• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

به نقل از MeLi :
منطقه؟ اشتباه میکنین :) هم 1 و هم 6 منطقه 6ن... ولی فقط اونایی که ریاضیشونو تو آزمون ورودی 100 زدن از این مناطق فرستادن 1 بقیه رو فرستادن 6...

قبول کن به قول خودت برا توام که قرار بوده 1 بیفتی(خودت میگی اینو) اگه 6ه در کار نبود بهتر بود و بیشتر به حقت میرسیدی...
نمی دونم دقیقا طبق چی بوده؟!! ولی هرچی میتونه باشه جز این یکی! ریاضیه این آزمون خیلی ساده بود!!! اکثریت 100درصد زدن!!!!

خواهشا دیگه بحث نکنید!! pucycat tezar ariadneh در مورد این موضوع بحث کردن دیگه بیی فایده است! مدارس شروع شده ما هم در این همین مدارس تازه تاسیس داریم درس میخونیم!!! ما که تازه وارد سمپاد شدیم و اسم تیز هوش رو حالا چه به حق چه ناحق گذاشتن رومون رو بد نکنیم!!! مدل حرف زدنتون رو سمپادی کنین!!!! این جا هم فکر نمی کنم کسی بخواد توهین کنه اما خب همه ناراضی ان!! کاری هم نمیشه کرد!پس لطفا شخصیتتون رو حفظ کنید مرسی!!!! :D

• لایک
امتیازات: tezar

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از MeLi :
منطقه؟ اشتباه میکنین :) هم 1 و هم 6 منطقه 6ن... ولی فقط اونایی که ریاضیشونو تو آزمون ورودی 100 زدن از این مناطق فرستادن 1 بقیه رو فرستادن 6...

قبول کن به قول خودت برا توام که قرار بوده 1 بیفتی(خودت میگی اینو) اگه 6ه در کار نبود بهتر بود و بیشتر به حقت میرسیدی...
این طور که شما می گید یعنی بین مراکز رتبه بندی وجود داره در حالی که این طور نیست..
تنها ملاک پذیرش مراکز آدرس هستش و اون طور که من داشتم لیست قبولی های حلی 1و6 رو می دیدم قبولی ها یه مناطق خاصی رو فرستاده بودن 1 و مناطق دیگه ای رو هم 6

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ph :
این طور که شما می گید یعنی بین مراکز رتبه بندی وجود داره در حالی که این طور نیست..
تنها ملاک پذیرش مراکز آدرس هستش و اون طور که من داشتم لیست قبولی های حلی 1و6 رو می دیدم قبولی ها یه مناطق خاصی رو فرستاده بودن 1 و مناطق دیگه ای رو هم 6
من حلی رو نمیدونم ولی فرزانگان 1 و 6 دقیقا توی منطقه ان و فاصلشون طوری نیست که بخواین بگین خاطر منطقه تقسیم بندی کردن... یعنی سر چند تا خیابون اینور اونور؟ بعید میدونم... به احتمال زیاد یا رتبه بوده... اگرم نه که پس رندوم کار کردن! منطقه نیست... یعنی بعیده که باشه :)

• لایک
امتیازات: N.M

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از MeLi :
من حلی رو نمیدونم ولی فرزانگان 1 و 6 دقیقا توی منطقه ان و فاصلشون طوری نیست که بخواین بگین خاطر منطقه تقسیم بندی کردن... یعنی سر چند تا خیابون اینور اونور؟ بعید میدونم... به احتمال زیاد یا رتبه بوده... اگرم نه که پس رندوم کار کردن! منطقه نیست... یعنی بعیده که باشه :)
البته فکر نمی کنم اینا نظم خاصی داشته باشه چون کلن کاراشون بی حسابه! :D
اما منظورم از منطقه نزدیکی به مدرسه نبود این بود که مثلاً قبولی های مناطق 10-11-12 برن 1 13-14-15 برن 6
یعنی بین دو مرکز نصف کردن..

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

امروز یکی از بچه ها به نکته خوبی اشاره کرد...!
مسلما ما نمیتونیم تو یه پایه، به طور میانگین در هر دبیرستان، 100تا دانش آموز داشته باشیم،
که میشه 600 تا، با 6تا فرزانگان!!
قطعا ما 600تا تیزهوش نداریم...
پس چرا نمیان اونایی که واقعا استعداد دارنو بندازن تو یه مدرسه؟؟ و اسم بقیه مراکز رو هم بذارن هرچیزی بغیر از فرزانگان
که اسم سمپاد رو خراب نکنن؟؟
وقتی اینکارو نمیکنن، یعنی ما هیچکدوم از اون یکی باهوش تر نیستیم،یعنی همه جزو 600تا تیزهوش هستیم!!
همه...! از فرزانگان 1 تا 6...
حالا همه بچه های فرزانگان 4 و 6 بیان ادعا کنن که خیلی باهوشن و ما خنگیم!
دوستان، نظز شما چیزی که داره اتفاق میفته رو عوش نمیکنه!!!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهشــــــ ف ـــــید :
قطعا ما 600تا تیزهوش نداریم...
من یه چی بگم...
600 تا که هیچی تو شهر بزرگی مث تهران به زور به 100 تا میرسن!
اینایی که میان سمپاد اکثرن باهوشن و باهوشتر از بقیه و تلاش و علاقه خیلی بیشتر از بقیه...
نخبه و تیزهوش تو این مدارس کمه...منظورم کسی که عدد ضریب هوشیش در حد نخبه باشه رو میگم...
الان من تو همین مشهد 5 تا سوال ریاضی اگه میزدم میشد 20 امتیاز میرفتم شعبه 1 ولی نشد و 2 قبول شدم و به دلایلی انتقالی به 3 گرفتم...!
این 5 تا سوال کمتر ینی من خنگم؟ ینی هوشم کمتره؟
هوش با یه آزمون تعیین نمیشه...مهارت درسی هم همینطور...تو طولانی مدت بروز میکنه...امیدوارم منظورمو درس رسونده باشم... :)
الانم تهران جمعیتش به 4-5 تا شعبه میرسید...

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

ببین میفهمم چی میگی
اما بهر حال تا حالا اینجوری بوده که همه چی بر اساس همون سوالا تعیین میشده...
نه تنها5تا، بلکه 1سوالم مهمه!!
همه جا همینجوریه...
فرق آخرین نفری که قبول میشه با اونی که قبول نمیشه،1 سواله...
بحث خنگ بودن هم نیست، بحث تیزهوش نبودنه...
واقعا تیزهوش باید یه چیزی داشته باشه، باید ارزش داشته باشه
و هرچیزی وقتی کم باشه، ارزش داره...

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

بحث خنگ بودن هم نیست، بحث تیزهوش نبودنه...
واقعا تیزهوش باید یه چیزی داشته باشه، باید ارزش داشته باشه
و هرچیزی وقتی کم باشه، ارزش داره...
خدایی چن تا تیزهوش دارین تو مدرستون؟ تیزهوش به معنای واقعی...
نه با جمله آخر موافق نیسم...
حق یه عده بوده...هوشششون یکی بوده...دقت کمتر بوده...استرس داشتن یا هزار و یک دلیل دیگه...
کم ولی نه 3 تا شعبه با اون جمعیت زیاد تهران...
به نقل از MissMarvelous :
تنها چیزی که میتونه اختلاف سطح به وجود بیاره همین حاشیه ها و تلقین ها هس چون معلم و امکانات خوب که تو شهرای بزرگ کم نی...

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نظر شما دلیل اینکه ورودی ها هر روز رو به افزایش هست چیه ؟
من فکر می کنم اگر همین طوری پیش بره ، چیزی از سمپاد نمی مونه !!!
آلان هرکی رو نگاه می کونی میره تیزهوشان !
مدرسه فرزانگان 1 شیراز (ناحیه دو )
هر سال خیلی می خواست بگیره 75!
امسال 124 تا گرفتن !
که البته طی دوبار اعلام نتایج این اتفاق افتاده !!!!
بار اول 93 تا می گیرن و بار دوم مثل اینکه چون پسرانه بیشتر گرفته بوده این ها هم به 124 نفر تغییرش می دن!!!!
حالا شما چی فکر می کنید !!!؟؟؟ :-?

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

فك كنم بحث هاي مشابه‌ش زياد بوده تو انجمن ...
مثل ِ http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,82942.0.html
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,85723.0.html
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,82931.0.html
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,82693.0.html

:-??

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از MissMarvelous :
خدایی چن تا تیزهوش دارین تو مدرستون؟ تیزهوش به معنای واقعی...
نه با جمله آخر موافق نیسم...
حق یه عده بوده...هوشششون یکی بوده...دقت کمتر بوده...استرس داشتن یا هزار و یک دلیل دیگه...
کم ولی نه 3 تا شعبه با اون جمعیت زیاد تهران...
ببین منم دقیقا میگم تو هر مدرسه ای، فقط عده ی خیلی کمی تیزهوش واقعین...
بیان اینارو جم کنن، همه رو ببرن تو یه مدرسه...
یعنی تو همین یکی دوسال اخیر، انقد یهو جمعیت تهران زیاد شده، در حد 6تا فرزانگان؟؟؟؟!

استرس داشتن که داشتن...باید آدم استرسشو کنترل کنه
دقیقا مث کنکور...همون شرایط کنکور باید برای تیزهوشان هم باشه...
تو وقتی تو کنکور فقط به یه سوال جواب ندی، رتبه ت هزار تا از یکی که همون سوالو جواب داده، بدتر میشه!
شاید اون سوال رو هم بلد بوده باشی...
اگه اینجوری باشه که تو میگی، همه استرس داشتن خب...

ببین خود من امتحان مرحله اولمو تو یه مدرسه ای دادم که عین طویله بود قشنگ...
و ما رو بردن تو ایوون نشستیم، آفتاب قشنگ تو مغزمون بود، تازه چادر هم تو مدرسمون اجباری بود، با چادر تو اون گرما!!!
اما من تونستم قبول شم و خیلی هایی که تو همون شرایط بد بودن و هممون حالت تهوع داشتیم، قبول نشدن!
پس نمیشه گفت باید به این چیزا و استرس و ... توجه کرد، چون وقتی آدم بلد باشه، به این چیزا فک نمیکنه...
(اینو فقط برای مثال گفتم، نه اینکه بعضیا دوباره بیان بگن شما فک میکنین خیلی باهوشین و از این چرت و پرتا!!)

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

یه روانشناسه میگف تو هر 1000نفر فقط 66 تیزهوش باضریب هوشی بالای 140هست.وتوی هر100000تافقط7نخبه است. هوش اونقدا هم مهم نیس که انقد میگین.موفقیت 50%هوشه بقیه تلاش .چقد این بچه های سمپاد اصراردارن به همه بفهمونن باهوشتر از بقین.من کاری ندارم باشه اصلا خدا اراده کرد وشما روبا بالاترین هوش آفرید.برین بگین براتون یه مدرسه بزنن به نام نخبه ها برین توش درس بخونین بی خیال ما شین.خجالت نمیکشید؟ یارو اومده بود مدرسه برا اولیا میگف بچه های سمپاد خیلی مغرورن.میگف یکیشون اومده گفته چرا ما قطعه ی هنرمندان تو بهشت زهرا داریم اما قطعه ی نخبه ها نداریم؟یعنی من باید قبرم کنار یه عقب مونده ذهنی باشه؟
بابا بخدا هنوز که 6تازدن خیلیا هستن که مطمعنم حق خداییشون بودن تو سمپاده.اما همه چی سمپاد نیست مگه هرسال چندتا رتبه یک رقمی و دورقمی ازفرزانگان ها میدن؟فوقش 5 6 تا.امسالو قبول دارم که 1ریاضی سمپادی بود اما سالای پیش چطور؟بچه ها خجالت بکشین برین درساتونو بخونین این چرت وپرت هاروول کنین.نه تنها شمابلکه الان تو 4 هم خیلیان که فکرمیکنن حقشون هاروارده.ماکه بخیل نیستیم.برین بگین براتون یه مدرسه بزنن گناه دارید که بقل دستیتون ضریب هوشیش از شما پایین ترباشه.استعداداتون هدرمیره اصلا کوتاه نیاین ها.شما حقتون داره ضایع میشه. ??? :rolleyes: :rolleyes: ^#^ X_X o^:

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

امسال مدرسه ما فک میکنم سه تا رتبه تک رقمی داشت،
شاید زیاد نباشه،
اما این مهمه که چیزی تو مدرسه «تیزهوشان» باید یاد بدن،
استفاده از همه انواع هوشه و خوشبختانه مدرسه ما داره اینکارو میکنه
و افتخارش به رتبه های تک رقمی و این چیزاش نیست...
افتخارش یاد دادن زندگی کردنه،
لزومی نداره هر بدبخت خرخونی که میشه رتبه یک، لیاقت مدارس سمپاد رو داشته باشه...!

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

اگه بهتون زندگی کردن یادمیدن تاحالا یهتون نگفتن غرور چیه؟چقدر جالبه ها.وقتی معلماتون برا معلمای ما کلاس میذارن ، دیگه چه توقع از بچه ها که پیش اونا زندگی یاد میگیرن!!!!!!!! :rolleyes:

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب به ما مغرور نبودنو یاد نمیدن متاسفانه اما انگار به شما ام یاد نمیدن از حرف دیگران برداشت درست داشته باشین!!

×× در ضمن من برای معلمامون واقعا احترام قائلم چون خیلیاشون اولین سال کارشون با اولین سال تاسیس فرزانگان یکی بوده و با تمام مشکلاتی که داشتن، هنوزم همینجا درس میدن... عمرشونو گذاشتن برای یه فرزانگانی که یه موقعی فقط یه دونه بود!
نمیدونستم به معلماتون پز میدن، ولی اگه میدن دستشون درد نکنه!

شاید من نباید مغرور باشم، اما حق مغرور بودنو به اونا میدم!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من یه چی بگم...

خیلی وقتا ما فقط فک میکنیم طرفمون مغروره و این به خاطر تصویریه که از قبل تو ذهنمون ساختیم...

البته غرور سمپادیا به صورت میانگین بیشتر از بقیه هس...نمیدونم شاید اونا هم یه جوری حق دارن...اینو دارم به عنوان کسی میگم که تازه وارد سمپاد شده و داره از بیرون به قضیه نگاه میکنه...در مورد خوبو بد بودن این هم نظر خاصی ندارم چون غرور کاذب نی که بخواد اطرافیانو ناراحت کنه...

امسال مدرسه ما فک میکنم سه تا رتبه تک رقمی داشت،
شاید زیاد نباشه،
اما این مهمه که چیزی تو مدرسه «تیزهوشان» باید یاد بدن،
استفاده از همه انواع هوشه و خوشبختانه مدرسه ما داره اینکارو میکنه
و افتخارش به رتبه های تک رقمی و این چیزاش نیست...
افتخارش یاد دادن زندگی کردنه،
لزومی نداره هر بدبخت خرخونی که میشه رتبه یک، لیاقت مدارس سمپاد رو داشته باشه...!
با خط آخر موافق نیسم...شایدم منظورو نگرفتم...
ببین حرف آخرم اینه که از نظر من بچه های مراکز مختلف سطحشون خیلی نزدیک همه...کاری ندارم به دلایلی افت کیفیت درسی داریمو اینا...زیاد کردن شعبه ها هم خوبه تا وقتی که تناسبش با جمعیت به هم نخوره...واسه تهران 5 تا شاید کافی بود...

همین! :)

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

منظورم این بود که گفتن شما چند تا رتبه تک رقمی داشتین و گفتن خیلیا هستن که لیاقت تو سمپاد بودن رو دارن...
منم دارم میگم لزومی نداره سطح مدرسه پایین باسه چون رتبه هاش خوب نبوده، خیلی ها هستن که فقط خرخونی میکنن
و رتبشون خوب میشه، اما اون آدم هم لیاقت تو سمپاد بودن رو نداره!!
مثلا این پسره که تو تلویزیون نشون میده از پنجم دبستان میرفته قلمچی، این آدم لیاقت تو سمپاد بودن رو داره صرفا به خاطر رتبه خوب؟؟؟

• لایک
امتیازات: N.M

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من نمیگم غرور فرزانگانی خوبه. اما فقط میخوام یه توجیهی کنم. پنجم دبستان که بودیم، اومدن از ما یه امتحان گرفتن ، به ماها که قبول شدیم گفتن شما جزو 200 تا باهوشترین بچه های تهران از بین نمیدونم چندین و چند هزار نفر هستید.
شما به اون 200 نفر حق نمیدید ناخودآگاه به خودشون مغرور بشن؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

راهنمایی 8 سوال ریاضیش غلط بود و منم فقط به خاطر چند تست ریاضی قبول نشدم ادعاییم ندارم اما شنیدم که برا کسایی که اعتراض کردن یه آزمون دیگه گذاشتن و خیلیلاشون شدن سمپادی.ماهم که ازهمه جا بی خبرررررر.من هیچ ادعایی ندارم.
اما دلم میسوزه براخودم که الان کسایی دارن برام کلاس میذارن که میتونستم همکلاسیشون باشم. :(
به نقل از ROzhiN :
من نمیگم غرور فرزانگانی خوبه. اما فقط میخوام یه توجیهی کنم. پنجم دبستان که بودیم، اومدن از ما یه امتحان گرفتن ، به ماها که قبول شدیم گفتن شما جزو 200 تا باهوشترین بچه های تهران از بین نمیدونم چندین و چند هزار نفر هستید.
شما به اون 200 نفر حق نمیدید ناخودآگاه به خودشون مغرور بشن؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

غرور حدی داره فرزانگانی ها دیگه خدارو بنده نیستن بابا اونقدم بالا نیستید که ادعا میکنین .
زیادشدن شعب شروع خوبی بود برای خیلیا که بتونن خودشونو نشون بدن فکرکنم به تناسب جمعیت اینقد مدرسه لازم بود.
شاید خیلیا از همین ورودیهای جدید ، بتونن بااین اقدام موفق شن وشما هم اگه نمیتونید ببینید همونطور که گفتم برین درخواست مدرسه نخبه ها بدید که ازبس بهتون بگن شما جزو فلان تعداد تیزهوش تهرانین خفه شید. ببخشیدا اما واقعا خجالت داره . شما اگه میگین بهتون زندگی یادمیدن استفاده از هوش یادمیدن چرا راضی نیستید چندتا آدم بیشتر که بهردلیلی نتونستن تو ازمون ورودی موفق شن زندگی و استفاده از هوش یادبگیرن؟ بفرما اینم برداشت درست... :O :O :O

بالا