• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لحظه ای تامل:به کجا می رویم؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
6 سال قبل:
در یک دبستان دولتی درس می خواندم.شاد بودیم.با هم زندگی میکردیم.با هم بچگی می کردیم.همیشه در مدرسه بهترین بودم!!از زندگیم لذت می بردم.بازی می کردم.
کلاس پنجم هم که بودم با تمام عشقم درس می خواندم.شبها که پدرم ب هخانه می آمد با تمام خستگی تا پاسی از شب بیدار می ماندم تا اشکالاتم را از پدر بپرسم.عشق آموختن داشتم... نتایج تیزهوشان هم که آم 2 نفر از مدرسه قبول شده بودیم.کسی از قبول نشدن ناراحت نبود.همه از قبولی ما 2نفر خوشحال شدند.

امروز:
برادر کوچکم در دبستانی غیرانتفاعی درس میخواند.خیلی باهوش تر از من است.اما چو مدرسه,هول و اضطراب,درسهای سنگین راهنمایی و بعضا دبیرستان,جو سنگین کلاسهای خصوصی,کلاسهای بعد از ظهر,کلاسهای صبحهای جمعه,تحمل سنگینی با جو غالب همراه نشدن,...
5 سال گذشت و چیزی از کودکیشان نفهمیدند.هربار خواستند بازی کنند دستی زد روی دستشان که باید تست بزنی...
امروز نتایج اعلام شد: جمعیت قبولی یک دبستان غیرانتفاعی کم جمعیت: 67 نفر!!!!!!!!!! همه ش 14 نفر قبول نشدند!!!!!و آن 14 نفر روحشان به نابودی کشیده می شود...
خبر را که می شنوم,دلم میگیرد: سمپاد دارد میمیرد!!!!
همه چیز را به مسخره گرفته اند...کودکی بچه ها را پای یک امتحان تیزهوشان چال می کنند...
همان 6 سال پیش هم کم نبودند کسانی که از چنین مدارسی قبول شده بودند...به سوم راهنمایی نرسیده, کم آوردند...
و من از خود می پرسم: به کجا می رویم؟!هدف چیست؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : لحظه ای تامل:به کجا می رویم؟!!

ميگن كه درس وسيله اي هست براي بهتر زندگي كردن ، در حاليكه ما زندگيمون رو گذاشتيم پاي درس ...!

به خدا بي حاصله ... چه كسايي كه بودن و هستن كه توي مدارس عادي درس خوندن و به جاهاي بالاتر از حد تصور رسيدن ...

چه كسايي كه سمپادي بودن و الان .... گياه دريايي آب مي دن... واقعيته

سمپاد داره مي ميره... واقعا راست مي گي... يه مدت هركي ميومد اينجا واقعا هوش داشت ... تيزهوش بود ... الان چي؟

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

متاسفانه در شهر های بزرگ این اتفاق نامبارک افتاده
منم از این قضیه واقعا ناراحتم ولی باید مسئله رو حل کرد نه صورت مسئله رو پاک کرد
الان امتحان تیزهوشان برای خودش یه پا کنکوره و این یعنی وضعیت تاسف بار دانشگاه ها در سمپاد و این خیلی بده

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

موافق نیستم من خودم توی مدرسه غیر انتفاعی درس خوندم کل دبستانمو که اسمش کاووش بود , که اونو یه مدرسه دیگه به اسم بعثت معمولآ 50 درصد قبولیارو تشکیل میدادن منم کلی کلاس خصوصی داشتمو همه ی اینا ولی کلاس 5 دبستان از بهترین دوران زندگیم بود حتی اگر سمپادم قبول نمیشدم
هیچ وقت اندازه اون موقع تو زندگیم انگیزه نداشتم

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

فعلا که معلوم نیس اصلا سمپادی بمونه یا نه اما باید تا می‌تونن سطح سوالارو هوشی کنن نه اینکه مثلا بیان از علوم دوم راهنمایی‌ تو امتحان پنجم دبستان بیارن.من خودم برا امتحان تیزهوشان ۲ دور علوم راهنمایی رو خوندم!!!

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

قابل تعمیم به همه جا نیست...قبول دارم رقابت خشنی بوجود اومده
و افراط هایی وجود داره..که واقعا مخرب اند هم برای خود بچه ها هم واسه سمپاد یا کلا آینده علمی کشور
هیچ الزامی وجود نداره بچه ی 11 ساله به جای بازی و تفریح فقط تست بزنه و واسه تیزهوشان بخونه..هرچیزی به جای خودش ..درس و تفریح درکنارهم نتیجه اش همیشه بهتره تا فقط درس و درس..

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

رقابت واقعا بده...

5 سال پیش که من امتحان دادم هم وضع خیلی خوب نبود، پنجم مدرسه مو عوض کردم که مثلا غیرانتفاعی باشه 5 تا معلم اضافه داشتیم: 3 تا ریاضی ، یه فارسی ، یکی هم آزمایشگاه

بچه ها ،هموشون ، بلا استثنا ، حتی خود من معلم خصوصی داشتن. بعضی ها با 3 تا معلم کلاس داشتن . من 2 تا. یکی میومد خونه ، یکی هم کلاساش 40 نفره بود ( آقای امامی ، یکی از بهترین معلم هایی که تو کل عمرم دیدم ). تو مدرسه عملا زنگ ورزش و تاریخ و ... نداشتیم. فقط ریاضی و علوم.

مبتکران رو دو بار زدم ، 20 آزمون علوم رو حفظ شده بودم، بیش از 4 5 بار خوندمش ( باید میخوندیم، تو مدرسه به عنوان تکلیف میدادن)

نمیشه گفت فایده نداشت... ولی خب ، امتحان تیزهوشان این چیزا نبود منم به خنگی الانم نبودم :D....نهایتا 36 نفر از مدرسه مون قبول شدن....

الان وضع حتی بد تر هم شده ، برادرم دوم دبستانه. از الان تست میزنن. مدرسه قبلیش پنجمی ها رو دو تا کلاس کرده بود ، یکی رو باشون کار میکردن اون یکی رو نه. فکر کنین به یه بچه 10 ساله بگن تو خنگی، نمیتونی تو این کلاس باشی...

یعنی اینقدر مهمه؟! چرا باید اینطوری باشه؟! البته من واقعا خوشحالم که تو سمپادم... اون موقع از ته دل دوست داشتم قبول شم....نمیخواستم تصور کنم جای دیگه ای باشم...خر میزدم، چون "خودم" میخواستم....و به هیچ وجه پشیمون نیستم، یعنی تا حالا نشده فکر کنم حیف اون زمانی که از تفریحو بازیم زدم...

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

سمپاد مي مونه ... نميره كه در اوج بره ... مي مونه تا به جاهاي خوشگلش برسه ... !

بعدشم ما سال ورودي مون 2 سال پيش بود سوالات مرحله اول 60 درصد و مرحله دوم صد در صد هوشي بود و ورودي پارسال هم همينطور

امسال همش در سطح كتاب بود و هوشم اي... اگه دستشون رفته بود ... ! اينطور ميشه ؟ اونوقت سطح علمي ما يكي هستش؟

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

تا وقتی آدمای با انگیزه تو سمپاد بمونن، ایده های زنده نگه داشتن فرهنگی بمونه، سمپاد از روز اولشم محکمتر و قوی تر به کارش ادامه میده...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ما که از خدامونه سمپاد بمونه.عشقمونه و همین سمپاد...
اما...
تو مدرسه داداشم اینا 3 تا کلاس کرده بودنشون که ب ا2تاشون کار می کردن.
ولی با 1 کلاس در حد متوسط هم کار نمیشد.یعنی حتی درسهای روز معمولی هم بشون درست تدریس نمیشد.یعنی منی که دولتی می رفتم بیش از اینا بامون کار می کردن...
از اون کلاس 2نفر قبول شدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!که باید بشون افتخار کرد.
اون 14 نفری که قبول نشدن روحشون نابود شد...همه ش دارن گریه میکنن...
بچه های از مدرسه شون قبول شدن که خیلی بهتراشون تو مدرسه ما بودن(تازه میگن تو پسرونه قبول شدن سخت ترم هست!) ولی قبول نشدن.
میدونسن چرا؟!چون اونا روزی 2 تا کلاس اقلا می رفتن!!!!!!
به نظر من اینا هیچ خوب نیست...

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

تــــــــا وقتي هر بــي سر و پايي تيزهوشان قبول ميشـــه و آمار سمپادي ها مثل يه غده سرطاني در حال رشده ؛ سمپاد به مرگ نزديك

و نــــــزديكتر مي شه...

secret

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

به نقل از mAhsAAA :
ما که از خدامونه سمپاد بمونه.عشقمونه و همین سمپاد...
اما...
تو مدرسه داداشم اینا 3 تا کلاس کرده بودنشون که ب ا2تاشون کار می کردن.
ولی با 1 کلاس در حد متوسط هم کار نمیشد.یعنی حتی درسهای روز معمولی هم بشون درست تدریس نمیشد.یعنی منی که دولتی می رفتم بیش از اینا بامون کار می کردن...
از اون کلاس 2نفر قبول شدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!که باید بشون افتخار کرد.
اون 14 نفری که قبول نشدن روحشون نابود شد...همه ش دارن گریه میکنن...
بچه های از مدرسه شون قبول شدن که خیلی بهتراشون تو مدرسه ما بودن(تازه میگن تو پسرونه قبول شدن سخت ترم هست!) ولی قبول نشدن.
میدونسن چرا؟!چون اونا روزی 2 تا کلاس اقلا می رفتن!!!!!!
به نظر من اینا هیچ خوب نیست...
کاش فقط همینا باشه الان وقتی تو موسساتی مثل گاج و قلم چی .... می ری بچه های دبستانی رو می بینی من واقعا دلم براشون می سوزه دلم می خواد برم پیش پدر و مادراشون بگم آخه دلتون میاد با این بچه این کارو می کنید.بچه های الان واقعا بچگی نمی کنن.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

همينه !

دبير شيمي ما مي گفت اين پدر مادرا كه دنياشون شده جا به جا كردن بچه ها از اين كلاس به اون كلاس .. نمي فهمن كه دارن با ذهن و

بچگي اين بچه بيچاره چيكار مي كنن ...

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : لحظه ای تامل:به کجا می رویم؟

در حال حاضر به سمت تاریکی می رویم...چون هیچی معلوم نیست

kosarb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
قم و اصفهان و تهران

بچه ها خیلی گناه دارن
ما تنها کاری که نکردیم درس خوندن بود
من فقط 200 تا تست زدم
چه عشقی میکردیم
از 12 نفر مدرسه ی غیر انتفای ما 6 نفر شرکت کردن فقط هم من قبول شدم
راهنمایی به دبیرستان هم که از سرمون گذشت
الان خیلی افتضاحه
90% قبولی ها از مدارس غیر انتفاعیه
بچه هایی که از مدارس دیگه میان شیوه ی تفکر ودرس خوندنشون زمین تا آسمون با بقیه فرق می کرد
مدرسه پارسال عملا شده بود مدرسه ی غیر انتفاعی
خیلی بد بود
نباید ورودی جدیدا رو از قدیمی ها جدا کنن

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

متاسفانه بعضیا فک میکنن سمپاد به وجود اومده که معدل ها بالا بره (لینکش تو فیس بوک بود --- http://facebook.com/sampadia) اما اگه رییس سازمان اندکی سمپادی بود از ما دفاع می کرد اما حیف از همون موقع که اژه ای برکنار شد معلوم بود تو چند سال این سازمان رو از صفحه روزگار محو خواهند کرد!

اگه فقط سر یه کلاس دانش آموزای بهترین مدارس ابتدایی رو جمع میکردن و با سمپادی ها مقایسه می کردن تفاوت از زمین تا آسمون احساس میشد(چه از لحاظ نحوه فکر، چه از لحاظ دیدگاه نسبت به علم و ....) ------- به خدا من دارم تو همین تابستون این تفاوت رو احساس میکنم :( (اصلا نمیشه گفت کی بهتره یا باهوش تر،خیلیا هستن توی مدارس غیر انتفاعی یا دولتی که از من و شما باهوش ترند اما سمپادی نیستن- سمپاد فقط هوش نیست عشقه :( )

marzieTC

کاربر فعال

به نقل از ΛмσяΣ MєYσ :
تا وقتی آدمای با انگیزه تو سمپاد بمونن، ایده های زنده نگه داشتن فرهنگی بمونه، سمپاد از روز اولشم محکمتر و قوی تر به کارش ادامه میده...
چه امید واهی بزرگی!!!
ایده هاس زندخ نگه داشتن فرهنگس هر روز داره میزه به جای اینکه بمونه!
نا تنهایی هیچ کاری نمیتونیم بکنیم :(

kosarb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
قم و اصفهان و تهران

به نقل از MarZiyeH_AfsA :
چه امید واهی بزرگی!!!
ایده هاس زندخ نگه داشتن فرهنگس هر روز داره میزه به جای اینکه بمونه!
نا تنهایی هیچ کاری نمیتونیم بکنیم :(
چقدر شما ها نا امیدین !
به جان قاصدک من می دونم چه قدر اوضاع خرابه از نزدیک دیدم لمس کردم
دیدم که کار سازمان از اونجایی که مدیرا تازه کارن و نا بلد، افتاده دست یه سری کارشناس.....که فکر می کنن از دماغ فیل افتادن!
اما با نا امیدی کاری از پیش نمیره
وقتی شما ها این قدر نا امید خوب معلومه سازمان رو ریشه کن می کنن
شما رو جون هر کی دوست دارید یه کاری بکنید
یه اعلامیه ای چیزی!
اصلا کار خودمه وایسین!

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

:-<

شیراز 3 تا مرکز قرزانگان داره . دبیراستان فزرانگان ناحیه دو 120 نفر دانش آموز گرفته در صورتی که بچه های راهنمایی فرزانگان ناحیه 2 پنجاه نفر بودن ! یعنی امسال تو سر هر کی بزنی سمپاد قبول شده !

20 نفر ناحیه 1 اضافه گرفته ، 70 تا ناحیه 2 و 10 تا ناحیه 3 ! یعنی امسال همه شیراز سمپادین ! [-(

sara .s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد

به نقل از کــو یــ ــ ــیــن :
ميگن كه درس وسيله اي هست براي بهتر زندگي كردن ، در حاليكه ما زندگيمون رو گذاشتيم پاي درس ...!

به خدا بي حاصله ... چه كسايي كه بودن و هستن كه توي مدارس عادي درس خوندن و به جاهاي بالاتر از حد تصور رسيدن ...

چه كسايي كه سمپادي بودن و الان .... گياه دريايي آب مي دن... واقعيته

سمپاد داره مي ميره... واقعا راست مي گي... يه مدت هركي ميومد اينجا واقعا هوش داشت ... تيزهوش بود ... الان چي؟
خوب عزیزم زندگیتو نمیذاشتی پای درس ! :))
اول زندگی کن اهدافتو مشخص کن بدون که چقد لازمه تلاش کنی به همون اندازه تلاش کن!
کسی که نگفته خودتو نابود کنی بخاطر چیزی که فک میکنی بی حاصله!
در ضمن الانم هستن بچه هایی که واقعا باهوشن! بعضی از درسا رو نمیشه با خرخونی نمره گرفت!
واقعا تفاوت بین خرخون و باهوش حس میشه!

• لایک
امتیازات: mojhy
بالا