• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حذف کنکور

با حذف کنکور موافقید؟

• مخالفم

رای‌ها: 195 77.1%
  • موافقم

رای‌ها: 58 22.9%

• رای‌دهندگان
    253

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)
پاسخ : حذف کنکور

به نقل از ...melika :
به نظر من خیلی خوب نیست!ما کسایی رو داریم که فقط درسا رو حفظ میکنن و هیچ بهره ی هوشی هم ندارن!!!خب اینجور افراد خیلی راحت میتونن معدل بالا بگیرن و برن دانشگاه خوب و ...
نه خب...هر دانشگاهی باید باتوجه به معیاراش امتحان ورودی بگیره...آزاد مسلکا حفظی میگیره ولی دانشگاهای معتبر مفهومی استدلالی میگیرن...به هرحال امتحان ورودی یکی از معیارای رتبه بندی دانشگاها هست...
به نقل از G.MM :
درسته اینجوری هر دانشگاه آزمون ورودی میذاره
اونوقت یه بدبخت باید از اون سر کشور بره شهری که میخواد آزمون بده
تازه شاید قبول هم نشه
پس چند شهر میره و چند آزمون میده
اینجوری باید برای هر آزمون کلی استرسو تحمل کنه
ولی اینجوری فقط یک بار استرسو تحمل میکنی
و تکلیفت هم برای دانشگاهت معلومه
هر دانشگاهی متناسب بااون سطح علمی ای که میخواد آزمون ورودیشو برگذار میکنه...مسلما شرط معدل یکی از راههای دسته بندی این افراد هست...مثلا از معدل19به بالا میتونن آزمون دانشگاه تهرانو بدن...درضمن مسلما آزمون یه دانشگاهی در سراسر کشور برگذار میشه...نه فقط خود شهرش...
خب درسته که چن بار استرسو تحمل میکنه...ولی در عوض اصولی تره...
من یه نظری دارم واسه اینا...من میگم باید کنکور به عنوان یه آزمون عمومی باشه ولی حالا یه آزمون تشریحی هر دانشگاهی بعدش بگیره که اینطوری گلچین کنه...مثلا2000نفر اول کنکور حق شرکت در آزمون تهرانو داشته باشن...ینی فقط یه ملاکی باشه واسه اینکه چه کسایی آزمون کودوم دانشگاهو بدن...

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

بنظرم باید کنکور برداشته شه
چون از اول ابتدایی دغدغه درسیمون فقط کنکوره
از همون موقع بهمون تست میدن و پدرمون درمیاد؛
تو دبیرستانم که استرس کنکور واقعا حال آدمو از درس برمیداره
هر دانشگاه واسه خودش ی معیارهای خاصی تعیین کنه تا افراد خودشون رو با اون مطابقت بدن و اونجوری وارد دانشگاه شن؛
یه استادی میگف:
سیستم آموزشی ایران مثل قیف برعکس میمونه
واسه ورود به دانشگاه ملت خودشونو خفه میکنن و وقتی از قسمت تنگ قیف [کنکور] رد میشن پاس کردن درسا عین آب خوردن میشه و زیاد مثل کنکورجدی نیس
در صورتی که تو کشورهای پیشرفته: ورود به دانشگاه راحته ولی خروج سخته

من نمیدونم کدوم درسته یا غلط

ولی بنظرم دومی بهتر بود

asal far

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی

بابا دقیقا بنظرم بدیه این سیاست اینه که هرکی خر بزنه موفق میشه وهمه چیز به خر زدنه و اونوقت ادمایی که هوش دارن پی گند زدنو شلوغیو اینجور کاران در صورتی که وقتی به اون افراد مسئولیت داده بشه واز هوششون درست استفاده بشه اااااااا همه چیز عالی میشه.
من مخالف کنکور نیستما اما بنظرم بهتره مثل ترکیه کنکور 3بار برگزار بشه و تو هر دفعه یه تعدادیو بردارن چون اومدیمو شب کنکور یکی حالش بد شد اونوقت عادلانه نیست یه سالو از دست بده واینکه اونا فقط ریاضی رو امتحانن میدن چون معتقدن هر کی ریاضیش خوب باشه از پس همه چیز برمیاد وتو همه رشته ها موفقه.............
کاش واسه مام اینطوری بشه.................

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

سلام دوستان.
من امشب یعنی همین الان به BBC نگاه می کردم و درباره ی کنکور بحث هایی شد مبنی بر این که طی 5 سال آینده کنکور حذف میشه.
اما خاطر نشان کردند که کامل حذف نمی شه؛ یعنی از امسال درصدی از ورودی هارو با نمرات 3 سال آخر دبیرستان (دوم و سوم و پیش) حساب می کنن. امسال از 25% شورع میشه و تا 5 سال به 85% میرسه. البته افزود که واسه رشته های عملاً حذف نمیشه؛ چون داوطلب زیاده و در صورت پذیرش همه در دانشگاه های دولتی و بورس مثل شریف و بهشتی موجب کاهش کیفیت آموزش میشه.
البته اگه گذشته رو در نظر بگیریم شدنی نیست؛ چون در سال 86 گفتن که تا 5 سال حذف میشه اما نشد (یعنی باید سال قبل حذف میشد که نشد.)

حالا به نظر شما مشکل این طرح چیه؟
به نظر من اولین مشکل در ارزشیابی هست. چون اگه ورودی طبق نمرات 3 سال آخر باشه، اون وقت در حق ما ظلم میشه. چون امتحانات ما سخت هست. افزون بر این که در بزخی مدارس نمره عادلانه داده نمیشه و حق کلام به دست معلم می افته نه به دانسته ها و توانایی دانش آموز.

نظر شما چیه؟

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

امیر رضا زده بود تاپیکشو :

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,98990.0.html

:D
___

خیلی مسخرس :|

بالاخره هر چی باشه امتحان نهاییا دست یه سری مصحح هستنو ممکنه سلیقه ای تصحیح بشن و این ظلمه :|

تنها راه دسته بندی کردن بچه ها واسه یونی یه ازمون استاندارد(نه مثل 92 غیر استاندارد ) به اسم کنکوره :|

×فاطمه: ترکیب شد!

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

اون تاپیک، تاپیک اخباره؛ اونجا بحث نکنید؛ همینجا صحبت کنید؛ تاپیک تکراری ـه فقط که ترکیب می‌شه به زودی! :D

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

پس قفل نشه. به بحث ادامه بدیم. من نظرمو گفتم. نظر شما چیه؟ با دلیل

• لایک
امتیازات: Kenji

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

اره
اعلام کرد طرح سوال و تصحیحش دست دبیرا نیست
و همه چی بستگی به 3 سال آخر داره
و اینکه سال 93 تاثیر معدل حداقل 20 درصده و بعد از اون تا 5 سال کنکور کم کم حذف میشه
و تاثیر معدل بیشتر
البته برای اون 15 درصد رشته مل پرمتقاضی کنکور همچنان میمونه

salam123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از ! Amir ! :
حالا به نظر شما مشکل این طرح چیه؟
به نظر من اولین مشکل در ارزشیابی هست. چون اگه ورودی طبق نمرات 3 سال آخر باشه، اون وقت در حق ما ظلم میشه. چون امتحانات ما سخت هست. افزون بر این که در بزخی مدارس نمره عادلانه داده نمیشه و حق کلام به دست معلم می افته نه به دانسته ها و توانایی دانش آموز.

نظر شما چیه؟
به نظرم بخوان این کار رو کنن قطعا میان اون ۳ سال آخر رو امتحاناش رو کشوری برگزار می‌کنن، البته باز هم مشکل یکسان صحیح نشدن برگه‌ها هست.

به نظرم خوبه که نتیجه‌ی این همه سال مدرسه رفتن فقط توی یک روز مشخص نشه، ولی شاید بهتر باشه آخر هر سال یک امتحان کنکور مانند برگزار بشه که صحیح کردنش هم سلیقه‌ای نباشه.

بدی این طرح اینه که آدمایی که کل دبیرستان روی پژوهش و المپیاد و رباتیک وقت می‌ذاشتن و فقط پیش‌دانشگاهی درس می‌خوندن وقت کمتری برای کارهای دیگه خواهند داشت و این اصلا خوب نیست.

سوالی هم که پیش میاد اینه که اونایی که قبلا پشت کنکور می‌موندن و دوباره کنکور می‌دادن با این طرح چیکار باید بکنن؟

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

خب، مشکل حل شد؛ تاپیک پاکسازی شد؛ بفرمایید ادامه بدید! :ی

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

پس باید یه فکریم به حال المپیادیا بکنن [-( این جوری که خیلی بده دیگه هیچکس المپیاد نمیخونه! :((

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

پس حداقل تا سال 94 حذف نمیشه نه؟

چون امسال امتحانای سال دوم هماهنگ کشوری نبود.

مبینا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز انشاالله

نه بابا تا 94 کنکور صد در صده چون اول که هنوز امادگیهای لازم حذف کنکور رو ما ها که 94 کنکور ایجاد نشده پس ما 94 طبق روال قبلیم

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از mahen1375 :
پس باید یه فکریم به حال المپیادیا بکنن [-( این جوری که خیلی بده دیگه هیچکس المپیاد نمیخونه! :((

آره منم اگه درصد نهایی بره بالا 50 دیگه المپیاد رو ول میکنم وقتی میشه 85 درصدش رو با یه ماه خر زدن به دست آورد پس دیگه چرا خودمو جر بدم المپیاد بخونم اون 15 درصد باقیمونده هم یه کاری میکنیم حالا بعد چند سال ببینید تیم های المپیاد ایران چه قد ضعیف بشن باو اینا شب میخوابن صب بیدار میشن قانون ول میدن از خودشون الان خوارزمی چی میشه پس الان نصف ملت انگیزشون رو از دست دادن به غرعان

الان اینن چی میگه:http://www.khabaronline.ir/Detail/210888

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

به نقل از آلبرت :
پس حداقل تا سال 94 حذف نمیشه نه؟

چون امسال امتحانای سال دوم هماهنگ کشوری نبود.

نه کامل حذف نمیشه. واسه رشته های بورس مثل مهندسی برق شریف کنکور پابرجاست. چون اگه واسه اونا هم حذف میشد کیفیت آموزش و تدریس میاد پایین.

khataei

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی٧
شهر
تهران

با رأی نمایندگان تصویب شد؛

سابقه تحصیلی یا آزمون عمومی مبنای پذیرش دانشجو
نمایندگان مجلس با تصویب بند ۴ طرح سنجش دانشجو، پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها را منوط به سابقه تحصیلی یا آزمون عمومی یا عمومی ـ اختصاصی کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 7 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، با ماده 4 این طرح موافقت کردند.

براساس این ماده پذیرش دانشجو در دانشگاه ها منوط به سوابق تحصیلی آنان یا شرکت در آزمون عمومی یا عمومی ـ اختصاصی شد.

لازم به ذکر است که ماده ۴ این طرح به شرح ذیل است:

ماده ۴ ـ پذیرش دانشجو دردانشگاه ها به روش ظرفیت رشته ـ محل و یا تقاضای داوطلبان بر اساس سابقه تحصیلی یا سابقه تحصیلی و آزمون عمومی ـ عمومی اختصاصی صورت می گیرد.

تبصره ۱ـ وزارت آموزش و پرورش مسئولیت ارائه سابقه تحصیلی برای دانش آموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه را بر عهده دارد.

تبصره ۲ـ سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت سنجش داوطلبان را بر عهده دارد.

تبصره ۳ـ تعیین روش پذیرش دردانشگاه براساس ظرفیت رشته ها و تقاضای داوطلبان به صورت سالانه تعیین و ازطریق سازمان سنجش آموزش کشور قبل از ثبت نام اعلام می گردد.

تبصره ۴ـ در پذیرش دانشجو تأثیر سابقه تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از ۵ سال حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

تبصره ۵ـ در سال اول اجرای این قانون تأثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی می باشند حداقل ۲۵ درصد است.

گفتنی است ماده ۴ این طرح با ۱۳۲ رأی موافق، ۱۷ مخالف و ۶ ممتنع از ۱۹۵ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

یه مشت آدم که اصن نمیدونن کنکور چیه سابقه تحصیلی چیه دارن با سرنوشت دانش آموزا مث آب خوردن بازی میکنن! :|

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

بابا نظام آموزشی ما کلاً غلطه چه برسه به کنکور. چون سرنوشت ما در 4 ساعت معلوم میشه.
حداقل مثل ترکیه می کردن. یعنی تو یک سال 4 کنکور. نتیجه ی کدوم بهتر میشد اونو حساب می کردن.

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف