• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هری پاتر

firebrand1370

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
پاسخ : کتاب های هری پاتر

از حق نگذریم این کتاب برای یک دانش اموز راهنمایی اخر رمان و شاهکاره اگه قوه ی تخیل قوی باشه میتونه جدا باهاش کیف کنه
راجع به ترجمه که ویدا اسلامیه افتضاح ترین ترجمه هارو داره اشراق در حد سانسور انتشارات خوبه ولی کتاب رو از 6 و به بعد باید بدون سانسور خوند که ترجمه شده اش توی بعضی ار سایت ها درست یک هفته بعد درومد و انصافا خیلی خوبه ........ دست بردن توی همچین کتاب هایی در انتشارات و طی ترجمه و چاپ کاملا طبیعیه

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

خوب اون انتشاراتی که می خواد چاپ کنه که نمی تونه بی سانسور بزاره!! مجوز بهش نمی دادن :D (ولی اشراق یه جور گفته بود که بفهمی چی سانسور شده ! )

amin.rgh

کاربر فوق‌فعال

به نقل از پگاه :
فارسي ترجمه ي ويدا اسلاميه بود
انگليسي هم 2 جا دانلود كردم هم دو همين بود...
تازه، كتاب انگليسي ش هم كه اومده بود دوستام گرفته بودن. عين هموني بود كه من خوندم!
می دونم بحث ماله خیلی پیشه اما خب ، جریان از این قراره که یه مدت یه کتاب (به زبون انگلیسی ) پخش شده بود می گفتن این کتابه هفته ... حتی قبل انتشاره کتابه اصلی بود ... می گفتن لو رفته . اما این طور نیست اصلا . اون کتابی که ترجمه ی ویدا اسلامیه خوندین درست بوده .

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
اصولا ویدا اسلامیه در ترجمه دست می بره! همونی هم که گفتم ورد هارو ترجمه کرده بوده ایشون بودن! توی کتاب 2 فکر کنم ! یا شاید 3 ! من ترجمه های خانم اشراق رو خوندم! کتاب های انگلیسی رو هم نخوندم! به نظرم پرتو اشراق بهتر ترجمه می کنن! روانی داستان رو زیاد نیمی گیرن!
درسته خان اسلامیه توی چهار تا کتاب اول ( فکر نکنم پنج هم بود ) ورد ها رو ترجمه کردن که با اعتراض روبهرو شد و توی کتاب های بعدی دیگه ترجمه نکردن . من خودم ترجمه ویدا اسلامیه رو بیشتر دوست دارم ... واقعا عالیه ( ترجمه ی بهارک ریاحی پور هم خوندم ، اشراق هم یک کتاب خوندم ، مرتضی مدنی نژاد هم که دیگه هیچ اصا نمیشه خوند :D )در مورد سانسور ها هم که کلا به طور رمزی میگه مثه بقیه حدف نمی کنه ... مثلا میگه دین و جینی توی راهروی خلوت به شدت در حال راز و نیاز بودن ( دیگه توی همه جا بوس رو راز و نیاز ترجمه کرده ) و چیزایی مثه این .

جالبه پگاه خانم...خوب صبر کردین تا ترجمه اومد .من وقتی کتاب هفت اومد نتونستم تحمل کنم ، نشستم انگلیسیش رو خوندم البته فقط چند فصله اول آخه بعدش ترجمه نتی اومد .

ویرایش:بخش آخر پست نامربوط بود ، حذف شد.

delafrooz.mir

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر :X

این جا یکی گفته که نماد آدم بد ها سبز بود... بابا تو فقط همون آرم مرگ خوارا رو دیدی؟ اصلا دقت نکردی که چشم های هری سبز بود و چشم های ولدمورت قرمز ؟! من که ترجمه ی اینترنتی کتاب 7 رو خوندم، یه جاش توی آخرین مبارزه شون می گه که این دو نفر چشم به چشم هم دوختن، " سبز در قرمز " که من کلی با این جمله حال کردم...
من هر چی فک کردم یادم نیومد که کجای کتاب آرم آدم خوبا قرمز بوده!

به نظر من کتاباش خوب بودن... مخصوصا کتاب 6 و 7 ... من خودم تا آخر کتاب 5 از هری خوشم نمی یومد، به نظرم یه بچه ی لوس بود که فقط شانس آورده بود...
ولی آخر کتاب 6 که دامبلدور مرد، واقعا دلم براش سوخت... مخصوصا اون جا که می گفت "دامبلدور رفته بود، و برای همیشه هری را تنها گذاشته بود" یا آخرین جمله ی کتاب که میگفت هری دلش خوش بود که نبرد نهاییش با ولدمورت هر زمانی که باشه، هری هنوز یه روز دیگه رو داره که به شادی و خوشی در کنار رون و هرمیون بگذرونه...
قبول دارم که بعضی جاهاش دیگه رولینگ زیادی از هری تعریف می کرد، مثلا وقتی که دامبلدور می گفت : "هری، تو هنوز خودت نمی دونی که چه قداستثنایی هستی" یا زمانایی که خیلی خیلی از جینی تعریف می کرد تا این طوری کلاس هری کلی بره بالا... ولی به غیر از اونا به نظرم خوب بود
در مورد کتاب هفت... به نظرم یه شاهکار تموم بود... فصل "داستان شاهزاده" فصل مورد علاقه امه... تا مدت ها وقتی بحث عشق و این چیزا می شد، من ناخودآگاه می خواستم از هری پاتر مثال بیارم و حرفمو ثابت کنم که مثلا عشق خیلی چیز قوی ایه... به نظر من که کار رولینگ خیلی خوب بود، اولش تا جایی که می تونست جادو رو قدرتمند نشون داد و در آخرین لحظات ثابت کرد که حتی جادو هم ازعشق ضعیف تره
همه ی کتاب هفت به نظرم داشت از خود گذشتگی رو یاد می داد، وقتی که هری حاضر شد خودشو تحویل ولدمورت بده و بمیره، و وقتی که برای این که مرگش آسون بشه از اون انگشتره استفاده کرد و آشنایانش رو برگردوند، وقتی که اسنیپ داشت می مرد و به جای این که خودش رو نجات بده، آخرین کاری که کرد کمک به هری بود، یا مثال دیگه اش همون فصل داستان شاهزاده... این که رون و هرمیون حاضر شدن با کلی بدبختی از خانواده هاشون جدا بشن و به هری کمک کنن، وقتی که هری حاضر شد بی خیال جینی بشه، اگه یه کم فک کنین می بینین که انصافا شخصیت های اصلی داستان خیلی از خودگذشتگی کردن...

در مورد این که داره فرهنگ سازی غلط می کنه و ... درسته که رولینگ گفت دامبلدور هم جنس بازه، ولی خداییش کسی که کتاب رو خونده اینو باور می کنه؟! من که خودم اصلا باورش نکردم... حتی توی کتاب هم هیچ جایی وجود نداشت که احتمال بدیم دامبلدور هم جنس باز بوده!!!! به جز وقتی که با گریندال والد دوست بود که به نظر من اون هم احتمالش صفره... برای من اصلا مهم نیست که رولینگ اینو گفته یا نه، به نظر من که دامبلدور هم جنس باز نبود و این اصلا روی علاقه ام به این آدم تاثیری نداشت...
ولی حتی اگه فک کنیم که دامبلدور هم همجنس باز باشه، دقت کردین که توی کتاب آخر چه قد دامبلدور کوچیک شد؟ این که خودش اعتراف کرد که به دنبال جاودانگی بوده، این که کلی هری رو بزرگ کرد و گفت تو ارباب واقعی مرگ هستی و این که توی گذشته اش کلی کار بد انجام داده بود...

و یه مورد دیگه:
یکی از بیشترین اشکالایی که همه به کتاب هفتش می گیرن این بود که آخرش زیادی خوب تموم شد.
دو تا مثال می زنم:
کارتون Road Runner، همون که یه گرگ دنبال یه پرنده بود که هی میگ میگ میکرد... آخرین قسمتش این طوری تموم شد که گرگه اومد وسط جاده وایساد و یهو کارد و چنگال رو زد به پرنده هه و خوردش... بعد از اون تا چند روز مردم جلوی کمپانی سازنده اش تظاهرات واعتصاب کردن که چر این کارتون این طوری تموم شد. شرکت هم مجبور شد یه قسمت آخر دیگه براش بسازه
دوم، یه آهنگ بود که 3-4 سال پیش توی ترکیه خیلی معروف شد ( اسمش رو یادم نیست ) ولی جریان یه پسره بود که دوست دخترش رفت ازدواج کرد و روز ازدواجش، این پسره خودش رو با گیتارش از بالای ساختمون پرت کرد پایین.... آمار دقیق یادم نیست ولی فک کنم همین یه دونه آهنگ 17% آمار خودکشی رو توی ترکیه افزایش داد
حالا بیاین فرض کنین که پرفروش ترین کتاب دنیا بعد از انجیل، بیاد با یه پایان تلخ تموم بشه... دیگه کل مردم دنیا میرفتن خودکشی می کردن!!!
البته بماند که به نظر خود من، پایان خیلی خوب بود و واقعا کسی که کلی رنج کشیده بود، استحقاق همچین پایانی رو داشت!

فک نکنین که من خیلی جوگیر بودم و ... گفتم که اوایل داستان اصلا از هری خوشم نمی یومد، ولی انصافا یه کم از نزدیک به قضیه نگاه کنین. هری انصافا آدم خیلی خیلی خوبی بود

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

من خیلی قبلا دوست داشتم و فکر می کردم بهترین کتاب دنیاست و هر قسمتشو بیش از چند بار خونده بودم ولی الان افسوس وقتی رو که گذاشتم میخورم

واقعا حیف

persiannovel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز

به نقل از تنها :
من خیلی قبلا دوست داشتم و فکر می کردم بهترین کتاب دنیاست و هر قسمتشو بیش از چند بار خونده بودم ولی الان افسوس وقتی رو که گذاشتم میخورم

واقعا حیف
چرا؟

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

الان که فکر میکنم به نظر من ارزش خوندن نداشت چون همش یکنواخت بود واقعا ترجسح میدم کتابای فلسفی بخونم

البته هر کسی یه عقیده ای داره

persiannovel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز

آره!
من هم با شما موافقم!
هری پاتر خوب نبود من همشو خوندم ولی بعد پشیمون شدم کتاب های دنیای سوفی به آن ترجیح می دادم حتی کتاب های سرزمین اشباح درن شان!!!
من بزرگترین اشتباحمو که خیلی ناراحتم میکنه این می دونم که آی دیمو وقتی تو جو هری پاتر بودم ساختم و اسمشو گذاشتم sorooshpotter :-&

soha h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان+یزد
شهر
یزد
دانشگاه
university of tehran
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

یه نظرتون جالب ترین شخصیت جلد اخر کی بود؟

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از soha h :
یه نظرتون جالب ترین شخصیت جلد اخر کی بود؟
اسنیپ!
و در کل:من عاشق و خوره ی کتاب های هری پاتر هستم.....

soha h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان+یزد
شهر
یزد
دانشگاه
university of tehran
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من هم اسنیپ فوق العاده بود.جلد اخر هم معرکه بود

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

در هر صورت به نظرم قشنگ بود. تمام نمای مدرسه که ما باهاش درگیریم رو تو کتاب اورده. من ازینش خوشم می اد. بعدش نگاه جالبی داشت به جادو گری.

NESA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد

کتاب های خیلی جالبیه !
به دلیل خلاق بودن نویسندشه !
واقعا خانم تواناییه ! <D= <D=

ghazal.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دارم برای المپیاد فیزیک می خونم!!
دانشگاه
دوست دارم كه فردوسي باشه !!
رشته دانشگاه
چه مي دونم!!!!!!

خيلي قشنگ دنياي جالبي داره من هر كدومشو بيشتر از 10 بار خوندم ولي الان ترجيح مي دم كه يك تيپ ديگه كتاب بخونم
نويسندش هم خيلي خوب البته ترجمه ويدا اسلامي هم بي تاثير نبوده!!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

جالبه
دوم ابتدایی بودم هری پاتر و زندانی آزکابان رو خریرم خوندم
در عرض 3 روز خوندم
دیگه علاقه مند شدم تا تهش خوندم
بزرگترین ضعف نسخه های ایرانی کتاب های تخیلی ایرانی اینه که تخیل محدود نیست
یعنی هر لحظه هر چیزی ممکنه بشه و قانونی وجود نداره
بنابر این هیچوقت فروش خوبی ندارن پس وقتی نمی تونن مثل هری پاتر یا خیلی های دیگه کتب بنویسن بهش حمله می کنن
مقاله ی کیهانو که خوندید؟
یا مستند صدا و سیما

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من وقتی دبستان و راهنمایی بودم هر جلدشو تقریبا 10 بار خونده بودم(به غیر از 7 که هنوز نیومده بود)اون موقع به نظرم عالی بودن ولی الان زیاد حوصله و وقت ندارم.اما هنوزم به نظرم خیلی خلاقانست!

cullen

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
FarZanegane Amin
شهر
Isfahan

7 ساله که دارم با هری زندگی می کنم!!!دنیای هری پاتر قشنگ ترین دنیای تخیلیه!
رولینگ یه نابغه است

niloofar n

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
mashhad
دانشگاه
????????

اون اولش كه تب خوندن اين كتاب افتاده بود منم خوندمش فضاش واقعا واقعيه ولي الان كه فكر مي كنم اونقدرا هم شاهكار نبوده

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد

به نقل از niloofar n :
اون اولش كه تب خوندن اين كتاب افتاده بود منم خوندمش فضاش واقعا واقعيه ولي الان كه فكر مي كنم اونقدرا هم شاهكار نبوده
چرا این فکرو میکنی؟
به نظر من که شاهکار بوده و خواهد بود
خیلی برنامه داشت کتابش
میدونی چقدر ذهن بزرگی میخواد این همه اتفاق رو از جلد یک برنامه ریزی کردن به طوری که کسی نتونه حدس بزنه؟

cactus

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1(مشهد)
شهر
مشهد
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من خانم رولينگ خيلي با استعداده وقدرت تجسم بالايي داره و كتاباش خيلي قشنگن (البته فقط ترجمه ويدا اسلامي خوبه بقيه ترجمهاش بدرد نميخورن)

بالا