• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال سهمیه هیئت علمی

شما در كنكور از چه سهميه هايى برخوردارين؟

• رای‌دهندگان
    91

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : ابطال سهمیه هیئت علمی

این سهمیه هیچ حقی از کسی رو پایمال نمیکنه. مطمئن باشید. /m\

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

خیلی نامردیه یکی که والدینش فرهنگیه یا جانبازه کلی سهمیه دارن
حالا که ما یه سهمیه داریم میگن نه
شما هم که خوش حالید اگه خودتون هم شامل این قضیه میشدید کلی ناراحت میشدید ولی حالا که نیستید میگید چه خوب شد [-(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ۩ amir abbasi ۩ :
خیلی نامردیه یکی که والدینش فرهنگیه یا جانبازه کلی سهمیه دارن
حالا که ما یه سهمیه داریم میگن نه
شما هم که خوش حالید اگه خودتون هم شامل این قضیه میشدید کلی ناراحت میشدید ولی حالا که نیستید میگید چه خوب شد [-(
اگه بگم من شامل این سهمیه می شدم اما ازش استفاده نکردم چون به نظرم واقعا ناحقیه، چی می گین؟!

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از مهســـــــــــــا :
اگه بگم من شامل این سهمیه می شدم اما ازش استفاده نکردم چون به نظرم واقعا ناحقیه، چی می گین؟!

نه ناحقی نیست
بالاخره پدر یا مادر شما زحمت کشیده و جزو هیئت علمی شده و بالاخره باید یه سری مزایا برای فرزندانشون بزارن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

نه ناحقی نیست
بالاخره پدر یا مادر شما زحمت کشیده و جزو هیئت علمی شده و بالاخره باید یه سری مزایا برای فرزندانشون بزارن
عجب منطقی!!!!
پدر و مادرم زحمت کشیدن به من چه ربطی داره؟!
آیا خون من از خون بقیه رنگین تره؟!
آیا قبول شدن یه نفر از یه روستای دور افتاده تو اردبیل از یه خانواده با سطح تحصیلات نزدیک به صفر با ارزش تره یا کسی که از بچگی تو محیط فرهنگی و با درس بزرگ شده؟!
یعنی واقعا کدوم باید سهمیه داشته باشن؟!

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از مهســـــــــــــا :
عجب منطقی!!!!
پدر و مادرم زحمت کشیدن به من چه ربطی داره؟!
آیا خون من از خون بقیه رنگین تره؟!
آیا قبول شدن یه نفر از یه روستای دور افتاده تو اردبیل از یه خانواده با سطح تحصیلات نزدیک به صفر با ارزش تره یا کسی که از بچگی تو محیط فرهنگی و با درس بزرگ شده؟!
یعنی واقعا کدوم باید سهمیه داشته باشن؟!

بله حرف شما درس ولی اگه تو همه چی عدالت رعایت میشد تو اینم بشه
الان اونی که باباش جانبازه کلی سهمیه نه فقط تو کنکور بلکه تو همه چی داره
حالا بیان برای فرزند هیئت علمی هم یه مزایا بزارن در برابر اون همه نا عدالتی هیچه

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

آخه چه ربطی داره؟؟؟؟؟
پدر مادر شما زحمت کشیده چرا باید جای یک نفر دیگه رو سره کلاس پر کنی؟!
شما می فهمی حق یعنی چی؟

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

بله حرف شما درس ولی اگه تو همه چی عدالت رعایت میشد تو اینم بشه
الان اونی که باباش جانبازه کلی سهمیه نه فقط تو کنکور بلکه تو همه چی داره
حالا بیان برای فرزند هیئت علمی هم یه مزایا بزارن در برابر اون همه نا عدالتی هیچه
من کلا با همه ی سهمیه ها ی اینجوری مخالفم (با اینکه خودم واجد یکی شون هستم!) چون ظلم آشکار به بقیه است !
خب راست میگن دیگه ... من و شما چه فرقی با بقیه داریم که سهمیه داشته باشیم ؟ چون یه زمانی بابامون رفته جنگ یا مامانمون یه زمانی درس خونده ؟ دلیل نمیشه که!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

حرف شما درست که تو همه چی بی عدالتی هست!
اما این به هیچ وجه چیزی رو توجیه نمیکنه!
اگه من که هی میام میگم ظلم و بی عدالتی و سهمیه و اله و بله!!! برم خودم از سهمیه استفاده کنم دیگه اصلا هیچی...
همه حرفا میشه شعار!
من اینکارو نکردم چون قبولش نداشتم...

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من نظرمو نمیگم فقط به یه نکاتی اشاره میکنم :-"
این که سهمیه هیئت علمی یه چیزی مازاد بر ظرفیته...یعنی اول ظرفیت توسط اونایی که سهمیه ازاد یا سایر رو دارن پر میشه و در اخر اینا اضافه میشن...یعنی اون حق کسی رو نمی خوره...ولی یه امتیاز داره خب...

در جواب دوستمون که فرمودن چرا جانبازا سهمیه دارن پس ما....
ببین برادر امکاناتی که شما داشتی رو هم باید مد نظر قرار داد دیگه...اون یارو باباش که عین پدر گرامی شما کار نکرده...خودبخود از یه چیزایی محروم شده...ولی شما چی؟...امکاناتت رو ازت گرفتن؟؟

بعد این که اون فرزند جانباز خودش انتخاب نکرده که یه چیزایی رو نداشته باشه :)که در اخرش یه سری مزایا بهش بدن...خودتون رو بذارین جای طرف...حاضر بودین والدینی جانباز داشته بودین؟(بلا بدور و از این حرفا)

در جواب کسی که گفت سهمیه هیئت علمی جای کسی رو پر میکنه هم که جواب دادم....اون جای کسی رو پر نمی کنه...یه صندلی اضافه میارن براش :-"

مثکه با همه مخالفت شد :D
بله...کلا بحثی نیست که به نتیجه برسه...از هر زاویه ای یکی راس میگه و حق با اونه :-??

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از کویر :
من نظرمو نمیگم فقط به یه نکاتی اشاره میکنم :-"
این که سهمیه هیئت علمی یه چیزی مازاد بر ظرفیته...یعنی اول ظرفیت توسط اونایی که سهمیه ازاد یا سایر رو دارن پر میشه و در اخر اینا اضافه میشن...یعنی اون حق کسی رو نمی خوره...ولی یه امتیاز داره خب...

در جواب دوستمون که فرمودن چرا جانبازا سهمیه دارن پس ما....
ببین برادر امکاناتی که شما داشتی رو هم باید مد نظر قرار داد دیگه...اون یارو باباش که عین پدر گرامی شما کار نکرده...خودبخود از یه چیزایی محروم شده...ولی شما چی؟...امکاناتت رو ازت گرفتن؟؟

بعد این که اون فرزند جانباز خودش انتخاب نکرده که یه چیزایی رو نداشته باشه :)که در اخرش یه سری مزایا بهش بدن...خودتون رو بذارین جای طرف...حاضر بودین والدینی جانباز داشته بودین؟(بلا بدور و از این حرفا)

در جواب کسی که گفت سهمیه هیئت علمی جای کسی رو پر میکنه هم که جواب دادم....اون جای کسی رو پر نمی کنه...یه صندلی اضافه میارن براش :-"

مثکه با همه مخالفت شد :D
بله...کلا بحثی نیست که به نتیجه برسه...از هر زاویه ای یکی راس میگه و حق با اونه :-??
ولی به نظر من ، این امکانات جواب چیزایی که من ازشون محرومم رو نمیده (تابلو شد دیگه ، نه ؟ :D) فقط حق یکی دیگه پایمال میشه ! خب چرا به جای من یکی که استحقاق بیشتری داره نره بشینه روی اون صندلی که اضافه می کنن ؟ :-?

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

در جواب کسی که گفت سهمیه هیئت علمی جای کسی رو پر میکنه هم که جواب دادم....اون جای کسی رو پر نمی کنه...یه صندلی اضافه میارن براش
در جواب آقایی که نام کاربریشون کویر هستش جدا برام سوال پیش اومده چرا چون پدر یا مادر ایشون هیئت علمین باید صندلی اضافه بشه براشون؟
اگر یک رشته ای یک ظرفیتی داره دیگه نباید بهش اضافه بشه اگرم چندتا صندلی رو نگه میدارن که بعدا با سهمیه پرشون کنن این خارج عدالته و اون چندتا صندلی هم باید به همون روش رتبه بندی پر بشه!

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید در مورد اینکه چرا صتدلی اضافه برای هیئت علمی هست و برای بقیه نیست نمیشه بحث کرد چون به نتیجه نمیرسه.
پست کویر رو کاملا تایید میکنم. بحث شده بود که این افراد جای کسی رو میگیرن ولی اینطور نیست.
اونایی که جای بقیه رو میگیرن سهمیه شهید و جانباز و بسیج هست.

• لایک
امتیازات: kavir

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از جام طلا :
ببینید در مورد اینکه چرا صتدلی اضافه برای هیئت علمی هست و برای بقیه نیست نمیشه بحث کرد چون به نتیجه نمیرسه.
پست کویر رو کاملا تایید میکنم. بحث شده بود که این افراد جای کسی رو میگیرن ولی اینطور نیست.
ببینید اگه قرار به جای بقیه رو گرفتنه که همه ی سهمیه ها این طوریه ... مگه این دوتا چه فرقی دارن ؟ :-?

• لایک
امتیازات: fa.z

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید کسی که باباش جانبازه فرضا" بیماری اعصاب (!!) داره هر روز داره با بابای مریضش برخورد میکنه بابائی که مثلا بقیه سالم نیست نمی تونه

کاری که بابای سالم می کنه رو براش انجام بده حالا مریضی اعصابم داره شاید اصلا نتونه تو خونه درس بخونه

یا وقتی بابا شهید شده خب.

البته این درست که ما برای کشورمون نیروی متخصص می خوایم نمیشه این جور چیزا رو قاطی دانشگاه کرد

ولی کسی که سهمیه هیئت مدیره داره چه مشکلی داره؟؟

مثلا چه مشکلی داشته که نتونسته درس بخونه؟

کور شه بخونه!! والا

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از saranaz - Eblis :
ببینید کسی که باباش جانبازه فرضا" بیماری اعصاب (!!) داره هر روز داره با بابای مریضش برخورد میکنه بابائی که مثلا بقیه سالم نیست نمی تونه
کاری که بابای سالم می کنه رو براش انجام بده حالا مریضی اعصابم داره شاید اصلا نتونه تو خونه درس بخونه
یا وقتی بابا شهید شده خب.
البته این درست که ما برای کشورمون نیروی متخصص می خوایم نمیشه این جور چیزا رو قاطی دانشگاه کرد

ولی کسی که سهمیه هیئت مدیره داره چه مشکلی داره؟؟
مثلا چه مشکلی داشته که نتونسته درس بخونه؟
کور شه بخونه!! والا
ببینید من دارم خودمو در نظر میگیرم ... یه بار دیگه هم گفتم این چیزا (سهمیه دانشگاه و ...) پاسخ مناسبی برای کارای بابامون نیست [-( (یه چیزی میدونم که میگم دیگه!)
آخه شما فکر کنید طرف رتبه ی بدون سهمیه اش 10000 ــه بعد با سهمیه میشه 140 میره میشینه دانشگاه شهید بهشتی پزشکی میخونه (پسر دوست بابام!) آیا این منطقیه ؟ با عقل جور در میاد ؟ :-?

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ارنواز :
ببینید من دارم خودمو در نظر میگیرم ... یه بار دیگه هم گفتم این چیزا (سهمیه دانشگاه و ...) پاسخ مناسبی برای این چیزا نیست [-( (یه چیزی میدونم که میگم دیگه!)
آخه شما فکر کنید طرف رتبه ی بدون سهمیه اش 10000 ــه بعد با سهمیه میشه 140 میره میشینه دانشگاه شهید بهشتی پزشکی میخونه (پسر دوست بابام!) آیا این منطقیه ؟ با عقل جور در میاد ؟ :-?

الان در مورد جانبازی و اینا میگی؟

ببین من خودمم گفتم که !!

"البته این درست که ما برای کشورمون نیروی متخصص می خوایم نمیشه این جور چیزا رو قاطی دانشگاه کرد "

:-??

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

من هنوز در مورد این پاسخی نگرفتم :

به نقل از ارنواز :
ببینید اگه قرار به جای بقیه رو گرفتنه که همه ی سهمیه ها این طوریه ... مگه این دوتا چه فرقی دارن ؟ :-?

@ ساراناز : آره در مورد جانبازی گفتم .

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ارنواز :
من هنوز در مورد این پاسخی نگرفتم :

فرقش اینه که سهمیه هیئت علمی بعد از اینکه نتیجه کنکور بیاد تاثیر داره جانبازی و اینا رو نتیجه مستقیما"

یعنی یارو معماری کاشان قبول شده میره عمران شیراز با هیئت علمی

بعد یکی دیگه با رتبه مثل بالائی راست قبول میشه عمران شیراز

البته من نمی دونم سهمیه کدوم بیشتره! مثل بود

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

جا گرفتن فقط گرفتن صندلی نیست.
شما کلی درس میخونی و یه رتبه ای میاری و میری دانشگاه x. حالا یکی که سهمیه هیئت علمی داره میره یه رتبه ای میاره خیلی بدتر از شما و میاد همون دانشگاه x . بعد یه نفر که رتبه ـش بین شما و اون آدمه میره یه دانشگاه پایین تر.

من با چیزی که ساراناز گفت موافقم.
کسی که مثلا پدرش شهید شده یا جانبازه خب شرایطش سخته(در مواردی سهمیه تعلق میگیره که اون آدم دیگه واقعا لطمه جدی دیده. یعنی به خاطر یه درصد کم جانبازی نمیان رتبه کسی رو اون طوری تغییر بدن.) اما کسی که درس خونده و شده عضو هیئت علمی واسه خودش خونده و شرایط زندگیش بهتر شده مسلما.
به نقل از جام طلا :
به بسیج توی دانشگاه دولتی سهمیه ای تعلق نمیگیره.

بالا