• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پوست و مو

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : پوست و مو

به نقل از مينا :
رنگ موهای طبیعی و شیمیایی خیلی فرق دارن؟
عوارضشون چیه؟
چه برندی عوارضش کمتره؟

رنگ طبیعی منظورت گیاهیه ؟ :D
رنگ گیاهی رنگای تیرس اصولا :-? بعد خب اونایی که پیرن موهاشونو میخوان رنگ کنن که سفیداش بره ، اونارو میزنن

رنگ شیمیایی ضرری نداره ، دکلره کردن یکم ناجوره ( من موهامو سامبره کردم ، پایینای موهامو دکلره کردم ، اما چیزیش نشده چون از ریشه نکردم این کارو )
که بازم مارک خوب باشه و ارایشگاه درست حسابی باشه حلــه
رنگ اورآل عالـــیه و اکسیدانم توی جعبش هست !

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از مينا :
رنگ موهای طبیعی و شیمیایی خیلی فرق دارن؟
عوارضشون چیه؟
چه برندی عوارضش کمتره؟
رنگ موی طبیعی منظورت حنا و ایناست؟
من خودم رنگ موی مسی خیلی دوست دارم اگه حنا رو با اب بابونه خیس کنی مسی میشه خیلی خیلی رنگ جالبی درمیاد ولی حنا یه بدی که داره موهارو خشک میکنه یه جوری مو زبر میشه
با توجه به تجربه های مادر جان میگن رنگ موی ایرانی مو رو خشک میکنه رنگشم کدر میشه بعد یه بار شستن :D
اگه رنگ مویی میخوای که موهات آسیب نبینه رنگ موی فیتو ( phyto) آمونیاک نداره کاملا گیاهیه
ولی بازم من تجربشو نداشتم به نظر من زیاد اعتمادی نیست :D

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از دِنـــ یــــ ز :
رنگ موی طبیعی منظورت حنا و ایناست؟
من خودم رنگ موی مسی خیلی دوست دارم اگه حنا رو با اب بابونه خیس کنی مسی میشه خیلی خیلی رنگ جالبی درمیاد ولی حنا یه بدی که داره موهارو خشک میکنه یه جوری مو زبر میشه
با توجه به تجربه های مادر جان میگن رنگ موی ایرانی مو رو خشک میکنه رنگشم کدر میشه بعد یه بار شستن :D
اگه رنگ مویی میخوای که موهات آسیب نبینه رنگ موی فیتو ( phyto) آمونیاک نداره کاملا گیاهیه
ولی بازم من تجربشو نداشتم به نظر من زیاد اعتمادی نیست :D

آخه رنگ گیاهی که بزنی ،روش دیگه رنگ شیمیایی نمیگیره
مثلا حنا بزنی، دیگه عمرا روش رنگ بگیره
باید موهاتو کوتاه کنی یا کلا رنگ نکنی

اتفاقا حنا خیلی موهارو براق میکنه و خوش حالت :D
کدری مو رو میبره
من قبل اینکه موهامو رنگ کنم ، تو دبیرستانو راهنمایی خیلی ازین چیزا میزدم :)) خیلی خوب بود
الان که دیگه هیچی :-<

اما رنگ مو اگه خوب باشه ضرری نداره
رنگ موی زیاد شاید باعث نازک شدن تار مو بشه
زیاد یعنی ماهی ۲ بار هی رنگ کنی ( دکلره بکنی که فاتحه)

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از کوزت :
اتفاقا حنا خیلی موهارو براق میکنه و خوش حالت :D
کدری مو رو میبره
من یبار خواستم حنا بزارم اونم خیلی نگه نداشتم ولی موهامو زبر کرده بود با اینکه تاز موهامو تقویت کرد ولی خیلی خشک کرده بود

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من موهام خییلی بلنده :D منتها پایینش موخوره زده یکم . برا رفع موخوره بعد از هر حمامی پایینشو روغن نارگیل میزنم چند ساعت قبل از حمام هم روغن زیتون میزنم ب همه جاش جز ریشش . خوبه ؟ الان قصد ندارم کوتاش کنم :D دلمم نمیاد چون یه 3 4 سانتی هست محدوده موخوره و وز وامیسته مجبورم صافش کنم بعد روغن بزنم . اخر شهریور در حد یکی دو سانت کوتاش میکنم :D
برا تقویت موهای بلند پر تر شدنشون ضخیم شدن تار موهاشون ماسک گیاهی چیزی پیشنهاد میکنین ؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
من موهام خییلی بلنده :D منتها پایینش موخوره زده یکم . برا رفع موخوره بعد از هر حمامی پایینشو روغن نارگیل میزنم چند ساعت قبل از حمام هم روغن زیتون میزنم ب همه جاش جز ریشش . خوبه ؟ الان قصد ندارم کوتاش کنم :D دلمم نمیاد چون یه 3 4 سانتی هست محدوده موخوره و وز وامیسته مجبورم صافش کنم بعد روغن بزنم . اخر شهریور در حد یکی دو سانت کوتاش میکنم :D
برا تقویت موهای بلند پر تر شدنشون ضخیم شدن تار موهاشون ماسک گیاهی چیزی پیشنهاد میکنین ؟

نه پیشنهاد نمیکنیم :D
من گیاهیم خوب نیس ، بچه ها بیاین کمک :))
من شیمیایی کار میکنم :))

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من موهام به شدت صاف و لخت بود بعد یه مدتیه موهام موج دار شده ^-^ بحاطر چیه؟نکنه بخاطر رنگ موئه :-/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از sadlove :
من رفتم آرایشگاه،آرایشگره گفت روغن کنجد معجزه می کنه...نیم ساعت قبل حمام بزنی بعد بشوری.
بعدشم اینکه تا کمه بزنی راحت تره. من دو سانت رو نزدم،مجبور شد چهار سانت کوتاه کنه :-<

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من رفتم آرایشگاه،آرایشگره گفت روغن کنجد معجزه می کنه...نیم ساعت قبل حمام بزنی بعد بشوری.
بعدشم اینکه تا کمه بزنی راحت تره. من دو سانت رو نزدم،مجبور شد چهار سانت کوتاه کنه :-<

خب زدی روغن کنجد ؟ معجزش چجوری بود ؟ :D
زیتون خودش خیلی خوبه موهامو خیلی نرم کرده :D میخوام بدونم اگه کنجد بهتره کنجد بزنم جای زیتون :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

براى رفع موخوره من خودم از دوفازه نِلى[nb]Nelly Two-Pahse[/nb] استفاده ميكنم؛بعد درجه بندي داره كه بر اساس جعد مو هست.مثلا موهاتون لخته درجه١ يا مثلا فر درشت هست درجه٢ و اينا.وقتى كه حمام كردين موهاتون نم داره به ساقه مو اسپرى كنيد،آبرسانى ميكنه.البته موهاتون نسبت به حالت قبل زودتر چرب ميشه.
يك راه ديگه هم اينكه ٢٠دقيقه قبل استحمام سركه سيب به موهاتون اسپرى كنيد اما ازين پيشبندهاي آرايشگاهى بندازيد رو خودتون چون شديدا پوست رو مى سوزونه.سركه سيب چربى هاي اضافه مو رو از بين مي بره و موها حين شستن بهتر آبرساني ميشن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از sadlove :
خب زدی روغن کنجد ؟ معجزش چجوری بود ؟ :D
زیتون خودش خیلی خوبه موهامو خیلی نرم کرده :D میخوام بدونم اگه کنجد بهتره کنجد بزنم جای زیتون :D
راستش من از اینکه روغن بزنم به موهام متنفرم :D ،ولی به زور زدم دیگه،با اینکه سه چهار دست شستم بعدش :D اما بازم خیلی خوب شد. برای تقویت سر خیلی خوبه.
دیگه یه جاهایی سرم و مواد شیمیایی جواب نمیدن. ولی خب کنجد بهتر از زیتونه.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

روغن زیتون+زرده تخم مرغ بزنید سرتون :D شب بزنید ببندید صب برید بشورید خیلی موثره خیلی 8->

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از نازنیــــــــــن :
روغن زیتون+زرده تخم مرغ بزنید سرتون :D شب بزنید ببندید صب برید بشورید خیلی موثره خیلی 8->

قبلن زدم . مو رو نرم میکنه ولی تا چند روز بعدش موهام بو تخم مرغ میداد با اینکه دو دست هم سرمو شستم :D

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
راستش من از اینکه روغن بزنم به موهام متنفرم :D ،ولی به زور زدم دیگه،با اینکه سه چهار دست شستم بعدش :D اما بازم خیلی خوب شد. برای تقویت سر خیلی خوبه.
دیگه یه جاهایی سرم و مواد شیمیایی جواب نمیدن. ولی خب کنجد بهتر از زیتونه.

حالا نمیشه نیم ساعت بیشتر باشه ؟ مثلن نصف روز ؟ :-"""
این درسته ک میگن زیاد روغن نباید رو مو باشه ؟ :-? یا از این حرفهای بی اساسه ؟ :D

ابرسان خوب برای پوست چی سراغ داری سارا ؟ :D
بعد یه سوال . کسیم ک منطقه شرجیه نیاز ب ابرسان داره ؟ :-? مورد ورزشهای هوازی میکنه اخه :-?
برا ضد افتاب باید حتمن ضدافتاب اسپرت بزنه ؟ مورد باز منطقه شرجیه :-? :D
ضد افتاب اسپرت کیو وی خوبه ؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
ابرسان خوب برای پوست چی سراغ داری سارا ؟ :D
بعد یه سوال . کسیم ک منطقه شرجیه نیاز ب ابرسان داره ؟ :-? مورد ورزشهای هوازی میکنه اخه :-?
برا ضد افتاب باید حتمن ضدافتاب اسپرت بزنه ؟ مورد باز منطقه شرجیه :-? :D
ضد افتاب اسپرت کیو وی خوبه ؟

پوستت خشکه ؟
پوست خشک یا مناطق خشک خیلی آبرسان احتیاج دارن آخه
قبل آبرسان خریدن ، مصرف مولتی ویتامین ( قرص جوشانش ) ، میوه و سبزی به نظرم خیلی مهمه ! آب که خیلی عالیه
تا میتونی آب بخور
اما بازم بگو پوستت خشکه یا چربه یا معمولی ؟

ضد آفتاب برای منطقه شرجی باید ضد تعریق باشه
من خودم هرچی بگی استفاده کردم اما بهترین مارکی که الان چند ساله استفاده میکنم Avene هست !
خیلی خیلی سبکه
هرچقدرم جلو آفتابم در بدترین وضعیت اصلا صورتم عرق نمیکنه ( البته مشهد خشکه ) حتی صورتمم آب بزنم نمیره سریع
مدت موندگاریش خیلی زیاده ۴ ساعت یا بیشتر
ضد حساسیتم هست
اما برای ورزش فقط همون سان سنس یه ورژن جدا داره که sport عه ! من مصرف نکردم . برای ورزش ضد آفتاب واترپروف دکتر Murad ( مخصوص ورزش کارا بود ) زدم یادمه ۲ سال پیش ۱۳۵ تمن خریدم ! اما لامصب عالی بودا :-"

اما بجز ورزش همون avene سری نارنجیش عالیه!
مارک اوسرین و بایودرما هم میزدم خیلی راضی بودم اما شخصا برای پوست خودم که حساسه Avene خوبتر بود ( قیمتشم بگم ؟ :)) )

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

حالا نمیشه نیم ساعت بیشتر باشه ؟ مثلن نصف روز ؟ :-"""
این درسته ک میگن زیاد روغن نباید رو مو باشه ؟ :-? یا از این حرفهای بی اساسه ؟
خانمه راحت بود،شب گذاشته صبح پاشده شسته ولی من چپن بدم میاد و چهار دست شستم :D به ذهنم نرسید بپرسم

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

من چیکار کنم ک موهام مث آدم بلند شه و موخوره نگیره؟!
همیشه سرموهام دو شاخه میشه. تا میخاد راپونزلی شه باید برم کوتاه کنم : /

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Sh@mim :
من چیکار کنم ک موهام مث آدم بلند شه و موخوره نگیره؟!
همیشه سرموهام دو شاخه میشه. تا میخاد راپونزلی شه باید برم کوتاه کنم : /
علت موخوره نرسیدن مواد لازم به شاخه مو هستش؛باید از آبرسان ها استفاده کنید.می تونید از فروشگاهای لوازم آرایشی بهداشتی استفاده کنید.
موهاتون رو با کش نبندید دقیقا مو رو از همونجا دوشاخه می کنه.از کلیپس استفاده کنید،ضررش کمتره.موهاتونو ساعت های زیاد نبندید،زیاد باز بذارید و تکونشون بدید تا هوا بین موهاتون جاری بشه.روزی یک ربع-نیمساعت بذارید موهاتون افتاب بخوره.البته به جنس مو هم ربط داره.دیدم کسی که موهای خیلی بلندی داشته و تا حالا موخوره نداشته و دیدم کسی که تا یک حد خاصی موهاش بلند میشه.
البته نمیشه کامل از بروز موخوره جلوگیری کرد اما با اینکارا به مراتب کمتر میشه.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

یکم زدم توی خط ماسک صورت :D
از تجربیاتم بیاین بگم :D
کلا به نتیجه ماسکای خونگی امید خاصی نداشتم اما این یکی عالی بود .

رفتم مغازه آکواریم و ماهی فروشی ازشون خواستم بهم پودر زغال فعال بدن ( activated charcoal )
قیمتش بالا نبود خوشبختانه .
نصف قاشق غذاخوری با نصف قاشق عسل قاطی کردم .
چون خیلی سفت بود یکم گلاب بهش اضافه کردم ( خیلی نه )
یه ملاتی :D از ماست غلیظ تر شد .
نیم ساعت رو صورتم بود . بعدش شستم با آب .
خیلی خیلی نتیجش بعد ۱ هفته استفاده محسوسه .
هم برای جوش خوبه
هم لک
هم روشن میشه پوست

پ.ن : زغال اکتیو ممکنه به صورت کپسول توی داروخونه باشه باید بازش کنین و پودرشو استفاده کنین .

تا درودی دیگر

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

من موهام خیلی زود چرب میشه،مثلن الان میرم حمام میام 3 4 ساعته دیگه باز چربه موعام :|
ای حکیمان دوای این درد چیست؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از زﮩر با الف اضافـﮧツ :
من موهام خیلی زود چرب میشه،مثلن الان میرم حمام میام 3 4 ساعته دیگه باز چربه موعام :|
ای حکیمان دوای این درد چیست؟
جنس موهاتون چربه!؟اگه جنس موها چربه بايد شامپوي مخصوص موهاي چرب استفاده كنيد.حين شستشو هم زياد كف سرتون رو ماساژ ندين.با اب داغ هم موهاتونو نشورين؛اب ولرم يا كمي گرم.
اگرم جنسشون چرب نيس بايد پيش متخصص پوست و مو بريد شايد مشكل هورموني يا هر چيز ديگه اي باشه

بالا