وجود

پاسخ : وجود

به نقل از Captain. Pisko :
آقا من نفهمیدم
یعنی چی ذره در زمانی واحد حرکت کرده و متوقف میشود؟ #-o
يعني دياپازون در خلا گاهي از حركت ايستاده و باز متحرك شده

خب حالا این کجاش عجیبه؟(بنده یکم کند ذهن هستم،اصلا با پارتی بازی اومدم سمپاد )میشه یکم توضیح بدی؟ :-"

ببين وقتي يه جسم در محيط خلاء و بدون نيرو مرتعش ميشه در صورتي كه هيچ انرژي مستقيمي بهش وارد نميشه طبق فرضيات كوانتوم بايد نيرو از بعد ديگه اي بهش وارد بشه

• لایک
امتیازات: HHH

من که همچنان هیچی نفهمیدم! :-"
ولی درکل متنو که خوندم تنها نتیجه ای که ازش نگرفتم اثبات شدن دنیای موازی بود #-o

ظاهرا داريد از بحث منحرف ميشيد
هر چند من غير اين صفحه چيزاي ديگه رو نخوندم ولي در پاسخ به تاپيك :
وجود داشتن چيزيه كه ما براي چيزايي كه احساس ميكنيم تعريف كرديم و براي اين دنيا و گفتيم كه خودمون هم جزءي از اين دنياييم پس وجود داريم
ولي اين چيزي كه شما ميگيد "وجود" و 'وجود'ي كه تعريف كرديم فرق ميكنه ظاهرا پس اگه ميشه تعريفش كنيد بعد ببينيد كجا صدق ميكنه!

نگوووووووووووووو
خدا نکنه شبیه سازی باشه!
چقدر وحشتناک میشه...
یعنی یکی داره کنترلمون میکنه؟

ایکاش مثل inception همش خواب بود :D
واقعی نبودیم راحت میشدیم

تو هستی چون پرسیدی
چیزی که نیست چجوری میپرسه ؟

اصلا یک سوال اصلا مهمه که هستیم یا نه؟ ما نمیتونیم مطلقا بگیم بعدی وجود داره که ما درک نمیکنیم . اگر حتی بگیم ما و دیگرا یک توهیمیم اونوقت این توهم میشه زندگی ما ارزش توهم اندازه زندگی میشه چون مهم ما هستیم نه حالات .

به نظر من ما هستيم چون گاهي وقتا احساس ميكنيم تو خلسه‌ايم به چيزايي فكر ميكنيم كه خودمونم بعدا نميفهميم! پس يه مايي يه جايي در يك زمانو مكاني بوده كه حتي به ماي الان هم وابسته نيست...
چون تو بيداري خواب ميبينيم پس تو توهم و خواب نيستيم چون در يك لحظه هاايي هم خوابيم و هم آگاه پس توهم نيست يه وجود ماديه ميدونيد چي ميگم...
اگر منناخودآگاه بوديم با خودمون به تناقض نميرس
:دي ببخشيد
حواسم جاي ديگه بود خاصه تايپ كردم...

نميدونم قبلا كفتم يا نه؟
يه نظريه قديمي ميكه ما نيستيم
ما همه افكار يه بجه ده ساله ايم
تنها در يه دشت
مثل فيلم knowing :O :O :O :O

به نقل از Karo :
ایکاش مثل inception همش خواب بود :D
واقعی نبودیم راحت میشدیم
اینطوری نیست که تو تو خواب راحت باشی، خیلی از آدما تو خواب راحتن، چون می دونن که خوابن،اونا دنیای واقعی رو تو خواب تعبیر نمی کنن، برای همین راحتن، بعضیا فکر می کنن دنیای واقعی بعد از مرگه، برای همین تو این دنیا احساس راحتی می کنن، بعضیا فکر می کنن، جهان واقعی این دنیاس، برای همین برای زندگیشون دائم در تلاش و تنش هستن. خیلیا هم هستن که دنیای واقعی براشون اون خوابیه که می بینن...
اینکه ما واقعی هستیم یا نه به این بر می گرده که ما واقعیتو چی تعبیر کنیم، هر کس به دنبال همون جهانی می گرده که" فکر می کنه" واقعیه.

هیچ گونه اثباتی برای وجود شما نیست متاسفانه :)هرگونه حرفی از دکارت یا کانت یا اسپینوزا و..هم شنیدید بذارید دم در و بعد بیاید تو :))هیچ اثباتی نیست

فکر نکنم اثباتی برای وجود ، وجود داشته باشه !

:/

اما شما فرض کن تمام چیز هایی که در محیط هستند تخیلات ذهن باشن اما خوب یک چیزی داره فکر میکنه به هر حال یک چیزی شک میکنه حتی اگر هیچ چیز دیگری وجود نداشته باشه یک ذهنی پشت این تفکرات هست که همون میشه وجود؟

نمیشه عایا؟ :د

Back
بالا