به نهایی شدن تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش کنکور 93 اشاره کرد و گفت: پس از بررسی بخش دیگری از لایحه سنجش و پذیرش دانشجو، یکی از ضوابطی که تعیین شد تاثیر 25 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور سال 93 بود که این میزان تاثیر مستقیم در پذیرش خواهد داشت.

وی در خصوص تاریخچه تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش طی سالهای گذشته، خاطرنشان کرد: سوابق تحصیلی در سالهای گذشته فقط تاثیر مثبت داشت اما شورای سنجش و پذیرش به دنبال اعمال تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی است که تفاوت اساسی با تاثیر مثبت در قبولی متقاضیان 93 دارد.

رئیس کمیته آموزش عالی با اشاره به سهم باقیمانده در پذیرش کنکور 93، اظهار داشت: تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش بتواند آزمونهای نهایی استاندارد را برای سابقه تحصیلی برگزار و اعلام کند، برگزاری کنکور عملاً در کنار سابقه تحصیلی ادامه خواهد داشت و هر زمان که شورای سنجش و پذیرش به این نتیجه برسد که میزان سابقه تحصیلی برای پذیرش دانشجو کفایت می کند، از برگزاری کنکور صرف نظر خواهیم کرد.

صابری با تاکید بر اینکه در پذیرش 93، میزان تاثیر کنکور در پذیرش کمتر خواهد شد، به دو دلیل این امر اشاره کرد و افزود: یک بخش از رشته محلها که از سال تحصیلی آزمون پذیرش بدون آزمون را آغاز کرده اند در سال 93 افزایش خواهند یافت، دلیل دوم این است که در همه رشته ها الزاماً آزمون تخصصی برگزار نخواهد شد که یک بخش از تاثیرگذاری کنکور را کاهش می دهد.

به گفته رئیس کمیته آموزش عالی مجلس، تنها در اندکی از رشته محلها آزمون تخصصی برگزار می شود؛ از سال 93 در یک فاصله 5 ساله روند پذیرش دانشجو به گونه ای می شود که 85 درصد ظرفیت پذیرش فقط طبق سابقه تحصیلی خواهد شد.

صابری در عین حال خاطرنشان کرد که میزان 25 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سخت و راحت 93 به یک اندازه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به محض برگزاری کنکور 92، تکلیف رشته محلهای دارای آزمون تخصصی و آزمون عمومی مشخص خواهد شد.

چند تا نکته:من این خبر رو فقط نقل قول کردم ، پس فردا غلط بود نگید تو شایعه درست کردی!
-اگه چیزی می دونید حتما بگید ما رو هم از نگرانی در بیارید!
-اگه تکراریه یا همه خبر دارن هم پاک کنید تاپیکو!

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

92 هم تاثیر داره ....
چیز جدیدی نیست ....
بعدشم هم فقط تاثیر مثبته ....
و این که تو رتبه های پایین رسما تاثیری نداره ....

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

نه از سال93 ب بعد تاثیر داره ینی تاثیر منفی هم داره
اون تا سال92هس ک تاثیر مثبت فقط داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا