• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث پیرامون سریال‌های تلویزیون

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : بحث پیرامون سریال های تلویزیون

بخدا حیف وقتتو بذاری پای سریال ایرانی همش یجورن!

aysan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز تیزهوشان امام رضا لاهیجان
شهر
لاهیجان

به خاطرمونا زیاد جالب نبود ولی زمانه داره جالب میشه

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

یه فیلمی میذاشتن اسمش "میلیاردر"بود، چیشد پس؟! :-? آیا بازهم عدم تفاهم؟! :-/ یا ...؟!!!!! :-"

آقا چ خبره خب این همه فیلمه مزخرفه بیربط میسازن؟! مگه باید همه ساعتا پر شه خب؟!الان فرق کلاه پهلوی با خاطرات آقای ناتمام(یا ناقص،نمیدونم یه

همچین چیزی!) چیه خب؟!! :-w

یه سریال خوب معرفی کنین ببینیم دور هم!!!! :D

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

سریال دختران حوا به پایان رسید .نظرتو درباره آخر سریال چی بود ؟
به نظر من بد تموم نشد ولی از اول هم آخرش تابلو بود :-?

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از جـــــــــــلاد لــاغر :
سریال دختران حوا به پایان رسید .نظرتو درباره آخر سریال چی بود ؟
به نظر من بد تموم نشد ولی از اول هم آخرش تابلو بود :-?

من اصولا در مورد این جور سریالایی که زیاد ارزش دیدن ندارن، یکی دو قسمت رو میبینم بقیه‌ش رو میپرسم. :-"
اتفاقا تابلو نبود! مردمُ گذاشتن سرکار رسما.
کلا ماجرایی لوسی بود! بقیه‌ی سریالای سهیلی زاده ملموس تر بود لاقل. این تخیلی بود یه جورایی!

زمانه هم «حسن فتحی وار» شد بالاخره! :D
من ۲،۳ قسمت ـه دارم میبینم. قبلا اصلا به نظرم جالب نمیومد. البته کلا فیلم قوی‌ای نیست ولی خب الان خیلی بهتر از قبل شده و میشه باور کرد که حسن فتحی کارگردانشه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

سریال «داوران»، به کارگردانی احمدامینی و بیژن‌میرباقری این‌روزها از شبکه‌ی دو پخش میشه.

داستان فیلم، درباره خانواده‌ای‌ـه که از داوران و وکلای حقوقی هستنُ تو هر قسمت درگیر پروندهای خاص می‌شن. اعضای این خانواده [nb]مسعود رایگان، پریوش نظریه و ایوب آقاخانی[/nb] بازیگران ثابت این مجموعه‌ن.

70594_orig.jpg

داوران از شنبه تا سه‌شنبه، ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شه و تو ۱۴ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید شده.

× با توجه به حضور بازیگرانی مثل مسعود رایگان و ایوب آقاخانی، به نظر سریال خوبی میاد.

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نقل از غَـزالـه :
یه فیلمی میذاشتن اسمش "میلیاردر"بود، چیشد پس؟! :-? آیا بازهم عدم تفاهم؟! :-/ یا ...؟!!!!! :-"

آقا راس میگه. میلیاردر غیبش زد چرا؟ :-" قرار بود فصلِ دومش شروع بشه به زودی؛ 6ماه گذشت، و همچنان در به زودی به سر میبریم. :)) :-"

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فائزه.و :
آقا راس میگه. میلیاردر غیبش زد چرا؟ :-" قرار بود فصلِ دومش شروع بشه به زودی؛ 6ماه گذشت، و همچنان در به زودی به سر میبریم. :)) :-"

آره میلیاردر از معدود سریالایی بود که نگاه میکردم؛خیلی جالب بود B-)
وقتی فهمیدم ادامه داره خوشحال شدم ولی هنوز خبری نیس که...؟ :-/

• لایک
امتیازات: Frost
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

سریال ماتادور به کارگردانی فرهاد نجفی از ۶ مهرماه مصادف با شروع هفته‌ی نیروی انتظامی از شبکه‌ی یک روی آنتن رفت. این سریال ۱۳ قسمتی‌ـه و از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۱۵ پخش می شه.
تو سایت رسمی سریال ماتادور -که خیلی هم شاخه در نوع خودش :د- خوندم که به گفته‌ی منتقدین، ماتادور اکشن‌ترین سریال تاریخ ایران‌ـه که مهم‌ترین ویژگی اون ساخت متفاوتش‌ـه.
سریال درباره‌ی یک مقام بلندپایه اروپایی‌ـه که برای شرکت در یک کنفرانس بین‌المللی مهمان ایران می‌شه و یک گروه پلیس حفاظت از اون رو برعهده می‌گیرن. این بین، عده‌ای قصد ترور اون رو دارن که از طرف دشمن خارجی حمایت می‌شن. در واقع گروه پلیس وارد کار میشن تا جلوی فعالیت‌های گروه خرابکار رو بگیرن.
جالبه بدونید که نگارش فیلمنامه‌‌ی ماتادور رو آرش قادری -نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌های «هوش سیاه» و «عملیات ۱۲۵»- به عهده داره.

%D9%85%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%B1.png

سریال پژمان به کارگردانی سروش صحت هم هرشب ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه ۳ پخش می شه. این سریال درباره‌ی پژمان جمشیدی، یکی از فوتبالیست‌های تیم پرسپولیس‌ـه و جالب اینجاست که خود پژمان جمشیدی این نقش رو بازی میکنه.
تکرار این سریال روز بعد از پخش، ساعت ۱۴ یا ۱۴:۳۰ (در صورت تاخیر) پخش میشه.

این سریال‌ها رو دیدید؟ نظرتون راجع بهشون چیه؟

کاربر حذف شده 8031

مهمان

ماتادور رو دقیق ندیدم . شاید از هر قسمت چند دیقه ولی با این احوالات این نظر رات رو راجع به‌ش دارم :
فیلمنامه رو تا حدّی قابل قبول می‌دونم ولی برای نظر قطعی زوده !
امّا یه چیزایی که خیلی رو مخم هست جلوه های ویژه و نوع فیلمبرداری‌ش هست ؛ جلوه های ویژه که در حدّ فاجعه هستن ، انگار یه کسی با فتوشاپ نشسته یه چندتا عکس رو ادیت کرده بعد فریم بندی و کرده و به هم چسبونده . ولی حالا اگر بخوام یه مثال دقیق بزنم اونجاهایی که روی قطار بودن کاملا واضح بود که واقعا روی قطار نبود ، پشت‌شون تابلو بود که همون بیابون نیست . در مورد فیلمبرداری هم که نمی دونم چرا کسی به اینا نگفته که سکانس هایی که رازآلود ویا جاسوسانه(!) هست رو نباید با لرزش دوربین یا اینکه دوربین رو از تو یه سوراخی در بیارن بیرون ، نشون بدن .
راستی یهو وسط فیلم ، فیلم قطع میشه دقیقاً چه هدفی رو دنبال می کنن ؟ :د

پژمان سر جمع شاید چند دیقه‌ش رو به کل دیده باشم ولی یه چیز که خیلی برام جالب بود بازی خود پژمان بود . اصلاً انگار از بچّگی بازیگر بوده - می دونم بازی‌ش زیاد خوب نبوده ها . اصلاً تو کدوم سریالی ما بازیگر خوب داشتیم ؟! ولی بازی‌ش در مقایسه با بازیگر-فوتبالیست های قبلی و حتّی بازیگرای خود این فیلم ، خوب به نظر می رسه .

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد
پاسخ : بحث پیرامون سریال‌های تلویزیون

در مورد ماتادور این که، من به شخصه فیلمای پلیسیُ اکشنُ اینا دوس ندارم، اما این سریال از نظرم جالب بود. و برخلافِ فیلم های اکشن قبلی سعی شده بود یه مقدار نوآوریُ خلاقیت توش به کار برده بشه. بعد دیگه بازیگرای خوبی هم داره. موضوعش‌م یه مقدار متفاوتِ فک کنم. :-?
خیلی هم ماوراییُ اینا نیست. مثِ رسیدنِ به موقعِ پلیسُ صحنه‌های خیلی خفنِ پلیسیُ درحقیقت چیزهایی که به جایِ رنگِ واقعی بخشیدن به فیلم، اونُ توهمی جلوه بدن.
کارگردان‌شم نمیشناسم. اگه این جزء اولین کاراش باشه خیلی خوبه پس. اینم سایتِ فرهاد نجفیِ. برام جالب بود که با این سن کم همچین فیلم‌هایی رو کارگردانی کرده.
درضمن سایتِ فیلم هم به قولِ ریحانه خیلی شاخه.
امّا یه چیزایی که خیلی رو مخم هست جلوه های ویژه و نوع فیلمبرداری‌ش هست ؛ جلوه های ویژه که در حدّ فاجعه هستن ، انگار یه کسی با فتوشاپ نشسته یه چندتا عکس رو ادیت کرده بعد فریم بندی و کرده و به هم چسبونده . ولی حالا اگر بخوام یه مثال دقیق بزنم اونجاهایی که روی قطار بودن کاملا واضح بود که واقعا روی قطار نبود ، پشت‌شون تابلو بود که همون بیابون نیست . در مورد فیلمبرداری هم که نمی دونم چرا کسی به اینا نگفته که سکانس هایی که رازآلود ویا جاسوسانه(!) هست رو نباید با لرزش دوربین یا اینکه دوربین رو از تو یه سوراخی در بیارن بیرون ، نشون بدن .
راستی یهو وسط فیلم ، فیلم قطع میشه دقیقاً چه هدفی رو دنبال می کنن ؟ :د
خب اگه به عنوانِ اولین فیلم از این دسته[nb]اکشن-پلیسی به قول خودشون[/nb] بهش نگاه کنیم، فیلمِ خوبیه. مثلا یه سری چیزا مثِ رویِ قطارُ اینا که گفتی یه خرده ضایع بود، اما درکل از فیلمایِ قدیمی این تیپ بهتره. :-?

اون قطع شدنِ فیلمم منُ یادِ فیلمایِ نمایش خانگی انداخت. مثِ قلبِ یخیُ ساختِ ایران، که یهو وسطش قطع میشدُ یه تیکه هایی از قبل یا بعدِ فیلمُ نشون میداد. شاید اینم میخواسته نمایش خانگی باشه. :-"

پژمان هم اصن هیچی. :)) نگاه نمیکنم‌ش، فقط گاهی تیکه‌های بهاره رهنماشُ میبینم. طنزِ مثلا، ولی من خیلی خوشم نمیاد. بازیگرایِ نسبتا خوبی داره، و در ابتدا هم فک کردم فیلمی از جنسِ ساختمان‌پزشکانِ[nb]به خاطرِ کارگردانُ بازیگرا[/nb]، اما فک کنم اینجوری نیست. :-?
کلا موضوعِ فیلم‌ش چیه؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

ماتادور رو کامل ندیدم و نمیتونم راجع بهش قطعی نظر بدم، اما فکر میکنم سریال خوبی بود. اوایل زیاد نظرم راجع بهش مساعد نبود ولی رفته‌رفته بهتر شد. به نظرم قوی‌ترین اتفاق فیلم، فیلمنامه‌ی تروتمیز و حساب‌شده‌ش بود. انتخاب بازیگر هم که عالی! مثلاً علیرام نورایی به‌طورکامل فیت نقشش بود و ویژگی‌های پولاد کیمیایی هم کاملاً به نقش یه پلیس میخورد. ایرادهایی که علی‌رضا ح. گفت هم کاملاً به فیلم وارده. چرا جلوه‌‌های ویژه‌ش انقدر کودکانه بود خب؟ :‌)) چیزی که آزارم داد نشون دادن گلوله‌ی تفنگ بود وقتی داره شلیک میشه. آدم تو فضای رئال بود، بعد یهو فانتزی میشد همه‌چی! هدفشون چی بود جدی؟ :/ درهرصورت، به نظرم ارزش دیدن رو داشت.

پژمان بدک نیست. اصلاً چه دلیلی داره شخصیت اصلی فیلم پرسپولیسی باشه؟ :-" اما جدی، از این تیم توقع بیشتری داشتم؛ شاید به خاطر کارای قوی‌تری که قبلاً ازشون دیده بودم. البته، گویا الان بهتر از قسمت‌های اول‌ش شده. اینم بگم که نمیشه باور کرد پژمان جمشیدی قبلاً فوتبالیست بوده و «هیچ» سابقه‌ی بازیگری خاصی نداشته! بازی‌ش واقعاً خوبه و میشه گفت از خیلی بازیگرای دیگه‌ی فیلم بهتر بازی میکنه؛ فکر میکنم حتی از این به بعد میشه ازش به عنوان بازیگر نقش‌های طنز استفاده کرد. درکل به نظرم سریال طنز خوبی‌ـه. اگه نبینید چیزی رو از دست ندادید، ولی دیدنش هم بد نیست؛ فان‌ـه. :د

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

جدی، از این تیم توقع بیشتری داشتم؛ شاید به خاطر کارای قوی‌تری که قبلاً ازشون دیده بودم. البته، گویا الان بهتر از قسمت‌های اول‌ش شده. اینم بگم که نمیشه باور کرد پژمان جمشیدی قبلاً فوتبالیست بوده و «هیچ» سابقه‌ی بازیگری خاصی نداشته! بازی‌ش واقعاً خوبه و میشه گفت از خیلی بازیگرای دیگه‌ی فیلم بهتر بازی میکنه؛ فکر میکنم حتی از این به بعد میشه ازش به عنوان بازیگر نقش‌های طنز استفاده کرد. درکل به
نظرم سریال طنز خوبی‌ـه. اگه نبینید چیزی رو از دست ندادید، ولی دیدنش هم بد نیست؛ فان‌ـه. :د

شاید به خاطر موضوعش می گی توقع بیش تری از این تیم داشتی، ساختمان پزشکان کاری قوی بود و این کار هم به همون اندازه قوی ست، اما قطعا موضوعش جامعیت ساختمان پزشکان رو نداره تا بتونه جذابیت هاش رو بیش تر به نمایش بذاره.
مثلا مادربزرگ من که چیزی از فوتبال و دنیای اون در ایران سردرنمی یاره نمی تونه جذابیت های این سریال و اهداف و منظورش رو درک کنه.
و این که ساختمان پزشکان یه کار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بود که جامعه داره باهاش سروکله می زنه، اما دنیای ورزش این طوری نیست.

در کل من بازهم خلاقیت این تیم در انتخاب بازیگر و اعتماد به اولین ها تحسین می کنم ، همون طور که ساختمان پزشکان اولین کار تلوزیونی بهنام تشکر بود، این کار هم اولین کار پژمان جمشیدی ست!(نمی شه ولی باید باور کرد!)
من چند روز پیش توی روزنامه خوندم که امیرحسین رستمی ورود پژمان رو به این عرصه تبریک گفته بود و این رو هم گفته بود که حس می کنه پژمان به این کار علاقه داره و براش آرزوی موفقیت کرده بود.
در کل به نظر من بی نظیره!

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

این سریال در اصل برای عید ساخته شده بوده و 15 قسمت بوده که با اصرار سروش صحت به سازمان تونسته به 25 قسمت افزایشش بده ! و خب قطعن نوشتن و ساختن و جمع بندی یه سریال 25 قسمتی سخت تر از ساخت یه سریال 50-60 قسمتی مثل ساختمان پزشکانه و البته ساختمان پزشکان سکانس آپارتمانی داشت ولی پزمان سکانس های خیلی متعددی داره که کار رو سخت تر میکنه و به نظر من خیلی بهتره !در کل به نظرم این دو سریال در یه حد هستن ولی ساختمان پزشکان از نظر فیلمنامه یه مقدار قوی تر و طنز تر (!) بود !

پ.ن:پژمان جمشیدی به معنای واقعی کلمه عـــــــــــــــــــــــالیه (با اینکه پرسپولیسیه :-w و البته از استقلالیا توقع نمیره که انقدر خنگ باشن و به نظرم انتخاب کارگردان عالی بوده :> )

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Mysterious Quéèn :
شاید به خاطر موضوعش می گی توقع بیش تری از این تیم داشتی، ساختمان پزشکان کاری قوی بود و این کار هم به همون اندازه قوی ست، اما قطعا موضوعش جامعیت ساختمان پزشکان رو نداره تا بتونه جذابیت هاش رو بیش تر به نمایش بذاره.
مثلا مادربزرگ من که چیزی از فوتبال و دنیای اون در ایران سردرنمی یاره نمی تونه جذابیت های این سریال و اهداف و منظورش رو درک کنه.
و این که ساختمان پزشکان یه کار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بود که جامعه داره باهاش سروکله می زنه، اما دنیای ورزش این طوری نیست.

به نقل از جــــــــــــلاد لـــــاغر :> :
این سریال در اصل برای عید ساخته شده بوده و 15 قسمت بوده که با اصرار سروش صحت به سازمان تونسته به 25 قسمت افزایشش بده ! و خب قطعن نوشتن و ساختن و جمع بندی یه سریال 25 قسمتی سخت تر از ساخت یه سریال 50-60 قسمتی مثل ساختمان پزشکانه و البته ساختمان پزشکان سکانس آپارتمانی داشت ولی پزمان سکانس های خیلی متعددی داره که کار رو سخت تر میکنه و به نظر من خیلی بهتره !در کل به نظرم این دو سریال در یه حد هستن ولی ساختمان پزشکان از نظر فیلمنامه یه مقدار قوی تر و طنز تر (!) بود !

من نگفتم پژمان سریال بدی‌ـه که، حتی آخر حرفم هم گفتم «درکل به نظرم سریال طنز خوبی‌ـه.» منظورم این بود که «من» از این تیم توقع بیشتری داشتم! نظرم کاملاً سلیقه‌ای بود وگرنه نکاتی که شما گفتید کاملاً درست و البته واضح‌ـه. :د البته باید این نکته رو هم بگم که من کاملِ‌کامل پژمان رو ندیدم، برای همین شاید قضاوت‌م خیلی درست نبوده باشه.

نظرتون راجع به کارجدید سیروس مقدم، «بچه‌های نسبتاً بد»، چیه؟ هرشب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه‌ی یک پخش میشه. من دنبال نمیکنم؛ یکی دو قسمتش رو دیدم و خوشم نیومد. سوژه‌ش اصلاً‌ جالب نیست،‌حداقل ازنظر من!

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

منم یه چن قسمتشو که دیدم اصن جذب نشدم؛همون چن قسمتیم که دیدم به صرف بازیگر و کارگران خوبش جذب شدم.

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

من که اینهمه سریال میبینم ( :-" ) چن دقیقه از این سریال رو دیدم و اصلن ب نظرم جالب نیومد ! ب نظرم خسته کننده و کلیشه اومد + با صدا برداری بد !

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

هرچی کار خلافه انجام میدن تازه میشن بچه های نسبتا بد. خوب معلومه بدآموزی داره دیگه!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

این روایت غیر خطی بچه های نسبتا بد رو دوست دارم ولی از نظر فنی، سریال به شدت ضعیفه. هم فیلم برداری ها، هم بازی ها، هم مونتاژ ها. فیلمی که توی ژانر دزدی ساخته میشه، یه سری قواعد داره که باید رعایت شه تا بهش بگن فیلم دزدی! این فیلم هیچ کدوم از این قواعد رو اجرا نکرده.

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

تاالان هرچی فیلم از اقای مقدم دیدیم تا حدودی در جایگاه خودشون کار موفقی بودن
بنظرم این کار خیلی با دیگر کارهاشکن تفاوت داره و میتونستن خیلی بهتر درستش بکنن
اما خب موضوع فیلم از واقعیت های جامعمونه ک جوان هامون از درد نداری دست ب خلاف میزنن

بالا